Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Zozzer888 válasza Csaabi (#12150) üzenetére


Zozzer888
addikt

Menj el , tapizd meg őket.

Itt sokan nyafognak amiatt hogy milyen rossz fogni az olcsó vázakat.Nem rossz fogni, a 60D alatt az összes Canon ugyanolyan szerintem, de ezen sokat tud segíteni egy portrémarkolat:)

Nézd meg a vázakat hogy mire van szükséged,már az 1100as is tud 6400-as ISOt, 12mpixelt (ami szerintem elég).

Viszont az tény hogy egy jó obi (és a 15-85 az) tartja az értékét, a váz nem:)Na meg a képet az üveg rajzolja,az nagyon sokat számít, hogy ha van rá keret arra áldozz mindenképpen ha jó képminőséget szeretnél.

Talán ideális választás lenne egy 600D (160e)+ 15-85 (185e).
Mondjuk szerintem obiból lehet nyugodtan használtat venni:) (vázból is).

szerk:
Ennyiből én egy használt 50D-t vennék, 15-85-tel:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12152) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a Nikon D3100 a 18-55-ös VR kitobival, még mindig ajánlott készülék első profi gépnek? Átszámítva most 103 ezer Frorintért lehet hozzájutni megbízható forrásból, ami szerintem nagyon jó ár.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#12153) Zozzer888 válasza Rica (#12152) üzenetére


Zozzer888
addikt

Persze, teljesen okés!

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12154) Rica válasza Zozzer888 (#12153) üzenetére


Rica
senior tag

Köszi szépen a gyors választ! :R
Canonból mindig csak a legújabbakat lehet kapni k. drágán, a D3200-as 25 megapixelétől pedig félnék egy kicsit ebben a kategóriában.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#12155) Zozzer888 válasza Rica (#12154) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hát Canonból ami a D3100 "ellenfele" az az 1100D, 18-55 IS-es obival (Is-képstabi)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12156) Rica válasza Zozzer888 (#12155) üzenetére


Rica
senior tag

Itt kint 28 ezerrel drágább az IS kitobival. Árulják olcsóbb, DC lencsével is, de még úgy is drágább.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#12157) Abry válasza Csaabi (#12129) üzenetére


Abry
tag

Én a helyedben vennék egy canon 1100d-t (kitobival 110-120k) + 55-250 IS II (68k). Ezzel eldöntheted, hogy érdekel-e annyira a fényképezés, hogy komolyabb gépre válts. Semmi értelme komoly gépnek, ha nem akarsz mélyebben foglalkozni a fényképezéssel.

Honnan tudod, hogy mélyebben akarsz foglalkozni vele? Első lépésként el kéne olvasnod pár könyvet (és természetesen végigpróbálni a tanácsokat), ha még mindig érdekel, akkor jöhet a következő lépés (itt már legalább olyan 2k expónál kell tartanod hobbi fotózás esetén): fotópályázatra nevezés (ugyanis ahhoz, hogy otthonra csinálj néhány albumot, nem kell profi gép, a belépő szintű dslr-ek bőven jó képet csinálnak), itt derül ki, hogy van-e tehetséged-türelmed-kreativitásod-ötleted a komolyabb fényképezéshez. Sokkal többet számít a gondolkodás, mint maga a gép, azaz kompakt géppel is lehet olyan fotókat csinálni, amitől leesik az állad, ugyanakkor pro dslr-el is lehet olyan ocsmány, unalmas képet csinálni, hogy azonnal sírva fakadsz.

ui.: Ha már szó volt a pentaxról, akkor inkább a k-5, mint a k30, 10essel drágább azt hiszem, és sokkal komolyabb felszereléssel bír. Viszont nem hiába a Canon és a Nikon a sztár ebben a szegmensben, szélesebb és minőségibb obi park még mindig többet számít, mint egy-egy más márka által kihozott forradalmi újdonsággal rendelkező váz.

(#12158) MC Pite válasza Zozzer888 (#12151) üzenetére


MC Pite
veterán

Dehogynem rossz fogni... évekig Fuji bridgeket használtam (6500fd, S9600, S100fs még most is itt van) és marha rossz ezek után fogni a belépő és középkategóriás tükrösöket. Elhiszem hogy a ferdeszeműeknek baba méretű kezük van, de nekem/nekünk marhára nem.
Mindegy, mindig azzal vigasztalom magam hogy megfogás utáni 1- 2percben zavar, utána nem figyelek rá. De több mint egy hónap alatt sem szoktam meg - ezeket a vékony szarokat nem is lehet megszokni mondjuk szerintem. De 100tól 300ig ezt kell szeretni minden márkánál (kivéve megint a fuji bridge :D ).
Portrémarkolat rendelés alatt...

Azt meg nem értem hogy mit esznek az eberek az érintőkijelzőn fényképezőn, a G2őn mindent letiltottam róla amit lehet. Komolyan, emeljem el a fejemtől és nyomkodjam a kijelzőt? A gombok meg a tárcsa meg akkor minek van? Sajna a normális mennyiségű gombot elég drágán mérik megint(kivéve a...), de hát ez van.

Még egy szavazat az alap váz, nem túl drága és nem rossz üveg kombóra (18-135 itt asszem ki is esik ha jól emlékszem, nikon sem lett túl szerencsés). Ja, és stabi kötelező sztem.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12159) csakb válasza Abry (#12157) üzenetére


csakb
őstag

"szélesebb és minőségibb obi park még mindig többet számít,"

Már olvasom egy jóideje a PH márkatopikokat, de valahogy eddig még nem láttam a két nagy gyártó széles obiparkját. Kb. mindig ugyanaz az 4-5-6 üveg merül fel a beszélgetésekben, ennyi meg a többi gyártónál is van. 2-300 k-ért meg szintén van minden rendszerhez igazán jó obi. :)

(#12160) csakb válasza Csaabi (#12148) üzenetére


csakb
őstag

Szerintem a Nikon D5100 + 18-105 kitet is felveheted a listára.

(#12161) Csaabi válasza csakb (#12160) üzenetére


Csaabi
tag

őt már tapiztam és valahogy nekem a fogása nem jön annyira be. de lehet h csak én vagyok hülye.:P

Csaabi

(#12162) sasa134 válasza Csaabi (#12161) üzenetére


sasa134
addikt

tapogass meg egy Pentax K-30-at. Nem lesz kifogásod :K

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#12163) Csaabi válasza sasa134 (#12162) üzenetére


Csaabi
tag

ok, meglesz

Csaabi

(#12164) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Megszültem a végeredményt :) Mindent összevetve a Nikon D5100 18-105 nyert (Canon 600d, 650d Pana g3 és g5 játszott kb...)
Már csak az lenne a kérdésem, hogy tud valaki olyan helyet ahol meg lehet venni valami kamat mentes részletre? Vagy legalább részletre is?

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12165) Csaabi


Csaabi
tag

Ti mit szóltok ehhez az összeállításához. Így egybe vennem. Canon EOS 650D with 18-55mm f/3.5-5.6 IS II Lens Kit + Canon EF-S 55-250mm F4-5.6 IS II + Canon EF 50mm f/1.8 Mk II
Kíváncsi vok a véleményekre.

Csaabi

(#12166) csakb válasza Csaabi (#12165) üzenetére


csakb
őstag

Teljesen jó, én örültem volna egy ilyen kezdő szettnek.

(#12167) Mhamster válasza Csaabi (#12165) üzenetére


Mhamster
tag

Jó kit, bár én elgondolkodnék a 18-135 STM obin e helyett a kettő helyett, bár személy szerint nagyon keveset használom a teléimet, jobban jönne az stm obi folyamatos AF-e. Az 50 1.8 meg kötelező mindenkinek, aki meg megszereti a gyutávját vehet egy 1.4-et :)

Ja, az STM-es obi AF-je meg brutál gyors, kenterbe veri az alap obikat e téren (is).

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12168) Csaabi válasza Mhamster (#12167) üzenetére


Csaabi
tag

Akkor te azt javaslod h a 18-55 és a z 55-250 helyet az stm-et nézzem?

Csaabi

(#12169) Mhamster válasza Csaabi (#12168) üzenetére


Mhamster
tag

Én próbáltam, a sima 18-135 is gyors fókusszal rendelkezik, de ez még jobb, a videó közbeni AFről nem is beszélve, meg kerek blendenyílás->jobb háttérmosás, jobb felépítés...

Az alap 18-55 meg 55-250-et én nem nagyon csípem, persze az árukat megérik, de semmi több.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12170) Csaabi válasza Mhamster (#12169) üzenetére


Csaabi
tag

Értem. Nézek olyan szettet is h az mennyibe fáj.

Csaabi

(#12171) Csaabi


Csaabi
tag

Kérdéshez amúgy érdemes vakut is venni? És ha igen milyet?

Csaabi

(#12172) jeni válasza lcee79 (#12164) üzenetére


jeni
félisten

szerintem az Edigital boltban lehetséges a részletre való vásárlás

[ Szerkesztve ]

(#12173) Mhamster válasza Csaabi (#12171) üzenetére


Mhamster
tag

Mármint gondolom a géphez vakut. Minden attól függ, mire használod, ha valaki enélkül azt mondja, hogy Neked EZ kell, akkor az nem tudja mit beszél.

Van a pici 270 EX vaku, ennek nagy előnye hogy plafonra is tudsz vele villantani, portrénál jól jön, valamint slave vakuként használhatod a 650D beépített vakuja segítségével, valamint hogy dupla akkora (kb) a teljesítménye, mint a beépített vakunak, alap portréra, kreatívkodni tökéletes.
Jó még a , 320 EX ennek előnye, hogy van rajta videóhoz LED világítás, valamint ennek már elforgatható a feje és még nagyobb a teljesítménye, ez videózásra faja.
Aztán persze van az 580as továbbfejlesztett változata a 600, ami az über, ez mondjuk sportfotóra.

De minden attól függ hogy szükségét érzed-e, lehet hogy soha nem fogod használni, vagy kihasználni egyik másik funkcióját. Én azt mondom, hogy először tanulni kell, aztán utána még mindig, és ha már valamit nagyon nem tudsz megcsinálni valami nélkül, akkor venni.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12174) Zozzer888 válasza Mhamster (#12173) üzenetére


Zozzer888
addikt

és van a 430 EX II is ami az 580as alatt van:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12175) Zozzer888 válasza Csaabi (#12170) üzenetére


Zozzer888
addikt

Eddig milyen géped volt és hányszoros zoomot használtál,illetve az elég volt-e neked?

(Van olyan is aki vesz dslrt, nagylátót, teleobit, aztán sír forumon hogy ő fel se tette a telét már egy éve mert lusta cserélgetni az obikat...nekem volt olyan fotózásom ahol 20szor cseréltem obit...különbözünk :) )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12176) Zozzer888 válasza Csaabi (#12171) üzenetére


Zozzer888
addikt

Érdemes, attól függ mire kell.Ha van rá keret akkor érdemes a 430as Canon-t választani, ez ki fog szolgálni jó sokáig...

Ha szűkösebb a dolog, akkor a Metz vakujait érdemes megnézni, olcsóak és jó minőségűek.
(Mondjuk ami abból is annyit tud mint a 430as, az árban is ott van:D)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12177) lcee79 válasza jeni (#12172) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi!
Sajna THM-es... de 10 hónapnál ~22.000 jön rá összesen ha jól értelmezem....
Mondjuk ezt még ki lehet bírni....

Lehet hogy ezt választom :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12178) jeni válasza lcee79 (#12177) üzenetére


jeni
félisten

a kamat az a plusz 1 hónap :U

(#12179) Agostino


Agostino
addikt

helló

néhány hónappal ezelőtt írtam ide, amikor is azon filóztam, hogyan kezdjek hozzá a dslr kezdetekhez. elsősorban a pénz az, ami a kereteket adja számomra. ha minden jól megy, kb 130 000 forintot tudok összerakni erre a projektre. amikor legutóbb erre jártam a pentax k-x modellt ajánlottátok, bár talán az összeg akkor még nem volt ennyire fix. tekintve, hogy lassan karácsony meg miegyéb, ennyi pénzért obival együtt mit javasoltok mit érdemes nézni? a használtpiacon (és én ebben gondolkozom elsősorban) egy rakás gép van eladósorban ennyiért, de ha már ráköltöm ezt az összeget, nem akarok mellényúlni

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#12180) t72killer válasza Agostino (#12179) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 130k-s keretbe pl belefér egy használt nikon d5100 is, én inkább ezt ajánlanám. Kérdés: milyen obiparkra gondoltál? Ez ugyebár emelheti a költségvetést... Kérdés még, h milyen alapfunkciókra lesz szükséged? (bracketing, gyors követő AF, jó ISO?)
Egy MILC nem lenne elég?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12181) Mhamster válasza t72killer (#12180) üzenetére


Mhamster
tag

Ha már obipark: miért nikont amire még ha kicsi is a költségvetés régi obikat nem lehet adapterezni csak szenvedéssel, a natív obiparkja meg méregdrága?
milc-el egyetértek, feltéve ha nem fontos az optikai kereső. 130-ba belefér egy jóféle Olympus-Panasonic, főleg a béka s*gge alatt lévő m4/3 árakat nézve.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12182) t72killer válasza Mhamster (#12181) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az obipark kulcskérdés: én pl a legtöbbet a 18-105-ös alapzoommal és egy manuál samyang 14-essel lövök, ezek nem drágák - igaz, a kettő együtt belekerül kb 7-80kFt-ba. (így kapásból túlléptük a keretet - de ez lenne canon és pentax vázaknál is...)

Hogy miért épp a d5100: szuper szenzora van.

MILC: pont 130k-ért újítottam nemrég egy pana gx1x-et, príma kis rohangálós gép, de azért az iso-teljesítménye nem DSLR szintű:(. Ennek ellenére valszleg marad, és a dslr cuccos (d7000) megy a súlya miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12183) madgie válasza t72killer (#12182) üzenetére


madgie
titán

A D7000-hez képest biztos nem oylan fejlett, de egy átlag Canon tükröshöz azé' elég közel áll az a GX1 :) (ISO 1600-ig akármikor akármire, a múlt héten is ISO 1000-rel makróztam, no problem)

(#12184) t72killer válasza madgie (#12183) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ezért is marad. ISO800-zal a legtöbb helyzetet meg tudom oldani, azt meg a kis gx1 is tudja, uh nem cipelem tovább a d7k-t.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12185) Mhamster válasza t72killer (#12184) üzenetére


Mhamster
tag

.

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12186) A Zéé válasza Mhamster (#12181) üzenetére


A Zéé
addikt

Azért azt nem mondanám, hogy a natív obipark méregdrága.
A jó obi minden rendszeren drága, a vacak obi meg kb mindegy, hogy mennyibe kerül, vacak marad.
Régi obikat tényleg macera adapterezni, de egyrészt ez nem mindenkinek igénye, másrészt az elmúlt 50+ évben kijött jópár F-mount obi (igaz, hogy jóval kevesebb van belőlük itthon, mint mondjuk M42 obikból).

Just a simple Lineman...

(#12187) lcee79 válasza t72killer (#12182) üzenetére


lcee79
őstag

Pont akartam kérdezni, de így hogy szóba jött legalább kicsit témába is vág.
Nemsokára amint meglesz a pénz veszek egy nikon D5100-at 18-105-ös obival.
És láttam hogy pl. Sigmából van olyan ami passzol a nikonhoz. (esetleg mi ami még jó?)
Az lenne a kérdésem, hogy a Sigma mivel rosszabb, (vagy nem rosszabb?) mint a nikon objektívek?
Mert akkor esetleg kicsivel olcsóbban ki lehetne hozni egy fix objektívet stb amire még későbbiekben szükség lenne.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12188) t72killer válasza lcee79 (#12187) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sigma, tokina, tamron, SAMYANG, ZEISS - ők gyártanak még nikon bajonettre.

Konkrétan a sigmákkal szokott előfordulni, hogy az AF vezérlőchipjük nem kompatibilis az újabb nikon vázakkal. Anno énis belefutottam egy ilyenbe, és mivel szürkeimportos volt az obi, 40€-t akart a javításért a sigma szerviz. Tamron v tokina esetében ilyenről nem hallottam (ill volt is egy régi tokina 17-es fixem, ami gyönyörűen ment a d7k-n)
Optikai minőséget tekintve minden jelöltnél meg kell nézni a teszteket (lenstip.com ÉS photozone.de)

Samyang: rel. olcsó, manuális lencsék, a 2,8/14-es és az 1,4/35-ös kiváló példányok.

Zeiss zf-obik: szintén jók, de aranyárban vannak (ráadásul manuálfókuszosak).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12189) csakb válasza lcee79 (#12187) üzenetére


csakb
őstag

Annyiban rosszabb, hogy általában nagyobb a gyártási szórásuk, legalábbis az olcsóbb kategóriában. Nem árt vásárlás előtt több példányt is kipróbálni a vázadon, ha van rá lehetőség, de a legtöbb júzernek azért általában szerencséje van (vagy nem veszik észre az esetleges bibiket).

A Sigma fixek általában igen jók, ha nem zavar a söröskorsónyi méretük. :)

(#12190) csakb válasza t72killer (#12188) üzenetére


csakb
őstag

Igen príma, manuális fixek még a Voigtländerek (Cosina), de itthon még kevésbé ismertek (nincs AF, meg VR, OMG! :) ). Mondjuk nincsenek már gyártásban, de előfordulnak itt-ott raktáron.

(#12191) lcee79 válasza t72killer (#12188) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi a választ!

Akkor ezek szerint ha nagyon akarok van alternatíva olcsóbb objektívekre, nem is egy gyártótól :)
Igaz most még nnincs meg a gép, de szeretek előre gondolkodni a dolgokon, amik felmerülhetnek...

Most jelenleg még az foglalkoztat, hogy mennyire lesz hátrány a használat során, hogy nem magyar a menü.
Mert a Canon 600-ban magyar van, és persze ott a 650 is ami kissé drágább azért....
Viszont canonnál a 18-135-öst nem ajánlottátok, a 18-105-ös nikont viszont igen, és nikonnak kicsit nagyobb és talán jobb is az érzékelője...
Szóval ezért is választottam a Nikon-t, ráadásul a nikon objektyvek amiket néztem kicsit olcsóbbak is mint a canonhoz...

Van esetleg canonnak más előnye nikonhoz képest? És mennyire hátrány hogy nincs magyar nyelv?

Thanx!

(#12189) csakb: Ha már meglesz a gép, akkor amúgy is jövök ide is kérdezgetni hogy ki mit ajánl :)
Nem szoktam csak úgy belevágni ilyenek megvásárlásába.
De itt a Kaposvári boltban (ha nem is nagy bolt és nincs is hatalmas választék márkák terén... leginkább Nikon volt :) ) legalább segítőkész és hozzálrtő volt az eladó.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12192) Qbász válasza lcee79 (#12191) üzenetére


Qbász
aktív tag

Alap angol bőven elég.

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#12193) csakb válasza lcee79 (#12191) üzenetére


csakb
őstag

Ha a fotográfiai alapismeretekkel tisztában vagy, akkor teljesen irreleváns, hogy milyen nyelven van a menüje, mert nem abban fogsz bogarászni. Persze a belépő szintű vázakon pár dolgot csak menüből lehet állítani, de azt meg talán csak meg tudod tanulni.

A Canonnak szerintem egyetlen előnye van amatőr szinten bármelyik rendszerhez képest, és az a 70-200/4 L. :)

Ha döntöttél, akkor ne győzködd már magad tovább, meg ne minket próbálj rávenni, hogy tovább győzködjünk, hanem használd.

(#12194) lcee79 válasza csakb (#12193) üzenetére


lcee79
őstag

Amúgy van középfokú angol nyelvvizsgám :) (mondjuk 12 éve csnáltam, de valami azért maradt :) )
Fotós könyveket is olvasgattam már, úgyhogy arról is van némi fogalmam,
+ amit a Pana. FZ-38 engedett azon gyakorolgattam eddig is, de a képek mnősége messze az alatt van amit elvárnék, (kivéve ha nagy fény van :) az 1/2,33-as CCD szenzorból nem lehet varázsolni 1600-as iso-n értelmes képet, automatán szinte mindig 1000 fölé viszi így elég sok képnek van gyenge minősége beltérben :( )

Addig vergődök :DD amíg meg nincs a pénz rá, utána az összes többi gépet elfelejtem :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12195) t72killer válasza lcee79 (#12194) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nagyon kell az iso1600, akkor a d5100 as döntésed mindenképp a jó irányba vitt. Ajánlom mellé a 1,8/35-ös fixet, ha nagyon sötét lenne:)).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12196) lcee79 válasza t72killer (#12195) üzenetére


lcee79
őstag

Azt írtam, hogy már 99% de egyre közeledik a 100% felé :), hogy a NIKON D5100 lesz a 18-105-össel, de megveszem újonnan a 3 év gari meg a sajt nyugalmam miatt.
A fixet meg majd kicsit később, így 198500 itt kaposváron, és elvileg még megkapom hozzá a táskát (kb 8000 ft külön) amivel múlt hónapban akciózták :)

Csak dilemmáztam a canon 600-asán is, de most már talán leteszek róla:)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12197) t72killer válasza lcee79 (#12196) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha később vennél hozzá teleobit, akkor érdemes elgondolkodni a 18-55-ös kiten, egy ötvenessel olcsóbb, amiből azért lehet hasznos dolgokat kapni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12198) lcee79 válasza t72killer (#12197) üzenetére


lcee79
őstag

Itt írtátok hogy a 18-105 jó fajta ami az alapkit-ben van
és nekem az jobban kihasználható... (ha lesz pénz akkor erre is elég lesz, addig meg a kisebbre sem :) )
Épp a Scott Kelby - Digitális fotós könyvet olvasom, és azt írja, hogy a portré fotózáshoz 85-100 közti tartományt használják/ajánlja leginkább...
Ezért is a 18-105-ös lenne jobb...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12199) Santiagain válasza lcee79 (#12198) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ne felejtsd, hogy D5100-nál 1,5-el kell szorozni a gyutávot az ASP-C szenzor mérete miatt.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12200) t72killer válasza lcee79 (#12198) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez tény, a 18-105 egy kifejezetten jó obi. A 18-55 is kb uilyen jó, viszont ezzel feláldozol egy kis fókusztávot. Az igazi kérdés az, hogy elég-e neked 105mm teleobi-fókusznak, vagy később külön obit veszel erre a célra? Mert utóbbi esetben nincs szükséged az 55-105 tartományra.

Portré: Ahogy fentebb írta a kolléga, Aps-C-n az 55mm is elég, 105mm már teleobi. (amúgy jellemzően 1,4-2/85mm es fixekkel dolgoznak a portrésok).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.