Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65074) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Tegnap elkészültem a Lamborghini Siánnal. Hát mit ne mondjak, nagyon brutál a cucc. Azt már tudtam a videókból, hogy nem lesz egyszerű menet összerakni, de arra nem számítottam, hogy ha nem szánom rá a teljes napot az építésre, akkor egyszerre csak egy darab számozott dobozzal sikerül végezni, bárhogy igyekszem. Durva volt, négy nap kellett hozzá, de végre meglett, és az eredmény megérte a rá fordított időt. :)

Mindössze egyszer sikerült két dobozzal végezni egy nap, de akkor reggel 6-tól este 5-ig szöszöltem vele. Persze megszakításokkal, nem folyamatosan nyomtam 11 órát, de így is kemény. Nyilván benne van, hogy nekem ez volt az első 1:8 arányú Technic sportkocsi, amit építek, ezért nagyon odafigyeltem, hogy ne rontsam el. Inkább lassabban legyen kész, minthogy vissza kelljen bontani...

Írták több helyen, hogy az építési útmutatót nehéz átlátni, nem lehet kivenni, hová kell illeszteni az elemeket, főleg amikor a kész részegységeket kell magára a kocsira rögzíteni. Nos, én nem találtam annyira vészesnek, igaz, néha alaposabban meg kell nézni, mi hová csatlakozik, mert itt nincsenek kiemelve sárgával az új elemek kontúrjai, mint több más készletnél. A fentebb említett hibával sem találkoztam, amivel kapcsolatban többször is érdeklődtem, vagy kijavították azóta, vagy nem tudom, én úgy raktam össze lépésről-lépésre, ahogy a füzetben volt és minden jól sikerült... azaz majdnem, egy baki volt benne, de hogy én csesztem el, vagy az egyik elemet elcserélték a csomagolásnál, nem tudni.

Már eléggé a vége felé jártam, amikor az egyik elemből nem találtam többet, pedig még kellett volna egy darab. Helyette viszont az egyik, hozzá nagyon hasonlító elemből egyel több volt a kelleténél. A képen látszik, hogy az "L"-alakú elemnek a végén van egy "+" formájú lyuk, oda kellett volna tenni a hiányzó rögzítő darabot, majd bele egy fekete csapot, így mindkettő rögzítette volna a kocsi oldalán kiálló darabhoz. De mivel ennek az elemnek nem "+", hanem "O" alakú illesztékje volt, így oda nem ment be. Helyette a képen látható módon oldottam meg.

Az ajtó illesztése lerögzítette az "L" alakú elemet később, bár így 3 helyett 2 csap tartja, de mivel kiállítási darab, nem játszani való, így egy kis esztétikai hibával megúsztam a dolgot és be tudtam fejezni az építést. Megmondom őszintén, nem mintha nem bíznék annyira magamban, hogy egy lépésről-lépésre leírt útmutató alapján ne tudjak összerakni egy LEGO-készletet, de én hajlok arra, miszerint én cseréltem fel valahol az egyik "+" csapos elemet egy "O" csapossal. A "+" végű ugyanis bemegy a "O" alakú lyukba, így simán benne van, hogy valamelyik nagyobb elemnél, ahol több kellett ezekből, egyiket elcseréltem. :F

Vissza már nem bontom, az biztos, szerencsére olyan bakiról van szó, amit kívülről nem látni. Mivel tudomásom szerint eddig rajtam kívül más még nem találkozott ezzel a hibával, így biztosan én cseréltem el azt az egy elemet valahol és nem a csomagoláskor lett elszámolva. Ebből is látszik, milyen könnyű hibázni, pedig nagyon odafigyeltem, mégis valahogy elcseréltem azt a kis vackot. :((

Ettől függetlenül nagyon szép lett, élveztem végig, és bár erős késztetést érzek, hogy nekiessek a Ferrarinak is, de azért be kell látnom, hogy Technic-ből egyszerre ennyi elég volt. Kell egy kis szünet két ekkora szett között... :)

Ui.: Srácok, hadd kérdezzem már meg, hogy a Siánban lévő plaketten lévő kódot pontosan hová kell beírni a LEGO oldalán? A neten rákerestem, és többen is azt írják, hogy a (https://www.lego.com/en-us/themes/technic/lamborghini-sian) oldalon kell aktiválni, de nem találom, hogy melyik menüpont az. Megszüntették volna? Vagy van valami speciális előfeltétele azon kívül, hogy megveszed a készletet? :F Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.