Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Zozzer888 válasza HollyBoni (#13550) üzenetére


Zozzer888
addikt

Támogatom, a váz sokadlagos , am meg a D5100-al bőven ellehet lenni,főleg ha teszel rá portrémarkolatot.Csak új gép játszik?Ha nem akkor esetleg D90?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13552) TomCat85 válasza Zozzer888 (#13551) üzenetére


TomCat85
tag

HollyBoni, Zozzer888: Köszönöm a válaszaitokat.

(#13553) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

Sziasztok!

DSLR vásárlása előtt állok, ebből kifolyólag kerestem fel eme topikot
Már egy jó ideje nézelődöm a piacon, de nem jutottam sokkal előbbre és kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is.

Eddig After Effects-el dolgoztam, de ki szeretném próbálni a "normális" filmezést is!
Nyilván nem egy 5D-vel szeretnék kezdeni, így első sorban "alapfelszerelésként" 550D, 600D, 650D között gondolkodtam egy 18-135 IS STM obival.

Van valakinek hasonló specifikációkú felszerelése, esetleg tudnátok róla személyes véleményt mondani?
Vagy ha van más váz, vagy obijektív, ami szerintetek jobb választás lehet, pl 60D, azokat is szívesen fogadom.

Köszönöm!

www.kristofnagy.com

(#13554) Throme válasza __H4X0R__ (#13553) üzenetére


Throme
veterán

Ha most kezdeném a gépvásárlást, akkor erősen elgondolkodnék a canon 650D-n.
Szerintem nagyon jó, hogy levitték a belépőbe a kihajtható lcd mellett az érintő képernyőt és kapott több keresztszálas, illetve érzékenyebb fókuszpontot.
Emellé frissítette a canon a 18-135 IS lencsét is....

(#13555) BiriBum válasza Zozzer888 (#13551) üzenetére


BiriBum
őstag

Azért gyerekek ennyire ne tegyünk ex katedra kijelentéseket, főleg úgy, hogy nem próbáltatok még ki többféle vázat huzamosabb ideig.
Nem véletlenül lehet sok fajta vázat kapni, sokszor a vázból hiányzó paraméter jelenti a technikai korlátot. Arról nem is beszélve, hogy pl. egy jó szenzorral és képfeldolgozó processzorral sokat tudunk kompenzálni egy gyengébb fényerejű lencse teljesítményén (amatőr szinten ez sokat segít, ahol nem áll hegyekben a zseton a kettőnyolcas telékre)..

Pont ezért ajánlottam TomCat85 kollégának több napos privát üzengetés után a D5100 18-105 kombót.
A D5100 nem "sokadlagos jelentőségű", hanem egy nagyon is kiforrott APS-C váz, rengeteg hasznos tulajdonsággal.
Neki kellene eldönteni, hogy mit szeretne, én az újabb fejlesztésű vázra szavazok, mégha az egy fél kategóriával lejjebb is van, mint a D90.

(#13556) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Olympus e-pm1 EZU+EZ-M1442 II R EZU megér 80.000 Ftot? Mennyire jó ez a gép a többihez képest?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#13557) TomCat85 válasza BiriBum (#13555) üzenetére


TomCat85
tag

Összességében valószínűleg maradok a D5100-nál, mert bár a D90 kényelmi szempontból (+ beépített autofókusz) szimpatikusabb. Viszont jó 60 e HUF-al többe kerül...

Abból a pénzből pedig már lehet egy-két kiegészítő apróságot venni a géphez, ami amúgy sem árt (tartalék akksi, táska, esetleg védő, tisztító cuccok). Ráadásul a D90 nem mai darab, bár nem leírandó, sőt... Plusz alapvetően új gépben gondolkodom...

[ Szerkesztve ]

(#13558) k1csi válasza __H4X0R__ (#13553) üzenetére


k1csi
senior tag

Normális DSLR filmezésnél elsősorban fényerős fixeket szoktak használni (sok fényben erős ND szűrővel, hogy a záridőt alacsonyan lehessen tartani). Sok esetben régi manuálisakat ugyanis a DSLR fimezés előre megtervezett és tipikusan manuális fókuszos.
A DSLR nem jó camcorder helyett.

A DSLR AF túl lassú (hiába 650D meg STM obi), megbízhatattlan (olyankor kezd el keresgélni amikor pont nem hiányzik és ez meglátszik a felvételen is) és nem biztos, hogy oda fog fókuszálni ahova szeretnéd (ami néha ugye nem is az ami egy gépi agynak logikus).

Ha ilyesmi célod van akkor micro 4/3 vázzal (elsősorban Panasonic GH2 vagy GH3) jobban jársz mert annak a fókusza ilyen szempontból fényévekkel a Canon előtt jár és ugyanúgy elforgatható érintőkijelzős stb (+ nagyon szép részletes felvételt készít).

Ami viszont a Canon (és erre bármelyik Canon amit felsoroltál jó, kiv. 650D) előnye fimezésre (ami tervezett és ismételhető) az a Magic Lantern.
Ez azért nemjó, mert jelenleg a 650D az egyetlen váz ami teljesen ki tudja használni az STM előnyét...

Aki Canont választ annak gyakran szoktam ajánlgatni a 18-135 STM-et, de elsősorban a jó átfogása és rajza miatt (az elődjéhez képest). A 18-135 STM egy jó utazózoom, de nem több.
Viszont fényerőtlen.
Kevés fénynél egy fényerős fix mellett labdába sem rúghat semmilyen olyan obi ami f/5.6 a végén.
Azaz önmagában a felsorolt DSLR-ek a 18-135 STM obival fenntartásokkal elsősorban hobbi videóra alkalmasak ahol pl. a gyors fókusz nem szempont.
Egyébként normáis filmezésre rengeteg minden kell még hozzá.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#13559) cattus válasza k1csi (#13558) üzenetére


cattus
őstag

Elvileg 650D-re is lesz Magic Lantern, csak még nem készült el teljesen (ugyanúgy,mint 1100D, 7D, EOS M, 5D Mk III és 5Dc esetében).

Egyébként mindenben egyetértek veled.

Do the thing!

(#13560) Murloc


Murloc
tag

Sziasztok! Első saját tükörreflexes gép vásárlásán gondolkodom, ehhez szeretném a segítségeteket kérni. Volt már a kezemben ilyen masina is, kompakttal fényképeztem már sokat, PS-ot is sokszor használom, és en bloc is közel áll hozzám a technika, számítástechnika, szeretek finomhangolni, beállításokkal is szöszölni, de azt hiszem ezt itt nem kell magyarázni. Stílusra viszont inkább a "mozgalmasabb" fotózás iránt érzek nagyobb érdeklődést, értem ezalatt azt, hogy valamit meglát az ember és megörökíti, nem pedig órákat tölt egy panorámakép, természetfotó stb. elkészítésével állvánnyal és sok egyéb felszereléssel felvértezve (nem leszólom, csak szemléltetésként). Szempont lenne továbbá természetesen (sajnos) az ár is, egyrészt mivel egyetemista vagyok, és ez hobbi, másrészt mivel egyelőre tapogatózom. És persze nem csak a váz ára a mérvadó. Márkát illetően a Canon és a Nikon szimpatikus, de ez nem vakhit, meggyőzhető vagyok, mint ahogy minden más paraméterrel kapcsolatban is (és kíváncsi). Egyelőre ennyi, remélem tudtok mit kezdeni a kérdése(i)mmel. A válaszaitok előre is hálásan köszönöm!

(#13561) Throme válasza Murloc (#13560) üzenetére


Throme
veterán

Neked szvsz jó lenne használt váz és mellé használt 18-200. Kompaktnál jobb minőséget kapsz és nem kell cserélgetned obikat, hisz nem is akarsz kreatívkodni csak - úgymond - dokumentálni egy utazást, eseményt.
Komolyabb dolgokhoz amúgy is zsebbe kell nyúlnod....
Canionban:
Használtan:
D3100, D5000, D5100, esetleg D90
500D, 550D, 600D

Obiban már nehezebb, mert a tami/sigma 18-200-ak olcsóbbak, de én ilyeneket nem vennék.
Canikon meg már sajna drágább
Mondjuk az új canon 18-135 IS vagy nikon 18-105 VR is jó utazó obik, ha a 18-200 nem férne bele...

Mindezt persze értsd úgy, hogy szerintem....

(#13562) Murloc válasza Throme (#13561) üzenetére


Murloc
tag

Köszönöm, vélemény persze, de minden infó segítség! Nem voltam konkrét az árat illetően, ezért most annyit hozzáteszek, hogy egy ilyen belépő szintű gépet (bő 100-150) azért ki tudnék gazdálkodni. Ami felmerült inkább most bennem a hozzászólásod kapcsán, hogy megérik-e az általad ajánlott típusok újonnan, mennyire hamar "növi ki" az, aki fejlődik, ha értelmezhető ez a kérdés? Továbbá mi alapján tudnék dönteni Canon és Nikon, mondjuk egy 600D és egy D5100 között? Köszi!

(#13563) cattus válasza Murloc (#13560) üzenetére


cattus
őstag

Esetleg MILC nem játszik? Szerintem a kicsi mérete és tömege miatt alkalmasabb lehet életképek, pillanatok megörökítésére.

Szerk.: A "kinövéssel" kapcsolatban: attól függ, mit akarsz fotózni, kell-e oda magas ISO, gyors sorozat, stb. Szerintem amúgy a 600D/D5100 remek kezdőgépek.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#13564) Zozzer888 válasza Murloc (#13562) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha csak dokumentálgatsz akkor nem fogod kinőni se a Canon 600D-t, se a D5100as Nikont.
Amúgy a Tamron 18-200 50ezer forint 5 év (!) garanciával, szerintem megéri.Ha 150ből akarsz kijönni akkor szerintem:
Canon vonalon: Canon 1100D + Tamron 18-200 = 90+50ezer - amennyiért eladod a kit obit, mondjuk 5-8ezer
Nikon vonalon: Nikon D3100 + Tamron 18-200 = 100 (?) + 50ezer minusz kit obi itt is, bár én mind két gép kit obiját megtartanám, jó az "tartaléknak".

A Nikon mellett szól az, hogy 3Év garit kapsz a vázra, ami azért eléggé megnyugtató dolog.Mondjuk 1100D-t is lehet találni 2év garival.

Az hogy melyik jobb, arról iszonyat sokat lehetne érvelni, meg vágdosni miatta egymás torkát,van amiben egyik jobb, van amiben a másik, de összességében egyikkel se jársz rosszul.Én Canonos vagyok, de a Nikon mellett bitang nagy érv a 3év gari.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13565) Murloc válasza cattus (#13563) üzenetére


Murloc
tag

A MILC-ről nem sokat tudtam, most utána olvastam, viszont ez alapján nem jön be, inkább maradnék a DSLR-nél. Azt hiszem utánanézek kicsit bővebben a 600D és a D5100 párosnak, de ha van kedved megírni, érdekelne az is, hogy te mit emelnél ki a különbségek közül.

(#13566) Murloc válasza Zozzer888 (#13564) üzenetére


Murloc
tag

Köszönöm neked is! Én ennyire nem akartam leszűkíteni, hogy csak dokumentálnék, inkább arra próbáltam utalni, hogy ez a fajta fényképészet jobban tetszik, mint a "műtermi", nagyon precízen beállított alkotás, amitől még lehet ez is "művészi", én azt hiszem. A fejlődés lehetőségét nem akarom azért magamtól elzárni. :B Amit te írtál az alapján az merült fel bennem, hogy akkor egy 1100D és egy 600D, illetve egy D3100 és egy D5100 közti árkülönbség "megéri-e", ha ezekről a kezdőgépekről beszélünk?

(#13567) BiriBum


BiriBum
őstag

Én a 18-200-zal nagyon óvatos lennék. Nincs benne stabi és nem a leghuszárosabb a képminőség, sőt xar!
Újonnan a D5100+18-105-re szavaznék.

A vázstabis Pentax gépek már kiesnek a büdzsédből, pedig a K5 abszolút bestbuy.

(#13568) Throme válasza Murloc (#13562) üzenetére


Throme
veterán

Páran úgy gondolják kinőtték a belépő kategóriát, de technikailag tudnak csak továbblépni egy haladó vázzal, képalkotásban, látásmódban nem.
Sokat számít a fotós.
MA már szvsz a belépőkkel is elég sok mindent meg tudsz csinálni, max kényelmetlenebb a használata, vagy lassabb bizonyos funkciók elérése.
Ok, esetleg nincs benne olyasmi amire kezdetben nincs szükséged, csak később mikor már a hiánya feltűnik, de addig sokat fogsz kattintgatni.

Én azt javasolnám, hogy a neten nézz szét, leírások, tesztek, összehasonlítások közt.
Szvsz aki úgy jön a fórumokra, hogy felteszi a nagy kérdést " mit vegyek? " annak elég hosszadalmas és fáradtságos, de remek hsz gyűjtögetős útja lesz. :K
Ezt csak azért írom, mert ilyenkor mindenki a saját elképzelését fogja leírni, a saját értékrendjének és fotózási szokásainak megfelelően. Nem biztos, hogy neked erre van szükséged.
Minden hsz-ben találsz majd igazságot. ezért nem tudsz majd dönteni, ha nincs némi ismereted a különböző vázak és obik tulajdonságairól, amit netről fel lehet szívni.
Valamint nagyon fontos, hogy neked mi tetszik. Az ízlésed a tiéd. Hiába ajánlanak valamit, ha nem tetszik.
Nézz körbe széleskörűen. Nem csak nikon meg canon létezik. Van sony, pentax is pl.

Én kizárólag újban gondolkodtam anno.
Nem sznobságból. Inkább gyűjtögettem még + 2,3 hónapot. Vagy ott volt a 18-55 vs 18-105 kérdés (nikon).
Inkább vártam még és az utóbbival vettem meg. Mai napig használom a kitobit nagy megelégedéssel. a 18-55-el csak szívtam volna.

A másik a pénz. Induló szettet össze lehet kaparni, de ha esélyed nincs mondjuk 1 éven belül bővíteni a szetted (obik, kiegészítők...), akkor nehéz életed lesz. Biztos, hogy akarsz majd más obit is, mint a kezdeti... ;). Szóval ezt is meg kell fontolni. Ez nem bridge all in one kategória, hogy megveszed és van mindened.

DE ez mind tényleg csak "szerintem".

(#13569) Byk01 válasza Murloc (#13566) üzenetére


Byk01
senior tag

Azt mondják mostanában az okosok, hogy kezdésnek a legjobb ár/érték arányú gép a D5100 a 18-105 VR-rel.
De amikor hosszú távra gondolkodik az ember, akkor nem ennek kell számítania.
Ha nem akarsz régi objektívekkel foglalatoskodni, akkor gyakorlatilag mind1, hogy Canon vagy Nikon. Ennek a két márkának gyakorlatilag annyival nagyobb objektívparkja van a többieknél, hogy azok ki is estek. Viszont, ha játszhat régi üveg is, akkor a Nikon hátrányban van, mert az M42-es obikkal csak lencsés adapterrel van végtelenben is fókusz, de ez meg ront a képminőségen. Viszont itt bejön a képbe a Pentax, mert a legnagyobb kompatibilitást adja a régi üvegekkel.
És hogy ne menjünk el a Sony mellett: a fix tükrös gépeik eszméletlen gyors sorozatra képesek, és talán jobbak videóban is a többieknél (ha ez számít).

Ja, és amit mindig elmond mindenki: ha van már jelölt, menj el egy olyan boltba, ahol meg lehet fogdosni őket, és próbáld ki, mennyire kényelmes, esik kézre!

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13570) Throme válasza BiriBum (#13567) üzenetére


Throme
veterán

Osztom a véleményed, ha erre gondoltok.
Az a blur index elég veszélyes....
Szvsz 18-200-ból nem érdemes a nagyon olcsókat venni, szívások elkerülése végett...

(#13571) BiriBum válasza Byk01 (#13569) üzenetére


BiriBum
őstag

Ennek a két márkának gyakorlatilag annyival nagyobb objektívparkja van a többieknél, hogy azok ki is estek.

Ezt a mondatot valószínűleg nem gondoltad át eléggé.

(#13572) Throme válasza BiriBum (#13571) üzenetére


Throme
veterán

Lehet a használt piacon fellelhető obik előfordulására gondolt.....
Feltételezem csak....

(#13573) Zozzer888 válasza Murloc (#13566) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerintem tanulni a belépő vázak is tökéletesek, aztán majd ha tudod hogy mi a fontos NEKED egy vázban, akkor majd eltudod dönteni hogy 600/60/7/6/7D-re akarsz-e tovább lépni,mire van szükséged.Amúgy a D5100+18-105 tényleg jó vétel.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13574) Murloc


Murloc
tag

Nem akarok veszekedést generálni, ha vitatkoztok az elég, abból tudok meríteni. :) A videózás annyira kell, hogy ha épp kigyullad egy busz mellettem, vagy ilyesmi, és ott a gép, akkor fel tudjam venni, amúgy nem érdekel. A D5100+18-105 még tényleg pont a (számomra) megfizethető és megfizetendő kategória, a 600D+18-135 ahogy néztem már nem áll meg 200-ban, pedig az eddigiek alapján nekem a Canon kicsivel jobban tetszik, bár mindegyiknek van előnye, ez tény. Tudom, hogy mindenki véleményt mond és nem specifikációs listákat közöl, de ezért is kérdeztelek titeket, én szerintem elég jól össze tudok sok mindenből rakni egy végeredményt, amit a magaménak tudok tekinteni. Szóval köszönöm az eddigieket és az esetleges ez utániakat, ha úgy érzem, hogy valami konkrét mérföldkőhöz értem, akkor majd még "bekérdezek". :)

(#13575) BiriBum válasza Murloc (#13574) üzenetére


BiriBum
őstag

A Canon 18-135 után egyáltalán ne bánkódj! :DDD

(#13576) Throme válasza BiriBum (#13575) üzenetére


Throme
veterán

Abból már van frissített kivitel, ami nem biztos, hogy rossz... és akkor bizony k_rva jól használható átfogás

(#13577) Byk01 válasza BiriBum (#13571) üzenetére


Byk01
senior tag

Lehet.De eddig valahányszor előkerült ez a kérdés, mindig az volt a másik két tükrös márka képviselőinek reakciója, hogy ott vannak a régi objektívek. Viszont pont az eggyel korábbi mondatomban írtam, hogy ha azokkal nem akar foglalkozni, akkor áll ez. Azért az árgépen 2-2,5x annyi Nikon és Canon objektív van, mint Pentax, és 1,5-2x annyi, mint Sony (termék, és nem ajánlat, mert abban nagyobb a különbség a Canon és a Nikon javára).
A Sigma-Tamron-Tokina vonallal nem foglalkoztam, mert ha a két kisebbhez van, akkor a Nikonhoz és Canonhoz is van (fordítva már nem biztos).
Ja, és Olympust mint tükörreflexest nem igazán ajánlanék, amíg tettekkel nem támasztják alá, hogy nem dobták az egészet.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13578) Murloc válasza BiriBum (#13575) üzenetére


Murloc
tag

A 600D akkor mivel játszik, mi lehet az összehasonlítási alapom a D5100+18-105 mellé? Nézegetve teszteket, azon belül pedig tesztképeket, nekem (lehet, hogy ez meglehetősen szakszerűtlen megfogalmazás lesz) a Canon képei melegebbek, élettel telibbek. Nem mondom, hogy realisztikusabbak, de jobb rájuk nézni.

(#13579) Zozzer888 válasza Throme (#13576) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az új verzióját dicsérik,azt mondják képminőségben sokat javult, na meg STM-es...mondjuk az videónál előny:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13580) Zozzer888 válasza Murloc (#13578) üzenetére


Zozzer888
addikt

600D + 18-135 STM

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13581) Throme válasza Zozzer888 (#13579) üzenetére


Throme
veterán

Örülnék nikon fronton egy frissített (nekünk is van régi) 18-135 VR-nek. Ha lenne olyan képminőségre mint a 8-105 és nem szállna el árban persze....

(#13582) BiriBum válasza Byk01 (#13577) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem akarom a flame-det folytatni, de próbálj azért objektív lenni.
Húzzál egy vonalat a megfizethető kategóriánál és ott számold össze, hogy mennyivel több van abban a sávban. Ha még a stabilizátorosak is, akkor az extra és plusz pénz. (Sony-Pentax-Oly-vázstabi).
Keresd meg a Pentax Limited sorozatát a Canon és a Nikon kínálatában.
Nikon belépő-nincs fókuszmotor a vázban.

(#13583) BiriBum válasza Murloc (#13578) üzenetére


BiriBum
őstag

Mielőtt nagyon belemelegednél a kérdezésbe vedd kézbe mindkét vázat valamelyik szaküzletben.
Nem lősz kapufát egyikkel sem.

(#13584) Byk01 válasza BiriBum (#13582) üzenetére


Byk01
senior tag

A) Az, hogy most kevés a kerete, nem jelenti azt, hogy mindig így marad, és rendszert hosszú időre választ az ember. Szóval nem csak a most megfizethető objektíveket kell nézni.
B) Ha rendesen elolvastad volna az első hozzászólásom, akkor láthatnád, hogy nem arról szólt, hogy csak Nikon és Canon van, írtam a Pentaxról és a Sonyról is előnyöket, sőt, mindkettőről írtam, miben jobb a két "nagynál". Ezek után flame-ről beszélni: erős túlzásnak érzem.

Részemről ennyi a témáról.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13585) Murloc


Murloc
tag

Az alábbi oldalon alul, az árgrafikon tanulsága szerint elég szép belépő ára volt a szóban forgó szettnek január végén, február elején. Ezt esetleg meg tudja erősíteni valaki, hogy ez valós volt-e, vagy valami noname sufni tett fel egy kilógó ajánlatot csak? Közvetetten tehát még egy klasszikus kérdés, jó ára van-e most, vagy érdemes-e inkább várni? Bár ahogy az EUR árfolyam kinéz...

(#13586) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék, teljesen tanácstalan vagyok. :B Kezdő DSLR gépnek mit javasoltok? Egy Canon powershot A720 IS-ről váltanék (úgy érzem, kicsit kinőttem már). Használtból mit érdemes nézni, megvenni? Mire kell odafigyelni (max. hány expó)? Használt vázra+gépre kb. 80-90e Hufot tudnék szánni, van értelmes vétel ennyiért? Vagy várjak inkább egy kicsit és egy új D5100-as? Teleobjektívvel is szeretném használni későbbiek folyamán. Érdemes kitben megvenni két obival, vagy válasszak külön hozzá egy telét?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#13587) Byk01 válasza Murloc (#13585) üzenetére


Byk01
senior tag

Az év elején emlékeim szerint kb. 20 Ft-tal volt olcsóbb az euró, mint most, ez biztos belejátszott. Aztán lehetett valamilyen karácsony utáni akció is esetleg (bevallom őszintén, nem néztem az árakat akkoriban).

Azt, hogy érdemes-e várni, ne kérdezd :) Ha tudnánk, hogy egy-két héten, esetleg egy hónapon belül hogyan fog mozogni a forint az euróhoz képest, nem lennének anyagi gondjaink :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13588) Throme válasza Murloc (#13585) üzenetére


Throme
veterán

Digitcam, Mediker, Edigital (ezzel lehet nem mindenki értene egyet), Artwork.
Én ezektől vennék csak gépet, a listából szemezgetve.
Az Edigital mikor hogy ad 3 év itthoni garit (vázra, az obi mindenhol csak 1 év), de a többiek hivatalos márkaképviseletek.
Igen, ők kb 15k többért adják.... de nem fogsz befürödni.

(#13589) Throme válasza BigBlackDog (#13586) üzenetére


Throme
veterán

Szvsz kezdésnek sokáig elég lehet egy D5100 + 18-105VR + 55-300VR kombó.
Csak sajna ez nem 90k huf.
A 18-55 én sosem ajánlanám, még ha olcsóbb is.
Nézd meg milyen fókusztávokon fotózgattál eddig. Ha sokat az 55mm körül, akkor nem fogod szeretni a sűrű cserélgetést. Nem mintha nehéz lenne, csak így több mindenről lemaradsz.
Ekvivalenci számolgatásra figyelj oda.

Használt vásárlásakor sok mindenre figyelni kell. Főleg, hogy vázat is meg obit is veszel.
A képeket is szvsz célszerű laptopon visszanézni. Az a 3" lcd a váz hátoldalán lófütty, ok lehet zoomolgatni...hajrá :) aki így csinálja.
Rendes fókusz tesztelgetésre sincs sok lehetőség....

(#13590) BigBlackDog válasza Throme (#13589) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Talán kezdésnek meglennék egy 18-105VR-rel is. :) Kénytelen vagyok a kezdeti elképzelésnél többet rászánni ezek szerint, mivel nem szeretném egy év múlva cserélni újra (és használt géppel sem szeretnék befürödni). Amik árban a fent említett objektívvel beleférnek a költségvetésbe a következőek: D3100, D3200, D5100. Canon gépeket nem nagyon nézegettem a fullHD videó hiánya miatt (ezt lehet, hogy rosszul teszem?). Mi a lényegesebb különbség (a felbontáson) kívül a fent felsorolt három váz között? Kitben érné meg jobban, vagy külön a váz + egy általam választott jó obi? Gondolom utóbbinak nagyobb a költségvonzata.

(#13591) Balinov válasza BigBlackDog (#13590) üzenetére


Balinov
félisten

jol gondolod, kulon obi+vaz altalaban dragabb, mint kitben venni. A D5100+ 18-105VR kitet vennem, a D3200 (mint minden Dx200) friss vaz, egyenlore meg el van arilag szallva. a D5100 viszont jo kis kiindulas. Nekem az elodje van harom 3ve, de meg mindig nem jutottam el oda (sajnos) hogy kinojem a vaz lehetosegeit. D3x00 szeria belepo, azt azert ahogy kovetem a topikokat, eleg hamar ki szoktak noni a felhasznalok.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13592) BigBlackDog válasza Balinov (#13591) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Köszönöm a választ. Akkor egyenlőre marad a D5100+18-105VR kitben. Az ajánlott boltok listáját hsz-sal előbb látom, jól gondolom? Garancia Nikonnál hogy működik? 3 év és hova lehet vinni, illetve szokott-e garanciális probléma lenni velük? Canon oldalról mit lenne érdemes megnézni ebben a kategóriában?

(#13593) Balinov válasza BigBlackDog (#13592) üzenetére


Balinov
félisten

Szivesen, nincs mit. Canonrol nem tudok erdemben nyilatkozni, nem igazan neztem canon vazakat anno. Otthoni gar/beszerezhetosegrol meg a tobbiek nyilatkozzanak, kulfoldon elek, igy nem tudnek hasznalhato infot adni (hulyeseget meg nem akarok)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13594) k1csi válasza BigBlackDog (#13590) üzenetére


k1csi
senior tag

Canonban rég van fullHD, vsz. régebben is mint a Nikonban.
Ennek ellenére vsz. legjobban a D5100+18-105 kombóval járnál. Később tudod bővíteni, ha nagyon kell.
Tippem szerint még bőven garis D5100-et lehet kb. 100k-ért, az obit meg kb. 45k-ért kifogni (nekem nincs 5100-am, csak ismerősi körben van, nem szándékoznak eladni ezért nem is ismerem nagyon az árakat).

Garis cuccoknál azt kell megnézni, hogy ne legyen sérült vagy beázott.
Egyébként ezek a vázak kb. 100k expóra készülnek, 20k expó alatt nem hiszem, hogy nagyon aggódnod kell (pláne garis váznál). Vsz. ennél jóval kevesebb expóval árulják.

Én D3xxx-et nem vennék, jópárszor leírtam a fórumban miért többek között: az a váz ami nem tudja a HSS módot megfelelő vakuval sem nálam kuka.
A D3200 meg mint minden új váz jócskán túlárazott.

Egyként az obik (kül. fényerősek) többet számítanak mint a váz. A Nikonnak van néhány megfizethető jó fixe többek között ezért is érdemes választani.

Viszont egy jó DSLR rendszer sokba kerül (itt nagyjából mindegy a gyártó).

Canonban a D5100 megfelelője a 600D, fotóra jobb a D5100 (nincs hatalmas különbség). Hobbi videóra mindegy. Komoly filmezésre (tervezett, rendezett felvételre) a 600D a jobb (Magic Lantern).
A 18-105-nek nincs 1:1-es canon megfelője. A régi 18-135 ami hasonló, de gyengébb a rajza. Az új 18-135 STM jobb, de jóval drágább is.

Szűk keret esetén D5100+18-105. Később jól bővíthető ha kell.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#13595) BigBlackDog válasza k1csi (#13594) üzenetére


BigBlackDog
veterán

D5100-ban mennyire tartós a kihajtható kijelző? Szokott gond lenni ezekkel? Garanciával mi a tapasztalat?

(#13596) Balinov válasza BigBlackDog (#13595) üzenetére


Balinov
félisten

ha csak olyan tartos, mint a D5000-ben, akkor semmi felnivalod nincs. eleg sokszor hasznalom, nyustolom, de megcsak nem is lotyog

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13597) k1csi válasza BigBlackDog (#13595) üzenetére


k1csi
senior tag

Ismerősi körben nem tudok D5100 kihajtható kijelző gondról. Nekem a kb. 8 éves kompakton is ilyen van, annak sincs semmi gondja bár tény, hogy annyira gyakran nem használtam ilyen módon (egyébként a kihajtható/forgatható kijelző onnan került át a DSLR-be).

Napi pro használat biztos más lenne, de azokon a vázakon nincs is ilyen kijelző.

Nem hiszem, hogy jobban kellene vigyázni rá mint egyébként a vázra vagy az obikra. Leejteni pl. kockázatos...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#13598) Zozzer888 válasza k1csi (#13597) üzenetére


Zozzer888
addikt

Egyik barátom eléggé mostohán bánik a cuccaival, neki a D5000-rese sikeresen túl élt 3évet.Még most sincs baja,csak cserélt...:D

szóval én nem aggódnék miatta:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13599) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Aki esetleg nem nézné a Canon/Nikon topikot de segített nekem itt, válaszokat adott, azoknak is köszönöm a segítséget, végül D3100 lett. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#13600) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon S.O.S kérdésem hozzátok! Lenne egy ismerősömnél egy CANON 1000D alap kitobival több darab UV szűrővel és táskával 60.000Ft-ért.Megér e ennyit? Első tulaj(JÓ ISMERŐS) nem sokat használta 7000 körüli exposzámmal. Nagyon jó állapotban van a gép kezdő DSLR-esnek kezdő tanulógépnek gyereket fényképezni hobbi fényképezésre kellene. Jobban húz a szívem a DSLR-ekhez mint a milcekhez.

Várom a segítségeteket, tanácsotokat minél hamarabb ha nem gond!

Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.