Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#86551) MrChris válasza inzsellér (#86547) üzenetére


MrChris
nagyúr

:D Nem hiányzik, minden nap 5-kor kelek, mostanában 7végén is.

(#86552) oil120 válasza inzsellér (#86550) üzenetére


oil120
senior tag

Jó páros. :)
A G9-hez új firmware érkezett.

(#86553) toyone válasza oil120 (#86552) üzenetére


toyone
őstag

És nem csak ahhoz, hanem a GH5/GH5s- hez is. [link]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#86554) inzsellér válasza toyone (#86553) üzenetére


inzsellér
tag

Nekem még nem sikerült letölteni a frissitést

(#86555) bim


bim
veterán

átirányítottak ide a kérdésemmel. :B

(#86556) Mercutio_ válasza bim (#86555) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha a szokásos dolgokon (akku ki-be, firmware frissítés, beállítások vissza gyári alapra, másik obi) már túl vagy a könnyes búcsú és egy megfelelő használt vagy új váz beszerzése a legolcsóbb megoldás, lévén a márkaszerviz átalánydíjas és emlékeim szerint 20-30k minimum annyiért már újabb/jobb használt vázak vannak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86557) bim válasza Mercutio_ (#86556) üzenetére


bim
veterán

Majd hétvégén megpróbálkozok. Egyébként amikor ki be kapcsolom akkor is mintha a portalanításnak ilyen vérszegény hangja lenne. :F

(#86558) Utka


Utka
tag

Üdv Urak/Hölgyek!

Panasonic G Vario 12-60 mm F3.5-5.6 mennyire vállalható? Mi a jó ár érte?

G3 -ra menne. Kell a rövid vége (beltér ...), de a 60-as is tetszene.

Vagy inkább egy 12-4x és egy 45-150 ?

Köszönöm.
Utka
.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#86559) jaanoo89 válasza bim (#86557) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Nekem az E-P1-em ilyen. Bekapcsolom és nagyon rossz hangja van a portalanításnál, majd vörösen villog az IS1. Ha kikapcsolom a képstabit, akkor is villog és egy nagyon picit elmozdulhatott az érzékelő, ugyanis a 14-42-on a 14-es végén a napellenző két sarokban (ugyanazon az oldalon) kitakarja a sarkokat. 18mm-en már nem. Ha le veszem róla, akkor jó, de szerintem ott már nagyon az objektív szélét használhatja, tervezem valamikor megnézni, hogy élességben mennyit romlik a helyzet. Ferde képet viszont nem lő, azt már vizsgáltam.

A 35-ös macrora megtartom ezt a gépet... :)

(#86560) CharlieFirpo válasza bim (#86555) üzenetére


CharlieFirpo
tag

Nekem is E-PL1 van ugyanezzel a hibával. A szenzorstabinak annyi, olyan mintha nem lenne. Állítólag ennél a típusnál elég gyakran előjön egy idő után.
Fotózni úgy lehet vele, mintha nem lenne stabilizátor egyáltalán. Videót nem próbáltam. Javítás átalánydíjas, nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Charlie

(#86561) bim válasza CharlieFirpo (#86560) üzenetére


bim
veterán

Na szép. Fotózni lehet vele de láthatóan nem olyan tű éles a kép. :U

(#86562) CharlieFirpo válasza bim (#86561) üzenetére


CharlieFirpo
tag

Nekem nem tűnt fel, de ritkán használom, mert van egy újabb gépem. Elvileg nem kellene hogy befolyásolja a kép élességét, mert a szenzor ettől még nem lötyög mindenféle pozícióban. Persze az is lehet, hogy az IS felirat villódzása valójában több hibát is takar, és van amikor a szenzor véletlenszerűen elmozdul? Tesztelni kell, és ha nem jó az eredmény, akkor sajnos csak a selejtezés marad...

Charlie

(#86563) MrChris válasza CharlieFirpo (#86562) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha nagy kitérésre képes a szenzor és valamelyik sarokban ragadt akkor elképzelhető hogy az optikai képkör széle esik rá, ami nem túl kedvező. Másik lehetőség, hogy irányítatlanul meg tud mozdulni.

(#86564) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Olvastam dpreview forumon, hogy a Panasonic GX80 1080p-jével gondok vannak, és ahogy elnézem, tényleg nem valami szép, csak oda mindenféle minőségben konvertálva töltögetik fel a dolgokat.
Van itt valakinek ilyen gépe? Mennyire gagyi az 1080p?
Írták, hogy 4k-ban kell felvenni, aztán downgradelni 1080p-re aztán jó lesz, viszont nekem csak egy
i5 4440 8gb ram és amd rx470-em van, mennyire tudnék 4k-val foglalkozni lekonvertálás szempontjából?

Más: [link]

Ez működik gx80nnál is?

(#86565) MrChris válasza ReSeTer (#86564) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kérlek linkeld, milyen gondok vannak az 1080p-jével. Nekem van gx80-om és előtte G6 volt, mindkettő nagyon jó fhd-t tud, em10mkii-t próbáltam, az jóval gyengébb, meg canon 700d-t, az is jóval gyengébb. Meg van itt a családban egy a6000 is ami szintén elég gyenge videó képű.

(#86566) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

(#86567) MrChris válasza ReSeTer (#86566) üzenetére


MrChris
nagyúr

A linkelt képen optikai hiba (gyenge obi/rossz fókusz) van. Helyette állítsd be pl a GX850-t az ugyan ez csak IS nélkül kisebb keresővel. Ha ilyen szar lenne nekem feltűnt volna, :D meg tele lenne a net vele.
4k-t proxival szerkesztem egy 10 éves E5430-as procival. :D Vegasban manuálisan is lehet proxizni, így elég jól optimalizálhatod, de nem túl kényelmes, Permiere elég jól kezeli, vagyis szépen annyit butít amennyi kell, ha meg áll akkor magától átvált nagyobb felbontásra. Resolve meg döcögős. Az effektek mindnél lehalasztják a gépet.

Más: Lehet hogy így van, nekem nincsen AF adapteres lencsém, natívnál most gyors próbával nem tapasztalok különbséget. 20-as valszeg nem mérvadó, többinél meg nem is hallom ahogy tekeri.

(#86568) jaanoo89 válasza ReSeTer (#86564) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

A GX80-t lehet szeretni, utálni, de azt nem lehet elvenni tőle, hogy rossz videókat csinálna. Azon az áron semmi sem érhet a nyomába. Olvass a neten, állítgasd be a géped. :)

Az a PC viszonylag erős, szerintem nem lesz vele gond, maximum vársz egy picikét. :DD

(#86569) hibavissza válasza jaanoo89 (#86568) üzenetére


hibavissza
veterán

12-32 obi miatt már megéri megvenni kit-ben. Egész egyszerűen ez a képminőség ennyiért nem érhető el másik rendszerben. 2 éves masina a mai napig best buy annak ellenére, hogy tele van idegesítő szoftveres hülyeségekkel.

(#86570) jaanoo89 válasza hibavissza (#86569) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Igen, Én is ezt tettem, azért reméltem, hogy meg is szeretem, mert papíron nagyon jó kis masina. Ha nem lennék ilyen béna a RAW editorokhoz (vagy nem használtam volna előtte Olympus gépet), akkor biztos ezt használnám most is.

A 12-32-es objektívet megtartom, az valami hihetetlenül jó. Még mindig gondolkodom, mit kellene mellé venni. Sokszor tekertem volna tovább azt az objektívet, így a most akciós 75-300 II elég csábító, de nem tudom mennyire hordoznám magammal, sima E-M5 II -vel (grip nélküli) nem tűnt vészesnek a boltban, de vajon rajta hagynám fél napig? Nem tudom.

Aztán bevillant még a 25/1.8-as zuiko is, meg a 60-as macro, de csak egyre lesz most pénzem, próbálom kategorizálni a képeimet, hogy vajon melyik hiányozhatott a legtöbbet a 3 közül.

Minden nap másra vágyom, viszont azt tudom, hogy ezt a 12-32-t nagyon szeretem, igazi kis "sétálós, hegymászós".

(#86571) Studi válasza jaanoo89 (#86570) üzenetére


Studi
addikt

60 macro. :K Zseniális kis üveg, sokszor indulok el teli tatyóval, és fel se teszek mást a vázra. Szűk vágáshoz, portréhoz, általános kistelének, macróhoz... imádom.
75-300 nagyon más kávéház, az kifejezetten nagytele.

(#86572) MrChris válasza jaanoo89 (#86570) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én is a 60-asra szavazok, pl mert itt a nyár, fény dögivel, majd ősszel jöhet a 25-ös fix.

(#86573) jaanoo89 válasza MrChris (#86572) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Köszi srácok a tippet! Érdekes, mert talán a macro-t zártam volna ki legelőször. Végülis tájból részletet kiemelni talán a 60mm is elég, ha ahhoz elég jó a képe egy macro objektívnek? Ezek nem 1:2-nél adják a legszebb képet?

A HI-RES módot próbálva (tátva maradt a szám) lenne potenciál egy macro objektívben is (ha a téma statikus).

Elég nehéz döntés, fényképezőképet ehhez képest tök könnyű volt választani. :DD

(#86574) hibavissza válasza jaanoo89 (#86570) üzenetére


hibavissza
veterán

A 60-asból simán kroppolhatsz képközépről 50%-ot. Még 2,8-on is borotva. Az akkor ff-re nézve egy 240-es tele. Továbbá valahogy kellemes az éles és teljesen mosott tartomány közötti átmenet. Elegáns vagy hogy is mondjam. :)
Hátránya, hogy 1:1 állásban nem lehet rögzíteni a fókusz határolót. Mindig nyomni kell a kis, rugós tárcsát. Én nem jöttem rá, hogy kell rögzíteni.

(#86575) topikk válasza hibavissza (#86574) üzenetére


topikk
senior tag

Nem lehet rögzíteni. Annak az a lényege hogy a legközelebbi fókusztávolságra áll be és kézzel állítod be a tárgy és gép közötti távolságot (mozgatod a kamerát), hogy éles legyen. Ha megnyomod az AF-et és nem éles akkor visszaugrik 0.19-0.4 re.

(#86576) Studi válasza topikk (#86575) üzenetére


Studi
addikt

dehogynem, átkattintod a vázat MF-be. :D

(#86577) hibavissza válasza topikk (#86575) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem èrtem ez mièrt jó. Miért nem rögzül. A dedikált kapcsolónak pedig pont az lenne a lényege, h ne keljen a gépen külön mf- ra állítgatni. El van ez rontva. Nagyon zavaró. Sokszor lecsúszik az ujjam a kis bakelitdarabról és vége is a dalnak.

(#86578) Studi válasza hibavissza (#86577) üzenetére


Studi
addikt

Én azt nem értem, hogy ha ez kritikus, akkor miért hagyod AF-en a vázat? És akkor nem kell tartani. vagy simán csinálsz egy custom módot, ahol az expogombon nem megy az AF, csak AE, és külön gombra teszed az AF-et. Rengeteg konfigurálási lehetőséget kínálnak az Oly vázak... :)

(#86579) hibavissza válasza Studi (#86578) üzenetére


hibavissza
veterán

Persze, meg lehet oldani, de ettől még megmarad a rossz kezelhetőség.

(#86580) topikk válasza hibavissza (#86577) üzenetére


topikk
senior tag

Azért nem rögzül mert ez egyetlen pontot jelent a fókusztávolság egyenesen és ha a tényleges tárgytávolságod nem egyezik ezzel semmi nincs fókuszban. Amikor 1:1 re állítod akkor az AF erre a távolságra áll be, de ha nem talál fókuszt akkor vissza kell állnia egy intervallumra, különben úgyis homályos minden. Ne tartsd az ujjad a kapcsolón, az amúgy sem segít, a gépet mozgasd előre hátra amíg éles lesz.

(#86581) un2112


un2112
tag

Engedelmetekkel, GX9 teszt.

(#86582) scarabaeus válasza un2112 (#86581) üzenetére


scarabaeus
őstag

(itt)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#86583) un2112 válasza scarabaeus (#86582) üzenetére


un2112
tag

Ez fura, pedig belinkeltem, linknek is látszik, aztán mégse. :(

(#86584) Mercutio_ válasza un2112 (#86581) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha még nálad a váz esetleg a flickr albumba egy-egy felül/oldalt/hátulnézeti GX80vsGX9 fotó még jó lenne:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86585) un2112 válasza Mercutio_ (#86584) üzenetére


un2112
tag

Ma vittem vissza. Amúgy csaknem tök ugyanolyan, a jobb fölső sarokban hangsúlyosabb az a kis izé, aminek neki tudod támasztani a hüvelykujjadat.

(#86586) Felhasználom


Felhasználom
tag

Sziasztok!
Egy Panasonic GX80-as géphez, 4K videózás, illetve a gépben levő alapfunkciók használatához megfelelő/elegendő az alábbi memóriakártya?
[link]
Választ előre is köszönöm! :R

(#86587) Balinov válasza Felhasználom (#86586) üzenetére


Balinov
félisten

tokeletesen, vaz ugy latszik, tamogatja az UHS3-at, szoval ki tudja hasznalni az altala nyujtott elonyoket.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#86588) MrChris válasza un2112 (#86585) üzenetére


MrChris
nagyúr

A kereső látványra jobb mint a gx80? Értve ez alatt, hogy annak az optikája nem túl jó.
Ha töltöd usb-ről közben lehet használni, nem szakad meg a töltés?
A marcsa jó a gx80-hoz! Jee! Kár hogy alul nem lyukas.

(#86589) un2112 válasza MrChris (#86588) üzenetére


un2112
tag

Kereső: szubjektív, de szerintem nem. Meg én sajnos látom az RGB diszkófényeket benne, de ezzel azért együtt tudok élni. (A GX80-nál is megvan.)
USB töltés: ezt sajnos nem próbáltam ki, de objektívet tudtam közben cserélni :)

(#86590) MrChris válasza un2112 (#86589) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kár. Az rgb nekem igazán fel se tűnik.
Obit még akku nélkül is tudok cserélni. :DDD
Köszönjük, hogy írtál róla, ez egy gx7mkIII :D

(#86591) un2112 válasza MrChris (#86590) üzenetére


un2112
tag

Akárhogy is, nagyon jó kis gép :)

(#86592) Felhasználom válasza Balinov (#86587) üzenetére


Felhasználom
tag

Köszönöm a választ!
Más:
Tartalék akkumulátorokra is szükségem lehet majd, ahogy olvastam a Patona elég megbízható, de abból is van egy típuson belül 2 vagy 3 féle biztosan(zöld, sárga, kék) . Mindegy, h melyiket rendeli az ember? Vagy van amelyik kerülendő?
Illetve van esetleg másik márka, ami ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#86593) Grga_Pitic válasza Felhasználom (#86592) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Nekem zöld van (Patona premium) Olympus E-M10mk2-höz. Teljesen jó, majdnem hozza a gyári akksi teljesítményét. A korábban beszerzett két DSTE-nél (amik közül az egyik már csak kis töltést tud felvenni, pedig keveset volt használva) egyértelműen jobb. A többi Patonával nincsen tapasztalatom.

(#86594) MrChris


MrChris
nagyúr

Most honnan, kitől érdemes Patonát venni?

(#86595) wms válasza MrChris (#86594) üzenetére


wms
senior tag

Energydirect :K

(#86596) krmcz válasza wms (#86595) üzenetére


krmcz
tag

Onnan rendeltem én is. Délben leadott rendelést másnap hozta a futár.

(#86597) wms válasza krmcz (#86596) üzenetére


wms
senior tag

Én is maximálisan meg voltam elégedve velük! :K

(#86598) inzsellér


inzsellér
tag

Kínlódom a Pana g-9 színeivel (és visszasírom a Pentaxot):
A kültéri, napos felvételnél a kék és piros színhelyes, a zöld fakó. A beltérinél a zöld színhelyes, a kék és a piros fakó, a sárga nagyjából jó mindkettőnél. A fehéregyensúly jól volt beállítva, nem tudom, az LR-ben melyik csúszka segítene:

(#86599) MrChris válasza wms (#86595) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tök jó, sajnos blg10-ből csak a 770mah-s van, a kék színű 1000-es nincs.
inzsellér: osszad meg a rawokat hátha okosabbak leszünk.

[ Szerkesztve ]

(#86600) inzsellér válasza MrChris (#86599) üzenetére


inzsellér
tag

Ezek raw-ból lettek konvertálva, minden módosítás nélkül. És sajnos nem tudom, hogy lehet a raw-at megosztani, mert mindenhová csak jpg megy, vagy küldjem el felhőben az emil címedre?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.