Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67601) gregory91 válasza Geripapa (#67600) üzenetére


gregory91
senior tag

Próbálj egy recovery módot.
Az a sejtésem hogy a fájlrendszer sérült, és egy "fsck"-t fog futtatni.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#67602) Frawly válasza RaZroX (#67597) üzenetére


Frawly
veterán

Csak egy jótanács: ne PS-osítsd a GIMP-et. Használt GIMP-ként, tanuld meg az alapértelmezett felületét használni. Pont ezt a hibát szokták véteni a kezdő linuxosok is, hogy windowsosítják a Linuxot.

(#67603) Geripapa válasza gregory91 (#67601) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Ez a recovery mód nem egyenlö a systemback egy korábbi mentésének visszaállitásával?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#67604) CPT.Pirk válasza Geripapa (#67603) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, a kernelhez mindig tartozik egy recovery indítási lehetőség is. A grub menüben látod is, azt hiszem "advanced options for..." néven szokott lenni. Abba bemész és akkor már látni fogod.

Per pillanat a journalból nem látszik olyan hiba, ami miatt nem indulna el. Van elég szabad helyed azon a partíción?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67605) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Újra frissült a grub (már az én gépemen) és újra összehalta magát a rendszer. Akárhányszor hagynám az alaplapnak, hogy a grubot töltse be, kapok egy "Minimal BASH like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. [...]" üzenetet.

Próbálkoztam a yannubuntu-féle helyreállítással live-on keresztül, de nem történt semmi változás. A rendszer újratelepítésen kívül létezik erre megoldás? Illetve milyen varázsigét kell elmormolni ahhoz, hogy ez ne következzen be minden 3. hónapban? Le kell tiltani a grub frissítéseket, vagy mi?

(#67606) CPT.Pirk válasza leviske (#67605) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit használsz? Milyen dualboot rendszer? A téma összefoglalóban lévő grub telepítési megoldást azt próbáltad?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67607) leviske válasza CPT.Pirk (#67606) üzenetére


leviske
veterán

KDE neon. Windows 10 a másik rendszer amihez nem nyúltam az elmúlt hetekben, miközben a linux rendszer napi használatban van. Próbáltam, azt kapom, hogy nem találja az EFI könyvtárat, pedig ott van a boot könyvtárban a grub mellett.

(#67608) csixy válasza leviske (#67607) üzenetére


csixy
addikt

Az EFI partíció csatolva van és a csatolási pontja /boot/efi ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#67609) Geripapa válasza CPT.Pirk (#67604) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Köszi a segítséget...a home könyvtár tele volt, bár nem tudom mivel telt meg... Töröltem belőle és indult a rendszer...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#67610) CPT.Pirk válasza Geripapa (#67609) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem csak te jártál így, velem is előfordult már ez. :))

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67611) leviske válasza csixy (#67608) üzenetére


leviske
veterán

Köszi, az nem volt. Most a külön boot partíció be van csatolva /boot név alá, a grub telepítés le is zajlik elvileg probléma mentesen, viszont a továbbiakban is tökéletesen ugyanazt kapom újraindításnál. :F

(#67612) csixy


csixy
addikt

67611 lewiske:

UEFI esetén ha grubos a telepítés akkor az oké , hogy van /boot partíció, de viszont a Windows által megcsinált EFI partíciót /boot/efi kellett volna formázás nélkül csatolni.

https://wiki.debian.org/GrubEFIReinstall

előfordul mostanában egyre gyakrabban, hogy a sudo update-grub nem működik, hanem helyette ez az eredeti parancs igen:
sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#67613) gregory91 válasza leviske (#67605) üzenetére


gregory91
senior tag

Akkor indítsd el manuálisan a rendszered. :D
Valahogy így:

find --set-root= /vmlinuz

Megkapod a partició azonosítóját(hd0,0 vagy hd0,1 és társai) majd a továbbiakban ezt a "jelölést" használod.
uuid (partició-azonosító) <<<<<<< igen a zárójel is fontos

Ezzel meg is kaptad az uuid-jét a particiódnak,hogy erre miért van szükség? Ezért:

kernel (partició-azonosító)/vmlinuz root=UUID=uuid azonosítója
initrd (partició-azonosító)/initrd.img
boot

Ha valamiért nem indulna el akkor próbáld meg másik kernel/initram verzióval ezt pedig a

ls (partició-azonosító)/boot/(CODE) paranccsal tudod megkeresni.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#67614) gregory91 válasza gregory91 (#67613) üzenetére


gregory91
senior tag

Most látom hogy az utolsó sornál rosszul zártam le a tag-et,de szerencsére a fórummotor orvosolta helyettem a bakit..... :R

Mégannyit hogy miután ezen módszerrel sikerült elindítani a rendszert, érdemes megpróbálni a update-grub vagy grub-mkconfig-ot futtatni.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#67615) Bici


Bici
félisten

Bye-bye Antergos. [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67616) Cyrin válasza Bici (#67615) üzenetére


Cyrin
addikt

Annyira rolling volt, hogy legurult a térképről...:D

(#67617) Bici válasza Cyrin (#67616) üzenetére


Bici
félisten

:DDD

Az Arch és a Manjaro között nem sok hely volt neki.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67618) Bici


Bici
félisten

Na, ha már itt vagyok.

Általánosságban van valami trükk, hogy miként lehet helyretenni a hang kimeneteket?
Sehol nem szól semmi. Van 3db audio eszközöm: HDMI, integrált, és egy SB Livehangkártya.
akármit állítok, nem jön hang ki egyiken sem.
Rádugtam egy USB DAC-ot, amelynek egyik oldala szólt csak.
Másik linux disztrón minden hangeszköz hibátlanul műxik.
Pulseaudio fent van, nincs semmi sem mute-olva.

Valami beállításra gyanaxom.

Kössz előre is a helpet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67619) CPT.Pirk válasza Bici (#67618) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Először egy aplay -l kimenetet szeretnénk látni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67620) Bici válasza CPT.Pirk (#67619) üzenetére


Bici
félisten

$ aplay -l
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: HDMI [HDA ATI HDMI], device 3: HDMI 0 [HDMI 0]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 1: Generic [HD-Audio Generic], device 0: ALC887-VD Analog [ALC887-VD Analog]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 1: Generic [HD-Audio Generic], device 1: ALC887-VD Digital [ALC887-VD Digital]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 2: Live [SB Live! Value [CT4830]], device 0: emu10k1 [ADC Capture/Standard PCM Playback]
Subdevices: 32/32
Subdevice #0: subdevice #0
Subdevice #1: subdevice #1
Subdevice #2: subdevice #2
Subdevice #3: subdevice #3
Subdevice #4: subdevice #4
Subdevice #5: subdevice #5
Subdevice #6: subdevice #6
Subdevice #7: subdevice #7
Subdevice #8: subdevice #8
Subdevice #9: subdevice #9
Subdevice #10: subdevice #10
Subdevice #11: subdevice #11
Subdevice #12: subdevice #12
Subdevice #13: subdevice #13
Subdevice #14: subdevice #14
Subdevice #15: subdevice #15
Subdevice #16: subdevice #16
Subdevice #17: subdevice #17
Subdevice #18: subdevice #18
Subdevice #19: subdevice #19
Subdevice #20: subdevice #20
Subdevice #21: subdevice #21
Subdevice #22: subdevice #22
Subdevice #23: subdevice #23
Subdevice #24: subdevice #24
Subdevice #25: subdevice #25
Subdevice #26: subdevice #26
Subdevice #27: subdevice #27
Subdevice #28: subdevice #28
Subdevice #29: subdevice #29
Subdevice #30: subdevice #30
Subdevice #31: subdevice #31
card 2: Live [SB Live! Value [CT4830]], device 2: emu10k1 efx [Multichannel Capture/PT Playback]
Subdevices: 8/8
Subdevice #0: subdevice #0
Subdevice #1: subdevice #1
Subdevice #2: subdevice #2
Subdevice #3: subdevice #3
Subdevice #4: subdevice #4
Subdevice #5: subdevice #5
Subdevice #6: subdevice #6
Subdevice #7: subdevice #7
card 2: Live [SB Live! Value [CT4830]], device 3: emu10k1 [Multichannel Playback]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67621) Frawly válasza Bici (#67617) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, az igaz, hogy van egy csomó másik Arch-klón. Bár azért csodálkozok, mert az Antergos elég népszerű volt, arról nem hittem volna, hogy ilyen hirtelen áll bele a földbe.

(#67622) csixy válasza Frawly (#67621) üzenetére


csixy
addikt

Kár érte! Nekem jó volt.
A búcsúlevelet olvasva a jelenlegi installokat nem kell letúrogatni, mert egy frisítéssel az Antergos kikotorja magát az installációból és marad egy Archom Aurral.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#67623) CPT.Pirk válasza Bici (#67620) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt találtam hasonló problémát: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=292938&p=1626331

Amúgy érdekes a problémád, Creative cuccokkal sosem volt gondom Linux alatt, mindegyik Creative kártyám ment bárminemű beavatkozás nélkül.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67624) Bici válasza CPT.Pirk (#67623) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, elolvasom.

Nem csak a creative kari gázos, hanem az alaplapi sem megy (a hdmi-t nem tudom kipróbálni).
Valami általános audio para van nálam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67625) CPT.Pirk válasza Bici (#67624) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyébként már nem emlékszem, milyen disztrót használsz?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67626) Bici válasza CPT.Pirk (#67625) üzenetére


Bici
félisten

Ez a probléma most Solus-on jön.
Soha semmi gondom nem volt még hanggal ezen a gépen más disztrókkal.
Viszont a solus előnyei miatt nem akarok váltani.
Inkább meg szeretném oldani valahogy. :B
Valami mixer, vagy kimenet kiosztási configra gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67627) Bici válasza Bici (#67626) üzenetére


Bici
félisten

Ismét az Arch wiki segített: #Muted audio device

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67628) anorche1


anorche1
őstag

Valahogy meg lehet tudni, hogy egy adott jegyzeket melyik program hozta letre?
A home konyvtaramban mindig csinal valami egy System Volume Information jegyzeket, ami tok ures. Ilyen jegyzek ntfs fajlrendszerek szokott lenni, de en ext4 -et hasznalok :F

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#67629) Frawly válasza csixy (#67622) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, az Arch-klónoknál elég a pacman.conf-ban a tárolókat átállítanod, egyszer befrissíted, és pure Archod lesz.

(#67630) Frawly válasza Bici (#67627) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, ezt mindannyian beszoptuk legalább egyszer. Az Alsa, Pulseaudio alapértelmezésben lenémítja a fő kimenetet. Meg ne mondd, hogy miért szivatnak ezzel mindenkit, mindenki azt hiszi, hogy elromlott a hangkártyája, meg a Linux nem kezeli. Közben meg csak egy idióta default config miatt szív mindenki feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#67631) Bici válasza Frawly (#67630) üzenetére


Bici
félisten

Azért jó ezekbe belefutni, mert így jobban megismeri az emberfia a rendszerét. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67632) Frawly válasza Bici (#67631) üzenetére


Frawly
veterán

Ez ráadásul egy disztrófüggetlen szopás, nem csak Soluson, de Debian/Ubuntu, Arch, Gentoo, stb. vonalon is ez az alapértelmezés. Valami alsás hülye kitalálta ezt, azóta mindenki ezzel szív, főleg aki először fut bele. Szerintem még BSD-ken is így van.

(#67633) CPT.Pirk válasza Frawly (#67632) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sosem hallottam erről. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67634) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Barátnőm gépe egy régi 2 magos alap kis Intel 2GB RAM-mal és HDD-vel. Kicseréltem benne a HDD-t és újra akartam rakni a Win 7-et, de annyira elcseszték az updatet, hogy egyszerűen kiégtem. Ajánlották a fórumon is és ismerősi körben a Linuxot, mint alternatívát.
Netezésre, bankolásra, dokumentumok szerkesztésére használja a gépet, esetleg néha megnéz egy filmet, tehát VLC, Libreoffice/Openoffice és hasonló programokkal tökéletesen elvan.

Tudtok ajánlani olyan Linux verziót és UI-t, ami Windows szerű, egyszerű, és alacsony erőforrásigénye van?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#67635) Frawly válasza CPT.Pirk (#67633) üzenetére


Frawly
veterán

Majd belefutsz. Kész DE-s disztrókon lehet, hogy nem érzékeled, mert ott a disztrósok ráadják a hangerőt, mielőtt az .iso-t készítik.

De ha valami minimál disztróra frissen húzol fel Alsa-t, Pulseaudio-t, akkor tuti tapasztalni fogod te is, hogy nincs hang. Vagyis van, csak 0 hangerőn.

(#67636) CPT.Pirk válasza Redneck (#67634) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Linux Mint Xfce - itt egy rövid videó róla, nézz bele: [https://www.youtube.com/watch?v=-MM74dmcSe4], szerintem de-facto azt adja amit keresel.
-ha a proci tudja a 64 bitet, akkor a 64 bites kiadást próbáld ki.

Frawly: melyik szinten csinálják ezt? Alsa vagy Pulse?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67637) Redneck válasza CPT.Pirk (#67636) üzenetére


Redneck
veterán

Haver is az XFCE-t ajánlotta. Akkor a videóban az UI az a Mint névre hallgat?

Szerk:
Azt írta (persze csak egy vélemény), hogy neki is volt anno Mint-je, de egy korábbi verzióban még keyloggert is talált. Ez most minimum meglepett, azt hittem Linuxon nincs ilyesmi. :Y
Pont olyannak kéne a gép, aki nem érteni akar hozzá, hanem használni.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#67638) Frawly válasza CPT.Pirk (#67636) üzenetére


Frawly
veterán

Én úgy tudom, hogy az Alsának ezek a default beállításai, de elképzelhető mégis tévedek, és a Pulseaudio csinálja. Könnyen orvosolható, de erre gondol mindenki a legkevésbé, mikor először belefut. Még az sem baj, hogy némítják, de akkor telepítéskor ha más nem, vagy első bootkor legyen egy figyelmeztető üzenet, hogy le van némítva az elsődleges hangeszközön az elsődleges kimenet.

(#67639) CPT.Pirk válasza Redneck (#67637) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, a Linux Mint a disztribúció (ami az Ubuntu csomagjaiból épül, szóval eléggé elterjedt cucc), annak van Cinnamon, Mate és XFCE kiadása, ezek az UI-k. Az XFCE UI, vagy pontosabban asztali környezet (DE) a legkevésbé erőforrás igényes és egyben eléggé hasonlít mindenben a Win7 elrendezésére.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67640) Frawly válasza Redneck (#67637) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, régen volt egy biztonsági katyvasz, hogy feltörték a Mint oldalát. De ilyen csak egyszer fordult elő, azt is kb. 1 napon belül javították. Amúgy használható disztró.

A Cinnamon felületet is kipróbálhatjátok, de annak a 2 GB RAM, meg a „alap kis” Intel lehet soványka lesz. De ha min. egy normálisabb C2D-ról vagy erősebbről van szó, 4 GB RAM-mal, annak mehet bármi. Azért ajánlották az Xfce-t, az soványabb, mégis Windowshoz hasonló hagyományos desktop felület. Esetleg egy Lubuntut is meg lehet próbálni. Esetleg Manjaro Mate.

A Gnome3 soványabb UI, de az meg nagyon Mac-es, táblagépes felület, az Windows után meredek, meg túl minimalista lesz.

[ Szerkesztve ]

(#67641) CPT.Pirk válasza Frawly (#67640) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Gnome3-as Pop! os lassabban futott a gyenge x86-os tabletemen, mint a Mint Cinnamon. :D Igaz most tervezem azt is lecserélni Manjaro Xfce-re, miután berágtam a pulseaudio miatt. A másik Linuxos topicban elsírtam a bánatomat. :)
Amúgy egész használható egy a Gnome3 felület, csak hát szokni kell de nagyon. Főleg egy fasza KDE után. :)

Egyébként a Mint weboldalát hekkelték meg egy alkalommal, hogy a letöltés link egy másik szerver, backdoorral ellátott isojára mutasson. https://blog.linuxmint.com/?p=2994

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67642) Redneck


Redneck
veterán

Köszi a tippeket! Hétfőig átnézem őket, és kitalálom melyik UI lenne a jó, erre a régi kis gépre. Cimborám valami olyanról beszélt hogy simán fél GB RAM-ba bele fog férni az OS. Ez a megoldás tetszene, nem akarok RAM-ot vadászni hozzá.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#67643) CPT.Pirk válasza Redneck (#67642) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Belefér persze, még a nagyobbak is elvannak 500MB körül, de számíts rá, hogy egy Facebook megnyitása után már a böngésző önmagában többet fogyaszt ramból, mint az egész disztró. :)

Az XFCE és az LXDE / LXQT inkább azért érdekes, mert a MB-beli méretre is kisebbek, és egy HDD-s gépen ez sokat tud számítani.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67644) Redneck válasza CPT.Pirk (#67643) üzenetére


Redneck
veterán

Nincs ezzel gond, de egyszerre úgyis csak 1-2 weboldalt tud nézegetni a lassú proci mellett. :DDD
Nálam jelenleg 560MB-ot eszik az Opera böngésző, Facebook és ph! van megnyitva, igaz ez Win10. Ha innen nézem, bele kell férnie abba a 2GB RAM-ba.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#67645) Cyrin válasza CPT.Pirk (#67641) üzenetére


Cyrin
addikt

Gnome 3 nagyon fasza a nappali nagy tv-re kötött gépen, de munkára nem kéne, arra XFCE kell.

(#67646) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valami nekem nem kerek.
Van egy Via C3-am, ami Nehemiah architektúra. A Debian nemrég dobta az i386-ból a Samuel 2-ig a Via támogatást, de akkor a Nehemiah-n nem kéne működnie?
Gondoltam cserélem a router hardvert a home szerverem alatt valami x86-ra, de akkor nem :S

@Cyrin : Én Gnome3-on dolgozok, a KDE-t nem szeretik...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67647) Cyrin válasza hcl (#67646) üzenetére


Cyrin
addikt

gnome 3 nál az az érzésem, hogy mindíg egy kattintással több kell ugyanahhoz az eredményhez, azonkívül az a kevés butított funkció is hol itt hol ott van eldugva...

(#67648) CPT.Pirk válasza hcl (#67646) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Te dolgozol a gépen, vagy mások?

Nekem rendkívül szokatlan, hogy a háttérben nyitva lévő programok eléréséhez a tevékenységekbe be kell menni. Persze "letisztult" meg minden, csak az értelmét nem látom. :N (persze alt+tabot ismerem)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67649) hcl válasza CPT.Pirk (#67648) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@Cyrin : Nekem nem... Megszoktam, katt-katt-katt, teszi a dolgát. Az XFCE nekem nagyon fapad (pár kollega használja, illetve a nyúzós gépemen is ez van).
Hogy kevés a funkció - nekem minden megvan, ami más ablakkezelőkben kell, max. máshol. Ilyesmi meg nem szokott csak úgy kézre esni, mindent tanulni kell.

@Cpt. Pirk : Én :D
Nemtom, nekem ami nyitva van, az a tálcán látszik. Tevékenységek...? (Nálam angol...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67650) Cyrin válasza CPT.Pirk (#67648) üzenetére


Cyrin
addikt

Na erről beszéltem, a plusz egy kattintás...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.