Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) Throme válasza csakb (#12226) üzenetére


Throme
veterán

ok ok :)
ez az igazsághoz hozzá tartozó dolog. A D5100 alacsony és pont, de szerintem nem kényelmetlen a fogása.

(#12252) lcee79 válasza Throme (#12251) üzenetére


lcee79
őstag

Árban meg minden tekintetben már akárhogy is nézem a D5100 lesz a nyerő
(ez a fogás dolog nem annyira lesz számomra fontos mint a jó képminőség)
Canonból ha vennék akkor a 650-es kellene (mert az az új... :DDD) és az a 18-135-el már 300.000 ft
esélyem sincs :)
Még azért egyszer ha lesz időm munka közben elmenni, megnézem a canont fogásra milyen (mondjuk mikor a fórumra jöttem még nem is gondoltam hogy nikont tetszeni fog :) )
Csak már meglenne rá a pénz! :)

A 18-105-ös objektívvel (ami 3.5-5.6 fényerővel rendelkezik), bent a szobában nem túl nagy fényben is fogok tudni normális képeket csinálni vaku nélkül is, ugye?

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12253) Throme válasza zolka78 (#12237) üzenetére


Throme
veterán

ja ja ezért írtam amit írtam :)
Én a nikon oldalt hozom szégyenbe :D, de elég barátságos amit a 650D-ről olvasgattam és szerintem a nikonnak belépő szinten fel kéne kötni a gatyót. Ha nem is szenzorban...
Ok, hogy D3200 24Mp szenzor, de lehet inkább a 650D-t választanám.
Roppant kíváncsi vagyok a D5200-ra ha lesz ilyen.

(#12254) lcee79 válasza Throme (#12253) üzenetére


lcee79
őstag

"Roppant kíváncsi vagyok a D5200-ra ha lesz ilyen."

Azt mondta a boltban az eladó mikor kérdeztem erről, hogy a D600 ugye most a legújabb, (az kb akkor jött ki mikor bent voltam) és hogy a D90-nek jön legközelebb az utódja.
Szóval mostanában nem hiszem hogy lesz D5200... :(

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12255) Throme válasza lcee79 (#12252) üzenetére


Throme
veterán

Kérdés ki mit nevez normális képnek.
A D5100 szenzorában van némi tartalék magas iso mellett, de gyors mozgásokat nehezen fogsz meg vaku nélkül.
Magas iso-nál azért vesztesz dinamikát és a képed is "szmötyis" lesz.
Fényerős obival meg kevésbé lesz "szmötyis" mert alacsonyabb ison is tudsz fotózni (szemben egy 18-105-tel) viszont kapsz egy pici dof-ot, ami nem mindig jön jól....

Én most is azt mondom, mint x hsz-szel korábban. Legyen a Te döntésed mit veszel, ne másé.
Nem tudom milyen sürgős a vétel, de ha nem, akkor nyugodtan mélyedj el benne melyik lesz jó most és hosszú távon 1aránt....

[ Szerkesztve ]

(#12256) Throme válasza lcee79 (#12242) üzenetére


Throme
veterán

A kompakt mindig is mosógép marad. nekem is van bridge. Szerettem, de a képminőség miatt váltottam. Amatőr szinten azt tudom mondani új világ nyílt meg és igen, én is a képminőség miatt váltottam elsősorban. Az all in one kényelmet kellett cserébe feladni. De megéri!!

(#12257) lcee79 válasza Throme (#12255) üzenetére


lcee79
őstag

"akkor nyugodtan mélyedj el benne melyik lesz jó most és hosszú távon 1aránt...."

Mostanában nagyjából ezt csinálom egyfolytában:)
Már tegnap éjjel is fényképezőgépekkel álmodtam, úgyhogy lassan bekattanok :DDD

Már neten megnéztem minden tesztet, képeket a flickr-en, fotós könyveket olvasgattam, itt a fórumban kérdezgettem, boltban is voltam már kézbe venni (de nem pláza, úgyhogy macerás elkérni zárt üvegvitrinből)
Szóval ezt csinálom nagyjából 1 hónapja...
Ha pénz nem számítana és lenne sok, akkor kevésbé dilemmáznék :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12258) Throme válasza lcee79 (#12257) üzenetére


Throme
veterán

1 fontos dolgot kihagytál4
2 hete a fotós talit :)

(#12259) lcee79 válasza Throme (#12258) üzenetére


lcee79
őstag

Azt biztosan, mert hogy nem is tudtam hogy van, és hogy hol és egyáltalán semmit :)
De amúgy sincs még fényképezőm :(

De amúgy sajna egyre több információ, teszt után azért megint tetszik a Canon 650-ese is, főleg hogy én a tech ujításokat mindig is szerettem, és most abban van pl érintőkijelző stb ami a többiben nincs, + dpreview összehasonlító képén is kicsit jobban tetszett a canon képe, mintha 100-as iso-n is élesebb lenne mint a nikon... (de a 18-135-össel az ára az elriaszt... ~300.000 legolcsóbb webshopos ár, csak a 18-55-el tudnám maximum megvenni)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12260) csakb válasza lcee79 (#12259) üzenetére


csakb
őstag

Az élesség azért elég sok tényezőtől függ, főleg egy DSLR-nél. :)
Az érintőképernyő meg inkább a tisztességes földmíves emberek látásának rontására szolgál.

Aggódj kevesebbet, addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér, aztán használd a motyód és tanulj. A jó kép alapvetően nem azon fog múlni, hogy a kezedben lévő eszköz adatlapján hány csellentyűcske van feltüntetve, meg hogy a nyakpántba mi van belehímezve, hanem rajtad.

(#12261) lcee79 válasza csakb (#12260) üzenetére


lcee79
őstag

A pixinfó tesztben elég jókat írtak erről az érintőkijelzőről, meg elég hasznos, és elég könnyűvé teszi a kezelést... ilyeneket írtak róla.
Szóval szerintem praktikus lehet, meg ugye mobiltelefonon mikor használom, már volt olyan hogy a mostani gépen is odaböktem ahova fókuszálni akartam, de persze fz-38 nem csinált ettől semmit :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12262) MC Pite válasza lcee79 (#12261) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen? Ki a tököm akarja bökdösni? El sem akarom emelni a fejemtől ha nem kell. Nem pöttöm ikonok kellenek, hanem határozottan járó sok gomb. G2őm tácsos volt, körülményesebb a kezelése kijelzőről szerintem.

Aki meg oda bök ahova fókuszálni (és exponálni) akar, annak nem dslr kell, hanem kompakt/milc szerintem. Gyere tartsd ki a bő 1,1kg-os gépemet és a másik kezeddel bökögesd :D

Pár nap után kikapcsoltam mindent amit lehetett tapicskolósan... Volt hogy véletlen értem a kijelzőhöz táskába rakáskor oszt egyszercsak exponált, brrr.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12263) csakb válasza lcee79 (#12261) üzenetére


csakb
őstag

Tudom, hogy egy rettenetesen maradi ember vagyok, de én a szememhez emelt keresőn keresztülnézve szoktam fotózni. Ilyenkor legfeljebb az orrommal tudnám böködni az érintőképernyőt, aminek nem sok értelme van. A több vezérlőtárcsának, és a megfelelően elhelyezett, dedikált gomboknak és kapcsolóknak végtelenszer több gyakorlati haszna van, de ezt csak a saját tapasztalatom, nem pikszinfós cikkben olvastam. ;]

(#12264) lcee79 válasza csakb (#12263) üzenetére


lcee79
őstag

Na akkor ezek alapján 2 ember szerint sem hiányzik az érintő...
Tehát akkor azzal nem nyerek semmit, vagy nem sokat,
De a nikonnál pont azt szokták írni hogy kevés a dedikált gomb... Tehát az sem nyerő ezek szerint :(

+az az élesség kérdés nem tudom mennyire a gép tudása, de a dpreview elvileg biztos nem direkt rossz képet nyomott a nikonnal (mondjuk rossznak nm is nevezném, csak a Canonnal összevetve az eredeti képet egymás mellett...)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12265) k1csi válasza lcee79 (#12261) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem rossz az érintőkijelző, de nem olyan dolog amit ne tudnál nélkülözni kül. ha nem tudsz sokat szánni rá.
Néhány véletlen fotó után én is kikapcsoltam a bökdösésre expót a GH2-n. Segíteni, hogy hova tegye a fókuszt nagyon jó (és még mindig használom)
Sokkal inkább azt nézd meg, hogy a hibrid AF neked elég jó-e ha ilyen vázat akarsz. Korábbi Canonok kontraszt AF-je (Liveview) rém lassú. Azaz lényegében kereső és dedikált fázis AF pontok vannak (amiből elsősorban a középső az ami ér is valamit kül. belépő vázaknál).

Élesség, ha egyébként jó helyen volt (nagy szenzoros gépeken nem lehet mindig minden éles csak egy tartomány az élessségi síktól) akkor elsősorban az obitól és élesítéstől függ.
Egy jó obival minden váz elég jó már hidd el.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#12266) csakb válasza lcee79 (#12264) üzenetére


csakb
őstag

"De a nikonnál pont azt szokták írni hogy kevés a dedikált gomb..."

Ez pontosan igaz a 650D-re is. A belépő kategória már csak ilyen. Amatőr felhasználásra azért bőven jó így is mindkettő.

"+az az élesség kérdés nem tudom mennyire a gép tudása,"

JPG-ben azon is múlik, hogy a JPG-motor mennyire húzza fel az élességet. Ha ez neked nem tetszik, akkor lehet finomhangolni. RAW-ból meg azt csinálsz, amit akarsz.

Én nem látok semmiféle eszement különbséget: [link]. A 650D előtt EF 1.4/50 volt f/8-on, a D5100 előtt 1.4/50 G f/8-on. Ami érezhetően élesebb ebben az összehasonlításban, az pl. az Oly EM-5, de azok a képek meg makróobival készültek, ami más liga.

(#12267) Zozzer888 válasza lcee79 (#12259) üzenetére


Zozzer888
addikt

A 18-55 IS II- nek brutál jó rajza van, de mi zárta ki a 600Dt?:D

Am tényleg mindegy mit veszel, úgyis csak használat után fogsz rájönni hogy mi kell neked...vagy mi kellett volna.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12268) MC Pite válasza lcee79 (#12264) üzenetére


MC Pite
veterán

Szintén maradi vagyok. Stabilizál, meg... áhh, ég és föld; rühellek kijelzőről fotózni, pláne tükrössel, pláne lassú fókusszal. 2-20centiről igen, kijelzőt használok, de máskor nem. Áltlaában állványról is átnézetit használok.
Élesség kérdés hülyeség... Inkább a gyári jpg élesség beállítás, meg obi függvénye. Nagyobb gépeken nem szeretik élesíteni nagyon a jpeget - meg hát oda állítod az obid, igényeid függvényében.

+1, a tapicskolós részhez:
A helyes kameratartásról-részt ajánlom innen ;)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12269) k1csi válasza csakb (#12266) üzenetére


k1csi
senior tag

Vsz. az ISO1600 fotónál elrontották a fókuszt vagy valami volt, mert nagyon kilóg a többitől (RAW).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#12270) lcee79 válasza Zozzer888 (#12267) üzenetére


lcee79
őstag

Pont azért kérdezgetek, hogy ne utána derüljön ki, hogy nem ezt kellett volna :)
A 600D-t nem zárta ki semmi, de a 650 újabb, és az újabb termékekben legtöbbször kijavítanak hibákat amiket az előzőben még probbléma volt stb, szóval ezért gondoltam
D5100-nél nincs ilyen zavaró tényező, annak még nincs utódja :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12271) t72killer válasza Throme (#12255) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kulcskérdés, hogy mennyi az a magas iso, ami még elfogadható - ill mi a max, ami szoftveresen/hdr-ezve még kipofozható. SzvSz iso 3200 még teljesen jó az 5100-nál (zajszűrni persze kell), iso6400 sok ügyeskedéssel még menthető. Hozzávéve azt, hogy a kolléga annyival olcsóbban jut hozzá, mint egy 1,8/35 + 1,8/50 ára, így az éjellátó versenyt a nikon nyerte:)).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12272) Zozzer888 válasza lcee79 (#12270) üzenetére


Zozzer888
addikt

ez nem teljesen igaz:) jó az a 600D , már az 550 is jó volt

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12273) zolka78 válasza Zozzer888 (#12272) üzenetére


zolka78
senior tag

Senki nem mondta, hogy rossz az a 600D, de sajnos a Canon az 550D óta nem igazán rukkolt elő tényleges innovációval a belépő kategóriában. Én is canonos vagyok(500D), de a régóta használt 18Mpx szenzoruk és 3 apsc-re tervezett üveg átreszelésén kívül, csak egy 40mm obi volt ami újnak mondható. A többi amit beszórtak a belépő kategóriába, az nem volt újítás a részükről, csak alkalmazás. Persze senki nem fog rosszul járni, vagy csalódni, ha esetleg egy 600D vagy egy 650D mellett dönt. Én még sokakkal ellentétben az xxxxD vonalat is tartom valamire. Sokaknak valójában még az is elég. Ráadásul nagyon olcsón lehet pár hónapos példányokhoz jutni. Igazi kitobis kategória. És azon az áron mint egy bridge szerű valami, annál viszont jobb.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#12274) lcee79 válasza Zozzer888 (#12272) üzenetére


lcee79
őstag

Na bementem megint a boltba és kikérdeztem az eladót, és elkértem mindegyiket ami érdekelt.
A Canon előnye az volt, hogy tényleg jobb volt a fogása sajnos, és itt ki is merült az előnye, mert a boltos szerint a Canonnak nincs rendes magyarországi képviselete, és ezért macerásabb beszerezni az alkatrészeket, a szervíz is macerás, és 3 év garancia sincs, nem túlságosan ajánlotta.... söt!

A Nikon 3 év garanciális, mindent azonnal tudnak intézni, és rendes magyarországi támogatás van, ebben a boltban épp a mai napon volt egy olyan akció, hogy a Nikontól lejött ide pár szervízes és ingyen kipucolták a fényképezőt, és voltak kirakva nikon gépek (D800, D4) amiket ki lehetett próbálni és fényképezni, és hozzá többszázezer forintos objektívek stb.

Azt mndta, tudásra szinte megegyeznek, képeknél a Canon kicsit több piros, nikon kicsit zöldes (mondjuk ezt én is leszűrtem a dpreview-es képekből. :) )
Aztán még néztem a D3200-ast mert ahol pl az 5100-ason van a nyitó rész, ott annál 4-5 gomb van, ami praktikus lehet, használatkor. És pár dologban újabb volt és az eladó szerint mikor kipróbálták csodálkoztak hogy volt ami szebben nézett ki az újabbal, mert a szenzoron is változtattak, meg a proci is újabb stb...
De egy leheletnyivel még kisebb volt a 3200 mint az 5100, pedig már az se nagy :)

És azt is mondta hogy a következő valami olyasmi lesz hogy az D5100-as a D90-est és a D7000-est valahogy összegyúrják, és abból lesz valami legújabb gép valamikor a közeljövőben.

Na most ennyivel lettem kb okosabb. :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12275) Throme válasza lcee79 (#12264) üzenetére


Throme
veterán

Azért mert valakinek nem bejövős valami, akkor már neked sem?
Ha itt mindenik elkezdené dicsérni a pajtás fényképezőt, akkor meg is vennéd, függtelen attól, hogy dslr-t szeretnél ;]

Én pl kipróbáltam ezt a bökdösős megoldást, igaz milc-en és szerintem nem rossz.
Dslr-en meg ha kihajtod az lcd-t és LV-ben lősz (csak hogy ne kelljen a földön hemperegned) akkor nagyon jól jön a bökdösés.

A 650D-ben van szért más is. Pl 9 db keresztszálas főkuszpont.
Erre sokan írják majd hogy minek, mikor csak a középsőt használják.
Én pl szeretem használni a szélsőket is, csak nekem nem annyira érzékenyek mint a középső.

Szóval így sosem fogsz tudni dönteni....

(#12276) Zozzer888 válasza lcee79 (#12274) üzenetére


Zozzer888
addikt

Cáfolnám hogy nincs rendes képviselet és szerviz ,persze a 3év az 3 év

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12277) Abry válasza Throme (#12275) üzenetére


Abry
tag

Pontosan!

szerk.:--- nem olvastam végig a kommented --- :D

[ Szerkesztve ]

(#12278) lcee79 válasza Zozzer888 (#12276) üzenetére


lcee79
őstag

Nézegettem a Canon oldalát, és leginkább hipermarketekben lehet kapni hivatalos oldal szerint... mondjuk jó lenne, lenne itt egy Canonnal foglalkozó bolt, aki hivatalos magyar forrásból (ha van ilyen) szerzi be a termékeket, és azt mondja hogy 100% hogy nem így van.
Igazából nem tudom, leellenőrizni csak azt tudom amit az eladó mondott, (de mivel mindekettőt forgalmazzák akkor nem tudom mi oka lenne hazudni erről)
azt mondta pl. rendelt valamit 3 hete azóta sem jön meg, és folyton az aktuális euró árfolyamoktól függ az ár emiatt nem tud semmit fixen ígérni stb stb
Nikonnál van magyar ár, és nem ingadozik az euro árfolyamok miatt...

Ja és a szervizekkel is volt vmi probléma és nem is kapkodnak a javítással (nem emléxem már mindenre amit mondott, de az biztos, hogy hiába voltak canon termékek, de ha veszek is canont biztosan nem náluk... mivel Canonban drágák is.)

Webshopok ugye mindenféle helyekről be tudják szerezni...

Amúgy együtt nézve őket, nikon objektívjei igényesebb benyomást keltenek, és a 18-105-ös is szimpatikus volt (elővették nekem gyári dobozból, és azzal is kipróbálhattam, mert alapból a 18-55-össel volt kirakva)

De fogásra tényleg jobban belepasszolt a kezembe a Canon, viszont a 650-est meg meg sem néztem közelről, 300 ezret úgysem adnék érte (18-135-el annyi), nem akartam fájdítani a szívem azzal is :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12279) zolka78 válasza lcee79 (#12278) üzenetére


zolka78
senior tag

Canon

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#12280) lcee79 válasza zolka78 (#12279) üzenetére


lcee79
őstag

Ezt láttam, megnéztem canonnl a bolt után mindenféle adatot, (semmi jele nincs annak, hogy valami nem stimmelne náluk) viszont az ebből nem derül ki, hogy ha viszonteladó lennék, mennyire gyors és milyen megbízható partner lenne.
Mint ahogy pl a Nikon is teszi mindenféle kiegészítő szolgáltatással megspékelve... (amit 2-vel ezelőtti hozzászólásomban írtam)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12281) zolka78 válasza lcee79 (#12280) üzenetére


zolka78
senior tag

Szerintem mindkét oldalon vannak képviseleti, szervizeltetési és forgalmazói problémák. El tudod képzelni, hogy a Canon egyikkel sem foglalkozik MO-n, még ha akadnak néha gondok is. Hangsúlyozom, gondok szerintem a Nikonnál is vannak. Legalább is olyan mindenhol van, hogy az ismerősének az ismerőse ezt meg ezt tapasztalta ;) . Azért vannak cégek MO-n akik a több tíz milliós fotóaparátjukat simán bevállalják a Canonnal, nem véletlenül.

Szerintem te már annyira tanácstalan vagy, hogy lassan már nem is veszel semmit :D . Mennnyé mán aztán vedd meg azt a gépet amelyik tetszik és lazításképpen fotózz vele ;] ;)

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#12282) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Ha a kettő közül kellene választani, akkor melyik lenne a jobb vétel?
Pana G5 vs Nikon D5100.
Kis mértékben szeretnék videózni is velük, de nem oly mértékben, hogy ez kizáró ok legyen a nikonnak.
Nikon 3 év garija eléggé arra fordítja a mérleget... :B
Pana viszont újabb modell, tud panorámát, és ugye elvileg jobb videóban, de ez nem perdöntő...
Ha beltérben is szeretnék fotózni, nem ideális fényviszonyok közt, akkor a pana nagyon elvérezne? :U

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12283) lcee79 válasza zolka78 (#12281) üzenetére


lcee79
őstag

Amit írsz olyan mindig előfordul, de ezeket amiket nekem mondtak, ezt egy fényképezőgép bolt mondott, amelyik 99%-ban ezt a 2 márkát árulta.
Mindenesetre nehéz egy ekkora cégről elhinni, hogy ilyen rossz lenne a menedzsmentje...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12284) MC Pite válasza s7evcsenko (#12282) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem vérezne nagyon el, de ha jobb üvegeket akarsz rájuk venni, a nikonhoz sokkal nagyobb a kínálat és (sokkal) jobbak az árak is.
Ha szoktál (szinkron) vakuzni, ha tudod próbáld ki a gépet, a G2 egy tragikomédia ahogy kezeli (auto iso-val pláne). 1"-es záridőket akar állandóan, így kézzel általában 800 környéki isora tekertem. Persze a nikontól (D5000) és a Fujitól is (attól nagggyon messzire) elmaradtak a vakus képek természetességben. Ez engem lelombozott hogy egy ilyen kategóriájú gép ilyen bal***sz legyen, a N8-asom is 95%ban úgy exponálja ki a képet vakuval ahogy elképzeltem (azt is bevettem a gépek összehasonlításába a végén).

Pana nagy előnye az evf, az isten - meg persze a videó. Innentől mélységélesség, zaj, obikínálat (pl a remek kis 18-105nek messze földön nincs igazi ellenfele a panára tudtommal)) terén fényévekkel előrébb van a nikon.
Vagy esetleg ha már pana, a G3 kit nem tudom játszik-e (ha kétszer annyiba kerül is, akkor se fogja soha behozni állóképben az enyémet sem, nemhogy az 5100at) - legalábbis hacsak konkrétan nem kell vmi feature belőle, nem adnék ki 4/3os gépért többet.
Ja, a jpegek nem tudom javultak-e, azok sem a legjobbak - homogén felületeken, pláne lapos szögben borzasztóak, a 2/3-os fuji leverte 3mpixel 89%on mint vak a poharat.

Illetve ha nem akarsz a képekkel sokat foglalkozni, vagy nem szereted az esetlegesen magas a selejtarányt (evf hiánya), vagy a méret is fontos, akkor pana.
Ha nagyon kell, pár real life tesztet előkereshetek a G2/D5000 viszonylatban, hasonlóak lehetnek az erőviszonyok.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12285) s7evcsenko válasza MC Pite (#12284) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ehh, azt hittem ennél azért egyértelműbb lesz a döntés... :B
Igazából eredetileg G3-at szerettem volna, de akkor még nem volt szó G5-ről...
Szíven szerint e Panát venném, de félek, hogy csalódnék a képekben, meg hát ez az 1 év gari is elég soványkának tűnik, ha később tovább akarnám adni...
Nem nagyon szeretek mojolni a beállításokkal, de ahogy látom az épkézláb érvek a D5100 mellett szólnak.
Olcsóbb is, jobb az obija is, jobb a képminőség, 3 év gari... ellene pedig az evf hiánya és a videó.
Itt a videónál mennyire gáz a helyzet? Ha mondjuk nem a milc-hez hasonlítjuk, hanem egy Galaxy S2-höz? :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#12286) madgie válasza MC Pite (#12284) üzenetére


madgie
titán

"Ja, a jpegek nem tudom javultak-e, azok sem a legjobbak - homogén felületeken, pláne lapos szögben borzasztóak, a 2/3-os fuji leverte 3mpixel 89%on mint vak a poharat."

ez a nap végére szívderítő volt :D

s7evcsenko: nem csalódnál te semmiben, hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#12287) kaligula válasza MC Pite (#12284) üzenetére


kaligula
tag

Hogy lenne jobb az EVF az optikai keresőnél? Ez nekem erős túlzásnak tűnik.

rovidkv.reblog.hu

(#12288) madgie válasza kaligula (#12287) üzenetére


madgie
titán

Sehogy. Sötétben sem lehet vele jobban látni, meg nem is azt mutatja, ami az elkészült képen lesz. Sőt, belenagyítani sem lehet a keresőképbe, akár 1:1 pixel szinten sem.

;]

(#12289) Freddy76 válasza madgie (#12288) üzenetére


Freddy76
addikt

Még azt se felejtsd ki, hogy nem azokat az információkat rakod ki az evf-re, amelyeket akarod. Meg hogy milyen rossz, amikor az evf-be porszem vagy kosz kerül.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12290) Throme válasza Freddy76 (#12289) üzenetére


Throme
veterán

A milc tulajok mindent a szívükre vesznek.... :K .... és ellentámadásba lendülnek!

(#12291) Freddy76 válasza Throme (#12290) üzenetére


Freddy76
addikt

Dehogy. Csak írigykedünk. Mi is szeretnénk férfias, nagy, hangos gépet, elromló mechanikus alkatrészekkel. Már csak a fíling miatt is. :K :U

Na jó, nem ;] .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12292) kaligula válasza Freddy76 (#12291) üzenetére


kaligula
tag

Férfias? Hmm, fallikus szempontból még nem gondoltam a fényképezésre.

rovidkv.reblog.hu

(#12293) madgie válasza Freddy76 (#12291) üzenetére


madgie
titán

Meg igazából könnyes szemmel gondolunk vissza a régi szép időkre, mikor minden egyes objektív másképp volt af hibás egyazon gépen. Utánozhatatlan életérzés volt két nap szabit kivenni, Pestre vonatozgatni, Camera Kft-nél asztalt csapkodni :DDD

Tudom, ez nem ide tartozik, de ha egyszer annyira jóóó volt státusz-szimbólumot birtokolni :))

[ Szerkesztve ]

(#12294) Throme válasza madgie (#12293) üzenetére


Throme
veterán

Azért erre vásárláskor lehet figyelni, mert megengedik, hogy kipróbáld (ahol nem oda nem megyek).
Ok, hogy nektek nem kell ezzel vesződni.

(#12295) madgie válasza Throme (#12294) üzenetére


madgie
titán

Jó, de mit csinálsz egy olyan makróval ,ami mondjuk csak a közelpontnál megy mellé, végtelennél meg halálpontos? Sigmánál előfordul...

Mindegy, ti tudjátok, én a hátam közepére sem kívánom a totózást minden objektív-vételnél.

(#12296) MC Pite válasza kaligula (#12287) üzenetére


MC Pite
veterán

Akkor így mondom: A G2 hatalmas, tűéles keresőjét sokkal jobban szeretem mint a (kis) tükröt. Látom az expókorrekció eredményét(úgy rémlik ennél is), és a kész képet is. Este ezzel se látok többet (meg kevesebbet se) mint tükörrel, ez nem zavar. M42es obiknál meg (akit érint) előny megint (mf nagyítás).

Nem divat szeretni a kontraszt alapú fókuszt, de ha muszáj lenne relációs jelet kiraknom a fáziseltolásos és kontrasztalapú közé, akkor utóbbi felé tenném. Nem túl gyorsan mozgó dolgoknál viszont végre használható a követő fókusz - igaz, bringaversenyeken af lock vagy mf-t használok. Hangyócányit backfókuszos (fázissal) a 18-105öm, kontrasztalapon szinte pontos (utóbbi mondjuk használhatatlanul lassú, csak extrém helyzetekben használom). Nem teljesen értem, de nem zavaró mértékben (vagy az ábrát nem elég jó szögben tartom, vagy faxtudja).

madgie: Portré pólójánál és ferde homogén felületnél (kerítés) határozottan jobb volt, ha kéred, este feltöltöm. Egyéb helyeken egál, de a homogén részen inteli resolutionnal is meg nélküle is fura (nem tudom G3 és attól fölfele javult-e).

Senki nem mondta hogy jó vagy rossz a dslr/milc. Kicsit másabbak, ki kell próbálni kinek mi jön be. Én azt hittem a milc jön be (papíron igen), aztán a G2 konkrétan nem jött be mégse. X-E1-re meg nincs della :(

Videó: Tessék youtubeon kézből készült felvételeket vadászni a gépekről.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12297) madgie válasza MC Pite (#12296) üzenetére


madgie
titán

"ha kéred, este feltöltöm"

Jöhet, ide a közösbe :) Bár a Pana pocsék jpg-ben (mindig leírjuk, hogy rawban kén' használni, mert fényévekkel jobb) de kíváncsi vagyok, mit láttál a képeken és mi mit fogunk látni :)

(#12298) MC Pite válasza madgie (#12297) üzenetére


MC Pite
veterán

Amúgy erre melyikünk emlékszik rosszul?
"meg nem is azt mutatja, ami az elkészült képen lesz. Sőt, belenagyítani sem lehet a keresőképbe"
98% hogy változik expókorekcióra a kereső képe, és 100% hogy lehet belenagyítani (a Pentaconnal mindig úgy használtam).
De ismerősnek adtam el a G2őt, megkérdezem már hogy hogy van az élőkép...

Addig is flickerről (ideiglenesen publikus a láthatóságra állítom): D5000/G2/S100fs

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12299) csakb válasza MC Pite (#12298) üzenetére


csakb
őstag

Szerintem nézz utána az irónia jelentésének. ;)

(#12300) madgie válasza csakb (#12299) üzenetére


madgie
titán

:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.