Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#86701) Oly-Service válasza jmakk (#86700) üzenetére


Oly-Service
tag

Erre nem tudok válaszolni, mivel átvételkor nem rögzítjük az expószámokat.
De hidd el, csekély mennyiségűek a zárhibás gépek!

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#86702) Studi válasza jmakk (#86700) üzenetére


Studi
addikt

leadott, és nem eladott. ;)

(#86703) Oly-Service válasza Oly-Service (#86699) üzenetére


Oly-Service
tag

Bocsi, a kiterjesztett garancia, csak OM-D gépekre létezik!
Mea Culpa

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#86704) jmakk válasza Studi (#86702) üzenetére


jmakk
őstag

Igazad van, az meg valszeg azért elég kicsi hányada a másiknak. :R

[ Szerkesztve ]

(#86705) Mercutio_ válasza Oly-Service (#86699) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor ezt rosszul írtam, elnézést:R

Mentségemre legyen szólva nincs Olympus vázam, az utóbbi néhány hsz-ből indultam ki, de eszerint a "sokan panaszkodnak" a szokásos fórumos hangos kisebbséget jelenti:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86706) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Nemrég kérdeztem a Pana 100-300-zal kapcsolatban, most ismét a véleményetekre vagyok kíváncsi. (Elsősorban táj, street, család a téma.)
Szerintetek Pana vázra milyen sorban érdemes gondolkodni? Egyelőre a 14-42 van, meg néhány manuál (Helios, CZJ Sonnar). Nagytelének elég sanszos, hogy a 100-300 lesz, de azt nem tudom, hogy kissebb gyutávra mit érdemes, hogy ne porosodjon azért mégse majd a sok obi. Gondolkodom még egy 25 mm 1.7-esben, mert a 14-42 nem nagyon fényerős. A 14-42 + 25 + 100-300 + manuálok és még esetleg egy fix valahol 60 mm környékén jó lehet? Vagy merre lehet érdemes nézelődni? Alapvetően játszik a használt is, eBay-t, Amazon-t nézegetem.

Köszi!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#86707) jaanoo89 válasza Mercutio_ (#86705) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Talán én lehettem az egyik hang. Amikor nem tudtam mire vélni mi baja, neten rákerestem a jelenségre és eléggé sok bejegyzést láttam nemzetközi fórumokon. Volt olyan is hogy kifogott az illető 1-t, majd cserélték és az is zárhibás volt, ugyanazzal a jelenséggel. Annak persze extrém kicsi a valószínűsége, hogy egymás után kettő is rossz legyen, de jó páran írtak erről, ahogyan az IS1-es E-P1/E-Pl1-ről sem két hozzászólást látni.

Persze akinek jó a váz, nem fog fórumokhoz fordulni, mert nincs gondja, így valóban nehéz leszűrni, hogy hány gépet érinthet. Most már tudjuk, hogy keveset.

Én magam részéről szinte biztos, hogy megveszem a kiterjesztett garanciát, ha jól sejtem akkor az 6 év gari időt jelent, tehát kiszolgálná a tervezett időt, a többi pedig ajándék. :)

(#86708) jaanoo89 válasza INTELligent (#86706) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Menj fotózgatni 1-2 hetet a kitobjektívvel, készíts különböző témákról jó pár képet, olyanokat, ami téged érdekel.

Utána pedig dolgozd ki a számodra kedves képeket, ha ez meg van és van elég nagy mintád, akkor nézd meg, hogy milyen gyútávon készült a legtöbb, és arra a területre erősíts. Nyilván, ha tekernéd feljebb, de nem megy, akkor kellhet egy 45-150 vagy akár a 100-300, de ha azt látod, hogy szinte csak 14mm-en fotóztál, akkor pont, hogy a másik irány kell.

Nem igazán lehet megmondani, hogy neked mire van szükséged, ezt neked kell majd érezni. A Micro 4/3 elég új rendszer, ami azt jelenti, hogy nem fogsz a piacon találni 2005-ös objektíveket, amik jó esetben a 10 megapixelt kirajzolták, itt csak "új" fejlesztéssel találkozol, ami azt jelenti,hogy vannak elég éles és nagyon éles objektívek. Nem tudsz mellé fogni a minőséggel, kivéve a fókuszhosszal, de ezt majd kitapasztalod...

(#86709) inzsellér válasza INTELligent (#86706) üzenetére


inzsellér
tag

A 100-300 elsősorban természetfotós obi: madár, nagyvad. Az általad felsoroltakra pl. 45-175 is elég jó, nekem nagyon bevált, szépen karcol

(#86710) oil120 válasza inzsellér (#86709) üzenetére


oil120
senior tag

Szerintem is elsősorban természetre jó a 100-300, bár én használtam egész alakos portrézásra is.
100mm-en sokkal szebben mos, mint egy kisebb tele szintén 100mm-en. (pl 45-150 vagy 175). Legalábbis szerintem.
Bár jelen pillanatban én elszeretném adni, de csak azért, mert 100-400-at vennék horror áron.

[ Szerkesztve ]

(#86711) INTELligent válasza oil120 (#86710) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm mindhármótoknak a tippeket. Egy kicsit pontosítanék a kérdésemen: igen, azt szoktam nézegetni, hogy milyen gyutávon készül a legtöbb értelmes/nekem kedves képem - ezek közül az utóbbi időben az 50-135 dominál a két manuállal, portréra főképp, utcaira pedig a tele felettébb hasznos tud lenni, legalább is nekem az utóbbi időben annak bizonyult. A 100-300 is itt kerülne részben bevetésre, bár a fő terület az inkább madár lenne, ill. szerintem én is kipróbálom portréra.
Megnéztem a 45-175-öt és a 45-200-at is a javaslatotokra, azt nem tudni, hogy mitől ennyivel olcsóbbak, mint a 100-300? Mert akkor a 45-200-nak viszonylag jó ára van.
A másik, a 14-100 tartományt hány obival érdemes lefedni, ha kvázi olcsón megúsznám és nem akarok obit cserélni néha fotózással megszakítva (tegyük fel, hogy nincs meg a tele)? A Pana 25 + még egy a 45-60 sávban elegendő lehet?
Amúgy lehet el kéne csak menni valamilyen boltba és kipróbálni, viszont most csak MM, meg ilyenek vannak a közelben, náluk van esélye, hogy viszek egy vázat és azt mondom, hogy azt az obit szeretném kipróbálni vagy elkergetnek a francba?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#86712) Mercutio_ válasza INTELligent (#86711) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért olcsóbb, mert kitben is adják, (sokan nem is külön veszik meg, hanem apróról a kitből kivett teleobikat) míg a 100-300 nincs kitben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86713) jaanoo89 válasza INTELligent (#86711) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Én ahol voltam MM, ott simán megengedték, hogy kipróbáljam. Portré ekv. 200mm-el, hááát nekem ott már kicsit laposnak tűnnek az emberek, de végülis lehet.

Ha ennyire nem használod a 14-25 közötti gyutávokat, akkor neked lehet, hogy egy kissé drága, de hihetetlen jó pana 35-100 f/2.8 kellene. :)

Madarakra persze ez nem jó, de minden másra igen, így a leírásod alapján. Madarakra nincs mese, 100-300 vagy 100-400, ott sokszor még a 45-200-al is meg lennél lőve, kell az ekv. 600mm.

"A másik, a 14-100 tartományt hány obival érdemes lefedni, ha kvázi olcsón megúsznám és nem akarok obit cserélni néha fotózással megszakítva (tegyük fel, hogy nincs meg a tele)? A Pana 25 + még egy a 45-60 sávban elegendő lehet?"

Bocsi, látom, hogy mégis bejött a 14-es tartomány is. Tehát gyakorlatilag akkor mindenre kell valami. Van pár megoldás, én most csak 2-t írok re:

Kényelmes: olympus 12-100 PRO és pana 100-300 vagy 100-400. No ezzel a kettővel meg is lennél, még közeli fényképeket is tudnál lőni, mert a 12-100-nak nagyon jó a közelpontja. Ez árban brutális, de kényelmes.

Olcsó: hagyod a kitobit 14-25 közöttre, ott eléggé éles. Megveszed az olcsóbbik 35-100-t és mellé akkor a 100-300. Ez 3 obi, nem épp fényerős az első kettő, de legalább olcsó megoldás, mert a 35-100 kit-hez is jó áron hozzá lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

(#86714) Studi válasza INTELligent (#86711) üzenetére


Studi
addikt

A 45-175 és a 45-200 kitobik voltak valaha, ezért kicsit gyakoribbak. Valamint a 100-300 egy specializált nagytele. A minősége is jobb szerintem.

De ha nem kifejezetten nagytelében gondolkozol, akkor én inkább a 45-150-et ajánlanám, ez a legjobb képminőségű a Pana kistele zoomjai közül, és még kisebb, könyebb is, mint a másik kettő.
Ha nem akarsz sokat obit cserélgetni, akkor megfontolandó a 14-140 obi fényerősebbik, 3.5-5.6 verziója is. Az is jó minőségű, általános célra kiválóan használható.
Fix kombónak a 25 mellé a Sigma 60/2.8 olcsó, és jó választás. Vagy valamelyik 42,5-45, de azt inkább a 15/17/20 fixek közül valamelyikkel párosítanám.

(#86715) totálkezdő válasza Studi (#86714) üzenetére


totálkezdő
tag

Szia! Engem az érdekelne, hogy melyik Olympusoktól (PEN, OM-D) "felfelé" javítja a gép a CA-t és a torzítást? És vajon ezt illetően van-e különbség attól függően, hogy Olympus vagy Panasonic objektívről van szó?
Előre is köszönöm a válaszod.

(#86716) totálkezdő válasza totálkezdő (#86715) üzenetére


totálkezdő
tag

Közben találtam egy információt:
According to most sources, cameras with TruePic VII processing engine correct some aberrations (including chromatic aberr.).
TruePic VII is in the Pen E-PL7, OM-D E-M1, OM-D E-M10, OM-D E-M10 Mark II, OM-D E-M5 Mark II and PEN-F.

(#86717) jaanoo89 válasza totálkezdő (#86715) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a TruePic VII képprocesszortól felfelé már javítja a CA-t. Torzítást előtte is javították.

Érzésre pedig nincs különbség, én nem látom.

(#86718) INTELligent válasza Studi (#86714) üzenetére


INTELligent
senior tag

Studi, jaanoo89, Mercutio: Köszönöm a részletes válaszokat, innentől nekem kell megrágnom a dolgot. :)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#86719) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Aki használja az Olympus automata fotó stacking módját, el tudná magyarázni, hogy pontosan hogyan működik? Leginkább a fókuszkülönbség menüpont érdekelne. :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#86720) sticky35 válasza aginor (#86719) üzenetére


sticky35
tag

Szia!

Én ugyan a stackinget nem használom, inkább a bracketinget, de a kettő nagyon hasonló:

-a stacking automatikusan összefűzi a képeket, bracketingnél ezt neked kell megtenni
-a stacking mindig 8 képet csinál, míg bracketingnél te állítod be hogy mennyi képet szeretnél készíteni
-a stacking a kiválasztott fókusztávolsághoz képest egyet közelebb is léptet, hatot pedig a kiválasztott fókusz után, a bracketing csak távolabbra léptet
-a stacking levágja a képszéleket, ezt figyelembe kell venni a kompozíciónál

A fókuszkülönbségnél mindkét módban azt tudod szabályozni hogy mennyire finoman léptesse a fókuszsíkokat, 1 a legkisebb távolság, 10 a legnagyobb, de hogy pontosan mennyi is a távolság mértéke, az rekeszérték és tárgytávolság függvénye, nem úszod meg a kisérletezést.:) Én általában a 3-ast használom, de tényleg ki kell próbálni hogy az adott szituációban mi adja a kívánt élességet.

Ha az angol nyelvvel nincs problémád, szerintem ez a legjobb ismertető a témában, az Olympus felvehetné hivatalos doksinak:

Focus bracketing investigation

Remélem segít!

(#86721) trlala


trlala
aktív tag

Sziasztok!
Pirosan villogó sis1 hibaüzenet mit jelent (oly e-pl5)? A működésben egyébként látszólag minden rendben.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#86722) asdf_ válasza trlala (#86721) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem a stabi atkoltozott a tulvilagra. Probald ki egy teleobival remego kezzel, es nyomd le felig a kioldot. Ha nem lesz stabilabb a kep, meg nem hallod a stabi surrogasat, akkor valoszinu ez a gond (ami GTK., ha mar nem garis)

(#86723) totálkezdő válasza trlala (#86721) üzenetére


totálkezdő
tag

Itt van egy hasonló probléma megoldása

(#86724) jaanoo89 válasza totálkezdő (#86723) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Köszi, ezt kipróbálom az E-P1-esemen is. Ott is IS1 a hiba, pedig úgy használnám még néha.

(#86725) Felhasználom


Felhasználom
tag

Sziasztok!
A héten közben megérkezett a GX80-as... Manuális videónál ki lehet valahogyan tenni tárcsára az iso beállítását?
Köszönöm!

(#86726) MrChris válasza Felhasználom (#86725) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem eddig egyik programmódban sem sikerült, pedig szerintem minden variációt kipróbáltam. Nem is igazán világos, mert mindkét tárcsára lehet iso-t állítani, de mégse azt állítja csak ha megnyomom az iso gombot.

(#86727) Felhasználom válasza MrChris (#86726) üzenetére


Felhasználom
tag

Igen én is azért kérdeztem ez érdekes, h beállíthatom, de mégsem.

(#86728) MrChris válasza Felhasználom (#86727) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tovább próbálgattam, de olyan mintha tökmindegy lenne mire állítom. A többi tárcsákra vonatkozó állítás azért még használható és ténylegesen befolyásolja. Lehetne jelezni a Panának, persze leszarják.

Viszont nem volt számomra hiábavaló újra tekergetni, mert csak most vettem észre, :DDD hogy tárcsa megnyomáskor bal felül közvetlen el lehet érni a BKT-t állítást, meg jobb felül a villanó erőt.

[ Szerkesztve ]

(#86729) hibavissza válasza MrChris (#86728) üzenetére


hibavissza
veterán

Mikor megvettem a gépet szépen összeírtam az összes szoftveres problémát és elküldtem nekik egy illedelmes levélben. Ez több mint két éve volt.
A reakció a szánalmas kategóriába esett. Pl. záridő alsó-felső korlát meghatározásának hiánya --> használd S módban. Kicsit hiányoltam a válaszukból a "te paraszt" becézést. Úgy lett volna szép kerek.

Nem egy Fuji a cég na :D

(#86730) jaanoo89 válasza hibavissza (#86729) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Ilyen apróságokban lehet érezni, hogy egy cég hány lábon áll, mi az igazán fontos neki. A Fuji nagyon nem szarja le a felhasználóit, látszik is, hogy az ezeréves gépeiket is hogy frissítik. Nem érdekük szívózni, nem igen utaznak másban, tudtommal. Ezt a jó szokást szerencsére átvette az Olympus is (bár ők csak a jobb gépeiket frissítik szorgalmasan).

(#86731) MrChris válasza hibavissza (#86729) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja azt a parasztot, vagy köcsögöt már igazán odaírhatták volna, :DDD legalább embernek éreznéd magad. Ezeket az apróságokat beletehetnék, meg az ésszerű működést és azt, hogy egyáltalán csináljon is valamit. Nekem azt se sikerült beállítani, hogy tapifókusz esetén exponálás nélkül is ugyan olyan gyors legyen, mint mikor elsüti és ne jelenjen meg a fókusz beállító képernyő.
Hogy mellette is szóljak rengeteg mindent azért be lehet állítani és nagyon sok funkciót ismer ez a kis belépő váz. A Fuji feldughatja, hogy az xe1-en funkció és paraméterezés nélküli gombok vannak. A tekerője meg elkopik, mert mindent azzal kell...

jaanoo89: Fuji sok dologban utazik, már ami a képalkotással kapcsolatos, de ezek óriási konszernek, vagy azok részei. Panához nem sok frissítés van, igaz szarvashiba sincs, funkciókat meg végképp nem bővítenek, de legalább alapban azért elég sok van.

(#86732) Mercutio_ válasza jaanoo89 (#86730) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erről az 1000 éves gépeket frissítik dologról szerintem a Fuji topicban kicsit árnyaltabb a vélemény;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86733) voriae válasza Mercutio_ (#86732) üzenetére


voriae
tag

Most frissítettem XT20-on a 2.0-ra, kb egy órán át kellett gúgliznom, hogy megszűnjön a villódzás és még 1-2 apró újdonság. Persze még mindig jobban jártam, mint az XT2-ősök a bugos, fagyasztó frissítéssel. Azért go Fuji, ez is az életérzés része, érezzük a törődést! :D

(#86734) MrChris válasza voriae (#86733) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azért érdemes különválasztani a hibás működés korrekcióját a funkció bővítéstől. Előbbi mintha gyakoribb lenne a Fujinál, meg az utóbbi is. :DDD Nekem lenne listám mindkét géphez. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86735) voriae válasza MrChris (#86734) üzenetére


voriae
tag

Mindig lenne hova javítani a dolgokat, de ez olyan, mint a könyvszerkesztés, sosem lesz tökéletes, egyszer 'gyártásba' kell adni. Hogy ne tűnjek károgónak, én amúgy meg voltam elégedve az eddigi összes fényképezőgépemmel, de pont a GX80-at emelném ki, hogy mennyire egyben van az a gép. :R

(#86736) bigsee


bigsee
addikt

Üdv! Oly ZD 40-150/4-5.6 leváltására érdemes a Pana 45-150/4-5.6 O.I.S? Javít annyit - az annyira nem rossz azért az a kis ZD - a képminőségen, hogy újabb, fejlettebb (talán)? Jó áron találtam, 1 év gyári garral, 73.000 HUF-ért...

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#86737) hibavissza válasza voriae (#86733) üzenetére


hibavissza
veterán

Ok, nem értenek hozzá, de legalább próbálkoznak. ;]
Panasonic-nál meg pont leszarnak. Pedig jó erős marketing értéke lenne egy pár soros fw frissítésnek, funkció javításnak. Szerintem kb. 2 mérnök munkaóra, egy link a weboldalra és egy köremail a boltoknak, szaklapoknak.....
Ők tudják. De az biztos, hogy nekem hasonló áron nem kérdés, hogy GH5 vagy H1.

(#86738) asdf_ válasza hibavissza (#86737) üzenetére


asdf_
veterán

Én anno sgyszer írtam panáéknak, hogy ha a cordless telefonjuk beállítható, hogy magyarul beszéljen, ugyanmár mibe fájna a dátumot (melyből a hónap nap fixen a kijelzőn van) DDMMYY helyett YYMMDD formátumban kijelezni? Ez pont az a negyed óra meló megoldani kategóriájú történet.
No, azóta is DDMMYY kijelzés van váltózatlanul... :(

(#86739) hibavissza válasza MrChris (#86734) üzenetére


hibavissza
veterán

Mondjuk a GH5 fókusza elég LOL volt az első javításig. Ami a release után mennyivel jött ki? Egy év? Vannak súlyos dolgok minden gyártónál.

(#86740) MrChris válasza hibavissza (#86739) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja, előfordult ilyen, de azért ez nem jellemző, hogy kb 0.9 béta verziósan jelenik meg.
M4/3 vonalon talán csak az EM1 volt amihez lényegi funkció bővítés érkezett. A GH fizetős profilját nem venném ide, inkább elrettentő példa.

(#86741) hibavissza


hibavissza
veterán

Tegnap belefutottam ismét egy szoftveres hibába. Gondoltam csinálok egy jó timelapse-t este. Jófajta day-night átmenetest. Beállítom a gépet, előkapom a telefont, hogy majd azzal tekerem feljebb az ISO-t. Höhö, még mit nem! Nincs Timelaps+WIFI egyszerre paraszt. Mit gondoltál.... :DDD

Erre van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#86742) Studi válasza hibavissza (#86741) üzenetére


Studi
addikt

Félek, hogy a WIFI energiaigénye miatt direkt tiltották le. :(

(#86743) ananasz1


ananasz1
tag

Sziasztok! Szemezgetek egy Oly objektívvel, ami most akciós a Media Markt-ban. Aki már esetleg vásárolt így: az akciós termékek után is jár a teljes Oly visszatérítés összege?

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#86744) hibavissza válasza Studi (#86742) üzenetére


hibavissza
veterán

Mondjuk ez azért nagyon valószínű, mert a dummie aksi kábelének installált pöpec zárható kisajtó és ez a szoftveres korlát alkotnak igazán perverz egységet. :D

Igazi Panasonic életérzés....ez annyira hülyeség, hogy félek én csináltam valamit rosszul. Ennek neki futok még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#86745) MrChris válasza Studi (#86742) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pedig még ezen az alap modellen is van gyárilag műelem táplálási lehetőség az akkufedélen egy kicsi ajtón keresztül. Persze egyszerűbb lenne az usb-n megoldani...

hibavissza: ha jól emlékszem wifi-n keresztül B időt sem lehet használni. :DDD
Megelőztél. :D

[ Szerkesztve ]

(#86746) Studi válasza hibavissza (#86744) üzenetére


Studi
addikt

Ja, bocs, azt hittem Oly. Akkor nem tudom, Pana valóban gyárt külső tápos megoldásokat már ezer éve. Az Olynál ilyesmi nincs. (ellenben ha markolatos a váz, akkor a markolatban levő akku a váz működésének folyamatossága mellett is bármikor cserélhető, akár állványon is. :)

(#86747) wms válasza ananasz1 (#86743) üzenetére


wms
senior tag

Igen jár! :K

(#86748) Studi válasza MrChris (#86745) üzenetére


Studi
addikt

USB-n keresztüli töltés: no igen, ez egy fura hiányosság, ezt kb minden tudja már ebben az évezredben... :)

(#86749) Lassú Víz válasza Studi (#86746) üzenetére


Lassú Víz
őstag

No-no. Az E-M1 markolatán ott a külső táp csatlakozó is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#86750) Studi válasza Lassú Víz (#86749) üzenetére


Studi
addikt

Óóó, hát pedig épp olyanom van. :D Sose láttam még rajta. De Panánál ez a lehetőség teljesen általános, nem kell hozzá se pro váz, se markolat.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.