Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) A Zéé válasza kaposznyak (#13950) üzenetére


A Zéé
addikt

beltérben mit szeretnél? Mert az elég tág fogalom. Általánosságban, több embert fotózva az 50-es elég szűk tud lenni (vagy a szoba tud kicsi lenni :) ). Bár most visszanéztem, gyerkőc fotózásra lenne, arra az elején jobb az 50-es.
A Canon 50/1.8 amúgy tényleg olcsó, de azért a tudása az árához mérendő.

Ha csak gyerkőchöz kellene, minél olcsóbban és a zoom nem lényeg, akkor használtan D3100 váz ~65k-ért, plusz egy AF-S 50/1.8G ~45k-ért, és egy jó képű vázat kapsz egy brutál obival.

Just a simple Lineman...

(#13952) BiriBum válasza kaposznyak (#13950) üzenetére


BiriBum
őstag

Az egész vásárlás célja a beltéri jobb képek készítése lenne.

Akkor a D5100 fényévekkel jobb szenzora nyert a másik két versenyzővel szemben.

(#13953) jjeahh válasza BiriBum (#13952) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem is...beltérre nem csak a fényerős kell, hanem a magas iso tűrés is... :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13954) A Zéé válasza jjeahh (#13953) üzenetére


A Zéé
addikt

D3100 kb 1/3ad FE-vel rosszabb ebben Dxomark szerint. Az azért már nem olyan jelentős eltérés. Ezért mondtam azt, mert használtban egy jó 30k-val olcsóbb. De ha van rá mód, akkor egyértelmű a D5100.

Just a simple Lineman...

(#13955) jjeahh válasza kaposznyak (#13950) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha már dxo: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13956) kaposznyak válasza BiriBum (#13952) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Csak az a 40.000 Ft különbség ne lenne.

(#13957) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Azt kell mondjam, drága ez a DSLR világ nekem.

(#13958) HollyBoni válasza kaposznyak (#13957) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pedig ez még csak a belépőszint. :) Sajnos nem olcsó mulatság. Bár ezek a gépek is már nagyon szuperek, főleg egy jó obival.

Amúgy meg megéri, nagyon is! :K

[ Szerkesztve ]

(#13959) jjeahh válasza kaposznyak (#13957) üzenetére


jjeahh
nagyúr

használt...nekem is drága, én is használtan vettem, ami annyit jelent: 1600 expo, no gari, 120€...igaz nem dslr, hanem mft...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13960) nesa válasza HollyBoni (#13958) üzenetére


nesa
veterán

Dehogy eri meg, kurv@r@ levagyunk rantrva, dehat ezvan, ha minden a negyedebe kerulne akkor is tul lenne arazva.

(#13961) Byk01 válasza nesa (#13960) üzenetére


Byk01
senior tag

A fenét vagyunk annyira lerántva (egy kicsit persze igen az adókkal illetékekkel és egyéb járulékos költséggel)... nem vagyunk rendesen megfizetve

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13962) HollyBoni válasza nesa (#13960) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én úgy értettem megéri komolyabb gépet venni, hogy én speciel mindig nagyon örülök amikor nekikezdek az utómunkázásnak fotózás után milyen képek estek ki a gépből, mikor nincs valami nagyon komoly masinám, csak egy GH1. Na meg mikor egy elvileg egész jó bridge-ről (FZ150) váltottam GH1-re, akkor is virult a fejem mennyivel jobb képeket lehet lőni még kitobival is.

[ Szerkesztve ]

(#13963) kaposznyak válasza jjeahh (#13959) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Lehet, hogy én keresek buta módon, de csak olyanokat találok, amik nem lényegesen olcsóbbak, mint az új.
15% árkülönbséget meg nem cserélek be 2-3 év garanciára.

(#13964) nesa válasza HollyBoni (#13962) üzenetére


nesa
veterán

Nincs azzal a kitobival semmi baj :N

(#13965) BiriBum válasza kaposznyak (#13963) üzenetére


BiriBum
őstag

Lehet, hogy a MILC-ek felé kellene orientálódnod.

(#13966) HollyBoni válasza nesa (#13964) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem rossz, viszont 14mm-en nagyon nem szeretem. :(

(#13967) junior11


junior11
veterán

Sziasztok,

olvasgatom a fórumot, azt szeretném megkérdezni, mert nem vagyok most valahogy képben, hogy a Panasonic Lumix G széria melyik tagja használ a GH3 modellen kívül még szenzort a Sonytól? G5, GF6 és a G6 is Sony vagy Pana fejlesztés? :F

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13968) kaposznyak válasza BiriBum (#13965) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Azok miért lennének jobbak? Ahogy így gyorsan rákerestem, alapkit nem sokkal olcsóbb.

(#13969) HollyBoni válasza junior11 (#13967) üzenetére


HollyBoni
veterán

G5 nem, GF6-ot nem tudom, G6 a GH2 szenzorját használja. Oly fronton több Sony lapkás gép van.

(#13970) jjeahh válasza junior11 (#13967) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak a gh3...oly fronton om-d, e-pl5, e-pm2

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13971) peter9228


peter9228
aktív tag

Üdv!
Mostanában milyen DSLR-t ajánlotok 150k körül? Még a Pentax k-30-ról álmodoztam amikor kijött. Van azóta valami jobb ár/érték arányú gép? A MILC és SLT-től sem zárkózok nagyon el, csak jobban szeretnék DSLR-t. A méret, tömeg nem igazán számít. Makrofotózásra és tájképekre használnám, talán a portrézásba is belekóstolnék, de ez nem igazán vázfüggő, inkább objektív. Kitobi jó lenne ha benne lenne az árban. Használt nem igazán jöhet szóba.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13972) HollyBoni válasza peter9228 (#13971) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szokásos:

[link]
[link]

(#13973) Stauffenberg válasza peter9228 (#13971) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy jó üveggel (akár később) megtámogatva a D3200 jó vétel lehet. Egy elég jól sikerült 24 megapixeles Sony szenzort kapott (a Pentax K-30-ban is Sony szenzor van). Csak hát ha ezt tényleg ki akarod használni, akkor kell mellé egy jó objektív is (vagy leméretezel 16-18 megapixelre egy kevés élesítés korrekcióval és van egy nagyon borotva fotód).

----

De nekem is van kérdésem:

Egyre inkább érik az, hogy kellene már egy saját MILC a táskámba amolyan mindennapos cipeléshez. Nem a DSLR-eket akarom kiváltani vele (D7000, D800, 5Dmk3, stb amik vagy vannak cégesként vagy általában bérelni szoktuk), hanem kell egy agilis apró dög ha elmegyek túrázni, sétálni, stb. A Fujifilm X-E1 még kicsit odébb van ahogy azt a pénztárcámban csövező pókok is megerősítik.

Szóval az értékhatár legeslegteteje 130k, amiből csak belépő szintre futja, de látom lecsorgott már ide egy-két jobb gép is.

Szempontjaim:

- Viszonylag széles dinamika fotó és videó közben is
- Jó videós képességek + szereo mikrofon bemenet
- Intuitív kezelés teljesen manuális módban, tehát vagy legalább két tárcsa vagy jól kitalált érintőképernyő
- Teljesen manuális videózás lehetősége
- Focus peaking funkció (azt hiszem erről lemondhatok, mert Sony NEX-et nem kapok ennyiért)

Az már most világos, hogy olyan gép ami mindennek eleget tesz nem létezik. Ezért is vagyok kicsit tanácstalan.

Eddig őket néztem:

- Olympus E-PM1 + 14-42mm (90k) - Egyetlen előnye, hogy olcsó és futná még mellette egy-két kiegészítőre, de azért fotózgatni is lehet vele, videóra viszont... hát... ehh...

- Nikon 1 V1 + 10-30mm VAGY 10mm objektívvel (100k) - Szintén jó, hogy olcsó, meg gyorsabb a villámnál is és a képminősége is egész jó, de annyira apró a szenzor, hogy a DOF számára ismeretlen fogalom, pedig én DOF-buzi vagyok

- Olympus E-PL3 + 14-42mm (110k) - Egy fokkal talán jobb az E-PM1-nél, meg van már kihajtható kijelzője is, még mindig bőven kereten belül, de a videója ennek sem győzött meg

- Samsung NX1000 + 20-50mm (120k) - Végre egy APS-C szenzoros kamera, aminek nem is rossz a képminősége, végre lehet nagyon szépen játszani a mélységélességgel, de nem tudom... olyan felemás az összkép, mint a következőnél

- Canon EOS M + 18-55mm + EX90 vaku (130k) - Ez is végre APS-C, meg gyakorlatilag egy EOS 650D bezárva egy miniatűr házba. A DSLR nagytesó kezelését (érintőképernyő) imádtam, de ez a gép sem tökéletes, az AF egy rakat szar, de már van vakupapucs amibe mikrofont tehetek és van mikrofon csatlakozó is és a képminősége is 100% pont olyan, mint a 650D-nek. Eddig ez a nyertes nálam, de valahogy mégis iszonyodom tőle, mert kevés az objektív hozzá (a Samsung sem áll jól ilyen téren) és ő a gyártó első próbálkozása... ha megveszem és 1 hónappal később kidob egy sokkal jobbat, akkor tökönbököm magam.

Sajnos most feljebb nem tudok menni, de a következő kiszemelt 180k körül lenne a Sony NEX 5R, annak kiváló a képminősége fotóban és videóban egyaránt, nagyon szépen bővül az objektív park, de törne le annak a baromnak a keze aki direkt nem rakott rá mikrofon bemenetet...

Kicsit olyan érzésem van, mintha az lenne a feladatom, hogy a legkevésbé rosszat válasszam... :D

(#13974) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

A lányomnak szeretnék ballagásra egy kezdő gépet venni 100.000 Ft környékén hitelre.

CANON EOS 1100D-t néztem ki.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyivel jobb az IS II obi mint a DC II?
Megéri az IS II a plusz 20.000-et?

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#13975) Fandango válasza Tigi (#13974) üzenetére


Fandango
veterán

Az IS nagyon is megeri kezdo fotosnak, mert velhetoen eleg sok rontott kep lesz, ami lehet elveszi a kedvet.

(#13976) Zozzer888 válasza Tigi (#13974) üzenetére


Zozzer888
addikt

Akkor már jobban jársz , ha megveszed a DC-s verziót, eladod az obit és veszel használtan egy IS-est 15körül:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13977) Fandango válasza Zozzer888 (#13976) üzenetére


Fandango
veterán

Hat azert, ez eleg faramuci megoldas nem gondolod? Ballagásra megvesznek egy gepet, aztan adjak el az obit ami lehet a kutyanak nem kell, es vegyenek hasznaltan egy masikat?

(#13978) Zozzer888 válasza Fandango (#13977) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ja, hogy ajándék lesz.Akkor egyszerűbb rögtön az IS-es szettel kezdeni, jam:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13979) Tigi válasza Fandango (#13975) üzenetére


Tigi
őstag

és Zozzer888 köszönöm szépen a segítséget, akkor az IS-es verzió lesz. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#13980) kenguru99 válasza Stauffenberg (#13973) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Érdemes lenne egy szép állapotú használt panasonic gh1 vagy gh2 fényképezőt keresned. Az af a legjobb a milc-ek között, raw-ban jó képminőség, videóban sokkal drágább gépeket is lever, adapterrel gyakorlatilag bármilyen objektív feltehető rá.

(#13981) Stauffenberg válasza kenguru99 (#13980) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Használt nem játszik, mert kell a számla.

Amúgy a GH2 videója nagyon meggyőző, ezzel teljesen kibékülnék, de két bajom van:

- A váz DSLR szerű formája, amitől pont szabadulni akarok. Van otthon is DSLR-em, meg cégesből is egy pár. Nekem egy ennél jóval kompaktabb gép kéne. A Sony NEX-ek tetszenek, de a mikrofon bemenet még a NEX-6-ról is hiányzik.

- m4/3 szenzorral kevesebb a szabadságom a DOF tekintetében, de ezt még lenyelném egy-két extrém, fényerős objektívvel. De ugye nekem új gép kell, maximum 130 ezerig.

A bajom az, hogy m4/3 tekintetében ezt az árkategóriát nem igazán ismerem. Egy OM-D E-M5 már bőven megfelelne az ízlésemnek, de hát az meg... A most pletykált E-P5 nagyon tetszik, elvileg az E-M5 belsejét kapná meg, de kizárt, hogy annyival olcsóbb legyen majd, hogy megérje nekem.

Lehet inkább hanyagolnom kéne ezt most és később visszatérnem a témára amikor már 200-250k körül tudok nézelődni. Ott már lenne tisztes választék. Még a végén elcsábulnék egy első generációs Fuji X100 iránt és letojnám a videót.

A Samsung NX és a Canon EOS M esetében meg a szó szerint nullával egyenlő objektív kínálat zavar. A Samuhoz vannak, de szinte csak külföldről rendelve, a Canonhoz meg a vele kiadott két objektív (egy fos kit 18-55mm és egy fokkal jobb 22mm f/2 STM).

[ Szerkesztve ]

(#13982) kenguru99 válasza Stauffenberg (#13981) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Elvárásaid túl magasak a 130 ezres kategóriához képest. Tényleg várnod kell és/vagy magasabb árkategóriában keresgélni.

(#13983) Stauffenberg válasza kenguru99 (#13982) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igazából a Canon EOS M tökéletes lenne ha nem csak két objektív lenne hozzá. Jó az AF nem egy nagy eresztés benne, de előbb vagy utóbb erre is lesz Magic Lantern amiben meg van focus peaking. Az adapter meg rohadt drága (40k) és itthon szinte senki nem árulja.

Nagyon foghíjas még a Canon rendszere. Pedig 130 ezret bőven megérne.

Egyébként hajlandó lennék kompromisszumra is, de nem tudom mi az amiről le tudnék mondani. A Nikon D3200-ban lévő szenzort akarom MILC vázban... Ja de várjunk, ilyen van. Úgy hívják Sony NEX 7 és rohadt drága. :D

Szerintem tényleg várakozás lesz ebből. Pedig megörültem egy kicsit, hogy már használható MILC-ek is kaphatók 100k körül. Egyébként teljesen használhatók egy amatőrnek, alkalmi fotósnak. Nekem viszont túl sok kompromisszumot jelentenének.

(#13984) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

Sziasztok!

Hamarosan beruháznék egy DSLR-re. Ezek között vacilálok:
1. CANON EOS 600D + EF-S 18-135 IS - 229.E HUF
2. CANON EOS 600D + 18-55 IS II + 55-250 IS II - 239.E HUF
3. NIKON D3200 18-105VR - 187.E HUF
4. NIKON D3200 18-55VR + 55-300VR - 230.E HUF
5. NIKON D3200 18-55VR + 55-200VR - 210.E HUF

Amatőr, kezdő, korábban kompakt gépem volt.
Véleményeket kérek.

(#13985) gabross válasza Pee-Tee (#13984) üzenetére


gabross
tag

És miért nem Nikon D5100 + 18-105mm VR ~ 180ezer Ft? Sokfelé best buy-nak írják.

(#13986) HollyBoni válasza gabross (#13985) üzenetére


HollyBoni
veterán

Van olcsóbban is! :K

(#13987) Byk01 válasza HollyBoni (#13986) üzenetére


Byk01
senior tag

Külföldről egy év garival három helyett

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13988) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Újra eljutottam odáig, hogy vegyek magamnak valami olyan gépet amivel ki tudom élni a belső kreatvitásomat. :)) Tudnátok segíteni?

130k körül gondoltam a vázra és egy kitobjektívre (mindegyiknél 18-55mm) költeni... ahogy néztem, ennyiért Canon 600D, Nikon D3200 van, meg D5100 az alapkerettől egy 10-essel drágábban. De az a helyzet, hogy azt a tizest én táskára meg memóriakártyára szánnám...

Szerintetek melyik éri meg? Igazából nem lenne gond az árral a D5100-nál, ha kell akkor kibővítem a keretet, csak annál meg videóban jobb a D3200 meg a 600D.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13989) A Zéé válasza tDr1v3r (#13988) üzenetére


A Zéé
addikt

én a 600d és a d5100 közül választanék, bár a videós különbségeket nem tudom.
Menj be egy olyan boltba, ahol mindkettőt kézbe tudod venni. Nagyon sok mindent el tud dönteni.

Érdekes lehet, hogy ismerősi körödben van-e már valamelyik rendszer (kölcsönadások, kipróbálások miatt jó tud lenni), illetve hogy van-e elképzelésed, hogy kb. milyen irányba akarod fejleszteni az obiparkod (ha egyáltalán akarod): szerintem a Nikon elérhető árú 1,8-as fix sora jobb, mint a Canoné. Viszont Nikonnal nem tudsz olcsó manuális m42 üvegekkel játszani. Arra Canon vagy Pentax, vagy valami tükörnélküli váz kell.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#13990) HollyBoni válasza tDr1v3r (#13988) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha videózni komolyan akarsz akkor mindenképp Canon, a Magic Lantern és a videóminőség miatt.

(#13991) lenox válasza HollyBoni (#13990) üzenetére


lenox
veterán

Amennyit en lattam, a gyari video minosege az nem tul jo, de a Magic Lantern-rol most olvasok eloszor. Ugy tunik, igy sokkal jobb, de jol latom, hogy jelenleg 10 fps-t lehet vele elerni?

(#13992) Stauffenberg válasza Pee-Tee (#13984) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én a D3200-zat venném. Kiváló szenzort kapott ami még évekig boldogan kiszolgál és egy amatőrnek nem is biztos, hogy sok előrelépést jelent egy 5xxx szériás Nikon a 3xxx sorozathoz képest. A 24 megapixel már elég sok ezeknek a kitobjektíveknek (értsd: a benne rejlő élességet csak minőségibb objektívekkel éred el), de ez nem jelenti azt, hogy életlenebb lenne a kép a 16 megapixeles társakhoz képest (főleg akkor nem, ha visszaméretezed a 24 megapixelt 16 megapixelre egy kevés élesítéssel... akkor lemossa a 16 megapixeles társakat részletgazdagságban). Ráadásul a D3200 már videóban is kicsit finomabb.

Objektívek esetén meg te tudod, hogy mire van szükséged. Ha kell a rendes tele végállás, akkor 55-200 mm VR vagy 55-300mm VR ajánlott. De azért ez nem egy kifejezetten sportfotós gép. Ha nem vágysz teleobjektívre, akkor meg bőven elég a 18-105mm VR és a megspórolt pénzből még egy fényerős fix is belefér (pl: 50mm f/1.8 újonnan ha még kicsit hozzáteszel, vagy használtan egy makulátlan állapotú rögtön).

(#13993) k1csi válasza Stauffenberg (#13992) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem tudom, hogy egy hobbifotósnak (ne nevezzük amatőrnek) hol jelent előnyt a 16 vs 24 MP. Valahova oda tenném, hogy egyébként egy jó 400mm-es obit kellene cseréljen hasonló fényerejű 500mm-esre.
Adddig kb. hótmindegy.

Viszont engem pl. hobbifotósként rohadtul zavarna, hogy HSS-t tudó vakuval sincs HSS. Persze vannak akik szeretnek külső vakuzni (ide tartozok, minden rendszerhez amit használok van HSS vakum), meg vannak akik nem.

Az már csak mellékesen jegyezném meg, hogy ahhoz hogy lényegesen több információ legyen a 24MP-es szenzorral megfelelően éles üveg (1-2Fé-et rekeszelve), megfelelően pontos AF rendszer (belépő kategóriában...) és stabil téma/váz vagy nagyon gyors záridő kell. Mert ahhoz, hogy pixel szinten nézve éles maradjon a téma már rég nem ekvivalens gyutáv reciprokról beszélünk, hanem simán feleannyi záridőről.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mit kezdel a sok MP-el (kiv. a jó nagy crop ami kb. telénél érdekes) mert vagy az elkészült fotót nézed vagy a kép egy parányi részét ahol előny a sok MP.

Azaz ár/érték arányban kb. Nikon D5100, D7000. Ha kell a ML extrái akkor Canon, de egyébként alapból kb. (hobbi/alkalmi célra) ugyanazt a videót tudják.

Egyébként meg ha kell a hordozhatóság vagy ha kell a kb. APS-C minőség és valaki nem akar elmélyedni a fotózásban (vagy videózásban) m43.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#13994) HollyBoni válasza lenox (#13991) üzenetére


HollyBoni
veterán

Gyári videó minősége is sokkal jobb mint a Nikonnak. Ezt a Magic Lantern 10 fps dolgot nem tudom hol láttad. A Magic Lantern egy firmware, ami nagyon sok videós funkciót ad hozzá a kamerához. Azt hiszem lehet a bitrátát is piszkálni de ahogy láttam nagyon nem bírják a gépek, meg alapból is 40-50Mb/sec-el vesz fel ami nagyon jó.

(#13995) k1csi válasza HollyBoni (#13994) üzenetére


k1csi
senior tag

A Magic Lantern esetében a bitráta emelés kb. a leglényegtelenebb rész mert alapból gyenge a szenzorról lejövő jel ha a részleteket nézzük (pl. Pana GH sorozat jobb) és ezen nem segít a bitráta emelés sem mert nem az (a tömörítés) a szűk keresztmetszet, hanem a szenzor.

Az ML a kezelhetőséget dobja meg igazán. Viszont ezzel meg a többség (lelkes felhasználkat leszámítva) vsz. nem fog bíbelődni (eleve alaposan utána kell nézni mi hogy működik).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#13996) HollyBoni válasza k1csi (#13995) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tudom, én is azt próbáltam írni hogy nem számít... :)

(#13997) Stauffenberg válasza k1csi (#13993) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor nézzük az elméleti oldalát és nézd meg a gyakorlatban is:

Ha veszünk egy 24 megapixeles APS-C szenzort meg egy 16 megapixeles APS-C szenzort és ugyan azt az objektívet, akkor is a 24 megapixelen lesz több információ, függetlenül attól, hogy 100%-os nézetben esetleg az életlenebb. Méretezd vissza a 24 megapixelt 16 megapixelre és korrigáld ki az ebből adódó életlenedést. Melyik fotó lesz jelentősen élesebb és részletesebb? Az amit visszaméreteztél + élesítettél vagy ami eleve 16 megapixellel jött ki a gépből? Mellesleg a Photoshopban erre 2 perc alatt csinálhatsz egy automatizálást, így több száz fotóval is egy kattintásra megcsinálhatod ezt.

A D5100 több téren valóban jobb, de szerintem ez egy kicsit mostoha gyerek, mert ha nekem nem elég a D3xxx sorozat, szerintem már sokkal inkább előrelépés a D7xxx sorozat, mint egy minimálisan jobb "ötös" széria. De a végső döntés az övé, én a felsorolt gépek közül javasoltam a jobbat.

Amúgy meg ő használta az amatőr jelzőt, amiben egyébként semmi negatívum nincs. Mi a különbség az amatőr és a hobbi fotós között?

"Az amatőr (a francia amateur „szerető, kedvelő” szóból, az amer „szeretni” igéből) vagy műkedvelő olyan személy, aki nem foglalkozásszerűen, hanem kedvtelésből – hivatalos (szak)képesítés nélkül – végez adott tevékenységet." - Forrás

Én ebben semmi olyan nem látok, hogy az "amatőr fotós" és a "hobbi fotós" között alá- és fölérendeltségi viszony lenne.

Lehet sértő módon is használni az amatőr jelzőt, de szerintem világos, hogy ez senkinek nem állt szándékában.

Nem akarok nyelvészkedni, csak rendszeres, hogy egyik fotós, grafikus, videós kijavítja a másikat, hogy "nem amatőr, hanem hobbi...", aminek nem sok értelme van.

(#13998) lenox válasza k1csi (#13995) üzenetére


lenox
veterán

Az a resze hogy all most, hogy kezdetben a videohoz csak minden harmadik sort hasznaltak?

(#13999) tDr1v3r válasza A Zéé (#13989) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Bemenni bemennék megnézni őket valahol, csak egyelőre (~1 hónapik) nagyon nem tudok faluról szabadulni... :D Ráadásul itt a közelben Siófokon meg Kaposváron se nagyon tudok olyan boltot ahol ezek lennének kiállítva.

Nikon van a nővéremnek (akitől lehet hogy tudok tarhálni egy makrós Tamront), de annak túl sűrűn nem tudom próbálgatni a többi obijait mert párszáz kilóméterrel arrébb lakik... :D Itt a közelben akikkel le vagyok spanolva Olympus meg Panasonic MILC-t használnak.

Amúgy, tematikailag "minden" érdekel, makrófotózás, tájfotózás, portré, egy kevés videózás... persze kezdő szinten.

Basszus, de nehéz döntés... :D A Nikonok közül a D3200 jobb videót tud de a D5100 a D7k szenzorával dolgozik (állóképre valamivel jobb tudtommal), viszont a Canon meg mindkettőben jó - meg ergonómiára is jobbnak nézem képek alapján, csak annak az obiparkját annyira nem ismerem, meg ahhoz nem tudnám használni azt a Tamron obit.

(#13990) HollyBoni: Annyira komolyan nem érdekel, vagyis valamennyire igen (kipróbálnám szívesen), de mivel egyelőre amatőr vagyok meg elsődlegesen fotózásra venném a vázat így valószínüleg egy ideig háttérbe fog szorulni a videózás...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14000) k1csi válasza Stauffenberg (#13997) üzenetére


k1csi
senior tag

Egyáltalán nem vitatom, hogy 24MP-el valamivel élesebb képet kapsz (adott feltételek mellett ami belépő váz, olcsó zoom kombináció esetében jó eséllyel bukik). Viszont pont a gyakorlatban ennek a jelentősége kb. a nullától a marginálisig terjed pl. számomra (érdekes kb. a nagyteléket használóknak lehet vsz).
Azonosra méretezett egyébként hibátlan fotók esetén nem hiszem, hogy sokat kell tolni pl. a Lightroom clarity csúszkán, hogy érzésre kb. ugyanazt kapd (jobb fixeket leszámítva).

Egyébként senkinek nem mondtam hogy ne vegye a D7000-et. Ha megteheti ill. nem szempont a forgatható kijelző kap egy sok szempontból jobb (magasabb kategóriás) vázat.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.