Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#85151) topikk válasza Studi (#85150) üzenetére


topikk
senior tag

Inkabb valtsunk temat :)

Olympus-45mm-f1.2-PRO-Review-vs-Panasonic-42.5mm-f1.2

[ Szerkesztve ]

(#85152) evo87 válasza |AP| (#85146) üzenetére


evo87
őstag

Tudom, hogy nagyok ezek a lencsék, viszont nekem a kompakt méret annyira nem fontos. Van egy oldal, ahol össze lehet párosítani az obit plusz a gépet, ott 12-60 még elfogadhatónak tűnt. Illetve azon morfondíroztam, hogy ha normálra vetítve nézzük a végét, akkor a 14-42 84-es vége után ez már 120.... ami jelentős ugrás, ennél sokkal telébb nem hiszem hogy kellene nekem.

Őszintén szólva 12-32-vel vettem, nem voltam oda azért az obiért. Akkor inkább a 12-60 és mellé egy fix 20 vagy 25, ha esetleg kicsire kell összepakolni a gépet.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#85153) Mercutio_ válasza evo87 (#85152) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha pesten jársz keress valakit, akinek van 12-60-a és próbáld fel a vázra, mert szerintem erősen orrneház lesz a váz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85154) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Panasonic G9 előrendelési akcijauuu ajándék markolat (gyanítom kintről érdemesebb ezt is beszerezni és ott is lesz markolat :U )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85155) trlala válasza topikk (#85151) üzenetére


trlala
aktív tag

CA-ban 1 fé előnye van az olynak. Egyébként nagyon hasonlóak.

(#85156) Tikakukac válasza Mercutio_ (#85153) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem csak szerinted. GX8, G80, G7, GH4, GH3-ra néztem eddig azt az obit és már a GX8 is éppen elbírta nagy pördülési hajlam nélkül. A többi nagy vázra pont jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85157) #86322688


#86322688
törölt tag

Árulja már el nekem valaki, hogy erre miért van szükség? Marketing vagy egyéb oka is van?

(#85158) 80hun válasza #86322688 (#85157) üzenetére


80hun
addikt

Mi is ez? :)

(#85159) #86322688 válasza 80hun (#85158) üzenetére


#86322688
törölt tag

Valós ISO és a gyári ISO..mindegyik csal de ez felezi.

http://photonstophotos.net/Charts/Measured_ISO.htm

[ Szerkesztve ]

(#85160) 80hun válasza #86322688 (#85159) üzenetére


80hun
addikt

Igen én ezt ki is próbáltam.
Az egyik tesztalany egy A7 a másik egy e-m10 volt.

Manuál obbi így a gép semmilyen infót nem kap az obitól.
Érdekes módon ugyanazon a képkivágáson , ugyanaz a téma, ugyanazon az ison ugyanazt a záridőt kapta.
Na akkor hogy is van ez? :)

(#85161) #86322688 válasza 80hun (#85160) üzenetére


#86322688
törölt tag

Nem tudom, ezért kérdem, ha megnézed a grafikonon a különböző gépeket, a Pentax csal a legkevesebbet, a Canon M3 állítólag semmit, de csak az a Canon...érdekes
Nekem is volt sok gépem de most csak egy van, egyenlőre, és nincs mihez hasonlítani.
Különösebben engem sem érdekel, amíg megfelelő számomra az adott gép isoja, de érdekes.

(#85162) 80hun válasza #86322688 (#85161) üzenetére


80hun
addikt

A használatot nem befolyásolja a mérési eredményük
Fotózni kell azzal ami van :)

(#85163) #86322688 válasza 80hun (#85160) üzenetére


#86322688
törölt tag

mondjuk ott pont nem nagy a különbség:

(#85164) #86322688 válasza 80hun (#85162) üzenetére


#86322688
törölt tag

így igaz, de volt hogy a jó öreg 40D-m jobb záridőket produkált mint a 650D-m például de állítólag ez a megapixelnek is köszönhető...de ebbe ne menjünk bele, valahol kiveséztük...más is tapasztalta de konkrétan csak találgatunk.

(#85165) evo87 válasza Mercutio_ (#85153) üzenetére


evo87
őstag

Ennyire számít a tömeg? Én alapvetően a vázat fogom egyik kézzel, másikkal az objektívet... az asztalra téve pedig mindenképp feltámaszkodik az objektíven is...

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#85166) Studi válasza evo87 (#85165) üzenetére


Studi
addikt

Azt neked kell eldöntened, hogy számít-e? :) Viszont érdemes kipróbálni, ahogy Mercutio_ javasolta, mert nehezebb obival megváltozik a gép egyensúlya. Ha fogni szoktad az obit is, akkor ez kevésbé lesz zavaró.

(#85167) Mercutio_ válasza evo87 (#85165) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én az ilyen kicsi/könnyű vázat a nyakamban hordom (+2-3 fixet egy övtáskában, így szabad mindkét kezem), ott zavaró egy nagyobb obi mert orrnehéz lesz a cucc. Aki szereti táskában hurcolni annak ez nem gond.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85168) atis78


atis78
tag

Lehet hogy sikerult Panaeknak egy aranylag versenykepes jpeg motort reszelni?

https://www.dpreview.com/news/1050670572/panasonic-g9-added-to-studio-scene-comparison

Remelhetoleg nem csak a G9 kivaltsaga marad....

(#85169) un2112


un2112
tag

Engedelmetekkel: Olympus 12-100 teszt tőlem.

(#85170) evo87 válasza Mercutio_ (#85167) üzenetére


evo87
őstag

Akkor megvan a válasz...én sosem hordom nyakban...kézben vagy táskában. Köszi. :))

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#85171) Studi válasza topikk (#85151) üzenetére


Studi
addikt

No, végre egy kis lazítás, végigfutottam ezt. Nagyon odatette ezt az üveget az Oly (Sigma? :D). Én nagy Nocticron rajongó vagyok, de vitathatatlan, hogy ha a tökéletességet nézzük, akkor az a bizonyos paraszthajszál szinte minden téren az Oly felé hajlik. Nagy különbség mondjuk csak az ellenfényes témáknál látszik, ott azért a Pana erősen veszti a kontrasztot. (nem is annyira a stadionlámpás, inkább a Sunstar tesztnél látszik, az oszlopot az Oly milyen szépen hozza, míg a Panán elég mosott)
Ettől még ha valaki váltana Olyra, és kidobja emiatt a Nocticronját, gondoljon rám. :D

(#85172) Studi válasza un2112 (#85169) üzenetére


Studi
addikt

:R :R Köszönjük! Nagyon jó ez az obi, pár tesztképet lőttem vele tavaly fotóexpón, meg még valahol próbálgattam.

(#85173) MrChris válasza atis78 (#85168) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem nem tűnt fel semmi extra. Csak hogy jó az élesség :DDD Amit dpr-ék szeretnek elrontani.

(#85174) weiss válasza atis78 (#85168) üzenetére


weiss
addikt

Ja, most már csak az Olyanak kellene megtanulni. Panán legalább a piros az piros, és nem magenta. [link]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#85175) atis78 válasza MrChris (#85173) üzenetére


atis78
tag

Hat igen az elesseg olyan amilyen, de a sarga arnyalatok jobbnak tunnek a korabbi zoldes-sargak utan...

[ Szerkesztve ]

(#85176) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Off, de sűrgős lenne! :R
Valaki használ közületek ilyen állványt?
[link]

Mennyire éri meg az árát(14 e , ingyen postával)

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#85177) grigo válasza csurgoi (#85176) üzenetére


grigo
őstag

Klasszik china. Ezer féle verzióban létezik. Nekem is van egy. Kicsi, könnyű, vállalható de ennek megvan az ára. Utazni jó vele de a profi fotós karriered ne erre építsd. Maxra kihúzni nem érdemes. A hama meg a többi szemetet veri. Ennyiért nem kapsz szerintem hasonlót.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#85178) csurgoi válasza grigo (#85177) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Köszi!
A súly mennyire hihető?(1,4 kg)
Mert most egy Manfrotto 055PROB-om van, de ha terepre megyek akkor leszakad a kezem tőle(a 498R-es fejjel kb 3,5 kg)

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#85179) Studi válasza grigo (#85177) üzenetére


Studi
addikt

A Hamának is van egy ilyen stílusú/rögzítésű szériája amúgy, ami kézbe véve igen korrektnek tűnik. :)
De a Hama Star az legendásan-klasszikusan sz@r. Meg az összes olyan, bilialumíniumból készült állvány. Közös jellemzőjük, hogy a lábakat középen össze kell fogni, különben szétcsúsznának. :D

(#85180) grigo válasza csurgoi (#85178) üzenetére


grigo
őstag

Nekem aliexpresses rendelésem van. Más fantázianéven megy és nincs rá garancia hogy mindenben egyezik, és nincs erre való mérlegem csak szobai úgyhogy megmértem magam, és megmértem magam az állvánnyal a kezemben és a kettő különbsége tényleg 1,5 körül volt. (egyszer 1,4 egyszer 1,6) Úgyhogy esély van rá. De nagy elvárásaid tényleg ne legyenek, bár én szarra számítottam de kellemes meglepetés volt.
Jancsó Gergely rendelt nem olyan régen egy ilyen típust és csinált is róla egy videót.

Amúgy Studinak igaza van, mert tényleg van a hamának is egy vállalható típusa emlékeim szerint. Viszont annak a pontos nevére nem emlékszem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#85181) Mirman


Mirman
őstag

Megfogalmazódott bennem egy kérdés . Mondjuk azt hogy egy családi rendezvényen fotozok , 45 mm 1.8al . Nyitott rekeszen mondjuk 1/100on ISO 1600al. Ha elővennek egy FF vázát egy 85 1.8-ra akkor azt ugyanúgy le kellene rekeszelnem 2.8 ra vagy méginkább f4-re hogy éles legyen az egész delikvens ne csak a szeme , nem ? Ha jól gondolom akkor az FF gép F4 85mm-en 1/100on ISO 6400at mérne . Ez a két FÉ előny nagyjából kiegyensúlyozza a szenzorok közti különbséget nem ? Nem 100%osan de úgy kozelitoleg .

(#85182) bongeszo válasza evo87 (#85170) üzenetére


bongeszo
aktív tag

teljesen vállalható szerintem. nem mondom, hogy nem megy szembe a gm1 filozófiájával, de abszolút használható. nekem van itthon mindkettő és használtam már így, egyszerűen csak az objektívet kell “gépként” kezelni, szerintem...

(#85183) kátú válasza Mirman (#85181) üzenetére


kátú
őstag

Szerintem mondhatjuk, hogy kb igen, de tuti van akinek ebben több a tapasztalata

It still works!

(#85184) Grga_Pitic válasza Mirman (#85181) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Így van, ha rekeszelni kell, akkor nem vagy sokkal beljebb FF-el, két dolgot leszámítva: ha árnyékot kell felhúzni jelentősen, arra a Sony szenzoros APS-C / FF előnyben lesz, illetve a nagyobb fókusztáv miatt nagyobb a háttérmosás - ha ez számít.

(#85185) Golota válasza csurgoi (#85176) üzenetére


Golota
aktív tag

Nekem is van egy ilyen, de a sima, alumínium változat, nema könnyített, magnézium ötvözet. Kifejezetten jó kidolgozású darab ennyi pénzért. Egy gyengesége van: a lábakat rögzítő csavart rendesen meg kell hűzni, mert az utolsó egyharmadon fog.

(#85186) hito


hito
nagyúr

Ez azért szerintem fontosabb dolog annál, mintsem hogy egy szó se essék róla :)

Olcsó AF-os boosterekben azért nem gázol térdig a rendszer.

Vagy vótmá?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#85187) MrChris válasza hito (#85186) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sok kérdést felvet. Ezek a dslr obik általában pdaf-es vázzal müxenek jól, nélküle még a nem túl rendszeridegen 4/3-os obik is dadognak.
Gyárthatnának inkább rekesz visszajelzős, blende beugrasztós chippes adaptereket régi manuál obikhoz. Netán adapter érintésére belezoomolna a keresőben, mint natív obi MF-kor.

(#85188) hito válasza MrChris (#85187) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, de a Metabones is ezen az elven és ugyanilyen rendszerekkel működik és nincs vele komoly gond. Bár nem nagyon néztem teszteket, úgyhogy inkább belenézek egybe.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#85189) andersen10


andersen10
aktív tag

Sziasztok!

Rég jártam erre. Beleszaladtam egy hírbe, készülőben egy új mft szenzoros Pana váz, GH5S "munkanéven", januári eleji várható bejelentéssel. Hallottatok róla?

Felpiszkált az info, lassan egy évtizede egy helyben topog az mft szenzortechnológia (a 16 --> 20 MP váltást változatlan zaj mellett nem nevezném lényegi előrelépésnek), de ha tényleg kijönne egy ugyan csak 12 MP körüli de legalább a Fuji X zajszintjét hozó szenzor, és azt később betennék olcsóbb vázakba .... kánaán.

Nem kellene többé az APS-C/FF felé kacsingatni aki low light vagy sportfotóban utazik. Évek óta nem jött ki MFT váz amire szívesen lecserélném a GX7-et, talán most... :F

[ Szerkesztve ]

(#85190) jube7 válasza csurgoi (#85176) üzenetére


jube7
tag

Ha azt vesszük, hogy itthon mennyibe kerül, és monopod is egyben - akkor is neked kell eldöntened... :)

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#85191) MrChris válasza andersen10 (#85189) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen hallottunk róla, mint videóra és azon belül lowlight videóra ra kihegyezett váz.
Sajnos nincs nagy verseny szenzorok közt.

(#85192) SpongyaBob válasza andersen10 (#85189) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én olvastam róla, tudnám értékelni, főleg ha ha foveon lenne, bár az meg nem bírja a magas ISO-t sehogyanse.

"lassan egy évtizede egy helyben topog az mft szenzortechnológia"

Ez szerintem így ebben a formában nem állja meg a helyét, erre a legjobb példa pont a GX7 ami már mérföldekkel jobb zajban mint pl. egy E-P1 és van köztük 4 év. Tudom mert van mindkettő. Ettől persze még nem használhatatlan az utóbbi, de ISO 800-tól már kompromisszumos a sötétebb területeken, ellenben a GX7-et bátran tekerem feljebb is.
Sokkal finomabb, másabb a zaj jellege, még szeretem is :) Lightroommal olyan szépen meg lehet szűrni a GX7 zaját, hogy ISO 2000-t lazán nyomtatok A4-re! és meg nem mondanád róla. RAW-ból persze,a JPEG más tészta.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#85193) andersen10 válasza SpongyaBob (#85192) üzenetére


andersen10
aktív tag

Ok, az évtized túlzás volt, akkor legyen 5 éve.

Általános felhasználásra teljesen elég lenne a GX7.

De amikor rosszul megvilágított jégcsarnokban kell fotózzam a fiam hokimeccseit, hamar elérem a határokat. A záridő max 1/400 a mozgás miatt, a mostani telém (Pana 35-100) esetén ugye a max rekesz 2.8, ilyenkor felszalad az ISO 3200-re, ami azt jelenti, hogy 1:1-es croppok már igen zajosak.

Rendeltem most egy 75/1.8-at, azzal nyerek még bő 1 FE-t, de egy zajtalanabb szenzor lenne a megoldás.

OK, tudom, sportfotóra FF váz illene kályhacsövekkel, de hát csak ezért nem akarnék váltani, új rendszerbe beruházni...

(#85194) Mercutio_ válasza andersen10 (#85193) üzenetére


Mercutio_
félisten

300-as végű tele nem jobb?
Igaz az ISO magasabb, de nem kell crop-olni :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85195) andersen10 válasza Mercutio_ (#85194) üzenetére


andersen10
aktív tag

Pana 100-300? Nem jobb, volt, eladtam. f5.6-a 300-as vége, túl sötét ide (ISO végtelen..). Illetve a tele végén már kicsit taknyol, és ott bizonytalanabb az AF.

Maga a tartomány ideális lenne, mondjuk egy 100-300/f2 :))

[ Szerkesztve ]

(#85196) Mirman válasza andersen10 (#85195) üzenetére


Mirman
őstag

Oly 40-150 2.8 ?

(#85197) Mercutio_ válasza andersen10 (#85195) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van már belőle II-es verzió, nomeg az újabb vázakban szenzorstabi is :D

szerk.: Attól még persze az is lehet kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85198) Studi válasza Mercutio_ (#85197) üzenetére


Studi
addikt

Hokinál kell a záridő. Az pedig 5,6-on nem jó.

A legjobb talán egy 4/3-os 90-250/2.8 lenne E-M1-el, de azért az árban...

(#85199) b.vr


b.vr
őstag

jégkorong: azért a többmilliós cuccok vizsgálata előtt lehet érdemes lenne tisztázni mi is a cél :) Nem mindegy hogy a csapat hivatalos fotósa (és nem mindegy hogy a magyar bajnokság vagy az nhl.com a megrendelő :) vagy csak emlékképek. Nekem egyelőre úgy tűnik az utóbbi, persze a hobbiból fotózásra áll leginkább hogy van akinek ez tényleg csak emlékképek van akinek meg annyira fontos hogy rengeteg pénzt szán rá. Szerintem andersen10 ha tudsz és lehet akkor tölts fel néhány képet és úgy már jobban látni mi a helyzet.

Én egyébként nagy NHL rajongó vagyok, a 2012-es lockout alatt amikor sok nagy sztár (köztük a legnagyobb kedvencem is) visszajött Európába játszani, voltam is kétszer is Prágába (még GF-3 vázam volt :) és 45/1.8) Emlékkép szinten ezzel is lőttem nekem akkor tetsző képeket (viszont jó helyen ültem (amúgy is ez a legfontosabb), harmadik sor! Prágában még az is olcsó volt, az NHLben nem lett volna az :) Azért ahol érdemes is fotókat csinálni, ott fény is van (különben a játékosok sem látnának normálisan :) meg hát azért a jég is veri vissza szépen. Meg persze a a játéknak is vannak statikusabb pillanatai, meg vannak a nagyon dinamikusak (pl. ott Zdeno Chara is játszott, aki (sok más érdeme mellett) az NHL (és akkor a világ) legnagyobbat lövő játékosa volt (all star gálákon volt ilyen verseny) , tényleg brutális, nyilván azt a korongot nem "fagyasztom meg" a levegőben, de általában is, egy GF-3mal a gyors részeket be sem fókuszálom és kb tudott vagy 5 képet sorozatban a buffer... :)
De minden felszereléshez meg lehet választani azokat a helyzeteket amiket jól meg lehet fotózni, aztán ha ez már kevés akkor persze lehet lépkedni följebb és följebb, a kérdés csak hogy ez mennyi anyagi ráfordítást ér meg.

PS: ja, és csak andersen10 jelenlegi felszereléséhez (pana 35-100/2.), nekem utána még évekig az az obi volt az álmom, fényerő, tök jó átfogás, ehhez képest nem is nagy (tehát majdnem mindenhová engednék hogy bevigyem) Aztán ez nálam elmúlt, ha ma mennék meccsre tuti hogy elég lenne nekem amit a kis zsebrevágós Sony RX100 tud. Persze nyilván más hogy Neked a fiad játszik. Vagy éppen pont ezért, ott is ha már sokadik éve a sokadik meccs, vajon van-e még benne újdonság. De ezt persze már neked kell eldönteni.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#85200) topikk


topikk
senior tag

New Panasonic 8K organic sensor to be presented in February

"ISSCC is a conference/forum where labs show research results, early development projects, and science and technology ideas related to state-of-the-art solid-state devices. The vast majority of the items discussed or presented do not ever come to commercial realization. "

Szoval ez csak kutatas-fejlesztesi fazis, de elobb-utobb lesz valami belole.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.