Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) Santiagain válasza Mhamster (#13250) üzenetére


Santiagain
senior tag

Sikerült egy párhónapos (fejlettebb) vázat árban összehasonlítanod egy 2 éves modellel. Canonban nem vagyok annyira otthon, de melyik kitobinak van ekkora átfogása, ha már sebességtesztet végzel?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13252) Zozzer888 válasza Freddy76 (#13249) üzenetére


Zozzer888
addikt

"2. Nem tudom, canon mit ad fényerős fixek terén, de a Nikon 50/1.8G egy kiváló obi, babafotózáshoz különösen jó, itt ugyanis kevés fénnyel kell boldogulnod."

Van 50 F1.8as Canon obi, 30ezer újonnan, gyönyörű a rajza.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13253) A Zéé válasza Zozzer888 (#13252) üzenetére


A Zéé
addikt

azért a Canonos topicban annyira nem szokták szeretni :)
Bár azért az árért a fix obikkal ismerkedni tényleg nem rossz.

Just a simple Lineman...

(#13254) Mhamster válasza Santiagain (#13251) üzenetére


Mhamster
tag

Teljesen mindegy mikori cucc, kategóriában ugyanaz, mondhattam volna 650D-t is az ugye mostani, az 200 vs 270.

Most ezt nem feltétlenül neked és ne vedd személyeskedésnek, DE: Az átlag user nem pixelbuzerálkodni vesz gépet hanem fényképezni, és szvsz pont mindegy, hogy 11 vagy 12 EV a lapka átfogása, mg hogy 21 vagy 24 a színmélysége, mert jpegben lő, mert a monitor (meg a nem profi fotónyomtató) fele annyit nem tud. A fórumozók 90%-a a dprevju 100%os nagyítására veri, pedig körülbelül nullát nem számít, a középkategória bőven elérte azt a képminőséget amire valaha szüksége lehet a felhasználók 95%-nak. A többiek meg vegyenek KF-ot. Egy normális objektívnek sokkal nagyobb hatása van a képminőségre mint egy váznak.
A váz jósága meg nem a képérzékelőtől függ. Ugyebár.

(Canon) 18-135 is kitobi, az mondjuk kenterbe veri a N 18-105öt AFben (alapvetően drágább obi is, mondjuk nem sokkal 73 vs 86), de én az alap 18-55ről beszéltem hogy gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#13255) Mhamster válasza A Zéé (#13253) üzenetére


Mhamster
tag

A rajza kifejezetten jó mondjuk 2.8tól, viszont az építési minőség meg az AF pontosság, hát az nem az erőssége.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#13256) Zozzer888 válasza A Zéé (#13253) üzenetére


Zozzer888
addikt

De azóta kiderült mi a baja! Gyári hibás az összes, de itt a megoldás

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13257) pezo00 válasza Freddy76 (#13249) üzenetére


pezo00
tag

Megmondom őszintén hogy ezeket a MILC-eket egyáltalán nem ismerem. Tényleg teljesen hobbi célra családi fotózásra szeretnék fényképezőt venni, de mindenképpen jó minőségű képeket szeretnék amiket jó pár év múlva és szívesen fogok elővenni. Nagyon régóta vágyok egy cserélhető obis tükörreflexes gépre de ha egy ilyen gép paraktikusabb akkor lehet elgondolkodok ezen. Esetleg ilyen pro kontra dolgkat tudnátok írni melyik miben jobb rosszabb? DSLR vs MILC

(#13258) Zozzer888 válasza pezo00 (#13257) üzenetére


Zozzer888
addikt

Neked sokkal jobb lenne egy MilC.Okosabb az automata módja , kisebb, a képminőség pedig bátran odarakható a tükrös gépek mellé.DSLR-rel rawban tanácsos fotózni és utána utómunkázni a képeket.Van aki erre vágyik (pl én), de nagyon sokan frászt kapnak attól a gondolattól hogy kattintanak 30 képet a nagyi szülinapján, utána meg lightroom elé kell vele ülni hogy legyen belőle valami:) (megértem azért ezt is:D)

A DSLR indokolatlanul nagy és nehéz ha nem használod ki az előnyeit, márpedig szerintem nem fogod.Így meg csak a rossz tulajdonságok maradnak, az utálat, aztán lesz még egy 1évesen 500expoval hirdetett dslr váz a ph-n.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13259) jjeahh válasza Zozzer888 (#13235) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na, újra itt... :D hála nektek, úgy döntöttem milc mellett döntök...de...E-PM1, E-P1, vagy Panasonic GF3? utóbbi kettőnek jobb-e a képminősége, vagy ugyanaz a szenzor, stb? P1 régebbi fejlesztés, mint az PM1, mégsem igazán látok külömbséget...illetve lehagyták azt az apró markolatot is róla...a GF3-on meg nincs vakupapucs, viszont van beépített vaku...ha csak ennyi a külömbség a három gép között, a PM1-et választanám...ebayen nagyjából egy árban vannak...
ja a videós képességek nem igazán érdekelnek...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13260) Santiagain válasza Mhamster (#13254) üzenetére


Santiagain
senior tag

Nem tudom hány vázon hány obit teszteltél, de nekem a 18-105 félhomályban is "azonnal" pittyen. A 600D-t meg hasonlíts inkább az D5100-hoz. Utóbbi az olcsóbb (és a jobb).

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13261) kovadika


kovadika
őstag

Ez mennyire jó vétel? [link]
Mit tud ez a fényképező? D3100-hoz képest mondjuk.

(#13262) Mhamster válasza Santiagain (#13260) üzenetére


Mhamster
tag

Elég sok obit elég sok vázon. Az 1DX-en például a 70-200 IS II határozottan azonnal pittyen. Ahhoz, és a az olcsóbb Canonhoz képest is lassú a 18-105.
Van amiben jobb. De kijelenteni hogy jobb, vicc. Számomra például egy ergonómiai hulladék, ahogy a D5200 is és hidd el, én tudom miről beszélek, lehetőségem van/volt kb mindent kipróbálni. (Pl. most már Sony RX1 is behúzva :) )

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#13263) Mhamster válasza kovadika (#13261) üzenetére


Mhamster
tag

Egyetlen igazi hátránya a hozzá adott objektív, nem ad igazán széles látószövet, és nincs benne képstabi. Amúgy nem egy rossz gép szvsz.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#13264) BiriBum válasza Freddy76 (#13249) üzenetére


BiriBum
őstag

Naja, mindenképp és elsősorban Pentax, meg persze MILF-ek. :DDD

DSLR kontra MILC -
kis méret-jobb hordozhatóság vs kézbe simuló, stabil tartást biztosító váz
nagyobb szenzor-jobb képminőség, extrém magasra tekerhető ISO - nem kell vaku
Pentaprizma, pentatükör vs kijelző vagy elektronikus kereső (vagy van vagy csak plusz pénzért) - ki mit szeret.
Objektívek: mindkettőre: $$$! :DDD

Canon 1100D: fura műanyag borítás, gyenge DC kittobjektív (az IS-es kicsit jobb).
Nikon D3100 18-105-tel használható alternatíva.

Nikon D5100 - szuper szenzor, jó átfogású 18-105-ös kitt.
Pentax K30-szigetelt váz, szuper szenzor 100%-os lefedettségő pentaprizmás keresőkép, fényerős régi fixek bagóért

(#13265) nesa válasza Freddy76 (#13249) üzenetére


nesa
veterán

Es milyen igazam lett, 18 honap es ugy adtad vetted mint egy nepper , jo tudom en hogy 2011 be enis megforgattam a piacot:D

(#13266) Freddy76 válasza nesa (#13265) üzenetére


Freddy76
addikt

Így alakult :D

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13267) BiriBum


BiriBum
őstag

DSLR maffia! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13268) jjeahh válasza Freddy76 (#13249) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerinted milyen a 14-42mm oly kitobi? érdemes vele megvenni, vagy van jobb is hasonló árban? legtöbbet portréra használnám...nagyon tetszenek a sigma, voigtlander obik is, kár hogy horror áron adják...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13269) BiriBum válasza jjeahh (#13268) üzenetére


BiriBum
őstag

Árban nem nagyon van jobb. A kettes verzió talán egy hangyányival jobb.
A 12-50-es szerintem egy nagyon jól sikerült darab, de nem ugyanez az árkategória.
Portréra amúgy vannak nagyon jó fixek, a MFT topikban biztos szívesen adnak tanácsot ez ügyben.

Ha sikerül még megcsípned egy 14-150-es kittet, ott a váz gyakorlatilag ingyen van.

(#13270) jjeahh válasza BiriBum (#13269) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi, nem láttam, hogy van mft topik is ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13271) mimike


mimike
tag

Sziasztok!
A közeljövőben szeretném lecserélni a jelenlegi gépemet (nikon d5000), addig amíg legalább pár hónap gari még van rajta. Nincs vele semmi bajom, teljesen meg vagyok elégedve a nikonnal, eddig úgy gondoltam veszek egy d7000-est. Viszont most gondolkodóba estem, van egy ismerősöm, akinek van egy d7000-ese meg egy canon 7d-e, és szerinte a canon sokkal jobb kültérben, és én is inkább ott használnám :F
Szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni? Tudom, mindkettőnek van előnye/hátránya, de mégis, kéne egy kis segítség...

(#13272) Zozzer888 válasza mimike (#13271) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerintem ha nem akadályoz a váz semmiben, úgy érzed hogy nem hiányzik belőle semmi, akkor felesleges lecserélned.Inkább obit vegyél.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13273) mimike válasza Zozzer888 (#13272) üzenetére


mimike
tag

Elsősorban azért gondolkozok a cserén, mert én mindig olyan mázlista vagyok, hogy a gari lejárta után 2 hónappal minden cuccom elromlik. Ezt szeretném megelőzni, meg egy jobb gép mindig jól jön:)

(#13274) Santiagain válasza Mhamster (#13262) üzenetére


Santiagain
senior tag

Vagy egy gyenge példányt fogtál ki, vagy más fogalmaink vannak a lassúról. Amatőr célra pedig az AF sebességet elsődleges szempontnak felhozni elég vicces. Képminőséget is hasonlítottál?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13275) nesa válasza Freddy76 (#13266) üzenetére


nesa
veterán

Az a D7000 is 2012 beszerzes volt, most hogy van ez, kiszalsz a bizniszbol :F

Vicc nelkul most vettel milcet masodiknak, nem kovetek minden topikot.

(#13276) PRO-peller válasza BiriBum (#13264) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Canon 1100D-t nem látni 18-135-tel. Külön véve 170k-ra jönne ki.

Nikon d3100-at 18-105-tel viszont adnak kitben 140k-ért mostanában.

Ezzel el lehet lenni. A legjobb tükrös vétel ha újat akarsz. Használtan meg 70k-ból már lehet álmodni. :D

[ Szerkesztve ]

(#13277) Freddy76 válasza jjeahh (#13268) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha m4/3-ot veszel, érdemes ráállni a fixekre. Ha elkap az érzés, és megtanulod, nem mindennapi élmények elé nézel.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13278) Freddy76 válasza nesa (#13275) üzenetére


Freddy76
addikt

Privibe akartam, de ide írom, hátha mások is okulnak...

A feleségem kompaktja nem jön be neki, eladjuk, és akcióban vettünk egy fuji X10-et. Óóóóriási cucc, imádom, nagyon jó használni, és ha van elég fény neki, cefet jó képeket csinál. Olyan kékje van, hogy besza behu.

Az, hogy dslr-ről miért váltottam, nyilvánvaló: nagy volt. Hogy miért váltottam vissza m4/3-ról dslr-re itt leírtam. Most kissé tanácstalan vagyok. Nagyon jó a d7000, mióta belőtték a fókuszát, mert k.rva sokat szívtam a backfókusszal, ráadásul a 35/1.8 most is rossz, de össze-vissza rossz, különböző rekeszen és tárgytávolságon máshogy fókuszűl félre... Jó kézbevenni, jó kezelni, jók a képek, jók a rawok. Minden jó. De. Kint vagyunk Ausztriában, ma felmentem a hegyre a kislányommal. Hátamon Julcsi egy ehhez hasonló hordozóban, előttem a gép egy ilyen övtáskában. Holnap a dslr itthon marad, és csak fuji jön a hegyre... Az én koromban, az én súlyommal ez már sok :DDD .

És ezzel minden elmondtam. A méret igenis számít. A legjobb kamera meg az, ami nincs veled éppen...

És a képeim 90%-ban nem jobbak a d7000-rel, mint az olympus om-d em-5-tel voltak... Tény, hogy a d7000-rel egy másodperc alatt beállítom úgy, ahogy szeretném, míg az omd-nél ez 5-10 másodperc volt, ha akartam mindent állítani... Persze tény, hogy nem minden képnél kell előre állítani. Ami most hiányzik, az az ekv. 30-40 közötti fix elérhető áron, nikonéknál ez nincs.

Szóval, továbbra is azt mondom, hogy kell egy dslr otthonra, meg azon alkalomra, amikor van idő, lehetőség cipekedni, meg kell valami szaladgálós. Azt kell kitalálni, hogy melyiken legyen a nagyobb hangsúly. Lehet, hogy a fuji bejön. Ha nem visszamegyek omd-re, 45/1.8 mellé egy 20/1.7 vagy 17/1.8, mellé pedig, ne röhögj ki, veszek valami régebbi olympus dslr-t, és ugyanaz a vaku kezeli mindkettőt...

De persze tény, hogy a d7000 és az oly omd is bestbuy jelenleg.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13279) nesa válasza Freddy76 (#13278) üzenetére


nesa
veterán

Latod enis pont igy voltam a nikon 35 os-el hogy mikor mar elhittem hogy jo tuti cserben hagyott, aztan rajottem ossze vissza fokuszal, hol ide hol oda, ment is a haztol mert elegem lett belole de nagyon, ellenben elotte ugyanzt D40 en hasznaltam es olyan volt mint a svajci ora mindig pontos ....

Ezt a cipekedest megertem ezert is valtotta nekem az egyik DSLR-t az E-PL1 +14-42, kepminoseg franko kis helyen elfer, vettem hozza rekesz alitos nikon adaptert igy van tele obim is (ami ugy CA zik hogy a zuiko 5x korberohogi :) ) az LCD-n eleg jol latszik mikor eles, jo jatek.

Ha regi oly dslr en E520 ala nem adnam, sokkal kezesebb mint az 510 vagy a meg regebbi modellek.

Enmar regota tudom Nikon melle olympus kell, es forditva, igy kerek a vilag.

[ Szerkesztve ]

(#13280) Zozzer888 válasza nesa (#13279) üzenetére


Zozzer888
addikt

Lehet kapni rekesz állítós Canon adaptert is E-PL1hez?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13281) jjeahh válasza Freddy76 (#13277) üzenetére


jjeahh
nagyúr

manuális obikhoz milyen keresőt (pl optikai vagy elektronikus) ajánlotok? a gyári VF-eken kívül van más is, amit érdemes megfontolnom? ha megtalálom valahol ezeket is, jövő héten megrendelem az egész cuccot, obival, keresővel egyben... :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13282) PRO-peller válasza Freddy76 (#13278) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"A feleségem kompaktja nem jön be neki, eladjuk, és akcióban vettünk egy fuji X10-et. Óóóóriási cucc, imádom, nagyon jó használni"

És megérkeztünk. :))

Tényleg bírom amikor az asszony az oka mindennek. :DDD :R

(#13283) nesa válasza Zozzer888 (#13280) üzenetére


nesa
veterán

Canon obihoz ugyhiszem olyan is van amivel megy az AF ,de hagyd a francba mert az bonyolult szerkezet es kb 50x dragabb mint a nikon, nikonnal adott ugye hogy 50 eve ugyanugy rekeszel mig a canon eos teljessen elektromos, csakugy mint a 4/3 ad.

Szoval ez a canon-m4/3 jelenleg kb mintha nemis letezne , olcsobb ha 4/3 atalitot veszel es a regi jo uvegekbol csemegezel ha az uj uvegek nemjok, de jok!

Ill bocs ez meg talan megfizetheto hogy nem az obit rekeszeli hanem kulon van benne rekesz ami szebb is.

[ Szerkesztve ]

(#13284) Zozzer888 válasza nesa (#13283) üzenetére


Zozzer888
addikt

Köszi:)

Igazából csak azért merült fel,mert barátnőm MILC-ezik, én meg Canon rendszert "építek ki:D" és a 300as tele érdekes lett volna a 2x-es szorzó miatt:) Persze ha drága az adapter akkor nincs miről beszélni:)Eddig az M42 adapter van kinézve hozzá:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13285) nesa válasza Zozzer888 (#13284) üzenetére


nesa
veterán

Olyan adaptert kapsz olcson amit nemlehet rekeszelni, ha ilyet veszel es rekeszelni akarod akkor azt elotte a canon vazon kell elvegezni baris 4/3 nal mukodott, be kell ugrasztani abelndet ha van ilyen gomb es kozben le kell szedni az objektivet es ugymarad mig vissza nem rakod canon vazra.

Az a gaz hogy az M42 uvegek nagyok es nehezzek abbol veszel PL egy 300as pentacont akkor az objektivre tekered a vazat a masik meg jobb uveg mint a 300L

[ Szerkesztve ]

(#13286) Zozzer888 válasza nesa (#13285) üzenetére


Zozzer888
addikt

Igen azt hallottam:)Hát lehet hogy marad a sima adapter.

szerk.: Tudom, nekem van egy pár (2) M42es üvegem, szeretem őket:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13287) nesa válasza Zozzer888 (#13286) üzenetére


nesa
veterán

Persze ezt a rekeszelest csak sajat felelosegre csinald,
Ilyen olcso f:0,95 os uvegen nem gondolkoztal, en kiprobalnam szivessen.

(#13288) Zozzer888 válasza nesa (#13287) üzenetére


Zozzer888
addikt

Őszintén szólva nem nagyon láttam még ilyen F0.95-ös üveget a "piacon", csak írást róluk a neten,de gondoltam felejtős mert biztos drága.Mennyiért mennek?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13289) nesa válasza Zozzer888 (#13288) üzenetére


nesa
veterán

peddig a jok 800-1200 dodo korul mar elerhetoek:)
De vannak ezek a CCTV akarmik olcson.

(#13290) ati3x válasza nesa (#13289) üzenetére


ati3x
senior tag

Kérdés hogyan rajzolják ki az érzékelőt.. Szkeptikus vagyok.. Szerintem sehogy.. Esetleg egy pentax Q rendszeren érdekes lehetne!

(#13291) Zozzer888 válasza nesa (#13289) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az játszani azért drága:)Ez a 25 dodo-s nem rossz,majd feldobom barátnőmnek az ötletet.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13292) nesa válasza ati3x (#13290) üzenetére


nesa
veterán

Ahogy nezem valamelyik sehogy viszont ez kb valalhato.

(#13293) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, ha valaki Canon 600D környékén gondolkodik, mik az értelmes alternatívák? Családi gép kellene egy képminőségre igényes családnak, de nem profi fotósoknak. Jó lenne egy objektívvel letudni minden témát, tehát esetleg egy olyan kit kellene, amiben nagyobb zoomátfogású obi van.

(#13294) Zozzer888 válasza Khelben (#13293) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ez esetben egy MILC-el +14-150es kaliberű obival jobban járnátok.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13295) BiriBum válasza Zozzer888 (#13294) üzenetére


BiriBum
őstag

A 14-150 sajnos aranyárban van. Szerencsés E-PL1 vásárlók egy ideig kittben bagóért megvehették.

(#13296) Byk01 válasza BiriBum (#13295) üzenetére


Byk01
senior tag

E-PM1-gyel 176 800 pénz a Digitcamnél az árgép szerint.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13297) Teemu


Teemu
tag

Sziasztok
Azt tudja valaki, hogy az Ipon hivatalos partnere-e a Nikon-nak? Ők is 3 év garanciát adnak, de nem találom a boltot a Nikon partnerek listájában.

(#13298) TayRol


TayRol
veterán

szevasztok,

pártatlan véleményt szeretnék tőletek kérni: van-e canon vonalon alternatívája a nikon d7000-nek? illetve van-e valami más alternatíva ezen a szinten?

köszi!

(#13299) zool1 válasza TayRol (#13298) üzenetére


zool1
őstag

Talán a 50d vs 60d magassága kb, de nem vagyok kenonos... ;] Habár az utóbbi időben én is néztem a d50 árait, kezd lefelé menni! :K

[ Szerkesztve ]

(#13300) TayRol válasza zool1 (#13299) üzenetére


TayRol
veterán

őszintén a d7k, d60, d300s, 7d (utóbbi kettő használtan) amiket nézegetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.