Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) Laca0 válasza Watt25 (#41500) üzenetére


Laca0
addikt

Ez nem igaz. ARC csak 1.4-től van, tehát arra alkalmas kábellel fog csak működni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#41502) Watt25 válasza Laca0 (#41501) üzenetére


Watt25
veterán

Te nem értetted amit írtam, vagy az angol szöveget, amit a HDMI.org-ról másoltam be. (Vicces dolog az ott lévő dolgok valóságtartalmát megkérdőjelezni...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#41503) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok,

A foci vb kapcsán néhány LA tulaj adott hangot itt a topicban (pl: [link], és [link] az oldalirányú kamera mozgásoknál jelentkező csíkozódásról, az-az a banding-ről. Az idei LB modellek Direct LED-esek, ezen modellek esetében mennyire jellemző a csíkozódás illetve a felhősödés? Azt láttam, hogy a széleken "piszkos, el mosodásra" panaszkodnak néhányan amikor világos a képernyő. Ez mennyire zavaró tv és film nézés közben?

Én amúgy a 50/55LB671V-el szemezek - Felhasználás: tv digitális sd, hd adással - focimeccsek és filmek mvk,mp4 nézése; a 3D és a játékok nem számítanak, smart szempontból max egy-egy híroldal és a youtube böngészés merül fel.

A 2012-es LM széria egyik gyermekbetegsége a bevilágítás volt oldaltól, de gondolom ez egy direct led-esnél már nem merül fel?

Köszönettel,

Azuroo

(#41504) totalpatec válasza Azurooandrew (#41503) üzenetére


totalpatec
tag

A direct LED-es meg felhős. Azaz dirty screen effect-es.
Nekem az van, és zavar nagyon.
Egyik se jó.

(#41505) Danika256 válasza Azurooandrew (#41503) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én is észrevettem és zavart is..
Ha nagyon akarom észre tudom venni filmnézés közben is, de ha nem erre koncentrál az ember, akkor nem zavaró. Meccset meg amúgy nem nagyon nézek, csak ha valami komolyabb rendezvény van.
Ezen felbuzdulva jobban szemügyre vettem szüleim 40-es samuját az direct ledes és sajna azt kell mondjam azon is észrevehető, bár annyira nem látványos. szerencsétől függ, hogy milyen éppen a kijelző. De nyilván minél nagyobb az átmérő annál jobban fog ez is látszani..

(#41506) Laca0 válasza Watt25 (#41502) üzenetére


Laca0
addikt

Nevethetsz rajta, de többen számoltak már be róla, hogy alap HDMI kábellel nem működött a funkció. Tehát elméletileg nem kell speciális kábel hozzá, a valóságban meg igényli a jó kábelt. Nem tudom az okát.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#41507) MarcGab


MarcGab
csendes tag

Szép napot nektek!
Lehet, hogy buta kérdés!
Létezik olyan televízió,amin jó minőségben nézhető a hagyományos dvd film?

(#41508) Danika256 válasza MarcGab (#41507) üzenetére


Danika256
aktív tag

Igen, egy jó CRT-TV-n mindenképp :)
De viccet félretéve, a mai LCD-k fel tudják javítani a DVD képét HD közelire is. Amúgy alapból a DVD képe sem rosszabb egy digitális SD adásnál. Azt, hogy a TV képes e lejátszani a DVD vob fájlokat nem tudom, mert soha nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#41509) MarcGab válasza Danika256 (#41508) üzenetére


MarcGab
csendes tag

Jól hangzik a válasz!Miért léteznek cél eszközök amik arra készültek,hogy hagyományos videóból készít hdmi hd felbontást?A "mai"televíziók ilyen célkészülékek nélkül is felskálázzák a kisfelbontású videókat,és élvezhető lesz a kép?Nem vob lejátszásra gondoltam.Külsö forrásra.http://www.monoprice.com/Product?c_id=101&cp_id=10114&cs_id=1011406&p_id=7111&seq=1&format=2

[ Szerkesztve ]

(#41510) Thunder78 válasza MarcGab (#41509) üzenetére


Thunder78
senior tag

Röviden és tömören, ennek egy jó oka van.
Nagyon nem mindegy, hogy a felskálázást hogy végzi el egy adott készülék. A mostani tévékkel már nincs szerintem ilyen gond, de azért a kezdetek kezdetén nem voltak túl jók ezek a felskálázó algoritmusok :)

Most is el tudom képzelni, hogy vájt-szemű felhasználók látnak különbséget közöttük.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#41511) MarcGab


MarcGab
csendes tag

Köszönöm a válaszaitokat!

(#41512) MIHI111


MIHI111
csendes tag

Helló!
van 1 lg 47 la 691 -es tv a minap megjelent 2 10 cm-es függőleges csik a képernyőn , majd lassan eltűnt.
Tapasztalt valaki ilyet ?

(#41513) Thunder78 válasza MIHI111 (#41512) üzenetére


Thunder78
senior tag

Mielőtt megjelent a két csík a képernyőn, volt valami olyan képernyő sokáig megjelenítve, ahol a két csík helyén valamilyen világos keret volt sötét háttérrel? Mondjuk egy setup képernyő, vagy ilyesmi.
Vagy világos háttérrel sötét tartalom. Pl egy 4:3-as képarányú film, vagy adás képe.

Ha sokáig nyitva tartasz ilyen képernyőket, akkor beéghet. Akár már 10 perc után látható, de 2 óra alatt nem okoz végleges károsodást, egy idő után eltűnik.

Az LB671V is hajlamos ilyesmire, de csak fél óra beállítgatás után tapasztaltam ilyent.

[ Szerkesztve ]

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#41514) Zsmester89 válasza totalpatec (#41504) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az pont nem felhős, hanem ahogy írtad, maszatos a sarkainál. Olvastam olyan, hogy valakinél nem jelentkezik, valakinél igen, tényleg szerencse kérdése. Én még mindig inkább tartom magam ahhoz, hogy full fehéret nem nézek, állóképeket is ritkán, 21:9 filmeknél meg úgysem látszik a fekete miatt :D
Igaz, baxa a csőröm, hogy 400e -ért nem lehet viszonylag tökéletes tv-t venni, csak kompromisszumokkal. VA panel meg bukta, mert van hogy 7-n nézünk filmet és oldalról is nézi valaki...(hetente 2x kb) :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#41515) Jumpalaja12


Jumpalaja12
tag

LG LA660 készülékben van rá lehetőség, hogy kikapcsoljam a CI információkat ha modult használok, mint például a sima müholdvevő készülékekben? Idegesít a felugráló üzenet: "Please check your smart card"

(#41516) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek a 47la690s meddig marad bolti forgalomban nálunk?

szerk: LucasGrant egy idei karácsony késő szerinted?

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#41517) LucasGrant válasza vj0c1 (#41516) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Hát szerintem normál esetben, nagyon kevés helyen lehet már most is, nehéz amúgy megmondani, de sokáig nem nagyon lehet már húzni halasztani.

(#41518) vj0c1 válasza LucasGrant (#41517) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Nagyon kinéztem magamnak ezt a verziót, már csak az árukeresős pozitív vélemények miatt is, de ha decemberig nem marad kínálatban, akkor inkább újabb széria felé orientálódok.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#41519) apszi válasza Zsmester89 (#41514) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
Én pont tegnap néztem a Vadászat életre halálra című 33 éves Bronson remeket (még mindig tetszik :B ). Hát egy ilyen alkotáson sajnos kiválóan kijönne ez a hiányosság, nem kell feltétlenül egyszínű háttereket nézni. :((( Na ez az én bánatom, és ezért vagyok még gondolkodó vágányon, ugyanis rengeteg full képernyős tartalom fog rajta szaladgálni.

[ Szerkesztve ]

(#41520) #16676096


#16676096
törölt tag

lg-50LB670V tv-t készülök venni. Vkinek vmi tapasztalata ezzel ?

(#41521) apszi válasza #16676096 (#41520) üzenetére


apszi
őstag

Szia!

Például Thunder78 kolléga hozzászólása? [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#41522) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Lehet hogy hülye kérdés, és csak egy kis utánaolvasást igényelne, de az LA és LB széria között mi a különbség? (azon kívül, hogy ha jól látom előbbi 2013-as utóbbi 2014-es széria | ha tévedek sry)

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#41523) gyugyo79 válasza Jumpalaja12 (#41515) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én a TV beállításaiban nem tudok ilyenről, nem találtam ilyet. De a CI modul beállításaiban attól még lehet. Nekem van olyan amiben lehet meg olyan is amiben nem. Nézd meg hátha abban is kilehet ami neked van.

(#41524) ibiza80 válasza Jumpalaja12 (#41515) üzenetére


ibiza80
csendes tag

Hali!

Mint korábban még a képét is elküldtem a modulomnak, próbáld meg egy hasonló, a karidat olvasó univerzális modulban használni. Valamiért a tv-dnek nem tetszik az a modul.

Láttam, hogy másik fórumban is érdeklődtél, én is ott, a másik fórumban találtam az univerzális modult, ami jól műxik a UPC-s karival, jó áron tudtam megvenni, és nem dobál semmilyen üzenetet!

[ Szerkesztve ]

LG 50 LB 650V

(#41525) Jumpalaja12 válasza gyugyo79 (#41523) üzenetére


Jumpalaja12
tag

Igen a tv beállításában én sem találkoztam semmi ilyennel, amodul menüjében sincs, de mondom hátha valaki találkozott. Az Optikum boxomban ki lehet kapcsolni.

ibiza80: Már megvan hogy milyen modult veszek csak ha ki tudtam volna kapcsolni az üzeneteket akkor maradtam volna a réginél.

[ Szerkesztve ]

(#41526) apszi válasza vj0c1 (#41522) üzenetére


apszi
őstag

Más smart felület, más háttérvilágítási technika (direkt led). Ez utóbbi nem tudom minden LB modelre igaz-e.

(#41527) vj0c1 válasza apszi (#41526) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Köszi a választ. :) És pozitív értelemben más, vagy mindkettő jó?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#41528) Zsmester89 válasza vj0c1 (#41527) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mindkettőnek vannak hibái és előnyei:
LB: Direkt háttér világítás - Kevesebb felhősödés, új smartOS ami állítólag eddig a legjobb a tvkbe épített rendszerek közül, újabb technológia, hátránya, hogy a sarkokon "mocskosabbak" az egyszínű képek, vagyis sötétebbek na és persze drágább
LA: Edge led világítás, aminél jóval több a felhősödés, de nincsenek maszatok a sarkokban, olcsóbb, régebbi os

Szerintem ezek a főbb változások.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#41529) Azurooandrew válasza totalpatec (#41504) üzenetére


Azurooandrew
tag

Ez lenne akkor az a bizonyos betegsége az LB-nek? A videót készítő srác is szívja a fogát, hogy pakolhatja össze és küldheti vissza...nagy kár mert piszkosul jól néz ki tv, azt mondják/írják több helyen is, hogy jó a menüje, jó hangja...persze, a kérdés az, hogy különböző képanyagoknál mennyire jön elő ez a "sötét oszlop dolog" (pl. meccsek).

[link]

"I actually owned 2 of these. One from my local Frys, and one shipped from Amazon. Both had the same issue."

[ Szerkesztve ]

(#41530) max004 válasza Azurooandrew (#41529) üzenetére


max004
tag

Az idei LB-nek a legnagyobb hatranya a tukrodozese meg a DSE(sotetebb foltok a sarkokban,meg gyors jeleneteknel pl. sportnal jelentkezik)Itt is erre panaszkodnak:
https://www.youtube.com/watch?v=8W_7CnsRS9A

(#41531) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Ellenben aki filmezésre (21:9)-re veszi, annak ez nem okoz semmiféle hátrányt. VIDEO

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#41532) LucasGrant válasza Zsmester89 (#41528) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

LB szériába is van amúgy Edge Led, illetve van Netcast 4.5 is.

(#41533) Soos95


Soos95
tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, és nagyjából 2 hét múlva szeretném letudni az egészet. A véleményeteket szeretném kérni, ti milyen LG tv-t választanátok.
Legalább 42"-os FullHD Smart TV-t szeretnék, többségében filmnézésre pc-ről, játékra xboxról és tévénézésre lenne használva falra szerelve. A 3D nem olyan fontos, természetesen ha belefér akkor nem hátrány, de inkább a jó képminőség a lényeg. A max keretem 150 ezer Ft

Amit eddig néztem: LG 42LB650V
Van ennél jobb, érdemesebb lenne esetleg a tavalyi modellek közül válogatni? (nekem mondjuk a webOS nagyon bejön, nem tudom persze, hogy mennyire használható)

Előre is köszönöm! :R

(#41534) Lavidaloka válasza vj0c1 (#41522) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

A hét elején vásároltam egy LG 32LB570B típusú készüléket..... :W

Kicsomagol bekapcs...stb minden Happy...de aztán este focimeccs közben feltűntek a zöld fűben ilyen kör alakú halvány színeltéréses foltok.... :F
Színtesztelőt USB-ről rányomtam aztán pl a szürkénél egyből feltűntek a kb 5 cm átmárőjű kör alakú foltok.Sorban láthatóak kb 15 cm távolságra egymástól. :F

Másnap LG tv vissza a boltba...mutattam nekik a problémámat.Azt a választ kaptam hogy ez a széria mind ilyen,de ha nem tetszik akkor választhatok másikat.Megengedték hogy leteszteljem egy másik ugyan olyan LG-tv is de azon is pontosan ugyan úgy látszódtak a foltok. :F Több féle márkájú készülék tesztelése után végül egy Samsung UE32H4500AWXXH Smart LED lett helyette.Érdekes módom ezen semmilyen folt nem látható.... :R

Az 1 napos használt LG 32LB570B-t az eladó szépen gondosan visszacsomagolta és kajak visszarakta a többi új LG tv közé...mondván majd jó lesz ez még valamelyik nyugdíjasnak aki amúgy sem lát már olyan tisztán.... :W

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#41535) salapp válasza Soos95 (#41533) üzenetére


salapp
addikt

Bátyámnál tegnap is láttam az lb55650v-t, hd upc dig. kabeltévé képe nagyon szép volt, és még az sd adások is tetszettek. A foltosodás csak nagyon ritkán észrevehető. A hangja meglepően jó. Nekem egyébként a leginkább a"mozi" képbeállítás tetszett.

WebOS szerintem szuper, tabletről is kipróbáltam az androidos távirányítást, az is tetszett.

Én nem vennék tavalyit.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#41536) Soos95 válasza salapp (#41535) üzenetére


Soos95
tag

Köszi a segítséget, egyre jobban a 650V-hez húz a szívem :))

A foltosodás csak a sarkoknál látszik, vagy körbe végig a szegény mellett is?

[ Szerkesztve ]

(#41537) taknyí


taknyí
senior tag

Sziasztok!
Sógor szeretne venni egy 47LA660S tv-nek megfelelő új szériás tv-t, ez ha jól tudom a 47LB671V (vagy 47LB670V). Vagy mi most a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#41538) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

A 47LB671V LAN csatlakozója gigabites vagy 10/100? :F Egyik hivatalos oldalon sem találtam róla ilyen jellegű adatot. :(

Köszönettel:
Rhino666

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#41539) salapp válasza Soos95 (#41536) üzenetére


salapp
addikt

Jaj, nem olyan gáz az, sarkoknál pont nem láttam, csak beljebb két kis foltot, de legfeljebb a menü nagy egyszínű háttereinél meg mondjuk teli kék égnél.
Logitech vez. nélküli billentyűzet és genius vez. nélküli egér is működött vele.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#41540) apszi válasza Lavidaloka (#41534) üzenetére


apszi
őstag

Áruld már el légyszi melyik bolt az, ahol biztos nem veszek semmit...jöhet privátban is...köszi! :R

(#41541) Rhino666 válasza apszi (#41540) üzenetére


Rhino666
őstag

A legtöbb.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#41542) Zsmester89 válasza Lavidaloka (#41534) üzenetére


Zsmester89
őstag

Színtesztelő? Ezt tudnád linkelni, én is elvinném magammal, ha eljutok már végre...
Amúgy nem mindegy panel szempontjából sem, hogy Lb5.. vagy Lb6.. vagy 7..
Javítsatok ki, ha tévednék.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#41543) Lavidaloka válasza Zsmester89 (#41542) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Símán csak pár színt nyomattam teljes képernyőn.

Itt vannak a színek amiket én használtam:

Tesztképek Full HD.rar

(#41540) apszi:
"Mert hülye azért nem vagyok...." ;]

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#41544) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
LN540B-t érdemes 03.14.09-ről 04.16.00-ra frissíteni?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#41545) Laca0 válasza Lavidaloka (#41534) üzenetére


Laca0
addikt

Az LN540B a legolcsóbb direktledes tv, de ezen nincsenek foltok, szép homogén a háttér.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#41546) #94529552 válasza taknyí (#41537) üzenetére


#94529552
törölt tag

671V most a best buy.

Lavidaloka, MM-ből vetted, kipróbálás nélkül? :N

(#41547) Lavidaloka válasza #94529552 (#41546) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Igen...de mindegy melyik LG 32LB570B-t próbálod....ott mindegyik kör alakú foltos.Helyette lett a Samsung Smart.
Megmondom őszintén hogy a Samu eddig sokkal faxábbnak tűnik.Nem csak képileg hanem minden téren. :R

ホンダシビッククーペ

(#41548) Zsmester89 válasza Lavidaloka (#41547) üzenetére


Zsmester89
őstag

Smart része jobb, betekintési szöge is jobb és passzív 3Ds? :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#41549) Lavidaloka válasza Zsmester89 (#41548) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Egyik sem 3D-s...mert az már van itthon egy LG LM3400 Cinema 3D....sőt a monitorom is LG Cinema 3D IPS LED.Szóval most inkább egy "okosTV-t" akartam. :)

Lg-nél elég körülményes volt a Smart amihez ráadásul adnak egy kis igénytelen távirányítót.Ha tényleg használni is akarod akkor meg vegyél hozzá LG Magic Controllert.Samsungnál sokkal átláthatóbb a menü,és 4 magos proci is érezhetően gyorsabb.Belenyomtam hátra egy 120GB-os SSD-t amivel tökéletesen működik aTimeshift+Focimód és a felvételek.

Samsungnál az anyagminősége minden téren szembetűnően jobb és kidolgozottabb.Gyönyörű fekete keret+a hosszan hátraívelt krómtalp szerintem sokkal dizájnosabb mint az LG szürke káválya+ 2db fika talpvég.

Eddig nagyon meg voltam elégedve az LG-vel de sajnos most így jártam ,bár hála még időben kicseréltettem egy Samsungra.Szóval vásárláskor csak óvatosan a 2014-es LG modellekkel ...

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#41550) dr.bubo válasza Lavidaloka (#41534) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nekem a 620s tévén beüzemelés után másnap jelentek meg szürke kerek foltok, sötétebb háttérnél látszottak inkább, mint neked. Kihívtam a szerelőt, aki előző nap beüzemelte. Fogott egy tisztító kendőt és simán letörölte foltokat, a tapadó korongok nyoma volt, amivel a gyárban mozgatják a paneleket. :Y A tévé azóta is tökéletesen működik, nyoma sincs foltoknak. Lehet, hogy nálad is csak le kellett volna törölni a képernyőt. :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.