Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) hódmaci válasza lev258 (#67849) üzenetére


hódmaci
senior tag

Első nekifutásra: Variety
:R

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#67852) subset válasza CPT.Pirk (#67832) üzenetére


subset
senior tag

...hát igen, tud valamit a chrome, de jó lenne nem jobban lemaradni, bízom benne hogy legalább nem mélyül a szakadék

Használj Te is szabad szoftvert !

(#67853) sh4d0w válasza ooszi (#67850) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Linux only vagy Windows is?

https://www.coreinfinity.tech

(#67854) Frawly válasza ubyegon2 (#67810) üzenetére


Frawly
veterán

Látod ezt nem tudom. De ha ezen is tényleg Mac-es felület van, akkor nem ajánlom, érdemesebb helyette Mintet próbálni. Persze amúgy is érdemesebb Minttel kezdeni, mint Zorinnal.

(#67819) colomb2: én nem érzékeltem változást a Sway 1.1-gyel az 1.0 után. Max. csak kevesebb GPU errort logol az Intel IGP-vel, de a működésben nem érzek semmi különbséget. Sem nem gyorsabb, sem nem stabilabb, sem nem instabilabb. Annyi, hogy a swaybg-t külön alkalmazásként adják ki.

Most találtam magamnak egy új Wayland felületet: Velox. Még nem raktam fel, csak szemezek vele, elvileg dwm/xmonad-klón.

[ Szerkesztve ]

(#67855) Frawly válasza hódmaci (#67845) üzenetére


Frawly
veterán

Ezeket a háttérképes oldalakat ajánlom, nem csak Linuxra, hanem mindenféle OS-hez, meg telóhoz, táblagéphez is:
wallpaperscraft.com
wall.alphacoders.com
interfacelift.com

De lehet szemezgetni olyan oldalakról is, mint a deviantart.com, unsplash.com, stb.. Ezek nem wallpaper oldalak, de tematikus is kereshetők, és sok olyan kép van, ami egész magas felbontásban is használható háttérképnek.

Én nem szoktam erre szoftveres megoldást, a legtöbb asztali környezet Linuxon tudja, hogy ha előre kézzel letöltöd azt a csokor képet, amit szeretnél váltogatni, beleteszed egy mappába, akkor onnan váltogatják neked a háttérképeket diavetítésszerűen. A KDE pl. tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#67856) Rimuru válasza Frawly (#67854) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem is irtak hogy gyorsabb lett, ellenben bekerultek hasznos dolgok. ;)

Vigyázat, csalok!

(#67857) lck válasza Frawly (#67855) üzenetére


lck
senior tag

Ha már itt tartunk, tudtok olyan megoldásról, hogy a KDE háttérkép cserélője a kijelölt mappából ne random, hanem szép sorban egymás után mutogassa az összes képet ?

[ Szerkesztve ]

(#67858) ubyegon2 válasza leviske (#67846) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem egy olyan disztrón, amire hivatalosan már nem elérhető a KDE, nem kapja az ember azt az élményt a KDE-től, ami alapján megtudná ítélni, hogy tetszik-e.

Szerintem meg de. Tőled is megkérdezem, mint Kapitánytól, próbáltad már? Ja hogy nem.....értem. :D

Még kifejezetten olyan KDE-s disztrók is vannak, amik alkalmatlanok a KDE élmény átadására (pl Kubuntu, szerintem).

Ez így marhaság. Nálad a Neon jobban működik a stabil Ubuntu alapra húzott teszteletlen új plasma csomagokkal, de ettől még egy normál gépen ugyanolyan jó lehet a Kubuntu is, mindháromnak bőven megvannak a saját marhaságai, amit a fanok persze kicsinyítenek. Ja igen, a 3. a Manjaro, ha már háromról tettem említést.

Szóval a Neon is egy Kubuntu egyébként quasi, csak jól megkevertek benne dolgokat. ;]

A Manjraro-n még túl új vagyok, hogy nyilatkozzam róla, de egyelőre ezt is jobbnak érzem, mint az alap, Gnome-os Ubuntut, minden szempontból.

Már én is unom, annyiszor leírtam, az a jó disztró és DE, amit a géped és te is készségszinten használni tudsz, ismersz és minden számodra fontos feladatot megoldasz vele.
(nem tudom használni a Szamárpingvin nevű disztrót, pedig néhány embernek az a legsuperebb....) :P

Én 6. éve Mint Cinnamont használok, sose volt vele gondom, akárhányan leírhatják, mennyire fényévekkel jobb a Manjaro.....elismerem, a legtutibb. :K Nekem megfelel a Mint. (imént kifejtettek miatt)

[ Szerkesztve ]

(#67859) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#67858) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én mivel kerültem a képbe? 1 évig Mint-en dolgoztam. :) Én csak annyit mondtam, hogy volt 1-2 tökéletlensége a Mint KDE verziójának, pár nem komoly bug.

Aztán egyszerűen túl komplikáltnak találtam a szakítás után a KDE felrakását Mint-re, azóta meg már nem ott dolgozom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67860) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#67859) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én mivel kerültem a képbe? 1 évig Mint-en dolgoztam.

Már nem tudom pontosan, de valamit írtál, gondolom arra reagáltam. ;] Tudom, hogy Mint KDE-vel dolgoztál, ebbe nem is kötöttem bele, hogy akkor mi bajod van vele.....(pedig akartam....)

Olvastam tőled meg másoktól is, mennyire komplikált azóta a Mint-re felrakni a KDE-t, most gondoltam egyet és kipróbáltam pár leírást, végül is második nekifutásra már tök egyszerű volt, de tény, hogy míg odáig eljutottam..... :N

Nekem tényleg jól fut a plasma, az addig meglévő programok is teljesen olajozottan futottak, volt olyan, hogy elfelejtettem, hogy Plasma-n vagyok és használtam a Gpartedet meg más legacy appot is. Kubuntu-desktopot nem raktam fel, így sok KDE-s progam nincs is fenn.

Az, hogy párhuzamot vontam az általad említett Mint KDE bug és a Manjaro-s iwlwifi, glibc probléma közé, szerintem természetes reakció volt tőlem, mert én ezt tapasztaltam. Tudom sokan rossz szemmel nézik, de nem fikázni akartam ezzel más KDE-s disztrót, egyszerűen ha gond van vele, azt le kell írni. Ennyi. Sose fikázok légbőlkapottan, előbbire is van legalább 20 kapcsolódó hsz, ami ezzel foglalkozik. A Manjarot is kedvelem egyébként, más tészta, hogy nem tudom használni, mert meguntam a folyamatos GRUB rendberakást a kernel panic-ja miatt.

(amúgy meg quasi PH közszereplő vagy, téged bármikor emlegethetünk) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67861) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#67860) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

PH! celeb :) . Ki se kellett hozzá vasaltatnom a zacsit... :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67862) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#67861) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ki se kellett hozzá vasaltatnom a zacsit...

Ez már nincs? A fenébe........ :P

(#67863) Frawly válasza lck (#67857) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem ez nem lehetséges a beépített háttérképkezelővel. Esetleg valami KDE plugint vagy plasmoidot letölthetsz, hátha valamelyik tud ilyesmit.

(#67864) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok!

A notebook -ban a dvd olvasó helyére raknék egy keretet, amiben egy 500GB HDD lenne.

A cél, hogy a fő lemezen, ami egy SSD szeretném a swap partíciót megszüntetni és átköltöztetni a HDD -re.
A swap mérete 8GB lenne. A HDD berakása után Live alól gparted -el lecsípek 8GB -ot a maradékot gondolom formázom ext3 -ra. Az SSD -n meg törlöm a swap -ot és hozzácsapom az alaprendszerhez.
Ezt követően elég lenne átírni az új UUID alapján az /etc/fstab -ot és az /etc/default/grup fájlt, majd mellé egy update- grub?
Ez így működőképes lenne, vagy máshogy kellene kivitelezni?
/ a rendszer egy Win10 mellett lévő Manjaro dual boot -ban /

(#67865) vgyuri válasza Laszlo733 (#67864) üzenetére


vgyuri
őstag

Swap SSD-n nagyon gyors, HDD-n viszont lassú lesz ha használja a rendszered. Biztos át akarod rakni?

(#67866) Laszlo733 válasza vgyuri (#67865) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Javítsatok ki ha tévedek, de úgy hallottam, hogy a swap tönkreteheti az SSD -t a sok írás olvasás miatt. Használok conkyt és úgy látom, hogy állandóan használja a rendszer.

(#67867) CPT.Pirk válasza Laszlo733 (#67866) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Beállítás kérdése, lehet állítani a swapinnest. Általában amíg van szabad memória, addig nem szoktak a disztrók a swaphoz nyúlni.

Amúgy meg előbb dobod el az egész gépet, minthogy elhasználódjon az ssd benne.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67868) Laszlo733 válasza CPT.Pirk (#67867) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

A gépben 4GB memória van, de 58% elhasználtság mellett is már hozzányúl a swap -hez. Ez így normális?

(#67869) sh4d0w válasza Laszlo733 (#67868) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Default swapiness 60, tehát az normális.

https://www.coreinfinity.tech

(#67870) Laszlo733 válasza sh4d0w (#67869) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Megnyugtató, köszi.

Azt nem lehet beállítani, hogy csak 85% felett nyúljon a swap -hoz?

[ Szerkesztve ]

(#67871) Rimuru válasza Laszlo733 (#67870) üzenetére


Rimuru
veterán

De, [link].

Vigyázat, csalok!

(#67872) Frawly válasza Laszlo733 (#67870) üzenetére


Frawly
veterán

De, be lehet állítani, a swappiness-t 15-ös értékre teszed:
sudo sysctl vm.swappiness=15

Kísérletezhetsz az értékével, hogy mikor jó. Azonnal életbe lép ez a beállítás, nem kell újraindítani a gépet, menet közben tudsz vele kísérletezni. Viszont újraindításkor elveszik ez a beállítás.

Ha állandósítani akarod, hogy reboot után is megmaradjon, akkor rendszergazdai jogokkal szerkeszted a /etc/sysctl.conf fájlt, abba beírod a vm.swappiness=15 sort, de ezután egyszer újra kell indítani a rendszert, hogy életbe lépjen.

4 GB RAM-hoz szerintem sok a 8 GB swap, bár felhasználástól is függ, milyen DE-t futtatsz, vagy csak WM-et, milyen alkalmazásokból hány fut egyszerre. De bővíts inkább memóriát, lementek a ramárak, kimaxolod a gépet 8-16 gigával legalább, az meg elég lesz az idők végezetéig, ahogy Billigatya mondaná, ought to be enough for anybody. Akkor nem lesz szükség swapra sem. SSD beszerzése is nagyon ajánlott, azok sem drágák már 500-as méretik, de 1 terás méretben sem vészesek már, a Linux is meghálálja, swap nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#67873) Laszlo733 válasza Frawly (#67872) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Az a helyzet hogy nincs se /etc/sysctl.conf -om és /etc/sysctl.d/99-sysctl.conf -om. Melyiket kellene létrehoznom a haszálatához? Memória bővítést meg nem tudok csinálni, mert a gép nem enged 4GB -ram-nál többet. A BIOS -ra meg nincs frissítés. Van itthon még két régebbi noti azokat sem tudtam bővíteni 2GB -ram-ról 4GB -ra, mert a "kedves" gyártók nem teszik lehetővé a memóriabővítést. Ebben a gépben 1TB -os SSD van e mellé menne az 500 -as HDD. Van még egy 1TB -os SSD is, de az általam korábban említett okok miatt lenne a HDD. Arról már nem is beszélve, hogy a DVD sima sata felületü volt, hiába a rack -ben a sata3 átalakító.

(#67874) Rimuru válasza Laszlo733 (#67873) üzenetére


Rimuru
veterán

Utobbit ajanlom letrehozni (de technikailag mind a ketto helyes lenne, csak mostanaban a ilyen xy.d/separalt-fajlok a menok).

Vigyázat, csalok!

(#67875) Laszlo733 válasza Rimuru (#67874) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Ok, így csináltam meg, így már nem nyúl hozzá a swap -hez 85% alatt. / swap: 0% 17,2MIB/3,91GiB /
Köszönöm Urak!

(#67876) leviske válasza ubyegon2 (#67858) üzenetére


leviske
veterán

"próbáltad már? Ja hogy nem.....értem."

Azt nem próbáltam, hogy olyan disztróra tegyem fel, ami nem támogatja. Viszont azt próbáltam, hogy olyan disztróra tegyem fel, ami alapértelmezetten nem azzal az ablakkezelővel jön. Ez volt az Ubuntu és borzasztóan "broken" élményt nyújtott az egész. Nem véletlenül nem próbáltam most sem szimplán az ablakkezelőt cserélni és inkább az egész Ubuntu vonaltól köszöntem el.

Abban igazad van, hogy hardver függő is, hogy kinek mi jön be. Szimplán én csak úgy tapasztaltam 3 általam kezelt gépen, hogy a Kubuntu nem nyújtja azt a KDE minőséget, mint a neon. A Kubuntut mindig csak pár napig tudtam anyám gépén, vagy a sajátomon tartani, aztán a sok felmerülő gond miatt mindig búcsúzott. Ezzel szemben a neon második nekifutásra az időnként felbukkanó grub gondoktól eltekintve tökéletesen teszi a dolgát több mint egy éve.

(#67877) ubyegon2 válasza leviske (#67876) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt nem próbáltam, hogy olyan disztróra tegyem fel, ami nem támogatja.

Olyant még én sem. ;) Alapvetően ilyen nincs, amit itt említesz, bár én nem is KDE-t raktam a Mint Cinnamonra valójában, csak plasma-t. (bár ez is sánta kicsit így.....)

Te akkor próbáltad 3 módon az Ubuntu+KDE-t, ha jól értem.

Ubuntu+KDE
Kubuntu
KDE Neon

Ez a három amúgy ugyanaz, csak részleteiben és az alaprendszer verzióiban van különbség. Már amennyire én értek hozzá.....

Akkor a fentiek közül már egyiket sem használod, ha írod, hogy felhagytál az Ubuntu vonallal? Ez nekem most nem tiszta.... :)

[ Szerkesztve ]

(#67878) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!
Thinkpad X230T-mben lévő multitouchos Wacom érintőmet szeretném linux alatt működésre bírni (Debian/Ubuntu). Működik is out of box, de a program amivel szeretném használni (MagicQ), elég érdekesen működik vele. Windows alatt ugyanezzel semmi gond nincs.
Olyan, mintha nem lenne release event, vagyis lenyomva marad minden.
Illetve, ezen kívül görgetni nem tudok vele, mindenképp kattintani akar, görgetés helyett.
libwacom, libinput csomagok telepítve.
valaki futott már bele hasonlóba?

(#67879) herdsman12


herdsman12
őstag

Újabban vezetékes kapcsolattal is használok alkalmanként egy (Sony Vaio, Linux Mint 19.x, Mate) laptopot. Felfüggesztésből visszatérve nem látja a hálózatot, csak újraindítás segít rajta.
WiFi kapcsolatot használva rendben visszacsatlakozik.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#67880) 0xmilan


0xmilan
addikt

~  xset -q
...
DPMS (Energy Star):
Standby: 0 Suspend: 0 Off: 0
DPMS is Disabled  

^ Illetve eddig 'Enabled' volt, de mindharom ertek 0.
Ennek ellenere relative hamar (~5-10 perc) elsotetul a monitor... i3 alatt, xfce-vel nem volt hasonlo.
Az alabbi parancsokkal probaltam kikapcsolni ezt az energia takarekos modot.
xset -dpms
xset dpms 0 0 0

Van barmi mas beallitas, ami ezt befolyasolhatna?

[ Szerkesztve ]

(#67881) Rimuru válasza 0xmilan (#67880) üzenetére


Rimuru
veterán

xset s off ?

Vigyázat, csalok!

(#67882) 0xmilan válasza Rimuru (#67881) üzenetére


0xmilan
addikt

$ xset -q
Screen Saver:
prefer blanking: yes allow exposures: yes
timeout: 600 cycle: 600

Itt a timeout 600-rol 0-ra valtozott, szoval koszi, ez valoszinuleg megoldja.

(#67883) ubyegon2 válasza herdsman12 (#67879) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kipróbáltam Cinnamonon HP 8570p-n vezetékkel, ugyanúgy visszakapcsolódik felnyitáskor.

itt próbáld megnézni a beállításokat:

Meg az Általános fülön is nézd meg, be van-e pipálva az Automatikus kapcsolódás sor. Az Energiagazdálkodás beállításai nem hiszem, hogy bekavarnának, de azért nézd meg azt is.

(#67884) herdsman12 válasza ubyegon2 (#67883) üzenetére


herdsman12
őstag

Automatikus kapcsolódás bejelölve, van ott egy "prioritás" sor -999 értékkel, 0-val sincs változás.
Ha csak bontom a kapcsolatot, akkor még vissza lehet kapcsolni, láthatóan aktív a név és a "Hálózat bekapcsolása" sor is. Felfüggesztés után visszakapcsolva viszont a fenti ábrán is látható inaktív sorokat látom.
Energiagazdálkodás kb ua, mint a többi gépen.
Ellenék ezzel, de csak nem normális így.

(#67885) ubyegon2 válasza herdsman12 (#67884) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

journalctl -b -1 | curl -F 'f:1=<-' ix.io
(egy böngészőbe másolandó linket kapsz kimenetként, ha még nem használtad volna)

Meg kéne nézned a fenti parancs kimenetét, mit ír arra az időre, amikor nem csatlakozik. Mivel be van kapcsolva és inaktív, akár egy service is lehet, bár ezek boot után szokták kifejteni áldásos tevékenységüket, de itt nálad is látszik, hogy valami visszatartja a network-manager-t.

Ezt is kilőheted, mert okozhat galibát, ha bootkor nem is jelentkezik nálad, nem tudom amúgy mennyire gyors a boot. Egy próbát megérne, ez a service nálam ritkán van fenn alapból, akkor is kiszedem.

Egy Ubuntu 19-x Mate van a HP-n, azzal sem tudtam produkálni, amit nálad csinál a nmanager. Az is igaz, hogy itt a fedél felhajtására nem reagál semmi, meg kell nyomnom a bekapcs gombot és akkor éled a rendszer alvásból.

[ Szerkesztve ]

(#67886) cigam válasza herdsman12 (#67884) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan milyen hálókártya van benne(Mikori driverrel)?

Nekem pl. Windows alatt sem szereti az alvást. Ébresztés után nincs hálózat. Windows alatt ki kellett kapcsolni az eszközkezelőben, hogy a rendszer kikapcsolhatja az eszközt energiamegtakarítás céljából.

Linux alatt is van hasonló kapcsoló?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#67887) Fred23


Fred23
nagyúr

Régi hobbi gépbe Radeon vagy GeForce jobb választás driver szempontjából? 2004-es low profile konfigot építek, szóval kábe ezek jöhetnek szóba: Radeon 9550 / Radeon 9600 SE, vagy FX 5200 / FX 5500. A 6200 is szóba jöhet esetleg, van belőle LP változat, és volt már belőle kész példány 2004-ben, ha minden igaz. Kapni mondjuk nem nagyon lehet.

Gondolom, a régi zárt driver nem jobb az új nyíltnál. Szóval ATI vagy NVIDIA, ha 2004-es VGA-król van szó?

[ Szerkesztve ]

(#67888) Rimuru válasza Fred23 (#67887) üzenetére


Rimuru
veterán

Regi zart drivert eselytelen lenne hasznalni.
Egyebkent azt mondanam, hogy mindegy. Ami elerheto/olcsobb/erosebb/szimpatikusabb/stb. :DDD
Donthetsz akar feature matrix alapjan: nouveau, radeon

Vigyázat, csalok!

(#67889) Fred23 válasza Rimuru (#67888) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, jók azok a linkek nagyon!

(#67890) herdsman12 válasza ubyegon2 (#67885) üzenetére


herdsman12
őstag

Nézem én, de semmit nem mond nekem.

systemctl status networkmanager-wait-online.service
Unit networkmanager-wait-online.service could not be found.

Gondolom ez ok, boot is rendben van.

(#67886) cigam

Marvell Yukon Optima 88E8059 [PCIe Gigabit Ethernet with AVB]
driver: sky2
driverversion=1.30

Még nem találkoztam ilyen kapcsolóval, de ettől még lehet valahol.
Windows 10 alatt egy pillanat alatt visszaugrik a hálózatra, ha alvásból felébresztem.

[ Szerkesztve ]

(#67891) Frawly válasza Fred23 (#67887) üzenetére


Frawly
veterán

Attól függ, hogy mennyire régi gép és mennyit szánsz rá, mire használod.

A Radeon jobb választás, az normálisan megy a nyílt radeon kernel driver (a kernel automatán betöltei) + mesa kombóval (a mesát a legtöbb disztró alapból tartalmazza). NV-t nem ajánlom.

(#67892) Apollyon válasza Fred23 (#67887) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem feltétlenül neked, csak úgy megjegyzésképp írom, hogy jelen pillanatban, ha nem kell játék vagy komolyabb 3D feladat, akkor olcsón egy inteles gép IGP-vel elég jó linux támogatottságot élvez, ráadásul sokkal hatékonyabb mint egy ezeréves diszkrét vga. Az már más kérdés hogy adatbiztonsági szempontból intel ma már kuka.

AMD-s gépem viszont jó rég még a phenom II időszakban volt, manapság az új APU-k hogy állnak linux terén, van megközelítőleg windózos 3D + gyorsítás szint?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#67893) Fred23 válasza Frawly (#67891) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hobbi célból építem, mert anno nekem ez kimaradt. (900-as Athlonról váltottam 1800+-os Athlon XP-re, aztán meg csak Celeronra futotta.) S478 + P4 3GHz, és direkt még AGP-s alaplap, mert számomra a S775 több magja, és a PCIe VGA még nem retro, nem adja azt a hangulatot, mint az előbbi. (Ettől még nagyon szeretem a 775-öt is, csak a nosztalgiázáshoz kissé fiatalnak tartom, majd 5 év múlva...)
Én is inkább vagyok a Radeon pártján, viszont azt tudom, hogy már 2010-ben, SUSE linuxon szuperül ment egy FX 5200-zal a Deus Ex, aminek most is mennie kéne majd. Mondjuk emlékeim szerint az a szuperül menés csak azt jelentette, hogy talán 800x600-ban volt vagy 35-40 fps, de nem dobott ki, nem voltak képhibák, és végig lehetett vinni a teljes játékot mentésekkel, gond nélkül. Ha ezt most minimum 720p-ben szeretném, az kihívás lesz szerintem egy Radeon 9550-nek is, ezért örülnék a lehető legerősebb 2004-es, AGP-s, és low profile kártyának (mivel ilyen gépházba került a P4-es konfig).

Apollyon:
Szeretem az Intel IGP-ket, és tudom, hogy nagyon jó velük linux alatt, de perpill egy alaplapi Intel Extreme Graphics 2-vel számolhatok, ami egyszerűen kevés még a Deus Ex (2000)-hez hasonló címekhez is, mert kábé egy FX5200 teljesítményének a felét tudja hozni. Szóval dedikált kártyát szeretnék, de korhűt, 2004-eset. :D Ráadásul low profile AGP-set.

[ Szerkesztve ]

(#67894) leviske válasza ubyegon2 (#67877) üzenetére


leviske
veterán

Igen, próbáltam az Ubuntut utólag felhegesztett KDE-vel, próbáltam a Kubuntut és próbáltam a neont. Előbbi kettő hosszútávon nem nyújtott olyan élményt, hogy napoknál tovább maradt volna a gépen. A neon anyám gépén viszont már 1+ éve fent van és nálam is bírt pár hónapot.

Nálam azért búcsúzott az Ubuntu vonal, mert a neonnál tapasztaltam gondokat a grub kapcsán (kb 3 havonta vacakolni kell vele), nálam pedig a Windows dual boot miatt az ilyesmit még kellemetlenebb is megoldani. A Windowst meg teljesen még nem tudom dobni, mert a sulis projektemnek Windows a célplatformja és néha ellenőrzöm Radeonon is (notiban nVidia van).

Szóval anyám gépén még neon van, nálam meg most Manjaro.

(#67895) aki33 válasza herdsman12 (#67879) üzenetére


aki33
csendes tag

Ez alapján meg tudod oldani:
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=234725

(#67896) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
10"~>taletet szeretnék venni,
Sorozatbará és digionline tv mene rajta.
A kérdésem, Linux teljesíthető tabletra?

(#67897) Rimuru válasza cooi11 (#67896) üzenetére


Rimuru
veterán

Van amin igen, van amin nem.
Ha van konkrét kinézet típus akkor arra rá kell keresni.

Vigyázat, csalok!

(#67898) cooi11 válasza Rimuru (#67897) üzenetére


cooi11
senior tag

Segítséget szeretnék kérni!
Ajánlást kérnék!
60k-120k között; 10"~ kijelzővel és a magasabb árnál LTS is kell mert akkor nem veszek wifi hotspot készüléket.
Huawei T5?

[ Szerkesztve ]

(#67899) leviske válasza cooi11 (#67898) üzenetére


leviske
veterán

Az LTS az LTE? Egyébként lehet, hogy kár, hogy válaszolok, de szerintem Android "helyére" a Linux nem feltétlen jó ötlet, pláne, ha az adott tablet semmilyen közösségi projektben nem élvez kiemelt figyelmet. Így senki nem tudja garantálni, hogy működni fog. Könnyen előfordulhat, hogy egy kevésbé támogatott modellben pl a modem nem fog működni és máris kidobtad a plusz pénzt az ablakon.

Én a helyedben vennék egy olcsóbb, használt X86-os, Windows-os tabletet, arra gondolom kevésbé nagy művészet Linuxot hegeszteni.

(#67900) cigam válasza cooi11 (#67896) üzenetére


cigam
félisten

Sorozatbará és digionline tv mene rajta.

Ezekre miért nem jó az Android?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.