Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) FEDman válasza SpongyaBob (#350) üzenetére


FEDman
addikt

Pedig még épp hogy belecsippentettünk a témába! :D

(#352) SpongyaBob válasza FEDman (#351) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Tudom én! :D Folyamatos olvasó vagyok.. :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#353) Parci válasza nord_ (#346) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is inkább távolról tetszik az X100, egyelőre. amúgy a luminous-landscape-en van két real world teszt is róla, elég tanulságos. összességében sokkal inkább jó lett, mint sem, ha tippelnem kellett volna, messze nem vártam volna ennyit a fujitól. az obi jó, a szenzor jó, a képminőség kiváló, a váz robosztus, és persze van pár kreténség benne. :)

viszont, ha beindul a japán másológépezet, akkor minden gyártó csinál majd ilyen vázat, ergo előbb-utóbb lesz egy feltétel nélküli instant get... én ebben bízom, jó volna már egy "leica" 8000 helyett 800 dollárért... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#354) Szulita28 válasza Mercutio_ (#333) üzenetére


Szulita28
senior tag

Mercutio,
Nem, jól emlékszel, az furcsa volt elsőre. De csak pár percet tudtam tapizni. A GF1 megoldása nagyon jó, ahhoz képest visszalépés lesz a PL2-é. Remélem, csak ennyiben lesz gyengébb :) (azért az AF-től is félek..)

nord,
Nem is vagyok oly-mániás :) Ha lenne zsém GH2-re, azt venném. De a PL2 azért sok mindenben előrelépésnek tűnik a GF1-hez képest. Remélem, nem csalódom majd (de úgyis kipróbálod te is ;) )

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#355) FEDman válasza Szulita28 (#354) üzenetére


FEDman
addikt

Na majd mesélj, kíváncsi leszek GF1 tulajként milyennek találod majd az E-PL2-t. :)

(#356) Parci válasza FEDman (#355) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, erre tulajdonképpen én is. kéne már maxi-zúzós gf utódot csinálnia mindkét gyártónak :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#357) FEDman válasza Parci (#356) üzenetére


FEDman
addikt

Az L1 féle micro vázat várja mindenki a Panától, de amennyit tökölnek nem csodálkoznék azon ha az első beépített EVF-es távmérős külsejű micro-s váz az Olytól érkezne. :DDD

(Én már baromi kíváncsi vagyok milyen lesz az Oly első beépített EVF-es váza.)

(#358) Parci válasza FEDman (#357) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha elég jó lesz az evf, és raknak rá két tárcsát, akkor csak jó lehet sztem. af-ben már nincs akkora gond, mint az elején, no meg gyorsíthatják ők is a kiolvasást.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#359) FEDman válasza Parci (#358) üzenetére


FEDman
addikt

Ha végre összeraknak egy ilyen vázat arról tuti nem spórolják le a tárcsákat. :N
Meg ami még tuti, hogy az árazásnál se fognak szerénykedni. :DDD

Miért írsz mindig Off-ba, mikor egyáltalán nem vagy az?
Sőt, ami engem illet én az X100-al kapcsolatos témákat is örömmel látom itt. :K

(#360) Szulita28 válasza FEDman (#355) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ha lesz mit, elmondom majd a személyes tapasztalataimat :)
Egyelőre még nincs a kezemben sajna. Valszeg jövő hét lesz, mire megérkezik.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#361) Parci válasza FEDman (#359) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nemtom jól használni a rendszert, azért rakom off-ba random mód biztos. ciki, miután én írtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#362) FEDman válasza Parci (#361) üzenetére


FEDman
addikt

:)

(#363) nord_ válasza Szulita28 (#354) üzenetére


nord_
veterán

Naná, hogy lecsekkoljuk! :D

(#364) Mercutio_ válasza Szulita28 (#360) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jöhetne már a cuccod, mert piszok kíváncsi vagyok mit produkál magas (1600-2500) ISO-n, és milyen az AF-je kevés fényben valamint úgy általában (pontosság és sebesség) a 20-as pogácsával :K

Voltam ma Dunapláza Saturnban, akit esetleg érdekel: Samu NX-5 váz + 30mm F2.0 obi együtt 59.900.- :Y mondjuk a keresőkép és (talán) a kijelző is gyengébb mint az NX-10-é, de azért ez akkor is dúúúrva. AF-je érzésre lassabb és nem is olyan pontos mint a Panáé (csak ahhoz tudom hasonlítani), de ilyen zsebben tartós - rohangálós kattintgatósnak szvsz akkor is jobb mint egy kompakt.

Taperoltam Pana GF2-t, is, a csatlakozófedél valami bazári a műanyag fülekkel (ez a G2-re is igaz) a kijelzője jobb mint az elődnek és az érintésérzékeny vezérlés is jópofa, sebességre talán még gyorsabb is, mint a sima menüben mászkálás. Fogásra nekem a GF1 jobbnak tűnik, viszont a GF2 mellett szól a "bárhova irányítható" vakuja.

Pana G2 kereső tényleg faszányos méretű, a kép élethűségétől nem voltam meggyőzve, de a sima 14-42 kitobi volt fent, és a Saturn neonjai se erre vannak kitalálva, ami még érdekes volt, hogy nagyon útban volt a kihajtható kijelző, ha ilyen jellegű vázat vennék szokni kellene :D az viszont tetszett, hogy ki van pakolva egy csomó funkció a vázra.

Volt 1-1 Sony alpha SLT33/55 de ezek már se súlyban se méretben nem ebben a mezőnyben fociznak :N és engem személy szerint idegesített, hogy a jól megszokott hátsó tárcsás vezérlés (Pana és Pentax is ilyen) után itt elsőtárcsa van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#365) FEDman válasza Mercutio_ (#364) üzenetére


FEDman
addikt

Ja, én meg NX100-at láttam ha jól emlékszem 70.000 körül. Nem rossz..
Legalábbis az ára. :)
Ettől függetlenül nekem továbbra se szimpatikus a Samu, de azért figyelemmel kísérem őket és majd ha kijön a 16-os meg a 85-ös obijuk is akkor majd visszatérek erre a NX kérdéskörre. :)

Nekem még nem sikerült kipróbálni az érintőképernyőt, de az AF pont áthelyezésére biztos gyorsabb mint a jelenlegi gombnyomkodós megoldás.

G2-nél hogy érted, hogy útban volt a kihajtható kijelző?? :)
Kevés fényben a keresőkép fényerős obival sokkal jobb. ;)
Ami az élethűséget illet meg hát az EVF-eknek sok előnyük van, de ez épp nem tartozik közéjük. :DDD

Amúgy pont most néztem, hogy egész türhető áron adják a G2 vázat.

(#366) Messer22 válasza Mercutio_ (#364) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

NX5:
Az obi mellé kapod a vázat ingyért és még szerény voltam :))
én is néztem, de nem jött be a váz.
viszont kezdésnek nem rossz, főleg ha lesz még jó obi.

GF2 vagy G2 kéne 20-as obival ennyiért :)
elvileg az nx100 gyengébb még az ep1-től is, digitalrev.com

[ Szerkesztve ]

Messer

(#367) Parci válasza Mercutio_ (#364) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

uhh, az nagyon kemény ár a samsung szetért, az az obi nem rosszabb a 20/1,7-nél (sőt). kár, h a váz viszont erősen felejtős. továbbra is azt mondom, hogy egy jó váz kell a samsungnak, és hirtelen baromi nagyot fordul majd az egyenlet... :Y

(azt mondjuk sajnálom, hogy a 20 mm-es pancake-jük nem 23 mm lett, a 30-as meg nem 34 mm, így lenne egy ekv. 24, 35, 50-es sor. persze a 24, 30, 45 sem rossz.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#368) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, samsung nx - sony nex átalakítót nem csinál senki? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#369) Messer22 válasza Parci (#367) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Már 1 hónapja akcijós az MM-be
poénból kéne :)

Messer

(#370) FEDman válasza Parci (#368) üzenetére


FEDman
addikt

Mármint hogy NEX vázra felpuszilhatóak legyenek az NX-es obik?
Úgy emlékszem a Sonynak rövdebb a bázistávolsága így ebbe az irányba nem elképzelhetetlen. :)
Bár elektronikus kontakt nélkül még a manuális élességállítás se menne. :N

(#371) Mercutio_ válasza FEDman (#365) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, hát a váz a gond Samuéknál, meg ugye van egy tetemes gyártási szórás az obik terén is :DDD

Igen az AF-pont átpakolás az piszok jó ilyen szempontból ez előny a GF2-nél :K

G2-nél ha kihajtottam a kijelzőt útban volt az obi alátámasztásnál, ha a keresőt használtam összekentem a kijelzőt, ha ezt nem akartam befordítva kellett visszacsukni, akkor meg ugye nem lehet gyorsan váltani a kereső és a kijelző használata között :D

Igen a váz egész jó árban van, de képminőségben nem lennék előrébb a GF1-hez képest, a magasISO-t ugyanúgy nem bírja, szóval akkor már lehet érdemesebb GF2-re gyúrni, vagy ha ekkora méretű váz, akkor GH1.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#372) Parci válasza FEDman (#370) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt kellene megoldani, és rögtön kész volna az ultimate rendszer (bár egy evf-es sony váz még kéne hozzá). :DDD

amúgy bruttó 60-ért ez a samu kit nagyon durva. oké, hulladék a váz, meg nem bírja a magas izzót, de mélységélességben eleve fél fényértékkel beljebb vagy, és annyi kerül így, mint a pana 20/1,7 önmagában (sőt!).

(de én amúgy is hellyel-közel leszarom a magas izzót, inkább a dinamika legyen finom iso 100-on, magas izós képeknél meg mehet a grainy b&w)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#373) nord_ válasza Parci (#372) üzenetére


nord_
veterán

de én amúgy is hellyel-közel leszarom a magas izzót, inkább a dinamika legyen finom iso 100-on, magas izós képeknél meg mehet a grainy b&w

+1 :K

(#374) Parci válasza nord_ (#373) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

épp ezért tetszik az új 16 mp-es sony szenzor. brutális, d3x-szintű dinamika iso 100-on, ámde van iso 6400-25600 is akár, ami persze marha zajos, de mégis ad teret mindenféle játéknak, amikor nagy ritkán kell.

hátha a g3 szenzorán még csiszolt egy kicsit a pana/oly...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#375) Messer22 válasza Parci (#374) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Na igen, de nem lesz könnyű akár csak megközelíteni az új szenzort :(
Mondjuk a pana G vázba van, hely (nincs szenzorstabi) belefaraghatnák azt az apsc-s lapkát :))

Messer

(#376) rumos14 válasza FEDman (#336) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért az nagyon nem mindegy, hogy az obi látószögét csak 4:3 állásban tudod elérni, vagy 3:2 és 16:9-ben is. ez egy elég nyomós érv lenne számomra.

(#377) rumos14 válasza nord_ (#346) üzenetére


rumos14
nagyúr

(#378) rumos14 válasza Mercutio_ (#364) üzenetére


rumos14
nagyúr

hmm... cska az obi magában megér annyit.
nepperek, itt a lehetőség! :)))

(#379) Szulita28 válasza Mercutio_ (#364) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ahogy most kinéz, egy darabig párhuzamosan meglesz a kettő, lesz idő hasonlítgatni őket.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#380) Messer22 válasza Szulita28 (#379) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Mi lesz meg? :)
Képeket kérünk!

Messer

(#381) Szulita28 válasza Messer22 (#380) üzenetére


Szulita28
senior tag

Hát a GF1 és a PL2 :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#382) Szulita28 válasza FEDman (#365) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nekem is inkább az NX100 tetszene, el is gondolkodtam rajta, mikor lement 70e-re. Csak tényleg rosszakat írnak arról is.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#383) Szulita28 válasza rumos14 (#377) üzenetére


Szulita28
senior tag

Rugdossatok, kövezzetek meg, és a végén meg köpködjetek is le, de én nem értem ezt az iszonyatos rajongást az X100-ért. Oké, retró meg minden, fajinul néz ki (bár ha csak nézegetni akarom, otthon van egy Zenit-E, az is szinte ugyanilyen :) ), de bármelyik MILC-rendszer jelenlegi állapotában is sokkal többet nyújthat, jóval olcsóbban. Van egy fixen beépített 35 mm-es, a gyutávnál teljesen alap fényerejűnek tekinthető optikája, meg egy jó keresője, más?
Ha milliomos lennék, akkor is sokkal inkább mFT, vagy NEX, mint ez a kis játékszer. Tipikus "megveszemmerttrendi" cucc; de nem is lajka, nem is bővíthető, nem is olcsó, nem is valami teljesen mást nyújt, mint a vetélytársak, akkor miért?
Szóval a kivagyiságon kívül nem látnám értelmét a megvételének.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#384) Parci válasza Szulita28 (#383) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megfordítanám: mi hiányzik róla?

másrészt, azért megnézném, hogy hova lenne árazva egy olyan szintű panasonic 17 mm / f1,4 -es obi, mert hogy ugye továbbra is 1 fé előnye van az aps-c-nek dof-ban.

ha milliomos lennék, közelébe sem mennék a nex-nek, ugyanazért, amiért annyira most sem: nincs mit rátenni. ha a pénz nem akadály, nálam leica m9 és ricoh gxr lenne, az tuti. meg egy ilyen fuji. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#385) Darkness1 válasza Szulita28 (#382) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Én nem mondok rosszat az NX100-ról. :)

Egyáltalán nem rossz, gép, még ha az is jön le a technokrata fórumozók/tesztelők hozzászólásaiból. Vannak jó, meg kevésbé jó dolgai, de nálam a továbbfejlesztendők listáján nem áll elől a magas ISO.

Számomra pl. a NEX fogása borzasztó rossz, a m4/3 gépei pedig túlárazottak, főleg ha olyan objektívet vesz a felhasználó hozzájuk, amit miatt megéri megvenni őket.

No stress, no work Today!

(#386) madgie válasza Darkness1 (#385) üzenetére


madgie
titán

Mér', az NX100-hoz milyen objektívet vehet az ember pluszba, ami miatt megéri megvenni őket? :DDD

(#387) Szulita28 válasza Parci (#384) üzenetére


Szulita28
senior tag

Írtam:

- bővíthetőség (nekem spec ez hiányozna a legjobban; szeretem a GF1+20 f1.7 kombót, de ha CSAK ez az egy obim lenne hozzá, nagyon nyűgös lennék sok helyzetben, h mekkora, vagy épp milyen kicsi a látószögem)
- ha már felvágunk, akkor a Leica (vagy vmi hasonló puncinedvesítő) felirat :)

Sztem az 1 FE előny ekv. 35 mm-nél messze nem akkora durranás; a kis 20-asnál is elég ritkán jut eszembe, h a DOF-fal bohóckodjak. Egy alapnál, vagy kistelénél más lenne a helyzet. Az FDn 50-nél is igen jól jön az f1.2; egy nagylátónál nem érezném akkora hiányát. 17 f2-őt meg nem nagy durranás csinálni olcsón (hogy mennyiért adja a Pana, az más kérdés, előbb-utóbb a 20-as is beáll vmi emészthető szintre).

A pénz felesleges elköltésének tökéletes eszköze ez a Fuji, ha nem fotózni akar vele az ember, csak janizni :) (ha mindegy lenne, mondjuk lehet én is vennék egyet a kislányomnak :D )

NEX-re meg nem csak gyári obit lehet rakni ;)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#388) madgie válasza Szulita28 (#387) üzenetére


madgie
titán

A kis 20-as mióta nem alap látószög? :)

(#389) Parci válasza Szulita28 (#387) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"A pénz felesleges elköltésének tökéletes eszköze ez a Fuji, ha nem fotózni akar vele az ember, csak janizni"

bocs, de ez marhaság. van egy baromi jó kezelhetőségű váz, egy baromi jó szenzor, egy baromi jó obi, és egy baromi jó képfeldolgozó. iso 6400-as képek is tök emészhetőek. ha valamire baromi alkalmas a cucc, akkor az a fotózás, ráadásul az ekv. 35 mm-es látószög elég "univerzális".

ha te inkább portrézni vagy makrózni szeretsz, megértem, hogy nem tetszik a váz, de amiket írsz róla negatívumként, azokkal spec. semmi baja nincs. szerintem. az mft gépeket is igen sokan használják csak a fix 20-assal.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#390) Parci válasza madgie (#386) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a samsung nx roadmapet elnézve hamarosan lesz, bőven... én nem engedném meg magamnak azt a luxust, hogy ne vegyem őket komolyan, ha gyártó lennék... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#391) madgie válasza Parci (#390) üzenetére


madgie
titán

Majd ha lesznek, nem csak papíron, akkor ok. Bár igaz, a Samsumg nem szokott vacakolni, ha akar valamit.

(#392) nord_


nord_
veterán

Na, ez épp kapóra jön. :)
http://www.43rumors.com/dxomark-fuji-x100-sensor-outperforms-the-best-m43-sensors/

(#393) Parci válasza madgie (#391) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

20/2,8 és 30/2 már most is van, 16/2,4 pár hónapon belül. ezzel már erősebbek lesznek pancake ügyben, mint bárki más (hacsak az oly 12-es nem jön meg addig). ráadásul a roadmapen elég sok értelmes obi van. mondom, ők most az underdog, kiadnának egy ütős vázat, rögtön elkezdene mindenki kombinálni, most lefogadom... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#394) madgie válasza nord_ (#392) üzenetére


madgie
titán

Szép, de ez azért ROTFL:

(#395) Parci válasza madgie (#394) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt nem is értem... ugyanazt a záridőt adja adott blende mellett iso 1600-on és 6400-on is? vagy mi?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#396) madgie válasza Parci (#395) üzenetére


madgie
titán

Ha nem mérési hiba, akkor azt, hogy az 1600 és 3200 is ISO 800, csak más van odaírva.

(#397) Szulita28 válasza nord_ (#392) üzenetére


Szulita28
senior tag

Érdemes beleolvasni a hozzászólásokba is. Van ott egy jó ismerős megjegyzése is, egyetértek vele maximálisan :)
Nem hiszem, h csodálkozni kellene, h egy JÓ APS-C szenzor jobb eredményeket produkál egy JÓ 4/3-os szenzornál.

Parci,
Nem minden marhaság, amit te annak gondolsz ;) Amit az X100 tud, azt jóval olcsóbban meg lehet közelíteni bőven, úgy, h megmarad a rendszer rugalmassága, bővíthetősége is. Hiába univerzális a 35 mm-es látószög, sok mindenre nem jó. Ismered a mondást: ami univerzális, az leginkább nem jó semmire :P Viccet félretéve, általános fotózásra, street-fotóra biztos jó. Csak arra más is jó, jóval olcsóbban, és ráadásul biztos vagyok benne, h monitorméretben, vagy 30*40-es nyomaton nem mondod meg, melyik kép készült X100-zal, és melyik mondjuk egy GF1-2/ PL2 + 20 f1.7-tel. Még magas ISO-n sem feltétlenül, a PL2-nél. Azzal indítottam: MIBEN jobb az X100, ami indokolja a magas árát? Presztízsben? Nem. Képminőségben? Nem hiszem, h annyival jobb. Rugalmasságban? Egyértelműen nem. Valami különlegességben? A kereső. Egyedül a retro-érzés. Szerintem. És emiatt mondtam azt, h nem értem, miért favorizálják annyira.

Madgie,
Pongyolán fogalmaztam kicsit. Az X100 35 mm, a 20-as 40 mm, én viszont a klasszikus 50 mm-es obikra utaltam volna, crop nélkül. Azért ekv. 35 és ekv. 50 mm között már van némi eltérés a DOF-ban is. De följebb meg még egyértelműbb.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#398) Darkness1 válasza madgie (#386) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Van 20mm-esem, úton van a 30-as és egy vaku, lesz nyáron 16mm és 60mm makro. Nekem ennyi elég is lesz. :P Ha nem hiszed, hogy az utolsó kettő lesz, akkor vess egy pillantást ide:B&H Photo

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#399) madgie válasza Darkness1 (#398) üzenetére


madgie
titán

Hiszek neked :)

De komolyan, örülök neki. Hátha a többiek is összekapnák magukat. Nekem egy 10-es pancake ,emg egy 50-es portré kéne a Pana mellé, semmi más. 35/1.2-m van, játszadozni jó vele, a Jupi 50/1.5 viszont már portréra kéne, de oda meg lágy ( és életlen is :D )

[ Szerkesztve ]

(#400) Darkness1 válasza madgie (#399) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Ennek örülök, még ha ez nem is volt túl meggyőző, de nem baj. :P

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.