Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) MC Pite


MC Pite
veterán

Jó'van, a kis szmájlin átsiklottam :B
Nemsoká megérkezik (délelőttre ígérték) kolléga G3-ja az edigiből, jól kipróbálgatom mingyá' pihenésképp.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12302) MC Pite válasza madgie (#12297) üzenetére


MC Pite
veterán

A nulladik kép addig az obi kipróbálásakor ami készült: [link]
A közízlésnek megfelelő 6,8megát foglaló 'minőségben'.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12303) madgie válasza MC Pite (#12302) üzenetére


madgie
titán

Jó-jó, de hol az S100fs képe?

(#12304) MC Pite válasza madgie (#12303) üzenetére


MC Pite
veterán

Az otthon, asszony gépén (a portrés sorozat, illetve ugyanott készült korábbi sorozat). Illetve remélem még nem gyakta le őket :DDD .
Amúgy meg kikérem a feltételezést is hogy ezt a szintet az S100fs ne ütné meg alacsony tömörítésen is :D.

Megnyomkodtam G3at, a szinkron vakus marhaságot -hál'égnek- kijavították, már úgy működik int minden normális fényképezőn. A fogása... khm, olyan mint amilyennek tűnik. A tárcsa nagyon be van süllyesztve, szokást igényel. A pár perc alatt nem lett meg az ex zoom funkció, ez lehet kikerült belőle? (crop azoknak akik nem a gépen akarják ezt elvégezni utólag) A qmenu még egy fél fokkal körülményesebb számomra mint a G2nél, bár normális vakukezelés mellett szerencsére elég ritkán kell beletúrni. (A nikon megoldása nekem szimpibb.)
Ha az enyém lenne, jól bezsíroznám az obit, ez is úgy jár mint a másik 14-42 - tudom, valamit valamiért, olcsóbb mint a 14-45, és még az is elég műanyagos a hulladék af-es dslr vagy bridge obikhoz képest ;)

A tulaj boldog, ez a lényeg, jó kis gép ez.

szerk: Elindult lassú útjára a 50 1.8G-m, november elejére ideér(amazon), elvileg egy ezressel az itthoni nettó ár fölött :C

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12305) madgie válasza MC Pite (#12304) üzenetére


madgie
titán

Hátöööö, ezen képek alapján az S100fs azért elég messze van a korrekt in camera jpg leképezésétől.

(#12306) lcee79


lcee79
őstag

Megvettem a gépet :) (Kaptam kölcsön családtól, hogy meglegyen az összeg, már nem bírtam várni :DDD)
Akciós csomagban, Nikon D5100 + 18-105VR+16Gb+tok+UV szűrő+Lenspen kezdő kit
Most próbálgatom nézegetem, tanulom :) (párat kattintottam vele, már ezeknek is meglátszik a minőségén, hogy messze felülmúlja a pana fz-38-at)

Köszi mindenkinek a segítséget! :)

Majd ha valamit nem tudok, még jövök kérdezni:)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12307) csakb válasza lcee79 (#12306) üzenetére


csakb
őstag

Istennek legyen hála! :R
A cucchoz meg szép fényeket! :)

(#12308) lcee79 válasza csakb (#12307) üzenetére


lcee79
őstag

:)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12309) t72killer válasza lcee79 (#12306) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gratula az új szerzeményhez és sok boldogságos képezést kívánunk hozzá:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12310) Throme válasza madgie (#12295) üzenetére


Throme
veterán

Állvány gép, laptop, teljes menetfelszerelés és irány a bolt :).
Nem veszek thr party obit ami kényes.

(#12311) Zozzer888 válasza lcee79 (#12306) üzenetére


Zozzer888
addikt

na, helyes:) Használd, próbálgasd, értsd meg a gépet, szokj hozzá:) Ha kérdés van jöhet ide, vagy a nagy Nikon topicba akár:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12312) Throme válasza lcee79 (#12306) üzenetére


Throme
veterán

Nem volt egy könnyű szülés de meglett a kicsike!

Sok sikert!

Most aztán belefogtál a pénzköltekezésbe.....közelít a Karácsony, idén még előgubcsizol zsét egy +obira...
Olyan ez mint a drog...

(#12313) madgie válasza Throme (#12310) üzenetére


madgie
titán

Jó, én meg megrendelem féláron az ebay-ről oszt örülök, mert nincs AF hibalehetőség :D

(#12314) Zozzer888 válasza Throme (#12312) üzenetére


Zozzer888
addikt

+ vakura... ez annyiból jobb mint a drog hogy a család is örül a jó fényképeknek:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12315) Throme válasza madgie (#12313) üzenetére


Throme
veterán

ok, mondtam, hogy nektek erre nincs gondotok.
Nekünk megmarad a "kellemes" bizsergető lutri érzés. Ti meg ingerszegények maradtok ;) .
Ha majd terjednek az omd szenzoros milcek és jobb áron lesznek és kicsit javul a helyzet (ez utóbbi a legvalószínűtlenebb), akkor másdogépnek lesz egy ilyen kis szappantartó gépem, pencake (vagy milyen) fix-el.
De a dslr örök ;) .

(#12316) csakb válasza Throme (#12315) üzenetére


csakb
őstag

Hát igen, ha az Oly EM-5 nem lenne olyan rohadt drága, amilyen...

(#12317) madgie válasza Throme (#12315) üzenetére


madgie
titán

Majd kinövöd :DDD

(#12318) MC Pite


MC Pite
veterán

Bénák :P

Nem mindegy kinek mi tetszik? Nekem az X-E1. De még az X10 is (a szappan* milcek helyett pláne azt venném, pancake méretű alapobival). De az S100fs, vagy 2 számjegyű nikon/canon vázával kéne.
De elég sok víz lefolyik a Dunán mire lesz egy X-E1 + 18-55 f/2.8-4 OIS kombóm asszem, de addig tökjó a D5000. és hiába próbáltam leírni miért nem ízlett az elvileg nekem való G2, a szomszédban le lettem oltva. De maradjunk annyiban hogy nem tetszett, ebbe nehéz belekötni ;] Nex6/7 meg q drága 'köztes' gépnek.

*:evf+markolat nélküli. Nem fika, van akinek ekkora kell, választhatunk, éljen.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12319) Koktail válasza lcee79 (#12306) üzenetére


Koktail
tag

Akkor siker... :C Gratula hozzá!
Én is azzal szemezgetek, csak a feleségem fél tőle, hogy angol!!! :DDD
Majd írd meg az észrevételeket, élményeket hogy milyen! Biztos király lesz! :))

Üdv.:

Koktail

(#12320) madgie válasza MC Pite (#12318) üzenetére


madgie
titán

A szomszédban már a legelején meg lett mondva, hogy ne vegyél milc-et mert nem neked való. Te erősködtél, aztán most mindenki hibás, csak te nem (aki rossz döntést hozott). Furi, no, de nekem mindegy.

(#12321) lcee79 válasza Koktail (#12319) üzenetére


lcee79
őstag

Először engem is az tántorított el, de aztán a legtöbb szakszót már amúgy is nagyjából ismerei az ember, és van is hozzá egy 80 oldalas magyar nyelvű használati utasítás :)

(Én is attól féltem hogy a feleségemet zavarni fogja, de a főiskolájához felsőfokú angol kell gyakorlásnak pont jó :D)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12322) MC Pite válasza madgie (#12320) üzenetére


MC Pite
veterán

Mert ti (super)zoommániásnak bélyegeztetek. De való, nekem a milc, csak nem a G2.
Segítséget kértem pár dolog miatt a G2nél, hogy valószínű én bénázok, vagy mi van, de erre fikázást kaptam hogy na ugye zoombuzi, nem ez való neked. Tisztelettel jegyezném meg, hogy én senkire nem fogtam, csak amikor a Nikon választottam a G2 hibái -NEM a milcek hátrányai, konkrétan a G2 hibái- akkor megint ezt a lemezt vettétek elő :R A következő milc túl drága ami már tetszik, így lett most dslr.

Nex6/7 vagy X-E1 marhára kéne még mindig. OMD, vakuval & szebb vázban 14-54 2,8-3,5el(most nevetségesen drága ez a kombó sztem, de összevetném a 12-60 2,8-4-el is :) ), vagy tán a G5 is tűrhető lehet, bár oly üvegek egy fokkal szimpibbek.

Na mindegy, én nem fakadok könnyekre, feltaláltam magam, csak nem csípem amikor ferdítenek, és egy hülyeséget igazolnak bármilyen történéssel.
Písz :R

lcee79: Olyan rövid? enyémhez majd 3× annyi, és relatív tömör...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12323) madgie válasza MC Pite (#12322) üzenetére


madgie
titán

Abban semmi ferdítés nincs, hogy többen is szóltak, hogy ne vegyél szerintük G2-n, nem fogod szeretni. Igazuk volt?

Soha senkire nincs ráerőltetve a MILC, meg semmi más se :)

(#12324) Koktail válasza lcee79 (#12321) üzenetére


Koktail
tag

Szerintem se lehet gáz, kiismeri az ember használat alatt simán. :N
A netről én már letöltöttem a D5100 referencia útmutató nevezetű pdf-et de az 260 oldal!!!! :DDD
Én is mondtam neki, hogy simán megtanulja, ennyit meg lehet, nem kell egy dslr használatához felsőfokú angol, ha valakit érdekel akkor megtanulja, azt kész! :D

Üdv.:

Koktail

(#12325) Freddy76 válasza MC Pite (#12322) üzenetére


Freddy76
addikt

Om-d nem szép váz :O :F :Y ? Hínnye...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12326) lcee79 válasza MC Pite (#12322) üzenetére


lcee79
őstag

Pedig ez 80 oldal, viszont csak magyar nyelv (nem tudom van e bővebb magyar nyelvű manual, de egyenlőre ez is elég :) )
többi nyelv lemezen van, de nem nagyon izgat héberül mi az AF-C :) és hasonló nyalánkságok

Amúgy van minden beállításnál egy kérdőjel, arra kinevezték a vissza-zoom gombot (vagy minek kell nevezni :))
és minden beállításhoz van egy rövid leírás angolul persze, hogy mire jó ha azt beállítom.
(mondjuk a 3200-asban ugyanez már magyar, az mondjuk tényleg nem hátrány :) )
De pár hét után úgyis már minden amit állítgatni akarok azt már fogom érteni, de van amit egyszer beállít az ember aztán kész.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12327) MC Pite válasza Freddy76 (#12325) üzenetére


MC Pite
veterán

Q..a nem verekednénk össze érte a boltban :D

Nem is tudom hogy az eleje, vagy a félretróhoz sztem nem passzoló hátulja tetszik kevésbé.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12328) Freddy76 válasza MC Pite (#12327) üzenetére


Freddy76
addikt

A G2 meg tetszett... Hát jó. Amúgy én ezüstben vettem az Om-d-t. De mindegy, valóban...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12329) FEDman válasza MC Pite (#12322) üzenetére


FEDman
addikt

Legegyszerűbb azt a szerencsétlen G2-est hibáztatni, pedig ha valaki kicsit is ért a fotózáshoz akkor ezekből a ma már elavultnak számító mFT vázakból is olyan minőséget lehet kifacsarni amiről egy S100FS bridge gép még csak nem is álmodhat.

Persze ehhez az is kell hogy Raw-ba fotózz és érts is valamennyire a képfeldolgozáshoz. De persze az mFT topikban erre is többen felhívtuk a figyelmed, ha nem értesz annyira hozzá, vagy csak nem akarsz a Raw-okkal bajlódni akkor a Panával óvatosan, mert a Jpegben nem a legerősebb és emiatt könnyen csalódás lehet a vége. Persze ezeket is elengedted a füled mellett és inkább azt a következtetést vontad le, hogy akkor neked most meg kell sértődni, meg hogy biztos csak direkt szivatunk és csak azért is vettél egy mFT Pana vázat.

Hidd el ezeket akkor segítő szándékkal mondtuk el neked, hogy megspórolj egy teljesen felesleges kört. Nem hittél nekünk, Pana G2 jött, majd rekord sebességgel ment. A végeredmény a G2 hibás mi meg ferdítünk..

hát szép..

:)

(#12330) Throme válasza madgie (#12317) üzenetére


Throme
veterán

...öreg vok én már ahhoz, hogy kinőjem :)
Szerintem Ti fogtok visszaszokni ;)
Ha jól tudom itt a fórumokon valahol van aki szivárog vissza a dslr irányába.

A dslr-rel kapcsolatban meg: "elhagynak 100-ak, jönnek 1000-rek..." :)

[ Szerkesztve ]

(#12331) MC Pite


MC Pite
veterán

Freddy, külsőn aztán végképp ne vesszünk össze - marha unalmas lenne ha mindenkinek ugyanolyan nő/autó/fényképező jönne be :)

FEDman: Nem hibáztattam senki és semmit, nem jött be (többször leírt dolgok miatt) és kész. Máskor, mással is csináltam/csinálom ezt(veszek két használt valamit és kipróbálom melyik jön be jobban), nem nekem okozott ez lelki felindulást vagy nem is tudom mit... Te vagy az egyedüli aki a szenzorra fogja(ha nem tévedek), egy rossz szót nem szóltam a G2 szenzorára ;). [És nem azért adtam ki egy rakás pénzt az 50/1,8G-ért sem mert a szenzort tartom elsődlegesnek a képminőség terén.]
És azt is leírtam, hogy amit vártam, azt hozta is a G2 ( kevesebb zaj, kisebb mélységélesség, több részlet).
Egy kezem nem elég ahhoz, hogy hányszor kérdeztem topikban és privátban hogy pontosítsatok légyszi hogy miben nem túl jó a pana jpeg motorja. Senki semmit nem mondott, a tesztképeket a fotós oldalakon nem találtam rossznak. Tudomásul vettem, ahogy azt is tudom hogy rawból mit ki nem lehet hozni, ahogy nálam a raw ritkán játszik, nem fogok mindig abba fotózni ill feldolgozni, mert csak, pont. Aztán élőben megtapasztaltam mit jelent ez, ennyi. Nem csodát vártam, de én 1 mondatban meg tudtam fogalmazni utána mi bajom van a jpegekkel...
Nekem úgy tűnik hogy esetleg egy kis közösség sértődött csak meg, én nem :). Nem neheztelhetek arra ha a kérdések felét ignorálják, hosszú lére eresztve dumálok, megszoktam, rossz szokásom. Nem csodát, és nem a tutit kértem senkitől, csak a tapasztalatok megosztását, abból tudok építkezni a mérlegeléshez. Kb 15 éve sértődhettem utoljára meg ilyenért fórumon/irc-n ;).

Rangsoroltam, és az evf a nem túl jó jpg előtt volt, és ha csakis annyi baja lett volna, maradt volna a G2. Azt sem mondtam hogy a G2 hibás, és ha nem a homokba dugjátok megint a fejeteket és write only van, akkor azt is láthatod hogy több kollégámnak is ezt ajánlom tükrös helyett, mert az ő igényeiknek sokkal jobban megfelel.
Olyan mintha vélt sérelmeket védenének egyesek(?), amikor erről szó sincs. Fél napig mentegetőzöl egy cipő felpróbálása után is ha nem jön be és másikat nézel? :D
Én kicsit sajnáltam a panát, mert azon a téren amit vártam annyival tudott kb többet, amivel vártam és ez már jó lett volna nekem. Meg az az evf... *sóhaj*... q..a jó.
De ahány utalást találsz arra hogy mást hibáztatok ezért, annyi tábla csokit kapsz, ünnepélyesen megígérem! De akárhányszor találok 'kisebbség szerű összetartást és ösztönös védekezést' a vélt beszólások ellen, én is kapok annyi táblával, oké? Mazsolás-mogyoróst, aldisat, ha lehet választani :)

Letojom a kategóriát, hovatartozást, feliratot, újkori árat, divatot és még rengeteg dolgot. Az érdekel hogy szeretem-e használni, és olyan eredményt produkál-e amit elvárok.
Ha az ati éri meg ár/teljesítményben jobban és a hűtés/fogyasztás is jó, azt veszek. Ha az nvidia, azt veszek. Ugyanúgy volt kóróm, phenomom, satöbbi. Nem érdekel a kategorizálás, és az ezekhez való ragaszkodás. Letojom hogy dízel vagy benzin, szívó vagy turbó, francia, német, olasz vagy japán - az eredmény érdekel; amit köré építenek a marketingesek, a divat és a városi legendák, az nem érdekel, sőt, általában megvetem ezeket, le vannak maradva a valósághoz képest. És ha valami nem jön be? Hát váltok. De nem fikázok ezért mást(szerintem), és nem keresek tetteseket - meg úgy egyáltalán, lapozzunk ha lehet, senkivel nem akarok összeszólalkozni, pláne ilyen hülyeségeken :R

A sok pofázás után G2 vs S100fs:
compare1
comapre2
comapre3

Pana 95%, Fuji 89%, igyekeztem azonos gyutáv/látható kép használatára törekedni. Semmi nagy csoda nincs, csak a homogén(ebb) felületek nekem lágyak, masszásak néha. Főleg ha laposabb szögben látszódik (ilyenből csak a kerítéses van már meg).

Aki meg szimplán csak kíváncsi, alant 3 kép D5000(18-105) / S100fs / G2(14-42) felállásban:
compare4
comapre5
comapre6

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12332) madgie válasza MC Pite (#12331) üzenetére


madgie
titán

Azonos méretre méretezted a képeket, vagy csak ex-has zoomolgatsz a képnézegetőben, míg nagyjából egyforma a képkivágás?

(#12333) s7evcsenko válasza MC Pite (#12331) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Itt a G2 vs S100fs összehasonlításban mit kell nézni?
Nekem a bal oldali képek sokkal jobbnak tűnnek, kivéve talán a 3.-at, ott nincs akkora különbség...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12334) zolka78 válasza MC Pite (#12327) üzenetére


zolka78
senior tag

Ha egy boltban letennék a pultra és közölnék, hogy lehet érte küzdeni, biztos letépném az ajtót és vernék vele mindenkit. Majd haza sétálnék a vázzal ;] :D .

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#12335) Freddy76 válasza zolka78 (#12334) üzenetére


Freddy76
addikt

De azért az ezüst jobban tetszett, igaz-e?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12336) zolka78 válasza Freddy76 (#12335) üzenetére


zolka78
senior tag

és arra fekete obikat raknék :K . miért fikázza mindenki zsigerből a m4/3-ot :(

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#12337) MC Pite válasza madgie (#12332) üzenetére


MC Pite
veterán

1:1 mindegyik, kivéve a cmp3, ott egy pár százalékot csökkentettem a fujin, mert akkor még csak a gyutávot néztem, a kész képet nem, így egy negyed lépéssel hátrébbről kellett volna lőnöm(vagy pár milivel kevesebbel). Ez látható a státusz soron is mindnél egyébként.

s7evcsenko: DSC* a Nikoné, DSCF* a Fuji, P* a Panasonicé. Ezt az érzékenység és gyutávból is ki lehet következtetni, meg persze a mélységélességből (hisz azonos ekv. gyutávon a pana természetesen jobb).

zolka78: Eltekintve Throme poénját sztem senki sem fikázta. A poén meg poén. Komolyan, miért kell mindig *** *** *** ha valaki nem fényezi épp? A bridgesek és dslr-esek (jáááj de béna egy a sok skatyulyázás) sem sírnak :D . Az OMD élőben jobban tetszhet mint képeken ahogy olvastam, de a király szenzor ellenére nem sok energiát öltem az utánalesésben, eléggé prózai okok miatt. Lehet hogy kategóriájában király, és lehet hogy ezzel hatalmas rést tömött be(és fasza obik vannak rá), de sokaknak (nekem tutira) kisebb kompromisszum a méret, mint az ár. (Illetve nem is pont kompromisszum, nincs annyim rá hogy egyáltalán felmerüljön mint esélyes; csak a panák, illetve esetleg a samuk, de ezt most hagyjuk.)
De hogy szinte senki sem tud örülni annak hogy mennyi sok mindenből válogathatunk... :U

Amúgy egy dolgot szoktak esetleg -ténylegesen- 'fikázni': Árban nem nagyon akarnak a dslrekkel versenyezni, és még nincsenek olyan 'sokan' a milcek hogy 'érdemi' árverseny legyen - főleg az obik terén, a vázak még so-so. Én is 2009óta csorgatom a nyálam a milcekre. Miért csak most vettem milcet? Na? Na ugye... Lesz még itten kínálat meg verseny, a fuji, nikon és canon is (jobban/végre) odatette magát, és a többiek sem alszanak. Szerény véleményem szerint idővel ketté fog még válni a milc kategória, a dslr kiváltókká és a szapp... akarom mondani a könnyen hordozható méretűekké (és azon belül még m43 meg apsc, de ez engem nem izgat). Szerintem (legalábbis remélem)...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12338) madgie válasza MC Pite (#12337) üzenetére


madgie
titán

"1:1 mindegyik"

És gépen belül méretezted le valami kisebb felbontásra vagy ezek full felbontású képek?

(#12339) MC Pite válasza madgie (#12338) üzenetére


MC Pite
veterán

Kötözködünk vagy érdeklődünk?
Utóbbi esetben ajánlom újfent a státuszsort. Minek méretezzem át a gépem :F
Ekkorában készültek (nem, nem érdekel a full felbontásos kiselőadás, olvastam sokszor, aki el szeretné nyomni, privátba tegye, köszönöm szépen :R ).
Remélem valaki megjegyzi még, hogy 2:3os a nikon, a másik kettő meg 4:3, vagy valami hasonlót. A Fujival nem is akarom, és nem is tudom full (11MP, rawban 21MP) felbontás alatt jó (97%) tömörítésbe rakni, csak átlagosra (89%). Feldolgozásra, nyomtatásra gondolt kép úgyis fullon vagy rawban készül, de ez az összes képeim 2-4%-a.
Gondolkoztam hasonló mélységélességű képeken is, a D5000el meg a Fujival több játékterem volt, de össze hasonlításra végül is nem érdemes, max dof terén (kézből úgyis tolják az isot, zársebességet hozzá).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12340) Zozzer888 válasza MC Pite (#12339) üzenetére


Zozzer888
addikt

3:2 lesz az

(de csak azért hogy beleköthessek én is valakibe:D:D:D)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12341) s7evcsenko válasza MC Pite (#12337) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A valóságban melyik bőrszín hasonlít leginkább az 5. képen lévőkre?
Csak mert a Fuji képei mint ha kicsit barnítanának... :B

Amúgy érdekes, hogy pont a pana tűnik rosszabbnak az első két képen.
És az miért van, hogy a háttér a Fuji-n sokkal szebb (ill kevésbé elmosódott), mint a nikon/pana-n a 6. képen? :U

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12342) madgie válasza MC Pite (#12339) üzenetére


madgie
titán

Nem, tényleg érdekel, mert ha gépen belül méretezed le, akkor a Pana tuti sz*r lesz, mondtam (mondtuk) is neked, hogy régi Pana = jpg gáz. Mindig, mindenhogy. Leméretezéssel pláne. Ezzel ellentétben meg a Fuji egyik legnagyobb erőssége a viszonylag jó jpg motorja.

(#12343) MC Pite


MC Pite
veterán

Zozzer888 :P

s7evcsenko: Itt a nikoné. A nikon és a fuji alapon elég hasonlóak, a pana sokszor hidegebbnek méri kicsit, vagy a piros fele ment el.
Illetve majdnem felhős (szóval nem borús, csak nincs direkt napfény) időben a sunlight módban hoz a nikon pontos eredményt, ezt a Fuji el szokta találni (vagy azért mert meg szoktam, vagy azért mert időben láttam evf-en ha korrigálni kell és automatikusan; de legjobban a bridge találta el a fehéregyensúlyt, szinte sose kellett korrigálni). Ja, meg beltéren, szinkron vakuval bénázik a nikon, igaz, ez 'nehéz' mindegyiknek. A pana szinkron vakus (auto ison, de még kézin sem az igazi) teljesítménye folytán diszkvalifikálva lett ;] - de a színt talán a legjobban mérte, ha már a téma természetes kiexponálásához köze nem volt.
(Előszedjem a pana/nikon/fuji/N8asat, vagy elhiszitek? Helyes, mert egyelőre nem találom azokat képeket. Egyébként meglepő, a szifon4 kamrájának legnagyobb előnye, hogy 99%ban úgy exponálta ki a képeket-vakuval- ahogy gondoltam. N8 95%os, Fuji picivel alatta, Nikon hasonló, tán picit alatta -YN468II-vel ISTENI- és a pana nálam a vakuval a 10%ot verdeste. Próbáltam kideríteni hogy az én hibám-e, de mint már erről beszéltünk ezt nem tudtam meg...)

A 6. képen ez jelen esetben a 'kevésbé szép', mivel 5,6os rekeszt használ, nikon 5,3, pana is 5,6, azaz ilyenkor miné kisebb a mélységélesség, jelen esetben annál jobb. Mert ha nagyobb mélységélességet szeretnék, a rekeszértéket növelhetem, de lentebb már nem tudom vinni egyiken sem.

Amúgy nem vészes, ferde és/vagy homogén felületen kicsit zavaróbb. (Az emberek nagyjának ha nem mutaod, nem is tűnik fel neki, kollégáimnak sem mutattam direkt. Vagy sose veszik észre, vagy mire észreveszik már tudom hogy fejlődtek :) )
Az intelligens felbontás opció pont ezt állítaná(?), illetve kicsit lehet élesíteni a jpgen akit zavar. Az obi/jpeg alap lágysága (nem tudom pontosan mennyire melyik tulajdonsága) általában még jó is, nem 1:1ben nézzük a képeket. Csak itt ruhánál, feliratnál monitornyi méretben is fura volt. Igaz, ha nem vizslatom, nem feltűnő. De jellemzően small méretet használok és szűk portrékat, így már ebben a méretben is szembeötlött.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12344) FEDman válasza MC Pite (#12331) üzenetére


FEDman
addikt

Ezen az összevetéseden viszonylag jól látszik miben tér el a két gyártó Jpeg motorja. Bár meg kell hagyni a Fuji részletek szempontjából előnyben van, mert lényegesen szűkebb volt a kivágás. Ettől függetlenül a lényeg azért látszik, a jobb oldalt a tipikus Pana Jpeg-et látjuk kicsit olyan mosott hatást kelt. A másik véglet a bal oldali Fuji aminél meg egyrészt randa csomókba állnak össze a részletek, másrészt meg néhol ott is van részlet ahol amúgy nem is volt. Ez az igen durva feldolgozás (erős zajszűrés és még erősebb élesítés képes ilyesmikre) nem túl combos alapokat sejtet.
Ettől függetlenül mindkettőről el lehet mondani, hogy egyrészt ekkora méretben elég harmatosak, másrészt meg ha nem pixel kukkolunk akkor meg teljesen elfogatható mind a kettő.

Ha pedig igazi minőséget akar az ember akkor Raw-ban fotóz. Na innentől kezdve a G2 lenyeli keresztbe a szeretett bidge gépedet.
Itt van egy korábbi írásom, a végén egy tájképen bemutatom a Pana Jpeg-hez képest mit ki lehet hozni Raw-ban. És bár itt egy G5 a szereplő, de ettől függetlenül itt is megfigyelhető az a jelenség amit te itt a kerítéses jelenséggel példáztál, a Pana Jpeg bizonyos felületeken, bizonyos színek esetén Jpeg-ben képes kivasalni az apró finom részleteket.
Viszont az is jól látszik itt, hogy Raw-ban ezzel szemben elképesztően részletgazdag a kép. Ugyanezt tudja a G2 is. Erre is felhívtuk a figyelmed, Pana igazán Raw-ban ütős.

Ezt a bejegyzést egyébként pont akkoriban írtam mikor folyamatos kérdésekkel bombáztál minket, azaz ha nagyon kíváncsi lettél volna hogy többek között miben nyilvánul meg a Pana gyenge Jpeg motorja akkor...

No de nem is értem minek strapálom itt magam, a vége gondolom megint az lesz hogy szerinted mindent elferdítünk. :)

(#12345) MC Pite válasza FEDman (#12344) üzenetére


MC Pite
veterán

Így van, külön utat járnak, és talán egyik sem az igazi - bár nekem, és talán az átlagnak a fujié jobban tetszik. Fuji régebbi jpg motorjai ilyen kis maszatokat hagytak, ami a részben a visszaélesítés, részben a szenzor (vagy szűrő) sajátossága volt valamilyen szinten - az S100fs-é végre normálisnak mondható.

Néztem a linked, szerintem ilyen teszthez nem túl jó téma, mindenesetre vágom amit mondasz - de csak a feldolgozásra szánt képeket készítem rawban, a sok-sok egyéb kép jpegben készül, és se időm, se kedvem konvertálgatni őket (ok, bachben is lehet, de egyesével van igazán értelme). A kerítés illetve a póló sokkal sűrűbben előforduló helyzetet példáz, és sokkal jobban kivehető hiba - monitornyi méretben is mágnesként vonzotta a kerítés a szemem, ez jóval durvább mint a tájképen - pláne, hogy itt az obinak/képnek még beretválnia kéne...

Nem ferdítünk semmit, témázgatunk, példákat linkelgetünk azoknak akik különböző gépeket akarnak hasonlítgatni, illetve azok sajátosságait akarják megtudni. :))

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12346) s7evcsenko válasza FEDman (#12344) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha ekkora különbség van Jpeg és raw között, akkor miért erőltetik a jpeg-et?
Mérete miatt?
Elég durva a színvilág béli különbség a két típus közt...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12347) MC Pite válasza s7evcsenko (#12346) üzenetére


MC Pite
veterán

A színeket ne nézd, ennyit jpgben is fél perc alatt megcsinálsz. A szintek, kontraszt egy fokkal többet számít, de jelen esetben a részletek, zajszűrés a fontosabb.

Az ég(ennyi Fé-nyi tartalék csak rawban van), és a kontrasztosabb kép (részletvesztés nélkül, hisz a kontraszt elhúzása alapból részletvesztést jelent!) a lényeg, a színek szinte csak fehéregyensúly korrekció. jpg vs raw a nikon gyári progijával. Csak az eget akartam megmenteni, meg a fátyolosság korrekciója közben átmentem kissé drámaib(b)a :)

A méret az egyik, a másik hogy fel kell dolgozni, plusz a kártyák sebessége, akku kapacitása is limitál a folyamatos raw használatban valamelyest. Engem a jpg konvertálás időigénye tántorít el - hazaérünk valahonnan, már az autóban kérik a képeket, azonnal kell, és nincs nagy kedvem 100-200-500 képet átbogarászni pluszban a szokásos korrekciók/törölgetés után.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12348) Throme válasza MC Pite (#12337) üzenetére


Throme
veterán

Én nem is merném fikázni a milcet, aztán még rám küldöd a szövetségbe forrt milces tábort, hogy levadásszanak :N

(#12349) Csaabi


Csaabi
tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a jobbnál jobb ötleteket és tanácsokat amikkel elláttatok. Nekem is sikerült végre megszülnöm hosszas nézelődés, olvasgatás és sok fényképezőgép tapizás után. És megvettem az első komolyabb gépemet ami remélem nagyon sok örömet fog okozni a jövőben. Végül is egy Canon EOS 650d 18-135mm STM és még megajándékoztam magam egy Canon EF 70-300mm IS USM lencsével is. Most már jöhet a tanulmányozás és tanulás. Ha bármi kérdésem van majd megint jövök felétek. Köszönöm még egyszer!!!

Csaabi

(#12350) k1csi válasza MC Pite (#12331) üzenetére


k1csi
senior tag

Se G2-m, se 14-42-m sincs (ami van az GH2 + néhány nagyon jó fix).
Viszont ennek ellenére furcsa nekem, hogy a G2 ne hozná a S100fs Fuji szintjét.
Annak a fujinak csak negyede a micro 4/3 szenzorához képest a felülete azaz pont 2 Fé hátrányban van.
Ennyit meg nagyon jó JPG motorral sem lehet ledolgozni (bár meg kell hagyni a G2 szenzora dinamikában nem egy bajnok DxOMark szerint se).

A micro 4/3 legnagyobb előnye a kompaktokhoz képest nagyobb szenzoron (AF gyorsaságán stb.) felül a kitűnő fixek. Egy középszerű zoommal ami se fényerőben, se rajzban se átfogásban nem mondható kiemelkedőnek kár hasonlításba fogni.
Úgyszint kár egy rendszert (mármint a micro 4/3-at) ezzel azonosítani és ez alapján hasonlítani egy kompakthoz.

Mivel minden micro 4/3-cuccom használt, jópár obi tesztet csináltam a GH2-vel (márcsak ezért is, hogy megvegyem/megtartsam-e) mind tesztábrán, mind tényleges témákkal.
A fotók közepén rövid úton felhagytam a teszteléssel mert a még lágyabb fixek is max. 1 Fé rekeszelve (jópár esetben ennél kevesebb) olyan szinten karcolnak, hogy felesleges nézni. A széleken kicsit rosszabb a helyzet, de itt is nagyon jók (f/4-en már kivétel nélkül jó).

Részletvesztést elsősorban csak magasabb ISO-n tapasztaltam. Mivel itt is fel szerettem volna mérni a helyzetet ISO sorozatot csináltam egy borotvaélesre rekeszelt fixel. ISO320-ig nagyon jó, ISO640 környékén már látható, ISO1250-nél meg markáns részletvesztés látható (JPG-ben, zajszűrés miatt). A markáns alatt az kell érteni, hogy egy borotvaéles fix. rajzának a végeredménye az lesz mint egy átlagos zoom-é. Mindez pixel szinten (azaz 1:1-ben) nézve.
Netes (web, e-mail) szinte bárhol jó a végeredmény akárcsak nem poszter méretben nyomtatva (akár ISO3200-on, teljesen nyitott fixel).

Vsz. már leírtam, de lehet hogy csak azt hiszem, nekem mi az ami nem szimpatikus a Pana JPG-el (ennek ellenére nagyon ritka az, hogy RAW-val fogok vesződni azaz messze nem annyira rossz az mint a híre):
1. ISO emelésnél a zajszűrés több részletet visz el mint kellene (vagy egy jobb PC-s program tud)
2. ISO emelésnél a színek kezdenek szétesni/elcsúszni (pl. bőrszín pl. szeret barnásba átmenni)

Ezen felül ami felróható neki az nem meghatározó, egy fotó értékét aligha ez fogja meghatározni.

A fotózásnál egy kicsit jobb végeredményért sokkal mélyebben a zsebbe kell nyúlni. Kompaktról áttérők leggyakrabban ebbe a hibába esnek tapasztalatom szerint és ott keresik a megoldást (pl. jobb váz) ahol az kis előrelépéseknek is brutálisan megkérik az árát és ott meg nem ami adja magát (jobb obi, külső vaku, állvány stb. - sorrendet a fotózandó témák preferenciája adja).

Nem vitaindítónak szántam (csak elmondtam a véleményem) mindenféle kissebbségszerű összetartás nélkül (egyrészt eleve nemcsak micro 4/3-am van, hanem DSLR-em is meg természetesen van kompakt a családban is több is; másrészt nem minden micro 4/3-as topikos hsz-om eredményezett osztattlan elégedettséget finoman szólva).

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.