Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) nord_


nord_
veterán

Megjött a DxO frissítés... úgy tűnik, G1, GF1 tulajok örökre lemondhatnak erről a raw-konverterről. :(
http://www.dxo.com/intl/photo/dxo_optics_pro/for_your_equipment

De ha már raw: ki, mit tudna ajánlani arra az esetre, ha az egyszeri júzer fekete-fehér mániás? :D Jó kis progi a váz mellé adott Silky, de bw-re sajna el tudnék képzelni ideálisabb progit is. :U (Főképp olyan érdekelne, ahol vannak előre definiált szűrők - nem rossz a csúszkatologatás, de én filmes vázon, színszűrőkön nőttem fel, nekem ilyen lenne ideális! :) )

[ Szerkesztve ]

(#102) Darkness1 válasza nord_ (#101) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Esetleg vess erre egy pillantást.

No stress, no work Today!

(#103) :AMF: válasza nord_ (#101) üzenetére


:AMF:
senior tag

én is ff mániás vagyok. lightroom-ot használok, innen-onnan összevadászott presetekkel. (sok ingyenes található pár kattintással.) a különböző színszűrős változatok alapból települnek a lightroommal, már csak a csúszkákat kell tologatni a kívánt hatáshoz. :-)

[ Szerkesztve ]

(#104) Mercutio_ válasza nord_ (#101) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mintha valahol olvastam volna, hogy PS-hez is van FF plug-in csomag, de erre valami PS-topicban biztos rögtön tudják a választ.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#105) FEDman válasza Mercutio_ (#97) üzenetére


FEDman
addikt

Nem egészen értem mire gondolsz, Raw-ból mindig jobb dinamika érhető el.

(#106) FEDman válasza nord_ (#101) üzenetére


FEDman
addikt

Nem kell azt annyira sajnálni, jó dolog a DXO, de a LR3 mégjobb! ;)

Ha meg ff konverzió akkor arra azt tudom mondani, hogy LR3! :DDD

De komolyan, nagyon eltalálták azt a programot. Leginkább a színzajszűrése zseniális és meglepő módon ff konverziónál is pont a színzajszűrése miatt szeretem. :))

Magas iso-n, de akár alacsony iso-n is ha az ember nagyon megcibálja a csatornákat akkor könnyen becsomósodik a zaj. Ilyenkor ff mellett is ha ráhúzod a színzajszűrést akkor kibogozza a csomókat és szép egyenletes filmszerű szemcsézetet csinál, imádom! :U

Majd ha lesz egy kis időm beszűrok ide erre egy példát.

(LR-ba már alapból van pár B&W preset, többek között a filmes érában meszokott színszűrők is. De ami mégjobb, hogy ha mégis ráveszed magad és magad kikeversz valami szépet azt te is elmentheted magadnak egy saját presetbe.)

(#107) BEE válasza nord_ (#101) üzenetére


BEE
addikt

Én egy régi PS CS2-t használok, abban van a csúszkatologatósoknak a
csatornakeverő, meg előre definiáltak a fényképszűrő pontban.
Abban csak az erősségét állítod csúszkával, de te is beállíthatsz
új szűrőszíneket.
A külső cégek beépülő szűrői is elérhetőek, van ingyenes is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#108) FEDman válasza FEDman (#106) üzenetére


FEDman
addikt

Na, kerestem egy LR3-ban jól megcibált ff koverziómat. Itt van ebből 2 100%-os crop pár szinzajszűrés nélkül és színzajszűréssel:

[ Szerkesztve ]

(#109) FEDman válasza FEDman (#108) üzenetére


FEDman
addikt

Na még egyszer. :)

Színzajszűrés nélkül és színzajszűréssel:

(#110) FEDman válasza FEDman (#109) üzenetére


FEDman
addikt

:DDD

(#111) FEDman


FEDman
addikt

Bűvül a család! :)

Schneider

(#112) nord_


nord_
veterán

Kösz mindenkinek! Lesz mit átgondolni, kipróbálni a hétvégén. :)

(#113) nord_ válasza FEDman (#111) üzenetére


nord_
veterán

Hm... lehet, hogy érdemes kicsit várni a tervezett vásárlásokkal?

(#114) Mercutio_ válasza nord_ (#113) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szakik szerint lehet, hogy csak a C-bajonetes obijaikra raknak m4/3 véget, ha ez igaz nem lesz nagy buli :(

FEDman: Persze, csak a különbség mértéke a kérdés. Holnap valamikor feltolok egy raw-t, a hozzá tartozó gyári jpg-t, az arra ráküldött irfan-os élesítés eredményét, és a raw-ból az általad írtak szerinti előhívás eredményét. Ha tudsz majd ránéznél, hogy te mint hozzáértő ki tudsz-e valami többet is hozni a raw-ból?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#115) FEDman válasza Mercutio_ (#114) üzenetére


FEDman
addikt

Foggalmam sincs mekkora a különbség Jpeg-hez képest, már jó ideje csak Raw-ozok. :)

(#116) nord_


nord_
veterán

Még egy:
http://www.43rumors.com/hotanother-miracle-calr-zeiss-also-joins-micro-four-thirds/

(#117) FEDman válasza nord_ (#116) üzenetére


FEDman
addikt

Ez jó hír, bár gondolom ez elsősorban az AG-AF100-nak szól. :)

(#118) Mercutio_ válasza FEDman (#115) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dobok 2 állományt, toldacuccot-ra, mindjárt felmegy, kapsz majd róla értesítést az itteni e-mailedre:R

Közben felment, itt a direkt link.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#119) FEDman válasza Mercutio_ (#118) üzenetére


FEDman
addikt

Lehúztam őket. Most rohannom kell és nem tudom mikor leszek legközelebb gépközelbe, de majd át fogok futni rajtuk.

(#120) Mercutio_ válasza FEDman (#119) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ráér :) :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#121) FEDman


FEDman
addikt

Elnézve ennek a méretét még akár portré obi is lehet belőle.. :))

(#122) nord_ válasza FEDman (#121) üzenetére


nord_
veterán

Nem is lenne rossz... feketében. :D

---

Gyün a stigma is.
http://www.43rumors.com/sigma-announces-they-will-join-micro-four-thirds/

Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért is jó az ekv. 60mm? :U
(Arról nem is beszélve, hogy ez az obi a mélységi élesség mértékét tekintve ott van, mint egy 5.6-os obi fullframe-n...)

(#123) FEDman válasza nord_ (#122) üzenetére


FEDman
addikt

Ja-ja, én is fekete párti vagyok. :K

Amúgy van egy olyan érzésem, hogy ez a mock-up lencse egy beépített EVF-es retro Oly mFT váz előhírnöke.. :U

(#124) FEDman válasza nord_ (#122) üzenetére


FEDman
addikt

Azt a Sigma 30-ast eredetileg NEX-re fejlesztették, APS-C pont alap.
Az már csak egy mellékszáll ha kiadják mFT-re is. És igen, mFT-n ez az üveg több mint értelmetlen. :)

(#125) FEDman válasza nord_ (#122) üzenetére


FEDman
addikt

Amit viszont nem értek, hogy a Sony miért fejleszt NEX-re fix 50-est. :N

Pláne kifejezetten portré obiként megcímkézve..
Először a harmatos 16-os, most meg ez, mintha direkt komolytalanra akarná venni a figurát a Sony a saját DSLR vonalával szemben. :)

(#126) rumos14 válasza FEDman (#125) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezt most nem értem. sztem a fix 50-es eléggé közkedvelt a belépő/közép (aps-c) DSLR júzerek körében (is).

(#127) FEDman válasza rumos14 (#126) üzenetére


FEDman
addikt

Kizárólag az ára és az optikai teljesítménye miatt, de amúgy klasszikus portréra az ekv. 75 még kicsit rövid. Ezt tapasztaltam magam is, használtam jó darabig APS-C-n 50-est, majd váltottam 85-ösre. :)

(#128) ROBOTER válasza FEDman (#47) üzenetére


ROBOTER
addikt

A szenzor is sokkal jobb biztosan, de a zajtól nem lesz ennyivel világosabb minden, ami sötét. Itt azért van némi fill light szerűség is. Ha ugyanúgy besötétítenénk a G1 képét, kisebb lenne a különbség.

(#129) ROBOTER válasza ROBOTER (#128) üzenetére


ROBOTER
addikt

Úristen mire válaszoltam én és miért? Nem tudja valaki? :)

(#130) FEDman válasza ROBOTER (#128) üzenetére


FEDman
addikt

Néztem is, hogy mire válaszolsz. :)
Amúgy igen, maga az expo se egyforma. Ami viszont a feketéket illeti G1-nél ahogy növelem az iso-t úgy világosodik, megy át szürkébe mindenféle fill light nélkül is. Nem tudom miért van ez, miért viselkedik így. A GH2, de már a GH1 se ilyen, azok már tartják a feketét. Nem tudom miért van ez.
Természetesen most Raw-ról beszélek.

(#131) FEDman válasza FEDman (#130) üzenetére


FEDman
addikt

Az is lehet ez iso független és egyszerűen csak a Pana ezeknél a gépeknél nem csapja úgy le a feketéket, mint a többi gyártó.

Itt van a dpreview tesztből az E5 iso200 és a Pana G10 iso200-as nyers Raw konverzió.
Valahogy teljesen más a feketékben, pedig ugyanazzal az obival készültek.

(#132) Messer22 válasza FEDman (#124) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ha F2 vagy jobb és olcsó lesz (60-70e HUF, kéz a biliben) jó kis utcai mászkálós obi lenne.
meg jöhetne a 105-ös macro m4/3-ra...meg még sok minden..

Messer

(#133) SpongyaBob válasza Messer22 (#132) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Te ilyen bilis vagy:D Mindig jó sok mindenre vágysz :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#134) Mercutio_ válasza Messer22 (#132) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amint megjön a PK - m4/3 konverterem lesz 100-as makróm :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#135) Messer22 válasza SpongyaBob (#133) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

vicces m4/3 tesz:

http://www.youtube.com/user/DigitalRevCom?blend=2&ob=1

Messer

(#136) SpongyaBob válasza Messer22 (#135) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Engem ez a csávó irrítál, egyszerűen kikészít.Ez nem az, aki szokott dobálózni a gépekkel?? Hogy mennyire bírják a strapát? Olyankor mintha a szívemet szúrkálnák:D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#137) FEDman válasza SpongyaBob (#136) üzenetére


FEDman
addikt

No meg időnként átfest egy Nikont pink-re, imádom a palit! :DDD
Amellett, hogy rengeteget ökörködik, néha nagyon betalál.
Mostanában pl. ez a kedvencem! :DDD

(#138) FEDman válasza Mercutio_ (#114) üzenetére


FEDman
addikt

Na, most jutottam el oda, hogy kicsit megdolgozzam azt a két képet.
Mondjuk azt nem értem az ifran-os élesítéssel mi is volt a célod? Főleg hogy az általam korábban leírt élesítés zajszűrés magas iso-s képekre vonatkozott. Ez a két kép meg iso100, ez megint teljesen más tészta. :)

Az első képnél gondolom a dinamikára voltál kíváncsi. Jpeghez képest nincs nagy különbség, de ez a pici is sokszor jól jöhet.
Sokan beleesnek abba a hibába, hogy a nyers Raw konverziót vetik össze a Jpeg-el és várják a beigért nagyobb dinamikát aztán néznek nagyot mert legtöbb gépnél így összevetve nem lesz dinamikában előnye a Raw-nak.
A különbség ott kezdődik mikor elkezdi az ember feldolgozni a képeket. Ilyenkor derül ki, hogy a Raw-ban mennyivel több kinyerhető.

Ráhúztam ugyanazt a feldolgozást Jpeg-re, meg a Raw-ra is, amiből itt van 1-1 100% crop:

Jpeg

Raw

Jól látszik a kiégett részekből Raw-ban több infó visszahúzható, de ami talán még ennél is fontosabb különbség számomra, hogy Jpeg-nél kiégés határon bizony eltorzulnak a színek. Ebben az esetben talán ez még kevésbé zavaró, de pl ha emberi arcot sikerül úgy elkapnod, hogy a kiégés határán és emiatt eltorzul a bőrszín az nagyon zavaró és nehezen orvosolható probléma. Ilyen esetben a Raw aranyat ér, mert sokkal nagyobb a színstabilitása.

A Második tájképnél kicsit sokkolt a 100%-os nézet, már elszoktam a mosott Jpeg látványától. :DDD

Ebből is egy 100% crop:

Jpeg

feldolgozott Raw

Ez utóbbi esetben lehet kicsit tulzásba estem, de legalább a lényeg jól látszik. Színdinamikában, részletekben ég és föld a kettő.

(#139) Mercutio_ válasza FEDman (#138) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hopsz, a magas iso nálam lemaradt :B csak szimplán azzal a metódussal megcsináltam LR-ben az élesítést amit írtál, aztán összehasonlítottam a mosottabb gyári JPG-vel, majd kipróbáltam, hogy Irfan élesítés használ-e és nekem úgy tűnt, mintha közel azonos eredményt érne el. De mivel nem értek hozzá, gondoltam átküldöm és te lehet, hogy értő szemmel kiszúrod, hogy - most csak úgy írok valamit - "jobb mint a semmi, de az éleknél a finom részletek kockásodnak miatta".

Második kép: Aztabüdös! :Y Azt hiszem keresnem kell valami szakirodalmat, pedig az LR3 logikája első ránézésre nekem nem jön be, de ha ilyen különbség van nincs mese :N
Van valami általános menet erre, vagy képenként változó mikor mit érdemes állítgatni?
Könyv/netes videók közül mivel érdemes kezdeni, ha még sose foglalkoztam raw konvertálással?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#140) SpongyaBob válasza Mercutio_ (#139) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az utolsó két mondatra engem is érdekelne a válasz.. :K :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#141) BEE válasza Mercutio_ (#139) üzenetére


BEE
addikt

Legjobb tanárod a kitartás lesz !
De megéri !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#142) Mercutio_ válasza BEE (#141) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én valami hozzáértőbb tanárt szeretnék :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#143) FEDman válasza Mercutio_ (#139) üzenetére


FEDman
addikt

Ugye, mintha nem is ugyanaz a gép obi párossal készült volna. Ezért szoktam mosolyogni mikor a fórumokon összevesznek a Jpeg-ek alapján melyik gépből lehet többet kihozni. :)
Túl sok okosat nem tudok neked mondani, engem se tanított senki a LR használatára. Magamtól elkezdtem használni, mindent bátran kipróbáltam, tologattam a csúszkákat, néztem mi történik. Ha valami konkrét kérdésem volt feltettem valamelyik fórumon. Ez volt kb 3 éve, azóta már egész jól megy. :D
Elsőre talán az import/export tűnhet bonyolultnak, de ha ez megvan, akkor onnantól a LR szerintem egy egész átgondolt és logikus kezelőfelület.

Szóval nem tudok BEE-nél okosabbat mondani, ha érdekel ess neki bátran, kísérletezgess, játsz vele, próbálj ki mindent. :U

(#144) Mercutio_ válasza FEDman (#143) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, nemkicsit, bár mintha valahol azt olvastam volna, hogy az Oly PEN-eknél max. a dinamika terén lehet többet kihozni raw-ból, részletek terén nemnagyon, vagy ezt is olyan írta, aki nincs otthon raw-ban?

Megszereztem a Baráth Gábor féle LR 2 könyvet, az jó kiindulásnak, vagy inkább valami mást nézzek ha a 3-ast használom?
Van még itthon PS CS2 könyv, de gondolom az még bonyolultabb (ránézésre is 2X olyan vastag :D )

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#145) FEDman válasza Mercutio_ (#144) üzenetére


FEDman
addikt

Az Olympusnak csak simán jobb Jpeg motorja van mint a Panának, de ettől még Raw-ból ott is többet ki lehet hozni.

Nem ismerem azt a könyvet. Viszont a LR2 és 3 között kezelésben nem sok különbség van úgyhogy lapozgasd nyugodtan.

(#146) FEDman


FEDman
addikt

Végre a GF2-vel lehet újra L1 módra indirekt vakúzni! :C

(#147) nord_ válasza FEDman (#143) üzenetére


nord_
veterán

Elsőre talán az import/export tűnhet bonyolultnak

Nem, nem. Nem bonyolult, hanem egy bosszantó és fölösleges lépés! :N Ha lenne neki egy OFF-ON kapcsolója, egy szót se szólnék, mert hátha van, aki szereti. :)

(#148) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Samyang fisheye

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#149) nord_ válasza Mercutio_ (#148) üzenetére


nord_
veterán

Jó érzékkel rátapintottak arra a területre, amire mindenki epekedve várt néhány új obit. ;]

(#150) FEDman válasza Mercutio_ (#148) üzenetére


FEDman
addikt

Ha kellően olcsó lesz akkor én lehet beszerzek majd egy ilyet. :))

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.