Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) madgie válasza rumos14 (#297) üzenetére


madgie
titán

Igazából ez sincs nagyon kiégve, az eredeti képen sem. A dinamikatartomány érezhetően tágabb a G1-hez mérten, így - ahhoz képest is - nehéz úgy beállítani, hogy orbitálisan túllődd (főleg, mivel nem OVF-ről van szó, látod, mikor mit állítasz). Ha viszont ennél egy kicsit jobban túlexponálok, akkor tényleg nagyobb kiégés lesz és azt tényleg nem nagyon lehet visszahozni. De mondom, nagyon nehéz úgy eltrafálni egy képet :)

FEDman: jaja :D Érdekessége a képnek, hogy talán először került fel a 14-45-ös G1 kit a GH1-re. Egyúttal ki is próbáltam videóban, tök jól dolgozik a képstabi, ha jól megtartja az ember, kézből olyan stabil, mintha valami monopodon lenne :) Szóval ha (egyszer) jön a 12-50 akármi fényerős alap mft, az képstabis legyen ám :)

[ Szerkesztve ]

(#302) FEDman válasza madgie (#301) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, ha valaki kézből akar videózni akkor különösen jól tud jönni a Pana hatékony stabija! :K

(#303) FEDman válasza madgie (#301) üzenetére


FEDman
addikt

A kis 20-ashoz meg egy ilyet érdemes szerintem beszerezni. Egy ilyen felállással koncerten biztos nagyon komoly snitteket lehetne tolni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#304) rumos14 válasza Szulita (#298) üzenetére


rumos14
nagyúr

átmenetes Cokin ND-m már megvan, a 77-esed csak a nyáron reményeim szerint nálam lévő 10-20-hoz kell(ene). legrosszabb esetben kézzel elétartom :)

(#305) madgie válasza FEDman (#303) üzenetére


madgie
titán

Hm, érdekes kis kütyü, 30 ezerért itt lenne szállítással.

(#306) Szulita válasza rumos14 (#304) üzenetére


Szulita
tag

Ja, nyárig biztos meglesz :)

"Kellett nektek erre a kurv@ bolygóra leszállni és a f@sza gyereket játszani...és miért vagy ilyen rohadt büdös??" by Capt. Steven Hiller

(#307) goranje


goranje
tag

Tudtok-e abban segíteni abba ha EU-s országból szeretnék rendelni Uniós adószám birtokában rendelnék valamilyen müszaki cikket webáruházból, akkor az hogy működik.

Sejtésem szerint ott a nettó árat fizetem, és itthon én mint végfelhasználóként köhögöm ki az ÁFÁ-t.

És még esetleg ha valaki egy olyan címet tudna hogy az USA-ban honnan érdemes vásárolni az Amazonon kívül. Egy ismerősöm turistáskodik majd ott és vállalná hogy hoz nekem egy-két obit vagy gépet.

Lehet hogy lecserélném akár a G2-öt egy GH2-esre. :K

[ Szerkesztve ]

(#308) nord_ válasza goranje (#307) üzenetére


nord_
veterán

B&H

(#309) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Höjj, pár napig vagyok távol és rögtön micsoda pörgés van itt :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#310) Mercutio_ válasza rumos14 (#224) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fene tudja már, de itt az #56-os hsz-től kezdődően jött szóba, szervízben orvosolható elvileg, ha visszajött ismerős váza kiderül mennyire hatékonyan.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#311) goranje válasza nord_ (#308) üzenetére


goranje
tag

Kösz. ez tényleg jól néz.A 100-300-at bő harmadával el lehet hozni. Rá is próbálok :Y

(#312) FEDman


FEDman
addikt

(#313) SpongyaBob válasza FEDman (#312) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ő hogy kötött ki az m4/3-nál? :) Nem Nikonos volt/vagy még mindig az?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#314) Mercutio_ válasza SpongyaBob (#313) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt is használja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#315) FEDman válasza SpongyaBob (#313) üzenetére


FEDman
addikt

Nem hiszem, hogy váltott volna mFT-re, de mindenesetre ezek a képek GH2-vel készültek.
Gondolom a Pana felkérte hogy lőjön a rendszerrel egy ilyen promóciós anyagot, hogy ezzel mutassák be értő kezekben mire képes a cucc. :)

Fent van a hivatalos Pana oldalon, baloldalt van a linkje.

(#316) FEDman


FEDman
addikt

Cak nem, már itt volt az ideje.. :DDD

(#317) nord_ válasza FEDman (#316) üzenetére


nord_
veterán

A G-sorozatból már annyi van, hogy lassan követni se bírom... Inkább egy valódi GF1 utódnak kéne jönni lassacskán! :K

(#318) FEDman válasza nord_ (#317) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem nagyon bejött a G vonal. :)
És egyenlőre nagyon úgy fest, hogy a 3-as méltó utódja lesz a G1-emnek. :))
Bízom benne, hogy kezelésben funkciókban nem lesz visszalépés plusz megeszi majd a G1 akksiját is. Ha most azt mondanák nekem a G3 kimerül majd abban, hogy a G2-ben kicserélik a szenzort azzal boldog lennék, de jó eséllyel nem állnak meg itt és bukom majd mindkét fent említettet. :DDD

Amire meg te vársz az majd februárban érkezik a Lumix 10 éves jubileumára és úgy hívják majd GL1!

Remélem.. :DDD

(#319) Messer22 válasza FEDman (#318) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Én egy micro L1-et szeretnék :))

Messer

(#320) FEDman válasza Messer22 (#319) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, azt fogják GL1-nek hívni. ;)

Már lesz egy kis eszük és megcsinálják végre..

[ Szerkesztve ]

(#321) madgie válasza FEDman (#318) üzenetére


madgie
titán

A G3 az 1080i-vel már azért a GH1 videótudásánk a közelébe fog érni, mivel ugye ott is 60i-be tárolják a 24p-s tartalmat ( logikátlan megoldás :W ), viszont, ami előny a GH sorozathoz képest: "the G3 is mainly a photographic tool". Küldtem is át neked nemrég képeket ,a GH1-en is nagyon látszik, hogy főleg videózásra tervezték. Nagyon jó az a szenzor, de a hosszabb expozíciós időket nagyon nem szereti.

Ma megjött a kínai akku, amit a G1-hez rendeltem, de meglepetésre megy a GH1-gyel is. Mondjuk annak idején szótá', hogy a kici kisz kínaiak már ügyesen gyártják ezt is. Azé' örültem neki.

Más: akinek kell egy megkímélt állapotú G1, szóljon :)

(#322) FEDman válasza madgie (#321) üzenetére


FEDman
addikt

Pont azon agyalok én is, hogy elég sovánka lesz a különbség a GH2-höz képest. Pont ezért para, hogy ergonómiát tekintve a G2 képest visszalépés gyanús a történet..

(#323) SpongyaBob válasza FEDman (#316) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A Pana nagyon belelendült most.. :K De nem baj, ez nekünk vásárlóknak csak jó :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#324) FEDman válasza SpongyaBob (#323) üzenetére


FEDman
addikt

Szinte biztos, hogy következő Olyban is ez a lapka lesz. ;)

(#325) SpongyaBob válasza FEDman (#324) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A számból vetted ki a szót, azt akartam mondani, hogy az Oly is viríthatna már valamit.. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#326) FEDman válasza SpongyaBob (#325) üzenetére


FEDman
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy az Oly is fog még villantani az idén. ;)

(#327) Szulita28 válasza nord_ (#317) üzenetére


Szulita28
senior tag

Már kijött. E-PL2-nek hívják :C
(lassan megjön már, alig várom)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#328) Szulita28 válasza FEDman (#324) üzenetére


Szulita28
senior tag

A cikk elején megállt bennem az ütő, a 16 MP olvastán. De utána írja, h nem a multi-aspect szenzi lesz benne, csak egy "mezei". Morcos lettem volna, ha kiderül, h belerakják a GH2 szenzorát, én meg nem bírtam várni 2 hetet a rendeléssel :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#329) FEDman válasza Szulita28 (#328) üzenetére


FEDman
addikt

Pedig nagyon úgy néz ki hogy az. :)
A GH2-ben kicsit szélesebb 18 Mp-es multi-aspect szenzor van amiből egyszerre 16-ot használ. Azaz nagyon úgy fest, hogy a G3 megkapja a GH2 szenzorát, csak multi-aspect nélkül.

(#330) FEDman válasza FEDman (#329) üzenetére


FEDman
addikt

Hozzáteszem én még a G2-nél is azt vártam, hogy megkapja majd a GH1 szenzorát és legrosszabb esetben is max a multi-aspect-et sprórolják le róla de sajnos nem így lett.
Most úgy néz ki végre eljutottunk idáig. :)

(#331) Szulita28 válasza FEDman (#329) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ezek után nagyon kíváncsi vagyok rá, mi is lesz a végtermék. Önmagában a 16 MP nem hoz lázba, majd a képminősége érdekel a G3-nak (a G2-é nem tetszett). Ha meg jó lesz, a bevezető árával vigasztalom majd magamat :) . Saccra biztos súrolja majd alulról a 200e-et.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#332) FEDman válasza Szulita28 (#331) üzenetére


FEDman
addikt

A 16Mp önmagában engem se, de a jobb dinamika, a jobb jel/zaj arány, a gyorsabb AF és a finomabb keresőkép már annál inkább. Ha a GH2 azenzorát kapta multi-aspect nélkül akkor elvileg ez mind jön vele együtt. :))

Aztán majd egy hónap múlva kiderül mi az ami igaz mindebből. :DDD

(#333) Mercutio_ válasza FEDman (#332) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha azt a szenzort és AF-et kapná az komoly előrelépés lenne, tán még el is gondolkodnék rajta, bár ahányszor eszembe jut a fényerős zoomobi(sor) hiánya mindig oda jutok, hogy - az én szokásaim mellett - nem tudom teljesen kiváltani a mostani DSLR-emet :(

Szulita28: E-PL2 lett végül? Mintha a hátsó tárcsa nem jött volna be neked, vagy rosszul emlékszem?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#334) FEDman válasza Mercutio_ (#333) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem is hiányzik még 1-2 obi a teljes boldogságzoz..

(#335) Parci válasza FEDman (#332) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem már az is fura, hogy egyáltalán csinálnak egy külön szenzort a gh szériához, abszolút nem gazdaságos és/vagy logikus. úgyhogy remélem most tényleg arról lesz szó, hogy legalább a gh2 pixel szintű teljesítményét hozni tudják... ami némi aggodalomra ad okot, hogy a pana eddig nagyon világosan legfelülre pozicionálta a gh sorozatot... márpedig szenzor szinten az kéne legyen az abszolút minimum.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#336) FEDman válasza Parci (#335) üzenetére


FEDman
addikt

Nem tudom elképzelni, hogy ez egy teljesen új fejlesztésű szenzor legyen. :N
Szerintem egyszerűen csak lecsapják a GH2 lapkáról a multi aspect-hez szükséges 2Mp.
Az hogy közben meg azt kommunikálják, hogy egy ez nem a GH2-es lapka szerintem csak marketing duma, valahogy magyarázni kell a GH2 árát. :D

Aztán lehet nem lesz igazam, majd az első teszteken kiderül. :)

(#337) Parci válasza FEDman (#336) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélem, hogy ez lesz (még ha nem is vagyok maradéktalanul oda a gh2 lapkáért), mert ez volna a logikus és hasznos is hosszútávon. csak ugye eddig egyáltalán nem ez volt, pedig első körben is adta volna magát... kiderül május 11-én, ha lehet hinni a 43rumors-nak (not! :D)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#338) nord_ válasza FEDman (#318) üzenetére


nord_
veterán

Nahát, én is attól rettegek, hogy a Pana eszelős árképzését meg egy limited edition is tovább srófolja. :F
De ha tényleg méltó utód lesz, akkor már most átállok zsíroskenyér-üzemmódra. :DDD

(#339) nord_ válasza Szulita28 (#327) üzenetére


nord_
veterán

Te, Oly-mániás! :C
Vissza fogod még sírni a Pana-féle betontömb masszivitást és a jó kezelhetőséget. ;)

(#340) FEDman válasza Parci (#337) üzenetére


FEDman
addikt

Mondom, én már a G2-nél is azt vártam volna, hogy a GH1 szenzorát kapja csak multi-aspect nélkül. Sőt, bejelentés után is titkon tovább reménykedtem benne, egészen az első tesztekig.. :D

Remélem most más vége lesz a történetnek.

Ha nem hát nem, majd veszünk Samut.. :DDD

(#341) Parci válasza nord_ (#339) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nord: nono, jónak tűnik az e-pl2 nagyon, pana-mániás barátom! :K

fedman: a samura nagyon kíváncsi leszek, hátha összekapják magukat. jót tenne mindenkinek, akkor végképp őrült hajtás indulna. csinálnak egy x100-szerű vázat, és lesz itt sírás-rívás... :DDD (tényleg, x100-ra nem gerjed senki? :DDD)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#342) FEDman válasza Parci (#341) üzenetére


FEDman
addikt

Az X100 nekem nagyon szimpatikus, fincsi kis gép lett. :)
Ettől függetlenül maga a hybrid kereső engem annyira nem hat meg. Már bejelentéskor voltak vele szembe fenntartásaim. Már filmes Contax G1-nél is gyakorlatba problémás volt, hogy a keresőben nem látod az élességállítás eredményét.

Az X100-nál fennáll ugyanez a probléma. A parallaxis eltérés miatt még a segéd kerettel együtt se pontosan ugyanazt a képet látod amit az obi, főleg közeli témánál. Ilyenkor könnyen lehet, hogy a fókuszpont se pontosan ott van ahová kivetíti a gép. De ennél még nagyobb baj, hogy a klasszikus távmérős vázakkal ellentétben itt az átnézeti kukucskán nem kapsz semmi visszajelzést arról, hogy oda állt e be az élesség ahová te szeretted volna.

Egy gyakorlati példa.

Anno én elsősorban pont azért váltottam tükrösről, mert marhára élvezem hogy többet a nem kell ilyen-olyan fókuszhibákkal foglalkoznom. :)

[ Szerkesztve ]

(#343) Parci válasza FEDman (#342) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon drukkolok neki, hogy óriási siker legyen, mert akkor a sok kis másolgatós japó agya beindul, és vadul nekiáll mindenki ilyen pofájú vázakat csinálni... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#344) nord_ válasza Parci (#341) üzenetére


nord_
veterán

Persze, tudom én azt! Cimborám EP2-jét próbálgattam, nem rossz szerkezet. Fotókat tekintve lényegi különbség nem igazán volt, viszont a fekete példány szerintem a legszebb az összes mostani kisgép közt - leszámítva az X100-at. (A "mániámról" csak annyit, hogy fotógépben a Panán kívül volt már Kodakom, Yashicám, Canonom, Nikonom is. :) )

(#345) FEDman válasza Parci (#343) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem már most akkora siker, hogy boritékolható hogy lesznek követői. :)

(#346) nord_ válasza Parci (#341) üzenetére


nord_
veterán

X100: óvatos duhaj vagyok, megvárnám az első teszteket. :) Kinézet, gombok/tekerentyűk alapján instant get kategória - ha egy olcsóbb lenne és csináltak volna egy kistelés változatot is, nem sokat gondolkodnék. :)

(#347) nord_ válasza FEDman (#342) üzenetére


nord_
veterán

Azért az kicsit durva, hogy azt gondolta, a parallaxis eltérés valamiféle hiba, ami miatt kiprobált egy másik gépet is. :D (Meg hogy rácsodálkozott: a tárgytáv csökkenésével növekszik az eltérés.)

---

Azt azért be kell lássuk, nem tettek valami hűdenagy keresőt a Fujiba. Nyilván, kispolszkiban ne várjunk S Merci méretű belteret, de ettől a tény még tény marad. (Pont ugyanezen dolog miatt rühellem is erősen a GF1 külső keresőjét.)

(#348) madgie válasza nord_ (#347) üzenetére


madgie
titán

"Azért az kicsit durva, hogy azt gondolta, a parallaxis eltérés valamiféle hiba, ami miatt kiprobált egy másik gépet is. (Meg hogy rácsodálkozott: a tárgytáv csökkenésével növekszik az eltérés.)"

OMFG :DDD

(#349) FEDman válasza madgie (#348) üzenetére


FEDman
addikt

na igen.. :DDD

(#350) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Ezt szeretem Én olvasni, megy a technó ezerrel! :C

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.