Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Zozzer888 válasza Mr.Csizmás (#12648) üzenetére


Zozzer888
addikt

Gumírozott az egész váz,de mind1

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12652) 8nemesis8 válasza Zozzer888 (#12651) üzenetére


8nemesis8
veterán

1100-ra mondod?
Mert szerintem, pont, hogy full műanyag és sehol nem kapott gumi borítást

(#12653) Abry válasza 8nemesis8 (#12652) üzenetére


Abry
tag

1100D

Bal oldali rész végig gumi.

Amúgy meg el kell dönteni, hogy fogdosni akarod a vázat, vagy képeket lőni vele. 180e-ből kijön egy 1100D + 18-55 IS II + 55-250 IS II kit.

[ Szerkesztve ]

(#12654) k1csi válasza 8nemesis8 (#12645) üzenetére


k1csi
senior tag

Nikon D5100+18-105.
Jobb fogás egy kategóriával felette van ami nem fér be a költségvetésedbe.
Előnye, hogy később olcsón tudsz pl. 35 1.8-at venni hozzá (ez Canonra sajnos nem igaz).

Ha kis méret/hordozhatóság akkor micro 4/3 váz kitzoommal+pl. Oly 45 1.8 (vagy Pana 20 1.7), ha már van zoomod kideríted mi kell neked.

Ha visszaolvasol többet megtudsz.

Persze néha nagylátó kell (szűk beltér, nagyobb háttér belekomponálása), néha tele (háttérmosás, távoli részletek), néha fényerős (gyakran meg vaku napfényben derítésre, néha ND szűrő stb). Szóval ez a hobbi pénznyelő, számolj vele...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#12655) 8nemesis8 válasza Abry (#12653) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én fogtam, de megtévesztő, amolyan fényes műanyag ez inkább.
teszt

Képeket készíteni, de fontos a fogás szerintem nagyon is.
Objektív kitet meg nem vennék az tuti, max átmenetileg. 55-250 kitobit nem nagyon dícsérik, ahogyan olvasgattam róla. Az alap 18-55 elég korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#12656) Abry válasza 8nemesis8 (#12655) üzenetére


Abry
tag

Elírás, vagy nem a végleges modellt tesztelték, biztos, hogy gumi a széle.

szerk.: konkrétan úgy értettem a "kit"-et, hogy 1100D + 18-55 IS II kit + 55-250 IS II

Fogást meg lehet szokni, a méreten nem tudsz változtatni (gondolok itt a Nikon-ra vagy a MILC gépekre). A 600D amúgy tényleg jó választás...lenne ha többet áldoznál rá, de ha 180e a plafon abból jobban jársz, azzal amit említettem.

[ Szerkesztve ]

(#12657) Mr.Csizmás válasza Abry (#12656) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nem túl jó választás, mert ha valamit is fejlődni akar, akkor rögtön dobhatja ki a vázat és/vagy obit/obikat.

súlyra kb. 3x annyi, mint egy milc kit, miközben semmi előnye nincs képminőségben.

(ha már fejlődőképes dslr, akkor d5100, és apránként bővítse inkább, az all-in sose jó üzlet)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12658) 8nemesis8 válasza Abry (#12656) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi!

Mindenképpen megfontolom a tanácsod. Aztán jó lenne lassan dönteni!
Minél többet olvasok annál nehezebb döntésre jutni!

@Mr.Csizmás: Leginkább erre hajlok, hogy először egy picit jobb vázat vegyek és addig legfeljebb nincs nagy telém, de erősebb alapra építeni akár fél 1 év múlva egy jobb obival mégis jobb megoldás lehet.
Mert nekem ugye nem sürgős a tele nyárig kb., addig csak 1-2 rendezvény lenne amire már mindenképpen szeretném a gépet megvenni, meg családi képekhez...

[ Szerkesztve ]

(#12659) Mr.Csizmás válasza 8nemesis8 (#12658) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

most megkövezés helyett sóderbányát fogok kapni a nyakamba, de leírom

imho vegyél egy G3, EPL5, EPM2 (újabbcuccos) kitet, és később kezdd el reszelgetni az obikat, a váz-alap adott lesz hozzá. az all-in gazdaságilag és technikailag se egy nyerő dolog.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12660) Zozzer888 válasza 8nemesis8 (#12652) üzenetére


Zozzer888
addikt

Még soha nem láttál ilyen gépet mi?:) Az egész markolat gumis, plusz az egész hátoldal;)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12661) 8nemesis8 válasza Zozzer888 (#12660) üzenetére


8nemesis8
veterán

De, már fogtam is, de nekem pusztán műanyagnak tűnt az egész test...

(#12662) Mr.Csizmás válasza Zozzer888 (#12660) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nem az 1000d-re gondolsz? 1100-et tapiztam MM-ben, olyan SGS3 féle tejfölöspohárműanyag érzésem volt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12663) Zozzer888 válasza Mr.Csizmás (#12662) üzenetére


Zozzer888
addikt

Neem, az 1000Dnek csak a markolata gumis, az 1100Dnek az egész hátlapjára is jutott gumi.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12664) Abry válasza Mr.Csizmás (#12659) üzenetére


Abry
tag

Ja én félre értettem, úgy értelmeztem, hogy van 180e keret és abból kéne a legjobb kit-et összehozni, amivel nagyon sokáig el lesz.

Azt azért vitatnám, hogy képminőségben semmi előnye nincs a DSLR-nek MILC-el szemben. Gyorsabb AF és jóval alacsonyabb zajszintje van a tükrösöknek továbbá még mindig több beállítást módosíthatunk rajta és sokkal több fejlesztési lehetőség van (obi, vaku stb.).

(#12665) Mr.Csizmás válasza Abry (#12664) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

:D[link]

akkor aszongya:

AF - mindkét oldalról lehet mutatni olyat, ami gyorsabb a másiknál, viszont dslr viszonylatban a pana milcek af-je nagyon gyors

zajszint - nincs tükör, nincs minek csattognia (csak a zár, de az halkabb, sőt nikon1-nél már e-zár van, mozgó alkatrész nélküli az egész gép)

több beállítás: bővebben? egy átlagmilc több ficsört tud, mint az 1100d, példánál maradva.

fejlesztési lehetőség: van hozzá vaku, nagy vakukat is tud rátenni, mert szabvány sarus a legtöbb, obiból meg a nex és samsungot kivéve használható szinte mindegyik rendszerobi.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12666) ateszm válasza 8nemesis8 (#12658) üzenetére


ateszm
senior tag

Használt piac nem játszik? Pentax K-x váz kevés expóval 60K,kitobi 10K,55-300 60K,Pentax FGZ360 35K ,+táska+kártya apróságok együtt kb180k...:))

[ Szerkesztve ]

(#12667) filózoli válasza Mr.Csizmás (#12665) üzenetére


filózoli
senior tag

Szerintem az ISO zajszintre gondolt az illető... :DDD

(#12668) Mr.Csizmás válasza filózoli (#12667) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

amnesztia? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12669) filózoli válasza Mr.Csizmás (#12668) üzenetére


filózoli
senior tag

???

(#12670) Mr.Csizmás válasza filózoli (#12669) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

semmi :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12671) Abry válasza Mr.Csizmás (#12665) üzenetére


Abry
tag

Ismertem a videót... "bazooka lens" :D.

DSLR vs Mirrorless

AF - 'van olyan milc', szóval az átlag milc rosszabb af-ben, mint az átlag dslr

zajszint - természetesen az ISO zajszintre gondoltam, amiben a tükrösök még mindig bőven verik bármelyik tükörnélkülit

több beállítás - 1100D-vel lehet kb. megegyező lehetőségek vannak (ami esetleg több lehet a milc-ekben az a gépen belüli kép szerkesztés (pl. effektek), ami ugye utólagos képkezelés), de ha már egy 600D-hez, vagy egy D5100-hoz hasonlítod, ott már azért akad különbség (hogy a következő kategóriákat ne is említsem)

fejlesztés - "rendszerobi", a 4/3-os obikat érted alatta gondolom, azért minőségben és számban is sokkal jobb és több slr obi létezik (bár most a canon eos m -re fel lehet tenni az ef meg ef-s canon üvegeket, ami mondjuk nem rossz)

[ Szerkesztve ]

(#12672) k1csi válasza Abry (#12671) üzenetére


k1csi
senior tag

Csak egy gyors válasz (550D-m van néhány jobb üveggel, meg GH2 szintén néhány jobb üveggel):

AF - 'van olyan milc', szóval az átlag milc rosszabb af-ben, mint az átlag dslr

Fotó: A GH2-m kb. hozza azt mint az 550D (tip. arcfelismerést használok, ha van arc, ha nincs). Nagyon kevés fényben (majdnem teljes sötétben) a külső vaku AF segédfénye miatt jobb az 550D, meg a Magic Lantern miatt.
Videó: Az AF mint olyan az 550D-ben (de írhattam volna bármilyen Canon-t) csak papíron létezik. A GH2 még zoom közben is le tudott követni mozgó témát (megfelelő obival).

zajszint
Sony APS-C szenzorosok (Nikon, Pentax) igen (2/3Fé aminél fényerősebb obi, állvány, vaku, stabi stb. többet számít amit persze rendre el szokás felejteni), Canon kb. 7D óta semmi lényegeset nem fejlesztett a szenzoron (azaz kb. ott tart mint az idén kihozott m43-asok vagy egy kicsit hátrább).
A full frame egy külön kategória, árban is.

több beállítás
Ha nem lenne a Magic Lantern egy fehéregyensúlyt nem tudnák beállítani rendesen az 550D-n. GH2 gyári SW-ben kelvinben lehet pl. állítani. (Beállítások: 3 custom tárcsaállás van, meg kb. annyi szabadon konfigolható gomb stb.)

fejlesztés
1-2 hónapja a Canon topikban bedobtam a Pana 20 1.7-et (kb. 80k használtan). Azóta se mondott senki olyan obit (100k alatt, mert a 24 1.4II APS-C-n hozza amit a pana csak kicsit többért árban/súlyban...) ami hozta volna azt amit a Pana (f/2 környékén a sarkokban is éles).

Tény egy jó alapzoom hiányzik a m43 ból, valami olyasmi ami 2.8 ról indul és f/4-en ér véget (14-50/60).

A DSLR (ez is inkább Nikon) előnye inkább, hogy egy egyszerűbb, hobbi rendszert olcsóbban össze lehet rakni belőle (egy AF-es zoom + max 2 AF-s fix).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#12673) csakb válasza Abry (#12671) üzenetére


csakb
őstag

"zajszint - természetesen az ISO zajszintre gondoltam, amiben a tükrösök még mindig bőven verik bármelyik tükörnélkülit"

A Sony szenzorok azért már egy jó ideje verik az alsóbb kategóriás Canon APS-C lapokat, egy ideje meg már az MFT frontra is betörtek. Tudom, ezek csak számok, blabla, de érdemes ránézni a mérésekre: [link]. És nem kell a számoknál leragadni, az új Oly vázaknak bitangjó képe van nagyobb ISO-n is.

"fejlesztés - "rendszerobi", a 4/3-os obikat érted alatta gondolom, azért minőségben és számban is sokkal jobb és több slr obi létezik"

Ja, lehet, hogy több van, csak a java részük korántsem amatőr pénztárcához méretezett. Itt a PH-n a DSLR rendszertopikokban nem szokott sokkal több üveg felbukkanni a beszélgetésekben, mint az MFT-ben. Nem tudom, miért fáj ez egyeseknek, de a MILC rendszerek elég szépen kezdik ledolgozni a hátrányukat. Én DSLR-es vagyok, de ha most állnék gépvásárlás előtt, akkor könnyen el tudnék csábulni a MILC-ek felé. :)

(#12674) Mr.Csizmás válasza Abry (#12671) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

bár most a canon eos m -re fel lehet tenni az ef meg ef-s canon üvegeket, ami mondjuk nem rossz)

végülis csak egy félkar méretű tubus végén himbálózik egy cigisdoboz méretű objektum... :D semmi gond nincs az arányokkal.

nikon 1-re is fel lehet tenni a dx/fx üvegeket, csak ott már az adapter is akkora, hogy oldalvást bele tudod rakni a gépet is :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12675) 8nemesis8 válasza ateszm (#12666) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem vetem el, de inkább Canon Nikon vonalon gondolkozom. Ezek fértek/férnek a keretembe, így eddig más márkában nem olvasgattam. Csak garanciásat vásárolok, de nem tudom, itt lehet rizikós a használt. :F

(#12676) Abry válasza k1csi (#12672) üzenetére


Abry
tag

A kettő nem egy kategória, inkább a 60D-vel kellett volna összehasonlítani szerintem.

Valóban jó obi, akkor az a pana, de akkor mondj egy olyan m4/3 obit ami mondjuk a 70-200 f/4 megfelelője lenne (árban és minőségben)! Bármibe fogadok, hogy még jó pár olyan lencséje van az slr rendszernek, amire nincs megfelelő a milc rendszerben.

csakb: "Nem tudom, miért fáj ez egyeseknek, de a MILC rendszerek elég szépen kezdik ledolgozni a hátrányukat. Én DSLR-es vagyok, de ha most állnék gépvásárlás előtt, akkor könnyen el tudnék csábulni a MILC-ek felé. "

De a DSLR-ben még mindig több betű görbül, mint a MILC-ben.

[ Szerkesztve ]

(#12677) Mr.Csizmás válasza Abry (#12676) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

35-100/2,8

amúgy a régi öreg4/3-os obik is rámennek adapterrel, és af, rekesz stb. van.

boxolás helyett inkább fogadd el, hogy a milc a kezdő-közép dslr-eknél komoly alternatíva. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12678) csakb válasza Abry (#12676) üzenetére


csakb
őstag

Ja, a 70-200/4 L-nek nincs alternatívája, de nem csak MFT-n, hanem más rendszeren sem, szvsz. Szerencsére mindegyik gyártónál ki lehet emelni valamit, amiben unikális, de egy átlag amatőrnek ezek a különlegességek ritkán lebegnek a szeme előtt, amikor gépet választ.

(#12677) Mr.Csizmás: A 35-100-ért újonnan pont kétszer annyi gubát kérnek, mint a 70-200/4-ért...

[ Szerkesztve ]

(#12679) k1csi válasza csakb (#12678) üzenetére


k1csi
senior tag

A 35-100-et inkább a 70-200 f/4 IS-el illene hasonlítani és akkor már elég közel lesz árban.
Persze akinek pont a stabi nélküli 70-200 kell az nem fog hasonlót találni m43-ban. Pech (de vsz. nem olyan nagy).

Abry
G3-at/G5-öt is mondhattam volna...
G3 e-bay-ről bőven 100k alatt van már (ok, használtan, de én minden m43 cuccom használtan vettem...).

Mindenki vegye azt ami neki szimpatikus. Tip. bármelyik elég jó már. Nem ezen fog múlni.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#12680) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok!
Canon 450D illetve Nikon D40 -ről mi a véleményetek?
Mondjuk a Pentax K-X, K10D vagy egy Nikon D3100 -hoz képest.
Kezdő DSLR-es gépnek.... :C

(#12681) zolka78 válasza psykie (#12680) üzenetére


zolka78
senior tag

Ez azért így elég változatos paletta. Nagyon sok minden függ attól, hogy mire van szükséged, mit szeretnél fotózni, és a későbbiekben mennyit szánsz rá. Én laikus kezdőként a D3100-t választanám. A mostani fejemmel egyértelműen a K-10D-t.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#12682) psykie válasza zolka78 (#12681) üzenetére


psykie
aktív tag

Elsősorban nálam is a D3100 és a K10D a nyerő.
Csak most találtam a másik kettőt nagyon jó áron
Elsősorban a kutyáim fotózására kellene.....

(#12683) Zozzer888 válasza psykie (#12682) üzenetére


Zozzer888
addikt

Akkor az obi se mindegy (SŐT inkább az a nem mindegy!) amit elé raksz:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12684) psykie válasza Zozzer888 (#12683) üzenetére


psykie
aktív tag

Igen, csak kellene egy váz is :C

(#12685) Zozzer888 válasza psykie (#12684) üzenetére


Zozzer888
addikt

csak akkor úgy kéne kérdezned hogy obi+váz kombóból ki mit ajánl ilyen célból,nem?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12686) psykie válasza Zozzer888 (#12685) üzenetére


psykie
aktív tag

igen, valóban igazad van, csak most pont ezt a két gépet ajánlották nekem jó áron...

(#12687) Zozzer888 válasza psykie (#12686) üzenetére


Zozzer888
addikt

A 450Dről múltkor a Canon topicban azt beszélték hogy volt valami nyűgje...keress rá:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12688) psykie válasza Zozzer888 (#12687) üzenetére


psykie
aktív tag

Ok, köszi!
D40-ről nem olvastam rosszakat...

[ Szerkesztve ]

(#12689) Zozzer888 válasza psykie (#12688) üzenetére


Zozzer888
addikt

Egyik távolibb ismerősömnek olyanja van (D40x), szereti,nem panaszkodott rá.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12690) psykie válasza Zozzer888 (#12689) üzenetére


psykie
aktív tag

pixinfon egész jól vélekednek róla...

(#12691) Sanyig4


Sanyig4
tag

Mi a véleményetek az erről a Nikon D3100 set-ről?

Egy kezdőnek lenne, azt hiszem megfelelő lenne számára, aztán majd ha tudja mit szeretne továbblép. Vagy legyen inkább egy használt gép, aztán a maradékból meg vegyen obit?

(#12692) Zozzer888 válasza Sanyig4 (#12691) üzenetére


Zozzer888
addikt

elindulni tökéletes szerintem:)bár ennyiért picit drága,lehet találni jobb áron:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12693) Sanyig4 válasza Zozzer888 (#12692) üzenetére


Sanyig4
tag

igen? hol?

(#12694) Zozzer888 válasza Sanyig4 (#12693) üzenetére


Zozzer888
addikt

szemezgess:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12695) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Én is fényképezőgép vásárlás előtt állok, csak nem igazán tudom mit vegyek. Természetesen a legjobbat akarom venni a pénzből amit erre szánok ezért kérnék segítséget. 3 gépet néztem NIKON D3100 CANON 1100D vagy esetleg NIKON D3200 de ez már kicsit kiesik az anyagi háttérből :) Ti ezek közül melyiket ajánlanátok, persze ha van másik akkor mondjátok nyugodtan. Most fog születni a gyerekünk főleg az ő fotózására használnánk+ családi vacsorák, keresztlányom iskolai rendezvényein fotózásra.

Előre is köszönöm a segítségeket!!!

(#12696) akela91 válasza pezo00 (#12695) üzenetére


akela91
addikt

Vess egy pillantást a [Nikon D5100 és 18-105VR obira] :)

(#12697) s7evcsenko válasza pezo00 (#12695) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A D3200 eléggé kiugrik ebből a hármasból... nem véletlenül kerül annyival többe... :B
Szerintem Neked kéne eldöntened, hogy használod-e majd annyit a gépet, hogy megérje a drágább gép....
Én is épp ebben a dilemmában vagyok... csak én a D5100 és a Pana G3-G5 között vacillálok már pár hónapja. :B
Én attól félek, hogy itt fog porosodni a polcon... :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12698) pezo00 válasza akela91 (#12696) üzenetére


pezo00
tag

Nem vagyok még profi ebben a kategóriában úgyhogy kérdezek, mi a különbség a 18-55 és a 18-105-ös obi közt??

Ja és a CANON-t egyáltalán nem ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#12699) kaligula válasza pezo00 (#12698) üzenetére


kaligula
tag

Nem bántásképp mondom, de ha ilyen kérdéseid vannak, akkor előfordulhat, hogy riasztó lesz neked a tükörreflekszes világ. Lehet jobban járnál egy bridge géppel.
Nekem d3100-as nikonom volt a 18-55-ös objektívvel, bőven jó az általános célokra. A 18-105 ös objektív egyenlő a nagyobb zoom-al (105/18= kb 6x zoom)

rovidkv.reblog.hu

(#12700) pezo00 válasza kaligula (#12699) üzenetére


pezo00
tag

A nagyobb zoomot tudtam csak azt hittem más nagyobb különbség is van köztük, azért köszönöm a segítséget :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.