Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) agabe válasza A Zéé (#13050) üzenetére


agabe
addikt

Köszi az eddigieket is.
A 300k az aminél nem szeretnék többet költeni, és a 150-et azért írtam, mert annál kevesebbet meg szerintem nem érdemes kiadnom, mert nem lesz fejlődés.
Ha 150-ért nem elég érezhető fejlődés az 520-ashoz képest, akkor inkább többet költök rá, de nem kell mindenképpen 300-ért ... jó pl. 250 -ért is ;)
Ja és korábban a Canon-okat jobban szerettem, de dslr-eknél nem akkora a különbség (nekem), hogy zavarjon a név.

[ Szerkesztve ]

(#13052) csakb válasza agabe (#13049) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

300 alatt simán kihozható használtan egy Pentax K-5 és egy Pentax DA 17-70 f/4 kombó, szerencsés esetben egy-két fényerős fix is beleférhet az árba. A váz bazijó, és az üveg is.

(#13053) agabe válasza A Zéé (#13050) üzenetére


agabe
addikt

Ja igen...jelenleg még nem akarok túl sok kiegészítőt magammal cipelni, és főként portré (nem beállított) képek érdekelnek mostanában.

(#13054) MC Pite válasza agabe (#13053) üzenetére


MC Pite
veterán

A sárga verzió:
Vagy még D5000, 18-105 f3,5-5,6 + 50 1.8G vagy 85 1.8G vagy sigma 24-70 f2,8 vagy tamron 28-75 f/2,8 (motoros változatok). Szerintem elég az 50es is portréhoz, illetve sok mindenre jó még ez a gyutáv lásd aláírásom vagy [link1], [link2], [link3], [link4]

Sőt, akár a 18-105 helyett is elég lehet a nagy és fix fényerejű zoom. Canonra is van belőlük, de -ha jól tudom- az emberi árban lévő 50es fixük ill a 18-105 canonnos változatai nem rúgnak labdába a nikonoshoz képest.
Derítő lapp szett, egy rendes vaku esetleg (én YN468II-est használom, kintről rendelve ár/teljesítmény bajnok), és 200on belül is megállhat (pl D5K, 18-105+50 1.8G meg a vaku).

Bár én a helyedben először az olyra vennék rendes üveget, hisz a vázon nem sok múlik ilyen felhasználásnál. 14-35mm F2.0 SWD vagy 25mm F2.8 valószínű jóval olcsóbb, esetleg Sigma 50mm f/1.4 EX DG HSM ha nagyon bele akarsz csapni a lecsóba :).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13055) agabe válasza MC Pite (#13054) üzenetére


agabe
addikt

Persze nem csak portré lenne.
Oly 520-asnál nekem gyenge az AF képessége kevés fényél. Mivel nem beállított dolgok, ezért fontos, hogy gyorsan és jól fókuszáljon (persze álatlában ki kell várni a befókuszált távolságnál amikor tényleg érdemlegeset lehet lőni, de néha jól jön egy - egy gyors is) ami egy jó obival sem oldható meg az oly-n ...néha mire fókuszál addigra elmegy a téma... nomeg alapból állandóan villogtatná a vakuját ehhez is ami baromi idegesítő tud lenni , főleg ha ezt 8-10 -szer is megcsinálja míg élesnek véli magát :)
Pentax K-5 váz is szimpi, meg a D7000 -es is (D5000 sem rossz főleg mivel jó ára miatt jobb obit / + esetleg vakut lehet mellé tenni ugyanannyiból) ... pentaxhoz kevesebb üveget látok, míg Nikon-hoz még boltból is lehet jó áron kapni fixet ... bár a jó fényerejűek közül az 50-es néha kicsit közeli nekem. Rokon saját canon-jával próbáltam már , és tetszenek a képek, de zárt térben ki kéne mennem a világból néha, hogy több minden beleférjen...igaz portréra általában jó)
Szóval valami f 1,4 -es obi asszem jó lehetne, de abból egy 28-as is kellene az 50-es mellé. (bár asszem az csak pár hónap múlva csapódna hozzá)

A 18-105 -ösök sem lennének rosszak, csak fényerőben nagyon lemaradnak (legalábbis azok amik nem horror áron vannak).

[ Szerkesztve ]

(#13056) MC Pite válasza agabe (#13055) üzenetére


MC Pite
veterán

Zsír újonnan 60K az 1,8as, sztem DX vázon felesleges az 1.4 (ezen a szinten amin állunk tuti). Én németből 50ért vettem.
Öhm, portrézni a 85össel szoktak, ami ekv. 130mm, az 50es 76. Beltéren félalakhoz nem kell messze menni, max több ember teljes alakos képéhez, de ott már úgyis vakuzol/vakuzhatsz.

Egy 35össel meg állandóan bele kéne mászni az alany arcába sztem, plusz torzítás szempontjából is jobb az 50es meg a 85ös. Vagy 50 1.8, a maradék 50ből meg veszel 17-50est fix f/2,8ast.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13057) csakb válasza agabe (#13055) üzenetére


csakb
őstag

"pentaxhoz kevesebb üveget látok, míg Nikon-hoz még boltból is lehet jó áron kapni fixet"

Milyen üveget szeretnél? A linkelt Stigma fixet Pentaxra is megkapod ennyiért. A Pentax FA 1.4/50 hasonló árban van újonnan, csak lényegesen kisebb és könnyebb. Használtan előfordul jóval olcsóbban az indexes adok-veszekben. Az új DA 1.8/50 kicsit még túlárazott, de azért elviselhető. Portréra a 2.4/70-es pancake Limited kiváló, ha nem ragaszkodsz az 1.8-as fényerőhöz.

A CaNikonhoz úton-útfélen ajánlgatott Tamron 17-50 (ennyit a két gyártó hatalmas választékáról) szintén van Pentaxra. Tamron 2.8/90 makró dettó.

[ Szerkesztve ]

(#13058) Balinov válasza MC Pite (#13056) üzenetére


Balinov
félisten

MC Pite: ha nem atomtitok, elarulnad, hol talaltal nemeteknel 50k-ert 50/1.8 AF-S-t? itt ireknel 230€ a legolcsobb, amit talaltam, de meg angol amazonon is kb 210€-nak megfelelo £-ert van. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13059) csakb válasza Balinov (#13058) üzenetére


csakb
őstag

FYI: [link]

(#13060) Balinov válasza csakb (#13059) üzenetére


Balinov
félisten

:R :R en gyoker, nem is olyan regen nezegettem havernak pont ezt az oldalt. Erdekes, nemet amazonon szamszakilag ugyanannyi az 50/1.8 AF-S, mint az angolom, csak a valutanem mas..ennyiert megfontolando lenne

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13061) MC Pite válasza Balinov (#13058) üzenetére


MC Pite
veterán

Persze, amazon, 170 juró - ha német címre rendeled( a +7% áfa+kiszállítás miatt már annyi haza rendelve mint itthon kb). Én oda rendeltem és ismi ahogy jött haza elhozta. 1 db volt már hetek óta használtan 47ért szűtyő és ellenző nélkül, így meg 49,x volt zsír újonnan, mindenestül.

Ha már offolunk 10K körül nem tud valaki (vaku) állványt amire derítő lapot tudok rögzíteni? (ilyen karos cucc, aztán majd veszek esernyőt meg vakus fejet az állványra ha kell a jövőben)? Ahol olcsó, ott nem szállítanak Mo-ra. :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13062) Balinov válasza MC Pite (#13061) üzenetére


Balinov
félisten

179.65€-lenne ide Irorszagba kiszallitva. ez meg mindig igencsak versenykepes az angol arakkal...most mar csak asszonykan kene atverekedni a budzse-t...(kar,hogy epp ma talalta ki,hogy szulinapomkor menjunk el oszloba)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13063) MC Pite válasza Balinov (#13062) üzenetére


MC Pite
veterán

Osloi túrához okvetlen vinned kell az ötvenest, itt a remek indok :D . Én imádom, alig vettem le a vázról mióta megvan :).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13064) agabe


agabe
addikt

Köszi Srácok !
Nagyon jó támpontokat nyújtottatok , mert pont azt nehéz így kevés tapasztalattal összevadásznom mit kellene keresnem egyáltalán.

Az egyik alternatíva most D5000 -es 35mm-es obival használtan 115-120ezer körül + az ajánlott vaku , meg egy 17-50-es obi (annak mi a típusa ? ) , esetleg egy 85-ös fix még.
A 35-össel tényleges portréhoz valóban közel kellene menni, de nem is mindig az arcra megyek (lehet nem jó kifejezés a portré), meg tömegben pl. nem az egyének részletessége a lényeg.

Ezen kívül a Pentaxot sem vetettem el, a K-5 -ből van most 180körül váz, de hátha lesz olcsóbban , meg az obik hozzá .

Legalább van már irány amin el tudok indulni, aztán majd kiderül mi lesz a végén.

Thx :R

(#13065) csakb válasza agabe (#13064) üzenetére


csakb
őstag

A 17-50 az egész pontosan ez, vagy ez. A drágább változatnál a VC jelenti, hogy van képstabilizátora is. Nyitott rekesszel a képminősége viszont nem annyira jó, mint az olcsóbb, VC nélkülié. Az olcsóbbnál arra vigyázz, ha Nikonra veszed, hogy van belőle AF-motor nélküli változat is, ami D5000-rel nem fog menni. Illetve még arra kell figyelni, hogy van gyártási szórásuk, adott esetben front-/backfocus problémákkal, decentráltsággal, ilyesmikkel. Érdemes több példányt kipróbálni vétel előtt.

A linkelt oldalon a többi rendszerhez is tudsz aktuálisan piacon lévő üvegeket nézni. Tamron mindenre van, Canonra is azt szokták ajánlani, ha nincs pénz az embertelen árú L-es cuccokra.

Pentaxra is van olcsó, de igen jó 35-ös fix: [link]. Canonra nincs ilyen (mármint olcsó, de jó :) ).

[ Szerkesztve ]

(#13066) Balinov válasza MC Pite (#13063) üzenetére


Balinov
félisten

hat, elobb szabit kell kernem, amugy vicc a ryanair, 72€/2fo/retur..pont a szulinapomkor jan vegen

bazz, kellett nekem beleolvasnom a topikba.. :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13067) A Zéé válasza agabe (#13064) üzenetére


A Zéé
addikt

D5000-re csak az AF-S 85/1.8G jó, mert az AF és az AF 85/1.8D verziókban nincs fókuszmotor. A G verzió viszont elég új, használt nem nagyon van, az új ára meg 150k környékén mozog. A D-s verzió pedig használtan 80k környéke.

Street fotóra, meg majdnem egész alakos fotóra jó a 35-ös is.

Just a simple Lineman...

(#13068) agabe válasza A Zéé (#13067) üzenetére


agabe
addikt

Köszi...akkor első körben a 85-öst még kihagyom ;)

(#13065) csakb:
köszi ismét !

[ Szerkesztve ]

(#13069) Balinov válasza Balinov (#13066) üzenetére


Balinov
félisten

Nikon 50mm f/1.8 D-vel a fokuszmotor hianya miatt (D5000 vaz) milyen hatranyt szenvednek? Olyanokat latok itt is hasznaltam 100€ korul

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13070) csakb válasza Balinov (#13069) üzenetére


csakb
őstag

Ha nem szeretsz éles képeket készíteni, akkor nem lesz hátrányod. :)
Manuálisan kell vele élességet állítani, ami a D5k egérmozi keresőjével nem lesz egyszerű. Azt nem tudom, hogy az AF-visszajelzés ilyenkor megy-e Nikonon, de az sem garancia mindenre, és amúgy is csak a középső AF-ponttal menne, ha jól tévedek.

(#13071) Balinov válasza csakb (#13070) üzenetére


Balinov
félisten

Kocce, most megnyugtathatom magam, hogy az AF-S-t kell vadaszni mindenkeppen

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13072) MC Pite válasza Balinov (#13069) üzenetére


MC Pite
veterán

Konkrétan? :)
Próbáld ki, hogy manuálozol a meglévő obiddal. Majd ha megvan hány százalék lett pontos af-es, tizedeld meg, mert bitang kicsi a dof 1,8on, még af-el is érhetnek meglepetések (szem éles, orr már életlen, és ilyen kis dof mellett bitang pontosan kell 'célozni', pl itt is).
4× akkora keresővel sem lenne jó :(. Katzeye mattüveggel és DK21M-el lenne esélyed(29$ért vettem), előbbi 100 dolcsi alsóhangon, de a világosabb, segédráccsal már 205 dollár.

Végigjártam, esélytelen. Fogd fel úgy, hogy optikailag jobb annyival a G, hogy a halk és gyors moci ingyen van már, és legalább nem forog a gyűrű fókuszálás közben. Meg tömített is, és ez végig penge; borotválni lehetne vele olyan éles már nyitva is, és nem csak középen :) [DRTV]

Vakut én a gyártótól venném, 95 euró helyett 95 dollárért vettem, ajándék diffúzor sapival! [link] (Esetleg *1,3 ha a vámon megfogják, de nekem giftnek 20,43 értékű cuccnak küldték, pénznem feltüntetés nélkül, így nem vámoltak :) )

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13073) axillar


axillar
csendes tag

Sziasztok!

szeretném a segítségeteket kérni. MILC gépet szeretnék a kis mérete de relatív jó képminősége miatt. Kettő kiszemeltem van. Az olympus E-PL3 és a samsung NX1000. Tudom a Samsung nem annyira nagy fényképezőgépgyártó de a Photographyblogon nagyon jókat írnak róla, és szimpatikusabb, mert élesebb a képe, tetszenek a kezdőket segítő okos funkciók. De az olympushoz meg több a kiegészítő, objektív stb. Ja és az fémvázas. A tesztképeket elnézve nekem az oly képei életlenek, zajosak. Meg azt olvastam, hogy ősrégi a szenzora és nem is APSC. A Samsung ellen szól a kitobjektívben az image stabilisator hiánya és nem tudom ez mennyire lenne hátrány...

Nagyon köszi! Tanácstalan vagyok.

(#13074) MC Pite válasza axillar (#13073) üzenetére


MC Pite
veterán

Mik a preferenciáid?
Milyen obikat szeretnél hozzá(fixek?) m43+jó jpeg vs apsc+*** jpeg (korábbi NX-ek közül mind... khm, gyenge volt). Olyban a vázban a stabi, manuálobizni így frankó vele (meg amúgy is). Zavar-e a külön hurcolandó vaku? Fogás segítendő a dudor hiányzik-e(elég obinehéz a gép, a pár újas jobbkezes fogás hosszú távon nem kényelmes)?

Ha a kis méret a lényeg, megfontolandó a Panasonic Lumix DMC-GF3CEG-K + 14mm f/2.5 ASPH kit 150ért - igaz, kicsit több mint az olympus, de jóval kisebb és fényerősebb az obi (14-42vel is van ennyiért), és még a samu árában van. Vagy a Sony Alpha NEX-F3 kit is, szintén apsc (jobb fogás, vaku benne, kisebb pixelsűrűség).
Ha ha olcsón akarod, a Nikon 1 V1 kit (10-30mm) kit is megér 120pénzt, és van rajta evf, ami istenkirály (vaku itt is hurcolós), viszont 150ért a Nikon 1 J2 nagyon kompakt méretű zoomobit kínált (panasonicnál haosnló jóval drágább).

Kompaktról váltva szinte mindegy melyik gépet veszed, inkább a fontos hogy tetszen neked, és a méret/vaku/evf/obikínálat/hozzáadott obi leginkább megfelejen neked - egyik sem rossz vétel.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13075) axillar válasza MC Pite (#13074) üzenetére


axillar
csendes tag

Elsősorban embereket szeretnék fotózni és sokszor majd zárt térben, pl elmegyünk egy étterembe vagy hasonló. A nagy zoom objektívek egyelőre úgy érzem nem érdekelnek, inkább szeretnék egy fényerős objektívet portrékhoz, esetleg egy makrót. A vaku probléma nem zavar mert nem szeretem használni, bár lehet azért néha jól jönne. Nekem túl természetellenesek úgy a képek. Azért szimpatikus a Samsung mert APSC és akkor gondolom kicsit kisebb mélységélességet tudok elérni mint m43-on. Szimpatikus még benne, hogy könnyű és nagyon jókat olvastam a 20-50-es kitobiról. Azt, hogy jobb, mint a sony kitobija. Élességben pl, kevésbé torzít, kromatikus abberáció szinte alig van.
A sony f3-an is sokáig gondolkodtam, de valahogy túl nagy és drágább is mint a többi, illetve olvastam, hogy az AF sokszor mellélő, míg a Samu AF-jéről jókat olvastam. Egyébként most sony wx50 kompaktom van és nagyon jó szerintem ahhoz képest, hogy kompakt.
Köszi a Pana tippet, arról nem olvastam sokat, csak azzal meg bevallom az a bajom, bár tudom ez elég nevetséges szempont, hogy nem tetszik külsőre:).
Szóval a lényeg, hogy a Samsungot preferálom még mindig csak félek a stabilisator hiányától. De biztos az is nagy előrelépés lesz a kis sony wx50-em után.

Köszi a segítséget!!

(#13076) Throme válasza axillar (#13073) üzenetére


Throme
veterán

Barátaim Vettek egy EPL3-at. Szerintem a képek odatehetők egy D5000 mellé. Jpegen látszik a zajszűrés, de monitor méretben szerintem teljesen jó. Rawja meg olyan mint az említett tükrösé. CA-t látok rajta, de lehet az LR 4.0 nem ismeri még a lencsét. A nikon obimat igen, és ott ha volt is CA, azt leszedte.
Dupla kitben kb 160-170k szerintem nem rossz vétel.
Azt én nem tudom melyiket érdemes venned, de ezzel az oly-val nem hinném, hogy rosszul járnál.

Ha egy "teszt" kép életlen az nem feltétlen gép hiba. Az lehet user error is.
Zajosság is olyan kérdés, hogy mennyi fény volt a fotó készültekor.
szvsz

(#13077) csakb válasza axillar (#13075) üzenetére


csakb
őstag

Zárt térben előbb-utóbb (inkább előbb) kell majd a nagy ISO, szóval ha az Oly is számításba jön, akkor inkább az E-PL5-tel szemezz. Abban bazi jó az új Sony szenzor a korábbi MFT-khez képest. Meg ez szenzorstabilizált, ami szintén sokat számíthat, mert bármilyen üveggel van. Az opcionális EVF is egy ütőkártya az Oly-nál. Szerintem.

(#13078) axillar válasza csakb (#13077) üzenetére


axillar
csendes tag

Igen, az biztos, hogy ha lenne pénzem az E-PL5-re nem nagyon gondolkoznék, mert az nagyon jó.
Egyébként a kiszemelt Samsungomról nem nagyon mondtok semmit. Nem tudom, hogy ez azért van mert kevésbé ismert, vagy azért mert rossz és inkább lebeszélnétek róla.

@Throme - Igen tudom, hogy sok mindentől függ a képek élessége (vagyis inkább sejtem mert annyira nem értek még hozzá sajnos). A photographyblog oldalon hasonlítgattam a Samsung képeit az E-PL3-éval és úgy általánosságban élesebbnek tűntek a Samsunggéi (ezt lehet nem két g-vel kell írni:))

(#13079) Throme válasza axillar (#13078) üzenetére


Throme
veterán

Persze, lehet a samu az élesebb, ezzel nem is tudok vitatkozni. Nem láttam még a samut.
Nikonoknál előfordul, hogy teszt során panaszkodnak, hogy lágy a képe. Ja, mert a nikon alapbeállítás enyhén lágy. Ebből kiindulva egy teszt nem teszt. Érdemes körbenézni.

(#13080) MC Pite válasza axillar (#13078) üzenetére


MC Pite
veterán

Én a az nx5 és 10nek néztem utána, ott vacak volt a fehéregyensúly mérés meg a tömörítés se volt túl jó, plusz a szegényes obipark miatt lemondtam róla. Először magamnak, majd páromnak néztem NX5öt, és reméltem kisebb dof, kevesebb zaj lesz a mentsvára, de nem [link].
Úgyhogy azóta nem nem követem annyira a samukat, de volt mit behozni és addig a többiek is fejlődtek közben.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13081) csakb válasza axillar (#13078) üzenetére


csakb
őstag

Kevés az infó a Samu rendszerről, én legalábbis alig tudok róla valamit. Amíg együtt bazseváltak a Pentaxszal, addig tiszta sor volt, mi merre hány méter, de a saját rendszerrel a fene tudja, mi van, mit tud valójában.

Az élesség olyan dolog, hogy ha JPG-ben lősz, akkor a váz beállításainál is úgy élesíted, szaturálod szénné a képeket, ahogy kedved tartja. Nézegetem a képeket a PB-n, hát, nem tudom, hogy az E-PL3-mal ki lődözött, de be lehetett szívva, és látszólag a képek nagy részére mindenféle hülye, kreatív effekteket tett, amik rombolják az élességet is. A legtöbb tényleg rémes, azokhoz képest a Samu valóban igen jó, és természetes. Legalábbis napfényben. ISO 1600-on, beltérben (1 db kép) viszont rémes színzaja van, az ISO 3200 (szintén 1 db kép) nyilvánvalóan még rosszabb. Az Oly JPG-motorja ebből a szempontból szerintem szebben dolgozik, habár erősebben is mossa a részleteket. A DPR galériában ehhez képest szuperjó képek vannak az Oly-val: [link].

Hát, nehéz ügy. Az biztos, hogy olcsó váztól ne várj túl sokat. És a kezdeti JPG-zés után minél előbb térj át RAW-ra, nagyon meghálálja a küzdést, tanulást.

Szerintem vesd fel a kérdést az MFT topikban is. Ha nem borul rád a flém, akkor ott talán használhatóbb tanácsokat kapsz, ide valamiért ritkán írnak.

[ Szerkesztve ]

(#13082) agabe


agabe
addikt

Köszi mindenkinek a segítségeket...végül egy Nikon D5000 -es vázra (majdnem 5100-as lett, de aztán mégsem .. majd a következő lépésnél úgyis nagyobb ugrás következik) + Nikon AF-S DX Nikkor 35mm 1:1,8G Obira tettem szert.
Vaku terén szimpatikus az említett Yongnuo YN-468 II, de közben ráakadtam erre a Triopo TR-980N -re is... erről van esetleg valami tapasztalat ? Egy teszt -ben egész jókat írnak róla, de ettől még nem vagyok meggyőzve, hiszen használat közben derül ki valójában mennyire is jó egy-egy cucc.
Ha erről van bármi infó, kérlek osszátok meg.
:R

[ Szerkesztve ]

(#13083) agabe


agabe
addikt

Szerk idő lejárt :
SB 400 -as vaku (persze sok paraméterben gyengébb mint az előbb említettek) ajánlott (valamilyen diffuserrel), vagy az nem annyira ? Nem akarok atomvillanást, de úgy tűnik azért az SB 400 -as egy szolgáltatásokban szegényesebb villanó (bár még nem tudom mennyire használm ki pl. a vaku zoom funkciót ami a többiben pl van...stb)

[ Szerkesztve ]

(#13084) MC Pite válasza agabe (#13082) üzenetére


MC Pite
veterán

Ami a 468as mellett szól, hogy piszok gyorsan tölt még gyenge elemmel is,(nem túl erős papíron, de fél fénnyig sem szokott felmenni ISO100on sem) illetve az istenkirály AF fény. Sok vakunál az a baj, hogy gyengébb az af fénye mint a vázé!
Ez predátorosan vetít (lézer), q..a jó, több tíz méterre is jó, de már fél méterről is (1 méter alatt nem a középső fókuszpontot kell használni, de kb 1 métertől a végtelenig a középső köré vetít)! A másik hogy sokkal érzékenyebb slaveként, így nappal is használható már - ezen megint sok vaku elhasal. És a Triopo nem tud slave lenni!

Hagyományos mosópor:

468 II (az egyesen nem ilyen van!)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13085) zool1 válasza csakb (#13070) üzenetére


zool1
őstag

Azért nem olyan rossz a d5000, nem kell leszólni... :( :(((

(#13086) MC Pite válasza zool1 (#13085) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem rossz A D5000, de egy 2× akkora keresővel sem lehet sima mattüveggel pontos fókuszt állítani mf-al.
De a fáziseltolásos fókuszellenőrzős mattüveg meg rohadt drága, inkább az af-es obiba érdemes a különbözetet fordítani, erről volt csak szó.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13087) Balinov válasza MC Pite (#13086) üzenetére


Balinov
félisten

ugyugy, nem szolt itt le senki semmit, csak tenykozles volt. Jo az a D5000 meg ma is szvsz..meg 5 nap, es 3eves lesz az enyem.

Drukkolok,hogy a Nikonroumorsnak igaza legyen es jojjon a D7200, ami lenyomja remelhetoleg a D7000 arat. Par napja tapiztam egy ilyen vazat, mint egy kezesbarany.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13088) agabe válasza MC Pite (#13084) üzenetére


agabe
addikt

Hmm ... a slave világos, hogy Triopo-nál nem megy , de azt lehet annyira nem is használnám ki (mégis csak egy 20ezer Ft-os vakuról van szó ami nem biztos, hogy minden igényt kielégít). Az AF segédfényét sem tudom milyen a Triopo-nak, és (ha igaz a speckó) a kulcsszáma hatalmas 55 -ös értékű ami jóval magasabb a 468 -asénál ...szóval úgy látom van érv mellette is meg ellene is.

(#13089) zool1 válasza MC Pite (#13086) üzenetére


zool1
őstag

ok. +1 :K

(#13090) agabe válasza MC Pite (#13084) üzenetére


agabe
addikt

Lehet rendelek egy 468 -ast, addig meg kipróbálok egy Triopo -t, mert az most van egy itt Bp-en jó árban ;)
Az AF segédfény valóban tényleg brutál jó a 468 -ason ... régen talánf717 -es sony-kon volt hasonló alapból...kár, hogy ez manapság nem általános az alsóbb-közepes dslr-eknél.

(#13091) agabe válasza MC Pite (#13084) üzenetére


agabe
addikt

Megvan a triopo...ennek is lezeres a segedfenye, hasonlo mint a 468 II-e, csak kicsit felre hord ez a peldany (balra)...majd megnezem mennyire lehet ezt orvosolni hazilag esetleg (elolrol nem megy, mert a voros muanyag mogott a fenykibocsato resz a muanyga haz masik oldalarol van rogzitve), de feltetelezem ez ilyen negyed aru kinai cuccoknal siman elofordul ( a tobbi resze jol mukszik, igaz csak 2.8-as fenyertekig megy le ami az 1.8-as obihoz sok, de siman megoldhato a dolog)...most nem tudom rendeljek-e yongnou-t, mert a slave mod jelenleg nem hianyzik.
Mindenesetre ujbol koszi a tanacsokat mindenkinek. Kovetkezo szintnel majd biztos ujra erdeklodni fogok, de az mar canon d70-es, vagy hasonlo lesz...talan ev vegen, mert igazi elorelepest minden tekintetben azon a szinten gondolok (persze van meg a nikon d5000 es a canon d70 szintje kozott is par gep ...de az nem akkora ugras ami miatt mondjuk dupla penzt adnek ki. Inkabb tobbet, inkabb kicsit kesobb, de azt majd jobban tudom ertekelni), persze majd kiderul mennyire kap el a hev, addig meg olvasgatom majd neha a topikot :))

(#13092) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Videózásra milyen ...nem

KÖLTSÉGHATÉKONY:) videózásra milyen MilC-et tudtok ajánlani?

Mi a legolcsóbb lehetőség?Inkább használtba gondolkodom. (illetve gondolkodunk,nem nekem kéne)

köszi:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13093) neevous válasza Zozzer888 (#13092) üzenetére


neevous
tag

Pana GH1

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#13094) Zozzer888 válasza neevous (#13093) üzenetére


Zozzer888
addikt

És az olympus EPL-1 ? csak azért dobom be mert van jóáron:)

szerk: Ugye ezeknek (EPL-1, GF1-2) a vázban van a stabijuk?

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13095) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, segitseget kernek toletek "olcso" megbizhato szerviz kellene canon d300-hoz, a comapt flash kartya olvaso resznel letort 4 pocok es megkene valahogy oldani ennek a cserejet.... 5letet, segitseget elore is koszonom.

(#13096) BiriBum válasza Zozzer888 (#13094) üzenetére


BiriBum
őstag

Szerintem GH2, de kérdezd meg az MFT fórumon.

(#13097) csakb válasza Fail3D! (#13095) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Ha Pest környéki vagy, szerintem őt keresd meg. Valamelyik korábbi bejegyzésében ír is a CF-pöckök házi cseréjéről. [link]

(#13098) MC Pite válasza Zozzer888 (#13094) üzenetére


MC Pite
veterán

Panáknak obiban van tudtommal.
Bármelyik mft jó alapszinten, bár evf nélkül kézből lehetetlen stabilan videózni sztem - így GH1, G2 amitkeresnék erre.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13099) Zozzer888 válasza MC Pite (#13098) üzenetére


Zozzer888
addikt

GH1-2-3 csak annyi bajom van, hogy vázakat látok szinte csak, és így hirtelen őszintén szólva fogalmam sincs hogy honnan kerítek hozzá 15-20ból 14-42-es átfogású (vagy ahhoz közeli) pana esetén stabilizált obit:/

Úgy tudom hogy az EPL-1hez is van ilyen külön evf,de annál is áll ugyanez a probléma.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13100) Abry válasza Zozzer888 (#13099) üzenetére


Abry
tag

Fontos a fényképezés is (egyáltalán kell)? Mert, ha csak a videóra van szükség, akkor célszerűbb videokamerát venni, és még olcsóbban is jösz ki vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.