Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) Mercutio_ válasza FEDman (#450) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, átolvastam aztán, azt mondjuk nem tudom mit lehet még a GF2-ről lespórolni :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#452) FEDman válasza Mercutio_ (#451) üzenetére


FEDman
addikt

Nem az a vonal frissül. :N
Ez a G2 utódja lesz, ahhoz képest lesz várhatóan kicsit kevesebb.

(#453) FEDman válasza FEDman (#452) üzenetére


FEDman
addikt

Annyit írnak, hogy a GF2-n is kicsit spóroltak a GF1-hez képest és itt is valami hasonló várható a G2 - G3 esetében.

(#454) madgie válasza FEDman (#453) üzenetére


madgie
titán

Ne csak teknózzunk mán, elvittem sétálni magammal a jó kis berhelt Canon 35/1.2-t :)

(#455) SpongyaBob válasza madgie (#454) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem tetszik a bokéja' :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#456) Mercutio_ válasza madgie (#454) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobb mint egy lensbaby :DDD

Az uccsó 7 kép 20/1.7-tel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#457) madgie válasza Mercutio_ (#456) üzenetére


madgie
titán

És mennyivel olcsóbb is :D

(#458) Darkness1 válasza Mercutio_ (#432) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Én is manuális cuccot használok makrózásra és a kifejezett portréfotókra, sima adapterrel teszem fel őket a vázra. Elég nehéz velük a munka kézből. Pontosabban: álló témákhoz simán el lehet vele lenni, de mozgó témáknál vagy komolyabb közelképeknél problémás a dolog. Én is szoktam ilyen rendezvényeket fotózni, de ráérek megoldani a dolgot a következő egy évben. :) Valószínűleg a 60mm-es makro lesz a megoldás. Minden máshoz, ami nekem kell már megvan az objektívem.

Amúgy szerintem egy GH2 megfelelne az általad mutatott képekhez. Azt nem tudom mit kellene feltenni rá.

No stress, no work Today!

(#459) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Kellene nekem egy 43mm-es CPL. Mit érdemes venni ebben a méretben? Sajna úgy néz ki, hogy Kenko ill. Hoya HMC nincs 43mm-es kivitelben.

No stress, no work Today!

(#460) Darkness1 válasza Ijk (#434) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Szerintem csak akkor érné meg cserélned, ha olyasmit nyújtana a másik, amit a jelenlegi semmiképp nem tud megadni ill. akkor szokott még ilyesmi felmerülni, amikor a fotós érdeklődése és preferenciái változnak, pl. a kis méret átveszi a vezető helyet a képminőségtől a fontossági listában.

No stress, no work Today!

(#461) nord_ válasza Mercutio_ (#424) üzenetére


nord_
veterán

Miklos Rabi nick alatt. :)

(#462) nord_ válasza Darkness1 (#459) üzenetére


nord_
veterán

B+W van csak ilyen méretben...
(46-osból is csak tőlük kaptam polárt és NDx1000-et.)

(#463) nord_ válasza Darkness1 (#460) üzenetére


nord_
veterán

pl. a kis méret átveszi a vezető helyet a képminőségtől a fontossági listában.

Fedman kartács 433. hsz-e? :)
Magas érzékenységet illetően persze egyértelmű az APS-C, fullframe előnye.

(#464) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Hál' Istennek nem akar mindenki ISO 28200-on fotózni hanem mondjuk a képei 90%-át alacsony érzékenységen készíti :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#465) Ijk válasza Darkness1 (#460) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az összes m43-as kamerához táska kell, egyik sem zsebkompatibilis. Innentől kezdve nekem tökmindegy mi van nálam.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#466) SpongyaBob válasza Ijk (#465) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ebben igazad is van, meg nincs is. :) Ezzel az erővel vihetnénk farönköket is :D

Viccet félretéve szerintem azért az sem mindegy, hogy mondjuk 3 vagy csak 1kg lóg a nyakadon. Bár az is igaz, hogy zsebre sem igazán lehet őket vágni, de ez is attól függ mekkora a zsebed:D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#467) Darkness1 válasza Ijk (#465) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Csak példának emlegettem.

No stress, no work Today!

(#468) Ijk válasza SpongyaBob (#466) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az biztos hogy nem mindegy a súly, de nem fogom azért értéken alul eladni az dslr-t hogy pár dekával könnyebb legyen a táska. A d50-em szart sem ér a 18-70-el egyetemben, ellenben a képminősége nekem megfelel, a nikon 35-öse 50k, a pana 25-öse 120k, a hobbiportrékhoz megfelelő 50 f1.8-at 35-ért vettem, ugyanez m43-ra nem tudom mennyi lenne AF-el.

Sigma Dp1-et nemrég adtam el, mert túl nagy volt másodgépnek, egyáltalán nem zsebméret, miközben kisebb bármelyik m43-asnál. Még az LX5, XZ-1 is túl nagy, az objektívgyűrű túlságosan kilóg, és még külön blendesapka kell. Nem szőrözésből mondom ezt, de minél nagyobb a fényképező, annál inkább otthon fog maradni. Rengeteg témát szalasztottam el emiatt az évek során, és rettentő bosszantó olyankor hogy nincs nálad a fényképező.
Ezért is akarok valami zsebkompaktot, de még egy nokia N8-on is elgondolkodtam, csak az meg cseszett drága.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#469) SpongyaBob válasza Ijk (#468) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"A d50-em szart sem ér a 18-70-el egyetemben"

Na, látod sokan ugyanezt gondolják az E-620-amról, viszont nekem tökéletesen megfelel :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#470) hegyimorc válasza Ijk (#468) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Van zsebkompaktom - több mint egy éves, de alig pár expoval árulom, mert annyira kiábrándító egy DSLR minőségéhez képest -, van m4/3 rendszerem és van DSLR is.

A GF1 még kompromisszumos, de a legtöbbször már bőven vállalható minőség. Obik terén van még hiányérzetem, de a 20/1.7 a hibái ellenére is nagyon szerethető, a mZD 9-18 pedig jobb mint amit Nikonon használtam, ráadásul töredék súly és méret mellett. (Ami nagyon-nagyon fontos, mert egy D300+Tokina 12-24 nagyon sokszor nem volt velem, amikor a GF1+9-18 velem lett volna. Gyakorlatilag mindig hurcolom)

A GF1 még kompromisszumokkal teli, de a következő amit megveszek - GF4, GH4? :-) - sokkal jobb lesz. Obikból is lesznek jobbak. No para!

Az egyetlen igazi problémám jelenleg a m4/3 cuccokkal a többek által is emlegetett, szinte nem is létező használt piac. CaNikonhoz képest szinte nulla, de ha valaki nem türelmetlen, tud venni m4/3 cuccokat is a bolti listaár alatt. (Sem a vázért sem a 20/1.7-ért nem fizettem bolti árat, egy Pana 45-200-at kimondottan olcsón vettem ... egyedül a 9-18 volt kicsi fájdalmas, de az is csak annak 170ezer aki az első útba eső helyen megveszi)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#471) Mercutio_ válasza nord_ (#462) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én Kenko CPL-t rendeltem e-bayről.

Darkness1: Igen, FG2-nek csak az árával van gondom (és némileg a méretével) és persze azzal, hogy nem tudom mit tehetnék rá az ilyen képekhez, merthogy ezek 100mm F2.8-as obival is ISO2500-on készültek, namost ugyenezt m4/3-os bajonettel... :(

nord_:Igen arra tippeltem én is, de azon a thread-en nem láttam ilyen hsz-t, azért kérdeztem :P

hegyimorc: 9-18-ra privátban egy tippet dobhatnál ;) de a 45-200 felbukkanási helye is érdekelne :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#472) hegyimorc válasza Mercutio_ (#471) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A Kosztolányi közelében van egy régi fotósbolt, - a neve most nem ugrik be -, ők rendelték az oly hazai képviseletétől. Semmi trükk nincs benne. (Bár nem nagyon akartam elhinni, mert máshol sokkal drágább volt. A weboldaluk - webshopnak nem is nevezném - khmm elég elavult ... Kb az esélytelenek nyugalmával érdeklődtem. Többször is rákérdeztem, hogy biztosan az az obi, nem a 4/3 ... stb ... :-) Lehet, hogy azóta ott is "normál" áron adják. )

A 45-200-at pályázaton nyerte egy srác de nem is használta ráadásul hirtelen kellett neki kp. Ez mondjuk szerencse volt. A kicsi használtpiacnak talán lehet annyi előnye, hogy a hasonlóan jó ajánlatokra nem csapnak le azonnal a nepperek mert talán nem is figyelik ezeket a gépeket? Pasz.

A GF1 kitet nem is kérdezed? :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#473) madgie válasza hegyimorc (#470) üzenetére


madgie
titán

170-ért én sem venném meg, de 120-ért sem nagyon. Ha tudsz helyet, ahol 80-ért van, jöhet :D (természetesen nem kell komolyan venni, ámbár én tuti nem adnék azért a kis gurigáért 120-at sem)

Más: tegnap linkeltem pár Canon 35/1.2-es képet, kicsit lökött ötletként csináltam vele egy panót is. Szinte semmi nem éles, csak egy kis fű :)) Ijk: ilyen objektívet tuti nem veszel a Nikonra tízezerért :DD

(#474) SpongyaBob válasza madgie (#473) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Úúúú tényleg csak a fű éles :)) de nem kicsi a panoráma :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#475) FEDman válasza madgie (#473) üzenetére


FEDman
addikt

Úúúú, messze a legjobb panó amit eddig tőled láttam! :))

Fűbe harapás után.. :DDD

(#476) FEDman válasza madgie (#473) üzenetére


FEDman
addikt

Persze nem ezt illik szépnek hívni, de én nagyon bírom az ilyen körkörös bokeh-t. :U
Persze nem áll jól minden esetben, de vannak helyzetek amikor szerintem kifejezetten hozzáad egy kis pluszt a képhez. Egy igazi karakteres effekt obi! :DDD

(#477) SpongyaBob válasza FEDman (#476) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ízlések és pofonok, nekem nem jön be ez a fajta körkörös bokeh :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#478) FEDman válasza SpongyaBob (#477) üzenetére


FEDman
addikt

Valószínű nem elég beteg ehhez a te lelkivilágod. Ami engem illet sokszor egy kis hibát jobban tudok értékelni, mint bármi mást.. :DDD

(#479) FEDman válasza Mercutio_ (#471) üzenetére


FEDman
addikt

A mostani micro rendszerrel se olyan lehetetlen meglőni ezt a táncos témát.

iso2500-öt használtál f/3,2 és 1/100s mellett.

Mindez meglőhető lett volna egy GH2 + 45/2,8-al is.
Úgy általában jellemző erre a rendszerre (AF és obik teljesítmény) hogy bátran lehet nyitott rekeszen fotózni.

Tehát ugyanitt GH2-vel:
iso2000 és f/2,8 és 1/100 mellett meglőhetted volna ugyanazt.

Persze az is tény, hogy egy GH2 + 45/2,8 ára jelenleg büntet! :DDD

Esetleg egy másik felállásban konverterrel felpuszilhatjuk a ZD 50/2-t amivel már azonos expo mellett az iso1000 is elég, azaz akár a régi szenzoros GF1-el is teljesíthető a feladat.

Persze a Pantaxos cuccodhoz képest mindkét felállás erősen kompromisszumos, vagy sokkal drágább, vagy az AF nem 100-as.

(#480) madgie válasza FEDman (#475) üzenetére


madgie
titán

Pedig tele van ám hibákkal: nézd csak az eget, egy csomó helyen látszik, hogy vignettált az obi.

(#481) FEDman válasza Mercutio_ (#456) üzenetére


FEDman
addikt

A bealvós nagyon jó! :))

(#482) FEDman válasza madgie (#480) üzenetére


FEDman
addikt

Látom én, de annyira sürreális az egész, hogy még ez is jól áll neki..

(#483) FEDman válasza madgie (#473) üzenetére


FEDman
addikt

Az egész kicsit olyan mintha ott feküdnék a fűbe és próbálnék messzebb is nézni, de már nem megy mert kimúltam és üveges tekintettel fekszem beállt fókusszal. :DDD

(#484) madgie válasza FEDman (#483) üzenetére


madgie
titán

Én így látok szemüveg nélkül (mármint ilyen távolságra) :D

(#485) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Kérdeznék tőletek úgyis nagy technósok vagytok :D

Az összes 4/3 obival (ideértve a még kapható és már nem kapható Sigma-kat is) működni fog az AF m4/3 vázakon? Mintha valahol láttam volna egy ilyen táblázatot, de most nem lelem..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#486) FEDman válasza SpongyaBob (#485) üzenetére


FEDman
addikt

A második generációs Pana vázaknál már majdnem minden 43 obival van fókusz, beleértve a Sigmákat is. Itt lehet böngészni.

(#487) SpongyaBob válasza FEDman (#486) üzenetére


SpongyaBob
veterán

áá köszi ezt kerestem :R Oly-nál mi a szitu, mármint váznál? Ott mindnél van gondolom..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#488) FEDman válasza SpongyaBob (#487) üzenetére


FEDman
addikt

Ha jól tudom Oly-val már a kezdetektől van AF mindennel, max a milyen a kérdés. :)

(#489) FEDman


FEDman
addikt

Ha már mindenki képekkel próbálja szétoffonli ezt a topicot (nem komolyan venni :DDD ), akkor én se maradhatok ki a sorból. :))
G1 + 20-as

[ Szerkesztve ]

(#490) Ijk válasza madgie (#473) üzenetére


Ijk
nagyúr

Minek vennék, amikor ott az 50 f1.8:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#491) SpongyaBob válasza FEDman (#489) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Furcsa látni a búrád :DDD

Nem láttam még a képediet, az esküvői képek tetszenek. Milyen cumóval készültek? :))

Csak nem m4/3? :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#492) FEDman válasza SpongyaBob (#491) üzenetére


FEDman
addikt

Voltam én már Canonos, meg Nikons is, ez meg egy régebbi sorozat, akkor még nem is létezett a micro rendszer. De amúgy micro-val is lazán végignyomok egy esküvőt. :D

[ Szerkesztve ]

(#493) madgie válasza Ijk (#490) üzenetére


madgie
titán

Az nem ugyanaz, ez a cucc nagyon hycomat :D

(#494) hegyimorc válasza madgie (#473) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"170-ért én sem venném meg, de 120-ért sem nagyon. Ha tudsz helyet, ahol 80-ért van, jöhet :D (természetesen nem kell komolyan venni, ámbár én tuti nem adnék azért a kis gurigáért 120-at sem)"

Ha 80 lenne a listaár, akkor mindenki 50-ért akarná :-) (Ami rendben van, mert én is, csak ettől még nem fogom annyiért megkapni)

Amikor meghirdetek valamit akkor is ezt látom. Hirdettem egy kompaktot 40-ért. 35-ért vitték volna "azonnal alku nélkül". Nem adtam. Egy hónappal ésőbb meghirdettem 30-ért. Ugyanaz az ember adott volna érte 25-őt. Így megy ez :DDD

Érdekes lehet ez a panoráma. (Nem látok belőle semmit :-), mert valamiért nem mutatja meg nagyban, de az ötletet kicsiben is látom és az tetszik)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#495) madgie válasza hegyimorc (#494) üzenetére


madgie
titán

Nem, nyolcvanat gond nélkül adnék érte. Százat már nem biztos, 120-at tuti nem. Túl vagyok már azon az időszakomon, mikor 150 ezreket adtam egy-egy objektívért. Ne legyen már több, mint a gép maga :)

A Pana-panó nagyban itt van.

(#496) Mercutio_ válasza FEDman (#479) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott bukik a dolog, hogy a 45/2.8 x 2 az még elég távol van a 100/2.8 x 1,5-től :D
Szóval még croppolni is kellene, hogy ugyanezt az alak-méretet elérjem, az pedig tovább ront a képminőségen.
ISO1000 meg GF1-nél elég messze van a Pentax ISO2500-tól érzésem szerint, főleg jpg-ben :D talán a GH1 ami ISO1600-ig megközelíti, de tartok tőle, hogy az is csak raw-ban.

madgie: Jó kis másnapos-panó :DD

hegyimorc: :DDD azt nem, de sajnos én is csak 1-2 évente 1X futok bele ilyen lehetőségbe :O ha nem így lenne már tudnám mivel foglalkozzam álláskeresés helyett :D
Igen, a nepperek kevésbé foglalkoznak az m4/3-dal (kivétel talán vacilaci a 220V-tól) de a tulajok annál intenzívebben figyelik az aprókat :DDD Ha eszedbe jut a bolt neve, vagy a webshopjuké átdobhatnád privátba:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#497) goranje válasza Mercutio_ (#432) üzenetére


goranje
tag

Üdv.

Ha érdekel húsvét után valszeg lesz egy Pana 14-42-es kitobi eladó.

Akkor jön meg az Oly 14-150-es. Azután szerintem ha beválik úgyis azt fogom minkét gépen használni.

(#498) Mercutio_ válasza goranje (#497) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jó áron adod érdekel ;) dobj egy árelképzelést, de ne az obi bolti árából indulj ki :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#499) madgie válasza Mercutio_ (#496) üzenetére


madgie
titán

ISO 3200 GH1-en, igaz utólagos zajszűréssel (Dfine)

(#500) adm válasza goranje (#497) üzenetére


adm
őstag

oly epl2+14-150-en gondolkozok egy ideje. ha megjön és összebarátkoztatok írnál egy rövid beszámolót?

16core - 32thread - 64gb

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.