Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) FEDman válasza Szulita28 (#749) üzenetére


FEDman
addikt

Lehet addig jó míg nem tudjuk.. :DDD

Mindenestre azért ha van egy kis eszük (sajnos ez nem mindig jellemző) akkor a konkurenciához képest nem rugaszkodnak majd el nagyon.

Sony 16/2,8 - 250 $
Pana 14/2,5 - 350 $
Samu 16/2,4 - 400 $

(#752) FEDman válasza Parci (#750) üzenetére


FEDman
addikt

Állítolag az Oly 2 új obit mutat be hamarosan, a 12/2 csak az egyik.. :U

(#753) Szulita28 válasza Parci (#750) üzenetére


Szulita28
senior tag

Én inkább egy 50 f2 macro-t kérek :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#754) Szulita28 válasza FEDman (#751) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nagyobb összeget mernék rátenni, h sokkal csúnyább árcédulája lesz (feltéve, h nem a fostalicska NEX 16 szintjén lesz optikailag)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#755) FEDman válasza Szulita28 (#753) üzenetére


FEDman
addikt

Valószínű az lesz a másik, az Oly roadmap szerint 50mm-es macro várható még. ;)
Mondjuk én speciel jobban örülnék egy inkább fényerős mint macrós cuccnak..

(#756) Szulita28 válasza FEDman (#755) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nekem tökmindegy, pénzem egyikre sem lesz egy darabig :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#757) rumos14 válasza FEDman (#746) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem a Pana nem fog GH2 fölé pozicionált vázat kihozni. az Oly talán már inkább, de sztem ők is ódzkodnak egy mondjuk E-30 méretű m4/3 váztól.

(#758) Parci válasza rumos14 (#757) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább a szenzor az, ami aggasztó. ha a pana szerint van "hely" a gh2 és a g2 szenzora között, akkor nem normálisak. :( :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#759) Mercutio_ válasza rumos14 (#757) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valami E-4xx méret kellene jó fogású - akár levehető - markolattal, és szintén opcionális EVF-fel, ha szigetelt a cucc az plussz jó pont :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#760) FEDman válasza rumos14 (#757) üzenetére


FEDman
addikt

No de miből gondolod, hogy egy GH2 fölé pozícionált váz E-30 méretű lenne?? :)
Attól, hogy kap egy komolyabb fém vázat, esetleg szigetelést, min 1/8000s záridőt meg egyéb finomságokat még nem lesz érdemben nagyobb.
Micro rendszerben nincs pl prizmás optikai kereső ami miatt elsősorban sokkal nagyobb egy E-3, E-30 a belépő DSLR-ekhez képest.
Az EVF meg nem foglal olyan sok helyet. A GH2 is úgy tud olyan kicsi lenni, hogy a pro Oly DSLR-eknél is nagyobb méretű keresője van.

Így aztán szerintem egy minőségi beépített EVF-es micro váz se lesz nagyobb egy GH2-nél.

Sőt akár még kicsit kisseb is lehetne. Ha rajtam múlna a "pro" vonalat távmérős fél tégla formára álmodnám meg sarokba helyezett EVF-el relatíve kis méretben. Mindehhez gyárilag lenne kétféle opcionális markolat. Egy kisseb egyszerűbb, valamint egy nagyobb méretű komolyabb darab ami magába foglal extra akksikat is. Ez utóbbival már nagyobb nehezebb obikkal se lenne gond.

Szeptemberben jubilál a Pana, állítólag készül is rá valami finomsággal. :)

(#761) Parci válasza FEDman (#760) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Szeptemberben jubilál a Pana, állítólag készül is rá valami finomsággal."

leszállítanak még 15 db gh2-t usának? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#762) nord_


nord_
veterán

Tudom, hogy nem a legfrissebb cikk, de hátha nem én vagyok az egyetlen, aki még nem olvasta:
http://www.bythom.com/compactmirrorless.htm

(#763) Mercutio_ válasza Parci (#761) üzenetére


Mercutio_
félisten

Genya :DDD

Béláim, ha kizárólag jpg-ben fotózom mi szól a GF1 GH1-re cserélése mellett és a méretkülönbségen túl mi ellene? Igaz maga a nagyobb méret nekem már elég gond

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#764) madgie válasza Mercutio_ (#763) üzenetére


madgie
titán

Mellette: dinamika (láthatóan jobb!), kihajtható kijelző, fasza EVF
Ellene: méret, építési minőség (plasztik-fantasztik)

(#765) Parci válasza Mercutio_ (#763) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha tényleg jpg-only, akkor miért nem e-pl2? kicsi is, stabis is, jó jpg-s is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#766) Mercutio_ válasza Parci (#765) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mer olyat nem akar velem senki elcserélni GF1-re :O :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#767) madgie válasza Mercutio_ (#766) üzenetére


madgie
titán

Ke' egy G1? :D

(#768) Parci válasza Mercutio_ (#766) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt megértem... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#769) Szulita28 válasza Parci (#765) üzenetére


Szulita28
senior tag

+1

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#770) Mercutio_ válasza madgie (#767) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak a 14-45 jó áron, de az továbbra is :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#771) madgie válasza Mercutio_ (#770) üzenetére


madgie
titán

Nem adom, a héten felraktam a GH1-re, úgy megy az AF videó közben, hogy csak lestem. A 20/1.7 elbújhat a fenébe, ilyen spórolós AF motort beletenni... :(

(#772) Szulita28 válasza madgie (#771) üzenetére


Szulita28
senior tag

Akkor most már gyakrabban fogsz zúúúmolni az asszonkával is? :P

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#773) Mercutio_ válasza madgie (#771) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na ja, Pana fronton az az obi nem egy villám.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#774) madgie válasza Szulita28 (#772) üzenetére


madgie
titán

Jaja :D

(#775) Szulita28 válasza Mercutio_ (#773) üzenetére


Szulita28
senior tag

Az hagyján, de hétvégén először próbáltam MF-álni vele, hátsó LCD-n (mivel más nincs is). Katasztrófa volt. Nagyon vékonka a gyűrűje, és vmi baromi lassú áttétellel tekeri végig a skálán (sokkal hosszabb áttétellel, mint AF közben). Össze se lehet hasonlítani mondjuk az FD 50-esemmel az érzést.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#776) Messer22 válasza madgie (#771) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Pedig egy olyan 14-45 nekem is kéne egyszer, csak nem bolti áron :))

Messer

(#777) Mercutio_ válasza Szulita28 (#775) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arról nem az obi tehet hanem a firmware, ha jól tudom csak elektronyos jelet ad az obi, hogy milyen irányba tekered rajta a gyűrűt :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#778) Szulita28 válasza Mercutio_ (#777) üzenetére


Szulita28
senior tag

Így van, persze. De attól még összességében kínszenvedés vele a MF, csak ezt akartam jelezni :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#779) madgie válasza Mercutio_ (#777) üzenetére


madgie
titán

Videónál az a bibi, hogy ha elkezd mozogni a célobjektum (kölök), akkor elkezdem tekerni, szűk fél másodperc alatt ráébred az elektronyika, hogy csinálok valamit, aztán kiderül, hogy rossz felé tekertem. Így mire visszahúzom, addigra van másfél-két másodperc homályos, háttérre élesre állós rész a videón.

Persze tudom, meg kéne jegyezni végre, mikor merre kell tekerni :)

(#780) Messer22


Messer22
senior tag

HI

Ez érdekes: http://www.43rumors.com/ft5-g3-with-lx5-grip-and-very-small-evf/

szerintem nyomi, bár csak ps :))

[ Szerkesztve ]

Messer

(#781) FEDman válasza Messer22 (#780) üzenetére


FEDman
addikt

És van aki nem állt meg itt és egyszerűen összegányolta egy Samuval. :DDD

(#782) Mercutio_ válasza Szulita28 (#778) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, az tény :K

madgie: Nem egyszerűbb a váz követőAF-jére bízni a dolgot, vagy videó alatt nem megy?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#783) madgie válasza Mercutio_ (#782) üzenetére


madgie
titán

A 20/1.7 nem tud követő AF-et (ez is milyen már...), vagyis videó alatt csinál valami hasonlót, de bizonytalan és képes rámozdulni a statikus képelemekre is, ami elég zavaró. Egyébként tényleg jó lenne, ha megtanulnám végre, merre kell tekerni, mert MF-fel elég jól elboldogulok amúgy, LCD-n is.

(#784) Messer22 válasza madgie (#783) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ha már videózol és MF, akkor miért nem egy jó manuális obival teszed?
van egy rakat 50 1.4-es obi, álom mf-al. F2-n jó képpel,
:))

Messer

(#785) madgie válasza Messer22 (#784) üzenetére


madgie
titán

Öhm, mert nem akkora gyutávval akarok videózni? :D

Jupi 50/1.5-öm amúgy van, de a 14-45 után a legkevesebbet használom. a Canon 35/1.2-t inkább, de videóra a 20/1.7 vált be a legjobban.

(#786) madgie válasza madgie (#785) üzenetére


madgie
titán

Ja, az 50/1.5 közgyűrűkkel ilyen szép nagyítást tud (HD minőségben is fent van)

(#787) FEDman válasza madgie (#786) üzenetére


FEDman
addikt

Pixelek tánca.. :D

(#788) #58660352


#58660352
törölt tag

Mini fotóalbum: Olympus EP-2 / Panasonic Lumix G 20mm F1.7 ASPH

[ Szerkesztve ]

(#789) Parci válasza #58660352 (#788) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van pár egész jó. no meg az üveg is domborít. kár volt eladnom. :DDD (remélem lesz oly-verzió normális fókuszmotorral, talán picit fényerősebb kivitelben)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#790) Messer22


Messer22
senior tag

HI

G3
[link]

[ Szerkesztve ]

Messer

(#791) Messer22


Messer22
senior tag

[link]

Pana G3

Messer

(#792) FEDman


FEDman
addikt

G3

Első körben ennyit a G3 szenzoráról:

GH2 iso3200

G3 iso3200

GH2 iso6400

G3 iso6400

:))

Természetesen ezek még Jpeg-ek.

[ Szerkesztve ]

(#793) Parci válasza FEDman (#792) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egész ütős lett, tetszik. ámde az evf nem a gh2-be rakott, dupla kiolvasású, ha jól értem, ugye?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#794) FEDman válasza Parci (#793) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, így első körben elég ütősnek tűnik. Persze korai még ítéletet mondani, de így szemre a szenzor hozza a GH2 teljesítményét. Ami meglepett, hogy ezen felül Jpeg motorban viszont mintha határozottan előrelépett volna a Pana a GH2-höz képest! :U

Az EVF-ig még nem jutottam el. :DDD

(#795) Mercutio_ válasza FEDman (#792) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hinnye, egész jó képeket csinál ez a G3, méretben csökkent a többi G(H)x-hez képest?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#796) Parci válasza FEDman (#794) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagy kár, hogy látszólag nem lehet majd jól megfogni a cuccot... nem értem, miért nem vékony (gf2-szerű) vázat csinálnak, rácsavarozható grippel. :( amúgy tetszik, jobb update mint a g1->g2.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#797) Messer22


Messer22
senior tag

HI

Ha jól árazzák be, akkor elég kapós lesz. asszem 600 dollár a váz. :K
viszont a 25 1.4-es obi leica feliratos lesz, ami csak a magas árat fogja garantálni :(

szerintem jó gép, jöhetnek a fixek :))

Messer

(#798) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Kitobi :-)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#799) madgie válasza hegyimorc (#798) üzenetére


madgie
titán

OMG, ilyen blendeszerkezetet sem lát mindennap az ember :(((

(#800) Parci válasza madgie (#799) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kíváncsi leszek az oly vázra tehát :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.