Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) madgie válasza FEDman (#949) üzenetére


madgie
titán

Van hát :) Mondjuk az a fura ebben az elrendezésben, hogy a GH1-en nem úgy csinálja a multi-acpect-et, ahogy logikus lenne, 16:9-nel is van gyászkeret oldalt (is), így az EVF fele kábé kihasználatlan :(

(#952) FEDman válasza madgie (#951) üzenetére


FEDman
addikt

Jaja, G1-en is. Nem is tudom sírjak e vagy nevessek. :DDD

(#953) Parci válasza madgie (#951) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt javították a gh2-nél elvileg, szélesítettek az evf-en stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#954) Parci válasza FEDman (#946) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így elég korrekt, sokkal jobb, mint ahogy az oly odafossa az ikonokat a képbe. hisztogram meg bárhol lehet elvileg a panánál, szóval evf elrendezésre akkor kiütéses győzelem nekik. evf méretre is, a gh2/g3 gyorsabb evf-je meg már talán minőségre is vetekszik az oly/epson megoldással.

márpedig nálam az evf kb. 40%-os súllyal esik a latba összességében, mégiscsak az a kapcsolatom a külvilágra. tetszik ez a g3. a 14-140 sajnos jóval kevésbé. hátha a 12-50/2,5-3,2 pici, könnyű, olcsó és stabis lesz... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#955) FEDman válasza Parci (#954) üzenetére


FEDman
addikt

Az E-PL1 stabija mennyire hatékony a 14-150-el? Egy EV nyereséget talán maga az új szenzor is hoz. A nagyon fényszegény helyekre meg amúgy is fényerős fixek kellenek majd, mint pl a most várható 2 Oly fix. ;)

A 12-50 szerintem teljesen emészthető méretű lesz, de kicsi meg olcsó az biztos nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#956) Parci válasza FEDman (#955) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az e-pl1 stabija elég szar, sztem kb. 2-2,5 fé-t "érhet", de azért mindez nem ilyen egyszerű, nem igazán tudom teljesen mozdulatlanul tartani a kezem, illetve ezeknél a pici vázaknál az exponálással is jobban elmozdítod az egészet, mint egy nagy dslr-nél. a szenzor alapú stabinak nagyon is van értelme sztem, csak attól tartok, az lesz most is pepitában, mint eddig: az új oly váz af-ben és evf-ben rosszabb lesz, kijelző sem lesz hajtogatós, cserébe stabit kap, oszt lehet választani... :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#957) madgie válasza Parci (#956) üzenetére


madgie
titán

A fene essen abba a kihajtható LCD-be, már rég alapnak kéne lenni minden micro gépnél :(

(#958) FEDman válasza Parci (#956) üzenetére


FEDman
addikt

Érdekes, nekem a G1-el pont ellentétes a tapasztalatom, sokkal hosszabb záridőket tudok kitartani mint korábbi tükrös gépeimmel. Például manuális 50-essel stabi nélkül a 1/10s se jelent gondot, míg korábban ez elképzelhetetlen volt a számomra.
Lehet a Pana zárja finomabban jár? Vagy csak én hangolódtam nagyon a G1-re? :)

Váz ügyben én is őrlődöm. A G3-nál érzem először azt, hogy erre már érdemes lenne lecserélni a G1-et. Viszont a kisseb kapacitású akksi elbizonytalanít. A fogásával pl szerintem nem lesz gond, ellenben hogy mennyire esik majd kézre az AE lock az már kérdéses, ki kell majd próbálni.

(#959) Parci válasza FEDman (#958) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az aksi szopás, tény, de igazából az mindegyiknél az. a d7000-nél nem (1000-1500 raw + jpg / töltés :DDD). g1-et nem használtam, lehet, hogy picit jobb fogni az e-pl1-nél (nem sok jót sejtet a g3-ra nézve akkor viszont). de sztem mindegyik rosszabb az oly e-3 / nikon d300-hoz képest. az e-pl1 stabija amúgy a legrosszabb oly megoldás eddig, állítólag már az e-pl2-nél is javítottak rajta.

ae lock nekem annyira nem fontos, ha van live hiszti és tárcsa, akkor betekerem és kész. a stabi hiánya miatt jobban parázom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#960) nord_ válasza madgie (#957) üzenetére


nord_
veterán

:K
Kihajtható lcd, sarokban egy evf, és szemérmetlenül lopni a tárcsás megoldásokat Lajkától, Fujitól! :DDD

(#961) FEDman válasza nord_ (#960) üzenetére


FEDman
addikt

Tuti a Samsungnak lesz elsőként ilyen váza csak hogy legyen min bosszankodni. :DDD

(#962) nord_ válasza FEDman (#958) üzenetére


nord_
veterán

mennyire esik majd kézre az AE lock az már kérdéses
Borítékolom, hogy semennyire... amikor a kvázi hasonló méretű GF1-en nyomkodom a felső gombot (ami ugye most az AE lock), az kézre esik. Amikor viszont a négyirányúhoz kell nyúlni, az mán bizony kiesik a komfortzónából... :( Ugyan nem az ergonómia csimborasszója kis téglatestű Panám, de az AE lock és a tekerhető, benyomható blende/expókorrekció gomb helye szerintem nagyon eltalált.

(#963) nord_ válasza FEDman (#961) üzenetére


nord_
veterán

Van fekete szigszalagom! :D De még így is kétszer meggondolnám...

(#964) FEDman válasza nord_ (#963) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem vegyünk egy olcsó használt NEX-3-ast meg egy filmes Voigtlander Bessa-t aztán valahogy összegányolni a kettőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#965) Parci válasza FEDman (#961) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a vicc, hogy az nem volna akkora tragédia. olvasd el mit írt thom hogan az nx100-ról, egész meglepte a konzisztens menü és kezelés. pancake obikra is nyomulnak. ha egy jó vázat is csinálnának, már csak egy jó szenzorral lennének adósok. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#966) nord_ válasza FEDman (#964) üzenetére


nord_
veterán

Hű, milyen sokszor viszketett az ujjam a "Buy now" gomb fölött a Bessa R2a + Nokton 40 1.4 párosnál! Ha tudnék fekete-fehéret előhívni és lenne hozzávaló cuccos... de így kifizet az ember egy kisebb vagyont, ha laborba hordja a negatívokat...

(#967) rumos14 válasza Parci (#939) üzenetére


rumos14
nagyúr

miért érdekel téged ennyire a Sony? ;)
én nagyon szeretem aps-c-n az 50-es gyútávot, és sztem sokan mások használják, de mindegy, ez ízlés kérdése.
sztem a Sony nem csak a mostani Nex-ekre tervezi az obikat, hanem a Nex-7-re és az E-mount-os videókamerákra is.
azzal egyetértek, hogy a kis NEX vázakra továbbra sincs semmi értelmes obi. 30/3.5, totális bénaság.

(#968) madgie válasza rumos14 (#967) üzenetére


madgie
titán

Hidd el, nem véletlenül találták ki annak idején a 85mm-es objektíveket, kábé onnan kezdődik a szűkebbre komponált, használható (értsd: nem torzít) végeredményt adó kép (sőt, inkább 100+). Ha egész alakos, utcaképet akarsz, oda meg túl sok az ekv 75mm, oda a 35, vagy alatta a nyerő. A 75mm erre túl szűk, intim portréra meg túlságosan nem az. Ettől függetlenül használható az, mert rá vagyunk (vagytok :D) kényszerítve. Annak idején több ötvenesem is volt APS-C vázra, annyi előnye volt, hogy kitobihoz képest azért szépen mossa a hátteret, de megváltás volt utána portréra mondjuk egy 85mm-es objektív (tehát ekv 125)

Egyébként az igazi 40-50mm gyutáv tulajdonsága az, hogy úgy lehet vele gondolkozni, hogy kicsit nagylátó, vagy kicsit tele legyen. Ekv 75-tel ezt nem lehet megcsinálni, nem alkalmas a nagylátószög csalásának elhitetésére.

[ Szerkesztve ]

(#969) Parci válasza rumos14 (#967) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért érdekel, mert alapvetően a szenzorból minél nagyobb a jobb. raádásul a sony most amúgy is remekel. bosszantó, hogy ezzel ki is merültek az érvek a jelenlegi nex kínálat mellett. a nex-7 valószínűleg nagyon ütős lesz (ámen), de akkor is inkább pancake obik kellenének rá, mint ezek a nagy dögök. ha már nagy dög, akkor ott egy pentax k-5 és társai is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#970) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

x100 teszt kint van a dpreview-n. azér'-azér', senki sem mondhassa, h a fuji nem tette oda magát qrvára. a képminőség például pazar, ha jön egy x200 az új sony lapkára alapozva, a kezelési bugokkal kijavítva, abba nemigen lehetne már belekötni (bár sztem már így is abszolút nyerő a cucc).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#971) FEDman válasza Parci (#970) üzenetére


FEDman
addikt

Tényleg bitang jó cucc ez az X100, a Fuji ezt nagyon összerakta. :R
Kár azért a pár apróságért. Ha pl Pana szintű AF-e lenne akkor én is piszkosul vágynék rá!
Így viszont ismerve a saját fotózási szokásaimat tudom hogy ez nem az én gépem. Sokszor olvasom, hogy a fotózáshoz fény kell, de mit tegyek, ha olyan perverz vagyok hogy leginkább minimális fények mellett szeretek fotózni. :DDD
Ha meg ilyen körülmények között elkezd szenvedni az AF, akkor az számomra a legminőségibb váz összképét is képes lerombolni.

Persze az AF-en akár utólag egy firmware frissítéssel sokat javíthatnak, én szurkolok a Fujinak!

De addig is én inkább a G3 + 20/1,7 felállást preferálom.
Kurva ronda, de teszi a dolgát ahogy azt kell! :DDD:DDD

(#972) FEDman válasza nord_ (#966) üzenetére


FEDman
addikt

Pedig nem egy nagy őrdöngőség ff negatívot házilag hívni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#973) Parci válasza FEDman (#971) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem veszek x100-ast, mert én meg nem street shooter vagyok, a 35 mm nem oldaná meg a képeim zömét. a g3 + 20 ráadásul hamarosan sokkal olcsóbb is lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#974) FEDman


FEDman
addikt

Na ez után mondja bárki, hogy a PEN nem zsebrevágható! :DDD:DDD

(#975) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ilyet akaroook!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#976) Szulita28 válasza Parci (#975) üzenetére


Szulita28
senior tag

Miért pont ilyet? Sony mégse jó? :)
Mondjuk, szép az a kis Heliar.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#977) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

saaaamsuuuung! mondjuk nemtom azok a nagy dög obik mik, de az a váz.... ááááááá!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#978) Parci válasza Szulita28 (#976) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogyhogy miért?
- full frame
- kicsi, fasza, szép, jó

egy ilyen digitálisban, rá a 15/4,5, 28/2, 40/1,4 és 90/3,5-ös voigtlanderek és helló. :) (tudom-tudom, leica m9-nek hívják)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#979) madgie válasza Parci (#977) üzenetére


madgie
titán

B+, csak elindított valamit a Fuji most! Öröm a köbön :)

(#980) FEDman válasza Parci (#977) üzenetére


FEDman
addikt

:Y

A végén még igazam lesz. :DDD

(#981) FEDman válasza Parci (#977) üzenetére


FEDman
addikt

Az az élére állított középső az kicsit szíven ütött! :))

A baloldali obi a 85/1,4 lesz. A mögötte lévő meg a méretéből és a napellenző formája után csak egy zoomos extra nagylátó lehet.

De hogy ezek doboz gépek mik?? :Y

(#982) Parci válasza FEDman (#981) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, ezek csak makettek persze, és hát minden gyártó játszik ilyesmivel. a nx obis filmen amúgy vmi fix 300-as obi is volt, pont akkora kb., mint a nikon 300/4, nemtom azzal mit akarnak mirrorless-re :DDD. viszont ez a kis retró váz így ahogy van, jöhet! :O

mondjuk az obis videót, képeket és a roadmapet elnézve a samsungnál is leállnak most egy darabig a pancake obikkal, a 16-20-30-as sor marad tehát csak :F. a 16-80/3,5-4,5 ugyanakkor jó lehet, ha kompaktra megcsinálják (nem fogják...) és az egész rendszer kap egy nagyon ütős obit (kb. 2/3 fé előnye lenne akkor dof-ban és érzékenységben is az m43-hoz képest, egy 12-60/2,8-3,5 meg ott már elég jól hangzana... :DDD).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#983) Mercutio_ válasza Parci (#977) üzenetére


Mercutio_
félisten

Középen az az oldalára állított cucc elég jól néz ki, kérdés persze az AF/szenzor/jpg-motor/EVF minősége az eddigiekhez képest...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#984) Parci válasza Mercutio_ (#983) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no igen. mondjuk az nx10 szenzora elfogadható, nem az igazi, messze nem, de lehet élni vele (ahogy a k-7-tel is lehetett). annál meg ugye csak jobb lesz... evf-től nem félnék, annyira az af-től sem... a jpg motor izgalmas lehet, azt a pana is most csinált (látszólag) jót először.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#985) FEDman válasza Parci (#982) üzenetére


FEDman
addikt

Abba nincs semmi meglepő, már jó ideje lehetett tudni, hogy nemsokára érkezik NX-re egy 300/2,8-as üveg. Persze, hogy mennyire lesz kényelmes egy ilyet a jelenlegi vázakkal használni az jó kérdés. :D

Engem most ezek a doboz gépek izgatnak..
Például mi van ha ezekbe FF-nél is nagyobb szenzor van egy félig áteresztő tükörrel és ez egy kompakt kis középformátumú masina. :DDD

(#986) Parci válasza FEDman (#985) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:DDD
tekintettel arra, hogy egy fx szenzor költsége még mindig 1500 usd körül van, én olyan nagyon nem izgulok. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#987) FEDman válasza Parci (#986) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem viszont lassan jó lenne eldöntenem, hogy a G1-emet mire cseréljem..
Lecia S2, Pentax 645D, vagy esetleg egy ilyan Samu.. ??

:DDD:DDD:DDD

(#988) Messer22 válasza Parci (#977) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
olyan soktárcsásat akarok én isss :))

Messer

(#989) Szulita28 válasza Parci (#978) üzenetére


Szulita28
senior tag

A Minolta-ra céloztam, de vágom a lényeget ;)
Számomra egy ilyen obisor sajna megfizethetetlen, pedig nekem is nagyon szimpatikusak a Voigt-ik. Főleg, mióta tapiztam a 40 f1.4-et.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#990) Szulita28 válasza FEDman (#981) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ha így lesz, elég hülyén fognak kinézni azon a vázon, nem?
85 f1.4, de szép is lenne.. :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#991) FEDman válasza Szulita28 (#990) üzenetére


FEDman
addikt

Így lesz, balról a 3. obi a 85/1,4 és igen, szép nagy obi lesz. :)
Az év második felétől lesz kapható és onnantól kezdve már "csak" egy 1000 $-os kérdés lesz. :DDD

(#992) Parci válasza FEDman (#991) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hehe, nem az én árkategóriám. fura amúgy ez a 20 mm és 30 mm is. lehetett volna akkor már 23 mm és 34 mm, és akkor lenne egy ekv. 24, 35, 50-es soruk, olcsón.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#993) rumos14 válasza madgie (#968) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, köszi, olvastam ezt már mástól is. ha a 2,5 éves fiammal elmegyünk bárhová a szabadba, 90+%-ban a Sony 50/1.4-et használom és tökre bevált ez a gyútáv. az obi kicsi, gyors, éles ahol kell és szépen mos. nincs időm 5 lépést hátralépni meg állítani a hátteret meg tökömtuggya, csak lövök ha jó a pillanat. szóval nekem, soccer dad-nek nagyon teccik.

(#994) rumos14 válasza Parci (#970) üzenetére


rumos14
nagyúr

a luminous landscape-en amit olvastam az X100-ról, az alapján eléggé frusztráló a cucc. most nem fogom tételesen felsorolni, hogy miért, gondolom olvastad te is.

(#995) rumos14 válasza FEDman (#980) üzenetére


rumos14
nagyúr

kellett neked festeni az ördögöt a falra :DD

(#996) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

szerelmes lettem ezekbe a voigtlander obikba. a 15/4,5 és a 40/1,4 pazar konkrétan. persze az 50/1,5, 50/1,1 és 35/1,4, 35/1,2 is, de ezeket kiváltja a 40-es, ami ráadásul olcsóbb is.

a nikon ai-s sorom ezekhez képest buta, ronda és nagy, ráadásul a nagy bázistáv miatt még nagyobbakká válnak. erősen gondolkodom, hogy eladjam őket (a 105/2,5 kivételével).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#997) FEDman válasza Parci (#996) üzenetére


FEDman
addikt

Ha jól emlékszem abból a megfontolásból tartod a Nikkorokat, hogy ha egyszer eljutunk oda, hogy lesz a Nikonnak olcsó FF szenzora akkor milyen jól fognak jönni.
De végül is ezt a logikát tükör nélkül is végig lehet vinni Voigtlanderekkel arra játszva, hogy előbb utóbb biztos lesz majd normális áron FF lapkás mirrorless.
A Nokton 40/1,4 meg addig is jól el van az E-PL1-en is. :D

(#998) Parci válasza FEDman (#997) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, azért tartom őket, meg mert fillérekbe kerültek (hozzájuk képest sajnos a nokton sem olcsó :DDD). viszont egyre jobban úgy vagyok vele, hogy nem akarok akkora dög kamerákat. márpedig a nikon obik nem lesznek kisebbek, se a bázistáv hozzájuk. hetek óta azon jár az agyam, hogy egy pentax k-5 + 50-135/2,8 mennyire ütős kombó, és pont az, amit imádnék. aztán kézbeveszem nóra d200 + 16-85 vr kombóját, és nem értem, miért hajlandó cipelni. leszakad a csuklóm tőle, de tényleg.

jó, oké, ezzel szemben az e-pl1 egy vacak kis műanyagdarab, de már az e-pl2 is jóval komolyabbnak hat, egyedül a gombjait utáltam az 5 perces próbán.

lényeg a lényeg, nem igazán hiszem, hogy használnék is ekkora dög cuccokat. ha igen, akkor most is megtehetném, egy canon 5d-re az összeset rá tudom tenni, és az van relatíve olcsón is már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#999) Parci válasza FEDman (#997) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy/hol lehetséges egyébként manapság film előhívása/vásárlása? egyáltalán, van még olyan hely, ahol tényleg jó minőségű és megfizethető negatívot csinálnak? no és a szkennelés?

egy pillanatra elkalandoztam oda, hogy a digigép mellett egy bessa r3-a + 40/1,4-est tartsak az "elmélyült pillanatokra", no meg amíg nem készül fx szenzoros m-mount mirrorless emberi árcédulával (buzi leicával az a baj, hogy az később is drága marad, mert persze az m9 jó lenne 5 év múlva is, az m10 után is).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1000) rumos14 válasza Parci (#998) üzenetére


rumos14
nagyúr

nálatok az asszony hordja a nadrágot? :DD
sokáig gondolkodtam egy 50-150/2.8-as Sigmán (Sony-ra nincs Tokina 50-135), de annyi gond van azzal az obival, hogy nem akartam szívózni. pedig nekem is nagyon bejönne ez a gyútáv/fényerő. a Pentax 50-135 ugyebár a Tokina Pentax változata és bitang jó obi, de bitang drága, és csak emiatt nem vennék Pentax vázat.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.