Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74351) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Ha az idei nagy technic vagy esetleg az 1:8as olyan lesz amit akarok, akkor én nem is bánom ha a többi nem tetszik. :D

Ja meg egy kis update.
Megjött az R9800, és oké hogy nwten láttam hogy hogy néz ez ki meg kb mekkoea lesz, de mégis durva látni a zacskóba a rengeteg testrészt meg a csontjait.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#74352) Tony21 válasza Llew (#74349) üzenetére


Tony21
tag

Akkor egy véleményen vagyunk :)
A Nap-Föld-Hold jópofa, csak az is furcsa Technic felirattal.

(#74353) Crus válasza Kvelstadt (#74335) üzenetére


Crus
őstag

Galilei készlet mellé pofás lesz... aztán majd mehet mellé a Natural Museum is :D

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#74354) Tony21 válasza Kvelstadt (#74351) üzenetére


Tony21
tag

Ha az 1:8-as is űrhajó lesz, akkor cumi, vehetsz új házat/lakást, hogy beférjen :DDD

(#74355) Dilikutya válasza Tony21 (#74354) üzenetére


Dilikutya
félisten

Galaxy Explorer jöhetne ekkora méretben :) Space festésű retro Technic figurákkal. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74356) Kvelstadt válasza Tony21 (#74354) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ha űrhajó lesz akk lehet ki is hagyom. Főleg ha nem scifi. Mondjuk egy enterprisehoz meg nemtom kellene a technic.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#74357) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Nasa licenszes, szóval lehet hogy tőlük kapták a terveket

(#74358) sb válasza Tony21 (#74348) üzenetére


sb
veterán

Technicnél szerintem fontos faktor a valós kötődés, adott modellt, formát, funkciót kapjuk, ahogy az kinéz és működik eredetiben is.
Itt ez veszik el szerintem. Gyerekeknek még szvsz jó lehetne mert egyedi és érdekes funkciók vannak bennük, nem a megszokottból az ezredik, de szerintem kevesen kötődnek az űr témához.

A VTOL meg kb. a leggyengébbnek a sorból ha ránézek a funkciókra.

(#74359) Tony21 válasza sb (#74358) üzenetére


Tony21
tag

Ami funkció abban van, arra bőven sok a duplo is.
Na mindegy, engem nem zavar, szoktam mondani, hogy szeretem, mikor a Lego vigyáz a pénzemre :)

(#74360) sb válasza Tony21 (#74359) üzenetére


sb
veterán

Nem tudom melyikre írod. A két kis kerekes járműben azért több van mint a VTOL-ban. De nyilván relatív. Kis modellek is és azokból sem a funkcióval kitömöttek.

Szeretem mikor a Lego vigyáz a pénzemre
Ugyanez, megkönnyebbülés ahhoz képest mikor jön 3-4 jobb szett és velük a probléma. :D

(#74361) Tony21 válasza sb (#74360) üzenetére


Tony21
tag

A VTOL-ról írtad a funkciótlanságot, arra válaszoltam :)

Többi legalább gurul, erre meg mehet a hajó nem úszik a vízen repülő nem repül szöveg (csak ha fogod :DDD )

(#74362) Throme


Throme
veterán

A Kawasaki motor jó lesz, váltós, amolyan ducati szintű....csak drágább...

[link]

Ha levakarnák róla a logo-t ás noname-ként menne tovább 45€-ért, szívesebben venném :B
Úgy tűnik a matrica színe egész jól passzol a legó elemhez.

(#74363) RapaNui1 válasza Throme (#74362) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Emlékeztetnélek, hogy a piros pickup esetében hány ember fanyalgott azért hogy nem licenszelt a kocsi. Épp ez miatt volt jó az ára mégsem kellett a kutyának sem, mert nincs rajta licensz, pedig nekem nagyon bejön. Szóval a legtöbb embernek többet számít az az egy matrica, mint az ár, mi meg azon kevesek közé tartozunk ezek szerint akiknek ez nem lényeges.

(#74364) pn4hvq válasza RapaNui1 (#74363) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én is nézegettem mind az általad említett piros pickupot, mind a Ford Raptort. Nem a Ford felirat döntötte el, hogy melyik tetszik, hanem maga a jármű kinézete. A piros régies, klasszikus, nem mindenkinek dobogtatta meg a szívét, a Raptor markáns kinézete igen. Magam nevében beszélek. Hozzáteszem, egyik sem lett meg végül egyéb okok miatt.

(#74365) kbalage2 válasza sb (#74360) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Azért Technic-es szemmel az a VTOL bőven tartogat érdekes funkciókat ;)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#74366) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Auchan fiókba bejelentkezve 12.990- LEGO Technic 42162 Bugatti Bolide Agile Blue

(#74367) balint82


balint82
senior tag

2024es creator és space szettek, van pár wow.

Google Pixel 4a

(#74368) Mauzes válasza Tony21 (#74348) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem meg nagyon jó, hogy végre valami újszerű vonalat adnak, nem pedig tizedik ugyanolyan autókat. Ráadásul a space téma kifejezetten érdekes, gyerekek számára is tök jó érdeklődési kör.
Szóval nekem nagyon bejönnek ezek az új szettek.

(#74369) balint82 válasza balint82 (#74367) üzenetére


balint82
senior tag

Space-ből is van több, de ez a vonal nekem nem begyere.a Creator-ok viszont kifejezetten tetszetősek és nekem már azok is sokszor inkább a dísz, mintsem a játék érzetét keltik

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#74370) RapaNui1 válasza balint82 (#74369) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Azt kell mondjam ezek a Creator 3in1 készletek lassan sokkal jobbak és ötletesebbek lesznek mint bármi más. Nincs egyetlen olyan köztük a linkelt képeken amire azt mondanam, hogy nem tetszik, pedig már nem vagyok gyerek.

Mauzes: Viszont a Space vonal nekem valahogy a régi készleteket jelenti, illetve a Saturn V, Űrállomás, Holdkomp, Discovery négyest. Ezek annyira nem fogtak meg ellenben a Creator szettekkel. De pont ez a jó a Legoban, hogy mindenkinek más jön be. :)

[ Szerkesztve ]

(#74371) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#74363) üzenetére

Szerintem az a kocsi pont úgy jó ahogy van, én nem éreztem a licensz hiányát. Ráadásul jó áron is mentek a bontottak amiket néztem, a kirakott összkép pedig szerintem hozza azt amit kell. Véleményem szerint ennél sokkal rosszabb szetek vannak drágábban..
Van ahol én is igénylem, hogy licenszelt legyen, nem azt mondom, de nálam ez kevés esetben dönt arről, hogy beszerzem e vagy sem..

balint82: csatlakozom RapaNui1 kollegához a 3in1 készletek baromi jók, remélem ez a vonal még sokáig fog ilyen színvonalon futni.

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#74372) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Felbontott galaxis őrzői hajó 76193
39510ft
[link]

(#74373) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Nekem az tetszik ezekben az új City space szettekben hogy a tudomany felol kozelitik meg a témát. Míg régen a scifi felol volt. Sokkal jobban nevelo hatasu. Tobb lurko nézhet esetleg a tudomany fele. Tehat a regi Spacere gondolok. Es direkt nem mennek visszafele csak mert eros a Fan nyomas. Itt nincs feltetlen Fan Support.
.
Kepesek voltak megujulni. Bar ez mindig igaz volt a Legora. Tudom regen is volt urallomas - 6339, mai napig beakarom szerezni.. :D de akkor csak szigoruan Town / City volt. Most mint Spacet mint Nasa Brandet hoztak be a Citybe. Egy uj IP az IPn belul.

IP = Intellectual Product

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74374) Mozaart válasza RapaNui1 (#74370) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Azert mert a Nasa IP dedikalva kulon voltak ezek a szettekben. Most a Citybe beinjektalta a Lego.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74375) Crus


Crus
őstag

Natural History Museumot ki és milyen árküszöbnél veszi? Látom már 100 alatt is van.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#74377) RapaNui1 válasza Crus (#74375) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

85 ezernél majd elgondolkodom rajt és talán 70-75k körül meg is veszem Ez 30-40%-os áresés, amit azért jellemzően 1 éven belül el is szoktak érni a készletek. Persze van 1-2 kivétel, de szerintem ennél a szettnél a 40-50 ezer ft-os árcsökkenés egyáltalan nem elérhetetlen, sőt gyanítom hogy április május környékére le is megy annyira, csak ki kell várni. Lesz az még -30% plusz ajándék szett, vagy több is, szóval csak türelem.

(#74378) RapaNui1 válasza tocsek18 (#74376) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ezen a kecske mizérián csak jókat derülök :) :) :)

(#74379) Mozaart válasza tocsek18 (#74376) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nalam a Bat Lord lesz napirenden. De mar a cikk is irja keszitsd elo a sulymerodet.. ahh.. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74380) Crus válasza RapaNui1 (#74377) üzenetére


Crus
őstag

Most én pofátlan vagyok, mert annyira, de annyira nem vágyom rá... szóval nálam 80k a nagyon max, de az általad írt 70k az instant buy.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#74381) RapaNui1 válasza Crus (#74380) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Alakul az, már látom 95 ért is. Ha megjelenéskor 25k-val olcsóbb akkor a 80 ezer nem is elrugaszkodott kívánság, de szerintem a 70 sem elérhetetlen idővel. 60-ra nem gondolnám hogy beesik a darabszám miatt és az induló árát figyelembe véve sem, de a 70 ezret egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek.

[ Szerkesztve ]

(#74382) apholyon válasza RapaNui1 (#74377) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ez a sokat emlegetett április - május ez ilyen Lego-s olcsósítós időszak?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#74383) Dilikutya válasza Mozaart (#74379) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem kell ide súlymérő, a most futó Marvel szerián sincs mit mérni,igen ritkán látok boltban belőle. Régióban, Müllerben, meg most először láttam a Tesco-ban, ki volt rakva két gyűjtővel 1000ft/db áron, elfogyott, ott sincs már. Iszonyat rossz a hozzáférhetősége.

Más, akinek a polybag nem jön szembe (csak Müllerben láttam eddig 1600-ért, webshopokban röhejes 3000), annak ez jó alternatíva lehet, igaz, a vízköpő szobor nincs benne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74384) Segal válasza Throme (#74362) üzenetére


Segal
veterán

Kb 100 éve lehet rendelni Kawasaki motort csak nem a Legotól, de a lényeg ugyanaz.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#74385) Mozaart válasza Dilikutya (#74383) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nem félévvel a megjelenés után akarok én vadászni. Január elsején. :D Ilyen vadnyugaton márcsak így lehet, ha első kézből szeretne valamit az embör fia.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74386) RapaNui1 válasza apholyon (#74382) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Május 04-én volt a Legonál akció, aztán május 12-én a Lego store akciózott, de egyébként nemcsak az idei, hanem a tavalyi évre is jellemző volt, hogy áprilisban májusban bezuhantak az árak és óriási akciók voltak. Hogy ennek mi a pontos oka nem tudom, de annyira nem is érdekel

(#74387) Mozaart válasza RapaNui1 (#74386) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Az aláírásodban én a Hoth védelme és Hógárdista harci csomag közé + jelet tennék, nekem nem volt egyértelmű hogy ez két külön szett! ;)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74388) Tony21 válasza Mauzes (#74368) üzenetére


Tony21
tag

Nincs ezzel baj, szerencsére nincsen két egyforma ember. A space téma számomra technic idegen.

(#74389) czanga


czanga
őstag

Tesco-ban clubcard ellenében minden LEGO-ra -25%, illetve van még egy kiírás, hogy játékokra akár -30%.
Részleteket nem tudok. Párom volt ott, ő fotózta be nekem, de mást nem nézett meg.

(#74390) sb válasza Tony21 (#74361) üzenetére


sb
veterán

:K

@kbalage2
Csak a dobozon látottakról tudtam nyilatkozni. Várjuk akkor a review-t. ;)

@Mauzes
Ilyesmi az én gondolatom is, Technic Space-el is, nem lenne az rossz, de ott inkább más a fókusz. A City viszont még inkább tökéletes gyerekjáték lenne érdeklődőknek de szerintem kevés van belőlük. Amit írtam fentebb, tartom, most is van City Space készlet jó pár és mintha a kutyának sem kellene - nyilván szubjektív érzésre mondom. Ilyen szempontból furcsa, de pozitív, hogy tolja a Lego.

A Creatorok tök jók és "kreatívak" de valahogy haza már nem kéne a legtöbb, most azt érzem elsőre. Állatok vannak itthon de ott is felmerült a konstans bővítés értelme bennem, a Madárház pl. musthave érzés volt első ránézésre... azóta megvan, dobozban és már nincs meg az érzés. A hörcsögös pl. tök jó, cuki, de kicsit vótmá jellegű.
Ezekből valahogy azt tudom értelmezni otthonra ami vagy technikailag annyira jól sikerült (pl. zsiráf), vagy a gyerek eljátszana vele (kis sárkány :D). Ami meg felnőtt dísz (?) inkább az valahogy senkiföldje kicsit számomra. Persze 1-1-et abból is el tudok képzelni, eddig is voltak ilyenek, de valahogy nem áll össze egésszé a témakör bennem.

És akkor beütött a nosztalgia, pedig ritkán szokott. Mikor megláttam, egy pillanatig reméltem, hogy nagyobb modell:
vs

[ Szerkesztve ]

(#74391) Throme válasza RapaNui1 (#74363) üzenetére


Throme
veterán

Nem hallottam fanyalgókról. Itt csak tippeket olvastam, hogy melyik valódi típusra hasonlít.
Azt nem tudom mennyire vették, de szerintem fogyott. Nem kevés MOC-ot is csináltak belőle, én is gondolkodtam egy másodpéldányon emiatt.

Ha valóban nem fogyott volna, az nem a licensz hiánya, mint inkább az ára miatt lehetett.
Volt egy vásárlási roham, mikor a megjelenésekor valahol akciózták 36 rugóért.
Pont Karácsony környékén, én is akkor húztam be.
Most már ritkán megy le 38k huf-ra, de azóta történt egy, s más. Volt már 60-70k huf körül, ami meg a vicc kategória.

Valószínűleg a leicensz ellenére is jól fogynak a szettek. Így marad ez az irány.

(#74392) sb válasza Crus (#74380) üzenetére


sb
veterán

Az a durva, hogy a modular általában nem drága fajlagosan, ez sem. De mégis annak érezzük mert az 50-60k-s modularoktól eljutottunk a 90-120k-s sávig, kedvezmények nélkül. Drágának tűnik 120-ért, vennénk 80 körül, egyfelől.

Másfelől meg pár napja tudatosult ez így bennem mikor a s@h-on egy oldalon láttam az újdonságokat és így nézett ki a lista:
Múzeum: 4000db, 122k
Orient Expressz: 2500db, 127k
Bosszúállók torony: 5200db, 200k
(Ornithopter, 1400db, 67k)

(#74393) Throme válasza balint82 (#74369) üzenetére


Throme
veterán

De jók!!

Fényképezőt gondolatban már meg is vettem :).
Hörcsögök is bejönnek. Gyerekkoromban volt egy. Kicsit brickheadz szerkezetűnek tűnnek.
Görkori szuper, csajos. kombinálva a Dots-os elemekkel.
Páva illik a papagáj mellé.
Jó ez a Creator vonal.

(#74394) sb válasza Throme (#74391) üzenetére


sb
veterán

Szerintem nem vitték.

Nekem az az emlékképen róla, hogy szinte folyamatosan akcióban volt, nem csak itthon. És mellé alapból is olcsó volt hosszú időn keresztül. Most is 40k (áremelés után is) pedig kifutóban, 1-2 hete még simán 40 alatt volt, kockán szerintem egész évben 38-40 között mozgott.

Én rögtön lecsaptam rá és második példányon is mindig töprengtem mikor nagyon jó áron volt. :)
Nekem nem, de szerintem sokaknak számít a licensz. Vagy legalább a kötődés. Ha nem is licenszelt, de vmi közkedvelt, ismert dologra hasonlít, talán az is elég sokszor. Ez az oldschool pickup vonal viszont szerintem itt Európában nem nagyon bír rajongótáborral.

(#74395) maross válasza RapaNui1 (#74363) üzenetére


maross
veterán

Pont ezt a piros pickupot kerestem utobbi negyed oraban. Elvileg vettem egyet hasznaltan sok honapja (az sincs kizarva, hogy toled/forumtarstol :D), de egyszeruen nem talalom, most hogy vegre lenne igeny gyerek reszerol is az osszerakasra.. Nagyon jo mocok is akadnak hozza.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#74396) czanga válasza sb (#74390) üzenetére


czanga
őstag

Na ez a Creator szett lesz amit tuti beszerzek. :))

(#74397) RapaNui1 válasza maross (#74395) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nekem itthon van összerakva, a korábbi amit eladtam azt meg tuti nem te vetted meg, szóval keresd csak tovább meglesz az :)

(#74398) sb


sb
veterán

Még pár új Technic, hogy ne kelljen keresgélni.
Jól sikerültek szvsz, főleg az utolsó kettő.

A City nem győzött meg eddig, a Burgeres autó jópofa, a Tűzoltóság is elég újszerű, ez nem rossz. És egy kis nosztalgia megint a börtönszigettel:

Friends kecske.

Most, hogy sikerült kecskét gyártani, egyből kétfélét is. Eddig nem volt kapacitás az évi +20 féle állatka mellett.
Az eddig megjelent kétféle Friends ház szokás szerint nem rossz szvsz. A kórház is egész korrekt.

(#74399) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Lego Masters 19:30 emlékeztető. :D Majdnem elfelejtettem, párom szólt.. :D

#74398 sb
Ez az új fire dept, egész baba.

#74397 RapaNui1
Az aláírásod egyre jobb.. :D

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74400) Mozaart válasza Mozaart (#74399) üzenetére


Mozaart
aktív tag

A liftarmokal történő brick merevítést mióta használja a Lego? Tetszik, mert itt ugye oldalírányba könnyen eltudna nyíródni a statikai váz, de a liftarm megfogja. Kis statika a ma estére.. :D
Magyarul oldalírányból érkező gyerektenyér, eltudná dönteni mint egy dominót. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.