Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) coleen válasza Tin_Shield (#57700) üzenetére


coleen
aktív tag

A 16 MP elég lenne, hiszen alapvetően nem fotózás, hanem FullHD videó a cél beltéri körülmények között.
Köszönöm a javaslatot, körbenézek NEX5 téren is.

Közben a Pana LX7-ről nézegettem yt-on sample videókat, feltűnt egy furcsa jelenség és gondolom, hogy ez nem yt tömörítési hiba: ha állványról statikusan videóz pl. egy teret, embereket, stb. akkor kifogástalan, viszont ha svenkel a kamera, azaz az egész kép változik, akkor furcsán remegős-elmosódós lesz pixelszinten, és akkor "nyugszik" meg a kép, amikor megint beáll egy fix pontra.

(#57702) maxika2004


maxika2004
őstag

... és van még a Tcom nál FZ200 ! :C

... és ez kiiiinaiiiiiiiii ??? :Y :Y :Y :Y :Y
az fz 150-em japán volt !

(#57706) #91073280


#91073280
törölt tag

Van kínaim és japán gépem is, nem látok minőségbeli különbséget közöttük. Igaz hogy nem felső kategória, talán a horoszkópja más a két gépnek.

(#57707) zsoltzsolt válasza #91073280 (#57706) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, a horoszkópjuk más. És nem fényképezőgép, de a példa illik ide, hogy nem véletlen talán, de a Braun borotvákat a mai napig Németországban gyártják.

[ Szerkesztve ]

(#57708) #91073280 válasza zsoltzsolt (#57707) üzenetére


#91073280
törölt tag

Meg a piros logós made in Germany AEG mosógép? Amit keleti piacra gyártanak az meg fekete logós made in EU. De ha viszik a gyárat meg az alapanyag specifikációt, bárhol lehet gyártani. Max. több a selejt.

(#57710) ivcsi86


ivcsi86
tag

Abban szeretném kérni a segítséget, hogy használtan nézek kompakt gépet max 15000.-ig.
Ingatlanozáshoz kell, főleg arra koncentrálva, hogy nagy látószög legyen (ekv 26mm v alatta), így nem lesznek szűkösek a szobák a képen.
Gondolom még két szempont fontos (laikus vagyok):
- Fényérzékenység v optika fényerő
- Képstabilizátor

Ezeket a modeleket találtam ilyen áron:
Sony Cyber-shot DSC-W800
Nikon Coolpix S2900
Nikon Coolpix L31
Panasonic Lumix TZ8
Nikon Coolpix L27
Nikon Coolpix s3300
Sony Cyber-shot DSC-S3000
Panasonic Lumix DMC FX33

Szerintetek melyikek a legjobbak?

Előre is köszi :R

(#57711) asdf_ válasza ivcsi86 (#57710) üzenetére


asdf_
veterán

Nagy latoszog kell neked es allvany. A stabi es a fenyero nem szempont, a lakas nem mozdul el, igy iso 100, onkioldo, barmekkora zarido modszerrel jo vagy akar egy gyertya fenyenel is :). De a 26mm meg boven keves lesz lakashoz szerintem...

(#57712) MrChris válasza ivcsi86 (#57710) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ingatlanozol és 15.000-t szánsz rá? :DDD
Ekv. 26-al nem sokra mész, még a 21mm is szűk.

(#57713) Lacy6 válasza ivcsi86 (#57710) üzenetére


Lacy6
senior tag

Sokkal többért cserélhető obis gépbe gondolkodnék.
Szerintem inkább ide tedd fel a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#57714) vond válasza ivcsi86 (#57710) üzenetére


vond
MODERÁTOR

15-ért ez lehetetlen küldetés lesz. A szokásos 26-28 milli elég sok beltérre.

Ha nem akarsz/tudsz sokat költeni, akkor keress használtan Pana FZ72-t, vagy 82-t, azok ekv. 20 milliről indulnak, és ott még az üvegük sem sötét. Van is fent aprón 70 ezerért egy másfél év garis FZ72: [link]

Használt DSLR vagy MILC + wide lencse is lehetne még, de nem tudom, van-e olyan nagylátó obi, amit meg lehet venni párezer, vagy pár tízezer forintért (szerintem nincs).

A harmadik lehetőség egy mobil. Ott sem ritka a 20 milli környéki gyújtótáv.

Vagy még panorámázhatsz is, de abban sok köszönet nem lesz ingatlanos, beltéri témákkal. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#57715) ivcsi86 válasza MrChris (#57712) üzenetére


ivcsi86
tag

Szerintem mindenki az aktuális anyagi helyzetéhez mérlegeli a lehetőségeit...
Elkezdeni ezt a szakmát nem 2 forint, nagyon sok mindent kell beszerezni és az elején mikor még nem tudja valaki, hogy mennyire lesz benne jó, nem hiszem hogy 200-300e Ft beruházással kell kezdeni.
Ezek is újan kb 50e körül mozognak ilyen adottságokkal, kezdéshez sztem elég lesz.

De köszönöm a többi hasznos infót és a tippet is (állvány , iso)

Pana felé húzok, dícsérős tesztek voltak róla.

(#57716) vond válasza ivcsi86 (#57715) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tiszta hülye vagyok. :D Egy akciókamera kell neked. :K Na ott aztán van látószög, és némelyikük képminőségben sem olyan szörnyű. Főleg, ha leméretezed, és egy kicsit megdolgozod a képeket. SJCAM-eket pl. már lehet kapni 20-30 környékén is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#57717) ivcsi86 válasza vond (#57714) üzenetére


ivcsi86
tag

Nagyon komoly gép a maga 20mm-ével, tuti jó képet csinál.
Ez lesz a következő szint, amire lépek majd. Ilyen áron nem láttam másik gépet ekkora látószöggel.
Akciókamera: ilyen nem jutott volna eszembe, megnézem milyen lehetőségek rejlenek benne.
Kösz a tippet

[ Szerkesztve ]

(#57718) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Nézegettem a pana tz100-at, és ez a mondat megfogott: "Fényképezzen most, fókuszáljon később!
Képzelje el, milyen lenne, ha a fényképezés után is meghatározhatná, mi legyen pontosan a fókuszban. A Panasonic DMC-TZ100 utólagos fókuszálási funkciója éppen ezt a szabadságot kínálja Önnek. Csak kapja le a jelenetet, nézze meg a képet, és érintse meg a fényképnek azt a részét, amelyet ki szeretne élesíteni."

Ez autómata módban is működik? És ha igen, azt, hogy képzeljem el?

(#57719) vond válasza Permet Elek (#57718) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az FZ300-ban is van ilyen funkció, bár még nem használtam.

Úgy tudom, lényegében csinál egy 4K videót, amin végighúzza a fókuszt a közelponttól a távpontig, aztán te később ezekből a 4K fotókból (képkockákból) válogathatsz, és kimentheted azokat, amikre szükséged van.

Biztos vannak korlátai is a cuccnak, pl. hogy milyen módokban, és mihez, meg hogyan férsz hozzá. Nem tudom, utána kell nézni. Panasonic post focus néven keresgélj. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#57720) philoxenia válasza Permet Elek (#57718) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]
Gondolom azért nem lehet túl gyors.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57721) maxika2004 válasza vond (#57714) üzenetére


maxika2004
őstag

70 ért van Pana FZ200 a t-com nál új... !

(#57722) vond válasza maxika2004 (#57721) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó is az (továbbra is). :K De itt most a minél nagyobb látószög a cél. Az FZ200 meg 25 milliről indul, ami nekem még okés, de beltéri ingatlanfotózáshoz azért szélesebb kéne. Ezt a legolcsóbban talán egy viszonylag vállalható fotókat készítő akciókamerával lehet elérni.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#57723) #91073280 válasza maxika2004 (#57721) üzenetére


#91073280
törölt tag

Kínai?

(#57724) kovisoft válasza #91073280 (#57723) üzenetére


kovisoft
őstag

Nyilván kínai, egy ideje már Kínában készülnek(-tek) az FZ200-ak.

Szerk:
Egyébként ezen az oldalon (az oldal közepe tájától) valaki összehasonlítja a japán és kínai FZ200-at. Ő lát némi különbséget a képminőségben, én ezt nem annyira látom.

[ Szerkesztve ]

(#57725) #91073280 válasza vond (#57722) üzenetére


#91073280
törölt tag

FZ72? 20-ról indul és ott még F2.8. Esetleg valami amire lehet előtétlencsét rakni.

(#57724) kovisoft
A minimális fehéregyensúly-eltérésen kívül (a japán épp jobban kékbe húz amit nem szeretek) nem nagyon látok különbséget. Jobb, kalibrált monitoron is megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

(#57726) vond válasza #91073280 (#57725) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az előzmény megvolt? Nem hiszem. :N Kicsit olvass vissza.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#57727) kovisoft válasza #91073280 (#57725) üzenetére


kovisoft
őstag

Még a japán vs. kínai FZ200 témához: olvastam olyan véleményt is, aki szintén kipróbált egy japán és egy kínai változatot, és ő meg a japánt látta picit zajosabbnak. Szerintem itt inkább csak a gyártási minőségbeli szórásról van szó, ami megmutatkozhatna akár két japán vagy két kínai gép összehasonlításakor is.

(#57728) maxika2004 válasza #91073280 (#57723) üzenetére


maxika2004
őstag

igen... :Y :O

mikor megláttam , majd hanyattestem!
de legalább majd passzol hozzá a kinai akksi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57729) maxika2004 válasza kovisoft (#57727) üzenetére


maxika2004
őstag

hát remélem neked van igazad :-)

(#57730) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Szerintetek egy pana TZ100-al mennyire járok rosszul? Illetve megéri e az árát (170e) ?

[ Szerkesztve ]

(#57731) philoxenia válasza Permet Elek (#57730) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt Neked kell tudnod, hogy megéri-e...
Tud olyat amit pl. az LX7 vagy a TZ70 nem tud. Ha ezekre szükséged van, megéri. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57732) kovisoft válasza Permet Elek (#57730) üzenetére


kovisoft
őstag

A TZ100 előnye más hasonló árú 1" szenzoros géphez képest a kompakt méret melletti 10x zoom. Ezzel együtt jár ugyanakkor az optika gyengébb fényereje. Ha nincs szükséged a nagyobb zoomra, és fontosabb, hogy fényerős optikád legyen, akkor inkább egy RX100 (III vagy IV), LX15, LX100, vagy. más hasonló géppel jobban jársz. Ha zoom fontosabb (pl. sokat videózol), akkor TZ100.

(#57733) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Autón fényképeznék jpegbe. Kirándulás,tájkép. Ma néztem egy rx100 m4-et, a sonyba, de nem értek hozzá. Szeretek zoomolni. Volt egy samsung wb700-am, meg voltam vele elégedve, de eljárt felette az idő, és tényleg nem tudom mi lenne a jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#57734) scarabaeus válasza Permet Elek (#57733) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Autón fényképeznék jpegbe. Kirándulás,tájkép."
Bocs, első olvasásra egy szafari jutott az eszembe :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#57735) philoxenia válasza scarabaeus (#57734) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem meg egy autós kamera...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57736) kovisoft válasza Permet Elek (#57733) üzenetére


kovisoft
őstag

Gondold át, hogy előreláthatólag mi zavarna jobban, melyik eset fordulna elő gyakrabban:
Javarészt szabadtéri felvételeket készítesz nappali fényben, és idegesít, hogy nem tudsz rázoomolni egy távoli objektumra. Vagy pedig sokat fényképezel beltérben és/vagy szürkületben/sötétben, és idegesít, hogy bemozdulnak vagy zajosak lesznek a képeid.

(#57737) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Azt jól láttam, hogy nincs többmezős autofocus a sony rx sorozatban? Pana ezzel hogy áll?

(#57738) zotyi85


zotyi85
tag

Sziasztok!

50 körül keresek új kompakt fényképezőgépet, egy SONY CyberShot DSC-H300-at néztem ki
Jó választás lehet? Ha nem, akkor tudtok mást ajánlani?

Előre is köszi!

ASUS TUF GAMING B460M PLUS, INTEL i5 10400F, BE QUIET PURE ROCK, SAMSUNG 970 EVO PLUS 500GB M.2, 2x8GB KINGSTON 2666 C16, ASUS RX 6600XT 8GB, COOLER MASTER MASTERBOX MB311L, ASUS ROG STRIX 650G, REDRAGON KUMARA, A4TECH BLOODY

(#57739) Noda10


Noda10
tag

Sziasztok!

Eddig az okostelefonokat használtuk fotózásra, de - mint gondolom itt mindenkinél - eljött a pont, hogy szeretnénk már erre egy dedikált eszközt. Ismeretünk nincs sok ezen a területen, és kíváncsiak vagyunk a véleményetekre.

Hol/mire használnánk? Leginkább nyaralások, utazások alkalmával, semmi profizmus, semmi művészi hajlam. Sima családi képek gyakorlatilag.

Fontos szempont, hogy akkumulátoros legyen, nem szeretnénk elemekkel szórakozni.

Ha lehet, belső memóriája is legyen, de természetesen egy memóriakártya-szükséglet nem lesz vis major.

Árban 50-60 ezer forint közötti gépet keresünk.

Mivel nincsenek túl speciális igényeink, ezért gondolom egyik nagy márka gépeiben sem csalódnánk, de talán abban tudtuk leginkább segíteni, hogy ár/érték arányban mi a legjobb.

Ezt néztük ki jelenleg (nem belső memóriás), jó választás lenne-e:

Canon Powershot sx620 HS

Előre is köszönöm a segítséget.

(#57740) philoxenia válasza Noda10 (#57739) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazság szerint ezek a gépek a zoom és a dedikált gombok, azaz a fotózási kényelem szempontjából tudnak jelenleg többet, mint egy jobb, fotózásra is fejlesztett telefon.
Ha kicsivel több pénzt szántok rá, a Panasonic TZ 70 jobb választás lenne, ha a méret belefér, akkor a talán legjobb ár/érték aránnyal a Panasonic FZ200 jelentkezik jelenleg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57741) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Megrendeltem a pana tz100-at. Remélem jól döntöttem.

(#57746) Tin_Shield válasza PuMbA (#57744) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én is így gondolom, de azt azért hozzátenném 1"-on az f8 már elégé a diffrakciós határ körül van, ha nincs konkrét cél, pl."napcsillagok", akkor nem érdemes jobban zárni.

(#57745) lorant68

Nem érdemes az FZ1000-rel összehasonlítani, ahogy az LX15-tel sem, másról szól a TZ sorozat, ez egy "Travel Zoom" gép, ebben a kategóriában jelenleg a legjobb. Neked nem erre van szükséged, másnak meg igen, mindenki el tudja dönteni, mi a fontos neki és miben enged, virágozzék minden virág. Nyilván kompromisszumos, de végső soron minden fotós eszköz az, ha mindenkinek ugyanaz a gép lefedné az igényét akkor elég lenne egy gyártó és egy géptípus.

[ Szerkesztve ]

(#57749) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Nem akartam bridget venni, pedig az fz1000-let volna a nyerő. Fontos volt, hogy csak előkapom a zsebemből, és kattintgatok. Majd eldől, hogy megbánom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.