Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) hegyimorc válasza Mercutio_ (#598) üzenetére


hegyimorc
senior tag

RAW-ból konvertáltam, a saját gépemhez generált kamera profillal LR-ban.

A keresővel meg próbálok együttélni. Komponálni még erős fényben is lehet, csak visszanézni és az expokorrekciót jól megítélni már necces. Ha bizonytalan vagyok akkor inkább lövök többféle expot is. (Az említett képnek is a -1EV-s változata lett nyerő, de ezt ott egyáltalán nem láttam.)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#602) Mercutio_ válasza hegyimorc (#601) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor jól tippeltem, azt a profilt elkérhetném, hátha meghozza a kedvem a raw-konverterekhez (mert momentán nulla :B )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#603) hegyimorc válasza Mercutio_ (#602) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Elküldtem mailben

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#604) nord_ válasza Szulita28 (#569) üzenetére


nord_
veterán

Na, kiderült: túl hamar tették ki az obit a honlapra; levették az "igazi" bemutatóig. :)

(#605) nord_ válasza Parci (#586) üzenetére


nord_
veterán

hihetetlen egyébként, hogy a mai napig nem jöttek rá gyártók, hogy mirrorless gépeknél kell egy külön tárcsa az expókorrekciónak, mindenféle egyéb gombok nélkül. (egy másik meg a blendének

Pana megoldása - benyomható tárcsa - neked nem tetszik? Nem hittem volna, de szerintem a gyakorlatban kiválóan használható.

(#606) nord_ válasza Mercutio_ (#598) üzenetére


nord_
veterán

a külső keresőbe nézni milyen

Lehangoló...
:D

(#607) Mercutio_ válasza hegyimorc (#603) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

nord_: :O

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#608) Parci válasza nord_ (#605) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, az még az egészséges kompromisszum, de az igazi két szabadon programozható tárcsa. én megírom nekik hozzá a firmware rutinokat, könyörgöm, nem értem, miért olyan hihetetlenül komplex dolog ez. :)

mindegy, jön majd nex-7, meg oly pro váz, remélhetőleg a komolyabb zsugák beindítanak majd valamit, ami egy kicsit izgalmasabb formai végeredményt ad, mint a pana g/gh sorozat. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#609) nord_ válasza Parci (#608) üzenetére


nord_
veterán

Manapság a kutyát nem érdekli, hogy a júzerek mit akarnak... Ez alól tán csak az X100 tűnik kivételnek.

(#610) Parci válasza nord_ (#609) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vállalva, hogy megkapom a rasszizmus vádját: nekem inkább úgy tűnik, hogy a japánok (keleti népek igazából) nagyon erősek meglévő dolgok végtelen optimalizálásában, ám baromi gyengék teljesen új dolgok kitalálásában. már ami a technikának a nem technikai részét illeti. nem véletlen, hogy mind a teljes elektronikában, mind nagyjából az autóiparban lenyomtak mindenkit. nagyon-nagyon jó mérnökök. és csapnivaló marketingesek/kreatívok/stb. csak háromszor voltam távol-keleten, de ott sem tapasztaltam mást, valahol következik a társadalmi berendezkedésükből is, minden a hagyomány, a hierarchia, a tények elfogadása, a végtelen alázat és kimeríthetetlen munka"morál" (inkább kényszer).

eközben az új dolgokat inkább amerikai cégek szokták újabban feltalálni, csak hát ebben az iparágban nem sok maradt belőlük. hátha az apple egyszer csinál egy iCam csúcskompaktot... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#611) FEDman


FEDman
addikt

Legjobb az lenne ha a blende vezérlés visszakerülne oda ahová való, az obira. :DDD

Hozzáteszem a mai modern rendszergépeknél utoljára a Panától láttuk ilyet. Sajnos nem tartott sokáig és gyanítom már nem is nagyon látjuk ezt viszont többet.

Nagyon úgy néz ki nem éri meg a gyártóknak az a + 100 Ft-os gyártási költség obinként amivel ez jár. :(

(#612) madgie válasza FEDman (#611) üzenetére


madgie
titán

Hát igen, az L1-re sokkal inkább a kezelhetősége miatt, mintsem a képminősége és mondjuk a kereső mérete miatt gondolok vissza párás tekintettel. Nagyon kéne egy olyan váz Micro-ban, de a blendevezérlést már tuti nem látjuk viszont, eleve úgy kellett volna akkor az elejétől felépíteni a rendszert (és ugye az a jellemző Pana oldalról is, hogy lekarcsúsítják a kitobit is, a stabi kapcsoló már nem fér bele a költségvetésbe... 14-45 vs 14-42 esete)

(#613) FEDman válasza madgie (#612) üzenetére


FEDman
addikt

Sőt, a Pana már a DSLR L10-es kit obijáról is elhagyta a blende gyűrűt.

Ezt szerintem se látjuk már viszont, de azért egy L1 forma micro váz nagyon jó lenne. Szinte érthetetlen is, hogy mind máig kihagyta, kihagyja ezt a ziccert a Pana.

Van egy olyan érzésem, hogy az L1 csak nekünk szép emlék, de Panának többek között a DSLR vonal totális bukásával is egybeforrt és éppen ezért félnek kicsit visszanyúlni ehhez a kialakításhoz. :)

Pedig a gond biztos nem a kialakítás, mint inkább a durva árazás és az ehhez képest középszerű teljesítmény kombinációja volt.

Ha kicsit bátrabbak lennének akkor mindez most micro-ban biztos másképp alakulna..

(#614) madgie válasza FEDman (#613) üzenetére


madgie
titán

Már az L10 maga sem volt köszönőviszonyban az L1/LC1 téglaformájával és távmérős kezelésével. Amúgy igen, valszeg igazad van, a Pana csak azt látta, hogy L1=bukás, ebből egyenes következményként levonták, hogy a forma- és kezelésvilág sem jó :(

(#615) Messer22 válasza madgie (#614) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ja, pana okos árazása :(
Egyébként vitték volna..

Messer

(#616) FEDman válasza madgie (#614) üzenetére


FEDman
addikt

Azért remélem idővel észbekapnak. Ma már nem igen van olyan hazai, vagy külföldi fórum ahol ne követelnék egyhangúlag a micro GL1-et a Panától. :)

(#617) Messer22 válasza FEDman (#616) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
nem az lesz a kérdés, hanem az árazása :(
Majd ha esetleg lesz, kitbe rakják valami méregdrága obival (7-14,12-50 vagy hasonló?) és bukta ismét.

Messer

(#618) FEDman válasza Messer22 (#617) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, azt már láttuk, hogy a Pana még a tutit is képes el...ni. :DDD

(#619) Mercutio_ válasza madgie (#612) üzenetére


Mercutio_
félisten

A Samuk iFn funkcióját is lekoppinthatnák, ha már a használhatóság a cél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#620) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

No, a lényeg az hogy az Oly-nak is jön még az idén m4/3 és 4/3(!) gépe.. :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#621) Parci válasza Mercutio_ (#619) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt kb. mindenkinek le kéne...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#622) Darkness1 válasza Parci (#621) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nem rossz dolog, de a világot sem rengeti meg. Én pl. keveset használom, és nem azért mert mostanában olyasmik vannak fenn a vázon, amiken nincs ez rajta.

No stress, no work Today!

(#623) hegyimorc válasza SpongyaBob (#620) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Kérdés, hogy van-e már új szenzoruk vagy sokadszor is ugyanazt akarják eladni?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#624) SpongyaBob válasza hegyimorc (#623) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igen, az már nagyon kellene..mert egy pár generációval le vannak maradva.. :(((

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#625) nord_


nord_
veterán

Tájképezőknek megjött egy nagylátós ajánlat. :D
http://www.43rumors.com/wanderlust-cameras-announces-immediate-availability-of-pinwide/

(#626) FEDman válasza nord_ (#625) üzenetére


FEDman
addikt

Azon mosolygok, hogy én ezt már jó pár éve összegányoltam egy régi FED kamerával.
Olyan mélyen helyeztem el a benne a lukat, hogy kb 17mm-es extranagylátónak felel meg. Persze vignettál mint állat, de nagyon izgalmas képi világa van. :DDD

(#627) madgie válasza nord_ (#625) üzenetére


madgie
titán

Kivinni a Szigetre, művészi, baromiszemcsés, nagylátós, lerészegedős videókat lőni vele, a' kell :D

(#628) FEDman


FEDman
addikt

Nos, valahol itt kezdődik egy tisztességes micro rendszer.. :))

(#629) Messer22 válasza FEDman (#628) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
saját? :))

Messer

(#630) FEDman válasza Messer22 (#629) üzenetére


FEDman
addikt

Neem, sajnos én még nem tartok itt. :N
Dpreview fórumon találtam.

De azért már én is ehhez hasonló 3 fix obis rendszert használok: 14/3,5 - 20/1,7 - 50/1,4

Konkrétan a kit obit gyakorlatilag fixen nagylátón használom, a 20-as az a 20-as és tele az pedig egy régi Canon FD 50/1,4 SSC, mindez még mindig G1-en.

Hát ez kicsit nagyobb, kicsit olcsóbb, de az enyém! :DDD

(#631) madgie válasza FEDman (#630) üzenetére


madgie
titán

Az a Nokton egy gyönyörűség, simán leváltanám vele a Canon 35/1.2-met, meg a Jupi 50/1.5-öt :K

(#632) nord_ válasza madgie (#631) üzenetére


nord_
veterán

Évekkel ezelőtt megfogadtam, hogy ha lesz valaha fullfrémes vázam, az első, amit megveszek rá, az egy 1.4/40 Nokton lesz. :)

(#633) Szulita28 válasza nord_ (#632) üzenetére


Szulita28
senior tag

És milyen picike. Beszarás :-)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#634) Mercutio_ válasza FEDman (#630) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 14/3.5-ről mesélhetnél kicsit bővebben ;)

Ez a nokton meg elég csecse, csak az ára ugye... :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#635) madgie válasza Mercutio_ (#634) üzenetére


madgie
titán

Nem érted? Pedig írta is: 14-45-ös kit, 100%-ban a nagylátó végén használva :)) Hasonló obim nekem is van :DD

[ Szerkesztve ]

(#636) Mercutio_ válasza madgie (#635) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, tényleg, csak elbambultam :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#637) Szulita28


Szulita28
senior tag

nord, megnyugodhatsz, megjött az új 50 f1.8 :)
Kedvencem a sajtóanyagból:
"Tömege csak 185 gramm, zárja pedig időjárásálló fémből készült"
Nem is tudtam, h kulcsot is adnak hozzá. Azonkívül, tényleg nagyon előretartunk már a tudományban. Fém, ami időjárásálló :C

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#638) hegyimorc válasza Szulita28 (#637) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Weighing in at only 185 grams and boasting a weather-sealed metal mount"

Egy fukusimai tanulmányútra beutalnám az egész hazai képviseletet.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#639) Szulita28


Szulita28
senior tag

GF1 vs. E-PL2 (Part 1.)

Pár tapasztalat a PL2-ről, a - még - friss GF1-emlékek tükrében (akartam részletesebb összehasonlítást is eszközölni, de hétvégén egy ismerőshöz került a Lumix, így ez némi nehézségekbe ütközik egyelőre).
Felhívom mindenki figyelmét, h minden lentebb leírt megállapítás erősen szubjektív, elfogultságot tükrözhet, továbbá sok helyen emlékekből táplálkozik, ezért nem feltétlenül tárgyilagos :)

Felépítés
A GF1-et hangyányival jobbnak érzem. Teljesen fém külső ház, míg a PL2-nek csak az eleje az. Ettől függetlenül, a PL2-nek sincsen szégyenkezni valója (inkább a GF1 a qrvajó); jól összerakott darab, nem nyekereg, nem lötyög, nem zörög. Remélem, későbbiekben is így marad. A csatlakozódugók takarólemeze kicsit vicces, bár a GF1-nél is az volt a gyenge láncszem (az műanyag volt, és méltatlan a fém házhoz). Fogása egyértelműen jobb a PL2-nek, a vastagabb markolat és – főleg – a csúszást megakadályozó gumiborítás miatt.

Kezelhetőség
Azt hittem, a GF1 után visszalépés lesz, de nem. Nagyon nem. Alaphelyzetben igen, mert a GF1-nek a gombokra kihelyezett alapfunkciói sztem jobbak (pl. ISO és WB alapból, van AEL-gomb, és expó-mód kapcsoló), míg a PL2-nek kicsit felesleges – már a haladó fotózás szempontjából felesleges – alapfunkciói vannak a gomboknak: expó-mód (egyes, sorozat, önkioldó, stb.), vaku-mód (főleg ezt nem értem), és expó-korrekció (erre a GF1-nél a duplafunkciójú tárcsa szolgált). Ugyanakkor, a PL2 tetszőlegesen átvariálható a gombok terén. Szinte minden gombnak 3-4 különböző funkciót lehet adni, és vannak, ahol alfunkciók is beállíthatók. Ilyen téren akár el is lehetne veszni a menüben, de elég logikus felépítésű, és csak egyszer kell beállítani. Hátránya persze, h az elején csak találgat az ember, mit hová helyezett (én pl. kiraktam az ISO-t és a WB-t, valamint a fénymérési lehetőségeket, no meg az AEL-t), de gyorsan megszokható.
Vannak olyan finomságok, amikkel a GF1-nél nem találkoztam (vagy nem jöttem rá, hol is kell beállítani őket, de akkor viszont nagyon el vannak dugva, vagy feleslegesen bonyolították túl). Ilyen például az egymás utáni képek élességellenőrzése, belenagyítás mellett. A PL2-n simán lehet léptetni (hasonló volt az 520-nál is, nagyon csíptem), könnyű két kép összehasonlítása. A másik, ami nekem nagyon hiányzott a GF1-ről, a képek lock-gombja. A PL2-nél külön gomb van rá, a GF1-nél meg a menüben kellett volna turkálni – nem is használtam soha. Elő is fordult, h véletlenül töröltem megtartani kívánt képeket és videókat – csuklottak is a Pana-tervezők, gondolom :)
Sarkalatos kérdés a PL2 tekerentyűje. Odafigyelést kíván, ez tény, ebben jobb a GF1 megoldása. Simán el lehet tekerni véletlenül, akár rekeszt állítunk vele, akár képeket nézegetünk vissza. Nagyobbnak és „kattogósabb”-nak kéne lennie, akkor tökéletes volna; így messze nem az. Ezzel még lesz bajom, azt hiszem :)

Menürendszer
Mint már említettem, nagyon részletes beállíthatóságot tesz lehetővé, ugyanakkor (nekem) kellően átlátható, logikus felépítésű. Vhogy könnyebben rátalálok a szükséges dolgokra, mint a GF1-en, pedig sokkal bővebb (de ez csak érzés alapján, nem mérhető egzaktan). Az eddigi 5 vázam közül (KM D7D, D90, E-520, GF1 és PL2) ezt érzem a legkezesebbnek, a legjobban beállíthatónak, és a legokosabbnak is. Néha csak pislogok, mikre figyeltek az Oly-mérnökei . Pl. beállítható, hha a fénymérést akarom rögzíteni az AEL gombbal (amit én az FN-gombra raktam ki), akkor melyik fénymérési módot használja. Amikor nekem erre a funkcióra van szükségem, szinte kizárólag a szpot fénymérést használom, jellemzően pl. naplementés képeknél. Lenyomva az AEL-gombot, már a szpot szerint méri és rögzíti a fényviszonyokat, nem kell átváltani előtte. Apróság, de nagyon logikus megoldás. Nem rémlik, h bármelyik másik vázam tudta volna ezt (mert akkor használtam volna, ez biztos). És van még pár hasonló megoldás a PL2 tarsolyában.

AF
Jöjjön mindenki „csődöre”, az autófókusz :) Azt kell mondjam (de ez csak masszív érzet), h a GF1-é egy hangyányival még mindig jobb. Sebességre nincsen érezhető különbség, de pontosság tekintetében jobb a Lumix. Főleg gyenge fényben (hol máshol) érezhető ez; a PL2 néha olyan dolgokra áll rá, élesít, amire nagyon nem kéne az adott pillanatban, az adott beállítások mellett. Lehet, ez júzer-error, mert nem ismerem még rendesen a gépet, és az is igaz, h nagyon ritkán csinálja ezt. De ha mellémegy, akkor nagyon mellélő :) Viszont ami jó, h úgy vettem észre, nem ragaszkodik ilyen esetben a téves fókuszhoz. Újrapróbálkozásnál eddig megtalálta, mit is szerettem volna elsőre élesre állíttatni vele.
A gyakorlatban nem annyira szörnyű azért, mint ahogy leírva hangzik; ha a GF1 AF-a egy tízes skálán 9-es, akkor a PL2-é 8-as. Szóval sokkal jobb, mint amilyennek vártam; rosszabbra számítottam.

WB
Ez a legnagyobb csalódásom vele kapcsolatban egyelőre. Mármint AWB beállításnál. Főleg azután, h az 520-é sztem nagyon jó volt, csak ritkán kellett módosítani a váz mérését. Jó fényeknél nincsen gond, de gyenge fényben, vagy extrém megvilágításnál képes nagyon mellélőni. Főleg a „sárgát” nem szereti, akkor nagyon el tudja vinni rossz irányba az eredményt. Hogy értem, h „sárga”? Az én otthoni falam pl. szép sárga (ha jól emlékszem, „kukorica” volt a festék fantázianeve), és természetes, de gyenge fényeknél (ablakon beszűrődő fények esetében) borzasztó kékes árnyalatot ad az embereknek.
Másik ilyen szitu pl. az állatkerti terráriumok mesterséges (jellemzően sárgás) megvilágításai. Itt van egy kép, h mire gondolok. Na most, ez a kígyó nem sárga csíkos volt eredetileg :)
kígyó
A GF1-nél ilyen szélsőségeket nem tapasztaltam. Kíváncsi leszek, más, jellemző helyzetekben (pl. vaku, esti fények, stb.) hogyan teljesít majd.

Folyt. köv.
Part 2.

Képminőség
ART-szűrők
Általános gyorsaság
1/30
Videó

(meg ami még eszembe jut)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#640) madgie válasza Szulita28 (#639) üzenetére


madgie
titán

"Ilyen például az egymás utáni képek élességellenőrzése, belenagyítás mellett."

G1/GH1-en belenagyítasz a képbe a tárcsával és benyomva a tárcsát a képek között azonos nagyításban ugrálhatsz (balra-jobbra gombbal). Gondolom a GF1 is tudja.

Ja, köszönjük a beszámolót :)

[ Szerkesztve ]

(#641) Szulita28 válasza madgie (#640) üzenetére


Szulita28
senior tag

Lehet :)
Bár ahogy így olvasom a módját, pont ilyenre értettem a túlbonyolítást. A PL2-n billentgeted a tekerentyűt jobbra-balra, és ugrál a képek között.
No, majd megnézem a GF1-ét is újra.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#642) madgie válasza Szulita28 (#641) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nincs túlbonyolítva. Adja magát, hogy ha a balra-jobbra gombokkal lapozol a képek között ,a tárcsával meg belenagyítasz, akkor valahogy rögzítheted a nagyítást. Ez a tárcsa benyomása.

(#643) FEDman válasza Szulita28 (#641) üzenetére


FEDman
addikt

Sokáig én is azt hittem, hogy a Pana nem tudja a belenagyítás megtartása mellett a lapozgatást. Aztán ha jól emlékszem pont Nord volt az aki felvilágosított hogy kell, így aztán biztos hogy a GF1 is tudja. ;)

Max olyan szinten bonyolult, hogy én se találtam meg magamtól a módját, pedig kerestem. :DDD
Viszont mituán kiderült hogyan működik a kicsit fejemhez kaptam, hogy milyen egyszerű és hogy annak ellenére nem találtam, hogy mennyire a kezem ügyében volt végig. :B

Panán a belenagyítást a tekerővel indítod és ugyanezzen tekerő benyomásával rögzítheted is. Tered-nyomod, zseniális! :))
Gyakorlatban ez gyors, egyszerű és ami a legfontosabb az ilyen pici vázaknál helytakarékos, nem igényel plusz gombot.

(#644) FEDman válasza Szulita28 (#639) üzenetére


FEDman
addikt

Az E-PL2 nem full műanyag borítást kapott?

"Pl. beállítható, hha a fénymérést akarom rögzíteni az AEL gombbal (amit én az FN-gombra raktam ki), akkor melyik fénymérési módot használja. Amikor nekem erre a funkcióra van szükségem, szinte kizárólag a szpot fénymérést használom, jellemzően pl. naplementés képeknél. Lenyomva az AEL-gombot, már a szpot szerint méri és rögzíti a fényviszonyokat, nem kell átváltani előtte. Apróság, de nagyon logikus megoldás."

Okos ötletnek hangzik! Gyakran használom az AE Lock-ot, nem tudom gyakorlatba tetszene e ha ilyenkor átváltana spotba, de szívesen kiprobálnám az tuti. :)

(#645) Szulita28 válasza FEDman (#643) üzenetére


Szulita28
senior tag

Igen, nekem is ilyen érzéseim vannak :) Így leírva már eccerű a dolog.
Nem ártott volna, ha tüzetesen átolvasom a használatit. Vagy megkérdezem nord-tól, ő mindent tud :R

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#646) Szulita28 válasza FEDman (#644) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nem, elöl fém teljesen. Méghozzá "időjárásálló" fém :C

Valóban okos ötlet. Összefutunk, kipróbálod :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#647) |AP| válasza Szulita28 (#639) üzenetére


|AP|
veterán

Én is köszönöm a beszámolót, nagyon jó ilyet olvasni.
Tegnap én is megfogdostam a Saturnban. Tetszik :)

A tárcsa valóban furcsa kicsit... kicsi is és nem is igazán esik kézre. De biztos meg lehet szokni, főleg nekem aki kompaktról váltana felfelé így még nincs hozzászokva a profi kezelőszervekhez.

Várom a második részt!

(#648) SpongyaBob válasza Szulita28 (#639) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönjük a beszámolót ami nagyon érdekes és tanulságos volt.. :R Az Oly az AF pontatlanságát remélem orvosolni fogja a következő vázaiban.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#649) FEDman válasza Szulita28 (#646) üzenetére


FEDman
addikt

Ezekszerint nem csak külsőleg, de anyaghasználatban is előrelépett a PL széria. :)

Hát nemtom jó ötlet e kézbevennem E-PL2-est, még a végén beleszeretek.. :DDD

(#650) |AP| válasza FEDman (#649) üzenetére


|AP|
veterán

Saturnban kint vannak egymás mellett... Az EP-L2 sokkal(!) minőségibb érzetet kelt.

szerk: Mammut

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.