Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) jjeahh válasza Zozzer888 (#13900) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vagy erősebb zajszűrést alkalmaz...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13902) Zozzer888 válasza jjeahh (#13901) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem hiszem hogy itt a JPEG-üket nézegetik,aztán majd megírja valaki aki tudja hogy mi-hogy-merre van itt mérve.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13903) BiriBum válasza Zozzer888 (#13900) üzenetére


BiriBum
őstag

A két érték gyakorlatilag tök ugyanaz (ld utolsó előtti mondat).

Az 50D szenzorjának pixelsűrűsége szignifikánsan magasabb, de ugyanakkor több a megapixel is.

Próbáld ki ugyanazzal a lencsével és kikapcsolt zajszűréssel.

Unlike the two previous scenarios in which light is either generous (studio) or stability is assured (landscape), photojournalists and action photographers often struggle with low available light and high motion. Achieving usable image quality is often difficult when pushing ISO.

When shooting a moving scene such as a sports event, action photographers’ primary objective is to freeze the motion, giving priority to short exposure time. To compensate for the lack of exposure, they have to increase the ISO setting, which means the SNR will decrease. How far can they go while keeping decent quality? Our low-light ISO metric will tell them.

The SNR indicates how much noise is present in an image compared to the actual information (signal). The higher the SNR value, the better the image looks, because details aren't drowned by noise. SNR strength is given in dB, which is a logarithmic scale: an increase of 6 dB corresponds to doubling the SNR, which equates to half the noise for the same signal.

An SNR value of 30dB means excellent image quality. Thus low-light ISO is the highest ISO setting for a camera that allows it to achieve an SNR of 30dB while keeping a good dynamic range of 9 EVs and a color depth of 18bits.

A difference in low-light ISO of 25% represents 1/3 EV and is only slightly noticeable.

As cameras improve, low-light ISO will continuously increase, making this scale open.

[ Szerkesztve ]

(#13904) Zozzer888 válasza BiriBum (#13903) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hát ez elég szomorú :(

szerk.: de köszi :)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13905) Freddy76 válasza Zozzer888 (#13867) üzenetére


Freddy76
addikt

Fuji xe-1. Régebben az x faktorban is sokszor feltűnt a háttérműsor képein egy X100-zal, ami logikus lehet egy olyan látásmódú fotósnál mint ő. Ezen az xe-1-en viszont kissé csodálkozom. Baromi jó gép, nagyon jó képességekkel, de azért nem egy csúcs-fullframe (Nánási régen 5dMkII-t használt, gondolom, gond nélkül tudott váltani a III-ra), ahhoz pedig, hogy reklám legyen, ez elég kevés termékmegjelenítés. Szerintem csak az ismerte fel, aki amúg is az xe-1-el álmodik (mint pl. én)....

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13906) JanR


JanR
addikt

Akkor ahogy igy olvasgattam a forumot, inkabb a Nikon D5100-t vegyem egy 18-105 obival, a Canon 600D, illetve a Nikon D5200 helyett? Csalad, termeszet es ritkan sportot fotoznek :)

(#13907) Santiagain válasza JanR (#13906) üzenetére


Santiagain
senior tag

Annyit mindenképp érdemes tudni, hogy a D5200, mivel újdonság, ezért ár/érték arányban nem egy bajnok.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13908) Zozzer888 válasza Freddy76 (#13905) üzenetére


Zozzer888
addikt

Köszi! Na én is ezen filóztam, hogy ez reklámnak gyenge:/ Amúgy használja még a Canont (nem tudom hogy mkII vagy mkIII már), egyik lányt azzal fotózta.Hogy miért, azt nem tudom, ugyanabban a stúdióban volt az is mint a többi,nem változott semmi körülmény.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13909) Freddy76 válasza JanR (#13906) üzenetére


Freddy76
addikt

Ahogy az előttem szóló mondja. Jelenleg kapható a d5100, ami nem sokkal marad el a d5200-tól, ráadásul ez utóbbi új gép, tehát markáns árkülönbséggel vannak a polcokon. Ez akkor fog változni, ha a d5100-at teljesen kivezetik, és a d5200 sem lesz új a piacon. Ezért - kivéve, ha neked valamiért fontos a 20 fölötti megapixel - jobb vétel a d5100.

600d-t nem tudom, de képminőségben, iso-ban jobb a d5100 (különösen kevés fénynél készült képeken fog ez megjelenni). Egyéb paramétereit nem tudom a 600d-nek, de mostanában canonosok is a d5100-at mondják, mint a piac ár/érték bajnokát.

Zozzer: Én is ezen agyaltam, nem jelenik meg sehol markánsan a fuji. Az xe-1 amúgy bitang jó masina, de azért a realitások talaján maradva, nem hiszem, hogy egy profi portrésnak kiválthatja az ödémakettőt meg a kályhacsöveket...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13910) Byk01 válasza Zozzer888 (#13908) üzenetére


Byk01
senior tag

Lehet, hogy valami hosszabb jellegű dolog, hogy ha valakinek megtetszett a gép formája, az nézze a műsort, hátha kiderül majd belőle ... vagy kutasson utána, jó eséllyel a műsor honlapját is átnézve.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13911) Zozzer888 válasza Byk01 (#13910) üzenetére


Zozzer888
addikt

mondjuk ez be is jött,mert én is kerestem a honlapjukon,de nem találtam:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13912) yamal


yamal
csendes tag

Sony SLT-37-57-58-65 gépekről mi a vélemény?

(#13914) Zozzer888 válasza agent_k (#13913) üzenetére


Zozzer888
addikt

ez a szett 89ezer az MMben:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13915) agent_k válasza Zozzer888 (#13914) üzenetére


agent_k
őstag

igen gondoltam, hogy lesznek jobb ajánlatok, csak most belinkeltem egy párat egy helyről, hogy meginduljon az ötletelés.

(#13916) HollyBoni válasza agent_k (#13915) üzenetére


HollyBoni
veterán

Esetleg? D5100-at mondják mostanában best buy-nak.

(#13917) agent_k válasza HollyBoni (#13916) üzenetére


agent_k
őstag

Nem zárkózom el előle.

(#13918) HollyBoni válasza agent_k (#13917) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én 100% hogy D5100-at vennék, de azért várd meg mások véleményét is. Fontos lenne a méret?

(#13919) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok!

Problémám: Egyik kollégám vett egy Canon Eos 650D-t és hozzá egy Canon EF 50mm f/1.8 II objektívet.

Ezzel a kombóval nagyon szép beltéri képeket csinál.

Nekem egy Canon S3 IS-em van, amit szeretek, de a fenti összeállítás sokkal jobb képeket eredményez (logikus) , így én is fejlesztenék.

De: engem csak a beltéri fotózás érdekelne (születendő gyerek).

Egy nagy fényerejű objektívért+házért nem akarnák kiadni cirka 150.000 Ft-t. Van más, olcsóbb, de jobb megoldás, mint a mostani gépem? A kompakt gépek piacára gondolok.

Kösz!

(#13920) HollyBoni válasza kaposznyak (#13919) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nagyobb szenzoros gépekből is vannak kompakt méretűek, én azokat nézegetném. Olympus, Panasonic, Sony NEX szériás gépek nem olyan drágák használtan, azokat nézegesd. :K

(#13921) agent_k válasza HollyBoni (#13918) üzenetére


agent_k
őstag

Olvasgatom a teszteket, csak ugye sok az infó és fel is kell dolgoznom. Talán nekem is az 5100 a legszimpatikusabb eddig. Azt mondom így most nagy hirtelen, hogy bár írtam, hogy kisebbet szeretnék, mint a Pentax k100d, de mostmár azt mondom csak így egyszerűen, hogy jót akarok, egy komoly fényképezőgépre vágyom.

(#13922) HollyBoni válasza agent_k (#13921) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem akkor az lesz a te géped. D3100 nem valami komoly, a D3200 nem éri meg a felárat, meg nekem inkább nem kéne az a 24mp. Mostanában mindenki D5100-at ajánl. Én is sok tesztet olvastam róla, volt alkalmam párszor kipróbálni, jó kis gép.

[ Szerkesztve ]

(#13923) kenguru99 válasza kaposznyak (#13919) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A beltéri - vaku nélkuli - fotóhoz, nagy szenzor és fényerős objektív kell. Ezek egyik gyártónál sem olcsóak. Csak valamilyen használt összeállítással tudsz lényegesen 150 ezer alá menni. A kompakt gépeket meg nyugodtan elfelejtheted. Ilyen felhasználásra nem alkalmasak.

(#13924) jjeahh válasza HollyBoni (#13920) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1, viszont a 45-ös drága olypanára, a sony 50, 35, 24-es f1.8-asa szintén...manuálozni olcsó, meg jó lehet, de ha a gyerekecske megtanul járni-futni, akkor gondot okoz majd a manuál fókusz...ha viszont nem gondolkozol ennyire előre, egy alig használt mft, sony váz + manuál obi kijöhet akár 50k-ból is...még lehet szebb képeket is csinál, nekem valahogy nem szimpatikus a canon egynyócasa, na de ez legyen az én bajom...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13925) HollyBoni válasza jjeahh (#13924) üzenetére


HollyBoni
veterán

Közben én is rájöttem hogy nincs sok olcsó fényerős obi ezekre a rendszerekre. Mi a baj a Canon 50 1.8-al? Nézd meg az árát. :)

(#13926) jjeahh válasza HollyBoni (#13925) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igaz, az árához képest elmegy... :P

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13927) Zozzer888 válasza jjeahh (#13926) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az árához képest hibátlan.Próbáltad már?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13928) kaposznyak válasza kenguru99 (#13923) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Olympus XZ-1
Még ez tűnik jónak.
Hol találok jó, olcsó használt tükörreflexes gépeket és objektíveket?

(#13929) HollyBoni válasza kaposznyak (#13928) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hardverapró. :D

(#13930) kaposznyak válasza HollyBoni (#13929) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Régebbi, eos 350-450 gépeket érdemes megvenni?

Gondolom nem avulnak el pár év alatt, amatőrnek még jók.

(#13931) kenguru99 válasza kaposznyak (#13928) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Kompaktok között az egyik legjobb választás az XZ-1, főleg hogy most futtatják ki így jó áron van. De kevés fényben ez is elvérzik, hiába brutál jó az objektíve.
A szezormérete nem sokkal nagyobb mint az átlag kompakté.

[ Szerkesztve ]

(#13932) kaposznyak válasza kenguru99 (#13931) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Igen, épp most találtak nekem egy jó összehasonlító rajzot szenzorméretre... Jelentős az eltérés.

(#13933) kenguru99 válasza kaposznyak (#13930) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Jó választás lehet egy olcsó 50/1.8-cal kombinálva. Ezzel csak az lesz a gond, hogy túl hosszú lesz beltérre.

Esetleg még egy nikon 35/1.8 és alá egy olcsóbb váz jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#13934) kaposznyak válasza kenguru99 (#13933) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Mármint a váz meg az obi?

(#13935) HollyBoni válasza kaposznyak (#13934) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem, az obinak túl nagy a gyújtótávolsága beltérre, kis látószöget kapsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#13936) Zozzer888 válasza kaposznyak (#13934) üzenetére


Zozzer888
addikt

450D + 18-55 IS jó es olcsó párosítás

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13937) BiriBum válasza kaposznyak (#13930) üzenetére


BiriBum
őstag

Ne tedd, inkább még gyűjts hozzá kicsit! :W

[ Szerkesztve ]

(#13938) jjeahh válasza Zozzer888 (#13927) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, próbáltam, nem tetszett, de igénytelenebbek nem panaszkodnak rá...ezt meg is értem, legtöbb ismerősöm kitobinál sem jutott tovább

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13939) agent_k


agent_k
őstag

zavarnálak még benneteket kicsit... :)

Gondolkozok az objektíven amit a géphez adnak. (d5100+18-55)
A pentaxon 200-as tamron volt. Nem egy bajnok tudom, de 200mm-vel már lehetett madarat fotózni lesből. Egy 18-55-tel erre esélyem nem lesz, gondolom.
Lehet egy korábbi kiadású géppel és a hozzáadott nagyobb zoomos objektívvel jobban járnék? Csak akkor meg ott a "rosszabb" képminőség vagy az előző technológia. Nem is tudom hogy fogalmazzak.
Ha viszont ez tényleg így van, akkor melyik gép legyen?

Valós dilemma ez vagy csak képzelgek?

(#13940) Santiagain válasza HollyBoni (#13935) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ne vezesd félre! Születendő gyermekhez jobb az 50-es, mint a 35-ös. Amíg nem járkál, és többnyire portrék készülnek róla, megfelelőbb a hosszabb gyutáv.
Bár pár hete, amikor buli volt nálunk és egy szoba 16 m2-es részére zsúfolódtunk tízen én akkor is lecseréltem a 35-öst 50-esre. Könnyebb volt 1-1 ember leválasztani a tömegről és a háttérről.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13941) BEE válasza agent_k (#13939) üzenetére


BEE
addikt

Írtam már, hogy ha maradsz a tükrösnél, maradj a Pentaxnál,
mert ahhoz már van objektíved.
Szerintem !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#13942) Chris Kiki válasza agent_k (#13939) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ha a Nikont veszed, jobban jársz a 18-105 Kit-tel.
De hallgass BEE-re, ha már van egy csomó obid Pentaxra, akkor maradj annál, mert a szenzor ugyan az mint a Nikon D5100-ban.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#13943) agent_k válasza BEE (#13941) üzenetére


agent_k
őstag

Nincs objektívem. Eladtam tegnap mindenem.

(#13944) Mikisys válasza agent_k (#13943) üzenetére


Mikisys
őstag

Én is azt javasoltam, hogy maradj meg a Pentax-rendszernél, de Te döntesz.
Ha eladtál mindent, akkor tessék szépen végignézni a kínálatot, elmenni az egyes üzletekbe és élőben megnézni, kipróbálni a gépeket. Tessék megkérni a fotós ismerősöket, fényképező-embereket, hogy ugyan mutassa már meg a gépét, mert te is ilyesmit szeretnél venni.
Utána már talán könnyebb döntened, hogy melyiket vedd.
Sok sikert!

(Csak magamban beszélek: számomra egy DSLR nem olyan mint a fehérnemű, hogy gyakran cseréli az ember. Én kifogtam egy elég jó gépet, nekem megfelel, többé-kevésbé kezelni is tudom és vigyázok is rá, mert nem áll módomban újat, vagy másikat venni.)

Üdv!

(#13945) agent_k válasza Mikisys (#13944) üzenetére


agent_k
őstag

Eladtam, mert se a géppel se az obival nem voltam megelégedve. Fotós ismerőseim nincsenek. Azért vagyok itt.
Bolt lesz ebből aztán nézegetem. 150k-nál csak nem lövök mellé. Én sem 1 évre tervezek, azért vacillálok ennyit. Mindenkinek köszi a segítséget.

(#13946) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Körülnéztem a használt piacon és egyelőre úgy döntöttem, újat veszek (ha veszek egyáltalán).

Ezek tetszenek
http://bolt.mediamarkt.hu/ajanlat/Digitalis_tukorreflexes_fenykepezogep/NIKON_D3100_18-55_OBJEKTIV_KIT/1070866/ és

http://bolt.mediamarkt.hu/ajanlat/Digitalis_tukorreflexes_fenykepezogep/Canon_EOS_1100D_BK_vaz___18-55_mm_IS_II_objektiv/1076702/.

Vennék mellé egy használt vagy új 50 f/1.8 obit, így kb. 140.000 Ft-ből kijön.

Valakinek vélemény a fenti gépekről? Egymáshoz képest, illetve kb. ebben az árban van-e, kell-e jobb?

[ Szerkesztve ]

(#13947) BiriBum válasza kaposznyak (#13946) üzenetére


BiriBum
őstag

Inkább vegyél D5100-at 18-105-tel kicsit drágábban (165k), jelentős az ugrás a d3100-ashoz képest. Az 1100D borításának iszonyú gyenge a minősége, de izlések és pofonok... Nézd és fogd is meg ezeket a vázakat, hogy melyik áll kézre.

(#13948) kaposznyak válasza BiriBum (#13947) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

D5100 ára nekem már sok. Igazság szerint a 140.000 Ft-t is sokallom.

(#13949) A Zéé válasza kaposznyak (#13948) üzenetére


A Zéé
addikt

ha használtban is mozogsz, akkor összejöhet az is 140-150k-ból:
D5100 ~100k, 18-105 ~45k.

Ha viszont D3100 vagy D5100 lesz a befutó, akkor az olcsó 50/1.8-al nem lesz autofókuszod, csak az AF-S 50/1,8G verzióval, ami használtan 45k környéke, újonnan meg nemtom.

szerk: persze jó vétel a D3100 is ennyiért, és akkor, ha csak új jöhet szóba. Nekem is az van. Van ugyan pár aprósága, amiben érezni, hogy egy olcsóbb váz a D5100-hoz képest, de a képekre nem lehet panasz.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#13950) kaposznyak válasza A Zéé (#13949) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

A Canonhoz olcsóbban kapok autofókuszos 50/1,8-as obit. Az egész vásárlás célja a beltéri jobb képek készítése lenne. Nem akarok elszaladni az árral.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.