Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74151) Mozaart válasza Kvelstadt (#74150) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Aranyos vagy. De ha benne lenne az Osszefoglaloban. Akkor is valaki ujra megkerdezne. Az itt lévok mindig kivetelek. :D
.
Idovel mindent megtanulsz. Újkent nekem is minden uj volt. De ez az izgalmas resze.

De egyebkent irj Láznak. ;)

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74152) Kvelstadt válasza Mozaart (#74151) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ja igen ez igaz. Az összefiglalók átka, hogy ha nincs kéne, ha van nem olvassák.
Én meg az a wirdo vagyok aki egyből rákattint hogy ha nem is minden de van e valami érdekes/hasznos infó az összefoglalóban.
Na mindegy, majd belejövök.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#74153) AddyKing


AddyKing
tag

A jövő év nagyon jónak ígérkezik. Battle Pack-ok, új Sonic készletek. :DD

(#74154) Melezor válasza Djuree (#74145) üzenetére


Melezor
kezdő

nekem cserélték a jubileumi Slave 1 szélvédőjét, aztán akkor annyi kavarás volt a szállítással, hogy 2 hónap után reklamáltam, hogy nem jött meg, kiküldték újra, aztán megjött mindkettő :D

(#74155) apholyon


apholyon
aktív tag

Sírok... Úristen, very big! :Y

Spoiler alert: nem bővült...

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#74156) legopingvin válasza apholyon (#74155) üzenetére


legopingvin
kezdő

Tavaly se voltam elájulva, de ez az idei akciós időszak LEGO-nál minősíthetetlen. Mint ha saját maguk paródiája lennének.

(#74157) kr:sz


kr:sz
tag

Sziasztok! Idén is a cégnél kiválasztottunk egy hátrányosabb helyzetben lévő gyerekekkel egy óvodát. Olyan kérdésem lenne, hogy most tudtok esetleg akciósan valahol 10791-es készletet?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#74158) LÁZ válasza kr:sz (#74157) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

alza kb 15k sztem, max marketen lehet olcsóbb, vlszeg 7-10 környékén, ha esetleg vki árulja, ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#74159) hami85


hami85
tag

Naivan azt hittem kicsit megeröltetik magukat a doboz designnal… hàt nem. 😩

(#74160) Throme válasza hami85 (#74159) üzenetére


Throme
veterán

Ezek a kis, pontokért beváltható szettek így érkeznek, ez a sztenderd. Pl fényképező, walkman, és most akkor a vár is.
Ezt irigylem tőled :) sajna nem maradt szükséges számú pontom :(

(#74161) magickonfig


magickonfig
tag

azért így is cuki. ha nem kell jöhet :D

(#74162) HUN_Sector válasza hami85 (#73590) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Hami, érdekel még a Majisto?

(#74163) RapaNui1 válasza BestBuyTopik (#74138) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nekem 2 meglátásom van a doboz témával kapcsolatosan. Egyik, hogy a doboz szerintem addig lényeges és tényező egy eladás során, amíg bontatlan és hibátlan a készlet, mert ha kifut, akkor egy gyűjtőnek így lehet csak eladni igazán. Ha már felbontod meglátásom szerint akkor is jó ha megban a doboz, de eladás szempontjából itt már kevésbé számít a doboz minősége mint egy bontatlan készlet esetében, mert aki ilyet vesz szintén kirakni veszi nem gyűjteni és ebbem az esetben már nem befolyásolja akkora mértékben az árat a doboz mint egy bontatlan és hibátlan szett esetében. A másik dolog, hogy én tuti nem dobnám ki a dobozt, inkább meghirdetném hátha hasznát venné még valaki, sok esetben nekem is jó lett volna egy ilyen lehetőség, persze ha nem megy el időben és kell a hely, akkor sajnos marad a szelektív.

(#74164) hami85 válasza HUN_Sector (#74162) üzenetére


hami85
tag

12000ért sikerült vennem Vinteden, egyelőre tárgytalan de köszi 😊

(#74165) pn4hvq válasza RapaNui1 (#74163) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Csak kíváncsiságképpen: egy nagyobb készlet dobozát hogyan lehetne postázni? A személyes átvétel oké, de a szállítása hogy kivitelezhető? Dobozba téve és "kitömve", bubifóliával körbetekerve? Ha lapjára van széthajtva vagy hogy mondjam, roppant sérülékenynek tűnik nekem.

(#74166) RapaNui1 válasza Crus (#74139) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Akkor még mem építetted meg ezt :) :

(#74167) RapaNui1 válasza pn4hvq (#74165) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Szerintem simán megoldható, persze ebben az esetben ha a doboz nem felajánlás hanem még pénzt is kérsz érte rájön a postaköltség is. Én vettem már Assembly Square dobozt és plusz kartonba csomagolva adta fel az illető. Megjött épségben pedig még nem is tömte ki a belsejét. Ha ingyen adod a dobozt akkor is rájön a posta. Persze itt lehet érvelni mi van ha a vevő nem veszi át meg ilyenek. Én úgy gondolom, hogy aki dobozt rendel 1799ft foxpost fejében az át is veszi, ha esetleg mégsem akkor így jártam, vagy tényleg marad a személyes átvétel, ki ahogyan szereti.

(#74168) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Nem tudom mennyire kéne átszervezni az ablaküveg gyártást, de ahogy a harry potter varázspálcák esetében is, mi lenne ha egy komplett panelben lenne mondjuk 6-12-18-24db ablakocska melyeket már be lehetne csomagolni és a panelből csak kitörné vagy kipattintaná az ember, így nem össze-vissza ömlesztve lennének a zacskóban más elemekkel összeöntve hanem panel szerűen külön csomagolva. Persze ez csak egy ötlet, lehet maga a megvalósítás ennél sokkal bonyolultabb lenne, de én is úgy gondokom ha a Lego elvárja hogy ennyi pénzt kifizessünk egy készletért akkor ők is meghallgathatnák a vevők panaszait és ötletelgethetnének egy kicsit ők is.

(#74169) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok.

Vadásznék egy készletet: Lego 45026
Szerintetek hol tudnám legolcsóbban megvenni?
A lego.com/hu-n megtaláltam. Oda nincs valakinek kuponja? Ha számít ez Education.

Köszönöm.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#74170) sb válasza RapaNui1 (#74168) üzenetére


sb
veterán

Szerintem egyszerűbben is meg lehetne oldani, nekem pl. küldtek úgy BL-es ablakcsomagot, hogy normális kis zacsikba voltak mástól külön, de nem egyenként csomagolva úgy, hogy kb. ki is töltsék azt. Így minimálisan mozgott és nem 100 tök más elemen szánkázott szabadon az összes ablak.

Aztán látunk máshol olyat is ahol külön fóliázva vannak érzékeny felületek... nem azt mondom, hogy ezt kéne csinálni, csak példa, hogy vannak jóval bonyolultabb megoldások is mint egy rendes, kicsit redundáns csomagolás amire most azt gondoljuk, hogy az is túl macerás.

(#74171) Mozaart válasza AssAssynn (#74169) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Ertem hogy lego forum de az esetek nagy reszeben google / arukereso valaszt ad az embernek.
.
A kupon kerdes jogos. Hatha van valakinek odaadhato.

De egyre tobb az ilyen kerdes van ez a szett. Nem tudjatok hol a legolcsobb. Kezdunk atmenni az Azonnali kerdesek temajaba. Biztos en veszem fel. Persze szivesen segit az ember nem errol van szo.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74172) Mozaart válasza Mozaart (#74171) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Igen lehet azzal jonni hogy ez egy forum eppen azert hogy segitse a masik a masikat azzal amit nem tud. :DD

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74173) joe-ker válasza LÁZ (#74130) üzenetére


joe-ker
senior tag

Küld el a wanted listet pm-be,ránézek.

(#74174) LÁZ válasza joe-ker (#74173) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

igenis ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#74175) Djuree válasza Melezor (#74154) üzenetére


Djuree
félisten

akkor vagy engem félreinformáltak vagy neked volt szerencséd...vagy mindkettő. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74176) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Rakok most egy ilyen nem technic lego házat és ez ugye full más világ. Az ahogy megoldják a darabokból hogy kiadjon valamit, és valami kurvacuki. Egy példa mikre gondolok;
Szóval egy kis pötty meg egy henger alakú és kész a tüzifa rönk. Imádom.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#74177) Crus válasza RapaNui1 (#74166) üzenetére


Crus
őstag

Rémlik, amikor ezt készítetted... gyilkos, de szvsz ebben több a repetitív elem, mint a Liebherr-ben. Könnyen lehet, hogy tévedek.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#74178) BestBuyTopik


BestBuyTopik
csendes újonc

Kockashopon ajándék karácsonyi pingvin (40498) jár a vásárlás mellé. Az értékhatár annyira nem is, inkább az limitál hogy csak friendses vásárlás számít a limitbe.

(#74179) Djuree válasza Kvelstadt (#74176) üzenetére


Djuree
félisten

újszülöttnek minden új. ;]
de amúgy jah, vannak jó ötletek.
moc-okban még durvábbak ezek...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74180) po1son


po1son
addikt

eMAGon LEGO Super Mario 71390 Reznor leütő kiegészítő szett - 7590 Ft (kifutó termék)
link
yt videó

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#74181) Victoryus válasza RapaNui1 (#74166) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sose venném meg, annyira primitívek ezek a rakéták a sci-fi űrhajókhoz képest. Az egész tiszta kőkor egy SG1 Prometheus-hoz képest is. Még mindig rakétákkal bohóckodunk, sose lesz hiperhajtómű :D De legalább már az ion hajtóművekkel meg a napvitrolákkal kisérleteznek.
Mint Lego készlet +moc jó összetett, meg nagydarab, meg lánctalpas, azokat szeretem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#74182) kbalage2 válasza Crus (#74177) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Azért a Liebherr daruban is van bőven repetitív rész, nincs nagy változatosság a gémek összerakásában. A kábelezés meg inkább idegesítő mint érdekes... Marha nagy a végeredmény, de építési élmény szempontjából szerintem messze nem a legjobb Technic szett.

Ha kihívást keresel aminek érdekes működő mechanika a vége akkor ott van a 42145 Airbus helikopter. Csurig van töltve bonyolult megoldásokkal, néhány helyen komolyan megizzaszt hogy jól rakd össze és működjön ahogy kell.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#74183) Crus válasza kbalage2 (#74182) üzenetére


Crus
őstag

Oh wow... és árban se rossz az Airbus! Köszi a tippet, ezt felteszem radarra! :R

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#74184) Neurotoxin válasza Memmaao (#74069) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"még belőtt üveg is van hozzá!" Ezen felnevettem :DDD :C

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#74185) RapaNui1 válasza kbalage2 (#74182) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Valóban az Airbus helikoptert hihetetlenül jó volt építeni és igazi bonyolult darab lett pedig ha jól emlékszem talán 2000db az egész. Nekem a szívemnek kedves technic szett mégis a lapátkerekes kotró, mert az volt az első nagyobb és bonyolultabb technic szettem. Azonban a legjobban játszható a Volvo L350F Homlokrakodó az infrás távirányítós vezérléssel.

(#74186) apholyon válasza sb (#74117) üzenetére


apholyon
aktív tag

Nah mire gép elé jutottam, hogy megrendeljem, már offos volt... nézem 00:03... Lego ezt komolyan veszi... Gondolom a nagy akciókból nem akartak deficitet...

Mindegy, felírom a listára, majd ha lesz valahol jó áron, megveszem.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#74187) Kvelstadt válasza Djuree (#74179) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igen, és én ezt mondtam is az elején mikir bejöttem ide, hogy nekem itt még minden újdonság.
De amúgy ha itt ilyen pötty elemekre makkit meg órát nyomtatnak akkor technicnél miért kell azokat a csöves matricákat ragasztgatni?
Ott is nyomtatni kéne minden ilyen alkatrészt, külön zacsiba rakni a mintásakat és szólna a füzet hogy abból a zacsiból vedd ki azt a mintás alkatrészt.

Még egy dolog.
Mi értelme annak mikor a füzet építet velem valamit amit aztán úgy be kell fedni higy soha nem fog látszani?
Gondolok itt a képen látható piros fehér zöld mintára és a jobbra mellette látható fura alaku kis részre.
Én arra gondoltam hogy ez afféle aláírás attól aki ezt a setet kitalálta vagy ilyesmi.

Ja meg annyi fejlemény van a gyűrött dobozos liebherr r9800al kapcsolatban, hogy sikerült lemennem 280fontig, és ott megegyeztem az eladóval.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#74188) Mozaart válasza Kvelstadt (#74187) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Számtalan ilyen van. A világ gyönyőrű csak nyitott szemmel kell járni, ennyire egyszerű mégsem gyakorolják az emberek, hanem lefele néznek. Na de. Coelho off.
.
Itt a Tervező olasz származású. Andrea Lattanzio. Lehet utalás eme származására, mert büszke, hogy olaszként részese lehet ennek az egésznek pl. De utalás lehet Octan-ra amely a Lego mára már elfeledett benzinkútjára utal. De ezt inkább üzemanyagnál játszák el. Erre példát látsz AT-AT üzemanyagtartályában pl. ;)

De ilyen: miért látsz rózsaszín kockákat Star Wars szettekben. Ezt egy videóban láttam még anno, de most találtam erre más forrást. A lényeg, a Star Wars Tervező csapat hagyománya, valaki anno elkezdte biztosan. Ha beletudnak csempészni a szettbe egy ilyen kockát, szelet sütit kell mindenkinek enni. :R

Szerk.: megvan a videó !! :) érdemes végignézni

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74189) legopingvin válasza Kvelstadt (#74187) üzenetére


legopingvin
kezdő

280 font? Az nagyon jó vétel :C

(#74190) Mozaart válasza Mozaart (#74188) üzenetére


Mozaart
aktív tag

A tervező weboldala / bio. Megismerhetjük és néhány további alkotása. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74191) Crus válasza Kvelstadt (#74187) üzenetére


Crus
őstag

Az igen! Annyiért még nekem is kéne a Liebherr, pedig tőlem rémesen távol állnak a nehézgépek. :R

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#74192) sb válasza Kvelstadt (#74176) üzenetére


sb
veterán

Szerintem ez mehet az összefoglaló elejére. :)
A Lego az ahogy megoldják a darabokból hogy kiadjon valamit, és valami kurvacuki.

Grat a Liebherrhez, jó fogás volt. Nem tudom ez mennyire általános, vagy ott olcsóbb... Eddig itthon ha ránéztem jellemzően dupla áron futott, ezért sem figyeltem mióta kifutott. Ha ilyen áron beszerezhető lenne akkor én is lecsapnék rá.

@apholyon
Látod, csak háborogtál, hogy nem bővült az akciós készletek köre aztán most jól megmutatta a Lego, hogy miről maradtál le! :)
Szerintem lehet még idén 1-2 akciós kör. Dec. 1-én jön a köv gwp, hátha módosítanak valamit addig a szetteken is újra.

[ Szerkesztve ]

(#74193) kr:sz válasza LÁZ (#74158) üzenetére


kr:sz
tag

Köszi! Igen online az Alzánál van a legjobb ár. Abban reménykedtem, hogy esetleg Müller/Auchan/Sparban van esetleg valami akció, ami nem akad fenn így az online térben.

(#74194) Kvelstadt válasza Mozaart (#74188) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Köszi a sok infót, akkor jól gondoltam. Meg amúgy így h9gy tudom jópofa ez is, csak tudod mikor rakom össze már gondolkodom hogy ez mi a set témájának a szempontjából és így leburkoltam és, ja hát úgy semmi.

Legopingvin és Crus
Valahol ezt nektek meg a többi topiklakónak köszönhetem, mert egyrészt még sokat kell tanulnom a lego árak mozgásáról, setek értékéről, másrészt én ha eladok valamit az kifogástalan állapotú és ezt is várnám el.
Viszont az érveitek, nézőpontjaitok és a tescos szatyor megyőzött arról hogy ez tényleg egy jó deal.

Ja és még egy, de aztán igérem abbahagyoma rácsodálkozást.
Ez volt az első mintás darab amit a házikós setből megláttam a zacskóban.
Az egy pöttynyi legóra nyomtatott makk. Kész, ettől végem volt! XD

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#74195) Kvelstadt válasza sb (#74192) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nekem meg szavajárásom lesz az "akár tescos szatyorban is!" a nagyon jó dealekre, mert remelül summázta hogy ez annyit simán megér. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#74196) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Azért ez egy jó nagy szopatás a lego részéről, mert a létrát simán megoldhatták volna 4db létra elemből is, ehelyett 57db elemből kell összerakni, melynek még az ősszerakása is szívás.

(#74197) Mozaart válasza RapaNui1 (#74196) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Mi az a letra elem? Amire itt gondolsz?

Akkor ne talalkozz az en MOCommal mert beleorulnel. :D

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#74198) Kvelstadt válasza RapaNui1 (#74196) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nemtom, nekem van az a monoton folyamat amit így tudok csinálni sokáig, meg van az amitől vagy kifutok a világból vagy hibázok mert lankad a figyelmem. Videójátékban, és még régebben gyári munkában is megvolt mindegyik.
Itt legoban eddig elvagyok az ilyenekkel, csak azt nem szeretem mikor az utolsó lapon szól hogy na ezt 4x.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#74199) Crus válasza Kvelstadt (#74194) üzenetére


Crus
őstag

Azt mondod, hogy egymást visszük bele a rosszba? Aljas rágalom! :DDD

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#74200) balint82 válasza RapaNui1 (#74196) üzenetére


balint82
senior tag

A kedvencem az ilyenek végén a

4x

:DDD

Google Pixel 4a

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.