Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) s7evcsenko válasza csakb (#12897) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Itt írják.
3-as számú magyarázat.

Nekem csak Taiwani tapasztalatom van, onnan rendeltem 5-6x utángyártott mezeket... :B
Ebből összesen 1x fizettem vámot, gondolom pont rámszúrtak. :P

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12902) #24334592 válasza csakb (#12897) üzenetére


#24334592
törölt tag

befele meg a cipodbe is beleneznek, kifele nem erdekli oket, h mit viszel ki...Osztrakokat meg nem erdekli, h mit viszel be...Egyelore ez a tapasztalat :U

(#12903) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Bocs,ha volt hasonló kérdés korábban.
A segítségeteket szeretném kérni,mert én teljesen laikus vagyok,és eddig itt mindig találok segítőkész szakértőket.
Szóval fényképezőt szeretnék venni. Teljesen kezdő fényképésznek lesz,teljesen alap felhasználásra.
Videót is szeretnénk vele felvenni HD-ban,de gondolom ez alap dolog már ezeknél a gépeknél.

Egy kezdő,de minőségi gépet szeretnék,amit esetleg később lehet "tuningolni".
Ha esetleg van a géphez 2 objektív az jó lenne.
Márkához nem ragaszkodom,az ára kb 100 legyen,de ha kicsit többért van sokkal jobb,akkor elfogadom azt is.
(meg persze ha olcsóbban van jó,annak főleg örülnénk)

Bocs,ha kicsit semmitmondó a kérdés,de nem nagyon tudok közelebbit. :)
Előre is köszi,aki szán rám pár percet.

(#12904) szata.68


szata.68
senior tag

Közben látom,hogy a 100-as limit elég necces. :)

Erről mi a véleményetek?

(#12905) Zozzer888 válasza szata.68 (#12904) üzenetére


Zozzer888
addikt

Jó cucc, kezdésnek tökély,de itt drága.Más helyen van 110körül:)
(www.argep.hu )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12906) szata.68 válasza Zozzer888 (#12905) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi szépen a választ!
Esetleg más tipp? :)

(#12907) Zozzer888 válasza szata.68 (#12906) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nikon vonalon jó vétel lehet még a lassan kifutó D5100-as, mondjuk a 18-105ös obival, azt szokták dicsérni.
Canon vonalon ott az 1100D, szintén ennyiért (110k), szintén stabis obival (figyelni kell hogy az IS-es kit-et nézd),vagy árban feljebb a 600D.

Igazából rosszul egyikkel se jársz, menj el egy MMbe, ott meglehet őket tapizni,nézni,próbálgatni.

Még van a Pentax, abból is szoktak emlegetni valamilyet, de én azokat egyáltalán nem ismerem.

Vagy ugye ha nem kell hogy tükörreflexes legyen, akkor ott a MilC kategória, használtan igencsak jóáron mennek,de abból se tudok mit ajánlani,mert nem ismerem őket.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12908) szata.68 válasza Zozzer888 (#12907) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi! Szülinapra kell,úgyhogy használtat nem szeretnénk. Szombatra kell,úgyhogy ha nem sokkal drágább a MM-ba,akkor lehet,hogy ott vesszük meg. (bár nem szeretek ott venni semmit,az tényleg inkább bemutatóteremnek jó :) )
Köszi mégegyszer!

Jóéjt!

(#12909) csakb válasza szata.68 (#12906) üzenetére


csakb
őstag

Pentaxból újat most nem kapsz ennyiért. A K-30 az új, belépő váz, de egyelőre jóval a kereted fölött van. Használtból a K-r, K-x tud videót, esetleg K-7-est is megcsíphetsz, de ez utóbbi kevésbé jellemző.

A webshopoknál arra figyelj, hogy rendes, magyar, hivatalos garit adjanak (ez Nikonnál 3 év a vázra, a többinél 1 év). A szürkeimportos, gyanúsan olcsó boltokat inkább kerüld.

(#12910) szata.68 válasza csakb (#12909) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi! Edigital,vagy MM,esetleg Euroworld jó lehet,ugye?

(#12911) Zozzer888 válasza szata.68 (#12910) üzenetére


Zozzer888
addikt

Azok általában jók,de érdemes rákérdezni.Az én Canon vázam (illetve az egész kitt) euronicsból van vagy honnan, ott 2év gari volt rá úgy hogy 1év a hivatalos Canon, 1év meg ...hát azt nem tudom,de remélem nem is kell megtudnom:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12912) s7evcsenko válasza csakb (#12909) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A garancia az csak a vázra vonatkozik? Az obira semmi nincs? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12913) szata.68


szata.68
senior tag

Na megjártam a környék boltjait,és még egyszer szeretnék véleményt kérni Tőletek,hogy melyiket érdemes választani.
Szóval amik voltak:

MM

Canon 1100D 18-55 ISII + DVD + memkari (4gb) + táska 120k
Canon 1100D 18-55 DC III + 75-300 DC III 150k
Canon 1100D RE 18-55 ISII 130k
Canon 600D 18-55 IS II + cuccok 180k

Nikon D3200 18-55 VR 170k

Fotoplus

Canon gépek voltak,de drágábban

Nikon D3200 18-105 IS 200k

Azért választottam csak ezeket,mert fontos a magyar menü. Holnap vesszük meg (Pécsen),úgyhogy sajnos más bolt nemnagyon jön szóba,kicsit későn gondolkodtunk...
A 200k már azért elég maxos ár nekem. A kérdés,hogy egy teljesen amatőr (és később se a fotók eladásából akar megélni :) ) személynek indokolt-e 200 ezerért venni gépet,még ha tényleg jó is. (bár ha jól tudom ez még mindig belépő)
A 2 optikás Canon megoldás tetszene a legjobban 150-ért,csak abban meg nincs stabilizátor. Nem tudom,hogy ez is mennyire fontos...
Arról van infótok,hogy az oktató DVD-n (Canon) van-e magyar felirat legalább? (az eladó nem tudta)
Bocs,hogy hosszú lett

(#12914) MC Pite válasza szata.68 (#12913) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha fontos a videó, akkor 600D (D3200 ellenében). A magyar menü a legjobbakat kizárja... ;)
Sajna akiknek tükrös ajánlott, azoknak jóval több mindent kell a géppel kapcsolatosan megtanulni, mint egy idegen nyelv (idevágó szavai). Illetve használati nélkül hiába érted a menüt, nem sokat értesz hogy mire gondolnak. Lehet hogy egy mikro4/3-os géppel (Pana GX1/G3) jobban járnátok). Vagy használt géppel belekóstolni hogy ez kell-e nektek. De majd kijavítanak ha rosszul gondolom. Egyébként a fényképezésnél használt dolgoknál van ikon(pl fehéregyensúly, fénymérés, minőség, srozat, stb), illetve a rövidítések azonosak (pl fókusz mód, vakumód, ).
Olcsó kategóriában a Nikon üvegei jobbak/jobban megérik.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12915) Zozzer888 válasza szata.68 (#12913) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerintem kezdőnek bőven elég ez a szett bár attól függ ugye mire kell.Kezdésnek én a dupla kit-et venném (ahogy vettem is),de nekem a tele csak motorsport fotózásra kellett, ott meg ugye nem kell stabi mert amúgy is gyors záridőt használ az ember.

A legjobb megoldás (szerintem):
120ért az 1100D-s DVD-s, IS-es pack, majd ha később kell tele akkor használtan megvenni vagy az 55-250 IS-t (45körül) vagy ha nem kell stabi akkor a 75-300ast (használtan találni 30-35körül) :)

szerk: Ó tényleg neked kell a videó...hát az is attól függ hogy milyen szinten.Youtubeon találsz videót amit az 1100assal csináltak,meg 600D-s videót is:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12916) szata.68 válasza Zozzer888 (#12915) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi a válaszokat. Videózni is fogunk vele valószínűleg. (pingpong meccseket,és itt azért k*rvagyorsan tud menni a labda-erre elég lehet a Canon?) De nem biztos ez sem,hogy minden hétvégén elvisszük,valószínű egyre ritkábban majd. :)
Akkor viszont szerintem maradok a 120 ezres pakknál,az szimpatikus kezdésnek. :)

mcpite
használtat nem szeretnénk,mert szülinapra lesz. a magyar nyelv már csak a tudatnak is jó,ha később annyira beleszeretne a fényképezésbe (amit nem hiszek,mert ideje sincs rá,rengeteg dolga van) akkor meg majd vesz valami komolyabbat...

Egyre jobban húzok a minimál,120-as kitt felé. :)

[ Szerkesztve ]

(#12917) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

Gyerekkori baratom hivot tegnap, hogy vennenek a 20k-s kompakt helyett valami komolyabb gepet, leendo babajukat, meg kutyakat, meg mindent fenykepezni. Kompaktrol es Bridge-rol lebeszelte sajat magat a srac, amit tanacsoltam neki, az MILC vagy valami belepo DSLR. Mikor tanacsot kert kiemelte, hogy foleg a felesege hasznalna, akar komolyabb hobbiszinten is, sot meg valami fotos tanfolyamra is el akar menni a csaj.

Gyorkornyekiek, igy ajanlottam neki, menjenek be az Edigital-ba meg a MediaMarkt-ba, hogy nezzenek korul, tapogassak meg a kulonbozo vazakat, hogy ne otthon erje oket a meglepetes, hogy nem all kezre, szamukra nem logikus a menu,stb.

Keretet nem tudta megmondani igazan, de ahogy beszelgettuk egybol az 1100D ill a D3100 jott szoba oaltala, igy ugy lonem be,hogy 100-150k koruli osszeget szannak ra kb. Ebbe valszeg bele kell, hogy ferjen egy tatyo ill. egy memoriakartya is.

Kezdoknek velemenyetek szereint a Canon vagy a Nikon belepoje jobb (nem, a felereertesek elkerulese kedveert leszogeznem, nincs szandekomban flame-t inditan). Nekem D5000 vazam van, ugy tudom, ismerosi korunkben 1-2 Nikon vaz van, Canonrol nem tudok. En a Nikon D3100-et ajanlanam neki, vagy valami MILC-et ebben a kategoriaban (MILC-nel valszeg inkabb a 100k-hoz lenne a kerete kozelebb).

Atkuldtem neki a prohardver/digitcam rovatot,meg Pixinfo-t,hogy olvassanak el par tesztet (1100D/D3100, 550D/600D ill. D5100), emesszek meg, hogy melyik modelrol mit irnak, mit emelnek ki hianyossagnak, elonynek mas tipusokkal szemben, es ajanlottam, hogy ez alapjan probaljanak donteni.

Szerintetek mely iranyba vigyem el oket? Szivem szerint MFT-t ajananek, a kis meret (baba lesz naluk, igy suly/meret valszeg szamitani fog nekik), mondjuk egy Oly-t vagy Pana-t, mert ott egybol van jo minosegu JPEG output, nem kell raw-val dolgozni (felhasznalo szinten kezelik a PC-t, de szerintem egy RAW elohivasba beletorne a foguk), de mivel nem ismerem a m4/3-oket, ez nekem is szurke terulet.

Beszerezhetoseg szempontjabol Gyor elegge lehatarolt. Pestre, Becsbe barmikor le/ki tudnak ugorni, es leven SK is kozel van, akar meg ott is - bar azt nem hiszem, hogy preferalnak. Erdemes kulfoldrol venni?

Udv es koszonok minden haznos tippet, tanacsot, infot.

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12918) Throme válasza Balinov (#12917) üzenetére


Throme
veterán

Helló!
Kérdés - szvsz - mennyire gondolja komolyan majd a fotós tanfolyamot.
Mert akkor lehet egy nagyobb keresős és több funkciós - pl D90 - vázzal járna jól a későbbiekben. Már ha nem akar gépről gépre csereberélni.
A fotózás alapjait hobbi szinten tanfolyás nélkül is el lehet sajátítani és akkor elég egy belépő gép is.

Ismerősömék most vettek egy milc-et. Nekik nem kellett a nagy gép, de a kompaktnál jobb minőség viszont igen. Biztos, hogy nem fognak nagy vakukkal, meg derítőlapokkal, meg nem tudom mivel rohangálni. Utazásnál meg nem kell külön hátizsákot vinniük.

[ Szerkesztve ]

(#12919) csakb válasza Balinov (#12917) üzenetére


csakb
őstag

Szerintem nem kell ennyire túlparázni. A vázak (legyen bármilyen DSLR, vagy MILC) között azonos kategóriában nincs már érdemi különbség, csak nüanszok. A menürendszertől nem tudom, mit kell annyira f*sni mindig, de ezt már telefonoknál sem értettem soha. Nem a menüvel fognak fényképezni, hanem a vázzal, pár gombot fognak nyomkodni. Szóval szerintem egy bármilyen belépő kit kitobival kb. ugyanazt fogja hozni, mint tetszőleges másik, akármit is fognak venni. Nézzenek meg párat, hallgassanak a szívükre, aztán ha neten találnak olcsóbban, akkor rendeljenek neten. Azt talán még Győrben is meg lehet tenni. ;)

Külföldi vásárlással addig nincs gond, amíg nincs garanciális problémájuk.

Túl sokat ne görcsöljenek rajta, főleg fórumokat ne olvassanak teljesen tanácstalan kezdőként, mert soha nem lesz vége. Ha ismerősi körben Nikonok vannak, akkor esetleg van értelme kiemelten nézegetni a Nikon vázakat. De ezt is csak akkor tegyék, ha az ismerősöknek a kitobin kívül van más felszerelésük is, amiket esetleg kölcsön tudnak kérni kipróbálni (jobb üvegek, vaku stb.).

Lehet, hogy a végső keretük fölött van, de én a Pentax K-30-at is ajánlanám megfontolásra, azt biztos sokkal később növik ki, mint egy Nikon D3xxx-et.

[ Szerkesztve ]

(#12920) MC Pite válasza Throme (#12918) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem 20ezres kompaktról a D90 elég nagy ugrás, akkor rég kinőtte volna a kiskompaktot.
Viszont egy elég komoly gép sokakkal megutáltatja a tükrösöket, mert nem érti, nincs türelme belemélyedni - valljuk be, bele kell. Én ismerősi körömnek a milc-eket is tanulnia kell, de sokkal kevesebb rontott képet csinálnak vele (mert látják expó előtt is a várható képet, és minden esetben az elkészültet is (evf használat esetén is).
Az hogy lesz fogalma a rekeszről meg a kompozícióról, meg fénymérés/derítés terén az nem baj, ettől még nem egy középkategóriás vázzal kezdenék én.

Legtöbb ember csak jobb képet akar, de néha megkérdezem hogy ez mit takar, akkor hülyén(ek) néznek. Zaj, mélységélesség, dinamika ismeretlen fogalom, néha nem is tetszik nekik a kis mélységélességű kép! 'Csak' jót akarnak. Meg persze hogy minél kisebb legyen ÉS minél egyszerűbb ÉS minél jobb ÉS ne kerüljön sokba se, ÉS legyen rajta zoom is ÉS nagyon fasza videó is. Ilyenkor mennyire jól jönne egy 2, max 3 oldalas, példákat is mutató összefoglaló, hogy legalább azt ki tudná az ember deríteni hogy valójában mi kéne a usereknek. Bár én azt szoktam mondani, akinek tükrös kell, az tud róla (hogy miért az kell). Aki nem tudja, annak milc.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12921) MC Pite válasza csakb (#12919) üzenetére


MC Pite
veterán

Csatlakozom, az elábbi kijelzőn az a legkevesebb szerintem hogy a minőség helyett quality van írva - a többihez meg szöveg sem kell, adja magát (illetve nincs is szöveg, úgyhogy tudni kell).

Egyébként annyi előnye van -általánosságban- a 'használtban kipróbálom' dolognak, mert a usrek nagyja -aki el is kezdi használni a gépet!- rájön hogy az igénye esetleg mégsem vágnak azzal össze, amit elsőre gondolt. Jellemzően ilyen az objektív választás pl.
Szeptember elején mosolyogtam volna ha valaki azt mondja hogy 98%ban egy fix50est fogok használni - most meg az a kedvencem :). Persze, szeretek a különböző szögekkel játszani ezt szeretem a nyalátóban/telében, de van amire jobban rákaptam. Igaz, ezért is váltottam (pár napig) milcre, majd (az elején párhuzamosan) dslr-re, hogy kisebb dof, gyorsabb záridők és a még kevesebb zaj adta előnyökben fürödjek :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12922) Zozzer888 válasza MC Pite (#12921) üzenetére


Zozzer888
addikt

Annyit hozzáfűznék hogy a Canon kiírja hogy mi micsoda.Sőt ilyen Q gombbal rá is lehet kérdezni hogy amit most tekerek az mi a fene? És akkor kiírja.(1100D biztos tudja legalábbis).

Én se gondoltam volna hogy így lehet szeretni egy fix obit, el se tudtam képzelni hogy olyannal fotózzak...aztán mégis:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12923) Balinov


Balinov
félisten

Koszonom a valaszaitokat. Igyekszem valaszolni mind3otoknak.

: extra vaku, derito, szurok, ezek szinte biztos nincsenek kepben, szerintem szimplan sokkal jobb minosegu kepeket szeretnenek a jeles alkalmakrol. A komolysagrol nem tudok nyilatkozni, baratomat alapvetoen erdekli csak, azt,hogy az oldalbordat meg mennyire az nekem nagyon ugy tunt a telefonban,hogy erdekli, es idovel bele szeretne melyulni

En sem gorcsolok rajta, csak olyat tanacsot szeretnek nekik adni, amit sajat magam is szivesen megfogadnek. Menurendszer nem tema, csak felhoztam.Van olyan XP-je a csajnak, hogy siman atragja magat akar egy 200 oldalas manualon is, probalgatva, kiserletezgetve. Extremet, MM-t azert ajanlottam en is,hogy tapizzak, probaljak,stb. es ha van bejovos modell, annak nezzenek utana, hol lehet rendes garral minel kedvezobb aron beszerezni. Kulfoldi vasarlas csak az en kepembe ugrott bele, mivel pl. ervenyes EU-s Nikonos garral szerintem otthon is elvegzik az esetleges javitasokat.

Forumokat eleve nem ajanlottam neki, csak par magyar teszt oldalt, amit ismerek. Nem akarom, hogy ugyanabba a cipobe jarnanak, mint en 4 eve (kineztem par tipust, elolvastam par tesztet, azt hittem, megvan a tuti modell, aztan atragtam egy csomo forumon tobb honap!!! alatt magam, es dontesemet meg nem banva megkaptam magamnak a szulinapomra a D5000 kitet :DDD )

Ismerosi korben most, hogy vegiggondoltam belepo Nikonok vannak, gyanitom kivetel nelkul 18-55VR kitobival. Erre felhivtam a figyelmét, hogy draga hobbiba vagnak bele, ha zasszonyka belejon, eleg komoly penzeket el lehet kolteni erre-arra. Mas markat kerdeztem, hogy nem gondolnak-e, de az jott le,hogy Canon es Nikon az, amit szambavesznek. MILC fronton meg az Oly/Pana.

Halistennek nem ez az altipus, amit az off reszeben irsz a hsz-ednek. Ismerve korabbi beszerzesuket (haztartasi cucc, kocsi, laptop, srac cegenel munkagep) nagyon jol tudjak, hogy az olcsot/gyorsan/jominoseget szentharomsagbol nincs olyan, amikor a csillagok egyuttalasaval mind3 egyszerre talalkozik. Ertik es megertik,hogy amit akarnak az nem point & shot, sok tanulast, figyelmet es probalgatast kovetel, viszont eredmenye is van mindennek.

Ti milyen online(is) boltok ajanlanatok? Szukos otthoni ismereteimbol csak a 200volt ugrik be, mint megbizhato bolt.

udv es koszi megegyszer

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12924) Balinov válasza Zozzer888 (#12922) üzenetére


Balinov
félisten

Ez nem gond Nikonnal sem, most nezem a D3100-et es csakugy, mint a D5000 ebben is van menusogo gomb.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12925) Zozzer888 válasza Balinov (#12924) üzenetére


Zozzer888
addikt

tényleg, ott a kérdőjel a fenti D5000-ren is:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12926) Throme válasza MC Pite (#12920) üzenetére


Throme
veterán

Érelek én, de Balinov ezt írta:

"Mikor tanacsot kert kiemelte, hogy foleg a felesege hasznalna, akar komolyabb hobbiszinten is, sot meg valami fotos tanfolyamra is el akar menni a csaj."

Namármostkéremszépen. Aki bele fog mélyedni a témába annak a D90 nem lehet probléma.
Feltételesmód az egész, mert kérdés, hogy eljut-e egyáltalán egy tanfolyamra és mennyire veszi komolyan.

(#12927) Balinov válasza Throme (#12926) üzenetére


Balinov
félisten

Feltételesmód az egész, mert kérdés, hogy eljut-e egyáltalán egy tanfolyamra és mennyire veszi komolyan. ugyugy, plane,hogy tavasszal jon a baba, szoval ideje se sok lesz ra. En ajanlanam neki az 1100D-t vagy D3100-et. Melle nem lo

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12928) Throme válasza Balinov (#12923) üzenetére


Throme
veterán

Nem tudom mennyit változott a 220 , de van hogy nem adják az itthoni 3 évet, hanem 1 év ithhon (is) + 2 év mikor ők intézik (kiviszik németekhez gariztatni pl).
Szerintem a márkakereskedésekből is rendelhetnek biztonsággal. Ott tuti az itthoni 3 év.

(#12929) Balinov válasza Throme (#12928) üzenetére


Balinov
félisten

koszi, hogy felhivtad a figyelmem. A legtisztabb az, hogy ahol veszik majd rakerdeznek,hogy 3 ev hivatalos Nikon MO gari van-e ra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12930) csakb válasza Balinov (#12923) üzenetére


csakb
őstag

Az EU-s garanciáról fogalmam sincs, itthon abból kell kiindulni, hogy semmi sem úgy működik, ahogy kellene. Én nem erőltetném, olyan nagyot nem lehet nyerni a canikon kiteken, Sony-n esetleg, vagy majd üvegeken, apróságokon.

"az jott le,hogy Canon es Nikon az, amit szambavesznek"

Aki nem canikonos, az nem ember, az autó meg csak folszvágen, tudjuk. ;]

"Ti milyen online(is) boltok ajanlanatok?"

Árakat nézzenek itt, a biztosan megbízható boltok mondjuk az edigital, Fotoplus, Mediker, a 220volt is talán. A pixmaniat mindenképp kerüljék, meg a gyanúsan olcsó zugshopokat is.

(#12931) Throme válasza Balinov (#12927) üzenetére


Throme
veterán

Hát akkor nagy gép kilőve. Ideje nem lesz ilyesmire....

Ha minden igiaz 7végén lesz lehetőségem próbálgatni egy milc-et.
Már Freddy-ét sikerült. Képminőség az én szememmel nézve rendben van.
Most egy gyengébb gépet is kipróbálhatok.

#12929) Balinov: így van!

[ Szerkesztve ]

(#12932) MC Pite


MC Pite
veterán

Most hívtam a 220voltot -hisz onnan hozom az 5100at- és azt mondják itthoni Nikon 3év van rá. Remélem.
Nem akartam mondani hogyha jön a baba 1, nem lesz sok idő és türelem rá 2, fényerős fix kell, mert vakuzni nem szabad. 35 vagy 50mm dslr-re, vagy 20/25 milcre.

Throme: Lófütty nem lehet gond a D90el:). Amit kezdő fotóstanfolyamon oktatnak azt már tudom, de azért mire kiismertem a D5000et, kellett egy hónap. Auto iso nem egyszerű, bracketingek sem, adl mikor milyen előnnyel/hátránnyal jár, meg még egy csomó dolog. Pluszba állandóan csekkolni az eredményt amíg ráérzel a gép fénymérésére. Aztán miért nem történik -néha- semmi mikor P-ben tekered a tárcsát, ellenfénynél derítve miért rekeszel a gép/ég ki a kép és egy csomó dolog van ami türelmet, gondolkodást igényel.

Viszont a G2 kompaktról átnyergelve sem nehéz, úgy alakították őket (ez a rengeteg dedikált gombos bridge után nem tetszett) hogy 'folytatja' a kompakt logikát. Sztem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12933) OneUtd


OneUtd
csendes tag

Sziasztok! Egy ideje olvasom a fórumot, de még nem írtam. Én is gépvásárlás előtt állok, DSLR-t akarok az biztos! Kispályás focimeccseket szervezek, aminek egy részét kamerára rögzítem, de van, amikből nem szeretnék összefoglalót készíteni, de jó lenne képekben megörökíteni.

Teljesen kezdő vagyok, de tudom, hogy szeretnék sportfotózni, amihez a kitobik nyilván nem a legalkalmasabbak és az sem ártana ha az fps minél nagyobb lenne. A kérdésem, hogy szerintetek megér annyival többet a 650D mint mondjuk a 600D? Az előbbi 5 fps-n dolgozik, a másik csak 3,7 asszem. Egyelőre csak Canonokat néztem, ezeknél drágább biztosan nem fér bele. Esetleg Nikonból van hasonló alternatíva esetleg olcsóbban?

Előre is köszi a segítséget!

(#12934) MC Pite válasza OneUtd (#12933) üzenetére


MC Pite
veterán

A szűk keresztmetszet az obi lesz. Azaz egy fényerőtlen obival (5-6os rekesz) két-három képet ha tudsz csinálni, mert hosszú lesz a záridő/újrafókuszálás. Azaz szerintem a különbözetet obiba fordítsd.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12935) Zozzer888 válasza OneUtd (#12933) üzenetére


Zozzer888
addikt

Canon 50D (6,3fps,15mpx) + 70-200 F4 L
használtan megvan a "szett" 250ből:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12936) csakb válasza OneUtd (#12933) üzenetére


csakb
őstag

Én is a használt Canon 50D + 70-200 L (4, 2.8, IS - ami belefér a keretbe) szettre savazok. Oldalt a hardverapróban, meg itt keresgess: [link]. Mondjuk kispályára lehet, hogy kellene valami 70-esnél rövidebb gyútáv is, de nem értek hozzá annyira.

(#12937) BiriBum válasza csakb (#12936) üzenetére


BiriBum
őstag

Mondjuk kispályára lehet, hogy kellene valami 70-esnél rövidebb gyútáv is, de nem értek hozzá annyira

20-35 mm az ideális.

(#12938) Zozzer888 válasza BiriBum (#12937) üzenetére


Zozzer888
addikt

ne viccelj, annyira nem kispálya az...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12939) OneUtd


OneUtd
csendes tag

Köszi az eddigieket. Vázból szívem szerint újat vennék, ott mit javasoltok?

köszi

(#12940) Zozzer888 válasza OneUtd (#12939) üzenetére


Zozzer888
addikt

Akkor 600D :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12941) BiriBum válasza Zozzer888 (#12938) üzenetére


BiriBum
őstag

Kispályás futballnál a tornateremben szinte bent ülsz a pályán . Próbáld csak ki.
Más a helyzet ha pl. a Papp László sportarénában a lelátóról fotózol.

(#12942) OneUtd válasza BiriBum (#12941) üzenetére


OneUtd
csendes tag

Műfüves kispálya, 20x40m, a szabadban vagy jól megvilágított sátor alatt.

(#12943) Zozzer888 válasza BiriBum (#12941) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az nem kispályás foci, hanem a teremfoci :U

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12944) Zozzer888 válasza OneUtd (#12942) üzenetére


Zozzer888
addikt

Először vedd meg 600D-t a 18-55 IS-el és akkor látni fogod hogy kb milyen gyújtótávra van szükséged.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12945) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Nikon D5100-en van olyan mód, hogy csak lövöldözöm és csinál egy viszonylag jó képet?
Azért kérdem, hogy amíg nem ismerem ki magam igazán a DSLR világban, addig is fogok tudni elfogadható képeket csinálni, vagy ezt már úgy kéne elkezdeni használni, hogy tudok róla mindent?
Lemondtam a G3-ról... Pana márkaképviselet megszűnt Magyarországon, ami sok jót nem ígér, amúgy is csak 1 év gari van rá, és teszteken kb. 30-40%-al van elmaradva képminőségben a nikontól...
Árban meg ugyan annyi.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12946) BiriBum válasza OneUtd (#12942) üzenetére


BiriBum
őstag

Canon 650D + Tamron 28-75 2.8

Pentax K30D + Tamron 28-75 2.8

(#12947) Throme válasza s7evcsenko (#12945) üzenetére


Throme
veterán

Lehet nem erre a válaszra számítasz, de ha berakod auto módba, akkor biztos lesz jó képed is. llletve ott van még a vezérlőtárcsán pár alap lehetőség. Pl tájkép, sport, de biztos van naplemente, parti kép...stb funkció.
ezekkel kezdetnek elleszel.
Nem kell, hogy 20 fotós könyvet és még annyi tanfolyamot is elvégezz. Aztán lassan belejössz és az A,S,M módok is előkerülhetnek...

(#12948) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Lehet nagy hülyeséget kérdezek, de egy DSLR-en több dolgot kell beállítani mint egy bridge-en manuál módban? Rekesz, záridő, iso, wb, fénymérés vagy van még valami?

[ Szerkesztve ]

(#12949) Balinov válasza Throme (#12931) üzenetére


Balinov
félisten

na, kezd erdekesbe fordulni, nezett osztrak/nemet ebay-en bridgeket, ime amit talalt.

Nikon Coolpix P510 - 290-300€ korul germaniabol
Nikon Coolpix P7100 - 300-350€ korul, szinten germania
Canon Powershot SX40 - 330-430€ korul, germania
Canon Powershot SX50 - 400-480€korul,

Ezek Bridge gepek, lovesem sincs errol a fajta pekfenyezorol. Egy D3100 1100D-nek ezek hasznalhatosagban, kepminosegben, featurelistaban ellenfelei?

Szerintetek?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12950) Throme válasza HollyBoni (#12948) üzenetére


Throme
veterán

Ha azért kérdezed, hogy válts esetleg dslr-re akkor olvasd el itt az első hsz-t.
Esetleg még ezt:
[link]

Szerintem ha egy bridgel elboldogulsz (A,P,S,M módokban persze), akkor egy dslr-el is el fogsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.