Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) kemalboy01


kemalboy01
tag

A hétvégén tulajdonosa lettem egy Nikon d7000-nek 18-105 kittel.(első dslr) még tanulom mit hogyan merre hány méter gyakorlatban(elötte rengeteget olvastam e készülékről,illetve a fotózásról) Media Marktban vettem 3év magyar garanciával.Egy Sandisk 16gb 45mb/s memória kártyával.Mit is mondthatnék..teljes mértékben megvagyok vele elégedve!

(#12102) Zozzer888 válasza #24334592 (#12096) üzenetére


Zozzer888
addikt

Persze!

Helios 44M összes változata nagyon szépen rajzol ,és ilyen 4ezer körül dobálják utánad:)
Nekem még van egy Jupiter 37A-m, az is brutál szépen rajzol, szeretem őket:)

A Helios gyújtótávja 58mm, a Jupiteré 135, ez miatt a Heliost szoktam rendszeresen (több ezer képnél járok vele) használni, a Jupitert csak néha...pedig az élesebb:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12103) Zozzer888 válasza lcee79 (#12098) üzenetére


Zozzer888
addikt

Persze, sokan nagyon hamar ráunnak hogy egy DSLR nagy, nehéz, obit kell rajta cserélni, külön táska, nem csak "bedobom a kocsiba oszt jó van" (én spec mindig beövezem:D)...az én gépem kb 1,5kg a teleobival, markolattal...körülményes,nagy cucc...de egy műszer, egy hihetetlen jó célezköz, kompromisszumok nélkül (vagy legalábbis nagyon kevéssel).

De ha nem érdekelne a fotózás annyira, amennyire, akkor nekem se tetszene a dolog,mert ha leveszed belőle azt az élményt amit azért kapsz mert egy célezköz akkor csak a nyűg marad:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12104) #24334592 válasza scarabaeus (#12097) üzenetére


#24334592
törölt tag

jó tudni!

eddig dpreview-t néztem, egyik ismerős ajánlotta...ezek szerint "ért" hozzá ;]

Zozz: ezekről még csak nem is hallottam! :W

tudsz egy linket dobni ahol ennyiért megvehető? S a K-5-re simán felmegy?

Létezik dslr beárazós topik?Mert kéne egy kis segítség...Asszem elszabtam az áram...

[ Szerkesztve ]

(#12105) scarabaeus válasza #24334592 (#12104) üzenetére


scarabaeus
őstag

Én 2000 óta nézem a dpreview-t (akkor még photo.askey.net), az akkori "négy nagy" (még a steve-digicams, image-resource, dcresource volt a kedvencekben már akkoriban is) közül mind megvan még, persze, el-elírnak néha dolgokat ők is, rá-rájövünk, ki-kijavíttatjuk, de ezen a snapsorton talán egy gépnek sincs hibátlan adatlapja.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12106) csakb válasza #24334592 (#12104) üzenetére


csakb
őstag

"Zozz: ezekről még csak nem is hallottam! :W
tudsz egy linket dobni ahol ennyiért megvehető? S a K-5-re simán felmegy?
"

Miről nem hallottál? A ruszki M42-es obikról? Felmegy mindegyik Pentaxra, csak kell egy M42-K adapter is. De szerintem jobban jársz, ha pár régi, manuál Pentax obit veszel, sokkal kevesebb a macera velük (nem kell adapter, valamint van blendebeugrasztás is), és jobbak is kicsit. Igaz, drágábbak is.

Itt egy halom ruszki obi, Pentax júzerek által kivesézve: [link]

Hogy hol lehet venni régi manuál obikat? Nézz szét itt balra a hardveraprón, az indexes adok-veszek topikokban, vaterán, ebay-en.

(#12107) Zozzer888 válasza #24334592 (#12104) üzenetére


Zozzer888
addikt

Adapterrel felmegy, az is olyan 3-4ezer.Vaterán bőven találsz, meg az indexnek van egy M42 adok veszek topicja, ott lentebb van az ár picit.

DSLR Beárazás

M42es obikról itt

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12108) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Következő a dilemmám:

Jelenlegi 550d-met cserélném le és valami olcsóbb megoldás érdekelne. A képminőségből sokat nem szeretnék engedni, viszont néha kell a videó is (ezért nem jöhet szóba a régebbi dslr). Így jött képbe a milc.

Olyan 80-90-ig keresek gépet obival együtt. A tartomány, amit dslr-ben kihasználtam az mondjuk úgy a 18-150 körüli. Nem tudom, ez milc-re átfordítva mit jelent. Mit ajánlotok?

Köszi!

(#12109) t72killer válasza Simtu (#12108) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milc-ben többféle szenzorméret van, van ugyebár a fuji x1 pro és xe1, ezek szuper minőségű, viszont APS-C méretű (mint a canon 550D-d) rendelkeznek és drágák.

Van a micro 4/3 rendszer, a milcben gondolkodóknak leginkább ezt szoktam ajánlani a kiforrottsága és a jó obiellátás miatt. Itt a szenzorfelület kb az APS-C fele, azaz a 18-150es zoomodnak kb egy 14-100 körüli obi felelne meg. Ilyen épp nincs, van pl 14-140/150 es, míg a kitobik általában 14-42/45 körüliek.

Gépjavaslat: használt pana gf3 vagy oly pm1 (ha meg tudsz lenni kereső nélkül). Ezek alapzoommal se szabad, h 70-80k-nál többe fájjanak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12110) Simtu válasza t72killer (#12109) üzenetére


Simtu
senior tag

Köszi a választ.

Aprón láttam most Panasonic Gf2-K 14-42mm ez lehet jó?
Láttam azt is, hogy van pm1, de azon szinte semmi markolat nincs... :(

(#12111) t72killer válasza Simtu (#12110) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nézegess a dpreview-n tesztképeket, van konkrét raw-összehasonlítás mindenféle iso-n.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12112) lcee79 válasza Simtu (#12108) üzenetére


lcee79
őstag

Panasonic objektíveknél pont ma néztem meg ezt a 35mm-esre váltást.. Nem túl bonyolult 2-vel be kell szorozni :)
pl 14-42-es pana objektiv a 28-84-nek felel meg...

És még azt is megnétem hogy objektívekből a jó minőség itt is nagyon drága volt 380.000-ért is pana milc-hez obi... Ami nem kevés :)

G5-ös az már fulhdt és 50 fps-el tud felvenni, aminél jelenleg nem láttam jobbat, de az alap objektívvel is közelít a 300.000-hez... :(

Ja és az elnevézessekkel nincsenek teljesen képbe a webshopok, a pana oldalához képest eltérő betükódokat írnak...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12113) t72killer válasza lcee79 (#12112) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

” a jó minőség itt is nagyon drága volt
380.000-ért is pana milc-hez obi...”

Nem tudom, melyik obi lehetett az, gondolom a fix f/2.8 as zoomok valamelyike. Viszont mennyibe kerül pl egy nikkor 17-55mm? Sajnos kb uennyibe:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12114) lcee79 válasza t72killer (#12113) üzenetére


lcee79
őstag

ITT van szinte az összes amiből választhat az ember...
H-F007014E - Panasonic - Mikro 4/3-os rendszerű Lumix G Vario objektív; 7-14 mm (35 mm ekv.: 14-28 mm) 379 990 Ft

De van pár 200.000 felett...

De számomra azért irreálisak kicsit az árak, (mert ok, hogy minőségi meg minden) de a profik nem ilyen gépeket vesznek...
Amatőröknek és átlag embereknek pedig ezek nagyon drágák (több havi fizetés 1 objektívre... ).
Aki vesz D800, vagy 5D mark III-at az elképzelhető hogy kiad 3-4-500 ezret objektívre, de MILC-nél túlzás
Persze ez az én véleményem, és a környezetemből a tapasztalatom...

Hobbi célra, vagy otthoni használatra, még a 200.000 is túl drágának tűnik (pl mikor én mondtam hogy ennyiért akarok, egyszerűen hülyének néztek... és beszélhetek én szenzorokról meg objektívekről, akkor is :DD)

Egy megoldás van erre, vigyék le az árakat!!!! :))

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12115) gabsz227


gabsz227
tag

Sziasztok!
Pár héttel korábban írtam a fórumba, hogy 3 gép közül melyiket ajánlanátok. Azóta olvastam a m4/3-os topicot is, és megtekintettem a Nikon D5100 és a Panasonic G3-as gépet is, Jelenleg megtudnám szerezni a G3-ast 150k-ért újonnan, de olyan kérdésem lenne, hogy mivel videózni nem nagyon fogok vele, csak fényképezni és a súlykülönbség nem számít igazán akkor melyik lenne a jobb választás? A kit obival milyen minőségű képeket lehet lőni? És várható hogy a m4/3-os obik ára elkezd csökkenni, mert jelenleg csillagászati áraik vannak mint ahogy azt többen is írták.

Üdv
Gábor

(#12116) zolka78 válasza lcee79 (#12114) üzenetére


zolka78
senior tag

Azért azt is vedd figyelembe, hogy a drága objektív nem azért drága mert profik használják és ők meg tudják fizetni. A mínőségi jó rajzolatú objektíveknek nagy a tervezési és elöállítási költsége is, függetlenűl attól, hogy azt milyen rendszerhez tervezik. Egy kisebb szenzorméretű géphez is ugyan úgy megkell alkotni a jó objektívet mint egy FF dslr géphez. De nézheted a másik oldalról is, a dslr kategóriához is álltalában drágák az új, nem konzumer kategóriájú obik. Az m4/3 rendszerhez viszont minden obi új, lévén 4 éves dologról beszélünk. Itt is igaz, hogy egy rendszerben az objektív lesz a nagyobb költség.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#12117) madgie válasza lcee79 (#12114) üzenetére


madgie
titán

Hja, és 150-160 ezerért megkapd az M Zuiko 9-18-at, vagy 80-90 ezerért vehetsz az ebay-ről egy Samyang 7.5-es halszemet... utána kéne nézni a dolgoknak, nem csak beírni, hogy XY drága. Nikonból sem a 14-24/2.8-at nézi az ember, ha nincs rá zsozsó...

(#12118) lcee79 válasza zolka78 (#12116) üzenetére


lcee79
őstag

Ezt én mind értem, nem is ezzel van a baj...
Hanem a MILC célközönsége szerintem nem az, aki azért vesz gépet, mert objektíveket akar cserélgetni (ez csak egy lehetőség számukra)), és minden körülményhez/témához megfelelő obi-t feltenni, hanem aki csak jobb képet akar csinálni mint egy sima kompakttal...
(itt a fórumon is látszik 100k körül vagy az alatt szeretnének költeni ilyesmire az emberek...)
Bár külföldön pl. Amerikában ezek a drága obik is biztos eladhatók...
Ha mondjuk 3-4-5000 eurót/dollárt keresnék havonta, lehet hogy beruháznék esetleg drágább obik-ba is... De sajna itthon nekem jelenlegi árakon legalábbis nem reális. (Ebay-ről nem vásárolok)

(#12117) madgie: Én csak panasonic objektívek magyar árait néztem, és egy kérdésre válaszolva írtam, és azon filóztam hogy ki lehet a célközönsége, a drága panasonic obi-knak...
És a fő probléma hogy nem én vagyok az :) (de ha kb 10x ennyit keresnék, akkor még lehetek :) )

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12119) madgie válasza lcee79 (#12118) üzenetére


madgie
titán

Nem csak a Panasonic objektíveket kell nézni, azért Micro 4/3 a rendszer neve, hogy a teljes objektívválasztékból választhasson az ember. Ott van például az M Zuiko 45/1.8, kitűnő ár/érték arányú portrécucc, vagy a Panasonic 14/2.5, 40-50 ezerért meg lehet venni az ebay-ről, vagy itthon, kéz alól.

(#12120) lcee79 válasza madgie (#12119) üzenetére


lcee79
őstag

Mindenképpen körül fogok nézni, de most még én is ott tartok, hogy tükörreflexes legyen vagy MILC???
Nap mint nap nézegetem a gépeket/fórumokat/választékot/árat
és hol egyik nyer, hol a másik...
Nem tudom hogy melyik legyen...
Pl. a Panasonic G3 már olcsóbban kapható, de a markolat és pár új extra miatt inkább a G5 tetszene, de az sokkal drágább...
Nikon D5100-at kipróbáltam élőben is, és van ami tetszett van ami nem... de főleg hogy nem magyar a menü (feleségem is használni fogja... és nem vagyunk fényképészek... szóval magyar könnyítené a helyzetünket. :) )
Aztán Canon 650D tetszik mert érintős, kihajthatós, új, stb, de pl tesztben azt írták, hogy minden működési zaj belehallatszik a felvételbe... (és 600D-nél is) ja és "elvileg" videóban jobbak a MILC-ek... De talán a tesztképek alapján a Canon-ok jönnek be legjobban...

Szóval nehéz választani jót, és főleg úgy hogy a lehető legjobbat válasszam amit később nem bánok meg majd...
Egyszerűbb lenne, a boltokból el lehetne vinni haza a gépeket és mondjuk egy pár napig otthon próbálgatni, a végén pedig egyet kiválasztani...
(Ha van ilyen bolt akkor szóljatok :) )

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12121) madgie válasza lcee79 (#12120) üzenetére


madgie
titán

Minden gépnél bele fog hallatszani az autofókusz a videofelvételbe, pontosabban majdnem minden objektív esetében.

(#12122) lcee79 válasza madgie (#12121) üzenetére


lcee79
őstag

A pixinfós tesztből letöltöttem a videót (600D v 650D-t már nem tudom), de úgy hallatszik mintha mindenféle más a fényképezőből jövő zaj is jönne, nemcsak az autófókusz...
Nem is tudom mik azok a hangok, de ha minden videómban ilyen lenne biztosan zavarna...
Most van egy Pana FZ-38 annak semmi hangja nincs akármit is csinálok a gépen, zoomolhatok is és akármit nyomkodhatok... Szóval ehhez vagyok eddig szokva :)

Amúgy 650D ellen van valami olyan amiért nem érdemes választani?
(Mondjuk pl örültem volna egy 50 fps-es videónak egy 2012-es modellben, mint a panasonic MILC-eknél )

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12123) madgie válasza lcee79 (#12122) üzenetére


madgie
titán

Neked kell eldönteni, objektív tippet Micro 4/3 használóként nem nagyon tudok neked adni. Próbálgasd végig a vázakat, nézd meg, milyen objektívek vannak hozzájuk, stb.

Ja, csak a Pana G5 tud 50 progresszív frame-et másodpercenként Full HD-nél, a többi csak 50i-t tud.

(#12124) k1csi válasza lcee79 (#12118) üzenetére


k1csi
senior tag

Vsz. MILC-et vagy leginkább micro 4/3-at elsősorban fixekkel használnak és főleg olyanok akik már előtte használtak DSLR-t.
Mindennel lehet jó és rossz képet is csinálni. Nekem is van kompakttal (típust hagyjuk), DSLR-el (550D) és micro 4/3-al (GH2) is olyan fotóm ami nekem ill. a környezetemben élőknek is tetszik.
Akár még a 18-55-ös kittobival is.

A drágább cuccok ezt könnyebbé teszik, több lehetőséget adnak.

Azaz meg lehet oldani 100k alatt is. Viszont ekkor nem várd el, hogy minden körülmények között mindig jó fotó lesz.

A videóba behallatszik az obi zaja problémáját is meg lehet oldani. Vakusaruba nagyon jó cuccokat (külső mikrofon) lehet venni.

Az e-bay sem haszontalan. Nálunk sajnos kicsi a piac.

Az általad korábban említett obit is olcsóbban be lehet szerezni EU-ból.

Persze nagyon olcsó nagylátót ne keress, az minden rendszerben elég drága.

Csak egy jó tippem van: Használtan vegyél (azért, ha te nem tudod megitélni legyen valaki aki megtudja, hogy nem-e hibás a cucc), próbálgasd neked mi jön be. Legalább egy fényerős obit próbálj ki, próbáld ki az indirekt vakuzást/derítést, legyen állványod.

Ha bizonytalan vagy akkor ne ugorj bele új cuccokba mert néhány hónap után max. kb. 2/3-áron fogod eladni és itt nem áll meg az értékcsökkenése. Vázak nagyon gyorsan, obik/vakuk lassabban állvány meg még lassabban veszti el az értékét.
Amikor fotós cuccot veszel akkor rendszerben érdemes gondolkodni.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#12125) pajibá válasza lcee79 (#12122) üzenetére


pajibá
tag

Írtam privit egy pár napja, kukk rá. :R

(#12126) lcee79 válasza k1csi (#12124) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi a választ! :)

Először mindenképp egy kitt-obi-s gépet akarok venni, a gépből mindenképp újat akarok, aztán később (nem sokkal... :) ) egy nagyobb fényerejű fix obi-t.
Meg állvány is mindenképp kellene...
(Alapfelállás az volt, hogy jelenleg 9 hónapos kislányomról tudjak jó képeket csinálni, hogy ne egy pixelhalmazt kelljen nézegetni csalédi fénykép gyanánt :), amin mindenféle optikai hiba és képzaj van, hanem ő maga :) )
Aztán meg, ha már megvan a gép, akkor már majd meglátom mire tudnám még használni :)

(#12125) pajibá: Tudom, olvastam, meg pár mailt váltottunk is, még gondolkodom :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12127) k1csi válasza lcee79 (#12126) üzenetére


k1csi
senior tag

a gépből mindenképp újat akarok

Ez miért jó neked?

Egyébként én a fixhez is vennék külső vakut, persze lehet vakumániás vagyok (úgy, hogy vsz. nagyon jó fixeim vannak...).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#12128) kaligula


kaligula
tag

Üdv! Nikon d3100 tulajok segítsége kellene! Debrecenben! Akkumulátorom feltöltése idejére kellene egy töltő (nh-24)!

rovidkv.reblog.hu

(#12129) Csaabi


Csaabi
tag

hello! Lehet h már egy nagyon közhelyes kérdéssel jövök, de az elmúlt pár évbe egy kompact gépem volt és most szeretnék váltani dslr-re. Nem szeretnék elrugaszkodni se a valóságtól és valami nagyon nagyon drága gépet venni ami teljes mértékben meghaladja a képességeimet. De azt se szeretném h veszek egy gépet és utána rá kell döbbennem h vehettem volna egy jobbat is hiszen mégse akar az ember "szart" venni. Tudnátok nekem egy-két tippet adni és távpontot hogy mit vegyek figyelembe a vásárlásnál? Csak is újat szeretnék semmiféleképpen használtat. Én kinéztem egy gépet, de természetesen ez nem mérvadó mert nagyon sok gépet átnéztem és több is megfogott. Igazából Canon-t és Nikon-t néztem de várom még az ajánlásokat és és ötleteket mit miért vegyek.
Előre is köszönöm nagyon a segítségeteket!

Ui.: ezt a gépet néztem ki
[link]

Csaabi

(#12130) csakb válasza Csaabi (#12129) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Ennél azért több információ kellene. A C 650D árkategóriájában elég nagy a választék. Mennyit szánsz rá? Arra is gondolj, hogy nem csak a vázat kell megvenned, hanem optikákat is. Hogy neked mi kell, az a fotózási szokásaidon, és a terveiden múlik.

Ha alapvetően csak fényképezni szeretnél, akkor a jelenlegi felhozatalban nüansznyiak a különbségek, legyen szó CaNikonról, MILC-ekről, Sony-ról, Pentaxról.

Ha kis méretet szeretnél, akkor a MILC-eket kellene nézegetned. Ha az új hype, a videótudás valamiért nagyon fontos, akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#12131) MC Pite válasza Csaabi (#12129) üzenetére


MC Pite
veterán

Illetve fusd át a kinézett gép használatiját!
Több kollégám azt mondta hogy hűha, inkább milc mint tükrös, képminőségben hasonló; nem olyan képet gyártani, a kezelésben 'elveszni' a dslr-el sokkal könnyebb. Én kollégáknák kekézbe nyom tam mindkettőt, és a magam részéről azt mondtam, ha nekik már a tükrös kell, azt tudniuk kell magukról. Ha ezt nem érzed, Pana G(f)3 környékén nézz körbe...

Bár azoknál akik utána nem engem nyüstölnek a kérdéseikkel és nem látom a néha savanyú arcukat, nem is biztos hogy foglalkoznom ezzel :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12132) kaligula válasza Csaabi (#12129) üzenetére


kaligula
tag

Rendkívül jó példányokat lehet kifogni használt piacon. Igen szép és kellemes csomagokat vehetnél a 650d árán. (táska, teleobjektív, vaku és váz)

Üdv! Nikon d3100 tulajok segítsége kellene! Debrecenben! Akkumulátorom feltöltése idejére kellene egy töltő (nh-24)!

[ Szerkesztve ]

rovidkv.reblog.hu

(#12133) Csaabi válasza kaligula (#12132) üzenetére


Csaabi
tag

Hasznaltat nem nagyon szeretnék venni meg az esetemben kicsit körülményes is. De köszönöm a tippet.

Csaabi

(#12134) Csaabi válasza csakb (#12130) üzenetére


Csaabi
tag

Árba max 2-3kiló amiért nézegetem gépeket. Mindenféleképpen dslr-t szeretnék venni mert próbáltam már párat és tetszenek. Fotózni meg tájat szoktam főként.

Csaabi

(#12135) Zozzer888 válasza Csaabi (#12134) üzenetére


Zozzer888
addikt

A 650D egy nagyon jó gép,szeretni fogod szerintem ha azt választod.600D nem játszik?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12136) Csaabi válasza Zozzer888 (#12135) üzenetére


Csaabi
tag

De játszik ő is csak azért vennem a 650et mert az új procival szereltek már meg az érintős kijelzo végett

Csaabi

(#12137) csakb válasza Csaabi (#12134) üzenetére


csakb
őstag

Tájfotózásra tényleg bármi jó. Tetszőleges, olcsóbb váz, egy jobb alapzoom, jó polárszűrő, ND szűrő, normális állvány simán belefér a keretbe. Bármely márkából.

(#12138) Csaabi válasza csakb (#12137) üzenetére


Csaabi
tag

Milyen lencsebe gondolkozzak? Vagy kérdésnek a 18-135mm megfelel amit adnának a kiszemelt canon-nal?

Csaabi

(#12139) Csaabi válasza Csaabi (#12138) üzenetére


Csaabi
tag

Meg néha szoktam kozeliket is csinálni meg makrot.

Csaabi

(#12140) Zozzer888 válasza Csaabi (#12138) üzenetére


Zozzer888
addikt

18-135-ből az STM-essel érdemes próbálkozni csak szerintem.Táj képhez inkább valami UWA kéne neked.

Esetleg egy 15-85-el jól ellennél...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12141) sasa134 válasza Csaabi (#12129) üzenetére


sasa134
addikt

Szia, Pentax K-30-at nézted? Mindenképp javaslom kipróbálásra, tapogatásra - iszonyat király váz, bár nem kihajtható a kijelzője, azért másban pótolja a lemaradást. Például ott az időjárásálló váz, a nagyfokú obitámogatottság visszafele (K bajonett 30-40 évre vissza okés) - én is több hónapnyi hezitálás után döntöttem a Pentax mellett anno (a Nikon ellenében) - én nagyon meg vagyok elégedve. Itt egy K-30 teszt

Obik terén sztem remek szett lehet egy Pentax 16-45/4 és később mellé egy 55-300 azt' meg is vagy. Nagylátó (vagy inkább alapzoom) alternatíva lehet a 17-70 Sigma(k) illetve a Tamron 17-50/2.8.
Lehet jó áron fényerős fixeket kapni, ott a Pentax DA 35mm f2.4 például - remek lencse, nekem is van egy. Nem is beszélve az olcsó és tengernyi manuál fókuszos obiról, 50 1.4, de főleg az SMC M50 1.7 igazán csodás darab. Szóval van választék , nem csak Canon-Nikon van.

mindenképp nézz meg egy Pentaxot (K-r is jó lehet! nem a váz fog számítani - legalábbis az elején, hanem az obiparkod és a tudásod/tehetséged)

ha kérdésed van, privizz. Jó döntést, üdv

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#12142) csakb válasza Csaabi (#12138) üzenetére


csakb
őstag

Canonnál passz, hogy mi lenne a jó. A hosszabb zoom gyengébb képminőséget eredményez, én kerülném.

(#12143) Csaabi válasza Zozzer888 (#12140) üzenetére


Csaabi
tag

Igen az stm-et néztem.

Csaabi

(#12144) csakb válasza Zozzer888 (#12140) üzenetére


csakb
őstag

"Táj képhez inkább valami UWA kéne neked."

Az szerintem nem igaz, hogy tájképezni UWA-val kell. Jó az UWA bizonyos hatások eléréséhez, de én inkább viszek magammal egy jóképű 28-as és 50-es (igen, 50-es) fixet tájképeléshez, mint valami széles látószögű üveget.

Nagyon gyakran olvasok olyat, hogy megveszi a júzer az UWA-t (mert az milyen jó tájképre), aztán fél-egy éven belül rájön, hogy alig rakja a vázra, és inkább eladja. :)

(#12145) csakb válasza sasa134 (#12141) üzenetére


csakb
őstag

A K-30-ra én is savaznék, csak kár, hogy itthon még elég kretén áron mérik. :]

Nagyon hasznos plusz tulajdonsága még ennek a váznak a pentaprizmás kereső, és a két vezérlőtárcsa. Több értelme van mindkettőnek, mint az érintőképernyőnek.

(#12146) Zozzer888 válasza csakb (#12144) üzenetére


Zozzer888
addikt

Azért javasoltam a 15-85öt...az jó lenne neki mindenre kb...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12147) csakb válasza Zozzer888 (#12146) üzenetére


csakb
őstag

Hát igen. Az egyetlen szépséghibája, hogy a rendelkezésre álló pénzkeret jó 2/3-át elvinné. :)
Nyilván lehet alá rakni 1100D-t is, az obi ugyanolyan szépen rajzol azon is. :)

(#12148) Csaabi válasza csakb (#12145) üzenetére


Csaabi
tag

Persze itt nem az erintokijelzon van a hangsúly hiszen az csak egy kellemes plusz. Azért is kerdeztelek titeket mert nektek van ismeritek őket és tudtok hasznos tippeket tanácsokat adni

Csaabi

(#12149) Zozzer888 válasza Csaabi (#12148) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az obi sokkal többet számít mint a váz

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12150) Csaabi válasza Zozzer888 (#12149) üzenetére


Csaabi
tag

Akkor te milyen vazat javasolsz?

Csaabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.