Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) direwolf válasza huncutka1029 (#67294) üzenetére


direwolf
őstag

Azért halkan megjegyezném, hogy az UHD "ellen" szó el elég nyomós biológiai érv is. Az emberi szem éleslátása 1 szögperc. Tehát fontos az átmérő és a nézési távolság is.
A 3D meg azóta szép lassan vívja a haláltusáját ;)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#67302) Nightman1 válasza blakey (#67300) üzenetére


Nightman1
tag

Persze hogy nem értem,hisz ez a 2. Ips tv-m előtte va panelesek voltak.
S mivel már megszoktam hogy bárkinek bármit írok (segítő szándékkal) mindíg az a vége hogy én vagyok a ...
Szóval most elköszönök tőletek keressetek mást akit csesztetni lehet..
Vicc..

(#67303) headhunter


headhunter
addikt

LG 43UF7787 vagy LG 43UF778V vagy LG 40UF695V vagy LG 42LF652V? :F

Felhasználás: Kábel TV (SD, HD), Film HD, (2m)

(#67304) olasz69 válasza huncutka1029 (#67294) üzenetére


olasz69
senior tag

2007 -ben nem vettem meg az FHD-t csak HD ready-t mert nem volt rá tartalom!És nem volt belőle semmi hátrányom!Jah az a tv még most is tv,de ezek meddig fognak üzemelni?Nem a led élettartalmára gondolok elsősorban...

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#67305) w333 válasza headhunter (#67303) üzenetére


w333
félisten

Milyen távolságból nézed ? :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67306) TRob1 válasza olasz69 (#67304) üzenetére


TRob1
veterán

Tudod, ez úgy megy hogy valakik mindig szeretnek kiszórni 1-2 százast az ablakon, hisz úgymond "mindig előrébb járnak" (erősen idézőjelben, mert max a technikával, de nem a tartalommal) AKik már most UHD-t vettek, azok mire lesz rá normális tartalom is bőséggel (ha egyáltalán lesz ilyen valamikor is), akkor már 8k-t akarnak/vesznek, vagy mittomén mi lesz... (Nehogy már attól ájuljon el valaki hogy akármilyen csataorna néha valami semmitmondó 4k tartalmat ad le és az a király) Tehát az az esetek többségében csak rizsa hogy előre gondolkodás, meg hosszú táv. Ilyen manapság csak kis kivétellel létezik, de javarészt az se itt a fórumlakók közül kerül ki. Szerintem.

ui: Amúgy meg párszáz hsz-szel le vagyok maradva, de úgy látom semmi érdemleges nem történt azóta sem itt. :U (1-2 hsz-be beleolvastam, elég vicces ami itt folyik mostanság)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#67307) sixpak válasza olasz69 (#67304) üzenetére


sixpak
nagyúr

Olyanom van nekem is, nagyon régen vettem, amennyibe került, abból most már egy 47inches 3d tévét is kapni.
Pedig ez 27 inch, 1366x768 felbontással. :D
Hálószobába tökéletes.
Szerk: OFF, mert Samsung.

(#67306) TRob1: tudom szarul hangzik, de élőben nem ilyen hányás színű, csak megvakuztam. :D
Igen, a könyvek...na azok többet érnek bármilyen tévénél. :K
Ez csak nagyon kis hányada a lakásban lévő könyveknek.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#67308) TRob1 válasza sixpak (#67307) üzenetére


TRob1
veterán

Tetszik a fal. :) Meg a polcon lévő könyvek is. :K

¤ R'n'R ¤

(#67309) olasz69 válasza sixpak (#67307) üzenetére


olasz69
senior tag

A márka egyezik,az nekem 37" és árába UHD 3D kijöhet simán..

(#67306) TRob1 nem maradtál le semmiről,hacsak nem a 2512-05.00.40 új teszt verzió-ról Lb,Lc-re amit Te nem használsz,mert jó a 20-as is! Nem vettem észre még változást! biztos van!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#67310) headhunter válasza w333 (#67305) üzenetére


headhunter
addikt

"Felhasználás: Kábel TV (SD, HD), Film HD, (2m)"

(#67311) TRob1 válasza olasz69 (#67309) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, arról tuti. :D Van valami látható változás?

ui: Majd holnap ránézek (legalábbis a válaszra), most Tankcsapda! :DDD

¤ R'n'R ¤

(#67312) olasz69 válasza TRob1 (#67311) üzenetére


olasz69
senior tag

Tedd fel,legfeljebb ha nem tetszik, akkor Downgrade :D

Tankcsapda M. t. :R

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#67313) aram01


aram01
nagyúr

Uraim helyzet van:
laptop hdmi-vel tv-re ráköt, tv optikával 5.1-re. És nem szól csak sztereóban, azt írja a rendszer csak 2 csatornát támogat. W10 van a laposon.VLC-vel és a win saját lejátszójával teszteltem.A vlc "tudja" az 5.1-et.
ötlet?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#67314) ofgm


ofgm
tag

Sziasztok, van lehetőség valahogyan LF652-es tipusu Tv-re Skype-ot varázsolni?

(#67315) blakey válasza aram01 (#67313) üzenetére


blakey
titán

Külső forrásból a tv csak 2.0-át küld tovább, optikán.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67316) aram01 válasza blakey (#67315) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor ezt benyalokáztam, wifin meg szaggat mint a dög. mindegy kimásolom ssd-re, találtam itthon egy 64gb-ost, pen helyett jó lesz :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#67317) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
lenne egy LG 42LF5800 TVm.

oly kérdésem lenne felétek:
- melyik magic remote való hozzá? mert találtam több félét is. (a tv elő van készítve a mozgás és hang érzékelésre)

- másik kérdésem lenne, a webos2.0 valahogyan rávarázsolható esetleg?

Köszönöm előre is!
:R

markbellus.hu 

(#67318) aram01 válasza TBMC (#67317) üzenetére


aram01
nagyúr

AN-MR600

ha nem azzal jött ki akkor nem,(én úgy tudom)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#67319) eMPet72


eMPet72
csendes tag

Szépestét!

Eldöntöttem a tévé vásárlás előtti első belső vitámat, a Sam-LG párosból az LG mellett állok.
A kinézett típus a 43LF632V, de erősen szemezek a 42LF5800-assal is.

Az alábbiakra lennék kiváncsi:
A smart mennyire lassítja le a bekapcsolást (akár a jelenlegi "fapados" 20 éves ITT tévéhez képest)?
A wifi talán nem árt, de van mindkettőben, a telefonnal való kapcsolgatás talán egy játékot megér, jótúbozni, meg hasonló egyébként számítógépes ketyerékre nem vagyok kiváncsi, arra ott a gépem.

Fontos a műsorfelvétel és -lejátszás, első sorban a Digi csatornáit nézném (ma még többnyire nem a HD-sokat), nem játékra és sportnézésre tervezem. Letöltött filmem sincs, csak pár dévédém.

Jól látom, hogy ilyen "földi halandói" igényeknek (minek tévé? :D )az 5800-as is megfelelne (vagy az 580V)?

Nem szeretnék tévére alapból 130 ezernél többet költeni, de ha van ésszerű magyarázat rá, akkor nem ellenkezem.

(#67320) mystys


mystys
csendes újonc

Sziasztok!

Bár a kérdéseimre válaszokat nemigen kaptam, a többi hsz viszont sokat segített, így ma megvásároltunk egy 50lf632v-t. Számomra egyenlőre teljesen fasza sőtt szerintem többet is tud mint amit ki fogok használni:)
Viszont sosem volt okostv-m így lenne pár kérdésem (remélem most választ is kapok) ;)
1. Adott egy pc, wifi, tv. Ha a gépen vannak a filmek, akkor valahogyan el tudom érni a tvről? Ha igen, hogyan?
2. Iphoneon ha játszok, azt valahogy ki tudom tenni a tvre? Olyan appot már találtam, hogy képeket videókat ki tudom streamelni...
3. Mit ajánlotok hozzá? Magic remote v egér+bill?
4. Honnan tudom hogy amit ki fogok "kölcsönözni" esetleges 3d film, az ehhez a tv+szemüveg kombóhoz jó lesz? Youtubon néztem tesztet és 10ből 2 volt 3d-sen látható...
5. Egyéb tanács? ;)

---50LF652V, Iphone6plus--- "getting by looking ahead the day you die"

(#67321) olasz69 válasza aram01 (#67313) üzenetére


olasz69
senior tag

Nálam átmegy 5.1 DD ,de ránézek nemsokára ...aTV-re a 3dbdjátékos hdmi-ben van rá kötve és optikán az erősítő és átmegy a DTS .a DD 5.1 is a laposomról is átmegy a 3dbdiso és a hangja is

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#67322) aram01 válasza olasz69 (#67321) üzenetére


aram01
nagyúr

már kiraktam ssd-re, de hogy is? asztalid van+hangkártya?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#67323) TBMC válasza aram01 (#67318) üzenetére


TBMC
addikt

értem :(

ez a típus biztos jó hozzá?
mert próbáltam keresgélni de ehhez csak ezt találtam:

"SUMMARY
Input Capabilities Pointing, Drag & Drop, Wheel, Voice Recognition, Universal Remote, Number Key Pad
Compatible UHD 4K Models UF7700, UF8500, UF9400, UF9500
Compatible OLED Models EF9500, EG9600, EF9800
Compatible LED LCD Models LF6300
Net Dimensions (WxHxD) 1.9" x 7.3" x 1.6"
Warranty 1 Year Limited Replacement"

viszont, ha tuti, akkor hétfőn megyek is megvenni :D ezért kellene biztosra mennem.
előre is köszi!

markbellus.hu 

(#67324) #94529552 válasza Nightman1 (#67299) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ne húzd fel magad rajta, nem éri meg, és IPS forever. :R De amúgy mindegy, csak annak tetsszen aki használja, oszt kész. A kolléga meg nyugodtan elmehetne akár hittérítőnek is, annyira keményen tolja az igét még abszolút kisebbségben is. :O

headhunter Szerintem 652V. 40"-os UHD-t meg inkább csak monitornak, aki melózik rajta.

(#67325) lowzor válasza MrBazsi (#67269) üzenetére


lowzor
veterán

De be van állítva a fekete. Addig szépnek is tűnik, míg meg nem látok egy VA, vagy OLED kijelzőt. A sötétebb színek meg teljesen megfakulnak, ha nem teljesen szemből nézem az IPS glow miatt. Az IPS színei számomra addig gyönyörűek, míg nem a sötét színek dominálnak a képernyőn. Ettől függetlenül szeretem az IPS kijelzőket.

(#67326) balage25 válasza aram01 (#67313) üzenetére


balage25
senior tag

Nálam a megoldás az volt, hogy a menüben át kellett állítanom pcm-ről automatikusra a
Hang->Hang Kimenet->Tv Hangszóró+Audio kimenet (Optikai) menüpont alatt.

(#67327) zluspai válasza mystys (#67320) üzenetére


zluspai
csendes újonc

A pc-s fájlok lejátszására használd a smart-share-t és a pc-n meg konfiguráld be a DLNA-t, ekkor a tv a hálózaton meg fogja találni a pc-n lévő videókat és lejátsza azokat. Ld: http://pcworld.hu/kozelet/dlna-az-ismeretlen-ismeros.html

Távirányítónak elsőnek próbáld ki az LG-s android appot, ahogy itt irtam: [link], nekem van egy kínai air mouseom -ld. az előbbi link- is az is jónak látszik így 2 nap barátkozás után.

Az IPS hibákról: nekem 55LF652v van 2-3 napja. Most hogy olvasgatom az hozzászólásokat az én is megnéztem sötétben a képernyőt, és talán ha nagyon akarom látok a jobb alsó sarokban egy kis bevilágítást és némi sötétebbet a sarkokban. De alapvetően nagyon szép a kép, az előző 42-es panasonic plazmához képest is nagyon szép, ráadásul full-hd és 2x akkora !

Szóval aki túl sokat keresi a hibákat nyilván fog találni előbb utóbb valamit ami idegesíti. Én pár órát álldogáltam az MM-ben a különböző tv-k előtt vacilálva, de igazából az egy árkategóriában lévő tv-k nagyjából ugyanott vannak -szvsz-. Persze ha kirívóan zavar valami küld vissza a tv-t, csak nehogy úgy járj mint az egyszeri hipochonder akinek a sírjára az van irva: "ugye megmondtam" :)

(#67328) MrBazsi válasza lowzor (#67325) üzenetére


MrBazsi
senior tag

bocs de ez nekem ez így kicsit bullshit pont a va panelre jellemző h csak szemből jó. nem egy ips panelos tv van itthon de ez egyikre se jellemző, és a sötét színek se fakulnak meg.

(#67329) #94529552 válasza eMPet72 (#67319) üzenetére


#94529552
törölt tag

Valóban nem túl nagy az eltérés, de nézd meg itt, harmadiknak ott van a hasonló árban lévő 42LF652V is. Az 5800 és az 580V egyezik, csak utóbbi +műholdvételre is képes(DVB-S2). Ha esetleg majd Magic távost is szeretnél, az 5-ös szériás tévéknek ahhoz egy adapter is kellene, tehát ez egy hátrány.

mystys
1, Felteszel a gépedre egy szerver progit(Plex, Serviio, vagy bármit) abba betallózod a filmeket, mappákat, a tévén megnyitod a Smart menüben a Smart Share alkalmazást. Jobban jársz, ha Lan vezetékkel használod, és nem wifin(ezzel szokott a legtöbb gond lenni), de a tuti legjobb a HDMI vezetékes lejátszás a gépedről direkt. Így beállítva.
3, Egyiket se. Amit csak lehet a gépedről csinálj, legfeljebb egy kis Youtube, de a gépedről még az is jobb minőségű.
4, Half-OU 3D-formátum való a tévédnek, de egyesek szerint a Half-SBS se rossz rajta. Mkv-ket 720p és 1080p felbontásban, de majd kitapasztalod.

TBMC Úgy tudom, még egy ilyen adapter is kell majd a Magic-hez.

[ Szerkesztve ]

(#67330) TBMC válasza #94529552 (#67329) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm, igen az imént láttam a külföüldi oldalakon, hogy az mindenképp kellene hozzá.
viszont az még mindig nem tiszta, hogy az adapter vásárlás után melyik magic remote működhetne majd vele megfelelően vajon?

az új: AN-MR600 már igen? vagy még csak az előző modell(ami már nem nagyon kapható)?
:R

markbellus.hu 

(#67331) Nightman1 válasza #94529552 (#67324) üzenetére


Nightman1
tag

Én itthagytam volna a topicot de már megszoktam itt.. :)
Névszerint nem de amit hirtelen átolvastam..
Lf632 NEM 3D paneles így perszehogy nem volt a yutyub videók szerint 3d élmény..
Én nem tudom mi az az ips glow,lehet csak szerencsém van hogy sehol nincs bevilágítás?
Magic remote?
Hasznos lehet filmlejátszásnál,lehet én vagyok maradi,nekem alaptartozék volt a tv-vel,tán egyszer használtam hogy meglessem a "ficsőröket"..
De valahogy nem érzem azt hogy jobb mint a sima.. Talán a rámutatás pontatlansága miatt..

[ Szerkesztve ]

(#67332) aram01 válasza TBMC (#67330) üzenetére


aram01
nagyúr

elméletileg az LG 42LF5800 LF az 2015-ös, oda már az újabb kell, de a többiek erősítsenek meg mielőtt belerakod a loveszt :)

balage25: át van penről adja aaz 5.1-et

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#67333) whoever70 válasza #94529552 (#67329) üzenetére


whoever70
tag

biztos kell hozzá ez az adapter? nem csak a wifi nélküli készülékekhez?
csak azért kérdezem, mert én is gondolkodtam a távirányító beszerzésén, de ha még az is kell, akkor inkább hanyagolom.

a hangprojektorom vezeték nélkül is csatlakozik a tv-hez, furcsa, hogy a távirányítóhoz külön eszköz kellene

[ Szerkesztve ]

(#67334) #94529552 válasza TBMC (#67330) üzenetére


#94529552
törölt tag

whoever70 Elírás lehet? Hát ezt most nem tudom, már az adaptert se mondanám biztosra. Ezt írta a honlap: Wireless Sound Sync Előkészítés (AN-WF500 szükséges) Lehet, hogy ez téves?
Sehol egy pontos leírás, majd zaklasd az ügyfélszolgákat, bár azok sincsenek mindig képben.
Nightman1 Igazad van, de nem lehet hogy elírás volt a 632V a 652V helyett? Mert tv+szemüveg kombót láttam írva.

blakey Külső forrásból a tv 5.1-et is küld tovább, optikán.

[ Szerkesztve ]

(#67335) mystys válasza #94529552 (#67334) üzenetére


mystys
csendes újonc

Valóban elírtam, sry, lf652v.

---50LF652V, Iphone6plus--- "getting by looking ahead the day you die"

(#67336) olasz69


olasz69
senior tag

Azt hittem van még valaki

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#67337) ofgm


ofgm
tag

Hogy a túróban lehet az, hogy a világhírű és nagyérdemű LG WebOs 2.0, az Úr 2015. évében nem támogatja a SKYPE alkalmazást??? A gagyi márkák igen???

[ Szerkesztve ]

(#67338) Nightman1 válasza ofgm (#67337) üzenetére


Nightman1
tag

Mit is?

(#67339) ofgm válasza Nightman1 (#67338) üzenetére


ofgm
tag

Skype. Szerintem elég nagy baki ez LG-től. (még jó hogy vettem Skype kamerát) vihetek vissza mindent, aztán csere egy samsungra 😕

(#67340) IzI


IzI
senior tag

Hi

Megtudná mondani vki,hogy ha hdmi-el rákötöm a pc-t,akkor miért csak a win háttérkép és hang van?
Lglf652v tv-m van

[ Szerkesztve ]

(#67341) TRob1 válasza IzI (#67340) üzenetére


TRob1
veterán

Lehet azért mert nem tükrözted a képet hanem kibővítetted?

Nem tudsz áthúzni jobbra dolgokat? Tehát mintha kihúznád a monitorodból jobb oldalt. :)

¤ R'n'R ¤

(#67342) IzI válasza TRob1 (#67341) üzenetére


IzI
senior tag

Áthúzással már jó.Már csak az a kérdés,hogy a feliratot miért nem teszi be ?

(#67343) IzI


IzI
senior tag

Másik meg,ha bedugók egy pendrive-t,akkor hogy tudom biztonságosan leválasztani a tv-ről? Úgy hogy kikapcsolom a tv-t és utána kihúzom vagy van más lehetőség is ?

(#67344) TRob1 válasza IzI (#67342) üzenetére


TRob1
veterán

Azt nem tudom. Viszont akarsz 2 képernyőn 2 különböző dolgot csinálni egyszerre? Mert ha nem, jobban jársz a képernyő duplikálásával/tükrözésével és akkor minden ott lesz a tv-n is ami a monitoron (én pl. így használom a hálóban lévő tv-vel) Asztalon jobb klikk és képernyő-beállításoknál eléred (win10-en így, de a többin is hasonló)

Pendrive: Bemenetek -> összes bemenet, kiválasztod és ott lesz a leválasztás.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#67345) Csaba821023


Csaba821023
újonc

Sziasztok

Ti melyiket vennétek és miért?

LG 43LF5400 105.000Ft
LG 43LF590V 112.000Ft

Köszönöm a segítséget.

(#67346) IzI válasza TRob1 (#67344) üzenetére


IzI
senior tag

Rendben,köszi.
Felirat is jó már,mert nem egyeztek a file nevek .

[ Szerkesztve ]

(#67347) ofgm


ofgm
tag

Na, Felhívtam az üzletet Skype ügyben ahol rendeltem a TV-t. Mondom a csókának mi a gond, és hogy küldöm vissza a Tv-t mert a nagy LG képtelen ezt támogatni. Azt mondja a Fürge Ürge, miért mondok butaságot, mert bizony ezt támogatja, de meg is nézi nekem most, mert épp be van kapcsolva egy 652-es tipus, várjak csak egy pillanatot. Várok, várok, várok... Egyszer megszólal, visszahív majd egy-két percen belül. Én meg kérdem tőle, netán a butaságom feladta a leckét? Türelmetlenül visszaszól a Tudatlan Kioktató, pár perc és visszahív.
...elég durva, hogy egy baromi nagy kereskedésnek nem szól az LG, hogy a 2015-ben megjelent Tv-hez nem jár skype...

[ Szerkesztve ]

(#67348) mystys válasza #94529552 (#67329) üzenetére


mystys
csendes újonc

Szia!

Köszi a választ!
Az a baj, hogy a gépem két szobával arrébb van, így a hdmi felejtős, a net meg a géphez jön be, ezért gondoltam a wifi-re.

---50LF652V, Iphone6plus--- "getting by looking ahead the day you die"

(#67349) Nightman1 válasza ofgm (#67347) üzenetére


Nightman1
tag

Igen jogos,viszont én azért várnék a visszaküldéssel picit.
Ha a tv-d támogatja a képernyőtükrözést akkor elvben ha telón skypolsz is át tudod tolni a tv-re a képet..
Ettől még igazad van csak azt se felejtsd el hogy a samu u.ezen kategóriája nyilván drágább is,hisz az alkalmazások támogatásával te valamennyi licence díjjat is fizetsz a tv vásárlásakor..
Semmi sincs ingyen..

(#67350) eMPet72 válasza #94529552 (#67329) üzenetére


eMPet72
csendes tag

Köszönöm a választ.
A "V" jelentését már korábban kinéztem a nagyon hasznos összefoglalóból, igazából a bekapcsolási időre vagyok kiváncsi.
De az összehasonlító táblázatban megint találtam valamit ami inkább a 632-es felé dönti el a versenyt az 5800-ashoz képest.

Igazából nem sürgős a dolog, így várok egy kicsit, hátha olcsóbb lesz.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.