Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Zozzer888 válasza kaligula (#12500) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerintem ugyanott vagy mind a kettővel:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12502) csakb válasza kaligula (#12500) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Ha manuális üvegekkel tervezel, akkor szerintem a Pentax jobb választás. A régi, Pentax fixek relatíve olcsók, és jók, 50 mm gyútáv alatt is vannak normális áron jó fixek. Az M42-re ez nem mondható el. Kis szerencsével és némi türelemmel K10D-t is kifoghatsz jó áron. A legnagyobb előnye ennek a váznak a nagyobb, világosabb pentaprizmás kereső lenne. Egy törőékes mattüveg szintén nagyban könnyítené a munkát a manuális motyóval.

(#12503) Zozzer888 válasza csakb (#12502) üzenetére


Zozzer888
addikt

De portréra nem kell 50mm alatti üveg:) A törőékes mattüveg ugyanúgy kapható a 350Dhez is.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12504) csakb válasza Zozzer888 (#12503) üzenetére


csakb
őstag

Ez pont egy olyan dogma, mint hogy tájképre csak UWA-t lehet használni. :)
Van élet a Helios 44-2-n túl is.

(#12505) Zozzer888 válasza csakb (#12504) üzenetére


Zozzer888
addikt

M42-ből nem csak a Helios van, és nem is feltétlenül mind drága.Nem hinném hogy drágábban mennének mint a pentax obik, de hogy könnyebb találni az fix! (fix...hehe:) )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12506) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni... Kompaktról szeretnék váltani egy komolyabb gépre... Jórészt Sony gépem volt idáig... Sony HX9V-m mellé szeretnék egy nagyobb képérzékelővel megáldott masinát.

Fontosak számomra a videós képességek is a fényképezés mellett... Havonta egyszer vagy kétszer használnám.

A Sony 5NK nevű gépet néztem ki, de nem tudom, mi a különbség az NEX-5N és e között...

Azt is olavstam, hogy a belépő szintű DSLR-ek videós képességben alatta maradnak a MILC-eknek.

A MILC-ek esetében a bármi is belehallatszik a gépből a felvételbe?

Melyik jobb egy Sony A37 vagy egy NEX-5NK, ha a videós képességeket is nézem?
(tudom nem egy kategória)

A segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#12507) csakb válasza Zozzer888 (#12505) üzenetére


csakb
őstag

Gondolom, ezt tapasztalatból mondod. :)
Használtam Canon vázon mindenféle M42-es csodát, aztán végül pont a manuális objektívek miatt döntöttem a Pentax mellett, és nem bántam meg. Már önmagában a rekeszbeugrasztásos fénymérés egy nagy könnyebbség K-s üvegekkel. A klasszisokkal jobb bevonatokról nem is beszélve. És elég könnyű találni mindent, csak nem feltétlenül a hardveraprón és a faterán, hanem egy másik, nemzetközi oldalon kell keresgélni. :K

(#12508) Zozzer888 válasza csakb (#12507) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hát Canonon M42-zök , arról van, meg hogy mi mennyiért van.Na meg arról is hogy pentaxra nem szoktam nagyon látni semmit.Ja hogy Ebay?Bocsi, ott minden van,de az nem mindenkinek jön be:)

(nekem 3ból 1 cucc érkezett onnan meg,ráadásul az az 1 is sokáig jött... én hanyagolom.Pláne obit nem vennék ilyen messziről,de mindenki magából indul ki, ezért írtam hogy Pentaxra nem találok nagyon , hisz én nem is Ebayozom. Aki már egy csomószor rendelt onnan , és jók a tapasztalatai annak nyilván egyértelmű, hogy onnan vásárol)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12509) csakb válasza kaligula (#12500) üzenetére


csakb
őstag

Egy nagy plusz érv még a K100D mellett, hogy bármilyen üveget is raksz rá, lesz képstabilizálásod. Csodát nem tesz, de gyakran nagy segítség.

(#12510) zolka78 válasza Zozzer888 (#12508) üzenetére


zolka78
senior tag

Az a helyzet, hogy aki eleve manuális üvegekben kezd el gondolkodni, és ehhez egy apsc vázzal, annak mindenféleképpen jobb választás a a Pentax. Ezt már be kellene látnod. Van fénymérés, stabilizátor és esetleg még AF-is. Mondom ezt úgy, hogy én is Canont használok és néha manuális üvegeket is. Canonnak csak a fénymérése és a kisebb bázistávolsága miatt megfelelő az M42. Pentax viszont még a manuális korszak óta van a rendszerénél, és ezen csak reszelgettek az idők alatt. Nem beszélve arról, hogy alacsonyabb kategóriában, veri a canikont minőségben. Az, hogy neked meg nem jött be az ebay az egy dolog, de a mai modern világunkban igen is számottevő tényezőként kell kezelnünk. Akit nem érdekel az max. nem törődik vele. Egyébként ha meg már M42, akkor a minőség sem a Heliosnál (nincs vele semmi bajom) kezdődik, attól függetlenül, hogy jó üveg. Ami meg minőség az meg nagyrészt szintén külföld :) .

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#12511) Zozzer888 válasza zolka78 (#12510) üzenetére


Zozzer888
addikt

Elfogadom, én meg megértem:) Azt is tudom hogy a Helios nem az M42 teteje (akkor nyilván nem 2ezer ft-ért dobálnák az ember után) de ár/érték arányba szerintem nyerő.Nyilván a jó obi drága, és az is marad.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12512) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Szerk.: nem ide, bocs:)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12513) kaligula válasza zolka78 (#12510) üzenetére


kaligula
tag

A Pentax felé hajlok magam is, kezdőként még a nagyobb kijelző is sokat számít.
Ha jól értem, a Heliost rá lehet pakolni adapterrel gond nélkül a pentaxra is? (Nikonom nem ette meg) Van egy M44-2-esem, azzal próbálkoznék akkor kezdetnek. Az ibéjen láttam baráti áron (15ezer környékén) Chinon stb fix 50-eseket, valamint Pentax alapfixeket, ezekkel kapcsolatban van tapasztalat? - összehasonlítva a Heliossal, ami nekem (Canonon használtam) nagyon bejött.

rovidkv.reblog.hu

(#12514) zolka78 válasza kaligula (#12513) üzenetére


zolka78
senior tag

Nekem Pentaxal nincs konkrét tapasztalatom. Egyszer-kétszer volt a kezemben, és ennyi. Csak a véleményemet írtam le. Az biztos, hogy jobb minőségű régebbi obikat, akár manuálist is, sokkal többet fogsz találni Pentaxra. De van itt Pentax fórum is és szerintem szívesen segítenek neked :)

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#12515) csakb válasza kaligula (#12513) üzenetére


csakb
őstag

"Ha jól értem, a Heliost rá lehet pakolni adapterrel gond nélkül a pentaxra is?"

Természetesen rá lehet rakni gond nélkül. Arra kell figyelni, hogy a vázba süllyedő (kulcsos) adaptert használj, azzal lesz végtelen is. Itthon fotóboltban szégyentelenül elkérnek érte 8-10 kHUF-ot, elmebayon 6 EUR-ba és 3 hét szállításba fáj Kínából. További hasznos tudnivalók: [link].

"Az ibéjen láttam baráti áron (15ezer környékén) Chinon stb fix 50-eseket, valamint Pentax alapfixeket, ezekkel kapcsolatban van tapasztalat?"

Élességben, bevonatokban sokkal jobbak a Pentax fixek, mint a Chinon, Porst és hasnoló, K bajonettes cuccok, vagy mint a ruszki obik. A Helios egyetlen előnye talán a szép boké, meg persze a verhetetlen ár. 50-esből az M 1.7/50-es nagyon ajánlott, azt jóval 10 k alatt be tudod szerezni. Az M 1.4/50-es is nagyon baba, ha kell a még tágabb rekesz. 20 k alatt ez is meg van. A többit szerintem a Pentax topikban beszéljük meg.

Használt obikra érdemes rákérdezni az irányjelzős fórum adok-veszek topikjában. Némi unszolásra elő szoktak kerülni meg nem hirdetett üvegek a fiókokból.

(#12516) kaligula válasza csakb (#12515) üzenetére


kaligula
tag

Köszönöm a kimerítő választ! Azt hiszem első lépésben a következő következő lesz: pentax k100d super, m42 betekerős adapter, Helios 44m. Azután vadászok Pentax 1,7-es fixet és valami manuális vakut. Még egyszer köszönöm a segítséget!

rovidkv.reblog.hu

(#12517) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt ajánlottátok nekem a Nikon D3100 at,időközben meg is vettem,már csak egy jó vaku hiányzik. Bulifotózásra is szeretném használni(nem hobbi,hanem munka szinten). De azért nagyon drága vakut sem szeretenék venni. Milyet ajánlanátok?

Köszi

Minden szinten,szinte minden.

(#12518) Zozzer888 válasza m0rd0k (#12517) üzenetére


Zozzer888
addikt

Egyik ismerősöm egy SB-24el használja a D3000-rét,de az csak manuált tud.(igaz hogy az ára is csak 16e volt)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12519) lcee79


lcee79
őstag

Mégis jött D5200

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12520) jaffa 2843 válasza lcee79 (#12519) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

D7100-ról lehet tudni, hogy kb mikor jön? Le kellene nyomni a D7k árát :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#12521) A Zéé válasza jaffa 2843 (#12520) üzenetére


A Zéé
addikt

Idén már szinte biztos nem. Elvileg 5 Nikon vázat vártak idénre, amik szépen meg is jöttek: D4, D800, D600, D3200, D5200.
Amúgy én egyre inkább úgy érzem, hogy azok a találgatások futnak majd be, amik a D7k, és a D300s közös utódját rebesgetik, ami azt jelentené, hogy ha ez tényleg így lesz, akkor az nem lesz olcsó :)
A D7000 áresésre ne számíts túlzottan, mert ez a D5200 kb ugyanoda fog jönni árban, de tudásban nem konkurens a kettő.

Just a simple Lineman...

(#12522) akela91


akela91
addikt

Sziasztok!
Teljesen új vagyok a témában, olyannyira, hogy még csak egy Olympus kompakt gépem van, az is 6 éves, de szeretnék valami komolyabbra váltani. :)

Az igényeim: Nagyon érdekel a makrózás, lenyűgöztek mindig is hogy az apró dolgok milyen elképesztően részletesek és szépek egy jó képen. Szóval egy fontos szempont, hogy az objektív ne legyen rossz ebben. Természetesen általános célra is használnám, kint a szabadban és családi dolgok megörökítésére is.

Számomra nem fontos a kép mérete, tehát 4k vagy 6k képpont nem szempont, Full-HD-ban viszont legyen ott, de nagyon :) Ha jól veszem ki az első hsz-ből akkor jobb képminőséget(zajmentesebbet legalább is) kapunk, egy kisebb felbontást készítő szenzortól mint egy nagyobbtól.

Elég nagy kezem van, szóval a pici gépek nem jöhetnek szóba, a súlya nem számít.
Kinéztem egy D5100-as vázat egy 18-105VR obi-val, csak azt olvastam róla, hogy nem a legjobb makro képek készítésére.

Ez az az árkategória ami szóba jöhet, kicsit ezt is sokallom kezdőként. Akár használt is szóba jöhet, egy megbízható PH!-stól. Várom a tanácsokat. Igényeket pedig bővítem, csak magam sem tudom mik azok még :)

Tehát egy kezdőnek való DSLR gép + Objektív (1 db jöhet szóba még egyelőre) ajánlatokat várok.

[ Szerkesztve ]

(#12523) Zozzer888 válasza akela91 (#12522) üzenetére


Zozzer888
addikt

A D5100+18-105 tényleg nem jó makrózásra, de egy filléres közgyűrűsorral már tökéletes lesz a feladatra:)

szerk.: A D5100 szerintem nagyon kicsi, és szerintem rossz a fogása, ha ilyen irányú elvárásod van nézd meg a D90est:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12524) akela91 válasza Zozzer888 (#12523) üzenetére


akela91
addikt

Sajnos ahhoz én nem értek, és a gari ugrana gondolom. Egyébként most tudok 3 év garisat obi val együtt 165-ért. És ha azt a közgyűrűsort beiktatom, azzal a NEM makro képek miben változnának? Ha negatív irányba akkor mennyire könnyen távolítható el, tehető vissza? De félreértés ne essék, nem csak Makrozni akarok, de fő szempont az is.

[ Szerkesztve ]

(#12525) Zozzer888 válasza akela91 (#12524) üzenetére


Zozzer888
addikt

?????????????????????,

Ez egy "tubus" amit rácsavarsz a vázra, majd arra rakod az obit.Nem kell hozzá érteni, a gari se ugrik.De ha nem akarsz obit cserélni akkor mért cserélhető obis gépet keresel?:)

Amúgy van kifejezetten makro obi is, csak egy közgyűrű sor max 10e, a makro obi meg 100 körül kezdődik...

szerk: olvasd el, itt leírják hogy milyen módszerekkel tudsz makrozni:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12526) csakb válasza akela91 (#12524) üzenetére


csakb
őstag

Legalább olvass utána, ne a semmiből próbáld kitalálni, hogy mi az. Pár google találat: [link], [link].

(#12527) akela91 válasza Zozzer888 (#12525) üzenetére


akela91
addikt

Mint mondtam kezdő vagyok. Azért akarok cserélhető obi-sat venni, mert késöbb majd szeretnék még venni speckó obi-kat ha lesz rá keret. :) Tetszik ez a megoldás amit mondasz. Akkor szerinted jó választás ez a combo, és ennyiért?

(#12528) Zozzer888 válasza akela91 (#12527) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én Canonos vagyok, de ennyiért szerintem ez a szett okés:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12529) akela91 válasza Zozzer888 (#12528) üzenetére


akela91
addikt

És más alternatíva nincs ebben az árszegmensben? Szívesen meghallgatok bármit. :)
egyébként erről lenne szó: [link]
Pont Szegedi vagyok, meg is tudom nézni. Lecsapjak rá? :)

[ Szerkesztve ]

(#12530) Zozzer888 válasza akela91 (#12529) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nagyon szívesen beírnám hogy de nézd meg a 600Dt...De...3év gari, ráadásul 18-105-el adják.Szerintem csapj le rá.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12531) akela91 válasza Zozzer888 (#12530) üzenetére


akela91
addikt

Köszi a tanácsokat. Akkor egyeztetek az eladóval. Ha valakinek ellenvetése van az eladóval, vagy jobb vételt tud javasolni, szóljon! :)

(#12532) akela91


akela91
addikt

Ez a közgyűrű - sor megfelelne D5100 és 18-105VR közé?: [link]

Elég jó árban van, viszont neten egészen 50-60k-ig vannak ezek a közgyűrűk, szóval szkeptikus vagyok ez ügyben. Mondjuk ezekben csak a távolság növelése a cél (az obi és a gép között), optika nincs is(ha jól jártam utána...), szóval nem értem miért olyan drága néhány ilyen eszköz.

Illetve van nála Full AF 19K-ért, az miben különbözik? Erre az MF AF kulcsszóra sehol nem tudok rákeresni normálisan, hogy mit is takar.

[ Szerkesztve ]

(#12533) Santiagain válasza akela91 (#12532) üzenetére


Santiagain
senior tag

MF - manuális fókusz
AF - auto fókusz

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12534) akela91 válasza Santiagain (#12533) üzenetére


akela91
addikt

bah, ez gáz kérdés volt akkor. Akkor még 1: Az AF-es közgyűrűkkel lehet Manual F-os képet csinálni?

(#12535) kaligula válasza akela91 (#12534) üzenetére


kaligula
tag

Az objektív kis csatlakozókon keresztül kommunikál a vázzal. Ha közbeiktatsz bármit, ez esetben a kgy-t, akkor annak is rendelkeznie kell megfelelő csatlakozókkal ehhez. Ha a kgy-sor fel van szerelve a típusspecifikus (nikonhoz nikonos, canonhoz canonos stb) csatlakozókkal, akkor lesz autofokus, ha nem, akkor csak kézzel tudod majd állítani az élességet.

rovidkv.reblog.hu

(#12536) akela91 válasza kaligula (#12535) üzenetére


akela91
addikt

Értem. Akkor érdemes olyat választani amiben van csatlakozás, mivel ha jól tudom ha Manual Focussal dolgozom akkor keresőben hiába látom élesnek a képet, nem mindig lesz az. Ez a D5100-nál mennyire igaz? Tudnál konkrét AF-os közgyűrűt ajánlani nekem minél olcsóbban ehhez?

(#12537) kaligula válasza akela91 (#12534) üzenetére


kaligula
tag

AF-fes közgyűrűvel lehet manuális módban használni, hisz az AF_MF mód váltója az objektíven van. Sok jó, érthető leírás, kezdősegédlet van a neten is, ahol keresztül-kasul tárgyalják az alapkérdéseket.

rovidkv.reblog.hu

(#12538) kaligula válasza akela91 (#12536) üzenetére


kaligula
tag

Én nem használtam még közgyűrűt. Tudtommal amit a keresőben látasz, pontosan azt kapod a képen is, mivel a kereső képe az objektíven keresztül érkezik. Lentebb épp nekem adnak tanácsot manuális objektívek használatához - törőékes mattüveg a kulcsszó.

rovidkv.reblog.hu

(#12539) Zozzer888 válasza akela91 (#12536) üzenetére


Zozzer888
addikt

Élőképes módban egyszerűbb, bele tudsz nagyítani:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12540) akela91


akela91
addikt

Megrendeljem szerintetek a D5100-hoz ezt a közgyűrű sort? [link] Megfelelő lenne? Igen sokat spórolnék így.

[ Szerkesztve ]

(#12541) csakb válasza akela91 (#12540) üzenetére


csakb
őstag

A spórolás közben arra is gondolj, hogy ez már a 22 EUR-os vámmentességi értékhatár felett van, így ha megfogja a vám, akkor ki kell csengetned 27% áfát is.

(#12542) akela91 válasza csakb (#12541) üzenetére


akela91
addikt

Még úgy is olcsóbb lenne 4000 Ft-al. De ez tuti kompatibilis lenne D5100-al ugye? :)

(#12543) csakb válasza akela91 (#12542) üzenetére


csakb
őstag

A leírás és a fotók alapján OK, az eladó is megbízhatónak tűnik. Ha megrendeled, arra számíts, hogy így év vége felé a szokásosnál is lassabban fog megérkezni, hacsak nincs nagy mákod.

(#12544) akela91 válasza csakb (#12543) üzenetére


akela91
addikt

Utánajártam én is az eladónak, rengeteg dolgot rendelek ebayről, szerencsére még mindig megérkezett 2-3 héten belül minden. Meglátjuk... Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12545) Throme válasza akela91 (#12542) üzenetére


Throme
veterán

Esetleg próbálj neki írni, hogy kevesebb összeget írjon rá (22 € alatt kicsivel és ne kerek számot), meg valami tools, vagy alkatrész vagy valami hasonlót.
Azt hogy gift azt mellőzzétek. Ma már inkább hátrány mint előny.
Így is megcseszhetik áfával, mert nem hiszik el vagy tudják, hogy mennyit ér, de próba szalámi....

[ Szerkesztve ]

(#12546) BiriBum


BiriBum
őstag

Ekkora összegnél nem szoktak szőrözni a vámmal.
Sokkal nagyobb gáz, hogy a cucc Kínában van, akár hónapokat is várhatsz rá, van úgy, hogy elvész az áru. Általában biztosítással küldik, de sokáig tart lelevelezni, hogy visszakapd a pénzedet.

(#12547) akela91


akela91
addikt

Végül Mo-ról rendeltem, jóval drágábban, de legalább ma meghozza a futár.

(#12548) stranger28


stranger28
addikt

Üdv!

Milyen "kezdő kombót" tudnátok ajánlani nekem? Abszolút nullán állok tudásilag magával a fotó készítéssel. Viszont most meghalt az ezer éves kis Samsung, és vennem kell valamit, akkor pedig már vennék egy jobbat, hogy ne csak számítógépen foglalkozzak fotókkal, ha olyanom van.

Tehát kellene egy olyan cucc, amin könnyen meg lehet mindent tanulni, de viszont utána is teljesen megállja a helyét, ha jobban ráérzett az ember. Persze, csak ha létezik ilyen. :B

Konkrétan mindenfélét csinálnék vele, és, ha lehet, akkor a videója is legyen elfogadható minőségű. Kamera sincs, viszont azért külön nem adok pénzt, ez biztos.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12549) akela91 válasza stranger28 (#12548) üzenetére


akela91
addikt

Én most veszek holnap egy Nikon D5100-at 18-105VR objektívvel. Nekem is ezt javasolták kezdésnek, és sokan mások is megelégedettséggel használják miután beletanultak a szakmába. :) Árkategóriát nem írtál de kb. 180K körül mozog az ára így egyben.

(#12550) stranger28 válasza akela91 (#12549) üzenetére


stranger28
addikt

Igen, olvastam a "történeted", de a videóképességekről nem láttam semmit, hátha lesz valami más is, érted. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.