Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!

Manjaro KDE alatt van valamilyen GUI-s opció a görgősebesség változtatására? Libinputos bűvészkedést már találtam, csak gondoltam hátha van valami beginner-friendly módszer is erre :)

Illetve az általam használt MS fontok között való turkálás között találtam rá erre a - nem túlzottan - rejtett Windows mottóra Win10 alatt, bocs ha ez már lejárt lemez :)

(#67752) anorche1 válasza ussseal (#67751) üzenetére


anorche1
őstag

Az egesz rendszerben akarod modositani, vagy csak egy adott alkalmazasban, mondjuk chrome, vagy firefox? Utobbikra van megoldas, elobbit passz.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#67753) ussseal válasza anorche1 (#67752) üzenetére


ussseal
tag

Legjobb lenne rendszerszinten, de ha más nem, akkor marad a libinput. (A görgőklikkes autoscroll is kicsit érvágás volt, hogy csak Firefoxban tudtam működésre bírni. Apróságnak tűnik, de ez az egyik legnagyobb funkció, ami még hiányzik kicsit a Win után :) )

[ Szerkesztve ]

(#67754) Rimuru válasza ussseal (#67753) üzenetére


Rimuru
veterán

KDE-ben mindent be lehet allitani, a scroll nincs ott? @CPT.Pirk?

A görgőklikkes autoscroll is kicsit érvágás volt - szerintem is erthetetlen hogy chromium miert csak windowson tamogatja (kiegeszito van ra, pl [link] )

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#67755) ussseal válasza Rimuru (#67754) üzenetére


ussseal
tag

Igen, köszi, nekem is fura volt, hogy annyi minden testre szabható alapból, az egérnél meg pár alapbeállítás van csak.

FF-ben autoscrollhoz nem kell szerencsére még kieg sem, a beállításokból alapból tudja. Csak globális beállítást nem találtam rá, ami szerkesztőkben, readerekben, stb. is elérhetővé tenné.

(#67756) Rimuru válasza ussseal (#67755) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy arra van egy logikus magyarazat arra hogy miert nincs ilyen mindenhol. pl szovegszerkeszto.
X alatt 3 fajta kijeloles/vagolap letezik, ebbol most a primary a lenyeg, ha kijelolsz egy szoveget akkor ide kerul es pl az eger kozepso gombjaval (de lehet shift+insert is) be tudod illeszteni (igen, nem kell ctrl+c/v - ez a harmadik fajta egyszeruen csak clipboard-kent hivva :D), igy mar "foglalt" a mouse3.
Wayland alatt mar mas a helyzet, ott az adott wm/de fejleszton mulik hogy implemental-e ilyesmit, pl sway alatt mar benne van ez a mukodes is -nagyon helyesen mert hasznos-.

Vigyázat, csalok!

(#67757) Gyick


Gyick
őstag

Hali!

Kubuntu 19.04-nen meg lehet valahogy oldani hogy ha minimalizálok egy ablakot akkor ne eltünjön és a sarokra menve lehessen csak előhozni hanem egyszerüen letenni a tálcára a programinditó mellé mint a windowsban?

(#67758) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok tudnátok nekem egy linket dobni ahonnan ubuntu mint-hez skineket, icon-t tudnák letölteni?
Testreszabás.

Remélem van android emulátor linux-ra, windows alatt a NOX-t használtam?

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#67759) ussseal válasza Rimuru (#67756) üzenetére


ussseal
tag

Igen, Arch és Manjaro fórumokon is ahogy láttam pont ezt vetették fel erre a kérdésre, hogy "foglalt" már a mouse3, emiatt fel sem merül ezt a funkciót globálisan behozni a disztrókba :)

(#67760) ubyegon2 válasza ooszi (#67758) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

sudo add-apt-repository ppa:noobslab/themes
sudo add-apt-repository ppa:noobslab/icons

Régebben a noobslab oldalán volt sok jó téma és ikonpakk, de ahogy nézem, egyre kevesebb van. A felső két sorban lévő PPA-kat terminalban add hozzá a tárolókhoz, majd

sudo apt update frissítési parancs és utána az itt lévő témákat, ikonokat fel tudod tenni.

https://www.noobslab.com/p/themes-icons.html

további ikonok:
https://www.fossmint.com/best-linux-icon-themes/
https://www.mate-look.org/browse/cat/132/

Ahol írnak külön verziókat is, azt figyelned kell, mert sok esetben nem kompatibilisek a régebbi ikonok, témák az új kiadású disztrókkal.

[ Szerkesztve ]

(#67761) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#67760) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ami lemaradt....

Ha nagyon emulálni akarsz, akkor nemrég elkészült az Android-x86 Linuxra.

(#67762) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Van egy linux szerver, ami internet felé csatol egy belső hálót (old school tűzfal), és azon szeretném logolni, hogy melyik belső hálózati IP mennyi forgalmat generált internet felé (küldött / fogadott). Van arra kiforrott alkalmazás, vagy külön írni kell egyet?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#67763) Rimuru válasza coco2 (#67762) üzenetére


Rimuru
veterán

Van sok ilyen, pl vnstat.

Vigyázat, csalok!

(#67764) urandom0 válasza Frawly (#67023) üzenetére


urandom0
aktív tag

Bocd... de a kifejezés amit keresel :P :

REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power" /V HiberbootEnabled /T REG_dWORD /D 0 /F

Vagy egyszerűen csak ennyi, de ez kikapcsolja a hibernálást is:

powercfg /H off

(#67765) gentlemann02


gentlemann02
tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne ,hogy tudnátok e abban segíteni ,hogy valahogy működésre bírjam manjaro 18.0.4 xfce- en a LoL-t lutris fent van , Wine fent van el is indul a Lol de mikor elindulna a mecs állandó újracsatlakozás van ,már több verzióval próbálkoztam ,de egyik sem megy. Youtube videókban próbáltam megoldást találni sikertelenül. A konfigom egy Amd A8-7600 8gb rammal jelenleg Mesa driver van fent. Ezen az apun szeretném futtatni. S lenne még egy olyan kérdésem ,hogy Antergost érdemes feltenni még fél éve volt fent 3-4 hónapig használtam és nagyon tetszett. Tudom ,hogy sajnos megszűnt a disztró de érdemes még használni? Válaszotokat előre is köszönöm.

Optimus 2x; Nexus 4; OnePlus One; Xiaomi Mi8, Xiaomi Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9T Pro, Poco X3 Pro

(#67766) lev258 válasza gentlemann02 (#67765) üzenetére


lev258
veterán

A Lutris honlapja szerint már legalább pár hete gond van vele (nem tudom, előtte hogy muzsikált). Szóval nem mi fogjuk megoldani.
Ha szeretnéd, használhatod az Antergos-t. Viszont idővel számítani lehet a frissítések hiányára és akár rendszerproblémákra is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#67767) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna egy galaxy s6 telefonom.
Szeretném usb kapcsolaton keresztül kimenteni a fotókat rólla a pc-m re.
Fogalmam nincs miért de a fájlkezelő igen megszenved vele. Windows alatt is több másodpercig vagy esetleg percig lesem a csíkot mire befrissíti.
Linux alatt meg a nemo teljesen kifagy.
Tudtok valami programot vagy megoldást ajánlani?

Linux Mint 19.1 Cinnamon

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#67768) Dave™ válasza hódmaci (#67767) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gsconnect, vezeték nélkül megy (Play store-ból kelleni fog a KDE connect hozzá).

[ Szerkesztve ]

(#67769) BoB válasza lev258 (#67766) üzenetére


BoB
veterán

"Ha szeretnéd, használhatod az Antergos-t. Viszont idővel számítani lehet a frissítések hiányára és akár rendszerproblémákra is."

Nem kell számítani rá, mivel az Antergos gyakorlatilag egy Arch telepítő. Egyetlen saját repót adtak hozzá pár programmal, amit a legutolsó frissítés kivesz. Gyakorlatilag egy sima Arch marad belőle. De ezt írták is a közleményben. Továbbra is használható gond nélkül.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#67770) sh4d0w válasza hódmaci (#67767) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Wifin felszinkronizálod Google Photos-ba, majd letöltöd a gépre.

https://www.coreinfinity.tech

(#67771) hódmaci válasza sh4d0w (#67770) üzenetére


hódmaci
senior tag

Ott nincs minőség romlás?

Dave
Kipróbálom, köszönöm

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#67772) sh4d0w válasza hódmaci (#67771) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Választható: minõség, korlátozott tárhellyel, vagy minõségromlás korlátlannal.

https://www.coreinfinity.tech

(#67773) hódmaci válasza sh4d0w (#67772) üzenetére


hódmaci
senior tag

Megkeresem. Köszönöm, kipróbálom ezt is. :)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#67774) ubyegon2 válasza hódmaci (#67773) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem is elég lassan kezeli a képeket telóról, sajnos ez ilyen, lassú memó RAM, ROM van a telódon. :P
Ha már online módszerek, akkor a Playben az AirDroid is egy nagyszerű online android/PC fájlkezelő.

A másik ajánlott a KDE connect felrakása miatt kicsit......

(amúgy Xiaomi-t simán kezeli Mint 19.1 Cinnamon, Samut nem)

***********************************************************

Ha már KDE szóba került.....valaki tud egy működő módszert a Mint 19.1 KDE-sítésére? A Kubuntu-s PPA-val éppen sikerült, de az ablakkezelés nem túl jó, mintha valami kezelőgombok nélküli WM lenne. :F

[ Szerkesztve ]

(#67775) Cyrin válasza hódmaci (#67767) üzenetére


Cyrin
addikt

Próbáld ki a rapid photo downloader-t. Többen javasolták erre a problémára fórumokban. Én még nem próbáltam, de a gond nálam is fennáll.
Benne van a szoftverközpontban.

(#67776) coco2 válasza hódmaci (#67767) üzenetére


coco2
őstag

Feltöltöd google drive-ra a fotókat. 15 giga tárhely minden androidon ingyen van. Ha betelne, letöltöd, amit feltöltöttél, törölsz, van újra szabad hely. Google drive-ról másolhatod tovább bárhova. Windows alá is.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#67777) Dave™ válasza ubyegon2 (#67774) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mi a baj a KDE connecttel? Azt csak a telefonra telepíted, a Gsconnect megy a Linuxra, szóval nem kell megszentségteleníteni vagy ilyesmi... ;]

(#67778) csixy válasza lev258 (#67766) üzenetére


csixy
addikt

Az antergos telepítő már a végelgyengülés előtt is el-el szállt repo problémák miatt. A régi telepítésekből is kivakarta magát. Most már az arcolinux jobb választás.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#67779) ubyegon2 válasza Dave™ (#67777) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Dehogy van nekem bajom a KDE connect-tel, legfeljebb jóval egyszerúbbnek gondoltam az Airdroid-ot, konkrétan Linuxra semmit nem kell telepíteni, főleg emiatt. ;] A Connect az sokkal multibb, ez az Airdroid csak egy mezei fájlkezelő böngészőből, a mobilra kell csak felrakni az Appot.
(még a Sharp okosTV-n is ott vigyorgott minap a Connect.....) :N

No de.....hogyan tudok felrakni olyan csomagot KDE-re, amivel a Rendszerbeállítások egy gyüjtőablakban vannak, mert a launcherben ott vannak külön-külön, de nem biztos, hogy minden fenn van, például a touchpad beállítót most raktam fel külön.

Ja igen, sikerült végül KDE-síteni a Mint 19.1-et, a PPA-nál nem a backport-os Kubuntu-t kellett alkalmazni.....

csixy

Az Antergos-ról már anno is említettem neked, hogy valami nagy gáz van vele. Konkrétan nálam mindent eltüntetett a HP SSD-jéről....no de ott a Manjaro, Chakra meg tucatnyi hasonló klón. Az ArchMerge(D) meg a kisöccse kicsit túl van bonyolítva, mire kisillabizálod, mi a fenét kéne letöltened.... :Y

[ Szerkesztve ]

(#67780) hódmaci válasza Dave™ (#67768) üzenetére


hódmaci
senior tag

Ezt a Gsconnect-et hogyan is kell feltennem a linuxra?
mert a szoftverkezelőben nem lelem.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#67781) Dave™ válasza hódmaci (#67780) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez egy gnome shell extension, böngészőből, vagy a gnome softwareből is lehet.

(#67782) cigam válasza hódmaci (#67767) üzenetére


cigam
félisten

MTP módban is próbáltad?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#67783) hódmaci válasza Dave™ (#67781) üzenetére


hódmaci
senior tag

Megvan :)

cigam

Azt hogyan kell?

Közben megtaláltam. Ott a nyerő megoldás. :)
"Képek átvitele" -re kellett állítani.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#67784) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#67779) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

systemsetting

Az alábbi kérdés gyüjtőablakos részére fenti egy szó volt a válasz Synapticban: (azért néha KDE-ben is vannak pofon egyszerű megoldások)

No de.....hogyan tudok felrakni olyan csomagot KDE-re, amivel a Rendszerbeállítások egy gyüjtőablakban vannak, mert a launcherben ott vannak külön-külön, de nem biztos, hogy minden fenn van, például a touchpad beállítót most raktam fel külön.

Egyszóval Mint 19.1-re is teljesen jól múködő KDE-t lehet varázsolni, ugyanaz, mint amikor még volt KDE kiadása a Mint-nek. Sajna a különböző leírások alapján nem ment, de a nagy része ezek alapján jött össze, a többit a Synapticban keresgélve meg lehet találni hamar.

[ Szerkesztve ]

(#67785) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

A képernyővédőnek, hibernálásnak nem lehet egyedi jelszót állítani?
Felhasználói okokból szeretném.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#67786) Frawly válasza urandom0 (#67764) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, így 700 hsz.-szel visszamenőleg nem kell kisegíteni, kösz. A jó kifejezést használtam rá (Gyorsindítás, Fast boot, ezek rá a hivatalos elnevezések), és a létező legegyszerűbb módszert mutattam be a kikapcsolására. Valóban kicsit bonyolult így leírva, mert jól eldugták, arról nem tehetek, hogy nincs egyszerűbb.

Valóban lehet registry hack-kel is, amit írtál, de ha valaki nem tudja mit csinál, elcseszi a registry szerkesztését, akkor működőképtelenre barmolhatja el a rendszert.

Működik powercfg-s módszer is, de az letiltja a hibernálást is, amire adott esetben szüksége lehet valakinek.

A MS helyében én készítenék erre két scriptet, amit fastbooton és fatbootoff-nak neveznék el, és elég lenne ezt rendszergazdai joggal parancssorban futtatni.

Ebben a gyorsindításos baromságban már nagy tapasztalatom van, engem is szopatott meg néhányszor, meg fórumokon is gyakran előjön. Főleg azért, mert ha valaki ki is kapcsolja, nagy évfordulós update-ek szeretik sunyi módon visszakapcsolni.

(#67787) urandom0 válasza Frawly (#67786) üzenetére


urandom0
aktív tag

Csak megakadt a szemem azon, hogy azt írtad, parancssorból nem lehet kilőni a fastbootot. De, ki lehet. :)

(#67788) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Ha adott egy Ubuntu 19.04 amit Windows 10 mellé telepítettem és így nem hoztam létre neki külön uefi partíciót, akkor hogy tudok az ubuntu helyére más rendszert telepíteni?

Telepítés során, ha teljesen különálló HDD-n van, akkor csak az én hülyeségem miatt érheti bántódás az adat partíció tartalmát, igaz? Vagy célszerű a telepítés idejére leválasztani a gépről?

Illetve milyen KDE rendszer ajánlott, ha a stabilitást is szeretem, de a félévenkénti frissítés is jól jön? A Kubuntu nem jön nálam szóba, mert túl sok negatív tapasztalatom volt vele korábban, amit itt is végigszenvedtek páran velem :DDD . A Manjaro jó választás lehet?

Továbbá még az lenne a kérdésem, hogy akkor az a metódus, hogy csak a telepítőben kiválasztom a Windows mellé telepítést és hagyom, hogy annak az UEFI partícióját használja, akkor nem lehet többször olyan jellegű problémám, hogy a Grub egyszercsak megadja magát, igaz? Azaz ilyen esetben nem kell külön boot/uefi partíciót létrehozni, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#67789) CPT.Pirk válasza leviske (#67788) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha elhagyom a Chakrát mostanában, mert ott most manpower hiány van, akkor Manjaro KDE lesz felrakva. De ott nem féléves, hanem sűrűbb frissítéseket fogsz kapni. (és pont ez a jó benne)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67790) Dave™ válasza leviske (#67788) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem két rendszer van, ami szóba jöhet: a KDE Neon és a Manjaro. Előbbi esetén előny, hogy Ubuntu alapú, annak minden előnyével, és a KDE csomagok rolling rendszerben frissülnek, már emiatt is sokkal jobb, mint a Kubuntu. Plusz ez gyakorlatilag egy fejlesztői "disztribúció" (valójában nem az), ennél közelebb semmi sincs a KDE csapatához. Stabilitásról olvasni jót meg rosszat is, nem használtam még, így nem tudok erről nyilatkozni.

A Manjaro KDE teljesen más alapokon nyugszik, ott az alap egy Arch Linux, amihez a Manjaronak saját tárolói vannak, némi extra késleltetéssel a biztonság érdekében (teljesen rolling, az Archhoz képest akár 2-3 hét plusz tesztelési időszak). Az AUR ugyanúgy hozzáférhető, és van pár Manjaro specifikus extra is (Kernel telepítő, HW konfiguráló, TLP csomagok alapból stb.) Ezt a rendszert használom már harmadik éve több eszközön is, semmi gondom vele.

[ Szerkesztve ]

(#67791) cigam válasza leviske (#67788) üzenetére


cigam
félisten

Fedora KDE spin-nek is adhatnál egy esélyt. Friss csomagokat kapsz, de még nem rolling.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#67792) leviske válasza CPT.Pirk (#67789) üzenetére


leviske
veterán

+ Dave™: Meggyőztetek. :D Elvileg a telepítés során ő frissíteni fogja a grubot is igaz? Illetve itt is az az ideális módszer, ha nem hozok létre külön boot/uefi partíciót, hanem hagyom hogy felpakolja magát a Windows mellé, igaz? Úgy néz ki a rendszer, hogy van a Windows 10 egy 240GB-os ssd-n, amin ott az UEFI partíciója, amit létrehozott; van egy 525GB-os ssd, amin a linux van és van egy 1TB-os, adatoknak fenntartott partíció (ext4).

(#67791) cigam: A Fedorával az a gondom, hogy számomra elég hardcore-nak hat. Nem tudom mennyi segítséget találnék emberi nyelvezeten megfogalmazva. Ráadásul a csapat azért ott eléggé Gnome központú, nem hiszem, hogy sok erőforrás menne a KDE alapú felületbe. Én meg a neon után elég kényesen veszem, ha a KDE "csak van" a rendszeren.

A Fedorát egyszer notin tervezem kipróbálni majd a Gnome társaságában.

(#67793) Dave™ válasza leviske (#67792) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudom, sosem használtam dual bootot, amikor váltottam végleg magam mögött hagytam a Windowst (illetve VM-ben nagy ritkán használok, de ennyi). A rollinggal nincs semmi baj egyébként, Manjaron 3 tierből lehet választani, a stable elég konzervatív. Van egy gép amin féléves kihagyásokkal frissítek csak, annak sincs semmi baja. Kiváló rendszer szerintem.

(#67794) urandom0 válasza leviske (#67788) üzenetére


urandom0
aktív tag

KDE: az Opensuse is szóba jöhet, szvsz stabilitásban, bugmentességben sokkal jobban áll, mint bármelyik Ubuntu vagy annak származéka.

(#67795) Frawly válasza urandom0 (#67787) üzenetére


Frawly
veterán

Már pedig nem lehet úgy kilőni, hogy csak a fastbootot lövöd ki. Vagy registry hack kell hozzá, vagy egy olyan egysoros parancs, ami mást is kilő.

De egyébként általánosságban értettem, hogy egy csomó eldugott GUI-s beállításhoz kéne a MS-nak csinálnia egysoros parancssori megoldást, amit csak a felhasználó beillesztene, lefuttatna, és nem kéne a 300. fül 500. almenüjének, külön aktiválós eldugott részében beállításokat keresni, egy nagy kazal screenshot alapján. Régen én sem hittem el, de ma már tudom: a terminálos, parancssori, billentyűzetes megoldások mindig hatékonyabbak és gyorsabbak. Nagyon kevés kivétel van, amikor nem, pl. rajzolóprogramok, vagy pl. ha egy listáról random jelölünk be elemeket egy művelethez, na abban az egeres, GUI-s megoldások a jobbak. Meg persze játékok, pl. fps lövöldözözés, tps játékok, meg minden, ahol célozni kell, oda szintén jobb az egér.

(#67796) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sziasztok!

Letöltöttem a Zorin OS 15-öst, szívesen megismerkednék vele. A gépben levő eszközöket nem szívesen bolygatnám, így két kérdésem van.
1. USB 3-as dokkolóban lévő SSD-re telepíthető?
2. A gépben lévő SSD-ket, HDD-t nem babrálja, mint a Windows telepítő?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67797) ubyegon2 válasza Vakegérke (#67796) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Elégé megújult a Zorin, de szinte senki nem használja itt, viszont ahogy látom 4 változatban is letölthető.

A megismerkedéshez nem találod elegendőnek, ha csak live-ban próbálod ki?
A kérdéseidre a válasz: elméletileg telepíthető külső eszközre is és nem nyúl a többi meghajtódhoz, de ez bizony kizárólag userfüggő, ugyanis te fogod a telepítő particionáló részében kijelölni, mi hová menjen. ;) (az automatikus particionálás kizárva ez esetben)

Ez az Install help nagyon kemény....kb annyit ér, hogy aki meg tudja rutinból csinálni a telepítést, az megcsinálja, de.....szóval először inkább próbáld ki pendrive-ról live módban. Ebből a helpből az azért látszik, hogy nem mindegy milyen VGA van a gépedben.

(#67798) urandom0 válasza Frawly (#67795) üzenetére


urandom0
aktív tag

A registry hack szvsz ugyanolyan valid megoldás, mint bármely más parancs.
PS-ből is működik egyébként:

Set-ItemProperty -Path "HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power" -Name HiberbootEnabled -Value 0

És igazából nem sok olyan beállítás van (ha van egyáltalán), amit ne tudnál parancssorból módosítani. Végső soron mindenre ott a registry hack, de sok beállításra már van kulturáltabb módszer, amire nincs, arra pedig folyamatosan készül. Windows Server Core és IoT core esetén komplett szervereket és kiszolgálókat üzemeltetnek úgy, hogy nincs GUI.

(#67799) Vakegérke válasza ubyegon2 (#67797) üzenetére


Vakegérke
veterán

Először is köszönöm a választ. :)

Core változatot töltöttem le. Live módban már meg is lestem, szimpatikus. Épp ezért szeretném élesben is megtapasztalni, hogy milyen.
Most pedig nekiugrok a help-nek, aztán ha elakadnék, majd sikítok. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67800) ubyegon2 válasza Vakegérke (#67799) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! :)

Az a help meg egy nulla, mint említettem, az ilyen disztrókat kerülik is sokan, az Ultimate verziót megveszed, ahhoz van support, amúgy meg bakfitty. Gyakorlatilag a telepítés kezdőképével végződik a help! :(

A particionáláshoz a fórumukban van egy használható leírás viszont.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.