Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88601) norby_42 válasza dqdb (#88588) üzenetére


norby_42
aktív tag

Működik szépen, mondjuk az én gépelésemhez pont nem jó, használom a jobb space-t, mint Fn-t

Eat pasta, run fasta

(#88602) pulcsi válasza bindike01 (#88580) üzenetére


pulcsi
tag

Vicces ez a billentyűzet csak kár , hogy már 4 hónapja előrendelhető az Alzánál, habár lehet valaki már kapott. A kapcsolók cserélhetőek, szét nem lehet szedni a házat,de aki nem akarja annak jó. De a legjobb, hogy lehet régi nintendo játékokat tolni :D

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#88603) dabadab válasza pulcsi (#88602) üzenetére


dabadab
titán

kár , hogy már 4 hónapja előrendelhető az Alzánál

Egész Európában nem látom sehol raktáron (az USA-ban van).

Mondjuk nem tudom, hogy mennyire jó ötlet munkahelyre, gyárilag hangos clicky Box White-ok vannak benne, bár legalább hot swap PCB-vel.

DRM is theft

(#88604) Ispy válasza dabadab (#88603) üzenetére


Ispy
veterán

A box white nem hangos, a membrános dellek simán lenyomják.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#88605) Synthwave válasza bindike01 (#88578) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Őszintén szólva nem túl logikus egy olyan eszközön spórolni, ami kapcsolatot létesít az ember és gép között, alapjaiban határozva meg a felhasználói élményt. Ha fél miskáért veszel gépet, pláne. :))

Valami olcsóbb Keychron azért legalább dukálna hozzá. Most nagyon brutál akciót láttam, After Hoursnál 32 pénz egy V10, ami majdnem félár! Mehet bele egy adag Gateron Silent White kapcsoló, és már egész halk is a történet.

Ugye az egér+egérpad sem az volt, amin egy játszós gépnél túl sokat spóroltál?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88606) fuximaxi válasza Synthwave (#88605) üzenetére


fuximaxi
senior tag

A weboldal szerint még erre is működik a PETERP :R és úgy már csak 30 pisztolyorrú

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#88607) bindike01 válasza Synthwave (#88605) üzenetére


bindike01
aktív tag

Sokan nem ezen spórolnak. Sőt. :) Köszönöm meg fogom nézni mit ajánlottál.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#88608) ricogsm


ricogsm
őstag

Megjöttek a kapcsolók.
nagy izgalom van.
kaptam ajiba egy fekete kapcsolót.
Ami a vicc, tetszik mert lágyabb a járása a szürkéhez képest. Szürke amolyan mintha súrlódna. Mit csinálok egy kapcsolóval? :DD
Ez milyen kapcsoló a fekete?

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88609) Ispy válasza ricogsm (#88608) üzenetére


Ispy
veterán

Például berakhatod a space alá, az elég kényes a kapcsolóra, lehet az jobban megy ott.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#88610) arin válasza Synthwave (#88557) üzenetére


arin
csendes tag

Nézegetem a Q8 -at is, és köszi a tanácsokat mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#88611) Domonkos válasza Ispy (#88609) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hacsak nem pont az a cel, hogy a kemenyebb rugo egy kicsit ellensulyozza azt a par gf (grampond :F ) kulonbseget, ami abbol johet, hogy a space kupakja egy kicsit nehezebb, akkor szerintem rossz otlet kemenyebb, nagyobb erokifejtest igenylo kapcsolokat rakni a gyakran hasznalt billentyuk ala.
Amugy a ritkan hasznalt billentyuk ala is rossz otlet, de nem annyira, mint a gyakoriak ala.
Mondjuk a space a jelenleg elterjedt formajaban meg meg rosszabb otlet. :( Raadasul, hogy a bena formaja miatt meg extraban kell trukkozni a kapcsolokkal, a stabilizatorokkal es meg egy-ket esetleges fn-billentyu helyet is elfoglalja, szerintem teljesen komikus - csak nehez nehez rajta nevetni. :O

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#88612) ricogsm válasza Ispy (#88609) üzenetére


ricogsm
őstag

Pont oda raktam :)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88613) Sordoran


Sordoran
addikt

Egy hete ismerkedem a K10 Pro-val, sima red switch-es. Már elejétől kezdve tervben volt silent kapcsolóra váltás, viszont red helyett brown-on gondolkodom. Hiányzik a visszajelzés egyrészt, és hétvégén elő is fordult, hogy ahogy játék közben a WASD-en "pihentetem" a kezem, észrevétlenül lenyomtam az A betüt. Ez gondolom a visszajelzés hiánya miatt is volt. Jól gondolom, hogy a K Pro silent brown lenne számomra az optimális választás? Korábban írtátok itt, hogy hangosság tekintetében minimális az eltérés.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#88614) Domonkos válasza eagleberg (#88599) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat, ha ugy probalod meg kivaltani, hogy csak billentyuzetrol csinalnad ugyanazokat az egerezeseket, amit eddig egerrel vegeztel, akkor nem hiszem, hogy nagyon sikeres vagy elvezetes lesz.
A billentyuzetes egermozgatas - mondjuk ki - nem jo. Amit meg tudna sporolni - hogy ki es vissza kelljen nyulni az egrhez, az nem egy tul nagy valami; es ez a modszer osszesen ennyi elonybol indul. Ha annyira benacska a mozgas, mint amilyen, akkor nem sokat erdemes ezt hasznalni, mert egy kicsit komplexebb, vagy hosszabb mozgast igenylo (resz)feladatokhoz megint inkabb az eger lesz a jobb.

Szoval en inkabb azt javaslom, hogy ne igy probald meg kivaltani az egeret, hanem ugy, hogy amik eddig billentyuzeten bena helyen vagy elerhetetlen billentyukombinaciokan voltak funkciok, azokat hozzd be kozelebb! (azokat, amiknel inkabb kinyultal az egerert, mert azzal gyorsabb vagy konnyebb volt) Ezzel sokkal nagyobbat lehet sporolni.

Plusz - amit mar tavaly is tobbszor leirtam - ilyen "kiosztas" kialakitasanal ne a billentyukombinaciot probald meg megjegyezni es utana meg egy visszaemlekezessel az ehhez bind-old billentyut, hanem a billenty <-> funkcio parosra fokuszalj csak! Teljesen jo megoldas az is, hogy a makrora vagy billkombora valami aliasszal hivatkozol, ami az adott firmware tamogatasatol fuggoen lehet valami preprocesszor makro, meta-keycode vagy uj keycode deklaracio. stb.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#88615) ricogsm válasza ricogsm (#88608) üzenetére


ricogsm
őstag

Milyen monoton munka lehet a gyárban rakosgatni ezeket a kapcsolókat kupakokat. :D
Tádáám és elkészült.
Teszteltem is gyorsan pár gombot nem találok.
Eléggé csattógos hangja van.
Majd meglátjuk játék alatt mit produkál.
Egyelőre tetszik vele írni ezt a sor.
Épp akartam írni, hogy nem ragált a billentyű teszter de látható az í betű is meg a shift melletti gomb az meg ez: "-" Közben megtaláltam az utolsó gombot az í betűt :D
Jó hogy jött hozzá a csukló támasz mert tuti már fájna a csuklóm agyon magasan van.

Jöjjenek a képek ime:

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88616) fzoli86


fzoli86
tag

Sziasztok, tanacsot szeretnek kerni, mert egyelöre nem talaltam meg a megfelelö billentyüzetet...

1.Mekkora összeget szánsz rá? kb.: 60-70 ezer huf
2.Használt szóba jöhet? nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

-SPC Gear gk630k red switches /
-Kisebbet es sokkal halkabbat szeretnek mert az asszony megbolondul...
4.Mire használnád a billentyűzetet? jatek, gepeles...
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?

-halk
-lehetöleg mechanikus, akar epitenek is egyet (Bobagum Silent switch)
6.Van konkrét modell ami tetszik?
-White Shark GK-2201W-HU meretre nem rossz es mivel membranos talan halk is...
7.Milyen kiosztást szeretnél?

-ISO magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
65% - 75%
9.Extra igények:

-Kizarolag feher
-A keret legyen kicsi
-RGB nem kell, de ha van, kikapcsolhatonak kell lennie
-Inkabb vezetekes legyen
-Extrem halk!!!

Köszönöm elöre is a segitseget!

(#88617) dqdb válasza Sordoran (#88613) üzenetére


dqdb
nagyúr

a WASD-en "pihentetem" a kezem, észrevétlenül lenyomtam az A betüt. Ez gondolom a visszajelzés hiánya miatt is volt.
Inkább a túl könnyű rugó és emiatt túl könnyű kapcsoló miatt szokott lenni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88618) ricogsm válasza ricogsm (#88615) üzenetére


ricogsm
őstag

Ezek kupakok háát.
a Home magasabb a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88619) dqdb válasza Domonkos (#88611) üzenetére


dqdb
nagyúr

szerintem rossz otlet kemenyebb, nagyobb erokifejtest igenylo kapcsolokat rakni a gyakran hasznalt billentyuk ala
Elméletileg tényleg rossz ötlet, a gyakorlatban a space-nél mégis sokkal többször működik, mint nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88620) Domonkos válasza ricogsm (#88618) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igen, mert olyan kupakszettet valasztottal, ami nem uniprofilu - minden kulon sorban levo kupak mas formaju. Ha oldalrol ranezel, akkor jol latszik; de ezen a kepen is kiveheto, ha jobban megnezed.

A home alapesetben a szamsoron lenne, igy ez a kupak 2 sorral feljebb kene keruljon. Ugyanaz a formaja, mint az insert-nek, ami itt jo helyen van.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#88621) dqdb válasza ricogsm (#88618) üzenetére


dqdb
nagyúr

A legtöbb módosítóból több sorba való darab is van a készletekben, a Home-ból is biztosan van 2-3. Csereld le a megfelelőre, ha van benne, mert az a sor már nem tipikus pozíció a Home számára, így a legtöbb készletnek nem része.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88622) dabadab válasza ricogsm (#88618) üzenetére


dabadab
titán

Ezek kupakok háát.
a Home magasabb a többihez képest.

Ez teljesen normális, mivel az egyes billentyűzetsoroknak a legtöbb profilnál más-más alakja van. Ha megnézed, akkor az 1 is magasabb, mint a Q, márpedig a Home az 1 sorában szokott lenni, a Del meg a Q-éban.

Na, mire megírtam, már csak a harmadik hely jutott nekem :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#88623) Domonkos válasza dqdb (#88619) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez meg mindig egy tuneti kezeles az elfuseralt formaju space-re. :P

En a cherry g80-9009-en probaltam es ott nagyon nem jott be. Lehet, hogy azert mert tul nagy volt a kulonbseg a clear es a grey kozott, de tenyleg nem kis megszokast igenyelt, hogy a tobbi billentyut ne csapkodjam a kemeny space miatt es utana sem tetszett. :(
Szivesen csereltem volna benne kapcsolot, de nem volt szivem megbontani.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#88624) dqdb válasza Domonkos (#88623) üzenetére


dqdb
nagyúr

tul nagy volt a kulonbseg a clear es a grey kozott
Ez is, de sokkal többet számít az szerintem, hogy az esetedben taktilis kapcsolókról volt szó, míg itt a tanács és tapasztalat lineárisokra vonatkozott.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88625) Ispy válasza Domonkos (#88611) üzenetére


Ispy
veterán

Ki kell próbálni, engem sokkal inkább érdekel a hangprofil, amit az adott kapcsolóval produkál, ami vagy jó vagy szar.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#88626) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Aki Q6 Maxra várt az rendelheti.

(#88627) Synthwave válasza arin (#88610) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most a V10 32 pénz After Hoursnál.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88628) Domonkos válasza Ispy (#88625) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mondjuk jah. Ha a billencs is hot-swap es a kapcsolo is helyben van, akkor mindenkeppen erdemes! :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#88629) ricogsm válasza Synthwave (#88627) üzenetére


ricogsm
őstag

Ez jó billentyűzet? Q2 hoz képest?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88630) Synthwave válasza ricogsm (#88629) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez baromira attól függ, hogy mit akarsz venni.

Részemről a Q2 ott kiesett, hogy nem Arisu, érted.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88631) ricogsm


ricogsm
őstag

Valaki írta pár napja ,hogy miket lehet meg rendelni , aviator kábel ,takaró meg mi egymás.
Szeretnék egy bill takarót.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88632) Synthwave válasza ricogsm (#88631) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt én is. Ha rendelsz a Keychrontól, felezhetjük a postát.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88633) ricogsm válasza Synthwave (#88632) üzenetére


ricogsm
őstag

Krónikás kóddal nem ingyen van a posta? jajj bocs kevertem az afterhourssal.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88634) ricogsm válasza Synthwave (#88557) üzenetére


ricogsm
őstag

na megvan :D
akril porvédő. Akkor ez gondolom csak Keychronos?
szivacskészlet? az minek? Mi az?
Plate?

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88635) ricogsm válasza ricogsm (#88615) üzenetére


ricogsm
őstag

Srácok nem találom a nullát!
Hol van? :D Q2-n

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88636) Mr.Csizmás válasza ricogsm (#88635) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Fn1+Esc (de ott a sugopapir :P )

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#88637) agaron válasza Ispy (#88625) üzenetére


agaron
tag

Kaptam en is ajandekba 1 feketet, beraktam a space ala, es tenyleg kicsit mas a hangja, es nem zavar, hogy kemenyebb, az tuti. Kap par napot, meglatjuk...

Steam Deck | PC | PS5

(#88638) ricogsm válasza Mr.Csizmás (#88636) üzenetére


ricogsm
őstag

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 :DDD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88639) ricogsm válasza agaron (#88637) üzenetére


ricogsm
őstag

keményebb a fekete kapcsoló mint a ........... Milyen színű van neked most?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88640) ricogsm válasza Synthwave (#88632) üzenetére


ricogsm
őstag

Melyik az a billentyű takaró?
Megnézném.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88641) Synthwave válasza ricogsm (#88640) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem a Q8-hoz kell.

Meg talán majd a Q9-hez is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88642) Throme


Throme
veterán

Egy jó kis összehasonlítás keychron V1 max vs Q1 max témakörben:

[link]

(#88643) ricogsm válasza Synthwave (#88641) üzenetére


ricogsm
őstag

Már csak egy jó kupon kellene rá. :D

Valaki még rendelne?

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#88644) marositech


marositech
senior tag

Egyik családtagom bevállalta a Corsair K100 Air RGB-t.
Sztem eddigi legvékonyabb billentyűzet, full alu. házzal. Ha hadonászni kéne akkor azzal vágni lehet. Anyaghasználat 10/10, nincs nyekergés.
Gombok...hááát, amivel dolgozom az is ilyen low profilos dell billentyűzet van, mintha azon gépelnék. De érezni, hogy teljesen más a gombok lenyomása. Elvileg cherry mx "switch" van benne. Ami plusz, hogy adnak mellé billentyűzet takarót.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#88645) PROTRON válasza Synthwave (#88627) üzenetére


PROTRON
addikt

Így gyorsba rá is néztem milyen egyéb akciók vannak, mert kollegám fiának kellene valami, oszt engem most felbosszantott hogy a K13 PRO amit 4 héten át vártam karácsony előtt, most kb annyiért kapnám meg azonnali átvétellel mint amennyit fizettem érte Black friday keretében... :D
De az enyim legalább DE és nem UK...
Nem olyan mint a többieké lesz... :P .

Meg így hogy átcseréltem banana switchekre, olyat még nem árul Afterhours...

Apropó mikor jönnek majd nem optikai low profile switchek hazai boltokba?
Meg jó minőségű keycap-ek?
Nagyon kéne egy olyan mint a mostani Knight kódnevű(mármint érzésre, mert gondolom double shot PBT-ken belül is van különbség érzésre), csak olyan verzióban ami fényáteresztő.

No meg várom mikor lesz már Keychron K17 pro ISO kiosztásban...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#88646) Domonkos válasza marositech (#88644) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Elvileg cherry mx "switch" van benne.

Technikailag igen; de ha mar most adoptaljuk a Cherry ULP megnevezest, akkor kesobb kevesebbeket fogunk osszezavarni. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#88647) fuximaxi válasza ricogsm (#88643) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ha tudom, akkor bevártalak volna titeket a billentyűzettel, és akkor nem lett volna szállítási költségetek :(
Bár még ezen gondolkozom, de talán majd később.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#88648) fuximaxi


fuximaxi
senior tag

Esetleg valakinek nincs elfekvőben egy Drop Skylight Series Horizon? Vagy ötlete, hogy Eu-n belülről meg tudnám-e rendelni valahonnan?

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#88649) Ereshkigal válasza fuximaxi (#88648) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Amazonról meg tudod, de drága lesz onnan is.
Most nézem, ez is amcsiból jön, hiába amazon.de.

[ Szerkesztve ]

(#88650) fuximaxi válasza Ereshkigal (#88649) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ha más nem lesz akkor megrendelem a drop.com-ról, elvileg 15$-ért szállítják, ami tuti olcsóbb mint az amazon, de tőlük még nem rendeltem az EU-n belülre.

Szerk, ahogy olvasom a reviewkat, lehet, hogy inkább leteszek róla. Elég sokan írják, hogy repednek a szárak :(

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.