Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#86251) r3dsnake válasza hibavissza (#86249) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én is. Kéne valami Osmo-hoz hasonló, 50k körül MILC-re.

(#86252) trigorin válasza hibavissza (#86243) üzenetére


trigorin
aktív tag

hibavissza, Studi: Köszi a válaszokat.

Egy Panasonic G80 fényképezőgépről van szó kitobival (12-60mm). Vhol olvastam, hogy nagylátószögben pl. 8-as blende alatt nem éles vele a kép. Jó, a 10 több, mint a 8, de emiatt választottam magasabb értéket.

Fura, hogy említitek a bemozdulást. 1/80s sztem viszonylag tartható kézben, különösen így gondoltam, eddig legalábbis, ha a stabi is be van kapcsolva. Miért javasoljátok a stabi kikapcsolását?

Amúgy szélcsend volt,a mikor a képet csináltam (a pára bejátszhat, bár napsütötte tavaszi napon talán az sem annyira vészes). Egy dolog még: egy polárszűrő, asszem, volt az obi előtt :) De korábban szűrő nélkül is tapasztaltam már hasonlót távoli témákra fókuszálva.

(#86253) MrChris válasza trigorin (#86240) üzenetére


MrChris
nagyúr

Osszál meg valami rawot, hátha okosabbak leszünk, mert ez így lehet optikai gyengeség, helytelen élesség, gyenge jpg konverzió... Berázás nem hinném, mert gx80-tól már az új zár van amiről még nem írtak rosszat csak jót.
Ahogy írták a többiek a stabit is tesztelni kell, mindet kikapcsolva. Bár én csak manuálnál találkoztam azzal, hogy a stabi bemozdítja, exponáláskor tér vissza valamilyen alap helyzetbe.

(#86254) hibavissza válasza r3dsnake (#86251) üzenetére


hibavissza
veterán

Én már csak a kényelmetlensége miatt sem vennék. Hobbiként a Gx80-nal + szoftveres stabival 90%-ban megoldom ami kell. Ha pénzt kérnék (adnának :D ) a videóimért akkor feltétlen vennék egyet.
A kérdezőnek G7-es váza volt. Abban nincs szenzor stabi. Ott már megéri elgondolkozni a vázcsere vs gimbal bolton. Egy gimbal más liga mint a szenzor (dual) stabi.

(#86252) trigorin: nekem az Olympus 45-ös obi dobált random homályos képeket 5 méternél nagyobb tárgytávnál. Csinálni kell több különböző objektívvel objektívenként 40-50 képet az általam vázolt ideális feltételek közt. Így ki tudod szűrni hol a gubanc.

[ Szerkesztve ]

(#86255) MrChris válasza r3dsnake (#86244) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hobbistának szerintem elég tud lenni a beépített szenzorstabi+szoftstabi.
Ilyen a gx80 IS+kitobi lens stabi,
itt pedig rátettem még egy mercalit. A premieré talán még jobb. Nekem ez már elég stabil. Ügyelni kell a kameratartásra, lépésmódra... természetesen nem tudsz vele egy rakás dolgot, mint gimballal. Olcsó gimball meg olyan is, ezekből csak jót->drágát vennék. :D

[ Szerkesztve ]

(#86256) MrChris


MrChris
nagyúr

Laowa 4mm f:2.8, 210°-os látószög, kár hogy halszem. :DDD Nagyon pici lehet.

(#86257) szpetri válasza trigorin (#86252) üzenetére


szpetri
tag

"Egy Panasonic G80 fényképezőgépről van szó kitobival (12-60mm). Vhol olvastam, hogy nagylátószögben pl. 8-as blende alatt nem éles vele a kép"

Ezt hol olvastad?
Nekem ugyan nincs ilyen obim, de ezt azért vastag állításnak vélem. Próbáld meg nyugodtan a 4-5.6 rekesztartományt.

(#86258) trigorin


trigorin
aktív tag

Panasonic G80-ba sebesség, tartósság szempontjából elég ez a kártya, ugye?

[link]

(#86259) scarabaeus válasza MrChris (#86256) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ez tényleg pici!

Viszont, hm, cirkuláris halszem, nem tudom, azon belül MFT-n cropos-e, tehát MFT szenzoron a teljes kört vagy annak részletét látjuk-e, utóbbinál csak a sarkokat hagyva feketén, ugye egyik esetben sem használja ki a szenzor teljes területét. Mivel nem részletezik, feltételezem, hogy a téglalap alakú szenzoron a teljes kört látjuk majd.

A panorámás felhasználáshoz amúgy már eléggé problémás szerintem mindkettő, különösen pedig az első eset, a felbontás miatt. 16 MP-es vázon a 7,5 mm-es Samyang MFT-n 180°-os diagonális halszemes képeiből összehozott gömbpanorámák olyan 12500 pixel szélesek, így a gömb egyenlítőjénél 360°-ra 12500 pixel jut (a sarkok felé haladva a gömbpanorámák közt elterjedt, 2:1 arányú téglalapot adó egyenderékszögű vetület miatt azért egyre kisebb körre jut ennyi, ezért is lenne jobb, egyenletesebb kockalapos vetületként tárolni, de azt általában nem támogatják), így egy ilyen panoráma felbontása 60°-os vízszintes látószögben nézelődve 2080 pixelt ad vízszintesen. Belezoomolni ebbe annyira már nem érdemes, de amúgy korrekt. Összehasonlításul, 4K-s gömbpanoráma-videóknál 3840/6, 640 pixel jut 60° vízszintes látószögre, ami, ugye, nem sok.

A 7,5 mm Samyangról a szóban forgóra visszatérve, ennél a 4 mm-es halszemnél a 210°-ot befogó gömbszeletnek a vetülete, teljes körként (vagy annak kivágásaként, majd eldől, ha lesz vele készült kép), a nagyobb látószögű képet kisebb területre képezi le (teljes körnél a keskenyebb oldal hosszához igazodva). A 6000 pixel szélességű panorámát (ami a 360cities-en a minimum elfogadott méret) talán teljes kör esetén is eléri, ebben nem vagyok biztos, de kb. akkora lehet, saccolva, 16 MP-es szenzort használva.

Sima, egyképes fényképezéshez (a "mindennapihoz", ha egyáltalán lehet ilyenről halszemnél beszélni, szerintem nem) a 7,5mm-es Samyang a maga teljes képet kitöltő képével, és a sztereografikushoz közeli, nem pedig területtartó halszemként a szem számára elfogadhatóbban torzuló képet készít, majd kiderül, a 4 mm-es milyen vetületű halszem, az biztos, hogy eléggé extrém lesz. Mondjuk sok hely nem lesz elbújni mögötte, hiszen már a Samyangnál is elég könnyen belelóg az ember a képbe. :)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#86260) MrChris válasza scarabaeus (#86259) üzenetére


MrChris
nagyúr

Majd meglátjuk.

trigorin: ez 90mbájt/s-os kártya, a g80 4k 100mbit/s ami kb 12mbájt/s adatsebesség, valszeg bőven elég lesz. Az én kártyám egy ősi 6 éves samu és azzal sincs gond. A raw (~18mb egy kép) sorozat fotónál jön jól az extra sebesség, videónál ez nem probléma.

(#86261) trigorin válasza MrChris (#86260) üzenetére


trigorin
aktív tag

Értem. Köszi :)

(#86262) jaanoo89


jaanoo89
aktív tag

Használt valaki Pana 20/1.7 és 20/1.7 II -t is? Tényleg életlenebb az újabb, különösen nyitva?

[ Szerkesztve ]

(#86263) Tin_Shield válasza jaanoo89 (#86262) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem nem. Volt régi, van új, nem látok különbséget sem nyitva, sem rekeszelve. Egyedi gyártási szórás persze lehetséges.

(#86264) hibavissza válasza jaanoo89 (#86262) üzenetére


hibavissza
veterán

Az olvasott tesztek alapján a II. verzió másként viselkedik ellenfényben. Kevesebb kontrasztvesztés, flare.

(#86265) Mercutio_ válasza jaanoo89 (#86262) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hülyeség.
A belsejük azonos, a II-n újabb a bevonat így jobban bírja az ellenfényt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86266) jaanoo89 válasza Mercutio_ (#86265) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Köszi mindenkinek, akkor az újabbat fogom megvenni.

(Egyébként a DXO azt hozta ki, hogy az újabb életlenebb, bár nem tudom, mennyire pontosak az adataik. A 9-18-t is nagyon élesnek titulálják, miközben én azt látom, hogy a képszélek eléggé gyatrák...)

(#86267) MrChris válasza jaanoo89 (#86266) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van néhány összehasonlító oldal képekkel, azokat nézd meg. Szinte tök egyforma. Azt venném amelyikhez jó áron jutnék hozzá. Nekem a régi van, ritkán kerül más a vázra, legélesebb natív obik egyike, az af lassú és jól hallható. :DDD Ára nagyon baráti.

(#86268) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Panasonicnál Mega OIS-es obinál kikapcsolható a stabilizátor opcionálisan a menüből?

[ Szerkesztve ]

(#86269) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A 14-42-es Panasonic lencséből úgy látom létezik V1 és V2 is. Esetleg van valakinek konkrét tapasztalata, mennyire van különbség képmőségben köztük?

Köszi!

(#86270) Balinov válasza r3dsnake (#86269) üzenetére


Balinov
félisten

Nekem mkii volt még g3al, itteni ajanlasok alapján azt vettem nem az elsőt. Penge kis Obi volt, szerettem, de egy idő után már hiányzott a 12mm kezdő

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#86271) hibavissza válasza r3dsnake (#86269) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem volt szerencsém mind a kettőhöz. A 16 mpx-es szenzorra mindenképp a II-es változat ajánlott (az I-es is ad képet csak az élesítés-zajszűrés csúszkákon kell többet machinálni). Ha régi szenzoros vázra teszed akkor nem lesz akkora a különbség.

(#86272) trigorin


trigorin
aktív tag

Panasonic DMC-G80 fényképezőgéphez fontolgatok egy második obit a kit obi mellé (12-60mm). Ezek közül gondoltam választani:

* Panasonic 25mm 1.7
* Panasonic 20mm 1.7
* Olympus M.Zuiko Digital 17mm f/1.8

Az uccsó kettő nyilván egymást váltja.

1. Érdemes a kit obi mellé fix fókusszal egy 25mm-eset venni?
2. Vagy jobban megéri esetleg egy rövidebb fókusztávolságút választani? Ez esetben a Panasonic vagy az Olympus éri-e meg jobban (utóbbi persze másfélszer annyiba kerül)?

Bónusz kérdés: Van értelme egyáltalán az 1. kérdénsek? :D

(#86273) Royo85 válasza trigorin (#86272) üzenetére


Royo85
tag

Ezt igazán csak te tudhatod, hogy mit fotózol és van e szükséget egy fix objektívre. :)
Képminőségben a felsoroltak közül mindegyikkel meg leszel elégedve.

(#86274) Lassú Víz válasza trigorin (#86272) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem inkább Oly 45 f1.8 vagy Sigma 60 f2.8. Portrénál egy jó munkatáv és a nagyobb fényerő (szebb háttérmosás) többet hoz mint a tartomány elejéről a fixek. Persze tényleg neked kell tudni, hogy milyen gyújtótávolságokon használod a mostani zoom objektíved és mennyire lenne kihasznált egy (több) fix.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#86275) r3dsnake válasza hibavissza (#86271) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

20e-ért tudnék hozzájutni az első verzióhoz, G7-es vázra. Sztem annyiért megér egy próbát, max eladom, ha nem jön be. Meg később megy mellé egy 25mm f1.7.

(#86276) MrChris válasza trigorin (#86272) üzenetére


MrChris
nagyúr

Royo85 mondottak + adalék, hogy tesztekben eddig az Olympus volt a leggyengébb. A 20-as a legélesebb, cserébe lassú és hallható fókuszálás, mozgó frontrésszel. Pana 25-ösről, itt a fórumról páran belefutottak decenteres/életlen példányba, de volt olyan is ami meg 20-as élességűnek tűnt.

(#86277) Royo85 válasza MrChris (#86276) üzenetére


Royo85
tag

Igen kicsit felületes voltam!
Igen a Panasonic 20mm 1.7 éles de lassabb a fókusz.
Az Olympus 17mm 1.8 nyitva nem olyan éles, a fókusz gyors, maga az objektív olyan mint egy kis ékszer.
A Panasonic 25mm 1.7 ha nem fogsz ki hibás példányt akkor piszok éles és gyors a fókusz, kicsit nagyobb maga az objektív, de ennyi pénzért szerintem best buy!
Ezek közül sz objektívek közül már az összeshez volt szerencsém, jelenleg Panasonic 25mm 1.7 obim van és nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#86278) MrChris válasza Royo85 (#86277) üzenetére


MrChris
nagyúr

Talán te küldtél 25&20-as képeket? :DDD
Még a dologhoz tartozik a látószög kérdése, amit egyetlen zoomobi esetén is egy statisztikai progival ki lehet elemeztetni.

[ Szerkesztve ]

(#86279) hibavissza válasza r3dsnake (#86275) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom. Ez pénztárca kérdése. Egy húszasnál nem is ér többet. 35-40-ért 12-32-t kapni. Én arra gyúrnék a helyedben.

(#86272) trigorin: Nehezítsem? Add el a 12-60-at és egészítsd ki. Vegyél egy Oly 12-40-et :)
Ha ár teljesítményt kérdezed, akkor egyértelműen Pana 25 1,7 a best buy. Csak hazai webshopból és ha nem penge az összes blendén vagy valahol decenteres akkor küld vissza.

[ Szerkesztve ]

(#86280) Royo85 válasza MrChris (#86278) üzenetére


Royo85
tag

Nem küldtem én semmit! :DD
Az egyik kedvenc obim volt a Panasonic 20mm 1.7, de ahogy nőnek a gyerekek egyre jobban tudatosult bennem, hogy a fókusz sebessége számomra lassú. Szaladgáló gyereket fotózására sajnos nem a legjobb választás. Így hosszú gondolkozás után eladtam.
Kipróbáltam a Panasonic 25mm 1.7 ami látószögben nem ugyan az, de a gyorsabb fókusz miatt bevált. :)

[ Szerkesztve ]

(#86281) hotkar


hotkar
aktív tag

Sziasztok!

2 éve használok egy Panasonic 14-140-es obit. Használtan vettem, és másfél évig kifogástalanul működött. Fél éve viszont néha nem ismeri fel a gép, hogy objektív lenne rajta, vagy ha felismeri, akkor sem megy a stabi, vagy az AF.

Megmozgattam jobbra-balra többször, hogy érintkezzen rendesen, most minden helyrejött, de:

FRONTFÓKUSZOS! :Y

Ha kézzel rásegítek (kontrasztkiemelés van a gépemen) akkor pontosan be lehet állítani, de AF-ben mindig a téma elé állít élességet. Olyan helyen próbáltam, ahol más tárgy nem zavarhat be.

Hogyan lehet ez, illetve mit lehet tenni? Egy kis műszerészkedés nem áll távol tőlem, de akár szervizt is keresek, ha valakinek van ötlete rá, hogy hol.

Köszönet.

[ Szerkesztve ]

(#86282) MrChris válasza hotkar (#86281) üzenetére


MrChris
nagyúr

Első körben tisztítsd meg az érintkezőket.

(#86283) jaanoo89 válasza Royo85 (#86280) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Ennyire lassú az a fókusz? (youtube-n nem tűnt nagyon lassúnak, de éles használat az más)

Én is 20-ast szeretnék venni, viszont így elgondolkodom a 25-ös Panán. Ha töltenék fel róla képeket, megtudnátok mondani, hogy hibás-e vagy sem? (Ha neten rendelem, azt hiszem 14 napon belül vissza lehet küldeni ok nélkül.)

(#86284) Mercutio_ válasza r3dsnake (#86275) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha tudsz vinni összehasonlításhoz valami normális kitobit és kiderül, hogy a vételre ajánlott jó, akkor megéri, de egyébként csak pénzkidobás. Konkrétan ront a képeken.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86285) r3dsnake válasza Mercutio_ (#86284) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Semmilyen obim sincs a G7-es vázamhoz, Nikont használok elsősorban.

(#86286) un2112 válasza jaanoo89 (#86283) üzenetére


un2112
tag

Tényleg azon múlik, mire használnád. De az egy jó próba lehet, hogy fogod a kitobit, amin ugye az összes kérdéses gyutáv megvan, és rászánsz némi időt, hogy belövöd 20-ra, 25-re, 45-re, és megpróbálsz fixen azzal fotózni. Persze a fényérték nem lesz az, mint a fixeknél és ez is számíthat, de az érzés meglesz, hogy milyen látószöget kapsz, és mit tudsz vele kezdeni, és az azokkal készült képek hogy tetszenek.
Pluszban portréra én még bedobnám a Pana 42,5 mm f/1,7-est, pláne, hogy G80-ra veszed. Szerintem gyönyörű, éles képe van, és bár nyilván szűkebb, mint a 20-as és 25-ös, portréra azért sokkal jobb ezeknél.
Amúgy meg ha egyszer kezedbe kerül egy Pana 20-as, és ráérzel az élességére meg a háttérelmosására, akkor a listádon lévő két másik úgyis kiesik :) (De igen, az a lassú autófókusz néha nagyon lassú tud lenni, főleg, ahogy mások is mondták, gyorsan mozgó témánál.)

(#86287) Mercutio_ válasza r3dsnake (#86285) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én inkább 14-42 II (HD) verziót vennék, vagy 12-32-t apróról kor/állapot/szín függvényében 35-45 között vannak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86288) r3dsnake válasza Mercutio_ (#86287) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De az pont kétszer annyi, és nem használnám kétszer gyakrabban, pláne ha tutira lesz 25mm f1.7 is mellé majd.

(#86289) hibavissza válasza r3dsnake (#86288) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha ennyire számít 15-20 ezer forint, el kéne gondolkozni, hogy valóban ez a jó hobby számodra. A munkahelyen előfordul, hogy béna eszközzel kell dolgozni, de hogy még otthon a szabadidőmben is büntessem magam.....Nem mondom, ha lenne egy G3/GF2 amolyan játszós gépnek és arra. Porba, koszba, strandra. Az arányos, értelmes döntés. Azért egy G7-re illik valami normálisabb dolgot venni.

[ Szerkesztve ]

(#86290) r3dsnake válasza hibavissza (#86289) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Van "munkaeszközöm", ami egy Nikon D90 rendes(ebb) obikkal, és D750 lesz az utód. A G7 totál egy másodlagos kis gép, főként telefon helyett, pár órás munkámért cserébe kaptam "ajándékba", obi nélkül. Videózni fogok vele stock oldalakra, de a fix 25-tel. Addig meg jó lenne valami stabis, olcsó cucc rá pár snittre random. Ha nem jön be, eladom ugyanennyiért. Vagy buktam egy ötöst rajta. De 2 különböző vázra nem tudok fenntartani "obiparkot", főleg hogy elsősorban nem fotózásból keresem a pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#86291) hibavissza válasza r3dsnake (#86290) üzenetére


hibavissza
veterán

Ennek tükrében végképp nem értem a kérdést. Már döntöttél. Akkor minek csuklóztatni a fórumlakókat? Jó fényeket hozzá.

(#86292) trigorin válasza hibavissza (#86279) üzenetére


trigorin
aktív tag

Nem, ennyire nem bonyolítom. Tetszik a kit obi. Bár néha elég furán viselkedik rajta az autófókusz, különösen távoli témák esetén. Majd küldök raw--ot, korábban kértétek itt a fórumon.

Ami a 25mm-eset illeti, elég csábító ajánlatnak tűnik, de azért az aggasztó, hogy ennyire figyelni kell rá, hogy nincs-e vmi baj vele gyárilag.

(#86293) MrChris válasza trigorin (#86292) üzenetére


MrChris
nagyúr

Annyira nem gáz mint a dslr f/b probléma. :DDD Még az se példátlan, hogy ugyan azt a két hibás példányt járatják körbe-körbe a piacon.

(#86294) Mercutio_ válasza r3dsnake (#86290) üzenetére


Mercutio_
félisten

Snittre (videóhoz) is jobb a HD (videóra optimalizált) II kitobi, vagy a 12-32 :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86295) jaanoo89


jaanoo89
aktív tag

Még egy kérdés így a fix kör után. Panasonic vázra (Dual IS2) mik az ajánlások olcsóbb telezoom objektívek esetében?

Pana 45-150 és 45-175 illetve 45-200 II-t néztem, de elsőre mindegyiket eléggé lágynak láttam.

[ Szerkesztve ]

(#86296) Mercutio_ válasza jaanoo89 (#86295) üzenetére


Mercutio_
félisten

Abban az árban szerintem más rendszerben sincs élesebb kit-tele, a gyutáv hosszabb végén mind lágyul.

A 45-200 II-t nem ismerem, de súly alapján nagyobb vázakra tudom elképzelni, viszont mivel kitben talán nincs is az új bolti áron már a használt 100-300-ak is képbe kerülnek.

45-175 annak lehet érdekes aki sokat videózik (elektronikus zoom) ha a váz is tudja ezt a funkciót.

45-150 ideális turistáskodni, kicsi, könnyű, egy apró tokban derékra akasztva is elfér.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86297) jaanoo89 válasza Mercutio_ (#86296) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Köszi!

Ha a 40-150-es m.zuiko-t is belevesszük a képbe?

(Használtat nem szívesen veszek, mostanában nagyon sok minden elromlott itthon, hiába vigyázok a dolgaimra. Nekem megéri a gari a felárat)

(#86298) Mercutio_ válasza jaanoo89 (#86297) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az M.Zuiko is jó rajzú obi, a 45 helyett 40-es induló vég is hasznos, de stabis vázon még nem próbáltam, stabi nélkülinél pedig kevesebb fényben könnyebb bemozdult képet csinálni vele.
Ennél az obinál a kitból kivett "használt" ár (30-35ezer) a bolti fele vagy az alatt van, ha elromlik és veszel másikat is ugyanott vagy árban.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86299) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, valaki valamelyik Olympus tour-ra jönne?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86300) inzsellér válasza jaanoo89 (#86295) üzenetére


inzsellér
tag

Lőttem neked néhány tesztképet 45-145-el, eldöntheted, mennyire lágy, nekem bevált
https://www.flickr.com/photos/inzseller/albums/72157690503923230

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.