Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) k1csi válasza pezo00 (#13600) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha megengedheted magadnak, hogy többet adj ki egy normális DSLR felszerelésért ez csak egy felesleges kör a leggagyibb cuccokkal...
Egy jó felszerelés egy elfogadható vázat egy jó alapzoomot egy fényerős fixet és egy normális elforgatható/dönthető vakut min. tartalmaz.

Ez alatt csak izzadságszagú erőlködés az egész.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#13602) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Egyébként itt is szokott olyan lenni (mint a használt autóknál), hogy megbuherálják az expószámot? Vagy azt nem lehet piszkálni ilyen egyszerűen?

[ Szerkesztve ]

(#13603) pezo00 válasza k1csi (#13601) üzenetére


pezo00
tag

Magyarul ha nincs fél millám, ne vegyek DSLR-t.............

(#13604) BigBlackDog válasza pezo00 (#13603) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem nem erre célzott. :) Ha minőségibb dolgot veszel, azt lehet később bővíteni, nem kell mindent egyszerre megvenni. Azért egy bridge kompaktnál jobb bármelyik DSLR. De ahogy olvastam az az 1000D eléggé alja a DSLR-nek. Eddig az én véleményem volt, innentől meg a Te döntésed lesz. :)
Én mondjuk várnék még egy-két véleményt.

(#13605) Zozzer888 válasza BigBlackDog (#13604) üzenetére


Zozzer888
addikt

Tanulásnak tökéletes az 1000D.Olcsó, lehet vele kiváló képeket készíteni és bőven jó arra, hogy az ember, ha beletanult, akkor lássa hogy merre szeretne elindulni,mire van neki szüksége egy vázban.És az alapján fog később 100+-ért vázat venni,hogy mi felel meg az Ő igényeinek.

Ha azt kérdezné hogy 100ért vegyen-e 1100D-t (1000D ugye már újonnan nincs) , akkor egyértelműen én is azt mondanám hogy nézzen egy használt 550D-t.

De ennyiért?Bőven jó.És ha nem jön be neki a dolog, akkor már nem bukik rajta sokat ha kiszáll belőle.

Farkas Balázsról hallottatok már?Egy 1000D-vel készíti a képeit.Oké, egy 70-200 F4 van elé csavarva...de minden jó váz elé kell egy igazán jó obi is.Ez meg egy "random" kit obis kép

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13606) Freddy76 válasza pezo00 (#13603) üzenetére


Freddy76
addikt

Plusz még annyi az előttem szólóhoz, hogy kiindulásnak ez is jó, és ha tetszeni fogod nem csak bővíteni tudod, hanem vázat cserélni is.

Azt nem tudom megítélni, hogy az 1000d milyen, és árban ez jó-e, én nikonos vagyok, nem ismerem a sötét oldalt :N.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13607) Zozzer888 válasza Freddy76 (#13606) üzenetére


Zozzer888
addikt

KB ugyanaz mint a D3000 :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13608) pezo00 válasza BigBlackDog (#13604) üzenetére


pezo00
tag

Értem én csak nekem ez jött le hogy az ember ha dslr-t akar akkor ne is vegyen olcsóbb gépet, persze megértem ezt az oldalát is, pont ezért nem akarok belefektetni elsőre sok pénzt. Az első dslr gépem lenne szóval tényleg tanulás lenne minden vele készített kép. Kompaktom van, imádok fényképezni de már vágyom komolyabbra(mint a kompakt) viszont tényleg ha megveszem és nem jön be akkor kidobtam a pénzt az ablakon egyszer valahol el akarom kezdeni de sajnos nincs 100-200.000Ft-om arra hogy próbálgassam hogy tetszik e ez a világ vagy nem, viszont a véleményetekre is kíváncsi voltam hogy ár értékében megéri e nekem 60-ért ez a gép.

Köszönöm az eddigi válaszokat egyébként :)

(#13609) Freddy76 válasza pezo00 (#13608) üzenetére


Freddy76
addikt

K1csi kicsit szögletes, és kissé pokróc néha; gondolatban küldd át a hozzászólásait egy kedvesség-generátoron, mert amúgy többnyire nem ír hülyeséget. Én ezt úgy fordítanám, hogy ahhoz, hogy kihasználd a dslr rendszer előnyeit, mindenképpen kell bele invesztálni, a célodnak megfelelő jobb obi, vaku, kiegészítő, és - idővel - egy jobb váz.

Ha ez jó árnak számít, és megbízható a forrás, vedd meg. Arra figyelj azért, hogy - bármekkora haver - legyen meg a számla, és a garijegy, ha van: egész egyszerűen azért, hogy ha el akarod majd adni, ne legyen túl nehéz dolgod egy papírok nélküli cuccal.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13610) pezo00 válasza Freddy76 (#13609) üzenetére


pezo00
tag

Lehet rosszul írtam én nem akartam "bunkó" lenni csak kicsit furcsa volt hogy az első hsz-ban a kérdésemre olyan választ kaptam hogy majdnem elment a dslr gépektől a kedvem. Konkrétan egyébként mivel ti értetek hozzá ezért kértem a ti véleményeteket és javaslatotokat, azt meg hogy ez jó ár e a gépért nem tudom mivel nem ismerem ezért is írtam hátha valaki meg tudja mondani hogy ez a gép ér e ennyit vagy ennyiért ne foglalkozzak vele?!

És elnézést még1szer ha rosszul jött le a hozzászólásom nem úgy szántam és persze nem is akartam ezzel senkit megbántani!

(#13611) Zozzer888 válasza pezo00 (#13610) üzenetére


Zozzer888
addikt

Írtam privit, megkaptad?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13612) pezo00 válasza Zozzer888 (#13611) üzenetére


pezo00
tag

meg :) csak későn vettem észre :)

(#13613) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

D5100+18-105VR kitet milyen boltban javasoljátok megvásárolni, ahol biztosan nem vernek át, nem zavarnak el, ha felhozom, hogy ki szeretném próbálni átvétel előtt, normális garanciát adnak rá, stb.?
Külön gyártói garanciajegy van a géphez?

(#13614) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ami lemaradt. Milyen oldaltáskát/hátizsákot tudtok ajánlani, amire az állvány is felcsatolható? 10-15e Huf max. a keret.

(#13615) cattus válasza BigBlackDog (#13614) üzenetére


cattus
őstag

Itt és itt lehet válogatni.

Do the thing!

(#13616) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok !

SONY DSC-HX9V-m van de szeretnék szebb videót.
Merre tudok továbblépni ( MILC ) ?

Kösz !

(#13617) HollyBoni válasza Gulyopapa (#13616) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pana GH1, GH2 hackelve. Nagyon nagyon jó videós gép, és nem is drága. Minden meg van rajta ami kell, normális használható viewfinder, mikrofon bemenet (GH2-n jelszintet is tudod manuálisan állítani), full manuál videó mód(felvétel közben is állítható a záridő és a rekesz), kihajtható kijelző, brutális minőségű videó.

[ Szerkesztve ]

(#13618) picur220


picur220
veterán

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni fotózni, és kellene hozzá egy kezdetnek megfelelő DSLR gép. Az lenne a kérdésem, hogy minél alacsonyabb költségből (használtan, persze) mit ajánlotok? Van valami ultimate olcsó és jó választás?
Ilyesmiket nézem, hogy Canon 350D-400D-450D, 20D-30D és 1000D. A Canonokat jobban ismerem, de ha lenne más márka is, ami jó és könnyen kezelhető, tehát nem kell 6 gombot egyszerre nyomni, hogy egy ISO-t átállíts, akkor szívesen meghallgatom. A nagyon-max ár 70, de lehetőleg jöjjünk ki ez alatt egy váz+kitobi kombóval, egyelőre más nem kell, majd ha lesz pénz, és nem utolsó sorban tudás, akkor lesz teleobi, állvány, vaku, stb. :)

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Picur

(#13619) Zozzer888 válasza picur220 (#13618) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

Indexen 50körül mennek Canon EOS-30D-k.Én egy olyat halásznék magamnak ha ennyiért keresnék aktuálisan vázat:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13620) picur220 válasza Zozzer888 (#13619) üzenetére


picur220
veterán

Oké, és obi? Vagy próbáljak meg kitben szerezni? Elég egy 18-55, már csak a crop miatt is, bár egy 18-105 kétségtelenül jobb lenne, csak az nem lesz olcsó...

(#13621) Zozzer888 válasza picur220 (#13620) üzenetére


Zozzer888
addikt

Stabis 18-55öket (18-55 IS) 15ért lehet venni ugyanott:)
(Szokott lenni annyiért)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13622) picur220 válasza Zozzer888 (#13621) üzenetére


picur220
veterán

Még valami: Szerintetek hány expoig vállalható a használt gép?

(#13623) Zozzer888 válasza picur220 (#13622) üzenetére


Zozzer888
addikt

Attól függ milyen:) Még a belépők is elkattognak 100e körülig (a 350Dről legendák szólnak hogy mennyit bír), egy 30Dnél 30-40ezer expotól nem feltétlen félnék...persze, minél kevesebb annál jobb...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13624) picur220 válasza Zozzer888 (#13623) üzenetére


picur220
veterán

Találtam egy 30D-t, de 58 van benne, én sokallom... egy zárcsere meg 40k, az meg kellemetlen...
Találtam egy másikat is, 59-re tartja a gyerek, írok neki.

(#13625) Zozzer888 válasza picur220 (#13624) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem érdemes kapkodni, sok a kevesebb expo-s 50 körül is.Itt

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13626) picur220 válasza Zozzer888 (#13625) üzenetére


picur220
veterán

OK, keresgélem :D

(#13627) Agostino


Agostino
addikt

üdv

teljesen laikus kérdésem lesz, ne nevessetek : ) ma megvettem életem első dslr gépét és most szembesültem, a helyzettel, miszerint ha nem használom a gépet maradjon-e rajta az obi vagy sem? ha elpakolom nyilván nem fér bele a kapott táskába, de ha csak elvan? vagy számít ez egyáltalán valamit?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13628) Gulyopapa válasza Agostino (#13627) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ha nincs másik obid, tök fölösleges letekerni a vázról ... minek ? :F

(#13629) Agostino válasza Gulyopapa (#13628) üzenetére


Agostino
addikt

tehát nem számít, oké. erre lettem volna csak kíváncsi, köszönöm. egyelőre nincsen másik obi, majd lesz

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13630) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Üdv !
Panasonic GH2 hol szerezhető be használtan ?
Videózni kellene :)
Arra gondolom elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#13631) HollyBoni válasza Gulyopapa (#13630) üzenetére


HollyBoni
veterán

Itthon elég ritkán látok eladó GH1 GH2-t, vagy vársz (és lehet sosem lesz eladó) vagy ebay.

(#13632) TomCat85


TomCat85
tag

Sziasztok!

Szilikon tokot mennyire érdemes DSLR-hez venni? Mennyire melegíti és mennyire óvja meg a gépet? Nekem elsőre szimpatikusnak tűnik...

Vélemény?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13633) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Tudna nekem vki egy olyan programot ajánlani amivel viszonylag könnyen lehet raw képeket szerkeszteni utómunkázni esetleg effektelni?

(#13634) Fandango válasza pezo00 (#13633) üzenetére


Fandango
veterán

(#13635) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

sziasztok első gépnek néztem ki valami olcsó dslr gépet, alap kit obival

az egyik egy Canon EOS350D a másik egy Nikon D40X (69e expo) a másik expo számát nem tudom, mennyire vészes ez az expo szám? illetve melyiket érdemes választani, ha egy árban vannak?

üdv

(#13636) Gulyopapa válasza DuDieHUN (#13635) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Küldtem PÜ-t :)

(#13637) Zozzer888 válasza DuDieHUN (#13635) üzenetére


Zozzer888
addikt

A 350Dről legenedák keringenek hogy elpusztíthatatlan a zárja :D meg mindene:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13638) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ha kizárólag csak a minőségek nézzük hogy vannak egymáshoz képest a GH2 vs Canon 600D ?
Vélemény ?

(#13639) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!

DSLR gépet szeretnék venni, a mostani Olympus E520-amat cserélném le, tehát ennél jobbat keresnék mindenképp.
Elsősorban Canonra, illetve Nikonra gondoltam, de ha ti más típust ajánlotok, ami adot árkategóriában jobb, akkor az sem baj, ha nem ezen márkák típusa.
A keret kb 200 000Ft lenne rá, érdekelne, hogy ennyiért milyen házat lehet kapni magában vagy milyen komplett gép szettet lehet kapni, ahol maga a ház esetleg kicsit gyengébb, de egy 18-55 + 55-200 vagy 18-55 + 55-300-as objektívvel 200 000 körül van.
Nézelődtem én is, de sajna annyi típus van, hogy azon nehéz kiagazodni, ha nem követi nyomon az ember folyamatosan a gépeket.

Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13640) Freddy76 válasza Ragnar95 (#13639) üzenetére


Freddy76
addikt

Azért elég nehezen tetted fel a kérdést... Ha van 200e a vázra, akkor mondanék egy d7000-ret. Persze ekkor még kellenek obik is. Ha 200e a teljes keret, akkor mondanék egy d90-et (használtan), vagy egy d5100-at (előbbi haladóbb váz, nagyobb, prizmás kereső, felső kijelző, dedikált gombok, stb., az utóbbi egy kisebb, egyszerűbb váz, viszont kihajtható a kijelzője, és nagyon jó szenzor van benne). Így még a 200-ba belefér egy 18-105 kitobi is bőven.

Ez persze csak a nikon vonal, canont nem ismerem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13641) Zozzer888 válasza Ragnar95 (#13639) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha DSLR-t használsz már egy ideje, akkor tudod hogy mit vársz el egy váztól.Ha leírod akkor könnyebben tudunk ajánlani.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13642) Ragnar95 válasza Zozzer888 (#13641) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem vagyok profi fotós, tehát csak átlagos felhasználásra kell a gép, de megpróbálom összeszedni azt a pár dolgot, ami fontos nekem.
-készítsen a lehető legjobb minőségű képeket az adott árkategóriában
-legyen viszonylag magas ISO értéke, hogy gyenge fényviszonyok mellett is minél jobb képeket lehessen vele készíteni
-legyenek előre beprogramozott módjai (éjszakai, sport, gyertyafény, stb), hogy ne kelljen manuálisan állítgatnom, mert ahhoz nem értek sajna
-kihajtható kijelző jól jönne, de nem feltétel, videófelvétel lehetősége szintén
Kb ennyi lenne az igényem az új géptől :)
Freddy76: csak új gép érdekelne, használt nem, de köszi a tippeket :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13643) Freddy76 válasza Ragnar95 (#13642) üzenetére


Freddy76
addikt

Akkor itt van a te géped. Remek 16 megapixeles szenzor, iso 1600 remek, 3200 elfogadható, de utómunkával teljesen jó ez is, sőt, ha nem akarsz plakátra nyomtatni, és nem zavar egy kis extra zajszűrés, még feljebb is mehetsz(ez itt iso 2800, ráadásul elég nagy kivágás is, igaz, d7000-ren, de a szenzor ugyanaz). Kihajtható kijelző nagyon jó, vannak programmódok, a kitobi a kitobik legjobbika...

Még egyszer: én csak a nikon vonalat ismerem, de ez most eléggé bestbuy-nak tűnik általában. A d5200 megjelenése eléggé lenyomta az 5100 árát. Kifutó termék, tehát heteket ne gondolkozz rajta...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13644) Gulyopapa válasza Freddy76 (#13643) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Vagy itt

(#13645) Zozzer888 válasza Ragnar95 (#13642) üzenetére


Zozzer888
addikt

"-legyenek előre beprogramozott módjai (éjszakai, sport, gyertyafény, stb), hogy ne kelljen manuálisan állítgatnom, mert ahhoz nem értek sajna"

Akkor D3200-as Nikon, amúgy az 5100ast mondanám,de úgy tudom a D3200-asban sokkal több az ilyen előre programozott cumó.

Bár ilyen felhasználásra szerintem sokkal inkább megfelelő lenne mondjuk egy Milc:)

szerk.:A 650D-t is írtam volna, én is, de úgy tudom abba sincs sok előre programozott mód, a komolyabb dslr-ekbe ilyen általában nincs.

De majd valaki kijavít,ha mégis:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13646) Freddy76 válasza Gulyopapa (#13644) üzenetére


Freddy76
addikt

Lehet, canont nem ismerem. Ugyanakkor ez drágább, és a 18-105 kitobi jóval univerzálisabb mint a 18-55.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13647) Ragnar95 válasza Zozzer888 (#13645) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Annyira nagyon durván sok azért nem kell, ha van olyan 5-6, akkor már elég nekem, ha azok tényleg jók :K
De köszönöm mindenkinek a segítséget, akkor asszem elmegyek valamelyik műszaki boltba, aztán megnézem a 2 ajánlott modellt, meg nézegetek róluk pár összehasonlítást, hogy melyik érné meg jobban :K
Esetleg abban tudtok még segíteni, hogy az Olympus E520-at gyári 18-42 + 42-150-es obikkal mennyiért tudnám eladni? Csak mert ahogy láttam, nem árul senki ilyen gépet, így nem igazán van viszonítási alapom.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13648) HollyBoni válasza Gulyopapa (#13638) üzenetére


HollyBoni
veterán

A GH2 hackelve felbontásban szétveri a 600D-t. DSLR videóval kapcsolatban itt érdemes kérdezgetni: [link]

(#13649) psycroptic válasza Freddy76 (#13643) üzenetére


psycroptic
őstag

-Kifutó termék, tehát heteket ne gondolkozz rajta...

Ezt honnan tudod? Nem kötözködni akarok, csak májusban tervez(t)em megvenni a D5100-at, akkor nézhetek másik típus után?

PSNID: Tomy83PS

(#13650) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Folyamatosan agyalok :)
Kb 250.000 Ft lenne egy új GH2 obival ill egy Canon 600-650D obival ...
Azért hajlanék mégis a Canon felé mert az mindenképp jobb fotóra.
Tehát ha a fotó/videó-tudás rátát nézem, a Canon nyer ... nálam :)
Amit nyernék a videóval a Panánál azt elveszteném a fotó minőségével.
Nem tudom :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.