Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) csakb válasza psykie (#12600) üzenetére


csakb
őstag

A K10D + obi 100k-ért igen soknak tűnik, persze kérdés, hogy mi is az az üveg. A váz reálisan 50-60 k-t ér. A K100D Supernél találsz jobbat, akkor már tényleg inkább a K-x.

(#12602) psykie válasza csakb (#12601) üzenetére


psykie
aktív tag

Igen a K100D-t már én is elvetettem...
K10D-t meg nem nagyon találok 100-nál olcsóbban.
Eddig úgy néz ki K-X lesz.
Samsung GX10-et néztem még de azt sem találok most használtan...
esetleg Nikon D3000

(#12603) csakb válasza psykie (#12602) üzenetére


csakb
őstag

Hát, sok sikert. Szerintem bátran alkudj, mert a hardveraprós és indexes hirdetések alapján a júzerek 90%-a nagyon nincs tisztában a cucca valós értékével, vagy nem is gondolják komolyan az eladást. A K-x obival, annyiért jó vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12604) kaligula válasza csakb (#12603) üzenetére


kaligula
tag

Mi a baj a K100D-vel, ha zárójelbe tesszük a korát? Felhasználási területtől függően - pl, nem lesznek plakátméretben nyomtatva a képek - szerintem egy korrekt váz, amire szintén felcsavarhatók a jóféle pentax obik, vagy m42-esek is.

rovidkv.reblog.hu

(#12605) csakb válasza kaligula (#12604) üzenetére


csakb
őstag

Nincs vele semmi baj, de ha a kalapban van a K10D és a K-x, akkor én inkább azok közül húznám ki valamelyiket.

(#12606) kaligula válasza csakb (#12605) üzenetére


kaligula
tag

No ez teljesen igaz, ezek eggyel-kettővel feljebb játszanak - árban is.

rovidkv.reblog.hu

(#12607) Csaabi


Csaabi
tag

hi!valaki ismeri v rendelt már a digitalrev-től? érdekelne h van-e valakinek vmi tapasztalata?!köszi

Csaabi

(#12608) Sotho


Sotho
őstag

[link]
Mi erről a véleményetek? Bocs hogy nem olvasok vissza. ;)

(#12609) jaffa 2843 válasza Sotho (#12608) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Pixmániától ne.

(#12607) Csaabi

Még nem, viszont számolj azzal, hogy vámot és áfát is ráteszik neked még.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#12610) Sotho válasza jaffa 2843 (#12609) üzenetére


Sotho
őstag

Oké akkor onnan nem. :N

(#12611) Zozzer888 válasza Sotho (#12610) üzenetére


Zozzer888
addikt

ennyiért bárhol megkapod,még a bestbyteba is 125.Kérdezném hogy mire kell, mire akarod használni,de ha annyira se érdekel a dolog hogy 2 oldalt visszalapozz akkor nem érdemes ezért írni.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12612) adriana


adriana
csendes tag

http://img2.indafoto.hu/2/1/158903_3e81172942d0f7027ed8bd2df84ba681/17309747_5a44474f0ebf9d59f3605984a567f879_m.jpg

!!!Fotósok figyelem!!!
Tulajdonomban van egy PENTAX P30as gép,leirással, objektivvel, vakuval, filterekkel táskával...de én nem hogy nem használom ki, ezt a remek gépet, hanem nem is használom...=/Remélem akad köztetek olyan, akit érdekel ennyire a fotográfia, mert sajnálnám ha szegénynek élete végéig egy táskában kellene porosodnia...igazából ez is volt az ok ami arra motivált, hogy utánna járjak és meghirdessem.Remélem szerencsével járok, kár lenne érte. Fogalmam sincs mennyiért adják ezt, vagy mennyi a mai viszonylatban mért, ár-értéke, vagy csak az eszmei nagyobb...akár megegyezés szerint jelképes összegért megválnék tőle, ha téged érdekel vagy tudsz valakit, esetleg egy olyan közösséget/fórumot/ javasolni, ahol valaki rálelhet, a kis árvára,kérem jelezze nekem, mert már nagyon szeretne szerető gazdit=).
Objektív: 28-80mm; 1: 3,5 - 4,5Vaku: Pentax AF260Sa
Előre is köszönöm, a segitséged, bármilyen kérdéssel forduljatok hozzám bizalommal.

(#12613) Sotho válasza Zozzer888 (#12611) üzenetére


Sotho
őstag

Akkor viszont neked sem érdemes válaszolni :(((

(#12614) csakb válasza Sotho (#12608) üzenetére


csakb
őstag

A D3100 teljesen jó, belépő szintű gép. A 18-55-ös helyett esetleg érdemes meggondolni a 18-105-tel adott változatát. Az egy jobban használható obi, szerintem optikailag is jobb.

A Pixmania-tól semmiképp se rendelj. Ha valami garanciális problémád lesz, akkor küldözgetheted Franciaországba a cuccot, ráadásul csak 2 év garit adnak rá. Nikont olyan helyről vegyél, ahol rendes, gyári, 3 éves garanciát adnak a vázra (pl. 220V, Mediker, Digitcam, Optiform, Artwork), keresgélj pl. itt: [link].

Karácsonyig lehet, hogy még lejjebb fog menni a D3100 ára, addig érdemes lehet kicsit várni.

Egyébként úgy az 12580-as hsz. környékére nézz vissza, ott többször előjött a gép.

[ Szerkesztve ]

(#12615) Sotho válasza csakb (#12614) üzenetére


Sotho
őstag

Köszönöm. :R

(#12616) Throme válasza csakb (#12614) üzenetére


Throme
veterán

220v? Biztos ez?

(#12617) csakb válasza Throme (#12616) üzenetére


csakb
őstag

Náluk nem nikonos a 3 év gar.?

(#12618) Throme válasza csakb (#12617) üzenetére


Throme
veterán

Úgy tudtam, hogy nem, de azóta lehet lepaktáltak ők is a nikonnal....

(#12619) Zozzer888 válasza Throme (#12618) üzenetére


Zozzer888
addikt

3év garit adnak ők is ;)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12620) Throme válasza Zozzer888 (#12619) üzenetére


Throme
veterán

Azzal nincs gond, hogy 3 év.
Az a kérdés hogy:
- 3 év itthoni nikon
- 1 év itthoni + 2 év viheted hozzájuk vagy németekhez ...

(#12621) Zozzer888 válasza Throme (#12620) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ilyen rosszak a Nikon gépek hogy folyamatosan gariztatni kell őket?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12622) Throme válasza Zozzer888 (#12621) üzenetére


Throme
veterán

Nem, csak ez egy + dolog hogy adnak 3 év teljes körű garit a vázra (obira azért nem, pedig nem lenne rossz...) szemben a fénymásolókkal.

(#12623) A Zéé válasza Zozzer888 (#12619) üzenetére


A Zéé
addikt

220V-nál néha vannak magyar beszerzésű gépek, de akkor külön odaírják hozzájuk, hogy hivatalos magyar garos. Egyébként külföldről hozzák.
És nem a feltétlen elromlás miatt jó a 3 év gari, hanem 3 évig ingyen tisztítják a szenzort, ingyen korrigálnak fókusz hibát, és ha valami miatt a 3 éven belül megáll a zár, vagy elmegy a panel (ami bármikor, bárkinél, bármelyik rendszeren előfordulhat 3 év alatt), akkor azt is ingyen javítják.

Just a simple Lineman...

(#12624) DJ Reinhardt válasza A Zéé (#12623) üzenetére


DJ Reinhardt
tag

"3 évig ingyen tisztítják" - nem egészen.
A Nikonnál a Nikon Magyarországos gépeket tisztítják (képszenzor és környéke) ingyen és örökre, mivel az egy Nikon Mo. akció.

(#12625) csakb válasza A Zéé (#12623) üzenetére


csakb
őstag

Na, ezt jó tudni. Akkor hamut szórok a fejemre. :)

(#12626) Zozzer888 válasza DJ Reinhardt (#12624) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Canon is ingyen tisztít bizonyos napokon:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12627) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

Kicsit még elméleti síkon feszegetem a kérdést, beszerzés még ki tudja, hogy mikor lesz.
Kéne egy kompakt, zsebben elférő fényképezőgép. Leggyakrabban nappali tájképek és éjszakai/nappali városképek a téma (nagyrészt kézből, ritkábban állványról), de időnként makró és portré is előfordul. Néha mozgás közbeni fényképekhez vagy csak röviden fényképezhető témához az is kéne, hogy bekapcsolástól számítva gyorsan lehessen képet készíteni. Jobban örülnék vázba épített stabilizátornak, mivel a kompakt méret érdekében gyakran pancake-kel használnám. Mit javasolnátok? Nem kell a legújabb, sőt, használt is lehet. Pen Lite 1-en gondolkozom pl.
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12628) akela91 válasza .mf (#12627) üzenetére


akela91
addikt

Rossz topicban jársz. Látogass el ide: Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?

Okés, zsebbe nem gondoltam volna, hogy elférnek a cserélhető obi-s gépek.

[ Szerkesztve ]

(#12629) csakb válasza akela91 (#12628) üzenetére


csakb
őstag

Teljesen jó topikban jár, onnan jött át ide.

(#12630) .mf válasza akela91 (#12628) üzenetére


.mf
veterán

Aztán lehet, hogy simán tanktáskába fogom tenni zseb helyett :)
Kabátzsebben pancake-kel elfér, még egy kompaktabb 14-42-essel is, mint a GX1 + power zoom kit, ld képek

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12631) Zozzer888 válasza .mf (#12630) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha már tanktatyózol, abba elfér egy DSLR is:D:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12632) .mf válasza Zozzer888 (#12631) üzenetére


.mf
veterán

Na jó, de oda másnak is el kéne férnie :)
Inkább maradnék valami kompaktabb méretű darabnál.
DPReview-n teszteket olvasva és itt árakat nézegetve még a PL3, azon kívül mi mást lenne érdemes nézegetnem?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12633) Zozzer888 válasza .mf (#12632) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hát mit hurcolsz Te magaddal?:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12634) Sanyig4


Sanyig4
tag

Sziasztok!

Barátnőmet érdekli a fotózás, ezért szeretnénk venni neki egy dslr gépet.
Elsősorban egy használt jó állapotú gépet szeretnék, mivel kb. nulla fotós tudása van barátnőmnek ezért úgy gondolom megfelelő lesz 1-2 évig, aztán ha már ért is hozzá lehet venni olyat amilyet ő szeretne.

Most találtam is egy kedvezőnek tűnő ajánlatot:

Sony A450, kihasználatlan, alig használt gép, ára 100 000ft.

Mi a véleményetek?
Egyáltalán szabad-e ilyen típust venni? Árban ez jónak számít? Vagy ennyiért már jobbat is lehet kapni?

(#12635) csakb válasza Sanyig4 (#12634) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Teljesen jó lenne kezdő gépnek, csak kérdés, hogy a 100 k-ért mit kapnál még (pl. milyen objektívek vannak hozzá?). A váz magában olyan 60 k-t érhet.

(#12636) Sanyig4 válasza csakb (#12635) üzenetére


Sanyig4
tag

Egy 18-55mm-es objektív van hozzá, és egy portré markolat.
2 éve lett vásárolva, és nagyon keveset volt használva, ezért is eladó...

(#12637) csakb válasza Sanyig4 (#12636) üzenetére


csakb
őstag

Aha, hümm. A portrémarkolatnak van a legkevesebb értelme. Anélkül a váz + obi reális ára erős jóindulattal 70 k. A markolatot meg talán el tudja adni külön is a tulaj.

(#12638) Sanyig4 válasza csakb (#12637) üzenetére


Sanyig4
tag

Értem, köszi a segítséged!

Amúgy hol érdemes ilyen használt gépeket keresni. Valami megbízható forrást kellene találnom...

(#12639) Zozzer888 válasza csakb (#12637) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem mondanám hogy nincs értelme.Szerintem nagyon praktikus, portré állásban hihetetlen jól jön, na meg amúgy is jobb így fogni a vázat.Arról hogy megy AA akkukkal ne is beszéljünk, elmész túristáskodni, lemerül a gép, hopp beszaladsz elemért a boltba és tudsz tovább fotózni:)

A sony szerintem zsák utca,de ő tudja.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12640) csakb válasza Zozzer888 (#12639) üzenetére


csakb
őstag

Nem mondtam én sem, hogy nincs értelme, de egy kezdőnek a 18-55-höz egy plusz obi hasznosabb kiegészítő lenne, mint egy portrémarkolat.

Egyébként veled hányszor fordult elő eddig, hogy turistáskodás közben végül be kellett szaladnod elemért egy boltba? ;]
Én 3 évig nyúztam egy alapból AA-akkus vázat, és 0.0 ilyen esetem volt. Van hozzá portrémarkolatom is. Eleinte használtam, aztán valahogy egyre ritkábban került fel, végül az elmúlt évben már a tatyóba sem raktam be soha.

Mindenesetre ezért a szettért 100 k erős túlzás lenne.

A zsákutcát kifejtenéd? Van a Sony-hoz mindenféle obi (Tamrongy és Stigma is), viszi a régi Minolta cuccokat is, M42 no problem (és még stabilizálás is van vele), vaku is kapható hozzá. Valahogy nem érzem, hogy zsákutca lenne egy amatőr számára. A Canonon kívül is van élet.

(#12638) Sanyig4: Első körben nézz szét itt a hardverapróban, meg az index fotós adok-veszek topikjaiban.

[ Szerkesztve ]

(#12641) Zozzer888 válasza csakb (#12640) üzenetére


Zozzer888
addikt

Velem már fordult elő többször is.(Igaz akkor még nem dslr-em volt)

A Pentax,Nikon,Canon vonalon tud tovább lépni, fejlődni, van egy rahedli cucc hozzá.Most vesz egy 400Dt egy jobb obival, az az obi jó lesz az 50Djére, stb...Ha feljebb akar lépni úgyse marad a sonynál sztem.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12642) csakb válasza Zozzer888 (#12641) üzenetére


csakb
őstag

Na, végre egy ember, akinek tényleg hasznos volt az AA. :) Én csak azért szerettem, mert egy csomó más kacatban is AA akkukat használok.

"Most vesz egy 400Dt egy jobb obival, az az obi jó lesz az 50Djére, stb..."

Jó obik és jó vázak vannak Sony-ban is. Az más kérdés, hogy engem sem vonzott soha ez a rendszer.

(#12643) Abry válasza Zozzer888 (#12639) üzenetére


Abry
tag

Engem mindig is vonzott az SLT vonal, kár hogy a környezetemben mindenkinek Canon-ja van (emiatt van nekem is az). Tény, hogy a Canon/Nikon vonal eddig erősebb volt, de a Sony sokkal gyorsabban fejlődik, mint riválisai (akiket már kezd beérni pl. A99). Persze meg kell barátkozni olyan dolgokkal, mint az EVF-el, de cserébe magasabb burst rate-t kapsz, ami szerintem fair deal, sőt...

(saját lencsék terén sajnos még le vannak maradva, de sigma/tamron/minolta üvegek elég jól kiszolgálják az igényeket)

(#12644) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Ismer valaki olyan embert, aki Sigma Dslr-t használ? :)

(#12645) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy DSLR gépet. 600D-t néztem ki, egyenlőre alap obival (18-55 IS II). Ha mást hasonló értékben(170-180 e. HUF) tudnátok, akkor szívesen hallgatom.
Eddig kompakt géppel fényképeztem, de szeretnék jobb minőséget, több beállítási/finomhangolási lehetőséget.
Elsősorban családi fotók, nyaralásokon lenne felhasználva.
Nagyon érdekel a háttér tudás és el is kezdtem magamba szívni, mediába próbálgattam is a rekesz, wb, záridő, stb beállításokat és sokkal jobb képeket tudtam lőni vele, mint egy kompakttal, ami nem is meglepő.

Szerintetek "kezdő" gépnek megfelel?
Anyagilag ez a plafon, mert túlságosan nem vagyok eleresztve anyagilag, de úgy gondolom, hogy egy hosszú távú befektetés és sokkal jobb minőség bőven megér nekem ennyit.

(#12646) Mr.Csizmás válasza 8nemesis8 (#12645) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

biztos egy akkora falazótéglát akarsz cipelni? mft topicban fejtegettük a múltkor, hogy 95%-ban az ilyen igényeknek megteszi egy igényesebb milc is :K ca. 30-50% súly- és méretcsökkenés, képminőségben meg ~0 difi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12647) 8nemesis8 válasza Mr.Csizmás (#12646) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem nem gond a mérete/súlya, pont tetszik, hogy férfias és kényelmes.
Beállítási lehetőségeket is támogatja, hasonlóképpen?
Rekesz, zár, stb?
Igazából a MILC kategóriát alig ismerem, így nyitott vagyok minden ötletre.
Néztem én olcsóbb D1100at, de nagyon kicsi volt és nem volt kényelmes tartani, meg full műanyag ~ fapados érzés(mondjuk az árában ez benne van).
Nyitott vagyok másra is, pláne, hogy még alig ismerem a témát. Tudsz alternatívát mondani esetleg?

(#12648) Mr.Csizmás válasza 8nemesis8 (#12647) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

1100d-t ingyen se, lehet canon*, de a dzsunka műanyagburkolat tesco érzés. (*nincs egy márkával se bajom, csak a gyártó részéről a vásárlók trágyába nézésével...)

persze, gyakorlatilag egy dslr szenzor (pl. a nex-7 szenzora van a nikon d3200-ban, etc), a funkciók 98%-ban ugyanazok, de a lényeg az, hogy nincs tükör, eggyel kevesebb zavaró optikai elem. ha érdekelnek az alternatív megoldások, ide pöttyintsd be az igényeidet, mint céltémák, és maga az eszköz fizikai igényeit (kukucska, stb.) [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12649) 8nemesis8 válasza Mr.Csizmás (#12648) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi! :R

(#12650) Mr.Csizmás válasza 8nemesis8 (#12649) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ja meg a férfias, fogás dolog: meg lehet fogni ezeket is, képen kicsinek tűnnek, de egy medija markots, saturnos tappancspróba utána lehet átértékeled.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.