Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) goranje válasza Mercutio_ (#498) üzenetére


goranje
tag

Ment privi.

(#502) goranje válasza adm (#500) üzenetére


goranje
tag

Persze.

Annyit azért hozzáfűznék hogy ugyan nem néztem utána mi a különbség az EPL-1, és az EPL-2 közt, de Németországban 300 euró köztük árban a különbség.

Nem tudom hogy ez megéri-e.
De biztos van itt valaki aki erre tud valaki okosságot mondani.

Most ugyan már van egy G2-es Panám, úgyhogy a két márkát össze is lehet majd vetni. :F

(#503) adm válasza goranje (#502) üzenetére


adm
őstag

annyit valószínűleg nem érne meg nekem, de itthoni disztribútortól az epl1 + 14-150 kit 155k+áfa, az epl2 + 14-150 kit pedig 185k+áfa lenne. ennyi még beleférne.

16core - 32thread - 64gb

(#504) goranje válasza adm (#503) üzenetére


goranje
tag

Hát igen, ezt Neked kell eldöntened, de ha van ismerős Németországban, vagy esetleg az USA-ban, akkor valamennyit tudsz spórólni.

Ittvan kettő link:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/2245396_-pen-e-pl1-14-150mm-olympus.html

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/2594381_-pen-e-pl2-14-150mm-olympus.html

De ahogy én az Oly mintaboltot néztem az EPL-2 duplakitben 223000 ft. De ahhoz a 40-150-es, nem pedig az általad írt 14-150 mm-es obit adják.

(#505) SpongyaBob válasza madgie (#499) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Azért ez nem rossz eredmény ;)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#506) madgie válasza SpongyaBob (#505) üzenetére


madgie
titán

Bizony, örülök is neki :)

(#507) nord_ válasza Mercutio_ (#471) üzenetére


nord_
veterán

Pedig ott van. ;)

Miklos Rabi
3 days ago | Reply
Who cares? They are different products for different markets.
BTW, an old LandRover Defender is much better in off-roading than a brand new Audi A5.

(#508) nord_


nord_
veterán

(#509) #58660352 válasza Mercutio_ (#496) üzenetére


#58660352
törölt tag

Igen, ezzel én is eggyet értek. Nekem sokáig csak kizárólag kompakt gépeim voltak, ezekből próbáltam a maximumot kihozni. Ez az evolúció a Canon G9 csúcskompakttal ért véget. Erről váltottam át az Olympus EP-2 / Panasonic 20mm F1.7 kombinációra, ami képminőség terén hatalmas ugrást jelentett!

Ezt a rendszert váltottam le most a Pentax K-5 / Tamron 17-50mm F2.8 párossal. Képminőség terén ez legalább ekkora ugrást jelentett, de ez kizárólag a szenzornak köszönhető hiszen a Panasonic 20mm F1.7 egy kitűnő minőségű optika.

A jövő azomban egyértelműen a tükör nélküli gépeké lesz, a Pentax K-5 / Nikon D7000 az utolsó olyan bajnokok akik még a tükrös gépek dominanciáját hírdethetik. A trónfosztás belátható időn belül, látványosan be fog következni.

(#510) Szulita28 válasza Mercutio_ (#437) üzenetére


Szulita28
senior tag

Elvileg van, csak el kéne menni érte :)
Ha minden igaz, ma megteszem. Utána ki kéne próbálni azt a ZD 9-18-at..

Madgie,
Nem is olyan nagy az. Tedd mellé bármelyik tükrös ultrának :)
(jó, persze, az mZD még sokkal kisebb..node 170e :D)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#511) madgie válasza Szulita28 (#510) üzenetére


madgie
titán

Ha mégsem nézed meg, szólj :) Körvonalazódik, hogy úgyis van a családban 4/3-os gép, azon meg ott csücsül egy Zuiko 14-42... így lenne egy adapterem hozzá és el is adhatnám a Pana 14-45 OIS-t. Úgyse nagyon használom, ha kell alapzoom, kölcsönkérem :)

FEDman: minek AF arra? :D

[ Szerkesztve ]

(#512) FEDman válasza Szulita28 (#510) üzenetére


FEDman
addikt

Sajnsos amit eddig neten láttam a ZD 9-18 micro vázon témában az elég lehangoló volt. Legalábbis ami az AF-et illett. Lassú is meg ráadásul zavarodottan keresgélős is.

(#513) FEDman válasza madgie (#511) üzenetére


FEDman
addikt

Részben igazad van, 9mm-en nem létkérdés, viszont egy ilyen obit én is alapnak használnék, a 14-45-öt valószínű eladnám. Ebben az esetben viszont általános célokra sokszor a nagylátót használnám "tele" végén és ilyenkor meg azért jól jön az AF. :)

Az idális kombó nekem egy fényerős ekv. 20-40-es zoom és egy 100-as fix lenne.

(#514) Szulita28 válasza FEDman (#513) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ekv. 100 mm fix? Vagy sima? Előbbinek ott az 50 f2 :-) (ja, nincs AF)
Sztem amúgy pont a 9-18 + 50 f2 páros az, aminek mFT-n a legtöbb értelme van a sima 4/3-os obik közül (vagy a legkevésbé kompromisszumosak). A 9-18 tud kontraszt AF-et, és bár még nem próbáltam, a ZD 14-42, ami szontén tud, sztem teljesen vállalható. És a 14-54 II-vel sem volt bajom (de nekem csak a 20-as van hasonlítási alapnak, az meg ugye lassúcska és zajos - viszont a 14-42 nem zavaróan rosszabb nála). A ZD 40-150 viszont katasztrófa. Érdekes módon, a tele végén egész normális, viszont a rövidebb végén vmi elképesztően lassú és bizonytalan. Na az már tényleg nem fehér embernek való :)

Madgie,
úgy érted, h mégis érdekelne a 9-18? Vagy az adapterre gondolsz? Előbbi Szfehérváron leledzik amúgy (telefonon beszéltem már korábban a sráccal)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#515) madgie válasza Szulita28 (#514) üzenetére


madgie
titán

Az obi érdekelne, de adapterrel együtt már nem olyan jó az ár. Sőt, a Pana 14-45 helyében akkor kapnék egy nyögvenyelős AF-es Zuiko 14-42-t és csak az adapter annyiba fáj, mint amennyiért eladható a 14-45 :(

(#516) FEDman válasza Szulita28 (#514) üzenetére


FEDman
addikt

Pont a 9-18 és a ZD 50/2 amivel kifejezetten tragikus az AF micro vázon. :)
A ZD 50/2 nagyon sokat agyaltam és még mindig nem tettem le róla. Viszont csak akkor vágnék bele ha nagyon jó áron tudnék hozzájutni, mert micro vázon nem nyújt sokkal többet mint egy MF obi.
No nem vagyok én ellenére az MF-nek, most is egy manuális FD 50/1,4-et használok, ami szintén nem rossz és hát árban töredéke a ZD + adapter árának.
Szóval nem egyszerű. :N

(#517) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

azt láttátok, hogy 43rumors belinkelt egy német ebay-es kereskedőt, aki refurbished olympus cuccokat tol? 9-18 m.zuikóból elég sok van! persze ki tudja, mennyiért mennek el a licit végén...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#518) madgie válasza Parci (#517) üzenetére


madgie
titán

Hm-hm :)

(#519) Szulita28 válasza madgie (#515) üzenetére


Szulita28
senior tag

Adaptert ki lehet fogni azért 30e alatt, a 14-45 meg sztem többet ér ennél. 40-45e körül látom, ha ritkán megjelenik. De valóban drága az adapter :((
Pont ezt mondom, h annyira nem nyögvenyelős a 14-42 :N (bár a 14-45-höz képest lehet)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#520) Szulita28 válasza FEDman (#516) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nekem is pont ezért lett FD 50-esem, nem 50 f2. Sokat agyaltam én is rajta, és az ár győzött.
Viszont az 50 f2 annyiradeqrvajó, h mostanában újra róla álmodozom. No meg egy E5+12-60-ról :DD

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#521) FEDman válasza Parci (#517) üzenetére


FEDman
addikt

Pontosan mit lejent az hogy refurbished termék?

(#522) madgie válasza Szulita28 (#519) üzenetére


madgie
titán

Úgyis el kéne adni a G1-et, ahogy Parci is mondta, 14-45 OIS-sel még ér is valamit :))

(#523) FEDman válasza Szulita28 (#520) üzenetére


FEDman
addikt

A ZD 50/2 optikailag tényleg nagyon durva! :R
De micro vázra normális AF nélkül nekem sok az ára. Elvagyok az FD-vel is és ha majd egy nagyobb összeget szánok a leváltására akkor szeretném ha az már AF-es lenne.

Az AF bajnok GH2 43-as ZD 9-18-al.
Hanggal együtt érdemes.

(#524) Parci válasza FEDman (#521) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyártó által újracsomagolt / új állapotúra hozott. pl. amikor valaki 8 napon belül visszaküldi, vagy ilyesmi. de lehet javított is, a lényeg, hogy új állapotúra van hozva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#525) FEDman válasza Parci (#524) üzenetére


FEDman
addikt

Szóval futózott. :DDD

Viccet élre téve, ha ezt maga az Olympus végzi akkor túl nagy kockázat nem lehet benne, gondolom akármit nem adnak ki a kezükből.

(#526) Parci válasza FEDman (#523) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk ez inkább egész jó, mint sem, sztem. azt hittem, látványosabban rosszabbul muzsikál majd. más kérdés, hogy mikró vázra egyértelműen a mikrós 9-18 való, ami ráadásul bitang gyorsan is tud fókuszálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#527) FEDman válasza Parci (#526) üzenetére


FEDman
addikt

Mihez képest? :D
Hallgasd meg hangját, kb 6-7-szer vált irányt mire betalál. Egy közepesen hosszú fotózás alatt is rosszul leszek, ha mindig ezt az ideges ide-oda rángatást látom a keresőben.
És ez a GH2 volt, ha megnézed a GH1-en még rosszabb a helyzet. Asszem az én gépemen egyszer ráncigálná az obit 3 másodpercig, aztán átkapcsolnám MF-re. :DDD

Nézd meg az alatta lévő 14-es palacsintával ugyanezt, na az igen. ;)
Meg igen, az mZD 9-18 is biztos szépen hasít a cucc. :K

(#528) Mercutio_ válasza madgie (#522) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fene tudja :U
Nekem az a benyomásom, hogy ha AF-es obit is ad az eladó az m4/3 váz mellé, akkor is ugyanúgy nyomott áron viszik csak el, viszont a váz+obi árat együtt már általában sokallják, így vagy neked kell többet engedned, mint amennyi a használati értéke, vagy nem viszik el a cuccot. Külön-külön még benyelik az árat, és talán alkudni se alkudnak annyit.

A múltkor is mondtam, ha úgyse használod átveszem a 14-45-öt mostanság az asszony úgyis azért nyaggat, mert nem tud a géppel zoomolni :DDD

Parci: Ez lenne az az eladó?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#529) Parci válasza FEDman (#527) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kényszermegoldáshoz képest. de fényerőtlen nagylátót valóban egyszerű ügy kézzel fókuszálni is. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#530) madgie válasza Mercutio_ (#528) üzenetére


madgie
titán

Megrágom még. Igazából akkor adnám el, ha becsúszna valahogy egy nagylátó (mert most ha kell, akkor a 14-es vége miatt kell).

(#531) FEDman válasza Parci (#529) üzenetére


FEDman
addikt

Ja hát 43-as lapkán az f/5,6 .. :))
A 9mm-es végén meg végképp nem létszükség az AF. :N

(#532) Szulita28 válasza Mercutio_ (#528) üzenetére


Szulita28
senior tag

Az én eladó vázamnál viszont a 14-45-öst hiányolták, anélkül nem kellett. Fene se érti ezeket a vevőket :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#533) Mercutio_ válasza Szulita28 (#532) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet, hogy ugyanaz a fickó keresett meg téged is :D

Persze, van akinek kell hozzá a 14-45 is, csak amennyiért megveszed, ha azt levonod abból az árból amit hajlandóak adni egy GF1 kitért az jön ki, hogy már-már kompakt árért vinnék a vázat.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#534) |AP|


|AP|
veterán

Üdv!

Régóta olvasom a topikot, azt hiszem én vagyok az egyik célcsoportja az MFT gépeknek (ugye azt szokták mondani, hogy az MFT vagy tükrös mellé utazógépnek, vagy olyan amatőrnek aki kompaktról váltana a jobb képminőség reményében, de tükrös gépnél kisebb méretben - nos, én a második csoportba tartozom).

Jelenleg egy Pana LX3-at használok, elégedett is vagyok vele, de azért néha érzem a korlátait (rövid tele, mélységélességgel való játék hiánya).

Megjelenésük óta figyelgetem a gépeket. Az első Pen nagyon tetszett, de voltak hibái. A Pana GF1 sem rossz, de valami mindig hibádzott. Közben a NEX-ekre is felfigyeltem, a kezelésüket talán meg is tudnám szokni, hiszen mindig is "kompaktos" voltam, csak az obi felhozatal zavar.

Az E-PL2-re viszont már azt mondom, hogy akár jó is lehetne, a kisebb hibáit már el tudom fogadni. Utazgatáshoz, kiránduláshoz megfelelne a kitobi, ha nagyobb telére lenne szükség akkor kompromisszumokkal ugyan, de ott van a dupla kitben kapható 40-150mm 1:4.0-5.6.
Amit viszont nagyon irigylek, az a Pana 20-as palacsintája. Így viszont már rohadt drága lenne a szett.
Jelenleg nem tudom merre tovább, valószínűleg várok az új gépekre/obikra.
Érdemes lehet egyébként adapter+nem m4/3-os obikban gondolkodni? Egy adapter-valamilyen fényerős fix obi páros tudná hozni olcsóbban a 20/1.7-es Pana szintjét? (még ha nem is palacsinta méretben természetesen, viszont kevesebb pénzért)

[ Szerkesztve ]

(#535) hegyimorc válasza |AP| (#534) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Várhatsz, de mindig lesz valami amire épp várni lehet és akkor sosem lesz géped.

Konverterrel gyakorlatilag bármit rá tudsz tenni, csak akkor épp az egyik legfőbb előnyét veszíted el, a kis méretet. Én is vettem egy Nikon konvertert, ami ráadásul G-s obikat is kezel, de a kipróbálás óta elő sem vettem. A konverter már önmagában akkora mint a 20/1.7 (ha nem nagyobb) és akkor még erre jön az objektív.
Egy viszonylag kicsi nikon obi konverterrel

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#536) Szulita28 válasza hegyimorc (#535) üzenetére


Szulita28
senior tag

Hm, érdekes ez a páros. Minek AF-S obi GF1-re? :)

"épp az egyik legfőbb előnyét veszíted el, a kis méretet."

Nem feltétlenül. Nézd meg a Nokton 40 f1.4-et, milyen pici obi. És van még pár Voigtlander ilyen. Vagy mondhatnám a Nikkor 50 f1.8 AI-t. Konverterrel sem nagyobb lényegesen a 20 f1.7-nél. Szóval vannak olyan objektívek, amikkel megmarad a relatíve kis méret előnye. Csak szét kell nézni a piacon.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#537) Szulita28 válasza |AP| (#534) üzenetére


Szulita28
senior tag

Érdemes lehet egyébként adapter+nem m4/3-os obikban gondolkodni?

Sztem nagyon is, ha van türelmed az MF-cuccokhoz. De ahhoz vagy beépített keresős váz célszerű (G/GH-s sorozat), vagy pluszban külső EVF, ami viszont drága.
Vannak kimondottan olcsón (már a tudásukhoz és gyári AF-os testvéreikhez képest olcsón) nagyon jó MF-objektívek. De előbb ki kéne próbálnod, mert van aki szereti, van aki rühelli az ilyeneket.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#538) SpongyaBob válasza Szulita28 (#536) üzenetére


SpongyaBob
veterán

És milyen AF és EVF nélkül bíbelődni? :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#539) madgie válasza SpongyaBob (#538) üzenetére


madgie
titán

Őszintén? A G1/GH1-en is az LCD-t használom 95%-ban régi obiknál, nem az EVF-et :)

(#540) Parci válasza Szulita28 (#536) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nikon 50/1,8 ai-s konverterrel sem sokkal nagyobb a 20/1,7-nél??? :)

nagy és nehéz konverter nélkül is, konverterrel pedig kb. akkora (és nehezebb!), mint a 14-150. egyedül leica m és egyéb távmérős obikkal lehet kb. kompakt megoldást találni (a kis bázistávolság miatt), de azok meg drágák.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#541) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

NYAMMMM!

de van hír a nex-7-ről is, jó drága lesz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#542) FEDman válasza Parci (#541) üzenetére


FEDman
addikt

12/2 áááááááááááááááááááááá.. :Y

:DDD :DDD

(#543) Parci válasza FEDman (#542) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elvileg egy makrót is csinálnak idén (50/2?). illetve akarnak (szintén elvileg) egy saját 20-ast is. ámen! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#544) FEDman válasza Parci (#543) üzenetére


FEDman
addikt

Ha ez a 12-es igaz akkor nekem már csak egy jó 50-es hiányzik.
Egy 50-es makrót már beígértek. Kicsit tartok tőle, hogy mindenes kistelének nem lesz elég fényerős. Az f/2-vel már ellenék, meglátjuk..

(#545) hegyimorc válasza Szulita28 (#536) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Hm, érdekes ez a páros. Minek AF-S obi GF1-re? :)"

Azért mert komplett komplett Nikon felszerelésem van - több G-s obi is - és néha jól jöhet, hogy fel tudom tenni bármelyik Nikkort a m4/3 vázra.

"Konverterrel sem nagyobb lényegesen a 20 f1.7-nél. "

Mivel a konverter már önmagában nagyobb mint a 20/1.7, bármit is teszel rá, lényegesen nagyobb lesz. A "lényegesen" persze lehet vitatkozni, csak nem biztos, hogy érdemes ,mert nagyon egyéni. Egy Nikon D700 sem nagyon nagy ... de ha ezt mindig így gondolnám egyáltalán nem vettem volna mikro rendszert.

A mikro rendszer előnyét nem abban látom, hogy pici a váz, hanem abban, hogy a direkt erre tervezett objektívek is nagyon picik.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#546) Szulita28 válasza Parci (#540) üzenetére


Szulita28
senior tag

Maga az obi nem nagy, legalábbis, amit én láttam. Meglepődtem, milyen pici. A Nokton-on pedig csodálkoztam is :)
Érdekes, a 14-150-re máskor azt mondtad, h milyen picike, mérnöki bravúr. Akkor egy adapteres MF-obi, ami kb. akkora, mint a 14-150, az nagy, az mZuiko meg milyen fasza pici?? ;) (ne gyere azzal, h az ultrazúm, most csak méretekről beszélünk).

Az ár pedig nem volt szempont, azt mondta a kolléga, h "adapterrel elveszik a méret". Nem veszik el mindenáron, erre utaltam. Az tény, h nincs nagy lehetőség válogatni, a 20 f1.7-nek pedig nem nagyon van értelmes és megfizethető alternatívája.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#547) SpongyaBob válasza madgie (#539) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hmm.. Értem. Azért nekem egy kicsit fura, hogy lehet LCD-vel kitartani mondjuk egy 1/30s-et?:) Mert ha a keresőbe néz az ember ott alátámaszt a kezével. De itt..? :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#548) FEDman válasza |AP| (#534) üzenetére


FEDman
addikt

Az E-PL2 még nagyon új és éppen ezért még elég magas az ára. Ha szeretnél kevesebből kijönni, akkor esetleg érdemes elgondolkodni az E-PL1-en is.
Ahogy elnézem most még az E-PL1 + mZD 14-150 kit is olcsóbb mint az E-PL2-es dupla kit.

És a 14-150 egy elég jól sikerült darab, ráadásul a kevesebb obicserélgetés miatt kényelmesebb is.

Plusz több pénzed marad egy fix palacsintához.

Általános célra ebben a látószögben és fényerőben nem igen van alternatívája a 20/1,7-esnek.

Esetleg az Olympus mZD 17/2,8. Teljesítményben kicsit elmarad a Pana palacsintájától, de azért teljesen vállalható. Kicsit olcsóbb is, ellenben 1,5 FÉ értékkel rosszabb fényerőben, ami nem kevés.

Manuális obikból leginkább a fényerős 50-esek között érdemes válogatni. Ezek általános célra túl szűkek, de portréra tökéletesek. :)

(#549) madgie válasza SpongyaBob (#547) üzenetére


madgie
titán

Rendszerint nem szemmagasságból lövök a géppel, alulról mindig meg tudom bal kézzel támasztani, felülről is, csak nehezebb :)

Ja, és nincs igazi telém, rendszerint a 20/1.7, vagy valami manuális varázsobi van a gépen (35/1.2, ritkán 50/1.5), ezekkel gond nélkül kitartom az 1/30-at, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#550) Parci válasza Szulita28 (#546) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt van mellettem az 50/1,8 ai-s, a 20-ashoz képest nehéz és nagyobb is. az adapter is nagyobb.

"ne jöjjek azzal, hogy ultrazoom?" -- szép érvelés, most erre mégis mit mondjak? :DDD a 14-150 természetesen ahhoz képest pici, hogy ultrazoom. nyilván nem a 20/1,7-hez képest...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.