Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#85051) topikk válasza Muerte68 (#85050) üzenetére


topikk
senior tag

Hát nem tudom... Én is örülten vigyázok az obikra, még a küldő porszemek is zavarnak, de ez 100% paranoia. Aki együtt tud élni az esztétikai hibával (én nem), az vegye meg negyedáron, és valószínűleg semmi nyoma nem lesz a képeken.

Ropi nyomán

(#85052) Mercutio_ válasza topikk (#85051) üzenetére


Mercutio_
félisten

FF szenzor és ahhoz tartozó bázistáv vs. m4/3 szenzor aminél a nem rá merőlegesen érkező fények natív obikkal is érdekes kontrasztvexztést okoznak...fene tudja.
Inkább azt lenne érdemes kideríteni milyen nyomok/sérülések milyen szituban (ellenfény vagy épp frontlencsével érintő, esetleg kevés fényben, +porszemek az oviban , stb.) és milyen hatást váltanak ki egy hibátlan obihoz képest.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85053) MrChris válasza csurgoi (#85049) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nevetséges vagy inkább abszurd, értelmezhetetlen ez a 'tisztítási nyomok'. Helyesen fogalmazva tisztításkor összekarcolta, vagy megmarta, kárt tett a lencsében. Tisztítási nyom mikor kergeted a vándorló zsírfoltot, dzsuvát, aztán megunod és otthagyod.
A sérülés mértéke kérdés és annak függvényében az ára.

(#85054) trlala válasza csurgoi (#85049) üzenetére


trlala
aktív tag

Szerintem itt legalább 2 probléma van:
1. Ha olyan szennyeződés került a lencsére (olaj, kátrány, zsír, gyanta stb.) amit házilag nem lehet takarítani, annak neki sem szabad állni, irány a szerviz. Ha ez nyomot hagy, hanyagságot jelez.
2. Ha olyan szennyeződés van, ami takarítható (por, esőcsepp, pollen stb.), akkor azt szakszerűen, óvatosan stb. kell elvégezni. Ha ez nyomot hagy, az megint csak igénytelenséget, hanyagságot jelez.
Én ilyent nem vennék fél áron se.

[ Szerkesztve ]

(#85055) gkfx


gkfx
csendes tag

Úgy néz ki csatlakozok a 4/3-os klubbhoz egy Lumix G80-al. Ehhez próbálok vadászni pár kiegészítőt. Sd kártyát már találtam. Kellene még tartalék aksi és kijelzővédő fólia. Akkuból ezt találtam. Használ valaki ilyet a G80-al, működik vele? Esetleg van ajánlott beszerzési forrás ezekre az utángyártott akkukra mint a memória kártyáknál? Fóliának meg gondolom valamelyik ebay-es megteszi.

(#85056) csurgoi válasza trlala (#85054) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Mint kiderült ez egy valamilyen éles tárggyal okozott karc, de az eladó szerint ez nem okoz semmilyen problémát a képalkotásban :D
Hát vegye akinek kell így is 75.000 Ft-ért.

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#85057) 80hun válasza csurgoi (#85056) üzenetére


80hun
addikt

A frontlencse főleg középen érzékeny a képalkotásban.
A hátsó lencsetag már érzékenyebb. :)

Itt van egy rövid teszt kár hogy nem lehet pikszelkukkolni :)

(#85058) un2112 válasza gkfx (#85055) üzenetére


un2112
tag

A bestbatt.com-ról szoktam rendelni. Ugyan nem kínai, hanem amerikai, de 1. jók az áraik, 2. döbbenetesen gyorsan kihozta a posta (bár most, karácsonyi időszakban nem lesz az olyan gyors), 3. amikor bajom volt az egyik akkuval, nyomban küldtek másikat, a hibásat sem kellett visszaküldenem. Van vagy 4-5 akkum tőlük, G80-hoz is, és remekül működnek. De lehet, hogy a többiek tudnak mondani jót kínai forrásból is.

(#85059) bigsee válasza gkfx (#85055) üzenetére


bigsee
addikt

Én Amazonról vettem, Patonát, jobb, mint a - két éves - gyári. Persze, hogy jobb, újabb. Neked talán ez lesz a jó.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#85060) davesopron


davesopron
csendes tag

Sziasztok!

Az öregecske Nikon D80-asom lecserélésén gondolkozom, és mivel már egy ideje túl nehéznek érzem és ezért sok helyre nem viszem magammal, elkezdtem nézelődni a MILCek között. A vázak között már rátaláltam a (szerintem) optimális választásra az Oly E-M10II személyében, az objektív azonban még dilemma.

A kis méret miatt nagyon tetszik az olympus 14-42EZ pancake zoomja, de sok év tükörreflexezés után kicsit idegenkedek a villanymotoros zoomtól (elég gyors/pontos, jól használható-e). A másik kitobjektív (14-42IIR) pedig a géphez képest nagynak tűnik, látszatra elvész a gép kicsi, kompakt jellege.
A pancake és manuális zoom metszeteként rátaláltam a panasonic 12-32-re, azonban ennek az átfogását tartom kicsinek (főleg a D80-anon alapojektívnek használt 18-70 után).

Kérlek segítsetek feloldani a dilemmámat! Alaptalan a félelmem a motoros zoomtól? Vagy inkább válasszam a 14-42IIR-t, nem olyan nagy az? Esetleg van más javaslatotok alapobjektívre?

Még peremfeltételnek annyit, hogy használtan venném a dolgokat (ha nem jön be a MILC téma, ne bukjak sokat), és 14-42EZ-t elég ritkán találok (magában szinte sehol, géppel együtt is néha-néha csak). Ennyire jó objektív hogy nem adják el, vagy ennyire nem vették korábban?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#85061) kátú válasza davesopron (#85060) üzenetére


kátú
őstag

Nincs semmi baj a motoros zoom al és a 14-42iir se nagy 😂 szóval ez ilyen elég két élű dolog 😀 viszont a pana 12-32 egy nagyon jó rajzolatu obi, az átfogás az mindenkinek egyéni igény, ott nekem jobban fáj, hogy nincs focus gyűrű

It still works!

(#85062) asdf_ válasza davesopron (#85060) üzenetére


asdf_
veterán

A "nagy" 14-42-nel azt a zaropocokhasznalatot azert nezd meg, meg probald ki, valoszinuleg en vagyok rosszul drotozva, de en elmondhatatlanul utaltam, igy amikor vasarlasra kerult a sor, egyertelmu volt az EZ verzio.
(btw. vasarnapig akcio van ra a markaboltokban, 243-ert megkapod a palacsinta duplakitet, hasznaltban ez ugy 120+40+30 korul lenne, szoval van benne vagy 50 kulonbseg, de megis 27e minusz van a vattauj, garison)

(#85063) Mercutio_ válasza asdf_ (#85062) üzenetére


Mercutio_
félisten

FotoPlus-nál lesz valami 10%-os Olympus akció 12.07-től, de hogy pontosan miket érint nem derült ki a hirlevélből.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85064) pandur99 válasza davesopron (#85060) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én D80 + 18-200 VR-ről tértem át Olympusra, most 12-50 és 14-150 van, mindkettővel pehelykönnyű a Nikon után. A 12-50-est sokan lenézik, pedig sokoldalú és aránylag optikailag is jó, bár kissé sötét objektív, használtan viszont olcsón, 35k körül megszerezhető.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#85065) Mercutio_ válasza pandur99 (#85064) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy 75-ért a Pana 12-60 is egy alternatíva.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85066) Peat;) válasza Mercutio_ (#85065) üzenetére


Peat;)
veterán

Csak majd akkora mint egy 14-150 és a méret volt a lényeg. Én is hasonló cipőben járok, minél nagyobb lefedés minél kisebb mérettel, de egyelőre várom inkább az lx200ast, egyszer csak bejelentik mit fog tudni...

(#85067) Sefter válasza Peat;) (#85066) üzenetére


Sefter
veterán

A 12-50 sem pici...

Psn ID: sefter_hun

(#85068) Balinov


Balinov
félisten

EM1MK1-el ha focus bracket-nel a stacking is be van kapcsolva, akkor ha jol latom hi-speed eshutteres sorozatot lo, de nincs arra mod, hogy ezt 2/5/stb masodperces idozitessel tegye?

OIS-el neztem, de hiaba van BKT ON, Wifin, OIS appal ha elsutom, csak 1 kepet lo.

Vagy nincs mas moka, vagy a jelenlegi beallitas, vagy vezetekes tavkioldo?

udv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#85069) Peat;) válasza Sefter (#85067) üzenetére


Peat;)
veterán

Nagyon nem, én nem is értem miért nem mentek rá erre a méret vonalra, hiszen a milcnek ez a lényege valahol, illetve az elején ez volt. Már nem, elnézve új vázakat.

(#85070) asdf_ válasza Mercutio_ (#85063) üzenetére


asdf_
veterán

Ezen is 10% minusz van, szoval ugyanott lesz.

(#85071) b.vr válasza Balinov (#85068) üzenetére


b.vr
őstag

par hete volt mar ez a kerdes expo-bracketinggel ott reszletesebben is leirtam, szoval a sorozatbeallitasnal a custom-ban lehet kesleltetest is allitani. Expo bracketinngel biztosan mukodik, focus bracketingre nem hasznaltam de gondolom arra is mukodni fog. Ha a bracketingnel nincs sorozatra allitva akkor ugyan csak egy kepet lo egyszerre, de amugy megy a bracketing, tehat a kovetkezo lovesnel valtoztatni fog (megintcsak expo bracketingnel hasznaltam igy, es elvileg akkor fokusznal is igy csinalja)
Valamint igen, en egy sima utangyartott vezetekes kioldot amugy mindenkeppen javaslok, semmi extra, nem is draga, es szerintem boven van annyira praktikus hogy megerje az arat.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#85072) Balinov válasza b.vr (#85071) üzenetére


Balinov
félisten

oh, koszi. tavioldom van, meg EM5M1hez szereztem be egyet. Viszont a sorozato en nem tudom beallitani. SCP-ben ramegyek, de nem enged valtoztatni.4.3-as FW.

Amit csinal az az, hogy be van allitva a BKT - az,hogy stacking vagy sem, az nem szamit, ahogy latom - es 1x exponalva lo egy sorozatot, eltolva a fokuszpontot.

Hamar tema, Focus Differential-al kapcsolatban nem tudtok egy leirast linkelni,hogy jobban megertsem?

udv
B

PS: Amugy marha fasza ez a kis O30/F3.5 :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#85073) Wa2x_ válasza Balinov (#85072) üzenetére


Wa2x_
veterán

Képeljél ide vele, mert nem hisszük el! :P

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#85074) |AP|


|AP|
veterán

azt hiszem utolsó képeim az E-M10-zel. Már csak egy obim maradt, tegnap elvittem koncertezni a 60/2.8-at.

Holnap lesz erre is vevő, utána nem marad több obim, meglátjuk a Fujival mekkora lesz a szerelem :)

(#85075) Balinov válasza Wa2x_ (#85073) üzenetére


Balinov
félisten

Te kerted..:)

Nagyon kezdeti probalkozasok, konyhaasztal, kis vagodeszka, neonlampa a konyhaszekrenyalatt...Mondhatni szegenyes modellvalasztek:)




6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#85076) Balinov válasza Balinov (#85075) üzenetére


Balinov
félisten

kicsusztam a szerkesztesbol. utolso 2 bracketelt raw-bol PS-el stackelve, majd ujra lr-ben feldolgozva es flickerre exportalva.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#85077) b.vr válasza Balinov (#85072) üzenetére


b.vr
őstag

megnezem majd mert amikor regebben focus bracketinget csinaltam akkor azt kezbol lottem es ott pont jo volt hogy egy sorozattal vegigtolja. De holnap kiprobalom majd en is milyen mas lehetosegek vannak.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#85078) Balinov válasza b.vr (#85077) üzenetére


Balinov
félisten

Az nem baj, ha sorozattal vegigtolja, csak azt lenne jó beloni, hogy a sorozatot indítsa késleltetett módban.

Mondjuk azt is simán el tudom képzelni hogy ezt a featureot egyszerűen nem tudja, Sw vagy HW akadály miatt..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#85079) Mercutio_ válasza |AP| (#85074) üzenetére


Mercutio_
félisten

Klasszak! :K de mi az a kis poci, csak nem terhes a kis tetovált?:Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85080) jjeahh válasza |AP| (#85074) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy ezeket hogy lőtted ha szabad kérdezni? M módban? S módban? Auto iso? Mert feltűnt, hogy a záridő fix minden képnél...

szerk: akkor már hozok én is egy képet, bár odaát már megosztottam 2 napja...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#85081) |AP| válasza Mercutio_ (#85079) üzenetére


|AP|
veterán

még az is lehet, csak vizet ivott :)
De egyébként ez még messze van a pocaktól szvsz :B

jjeahh: jé, tényleg. A módban, fix 2.8-on. Szerintem csak véletlen, és ha jobban megnézed 2 képnél nem 1/125 :)

[ Szerkesztve ]

(#85082) Muerte68 válasza jjeahh (#85080) üzenetére


Muerte68
addikt

mikor rendezvényen mozgó embereket fotóztam én a záridőt fixáltam nehogy bemozduljon a rekesz meg az iso ahoz idomult persze az iso maximumot megadtam.
2,8-as fényerővel max 3200-as iso val szinte minden belefért és nem volt bemozdulás :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#85083) jjeahh válasza |AP| (#85081) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor ugyanúgy tolod, ahogy én... ilyenkor azért nekem hiányzik a nikon-fuji féle testreszabható záridőhöz igazítható auto iso.

Muerte68: Erre is gondoltam, de ezzel két problémám is van: g6-on iso1250 a max amit vállalhatónak érzek, 1600-at nagyon ritkán használok, 3200-at meg csak panorámánál... a másik gond, hogy folyton obit cserélgetek és ugy-e különböző gyújtótávolságokon különböző záridőket tudok kitartani bemozdulás mentesen, szal nekem a fix záridő sem az igazi, mert gyakran fölöslegesen rövid lenne.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#85084) Muerte68 válasza jjeahh (#85083) üzenetére


Muerte68
addikt

EM10-el csináltam 60/2,8-as Sigmával-alapból 1600-volt a max iso,csak mikor lekapcsolt világításos-torta gyertyás képek voltak akkor raktam 3200-ra-még jók lettek de nálam a m4/3-nál a jó kép max 1600 nál volt a fölötte levő csak válalható face-minőség :) Mivel fix obi nem kelett variálni +ott volt a stabi.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#85085) MrChris


MrChris
nagyúr

Kipróbáltam a Laowa 7.5/2-t.

Számomra minden kétséget eloszlatott, ez egy kiváló képű obi. Merem állítani, hogy a Lumix 7-14/4-nél is élesebb, főképp szélek és sarkok tekintetében, legalábbis amit eddig láttam pixelpíperezhető képek alapján. Már f2-n is jó, az a néhány selejt példány kelti rossz hírét. Pár próba kép az élesség és rekesz ellenőrzésére, 2.8-tól szinte teljes az élesség.
Ez (is) egy teljesen nyitott rekeszű kép szerkesztés után és az f8-ra rekeszelt párja.

(#85086) Wa2x_ válasza MrChris (#85085) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nagyon frankó tényleg, nyitva szinte ugyan az, mint az f/8 :D durva.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#85087) MrChris válasza Wa2x_ (#85086) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mikor a kijelzőn visszanéztem nem is értettem, újra lőttem hogy biztos le volt rekeszelve, de nem. Aztán otthon monitoron visszanézve leesett az állam.
A felszerelése már nem annyira impozáns, vékony fém napellenző, két ujjal össze lehetne gyűrni, obisapik meg mint az 1$-os ebayes :D

(#85088) Wa2x_ válasza MrChris (#85087) üzenetére


Wa2x_
veterán

Honnan szerezted be amúgy?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#85089) MrChris válasza Wa2x_ (#85088) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fotoplusnál 15%-os kuponnal.

(#85090) Wa2x_ válasza MrChris (#85089) üzenetére


Wa2x_
veterán

Van ahol most akciós 499 $, csak hát ugye vám és egyéb költségek... :(

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#85091) MrChris válasza Wa2x_ (#85090) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ezaz, akkor meg már többe is kerül az akciósnál (15-ig tart), ha a járulékokat nem tudod megúszni. Meg ott van a rizikó, ha valami nem jó, nem vagy elégedett az élességgel. Márpedig ilyen láthatóan előfordult és akkor kezdődhet a kálvária, postázás... Főleg ha csak kicsit nem jó, pont annyira, hogy kevésbé kritikus szemnek még elmegy.

(#85092) szpetri válasza hibavissza (#85029) üzenetére


szpetri
tag

GX80on nincs a menüben "obi stabi prioritás on" opció, mint az olympusokban? Vagy csak a 12-32-re vonatkozik, hogy vázstabi vagy semmi?

(#85093) MrChris válasza szpetri (#85092) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nincs prioritás opció. 12-32-vel vagy bekapcsolod a duálstabit vagy nincs stabi. Fotómódban lehet választani függőlegesre korlátozást, videóban pedig e-stabival turbózható. Csak vázstabi, vagy csak IS nem választható. G6-on is használtam a 12-32-t, de szinte alig éreztem, hogy stabilizálna, mondhatnám nem tűnt fel :D

(#85094) b.vr válasza Balinov (#85078) üzenetére


b.vr
őstag

hat a 'custom bracketing" beallitast azert probald majd ki (marmint a vaz tetejen bal oldalon a gyorsgomb, es ott a sorozatoknal a legutolso opcio, es ott lehet a parametereket allitani) , bar ugy emlekszem hogy az meg azt fogja csinalni hogy a sorozatban minden egyes expo elott keslelteni fog (es nem csak a legelejen, ami utan meg egyben lenyomja a sorozatot) De egy probat talan meger.
Bar ha ugyis van tavkioldod, en inkabb arra szavazok :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#85095) b.vr válasza jjeahh (#85083) üzenetére


b.vr
őstag

koncerten en mindig S modban szoktam fotozni, es akkor pontosan tudom szabalyozni milyen zaridot szeretnek, az automatika ugyis kinyitja max-ra a rekeszt, az iso meg auto-iso, olyan plafonnal amit meg elfogadhatonak tartok. Ezzel csak akkor lenne gond ha mondjuk olyan az objektív hogy nem szeretned max nyilason hasznalni (en koncerten olyanokat hasznaltam ahol ez nem volt problema) Meg a regi Pana G5ben meg nem volt M modban auto ISO, az E-M1-ben mar van (meg persze mar egy csomo vazban van, ezt csak regebben volt divat kihagyni), es akkor ezzel az is athidalhato ha valamiert nem akarna az ember megsem max rekeszt. Bar akkor meg expo-korrekcio nincs, ami viszont nekem peldaul szukseges. Pl. koncerten a Sony RX100-at szinte mindig ugy hasznalom hogy S mod, de egyben expokorrekcioval legalabb -1FE, mert magatol tullone ahhoz kepest mint amit en szeretnek (persze ott is jo nekem az S mod, nincs annal a gepnel sem gondom azzal ha max-ra nyitja a rekeszt)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#85096) Balinov válasza b.vr (#85094) üzenetére


Balinov
félisten

Attól még nagyon jó tipp, ez eszembe sem jutott. Koszi megegyszer :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#85097) szpetri válasza MrChris (#85093) üzenetére


szpetri
tag

Jól értem, csak dual stabi képes obikkal használja a GX80 az obi stabilizátorát, ha nincs az obin OIS kapcsoló?

(#85098) MrChris válasza b.vr (#85095) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem ez az M módban nincs auto iso valami Pana perverzió :O

szpetri: Ezt még nem tudtam kipróbálni, most OIS obiból csak 12-32-m van.

[ Szerkesztve ]

(#85099) szpetri válasza MrChris (#85098) üzenetére


szpetri
tag

Köszi!

(#85100) b.vr válasza MrChris (#85098) üzenetére


b.vr
őstag

"Szerintem ez az M módban nincs auto iso valami Pana perverzió"
á, annyira ne sajnáld ám, a G5-nél még én is azt gondoltam milyen jó lett volna. Aztán az elmúlt 3 évben kb egyszer sem használtam, azért amit írtam is hogy ilyenkor viszont nincs expo-korrekció, ami viszont fontos lenne.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.