Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#85951) Quent1n


Quent1n
senior tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok.

Canon G7x-ről lépnék fölfelé, amivel nagyon szerettem portrézni, a kellemes háttérelmosása miatt. 1"-es szenzora van tehát korlátozottak a képességei. :)

Pana GX80-at néztem ki mert árba elég baráti (alza áfa nélkül 133k) és tudásra is megfelelőnek tűnik. Szép 4k-s városjárós, természetben mászkálós videókat csinálnék vele, illetve sok és jóféle fotót. Kérdés, hogy a céljaimhoz milyen objektívek lennének a legjobbak?

Az obikra szán keret 300 ezer forint körül alakulna kb.

Amiket kinéztem: Oly 14-40mm 2.8, ez lenne rajta legtöbbet, afféle mindenes lenne, utazásokkor, kirándulásokkor.
Továbbá szükségem lenne egy portréobira is, erre a célra eddig az Oly 45 mm 1.8 fixet láttam legmegfelelőbbnek. Jó lenne ha háttérelmosás minimum hozná a G7x szintjét (100mm ekv. 2.8) de inkább jobb lenne és adott esetben pénzt is lehetne keresni a dologgal. Mekkora különbség van háttérelmosában a 2.8-as tele állása és a 45 1.8 közt?

A kérdés a következő. Ezekre a célokra -> Streetfotó, tájképek, portrék, 4k video, ti mit javasolnátok?

Illetve, van e ilyen célra hasonló árban jobb választás gépeket tekintve? Méreten nem szívesen növelnék túl sokat (G80 ezért hullott el, mert nem szeretnék DSLR méretet semmiképpen). Továbbá hordozásra milyen táska ajánlott amibe két obival elfér a váz és viszonylag kicsi?

Minden válasznak és tanácsnak örülök :)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#85952) jjeahh válasza Quent1n (#85951) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1. panasonic 12-35 f2.8 nem lenne neked jobb választás a 14-42 helyett?
2. szerintem a 45-ös 4/3 szenzoron jobban mos, mint a régi kompaktod, de itt össze is tudod hasonlítani
3. tudom tőlem elcsépelt, de ha nagyon el akarod a hátteret mosogatni, akkor lehet, hogy te ellennél egy focal reducer + valami régi 50/55mm F1.4-es manuállal is, ha jól értelmezem a témád úgysem szalad el... íme pár példa tőlem a reducer-re 4/3 szenzoron, az 55-ös üvegemmel együtt kb. 30k forintba fájt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#85953) MrChris válasza Quent1n (#85951) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mielőtt megvennéd azért vedd kézbe, próbáld ki. Nekem ilyen van, nagyon masszív, jó építésű váz, cserébe kicsit nehéz. A kijövő rawok igénylik az utómunkát, főképp a portré, azaz az arcbőr. Ooc jpg behangolva elmegy kategória. Amúgy meg az ára, főképp a használt ára verhetetlen, cserébe kb mindent tud.
A 45-ös 1.8-on kissé lágy, 2.2-től már nincs gond. Azért nem ez a rendszer a mosodák királya. :D Számomra a Sigma 60/2.8 lenne alternatíva, mert élesebb, szebben mos.
Az af fotó módban gyors, de követő módot nem érdemes erőltetni. Videó módban lelassul az af, de odafigyelve azért jól lehet használni. Az IS nagyon hasznos minden téren. Mióta IS nélküli vázat is használok mellette nagyon megnőtt a bemozdult képeim száma, amit az iso emelés nem kompenzál.

(#85954) topikk válasza jjeahh (#85952) üzenetére


topikk
senior tag

sztem a Oly 12-40-re gondolt, az mindenesnek tokeletes, csakugy mint a PanaLeica 12-60

[ Szerkesztve ]

(#85955) jjeahh válasza topikk (#85954) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is, csak szintén elírtam, bocs :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#85956) Muerte68 válasza Quent1n (#85951) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 a 60/2,8-Sigmára olcsó jó-és már teljesen nyitva is éles :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#85957) topikk válasza Muerte68 (#85956) üzenetére


topikk
senior tag

Biztosak vagytok benne hogy egy 60 2.8 jobban mos mint egy 45 1.8? Elvileg ugyanazzal a "filed of view"-val a 60 1.8 (ha lenne) DOF-ja ugyanakkora mint a 45 1.8 (nyilvan a 45 kozelebb van a targyhoz ilyenkor)

(#85958) Studi válasza topikk (#85957) üzenetére


Studi
addikt

Kb tökugyanolyan a háttérmosása a kettőnek, ha a téma mérete azonos a képen.

(#85959) MrChris válasza topikk (#85957) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahogy Studi írja, viszont a Sigmát már nem kell rekeszelni hogy javuljon. Tesztekben, ábrákon 2.8-on szinte olyan éles mint a 75-ös 2.8-on. Nekem egy dolog marhára nem tetszik, a gyönyörűen fényes külseje. :DDD

(#85960) Mercutio_ válasza MrChris (#85959) üzenetére


Mercutio_
félisten

+ a kotyogó lencsetag;] de az áráért ez elnézhető :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85961) Balinov válasza MrChris (#85959) üzenetére


Balinov
félisten

Feketében nem olyan csicsas, jobban megy szvsz az em1mk1 feketejehez, mint az ezüst o40-150r

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#85962) jjeahh válasza MrChris (#85959) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én eladtam... :DDD . Tudom, hogy a többséggel ezzel szembemegyek, de ha most szükségem lenne olcsó portré fixre, akkor én inkább a 45-öst venném :D . Kisebb, karakteresebb, fényerősebb és ja, életlenebb nyitva, de ebből monitorméretben semmit nem éreztem, amikor kipróbáltam. A sigma nekem már kissé túlkorrigált, 2d-s, lelketlen. Még a flare is olyan vele, mintha utólag photoshoppoltam volna rá :DDD .
Szal a lényeg: érdemes mindkettővel képeket nézegetni, ha van lehetőség rá, akkor kipróbálni, ízlésfüggő is, hogy kinek melyik jön be.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#85963) Muerte68 válasza jjeahh (#85962) üzenetére


Muerte68
addikt

Én amíg megvolt az EM10-szinte csak ez volt rajta-kivéve ha tele kelett akkor a 40-150-Én nagyon szerettem szép éles képe volt és fényszegény helyen is teljesen jó volt mivel 2,8-on is már éles .
Sokak szerint steril-de ha nem olyat akartam arra ott vannak jó kis régi obik :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#85964) 80hun válasza Mercutio_ (#85960) üzenetére


80hun
addikt

De az elhalgat ahogy bekapcsolod a gépet.
Kikapcsolva a gépek stabija is kotyog akkor legalábbritmusra nyomják :D

(#85965) SpongyaBob válasza jjeahh (#85962) üzenetére


SpongyaBob
veterán

+1 a 45/1.8-ra, azért mégiscsak ez a portréobi és nem pedig a sigma. Teljesen más lesz a bokeh karaktere az Olynál. Jah én is simán használom teljesen nyitva is :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#85966) Mercutio_ válasza SpongyaBob (#85965) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nikonon a 85/1.8 az egyik legkedveltebb portré obi...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85967) Mirman válasza Mercutio_ (#85966) üzenetére


Mirman
őstag

... ami latoszogben 5mm híján megegyezik az Oly 45 1.8al.

(#85968) Mercutio_ válasza Mirman (#85967) üzenetére


Mercutio_
félisten

APS-C Nikonról beszéltem, a legtöbb ismerős nem FF vázzal rohangál:N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85969) Mirman válasza Mercutio_ (#85968) üzenetére


Mirman
őstag

Ez esetben elnézést, csak félre érthető volt első olvasatra :)

(#85970) Studi


Studi
addikt

Teljesen kár összeveszni, hogy a a 85, vagy a 135 környéke a "portrébb" obi, a feladatot mindkettővel tökéletesen meg lehet oldani. A hosszabbakhoz kicsit több tér kell, vagy szűkebb lesz a kivágásod. Sőt, APS-C-n még az 50 (ekv 75-80) is tökéletes a feladatra, m43-on meg tökéletes, nincs is jobb portréüvegem, mint a jó öreg 50/2, hiába van a zsákban 45/1.8, Oly 60/2.8, 75/1.8. :K

(#85971) jjeahh válasza Studi (#85970) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kétféle portréfotós van:
- akik nem értik, hogy a 45-öst miért nem lehetett 42.5mm-re megcsinálni és apsc-n az 50-est senkiföldjének tartják
- akiknek tökmindegy, amíg elmossa a hátteret
szerk: félreértés ne essék, én az utóbbi kategóriába tartozom... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#85972) hibavissza válasza Studi (#85970) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Persze, megoldani egy mobiltelefonnal is meg lehet.

(#85973) Studi válasza hibavissza (#85972) üzenetére


Studi
addikt

Tényleg le kell menni erre a szintre? Nem, én nem fogok.

(#85974) hibavissza válasza Studi (#85973) üzenetére


hibavissza
veterán

Mi a gond? Próbáltam rávilágítani, hogy a távolság-mosás-ár dimenziókon kívül is van élet a portré objektívek világában. Bocsánat, ha megzavartam valamit. :B

(#85975) Ereshkigal válasza jjeahh (#85971) üzenetére


Ereshkigal
őstag

"nem értik, hogy a 45-öst miért nem lehetett 42.5mm-re megcsinálni "

Pana megcsinálta. :)

(#85976) Haffeybu


Haffeybu
csendes újonc

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni?
Sürgősen keresek Panasonic G7-hez akksi töltőt ma Budapesten!
Akksi típus: DMW-BLC12E

Fizetnék is érte, hogy csak 1x ma fel tudjam tölteni vele. Valószínű kint hagytam havernál külföldön baleset miatt és töltenem kéne sürgősen.

Előre is köszi!

(#85977) Studi válasza Haffeybu (#85976) üzenetére


Studi
addikt

Panasonic DE-A79 a passzoló töltő neve, ha ez segít. :) Nekem sajnos DE-A80 van itthon csak.

(#85978) Haffeybu válasza Studi (#85977) üzenetére


Haffeybu
csendes újonc

Igen azt vágom, de sajnos már körbenéztem neten és nem találok olyan helyet, ahol ma meg tudnám venni :(

(#85979) Studi válasza Haffeybu (#85978) üzenetére


Studi
addikt

Nem is feltétlen neked írtam, inkább a többieknek, hogy ha van a közelükben Pana töltő, nézzenek rá. :)
A-99-est is találtam itthon, de azzal sem vagyunk előrébb. :(

Egyszer, mikor valamelyik akkuhoz nem volt töltőm, de nagyon kellett, hekkeltem olyat, hogy kis drótdarabokkal rákötöttem az akksira egy azonos feszültségű, de más típusú töltőt.

(#85980) Quent1n


Quent1n
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

(#85952) jjeahh: 12-40 2.8-ra gondoltam. Eddig csupa jót olvastam róla. A másik alternatíva a Pana 12-32 2.8 II lenne. Lényeg, hogy szeretnék egy olyan obit a gépre, ami zoomos és ilyen általános célra tökéletes, vihetem streetfotókhoz, de a természetben is megállja a helyét egy kirándulás alkalmával. Köszi az összehasonlítót oldalt, tudtam rajta csekkolni, hogy valóban jobban mos mint a mostani rendszer.

(#85953) MrChris: Ma bemegyek MM-ba és megfogdosom, bár már látni sokat láttam. :) Nekem kis/közepes méretű kezem van, szóval vélhetőleg nem lesz vele gond. A G7X fogásával se volt semmi bajom pedig az se arról híres, hogy jó fogni :D RAW-okon pár húzást mindenképp szoktam csinálni ez a Canon kompakton is szinte kötelező, végülis képenként pár mp, szóval nem vészes. Sok videót néztem neten de nem csak egy sétálósat találtam ahol fókuszt tévesztett a gép. Vannak még ilyen teszt anyagok?

A SIGMA obival most gondolkodásra késztettetek :D Ugyanis árban 60k ökrül van míg az Oly meg 100 ami azért jelentős difi, persze használtan is biztos találnék. Mindenképp kéne egy jól használható szép háttérelmosásra képes fix portréobjektív. Jó persze zoomos is lehetne csak az nem ez az árkategória. :D

Oly 12-40 vs Pana 12-35 közt ti milyen difit láttok? Nekem az Oly szimpibb, bár most a Pana olcsóbb. Videókat amit láttam nincs köztük nagy különbség bár a Pana ugye Pana vázzal stabis.

Persze ha van valami jobb javaslat jöhet, de pénzbe nem nagyon fér bele több.

Illetve milyen kisméretű táska lenne amibe a gép + mondjuk az Oly 12-40 - Oly 45/sigma 60 + pótakku elfér? Lowerpro Apex 100 v 110. Ki mit használ egy hasonló méretű pakkra itt?

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#85981) trlala válasza Studi (#85970) üzenetére


trlala
aktív tag

Emlékeim szerint Szipál Márton mondta valahol: portréra minél "hosszabb" lencse kell.

(#85982) Muerte68 válasza trlala (#85981) üzenetére


Muerte68
addikt

;] ;] :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#85983) trlala válasza Muerte68 (#85982) üzenetére


trlala
aktív tag

:)
nem baj, ha hosszú, csak vastag legyen

(#85984) Grga_Pitic válasza jjeahh (#85971) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Ez jó. :) Én az 1. típust testesítem meg részben, mert az APS-C 50mm szerintem abszolút senki földje, de portréra 85-135mm között bármi elképzelhető számomra, nem csak a 85 a király. Offos APS-C zoommal az ekvivalens 105mm jött be legjobban, és nem azért, mert 70mm volt a vége. :) Szóval nekem az Oly 45mm is rövid kicsit.

(#85985) kátú válasza Haffeybu (#85976) üzenetére


kátú
őstag

Nekem van itthon, de messze lakok ~masfel óra

It still works!

(#85986) zoltannnn


zoltannnn
csendes tag

Sziasztok!

Új Panasonic gx80 tulajdonos vagyok. Az első komolyabb használatnál kiderült hogy egy aksi kevés. Tudnátok bevált utángyártott márkát ajánlani?

Előre is köszönöm.

(#85987) Muerte68 válasza zoltannnn (#85986) üzenetére


Muerte68
addikt

Patona :)

[link]-itt van mindkét fajta-vagy ebay-amazon stb.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#85988) zoltannnn válasza Muerte68 (#85987) üzenetére


zoltannnn
csendes tag

Köszi. Érdemes a prémiumot venni?

(#85989) Muerte68 válasza zoltannnn (#85988) üzenetére


Muerte68
addikt

Azt mondják jobb valamennyivel azokat még profi felhasználásra is szokták használni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#85990) zoltannnn válasza Muerte68 (#85989) üzenetére


zoltannnn
csendes tag

ok, köszönöm

(#85991) Lassú Víz válasza Studi (#85979) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"A-99-est is találtam itthon, de azzal sem vagyunk előrébb."

Akkut szeretett volna tölteni. Mit kezdjen egy FF Sony cuccal? ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#85992) Studi válasza Lassú Víz (#85991) üzenetére


Studi
addikt

sose vennék átvilágítunk a tükrön vázat, mert az értelmetlen. :)

(#85993) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Volt már innen valaki bent a budapesti vonat temetőben?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#85994) Lassú Víz válasza aginor (#85993) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A MÁV Nosztalgia szervez vezetett látogatást Istvántelekre, de ez olvasható a programnál:
"Fontos: a látogatásnak nem része az interneten elterjedt fotókról megismert romos csarnoképület, amelybe belépni tilos és életveszélyes!"

Gyakorlatilag csak belógni lehet, azt nem tudom megmondani, hogy mennyire őrzik.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#85995) Rum.cájsz válasza Lassú Víz (#85994) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Pár éve próbáltam komoly protekcióval bejutni ide, nem sikerült. :((
Komoly őrzés van, de akit így is érdekel a dolog, az ne hagyja ki.

(#85996) Mercutio_ válasza Rum.cájsz (#85995) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha be is jutsz, akkor is kérdéses, hogy mire kapsz engedélyt. Fotózás, illetve annak publikálása nem tudom jelenleg lehetséges-e.
Egyébként filmesek forgatási helyszínnek bérelték ki régebben, talán még mostanság is néha.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85997) Rum.cájsz válasza Mercutio_ (#85996) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Nekem a helyi mozdony javító műhelyre van reális esélyem, kezdésnek ez is elég lehet. :Y

(#85998) un2112 válasza aginor (#85993) üzenetére


un2112
tag

Heh, magam is pont most találtam rá. De lehet, már az Északi Javítóműhellyel is kiegyeznék, pláne, hogy nagyapám ott dolgozott valaha. Szervezzünk testületi fórumos belógást, ki jönne még? :)

(#85999) Mercutio_ válasza un2112 (#85998) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az északi egy tetemes részét (included Eiffel csarnok) megkapta az opera és intenzív építkezés zajlik , őrzött építési területként nem biztos, hogy a legjobb célpont :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86000) mpierre válasza un2112 (#85998) üzenetére


mpierre
veterán

Ha belegondolok, hogy gyerekkoromban még a nagyanyámmal többször voltam kint nyaranta... Akkoriban még a Ferencvárosi pályaudvaron állomásozó (amit többször láttam álldogálni a Gyáli úti sose működő kereszteződés közelében) sinpityut is láttam ott. (Gőzös vontatásút.) Csak fotózni nem fotóztam még.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.