Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#86401) Tin_Shield válasza bogka (#86400) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szaladgálósnak egy 12-32, kicsi és elég jó. A 20 f1.7 pöpec csak aránylag lassú az AF, a Sigma 30 f1.4 biztosan karcol, de nagy batár és inkább APS-C-re való az a gyutáv. Esetleg a kettő helyett egy PanaLeica 25 f1.4? Ezzel még egy kis képi karaktert is kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#86402) bogka válasza Tin_Shield (#86401) üzenetére


bogka
csendes újonc

Én is gondoltam a PanaLeica 25 1.4-re, de utcán mászkálósnak nekem sajnos szűk. A Sigmát kifejezetten tervezett fotózásra, kint és stúdióban terveztem használni. Ehhez nem tűnik annyira nagynak, kisebb, mint a 12-40, sőt könnyebb sokkal. Kifejtenéd a képi karaktert kérlek? Tudsz mutatni példát, miben lehet jobb a 25-ös a Sigma 30-tól? Kíváncsivá tettél :) Lehet megfontolom azt is, ha tényleg látványos a különbség közöttük.

(#86403) trlala válasza bogka (#86400) üzenetére


trlala
aktív tag

Van Oy 12-40-em, és Pana 20-am. Mindkettő kitűnő. Az előbbi méretes darab, mármint a mi rendszerünkben. Inkább nagyobb vázakhoz való, én e-m1-gyel használom. Együtt gyorsak mint a villám. Ha a méret nem zavar, meg az ár sem, vedd ezt. A 20-ast Pen-nel használom. Ez lenne az utolsó, amitől megválnék. Gyakran mászkálok magas hegyekben, oda legtöbbször ez jön velem.
A képminőségük pariban van, látható különbség nincs a velük készült képekben.

(#86404) zoltannnn


zoltannnn
csendes tag

Sziasztok!
CAMDIOX focal reducerrel kapcsolatban szetetnék érdeklődni. Mennyire ront az élességen? Pentax m50 1.7 panagor 90 macro 2.8 és talán sigma 24mm 2.8 superwide-al használnám pana gx 80-on.
Előre is köszönök minden infót.

[ Szerkesztve ]

(#86405) zoltannnn


zoltannnn
csendes tag

szeretnék :)

(#86406) bogka válasza trlala (#86403) üzenetére


bogka
csendes újonc

Mivel jelenleg EM10 II-m van, illetve gyakran mászkálok erre-arra, persze fényképezővel, ezért hajlok a pana 20 és a sigma 30 1.4 felé. A 20 kényelmes egész nap, a sigma 30 1.4 pedig tervezett fotózásra, akkor nem gond a méret. Annak a minőségét is dícsérik nagyon. A 45-öst kiegészítené, pláne beltérben. Legalábbis én így okoskodok. :) És ez így egy fényerős szett, a 12-40 helyett, ami este jól jön, mivel nem egy iso bajnok a kis gép. Majd cserélem egyszer őt is, de most fontosabb a jó üveg. De ha van más/jobb ötlete valakinek, szívesen veszem, nem szeretnék elhamarkodottan dönteni. Ezért is írtam ki a kérdésem. A Pana af-je ugyan lassu, de legalabb pontos? :) Ez egy aggályom vele kapcsolatban, hogy fogok-e vele boldogulni.

(#86407) trlala válasza bogka (#86406) üzenetére


trlala
aktív tag

:)
pontos

(#86408) Tua válasza bogka (#86400) üzenetére


Tua
tag

Szia!
Szerintem mind a 12-40, mind a Panasonic 20 nagyszerű obi, csak teljesen másra van. Mire használnád leginkább?

Én a héten rendeltem egyébként egy Sigma 30/1.4-et, ha megjön szívesen leírom a tapasztalataimat.

(#86409) bogka válasza Tua (#86408) üzenetére


bogka
csendes újonc

Örülnék nagyon a 30 1.4 tapasztalatnak :) Főleg, ha van mellette 45-ösöd (vagy hasonló), mennyire vannak közel, szükséges-e mindkettő. Általános sétálós objektívnek gondoltam a pana 20-at, amit városnézéskor lehet használni, illetve street fotókhoz. Ehhez ugyan rugalmasabb a zoom, de kisebb és fényerősebb a pana 20. Ezért jutottam arra, hogy 12-40, vagy pana 20 és sigma 30 1.4 (portré/félalakos fotózásokra a 20 és a 45 közé) A 12-40 pedig fix nélkül válthatná az alap 14-42-t, csak nagy/nehéz egész nap, a fényereje kompromisszumos, cserébe rugalmasabb. Ezért őrlődöm kicsit.

(#86410) Tin_Shield válasza bogka (#86402) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nehéz ezt megfogalmazni, valahogy jobban élnek azok a képek, nem annyira sterilre matekozott üveg mint a legújabbkori Sigmák. De ez persze erősen szubjektív.

(#86411) Tua válasza bogka (#86409) üzenetére


Tua
tag

Van 45/1.8-am, most adtam el az Oly 25-ot, de volt nálam Panasonic 20 is. Csinálok majd egy rövid beszámolót ha megjött a Sigma 30/1.4.

A 12-40 szerintem egy nagyon sok mindenre használható objektív, például egy kiránduláson nem biztos hogy nekiállnék arról cserélgetni bármire, még akkor se ha embert fotózom. Portréra is tökéletes lehet olyan helyzetben, amikor annyira nem lényeges a bokeh, ez ugye legtöbbször stúdió , de nyilván lehet más helyzet is.

Ha mondjuk kifejezetten csak portrézni indulsz kültéren, akkor viszont sokkal jobban jársz a Sigmával, vagy akár budget megoldásként egy Panasonic 25/1.7-el. Az Olympus 25mm f1.8 valahol a kettő között van (árban is) , igazából egy iszonyat szuper obi, viszont nem túl karakteres. A Fuji és egyéb vintage optikak után én már picit untam a képét, ezért is próbálom most ki a Sigmát.

Amikor belemegyek ilyen beszélgetésekbe mindig rájövök, hogy mennyire el vagyunk kényeztetve objektívekkel micro 4/3 fronton :)

[ Szerkesztve ]

(#86412) bogka válasza Tua (#86411) üzenetére


bogka
csendes újonc

Kíváncsian várom az összehasonlítást. Hátha nyugodtabban tudok döntést hozni utána. :) Mindenképpen érdekes lesz az eredmény.

(#86413) bigsee válasza bogka (#86409) üzenetére


bigsee
addikt

Miért kompromisszumos a 12-40 fényereje? Mert “csak” 2.8? Em-10mkII-vel nyugodtan elmehetsz ISO 3200-ig is...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#86414) jaanoo89


jaanoo89
aktív tag

Ma megvásároltam az E-M5 II-t, így a GX80 eladásra kerül. Elsőre gyönyörű ez a fényképező, de másodszorra is az. A kereső pedig óriási, nagyon tetszik.

Viszont gyorsan vizsgálódom is, megszokásból, hogy minden rendben van-e és észre vettem egy olyan furcsaságot, hogy csendes szobában, hallani,hogy búg a gép. Fura, mert az E-P1 annó néma volt. A másik, hogy ha be van kapcsolva a stabilizátor és élesre állítok, akkor csipogás után 1-2 másodpercig még búg a gép majd kicsit arrébb ugrik az élőkép és halkabb lesz a búgás. Ha kikapcsolom a stabilizátort, akkor nem csinál ilyet. Ezt valaki megtudná nézni, hogy nála is pontosan ezt csinálja-e?

Egyébként a stabi biztos működik, mert megfogtam 1/5-ös záridővel a 32mm-t, anélkül meg jó homályos lett, csak fura nekem ez a viselkedés így elsőre.

Még egy furcsaságot észre vettem, hogy a gép szerviz menü szerint nem teljesen új! Dobozból kibontva, egyrészt a kézi könyv első és utolsó lapja gyűrött, olyan furán volt belegyömöszölve, gondoltam egyből megnézem a szerviz menüt (1 képet se lőttem akkor még vele) és a számláló 66-on állt!! :D Szóval ezzel az egyébként makulátlan külsejű géppel - semmi hajszál karc, fólia is rajta volt a kijelzőn - lőttek 66 képet úgy, hogy én dobozosan vettem meg. Fura. Mindenesetre ezen túl teszem magam, nem sok az a 66, de az ember 0-t várna.

Hmm ez a gép harmadjára is gyönyörű... :)

(#86415) bogka válasza bigsee (#86413) üzenetére


bogka
csendes újonc

Hát azért a 3200-at kerülöm inkább. Mindenesetre elhozom júniusban egy hétre Olympuséktól kipróbálni a 12-40-et, mennyire zavaró hurcolászni (méret), illetve sötétedés után mire megyek vele. Aztán meglátjuk. A két fixet sajnos csak úgy próbálgatni nem lehet, pedig az milyen jó lenne. :)

(#86416) Balinov válasza jaanoo89 (#86414) üzenetére


Balinov
félisten

A bugas az szvsz az 5 tengelyes Ibis lesz, kb normális

Gratula a géphez, szép fényeket

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#86417) sticky35 válasza bogka (#86415) üzenetére


sticky35
tag

Próbáld ki ha teheted, én használtam egy ideig e-m10-en a 12-40-et, de nem volt kényelmes, az e-m1-gyel az igazi, arrol csak speciális alkalmakkor kerül le. Egyébként a kis Penemre nem tenném fel, azon inkább 9-18, 12-32, 20 vagy 45 van, a 12-40 nagyon nagy rá. De próbáld ki aztán meglatod.

(#86418) Mercutio_ válasza bogka (#86402) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 25/1.4-nek agyon szép krémes bokeh-je van.

jaanoo89: Régebben mintha lett volna erről az expószámról szó, gyári tesztelés része, csak itt nem nullázzák ki utána a számlálót.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86419) asdf_


asdf_
veterán

Pana 14-140-et meg lehet valahol szerintetek pesten tapogatni? Sanszosan elcsabulnek egyre, de eloszor azert kezbefognam.

(#86420) jaanoo89 válasza Mercutio_ (#86418) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Aham, értem. No para, csak furcsa volt.

Szemkagylót valaki vett hozzá? Itt középen van a kereső és nem tudom totál a szememhez nyomni, így egy nagyon picit szűrődik be fény a sarkok felől, még nem tudom mennyire zavaró, mert csak holnap viszem ki a Napra, de lehet vennék rá egy nagyobb szemkagylót ebayról vagy innen-onnan.

(#86421) jaanoo89 válasza asdf_ (#86419) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Írj rá a Fotoplus-ra, láttam ott jó pár objektívet, talán Panasonic is volt.

(#86422) MrChris válasza jaanoo89 (#86414) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor helyükre kerülnek a színek! :D Kíváncsi vagyok mit tapasztalsz, nálam, az én szememnek a pl2-nek és em10mk2-nek is más színei voltak.

(#86423) jaanoo89 válasza MrChris (#86422) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Igen, pénteken lesz a szülinapom, gondoltam most az egyszer jól meglepem magam. :)

Azt mondják a nagyok, hogy az E-P1,2 és ezek lájtos verzióinak se voltak túl jó színei, mármint az Olympushoz képest, mert "gagyi féle" Panasonic szenzor volt bennük, az újabb E-M5-ösben pedig Sony és valahogy azzal jobbak a színek. Nekem igazából még nincsen összehasonlítási alapom Olympus és Olympus között, de az E-P1 szerintem köröket ver a GX80-ra, szóval ha annál nem is lenne jobb az E-M5 II (amit kétlek) csak hozná E-P1 szintjét jobb jel/zaj aránnyal, én már elégedett leszek. Megláttam az Olympus Viewer-t, azt a megkönnyebbülést... :D

Hétvégén kiviszem, most még csak állítgatom, szerencsére bőven lehet mit. :))

UP.: A Pana 12-32 nagyon jól mutat rajta és teljesen jól szuperál, mintha Pana vázon lenne. Ennek örülök, azt az objektívet nagyon megszerettem.

[ Szerkesztve ]

(#86424) SpongyaBob válasza jaanoo89 (#86423) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem is holnap lesz a szülinapom :D

Én pedig pont az ellenkezőjét olvasom, hogy a régi pana szenzoron is igen jók az Oly színek, mondjuk ezt tapasztalom is, mert van egy P1-em.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#86425) hibavissza válasza jaanoo89 (#86423) üzenetére


hibavissza
veterán

Valami képet tehetnél fel, hogy el tudjuk helyezni térben és időben neked mi "jó" és mi a "rossz".

(#86426) Studi válasza jaanoo89 (#86423) üzenetére


Studi
addikt

A legendás Oly színek azok a Kodak CCD szenzoros vázak jellemzői voltak. Ez igazából 4 váz (E-1, 300, 400, 500), de arra épp elég volt, hogy fennmaradjon annak tudatában, aki látott ilyet.
Az Olympus színkezelése ettől függetlenül a későbbi generációknál is megmaradt kellemesnek. Nem annyira különleges, de még mindig nagyon szép. :) Pana ezen a téren sajnos tényleg le van maradva, fakók, szürkések a képeik alapból, többet kell rajtuk reszelgetni utómunkán.

(#86427) jjeahh válasza Studi (#86426) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bár ízlés kérdése, de a pana színek szerintem messze elmaradnak az oly színektől, de azért fejlődtek ők is... pl. én panaszkodtam a g6-al, de amióta tönkrement és a tartalék vázamra, a gh2-re szorulok, azóta tűnik fel igazán, hogy az utóbbi mennyivel rosszabb ebben, konkrétan horror :O . A g6 és a nála újabb panák simán csak középszerűek, de a régebbiek annyira gázosak, hogy azt még a sony is "megirigyelné".

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#86428) hibavissza


hibavissza
veterán

Ebbe én is beszállok :DDD
Ha színekről van szó akkor van a remek Canon és a többi futottak még okádék.

(#86429) jjeahh válasza hibavissza (#86428) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, általában szerintem sem rossz, vannak olyan körülmények, amikor a panát durván túlszárnyalja, pl. ősszel, amikor minden szép sárga, meleg színű. Aztán meg máskor ugyanolyan döglött és ha ez nem elég még ráhúz egy fátyolos szépia effektet is a képekre, amitől aztán megőszülsz mire korrigálod ;]

Ilyesmire gondolok:

Ugyanott, ugyanakkor sz*rpanával: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#86430) Studi válasza hibavissza (#86428) üzenetére


Studi
addikt

én csak 5DClassicot birtokoltam, az egyébként nem volt rossz tényleg. :) De az Olyt kellemesebbnek találom.

jjeah: igen, a GX7-el már határozottan kevesebb gondom volt, mint a G1-el, G5-el.

(#86431) voriae válasza jjeahh (#86429) üzenetére


voriae
tag

Most mit akarsz, sárga a sárga! (meg mondjuk a zöld is az :D)

(#86432) totálkezdő válasza jjeahh (#86429) üzenetére


totálkezdő
tag

Ez a Canon egészen gyalázatos. Letöltöttem mind a kettőt. A Panasonic 200-ra nagyítva is sokkal különb mint a Canon. És nem csupán a sárgákról van szó. ISO 100-nál ritkán látni ilyen zajt, mint amit ez a Canon produkált. Hacsak a feldolgozásnál nem rontott el valamit a szerző.

(#86433) jjeahh válasza totálkezdő (#86432) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem igazán utómunkázik a srác, Ps-t használ de kb. vágásra meg ilyesmire, no meg eleve jpg-ben nyomja. A kép szerintem azért olyan sz*r minőségű, mert egyrészt ooc jpg, másrészt az az 50/1.8 bűnrossz optika. Amúgy nem tom az újabb olympusok jpg-je mennyire éles pixelkukkolva, de az öreg e-p1-em sem remekelt ebben :D . A pana színei gyengébbek, de fura módon a jóval részletesebb jpg-ket köpköd.
Amúgy a canon barnás effektje raw-ban is elő szokott jönni, ezzel a sráccal gyakran koncertfotózunk ugyanott, ugyanakkor és sokszor feltűnik, hogy az ő fotói mennyivel sárgásbarnásabbak.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#86434) hibavissza válasza jjeahh (#86429) üzenetére


hibavissza
veterán

PS, Lájtrúm, Sigma. Így gönyü..... G3 kitobival váz jpg-vel. Na az a gyötrelem. :)

A Canon-on is lehet finomítani a jpg beállításokat. Meg aztán PS-ben ki tudja mit vert szét...persze csak vágás....

[ Szerkesztve ]

(#86435) MrChris válasza jjeahh (#86429) üzenetére


MrChris
nagyúr

Voá, hát ez a canon gáz! Az arcon kifejezetten zöldülő területek vannak. A Pana csak a szokásos, jó-jó de valami hiányzik :D

Patona BLG10-es akksit hol érdemes venni? Most 2db-osakat találtam 10e-t ebayen, korábban mintha kevesebb lett volna.

(#86436) jjeahh válasza hibavissza (#86434) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pana szerintem nagyjából ugyanazt a közepes szintet hozza jpg-ben is, mint raw-ban, csak azt kompromisszumosan lehet utómunkázni. G3 meg nem olyan vészes, a GH2, amit most használok sokkal gázabb valamiért. Tudom, hogy úgysem foglak meggyőzni, ezért mindegy is, de hozok még egy példát: itt pl. ugyanaz a srác fotózott mellettem, szerintem ha a vízjelt nem nézed, akkor is könnyen észre lehet venni mikor következnek az ő fotói :DDD (most a képek színvonalát ne nézzétek :D )

MrChris: Amúgy tényleg nem mindíg csinálja, csak néha, franc tudja mi okozza, azt nem volt még időm kitapasztalni... mert rövid időre én is kölcsönkapom néha a gépet.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#86437) totálkezdő válasza jjeahh (#86436) üzenetére


totálkezdő
tag

Kár különben a GH2-ért. Mindig szemeztem vele, mert a fotók alapján az egyik legkezesebb gépnek tűnik (sok mindent lehet kívül kezelni a menüben turkálás nélkül), de a vele készült fotók minősége végül mindig elriasztott (a videó meg nem érdekel). Akkor Te most megerősítetted az én eddigi érzéseimet.

(#86438) hibavissza válasza jjeahh (#86436) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem fogsz meggyőzni, volt Olympusom, Canonom. Most a harmadik Panasonic vázat nyúzom. Engem ez az egész színkérdés nem mozgat annyira. Megoldom, ha valami nem olyan színű, mint elképzelem.

(#86439) hibavissza válasza jjeahh (#86429) üzenetére


hibavissza
veterán

Hogy ne csak a szavakat szaporítsam, kíváncsiságból letöltöttem a képet. 10 másodperc volt átszínezni. A wb volt elmászva.
Aki cserélhető obis géppel ennyit nem szán egy feltöltött fotóra.....

[ Szerkesztve ]

(#86440) totálkezdő válasza hibavissza (#86439) üzenetére


totálkezdő
tag

"Lám, ösztönöm helyes nyomon járt,..." (J. A. után)

(#86441) r3dsnake válasza hibavissza (#86439) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az gáz, ha nekem az eredeti jobban tetszett?

(#86442) totálkezdő válasza r3dsnake (#86441) üzenetére


totálkezdő
tag

Ha szereted, hogy egy nő arca zöld színzajos árnyalatokban bővelkedik, akkor nem.

(#86443) hibavissza válasza r3dsnake (#86441) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem sincs bajom vele. Kicsit beteg, de hangulatos. Sajnos az arcbőr színét nem viheti el a környezeti fény színe. Ez most a törvény. Vagy legyen lila. Az még megengedett. ;]

(#86444) jjeahh válasza hibavissza (#86439) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A zöldekre ráengedtél valami Sony profilt? :DDD Amúgy pont arról van szó, hogy utómunka nélkül milyenek a színek... a linkelt pana képen pl. abszolút nem módosítottam a színeken semmit, mégis még mindíg vállalhatóbbnak tűnik, mint az általad utómunkázott Canonos kép. Na az Oly ezért jó, azzal még kevesebbet kell szenvedni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#86445) szpetri


szpetri
tag

Sziasztok,

ha már a GX80 van témában... :)

A GX9-cel a panasonic kihozott egy DMW-HGR2 nevű grippet, amit néhány ebay-es eladó GX80 kompatibilisként is árul.
Van valakinek arról hitelt érdemlő info-ja, hogy tényleg jól passzol GX80-ra is?
Neten eddig csak olyan forum bejegyzéseket találtam, hogy "közel ugyanolyan a két váz mérete, tehát biztos jó".

(#86446) MrChris válasza szpetri (#86445) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez érdekes, mert engem nagyon győzködtek, hogy badarság a GX9-t a GX80 utódjaként beállítani, de ha még a gripje is felmegy rá... :DDD

(#86447) Smith Ügynök


Smith Ügynök
tag

Sziasztok!

Mit gondoltok, 55 ezer Ft-ért egy jó állapotú Olympus E-PL5 kit obival jó vétel?
Eddig mobillal fotózgattam csak, de annak gyöngeségeit (nagylátószög hiánya, pocsék teljesítmény kevés fénynél) szeretném már kinőni. Főleg kirándulások alkalmával fotózok, ilyen célra jó választás ez az E-PL5?

(#86448) hibavissza válasza jjeahh (#86444) üzenetére


hibavissza
veterán

Én konkrétan hányok az Olympus jpg-től. Tipikusan az ázsiai tinilányoknak való plasztiktakony. De ezen nincs értelme témázni. Kinek a pap....

Jól láthatóan elcsúszott wb-vel lőtt, pocsékul megvilágított (lefelé néz az arca derítés nélkül), a legótvarosabb Canon obival lőtt Canon jpg-t és egy napba néző arcot Sigma portré obival meglőve Pana vázzal. Ezt a két példát hoztad fel. Arról nem beszélve, hogy mind a két kép módosított. A Panasonic-os képbet is korrigáltad Lightroom-mal.

Szerintem ez kimeríti a trollkodás fogalmát :) De jót röhögtem. Ezért nincs harag. :D

(#86449) Studi válasza Smith Ügynök (#86447) üzenetére


Studi
addikt

Reális. 75-ért láttam dupla kitet valahol, az jó vétel.

(#86450) Smith Ügynök válasza Studi (#86449) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Van egy kis 10x zoomos gépem is, régebben azt használtam, de szinte sose zoomoltam, max 2-3x nagyításig, így nekem a dupla kit obi fölösleges lenne. A megjelölt célra szted milyen az E-PL5?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.