Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) |AP|


|AP|
veterán

Hát ahogy látom tényleg nincs jobb alternatíva a 20/1.7-nél.
Az a gond, hogy minden kellene :) Legyen kicsi is utazáshoz, de legyen meg a lehetőség egy nagyobb telére is...
Igazából az lenne a legjobb ha lenne olyan dupla kit, hogy E-PL2 + Pana 20/1.7+M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150... :DDD
Egyesével összevásárolva elég durva ára van...

(#552) hegyimorc válasza |AP| (#551) üzenetére


hegyimorc
senior tag

40-150 helyett nem 14-150-re gondoltál?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#553) |AP| válasza hegyimorc (#552) üzenetére


|AP|
veterán

nem... ha lenne egy 20-as palacsintám, akkor az nekem bőven elég lenne általános használatra. Csak akkor csavarnám le a vázról ha tényleg kellene a nagyobb tele...
A 14-150 az egy tényleg jó "mindenes" obi, de állandó használatra nagy. (és drága is)

(#554) |AP| válasza |AP| (#553) üzenetére


|AP|
veterán

kifutottam a szerkesztési időből...

Szóval mégsem jó... kellene egy nagylátó is... :)

ehh... nem olcsó rendszer :)

(#555) SpongyaBob válasza |AP| (#554) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"ehh... nem olcsó rendszer"

Mint ahogy egyik márka cserélhető objektíves rendszerei sem ;)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#556) |AP| válasza SpongyaBob (#555) üzenetére


|AP|
veterán

Ez így van, viszont egy magamfajta amatőr/hobbifotósnak olcsóbban kijönne valami belépő szintű tükrös rendszer...
Csak én túl sokat akarok :) (kis méret, jó képminőség, variálhatóság-bővíthetőség)

(#557) FEDman


FEDman
addikt

Titkon én meg Leica M9-el álmodok.. :DDD

(#558) Parci válasza |AP| (#553) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugye tudod, hogy a 14-150 és a 40-150 méretre megegyeznek (ha jól láttam a speckókat, nekem csak a 14-150 van)?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#559) madgie válasza FEDman (#557) üzenetére


madgie
titán

Én meg azzal, hogy kihasználom végre a mostani cuccomat :D

(#560) FEDman válasza |AP| (#556) üzenetére


FEDman
addikt

Ha ennyire behatárolt vagy anyagilag akkor nem értem miért ragaszkodsz az E-PL2-eshez? :N

Messze nem jobb annyival az elődjénél, mint amennyivel most árban több annál.

Ha spórolni akarsz akkor hírdetnek most alig használt E-PL1-es vázat 60-ért, Pana G1-et 45-ért. A megspórolt pénzen meg vehetsz 40-150-et meg Pana 20/1,7-et.

Nagylátónak meg eleinte megtartod az LX3-asod. Nagylátó amúgy se a kis mélységélességről szól még nagy szenzor esetében se.

Nem muszáj egy rendszert egy csapásra kialakítani. Lehet szép apránként fejleszteni ahogy az embernek épp van pénze.

(#561) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag


Ez milyen oly váz? Nem ismerem de képről szimpatikus .

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#562) FEDman válasza Sza_Sa (#561) üzenetére


FEDman
addikt

E-P2 :)

(#563) Sza_Sa válasza FEDman (#562) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Köszi! :)

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#564) madgie válasza FEDman (#560) üzenetére


madgie
titán

G1-et odaadom negyvenért is simán, de most rendeltem le egy M39-es adaptert Kínából, ha az ideér, 45-ért mehet az adapter + G1 + FED 53/2.8-as kombó is bárkinek, bármikor :D

(#565) |AP| válasza Parci (#558) üzenetére


|AP|
veterán

Igen, méretre egyforma. Mindkettő nagy :)
De valóban jó páros lenne egy 20-as palacsintával.

FEDman:
Igazából nem ragaszkodok az E-PL2-höz és mivel ezt a nyarat még valószínűleg az LX3-mal fogom kihúzni így anyagilag sem vagyok behatárolt :)
Arról van szó csupán, hogy az E-PL2 az eddigi legszimpatikusabb m4/3 gép. Tudom hogy várható majd az Olytól profi m4/3 váz is és lesz még az E-PL2 olcsóbb.
Jelenleg csak azon gondolkodom, hogy hogyan és milyen rendszert lehetne összehozni m4/3-ból és még zavar van a fejemben.
De talán majd kitisztul a zavar, ha elkezdenek érkezni az újabb és újabb obik :)

(#566) Szulita28 válasza Parci (#550) üzenetére


Szulita28
senior tag

Sajna, a Nikon bázistávja nagy, ez tény. És a Nikkorok meg drágák is, MF-ben is. Mármint a többi, már "kihalt" rendszerű obikhoz képest - FD, MD, M42, stb. Leginkább ezek közül érdemes válogatni. A 105 f2.5-ösödet viszont irigylem. Ha el akarnád majdan passzolni, tudod, hová fordulj :D

Megjött a kicsike, este a magamévá teszem végre :C

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#567) Szulita28 válasza SpongyaBob (#547) üzenetére


Szulita28
senior tag

Monopod? ;)
(gondolom, biztos kéz, meg gyakorlás kérdése - nekem sajnos nincsen)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#568) nord_


nord_
veterán

Ha már Nikkor.
Miért tűnt el az új 50 1.8 G a Nikon honlapjáról?
dpreview is áthúzta a linket a bejelentésnél...

(#569) Szulita28 válasza nord_ (#568) üzenetére


Szulita28
senior tag

Rájöttek, h rossz bajonettet szereltek rá. mFT-t akartak :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#570) Parci válasza Szulita28 (#566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sajnos ilyet nem igerhetek :), a 105-ost nem fogom eladni, ahogy a 35-ost sem. A 200-as inkabb eselyes, esetleg a 24-es. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#571) SpongyaBob válasza Szulita28 (#567) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem tudom, még nem volt m4/3 géphez szerencsém :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#572) Szulita28 válasza SpongyaBob (#571) üzenetére


Szulita28
senior tag

Aki még nem látott/fogott soha mFT-vázat, csak mindenhol azt hallotta, h MICRO, meg kis méret, stb., az első reakciója általában az, h "jééé, ez milyen nagy" :P

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#573) SpongyaBob válasza Szulita28 (#572) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igen, csak azt gondolom elfelejtik, hogy mihez képest.. :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#574) hegyimorc válasza Szulita28 (#572) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A második az, hogy milyen nehéz :-)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#575) Szulita28 válasza hegyimorc (#574) üzenetére


Szulita28
senior tag

Hát ja :)

A 43rumors-on most valami Pana kiteket akcióznak refurbished-ként.
A Pixinfo-n meg PL1+14-150 kit jelent meg, ha vkinek erre fáj a foga.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#576) madgie válasza Szulita28 (#575) üzenetére


madgie
titán

Ja, annyira meghirdette a 43rumors, hogy sokszor többet adnak érte licitálva (M zuiko 9-18-ra gondolok), mint amennyiért máshonnan Buy it Now megvehetnék :DDD

(#577) hegyimorc válasza madgie (#576) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Jut eszembe, tegnap előtt annyira felbosszantott, hogy semmit sem láttam a GF1 kijelzőjén, hogy azóta is gondolkodom, hogy megveszem a G1-edet :-)

( Ez lőttem "vakon" )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#578) madgie válasza hegyimorc (#577) üzenetére


madgie
titán

Nosza, vegyed csak :)
(ha szemüveges vagy, akkor bizonyos körülmények között, napsütésben az EVF sem az igazi, csak ha árnyékolsz a kezeddel)

(#579) Szulita28 válasza madgie (#576) üzenetére


Szulita28
senior tag

Birkaszellem :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#580) FEDman


FEDman
addikt

Ha belegondolunk, hogy a kisméretű és rossz felbontású opcionális EVF mennyibe kerül akkor ehhez képest Madgie kifejezetten olcsón kínál egy szuper EVF-et és ráadásul ad még alá egy vázat is ajándékba. :DDD

(#581) Szulita28 válasza FEDman (#580) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nem is értem, miért adja ennyiért.. :U
Mazsi, emeled mag azonnal az árat, tteee :DD

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#582) madgie válasza Szulita28 (#581) üzenetére


madgie
titán

Vigyétek mán elfele :D

(#583) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

tegnap a saturnban végigtapiztam szinte az összes mirrorless vázat, nagyon-nagyon tanulságos volt, írok majd róluk röviden, ha nem rohanok már meetingekre...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#584) Messer22 válasza Parci (#583) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Az összeset? Mik voltak kirakva? Tapasztalat?
részletes beszámoló? :))

Messer

(#585) Szulita28 válasza Parci (#583) üzenetére


Szulita28
senior tag

Az eladólányokat nem lehet véletlenül? Desszertként :P
A Saturn jó ilyen szempontból, semmit nem féltenek kirakni. Van választék bőven. Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#586) Parci válasza Parci (#583) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szóval, nem volt minden, de:

- nex-5: nagyon szép, messziről. közelről már annyira nem, milliméteres játékgombok vannak rajta, és a "nagy" markolata meglepő módon kevésbé kényelmes, mint a nex-3 elnyújtott megoldása. az ujjaid ugyanis nem igazán férnek be az obi és a markolat közé.

- nex-3: mint írtam, meglepő volt, hogy jobb kezelni, mint a nex-5-öst. ugyanakkor mindkét sony-nál a live hisztogram eltűnik, ha expókorrekciót állítok, ami hát finoman szólva is nevetséges, lévén, hogy pont azért állítok expókorrekciót, mert nincs jó helyen az a hisztogram. hihetetlen egyébként, hogy a mai napig nem jöttek rá gyártók, hogy mirrorless gépeknél kell egy külön tárcsa az expókorrekciónak, mindenféle egyéb gombok nélkül. (egy másik meg a blendének, és kész így vagy, meg nyilván más módban mást csinálnának stb.)

mindkét sony gombjai kicsik és kényelmetlenek. a 16-os pancake konkrétan kínos, ahogy kinéz, egy játékdarab, iszonyú lohasztó élmény ránézni. egyáltalán, a vázak is azok, képeken jobban néz ki, mint valójában.

- e-pl2: kihagyott ziccer, mert a váz marha jó robusztus, minőségi darab (sokkal inkább, mint az e-pl1), jó kézbevenni. az új kitobi is sokkal jobb. a hátsó tárcsa viszont röhejesen kicsi és szart sem ér, de a gombjai is elég lötyögős műanyagok a most már "profi" váz minőségéhez képest. kár azért a hátsó tárcsáért, ha a fentit tették volna rá az e-p2-ből, azonnal megvenném.

- samsung nx5, nx10, nx100: az evf-ek tök szarok, a vázak nagyok, de valahogy mégsem állnak annyira kézre. az nx100 rettentő csúszós, a másik kettőn csak egy tárcsa van. valahogy olyan semmilyen élmény az összes, nem kelt birtoklási vágyat. a menükkel és beállításokkal már nem volt elég időm játszani.

- panasonic g10: asszem ennek rosszabb evf-je van, mint a többinek, mindenesetre konkrétan tök szar. sajnos g2, gh1, gh2 nem volt kiállítva.

- nikon d3100: nyilván nem mirrorless, de ott volt. meglepően baromi jó a fogása, gumírozott (érzetű?) markolatborítást kapott, ég és föld a d40/d60-hoz képest. a keresője is felüdülés volt a szar evf-ek után. a pozitív meglepetés volt számomra.

általában elmondható, hogy a legtöbb mirrorless váz rettentő mód mellé, kihagyott ziccer, félgagyi és nehézkes(ebb a szükségesnél) a kezelhetőségük. az e-pl2-ért a legnagyobb kár, egy nyomorult tárcsán múlik a boldogság. de a körömheggyel nyomkodott expókorrekció egy mikronnyi tárcsán szopás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#587) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ja, a tanulság mindezek fényében, hogy a nex-3 az akciós árán nem rossz vétel egyáltalán, de engem végtelenül zavar az expókorrekciós megoldása, ennél még az e-pl1-et is szívesebben használom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#588) Szulita28 válasza Parci (#586) üzenetére


Szulita28
senior tag

A PL2-t mennyi ideig nyomkodtad? Az első találkozómon vele (kb. 5 perc) nekem is rögtön a kicsi és furcsa tárcsa volt a legzavaróbb. Most viszont, h már tegnap este óta nyomkodom és próbálgatom, azt kell mondjam, h annyira nem bosszantó a dolog. Jobb lenne a Pana-féle kettős megoldású tárcsa, ez tény, vagy lehetne nagyobb kicsit, és "kattogósabb", de sztem nem annyira vészes. *
A gombok is kisebbek a PL1-nél (meg a GF1-nél is), de én nem érzem olyan gagyiknak, mint írod (pedig nem kicsik az ujjaim). Hely viszont lett volna még, h mondjuk mindegyk 1.5x akkora legyen, és akkor könnyebb lenne a nyomkodásuk, ez is igaz.
Amúgy meg nagyon egyben van a cucc, az első félórát leszámítva (amíg meg nem találtam az "advanced" menüt, ami ki volt kapcsolva) nagyon tetszik minden rajta. Ami a legtöbb embert érdekli, gyenge fényben, sebességben és pontosságban sem érzem rosszabbnak az AF-t a GF1-hez képest. Egyelőre :) Az egyedüli negatívum a kiba nagy videófájlok (14 perc ~4 GB, agyrém)
Ha csak ezen múlna a vásárlásod, sztem érdemes még barátkoznod a tárcsával.

Ja, expokorr. "A"-módban külön dedikált gombbal előjön, és a tárcsával rögtön állíthatod. Hisztogram megmarad. Nem érzem rosszabbnak, mint a GF1-nél (csak a tárcsák közti különbség miatt esetleg, lásd *)

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#589) FEDman válasza Parci (#586) üzenetére


FEDman
addikt

Na, ezt érdekes volt olvasni. Pláne, hogy annak ellenére hogy eddig már 5 féle mirrorless típushoz volt szerencsém, de ebből a listából nekem eddig csak az NX10-es volt meg. :)

A G10-esen nem kell meglepődni, a Pana butított belépője. Lényegében 2 ponton nyúltak hozzá, nem kihajtható kijelzője és sokkal rosszabb, kisebb az EVF-e. Ráadásul mindezt úgy, hogy közben külső méreteit tekintve semmivel se lett kisebb. Kis túlzással ezzel pont ennek a vonalnak a lényegét ölték meg.
Ha jól tudom azóta már a nagy "sikerre" való tekintettel le is állították a gyártását. :)

Ami a G1 kezelését illeti én nagyon megszerettem. Nem tökéletes, de a méretéhez képest meglepően ergonómikus. Ráadásul azóta e téren csak javult a széria, több külső kapcsoló és az AF pont áthelyezhetősége érintőképernyővel mind csak jobbá tették. :)

Kicsit parázok is a G3-ast illetően, hogy ne legyen e téren visszalépés. :F

(#590) Messer22 válasza Parci (#586) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Érdekes beszámoló, D3100 rulez :DDD
Mondjuk, ha epl1 árban lenne az epl2, akkor nem zavarna a tárcsa :)

Messer

(#591) FEDman válasza Szulita28 (#588) üzenetére


FEDman
addikt

Ez bíztatóan hangzik, ezek szerint az Oly AF-e is fejlődik. :U
Majd este állandó műfényben lőhetnél egy összehasonlító expot mondjuk iso800-on E-PL2-vel GF1-el. Kíváncsi vagyok nálad gyakorlatban mennyire jön ki a két típus közötti érzékenység különbség? :)

(#592) FEDman válasza Messer22 (#590) üzenetére


FEDman
addikt

Most még drágának hat az E-PL2, de ha megnézed hajszálra ugyan ezen az áron nyitott anno az E-PL1 is.

Úgyhogy már csak idő kérdése. :DDD

(#593) Parci válasza Szulita28 (#588) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyiket sem nyomkodtam igazán sok ideig. és mindenképp az e-pl2 volt az egyetlen, aminél azt éreztem, hogy "igen, na ez gép". csak aztán a tárcsa/gombok elkeserített. tudom, hogy van expókorrekció a tárcsán, de a tárcsa maga sem tetszett, és ugyanúgy még egy gombot is kell nyomni hozzá előtte. sokkal logikusabb volna egy felső tárcsa, amire rá tudod tenni defaultból az expókorrekciót.

a 14-150-nel például semmi blende-játék nincs, nyilván, hiszen tök fényerőtlen. fix f6,3-asként használom. innentől kezdve beraknám mátrix fénymérésre, és egy darab kényelmes, jól elérhető tárcsa kellene, hogy könnyedén expókorrekciózzak.

a szotyi persze még rosszabb, amint állítom az expókorrekciót, leveszi a hisztogramot, ennyi erővel live view sem kéne, utólag dslr-en is tudom ellenőrizni. buzik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#594) Messer22 válasza FEDman (#592) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ja, de addigra lesz EPL4 :))
(25 art filter, 920e dot LCD, tárcsa még mindig 1, de már jó, beépített evf még nincs, 18mpix (többiek már 40mpix))

Messer

(#595) FEDman válasza Messer22 (#594) üzenetére


FEDman
addikt

:)

(#596) #34577664 válasza Messer22 (#594) üzenetére


#34577664
törölt tag

E-PL4 sosem lesz, de értem mit akarsz mondani. ;)
Semmi komoly, csak szeretek okoskodni. :)

(#597) FEDman válasza #34577664 (#596) üzenetére


FEDman
addikt

Gondolom arra akarsz ezzel célozni, hogy a japánok nem szeretik a 4-es számot.
Ez igaz is, de ettől még nem törvényszerű, hogy kimarad a 4-es számozás. :N

F4
OM-4

;)

[ Szerkesztve ]

(#598) Mercutio_ válasza |AP| (#556) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy E-PL1+14-150 (esetleg 17/2.8-al) és apránként ami neked megfelel obi, vagy Pentax K-x, Nikon D3100, Canon 550D és olyan obik amik neked tetszenek szépen fokozatosan.
Esetleg egy használt Pana GH1 is szóbajöhet.

hegyimorc: Höhö, igen az a kijelző ilyenkor nyáron elég szutyok vérszegény, ideje lenne összefutni nord-dal, hogy megnézzem a külső keresőbe nézni milyen :D
Az a vakon lőtt kép raw-ból van kovertálva, vagy gyári jpg? Ha utóbbi milyen "film"-módot használsz?

Parci: Úgy látom hasonlóak voltak a benyomásaink EVIL fronton. Kár, hogy nem volt G2/GH1 azoknak érezhetően jobb a keresője, de kitobival azért megvolt az a tipikus EVF-érzés, amikor belenéztem, bár nagyobb és világosabb mint annó a Fuji S5600-é :D Ahol én néztem (Dunapláza saturn) ott meg Oly E-PL2 nem volt :( pedig arra kíváncsi lettem volna.

Szulita28: Teszteld azt az AF-et keményen, mert lehet, hogy ezen múlik váltok-e :D Arról is írj, hogy napfényben mennyire látható a kijelző, egyáltalán, egy GF1-el való összehasonlítás jó lenne, pl. JPG, RAW, magasISO-s teljesítmény, stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#599) Messer22 válasza #34577664 (#596) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Csak neked: EPLx :)

Messer

(#600) Messer22 válasza Mercutio_ (#598) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Db. MM van még NX-5 30-as obival 60-ért, hátha érdekel valakit, kompót helyett :))
Akcijós nex3 elfogyott...

Messer

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.