Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) philoxenia válasza Ciccuka (#57900) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát pedig az annál kisebb gépek már gyakorlatilag használhatatlanul kicsik...
Amúgy a Canonnál inkább kisebb, mint nagyobb...[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57902) kovisoft válasza philoxenia (#57899) üzenetére


kovisoft
őstag

Mivel a kérdező a 60 ezres kategóriában keres gépet, és itt lett mellékesen megemlítve 100 ezerért az RX100, ezért természetesen ez még a Mark I. Ennél nyilván egyértelműen jobb az LX100, de kb. kétszer annyiba is kerül. De félve írom már ezt is le, mert a végén megkapom, hogy szerintem az RX100 rossz gép. :P

(#57898) Permet Elek: Ha jól emlékszem, a vakus képeid (is?) voltak túl zajosak. Sajnos sok gép csinálja azt, hogy vakuzáskor automata módban ugyanúgy az egekbe tolja az ISO-t, mintha nem is lenne vaku. Gondolom azért, hogy a háttér is kellően világos legyen. Nálunk a családban van kompakt, bridge, DSLR is, de mind ezt műveli. Ilyenkor azt tudod tenni, hogy limitálod az ISO-t (de némelyik gép intelligens auto módban ezt a limitet is figyelmen kívül hagyja). Végső megoldás a limitált vagy fix ISO és a manuális mód lehet.

(#57903) PuMbA válasza Ciccuka (#57900) üzenetére


PuMbA
titán

Már a TZ70-et sem egyszerű kezelni a kis mérete miatt, de az tény, hogy a Canon-okon nagyobb gombok vannak és általában a Canon gépek a legkönnyebben kezelhetőek, szóval Panát, akkor ne válassz :)

[ Szerkesztve ]

(#57904) Ciccuka válasza PuMbA (#57903) üzenetére


Ciccuka
veterán

Panasonic, Nikon, Canon kompakt gépeket használtam eddig. Canon Ixus 285 HS lenne talán méretileg a legmegfelelőbb, de tisztában vagyok, hogy komoly kompromisszummal jár összességében. Szempontok:
- 10x optikai zoom már megfelelő általános használatra
- jó képminőségivel villogjon és ne a Megapixel-ekkel
- bármikor elő lehessen venni
- viszonylag strapabíró legyen
- éjszakai kép is értékelhető legyen
- a felugró vaku zavaró
- könnyű használat

Canon PowerShot SX230 HS véleményem szerint kiváló gép volt (40-ért újan), de úgy tűnik mostanában nincsenek olyan jó vételek, mint korábban. Ez a használt tökéletes lett volna így utólag belegondolva.

285 kistestvéréről találtam ezt a tesztet:
Canon Ixus 275 HS Review

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#57905) philoxenia válasza Ciccuka (#57904) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mire használnád a képeket, illetve milyen témát fotóznál?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57906) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Édesnanyámnak karácsonyra szeretnék egy fényképezőgépet vásárolni, teljesen általános, amolyan "dokumentálás" jelleggel.

Kompakt gépeknél mondjuk 50-60k-ig van valamilyen ajánlott gyártó / modell? Fuji vonalat preferálom, én egy X-T2-t használok pár objektívvel, de neki bőven egy elég egy nagy kijelző kompakt.

Alapvető cél, h minél egyértelműbb, minél egyszerűbb legyen a kezelése.

Köszönet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#57907) philoxenia válasza runner 125 (#57906) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Volt Fuji kompaktom, pont a kezelése volt bonyolult. Kezelésre szerintem legbarátibb a Pana

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57908) #91073280 válasza runner 125 (#57906) üzenetére


#91073280
törölt tag

Xperia sorozat valamelyik olcsóbb tagja.

(#57909) philoxenia válasza #91073280 (#57908) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Idősebb korosztálynak(ugye én is :D ) jobb a fényképezőgép. A kukucska nekem fontos például, a dedikált gombok is. P9-em van, de csak muszájból fotózok vele, vagy ha azonnal küldöm...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57911) #91073280 válasza philoxenia (#57909) üzenetére


#91073280
törölt tag

Kukucskát nem kapsz 50-ért. Az Xperia Z1, Z2, Z3 szenzora 1/2.3"-es. Van dedikált gombja, F2-es fényerő, nem nagyon kapni jobb kompaktot ennyiért.

P9-ben a long expo tetszene https://robinwong.blogspot.hu/2016/08/kuala-lumpur-after-sundown-with-huawei.html de 90-ért már van kompakt ami tud ennyit optikai stabbal, zoommal. Viszont nem lehet vele telefonálni. :)

(#57915) Ciccuka válasza philoxenia (#57905) üzenetére


Ciccuka
veterán

Tájképek és makrófotók (virág, természet, állatok, stb.).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#57917) philoxenia válasza Ciccuka (#57915) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyakorlatilag akkor nem jársz vele jobban, mint egy jobb fotós mobillal. A zoomot alig használnád ki. Amit az optikán nyersz egy mobillal szemben, azt elveszíted támogatásban, processzorerőben, kijelzőben.
Tesztjelleggel készült fotó P9-el, ami nem is drága már.
TZ 70 ugyanott ugyanakkor.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57918) Ciccuka válasza philoxenia (#57917) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egy régebbi 3 megapixel-es Canon-al (3x optikai zoom) is jobb képet készítek, mint amit egy (50e közötti) telefon tud.

A linkelt képeket így nem lehet összehasonlítani (vagyis nem szabad) ugyanis nem eredeti valójukban raktad fel (a csökkentett felbontás miatt részletek vesztek el, ugye 1249x937).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#57919) PuMbA válasza Ciccuka (#57918) üzenetére


PuMbA
titán

Jobb felső sarok -> Letöltés és megkapod a teljes méretet (4000x3000) :)

[ Szerkesztve ]

(#57920) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Canon PowerShot SX130 IS gépet használtam egy időben, de nem volt ideális a hordozhatósági szempontokat figyelembe véve. A jelenlegi felhozatal véleményem szerintem legalább 25%-al túl van árazva és úgy tűnik az elmúlt évek alatt nem történtek komoly érdemi fejlesztések.

PuMbA :R
Panasonic Lumix DMC-TZ70 (akkor ez a gép így kilőve :U)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#57921) PuMbA válasza Ciccuka (#57920) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel a TZ70 a legjobb képminőségű kompakt 1/2,3" szenzoros gép, ezért akkor már csak a 100k és feletti gépek játszanak 1"-es szenzorral :) Vagy olcsóbb telefon....

[ Szerkesztve ]

(#57922) Ciccuka válasza PuMbA (#57921) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ennek ellenére mégse sikerült vele jó tájképet készíteni a valóságban. Nem minden az optika!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#57923) PuMbA válasza Ciccuka (#57922) üzenetére


PuMbA
titán

TZ70-nek nincs annyira jó optikája, mint ahogy a legtöbb kompaktnak, a kis hely miatt :) A nagy zoom még rá is tesz egy lapáttal, mert egy nagy zoom objektív sosem csinál olyan éles képet, mint egy fix, főként a képeken látható wide állásban, hacsak nem 200k fölötti objektívről beszélünk.

Az is a telefon oldalára billentette a mérleget, mert valamiért a TZ70 160-as ISO-t választott automatán, a telefon pedig 50-est és emiatt zajosabb lett a TZ70 képe.

[ Szerkesztve ]

(#57924) philoxenia válasza Ciccuka (#57922) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a kompaktok rosszak, hanem a telefonok lettek nagyon jók az utóbbi években.
A kompaktoknak vannak előnyeik természetesen, tudok olyan képet, ahol agyonveri a telefont, de alapból amire Neked kell nem jobbak a kisszenzoros kompaktok. Alapkép a telefonnal. mellette a harmincszoros zoommal ugyanazok a tartályok.
A telefonok szoftveres támogatása nagyságrenddel jobb, azonkívül sok olyan feature elérhető közvetlenül, ami kompaktoknál csak letöltés után és még utána sem az igazi...
Ez nem tájkép, csak kattintottam egyet, hogy ezzel a géppel is legyen onnan képem. Alapvetően a K10D-vel fényképezek még mindig. Azonban a legkevesebb tudással és legkevesebb fáradsággal most telefonnal fotózhatsz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57925) kovisoft válasza Ciccuka (#57922) üzenetére


kovisoft
őstag

Márpedig ha adva van két majdnem egyforma szenzor, akkor a különbség mégiscsak elsősorban az optika számlájára írható. Azzal, hogy "10x optikai zoom már megfelelő", eléggé megkötöd a kezed optikai minőség terén, amikor az átlag zoomok max 3-4x-esek, és még azok is általában gyengébbek és sötétebbek a fixeknél. A mobilokban meg fényerős fixek vannak.

(#57926) #91073280 válasza PuMbA (#57923) üzenetére


#91073280
törölt tag

Úgy vettem észre, hogy TZ70-en csak RAW-ból érdemes hívni, erős a zajszűrés a JPEG-ben.

(#57927) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok,

Hozzátok szeretnék fordulni mert fényképezőgépet keresek.
Amit fontos tudni:

-Jelenleg iPhone7pluszt használok és az összes instagram fotóm ezzel készült viszont úgy érzem, hogy portré módban habár nagyot lépett szintben az iphone de azért vannak hiányosságai.
-Tekerések közben sajnos több esetben is lassan fókuszált az i7plusz.
-Jövőre egy Transalpok túrát tervezek (1700km,50.000 szinttel és 30 hágóval) aminek a végén szeretnék egy fotókból álló albumot (talán könyvet) szerkeszteni így a képminőség fontos lenne.
-A fényképezőgépet magammal vinném tekerések alkalmával.

Ismerőseim szerint Sony Cyber-Shot DSC-RX100 lenne a megfelelő választás.
Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#57928) Tin_Shield válasza Daniel Alves (#57927) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jó az RX100, de nem mindegy melyik, van belőle 5 variáns. Én mk3-tól felfelé gondolkodnék ha belefér, sokkal jobb az optika. Ugyanezzel az 1"-os szenzorral (és körülbelüli képminőséggel) van néhány alternatíva: Canon G7XmkII, G5X, Panasonic LX15. 1"-tól nagyobb szenzorral a Panasonic LX100 is nagyon jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#57929) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Rendeltem egy sony RX100-at. Próba szerencse. 90e a media markt-ban.

(#57930) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Létezik fotós-beárazó topik? Ha nincs, mennyit érhet szerintetek egy nagyon keveset használt Panasonic LX7, patika állapotban, dobozában, tartozékaival, papírjaival?
Köszönöm!

(#57931) Permet Elek válasza liszi70 (#57930) üzenetére


Permet Elek
senior tag

[link]

65-ért hírdette az egyik kolléga az övét, de panaszkodott,hogy pang a piac.

(#57932) kovisoft válasza Permet Elek (#57929) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha a kereted megvolt rá (a TZ100-ból gondolom, hogy igen), akkor talán jobban jártál volna egy RX100 Mark III-mal. Egyrészt végig fényerős az optikája, másrészt tágabb a nagylátószöge (24 mm vs. 28 mm ekv.), ami beltérben jól jöhet, valamint kihajtható (dönthető) a kijelzője.

(#57933) asdf_ válasza Permet Elek (#57931) üzenetére


asdf_
veterán

Hat igen, nekem lassan fel ev alatt nem ment el az xz-2 (jo, elmehetett volna, de az erdeklodovel nem tudtuk megoldani a szemelyest, az eloreutalastol meg fazott). Lehet, hogy en is az akkor inkabb mar megtartom klubban fogok kikotni.

[ Szerkesztve ]

(#57934) Permet Elek válasza kovisoft (#57932) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Lecsúsztam az m4-ről 200-ért. Így nem akartam már sokat költeni.

Benti képekkel meg vagyok elégedve. Iso 200 vakuval este. Makro gáz. Kültérit majd holnap kipróbálom.

(#57935) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Most adtam el a Panasonic LUMIX DMC-FZ72 gépemet fél év után, mert nem tetszettek a képek amiket készített lakáson belül (sok kép életlen volt enyhén homályos illetve sok kép fátyolos volt). A szabadtéri képek között is voltak amikbe nem kevés hiba volt. Előtte egy Fujifilm FinePix S200 EXR volt és az szebb képeket készített ezt cseréltem le a Panára de megbántam.
Most venni szeretnék egy gépet 70 max 75e ft-ért. Esetleg a Pana FZ 200 jobb választás lehet az előző Panánál? Vagy inkább nézelődjek belépő DSLR (100-120e ft ig)?

Köszi a választ!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#57936) scarabaeus válasza dewil666 (#57935) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha a beltér tényező, akkor ezek a kompaktok, ekkora szenzorral, nem jó választások, nem oda valók. Most egy fényerősebb objektívet F2,8-ra tekerve csináltam egy kis fénymérést idehaza, egyik helyiségben ISO 400, a másikban ISO 1600 kellett az 1/30 mp-hez (ami szerintem a minimum, ha emberek vannak a képen, vegyük úgy, nyugodt, ülő emberek, nem szaladgálók)*.
Persze, ha a beltéri képek statikus képek, akkor a már szinte minden gépbe beépített, gyors sorozatból összesítve zajt szűrő kézi éjszakai módok, vagy akár állvány is megtenné, de gondolom, nem ez az általános.

* Szerk.: És itt még sima esti világítás ment, elképzelhető, hogy mire lehetett volna számítani egy születésnapon, ahol csak az ünnepelt esetleg még/már elég kevés számú gyertyája világít (jó, ott eleve direkt alul is exponál az ember, de akkor is):

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#57937) dewil666 válasza scarabaeus (#57936) üzenetére


dewil666
őstag

Akkor milyen gép ajánlott? Beltéri, kültéri család/táj fotózásra?
Nagy optikai zoom nem fontos csak éles jó képeket akarok készíteni.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#57938) kovisoft válasza dewil666 (#57937) üzenetére


kovisoft
őstag

Az 1/2.3"-nél mindenképpen nagyobb szenzor kellene, és minél fényerősebb optika, de ez újonnan nem fog beleférni a 75 ezerbe. Ha fel tudsz menni 90 ezerig, akkor kompaktból az imént említett Sony RX100 lehet egy jó vétel az 1"-es szenzorával és az f/1.8-as kezdő fényerejével. Esetleg egy MILC (pl. Sony a5000), de ez már 100 ezer fölött lesz, és ebben az árban csak gyengébb fényerejű kitobival kapod meg, cserébe nagyobb lesz a szenzora. Ugyanez igaz a DSLR-ekre is.

(#57940) liszi70 válasza Permet Elek (#57931) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!

(#57939) lorant68 Neked is köszi! Megkérdezem a linkelt topikban, de ha tényleg csak 35-40, akkor eszemben sincs eladni. Ennyiért megközelítőleg sem kapni ilyen fényerejű és képminőségű gépet, mint az LX7.

Igazából nincs kihasználva nálam az LX7 tudása, ezért fordult meg a fejemben az eladás. Lehet, hogy ellennék egy komolytalanabb géppel is, de nem akarok nagyon alámenni minőségben. Mi válthatná ki szerintetek, ami jóval olcsóbb, de azért vállalható képminőséget nyújt?

[ Szerkesztve ]

(#57941) Permet Elek válasza liszi70 (#57940) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Mostani új felhozatalból semmi. Siralom ami van a piacon. Tartsd meg az LX7-et.

(#57942) kovisoft válasza liszi70 (#57940) üzenetére


kovisoft
őstag

Egyetértek Permet Elekkel, ne cseréld le, mert ezen az áron semmi értelmeset nem kapsz.

(#57945) asdf_ válasza csuf (#57944) üzenetére


asdf_
veterán

En nem egeszen ertek ezzel egyet. Szerintem nem az hatarozza meg az arat, hogy mennyiert vette az ember, hanem az, hogy most, hasonlo kepessegu gepet ujan mennyiert tud venni. Es akkor ott vagyunk ,hogy van az fz200 kisebb szenzorral es sotetebb obival 100-ert, a nagyszenszorosak, amik tenylegesen jobbak, azok meg mar nyalogatjak/tul is lepik a ket kilot. 40-ert ujonnan meg egy 1/2.33-as f sotet szappantartot kapsz, azt visitva korberohogi egy lx7 barmikor.

és azt is el kell fogadni, hogy a mai világban bármely technológia és bármely technológiai eszköz iszonyú gyorsan avul és veszít az értékéből...

Az avul resszel sem ertek egyet. Semmi lenyeges technikai ize nem tortent az lx7 megjelenese ota abban a kategoriaban, az a gep pont ugyanolyan jo most, mint akkor. Nem jelent meg feleakkora gep, hatszor vilagosabb obi, negyed fenyben erzekenyebb szenzor.

En sokkal inkabb abban latom az erdeklodes hianyat, hogy az emberek halal igenytelenek, es meg -ezt azt hiszem irtam mar itt- kulfoldi nyaralason is kepesek egy kozepes mobillal lovoldozni, aminel mar a thumbnail kepnel latszik, hogy jajjistenem, nemhogy amikor raklikkelek. Elvannak azzal, hogy szembefenynel kodos a kep, mert csesztek letorolni az optika elott azuveget (vagy eppen este csikot huz a lampa fenye emiatt), elvannak, hogy sotetben bemozdult, elvannak hogy a feheregyensuly neha annyira el van maszva, hogy bodulet, hogy egy mosott fos a mogotte levo fa, vagy az elotte levo fu, es amugyis, egy vagyont (max 100 ezer Ft) koltott a mobiljara, hat nem fog o meg egy vagyont kiadni fenykepezogepre, amikor a mobilja is tok jo kepeket csinal... (egy a gond, nem jokat, csak o ezt nem latja, igy igenye sincs jobbra)

(#57946) philoxenia válasza asdf_ (#57945) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A használt gépre nincs garancia, azért félnek tőle. Az LX7 hány expóra van "hitelesítve"?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57950) asdf_ válasza philoxenia (#57946) üzenetére


asdf_
veterán

Tekintve, hogy exponalaskor csak a rekesz ugrik be a megfelelo allasba, es ennyiben ki is merult a tortenet, semmi mas mozgo nincs benne, kb. orok elet+1 nap.
A ki- bekapcsolaskor az objektivet ki- es bebujtato mechanika tudd benne meghalni nagyon sok hasznalat utan, az akksipocok letorni, vagy barom modon hasznalva az usb csatlakozot lehet benne tonkretenni, de utobbiakhoz mar tenni kell. Meg le lehet meg ejteni. Ezek lehetnek a halal utjai, nem az exposzam (amit egy e shutteres gepnel lenyegeben ertelme sincs szamolni).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.