Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) Throme válasza zbundy (#65050) üzenetére


Throme
veterán

A WV készletek építése szerintem is decemberben a leg hangulatosabb.
Utóbbi években az aktuális ilyen szett csúszik 1 évet, szóval idén a Fó utca kerül terítékre.
A BL-es téli faház nekem is tetszik.

(#65052) Pötyi válasza kbalage2 (#65001) üzenetére


Pötyi
őstag

<irónia>
Feltételezem, hogy egy bolt hoz némi könyvelésileg kimutatható bevételt is az anyacégnek, ezért lehetnek vele elnézőbbek... :U

A jutuberek meg csak viszik a pénzt az ajándékba kapott készleteikkel, az nettó veszteség, mert nehezen forintosítható a nézettségén alapuló vásárlói kedv felfutás. :DDD Akkor meg fogjuk őket rövid pórázon.
</irónia>

QNX is cool!

(#65053) ZsZso válasza Vistaboy (#64978) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Az építési útmutatók fent vannak a LEGO oldalán is. Mi pl. úgy szoktuk sokszor kirakni a nagyobb LEGOkat, hogy egyik lányom a feleségemmel együtt épít, a másik velem. Építő éselőkészítő szerepkörben. Az egyik csapat papír alapján dolgozik, a másik pedig tableten nézi a leírást appból (de PDFben is letölthető egyébként). :B

Szerk: ahh, valami régi állapotot töltött be a Chrome, már látom tegnap reggeli üzenet és azóta szólt róla más is. Bocsesz. :U

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#65054) sb válasza proci985 (#65029) üzenetére


sb
veterán

Itt az a gond, hogy Lego-paritáson is meg lehet nézni és ha többet/jobbat kapsz ugyanazon az áron az elgondolkodtató. Márpedig ilyen extra árak mellett nem nehéz kihozni, hogy többet kapsz ugyanazért a pénzért (mindegy mennyi munka volt mögötte).

A 3 váras példa jó pl... a nagy, amúgy is drága készletek kevésbé... De azért ha valóban 2x áron mennek akkor a Chalet 130k, Observatory 160(vagy eredeti méret, ár alapján 180-190k is lehet?) Ezekből azért már kijön majdnem hasonló méretű készlet 2db is. Persze nem mindenből.

Az Observatory nagyon tetszik, fel sem merült nálam eladásra, a Winter Chalet-n viszont elgondolkodtam már. Bár eléggé top1 nálam a téli téma de valahogy ez annyira nagyon nem fogott meg. Pl. az említett Manó Klubház sokkal ötletesebb szvsz. De mivel nehezen engedek :) (lásd: nem kell minden SC autó vs 30db lett hirtelen) így ez is elég ingatag lábakon áll.

Még ami eszembe jutott, hogy ezeknél a készleteknél talán nem jellemző a spec. vagy főleg új alkatrész. Arra kíváncsi lennék, hogy elemekből hogy jön össze. A 67-80k-s eredeti ár ajádnék így is, ezt az elejétől írtam, most utólag főleg. De a 2x ár mellett már lehet, hogy kijönne más formában is.

Na mindegy, sokat gondolkodnom még nem kell mert nálam semmi nem történt. Mindkét készlet feldolgozás alatt, még olyan levelet se kaptam, hogy nem tudnák vonni az árát (ami amúgy se kéne, hogy legyen mivel már előre tisztáztuk). Eddig csak "sajnos késik" jött és közben csendben változott a státusz.

(#65055) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!
A közelmúltban többször is szóba került a 31120-as készlet és a belőle építhető MOC-ok. Egyet én is megépítettem 2 készlet felhasználásával. Itt tudtok megnézni néhány képet róla. Ennek a videónak a lépéseit követtem. Sajnos nincs hozzá letölthető útmutató pdf-ben, cserébe viszont ingyenes. Ami nehezítő körülmény, hogy kell hozzá egy ilyen vagy ezzel megegyező kialakítású emelt alaplap.
Az építést nem éreztem bonyolultnak, az volt zavaró, hogy a videót kellett mindig kicsit léptetnem ahelyett, hogy lapoztam volna a papíralapú útmutatót vagy görgettem volna a pdf-et. A várudvarra hiába kerültek be jópofa részletek, azokat szinte alig lehet látni, ha elkészül az egész. Egy-két helyen használtam pluszban más elemeket, de ha valaki csak a két 31120-as készlet darabjaira hagyatkozik, akkor is impozáns eredményt kap.

(#65056) mancer7151 válasza Pötyi (#65052) üzenetére


mancer7151
tag

Az se mindegy ki mit mond. Aki akar kapni az jót mond aki őszinte az nem kap. :D

Tegnap néztem egy ilyet, utóbbi. 10 db hiányzott a 150ezres szetből a belseje ami ki is látszik szinkavalkádos. Kár volt megvenni és a feketékben van szineltérés mégcsak nem is szép. Ez az őszinte.

[ Szerkesztve ]

(#65057) proci985 válasza sb (#65054) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nalam tegnap meg raktaron volt, mikozben mar kihozta a futar. a webshop picit lassan reagal :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65058) balint82 válasza proci985 (#65057) üzenetére


balint82
senior tag

Lehet kapsz még egyet :D

Google Pixel 4a

(#65059) mancer7151


mancer7151
tag

[link] Kész :K

(#65060) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Félig kész az Assembly. Életem legnehezebb de egyben legjobb és legszebb moduláris építése, több oknál fogva is. Először is portalanítanom kellett majd szétszedni. Mivel össze vissza volt csak nagyobb darabokra szétszedve a dobozba így nem játszott a visszafelé szétszedés, szóval ahogy esett úgy puffant alapon szétbontottam. Ez nagy hibának bizonyult mert most irtó nehéz a 4000 elem között a megfelelő darabot megtalálni, hihetetlenül hosszadalmas és fárasztó az építése. Az eredmény viszont önmagáért beszél. Nemhiába ez az egyik leghosszabb ideje regnáló készlet. Másfélszer akkor alapterületre épül mint a többi, hihetetlenül színes változatos, részletes és gyönyörű. A Boutique Hotel elbújhat mellette. Az alsó szinten ott a pékség, virágüzlet, kávézó, árkádos kis átjáróval, maga a tér középen a szökőkúttal. Igazi kisvárosi feeling, tele élettel, színekkel, részletekkel. Azt tudom csak mondani, ha valaki modulárt szeretne ezt még mindig érdemes megvenni.

(#65061) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Csak én érzem úgy, vagy tényleg elszaladt velem egy picit a polybag gyűjtéses paripa?

Kb 100-120 darab áll itt egy nagy halomban, még én se tudom miért. Pedig már a gyerekek is kaptak vagy hármat mindegyikből...

[ Szerkesztve ]

(#65062) Dilikutya válasza RapaNui1 (#65060) üzenetére


Dilikutya
félisten

A perec alatt a kirakatüveg garázsajtóból van? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#65063) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Ezt miért lehet a FB-on? Nyilvánvaló átverés, azonnal figyelmeztetés (deceptive website) jön kattintásra.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#65064) HUN_Sector válasza koncsik (#65063) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A lego már jogi lépéseket tett.
(tegnap hozta le a az alábbi portál - [link] )

[ Szerkesztve ]

(#65065) RapaNui1 válasza Dilikutya (#65062) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Igen garázsajtó elemek, de eszméletlenül jól meg van oldva és nagyon jól is néz ki élőben, teljesen stabil, és a pékség oldalsó tér felé néző ablaka is ilyen.

(#65066) mancer7151 válasza koncsik (#65063) üzenetére


mancer7151
tag

Jófejségből buknak 139+Milliót. Hihető :C

(#65067) Dilikutya válasza RapaNui1 (#65065) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem az hogy nem néz ki jól, csak még nem láttam így felhasználva, pedig amúgy adja magát, rögzíteni is van mivel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#65068) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Azt néztem hogy a 31120 készlet 1426 darabos, míg az 5 készletből megépíthető moc 6936 darabos, így készletenként kb. 1387 darab lesz felhasználva ami annyit jelent hogy minimális darabszám marad meg mindössze készletenként kb. 39 darab összesen kb. 195db, ami nagyon jó arány szerintem egy ekkora MOC esetében.

(#65069) czanga válasza HUN_Sector (#65064) üzenetére


czanga
őstag

Ez csak a saját véleményem, de nem hiszem, hogy tudnak tenni bármit ezellen, mivel évek óta megy ez a fajta átverés is, és eddig mindig volt arról hír, hogy hurdurr majd jól megjogilépésezik őket... Ameddig a FB mögött Cukibergék degeszre keresik magukat a hirdetési összegekből is, addig kétlem, hogy lesz tényleges foganatja a dolognak. Tiltanak egy oldalt, holnap újrakezdik egy másik alatt. Szélmalomharc.

(#65070) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

szép egy lista :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#65071) maross válasza RapaNui1 (#65068) üzenetére


maross
veterán

ez a hightower castle 2.0?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#65072) zsuha válasza LÁZ (#65070) üzenetére


zsuha
aktív tag

Disney castle - ez vajon miez? De hát már volt és nyugdíjazták. Behalnék ha valami javított verzió lenne, ezzel a second hand piacnak középső ujjat mutatva.

Pirates vault - ez remélem valami jobb fajta pirates szett lesz, és hozza a Barracuda szintjét (bár nehéz megütni azt - baromi jó lett).

[ Szerkesztve ]

(#65073) maross válasza zsuha (#65072) üzenetére


maross
veterán

Háh :). Egyet vettem a diznibol, de az hogy csomo ideig piacon van, most kivonják, es egybol jon a kov, erdekes dontes :). Pirates es ninjago city market varos, majd lehet sirni az áraknak :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#65074) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Tegnap elkészültem a Lamborghini Siánnal. Hát mit ne mondjak, nagyon brutál a cucc. Azt már tudtam a videókból, hogy nem lesz egyszerű menet összerakni, de arra nem számítottam, hogy ha nem szánom rá a teljes napot az építésre, akkor egyszerre csak egy darab számozott dobozzal sikerül végezni, bárhogy igyekszem. Durva volt, négy nap kellett hozzá, de végre meglett, és az eredmény megérte a rá fordított időt. :)

Mindössze egyszer sikerült két dobozzal végezni egy nap, de akkor reggel 6-tól este 5-ig szöszöltem vele. Persze megszakításokkal, nem folyamatosan nyomtam 11 órát, de így is kemény. Nyilván benne van, hogy nekem ez volt az első 1:8 arányú Technic sportkocsi, amit építek, ezért nagyon odafigyeltem, hogy ne rontsam el. Inkább lassabban legyen kész, minthogy vissza kelljen bontani...

Írták több helyen, hogy az építési útmutatót nehéz átlátni, nem lehet kivenni, hová kell illeszteni az elemeket, főleg amikor a kész részegységeket kell magára a kocsira rögzíteni. Nos, én nem találtam annyira vészesnek, igaz, néha alaposabban meg kell nézni, mi hová csatlakozik, mert itt nincsenek kiemelve sárgával az új elemek kontúrjai, mint több más készletnél. A fentebb említett hibával sem találkoztam, amivel kapcsolatban többször is érdeklődtem, vagy kijavították azóta, vagy nem tudom, én úgy raktam össze lépésről-lépésre, ahogy a füzetben volt és minden jól sikerült... azaz majdnem, egy baki volt benne, de hogy én csesztem el, vagy az egyik elemet elcserélték a csomagolásnál, nem tudni.

Már eléggé a vége felé jártam, amikor az egyik elemből nem találtam többet, pedig még kellett volna egy darab. Helyette viszont az egyik, hozzá nagyon hasonlító elemből egyel több volt a kelleténél. A képen látszik, hogy az "L"-alakú elemnek a végén van egy "+" formájú lyuk, oda kellett volna tenni a hiányzó rögzítő darabot, majd bele egy fekete csapot, így mindkettő rögzítette volna a kocsi oldalán kiálló darabhoz. De mivel ennek az elemnek nem "+", hanem "O" alakú illesztékje volt, így oda nem ment be. Helyette a képen látható módon oldottam meg.

Az ajtó illesztése lerögzítette az "L" alakú elemet később, bár így 3 helyett 2 csap tartja, de mivel kiállítási darab, nem játszani való, így egy kis esztétikai hibával megúsztam a dolgot és be tudtam fejezni az építést. Megmondom őszintén, nem mintha nem bíznék annyira magamban, hogy egy lépésről-lépésre leírt útmutató alapján ne tudjak összerakni egy LEGO-készletet, de én hajlok arra, miszerint én cseréltem fel valahol az egyik "+" csapos elemet egy "O" csapossal. A "+" végű ugyanis bemegy a "O" alakú lyukba, így simán benne van, hogy valamelyik nagyobb elemnél, ahol több kellett ezekből, egyiket elcseréltem. :F

Vissza már nem bontom, az biztos, szerencsére olyan bakiról van szó, amit kívülről nem látni. Mivel tudomásom szerint eddig rajtam kívül más még nem találkozott ezzel a hibával, így biztosan én cseréltem el azt az egy elemet valahol és nem a csomagoláskor lett elszámolva. Ebből is látszik, milyen könnyű hibázni, pedig nagyon odafigyeltem, mégis valahogy elcseréltem azt a kis vackot. :((

Ettől függetlenül nagyon szép lett, élveztem végig, és bár erős késztetést érzek, hogy nekiessek a Ferrarinak is, de azért be kell látnom, hogy Technic-ből egyszerre ennyi elég volt. Kell egy kis szünet két ekkora szett között... :)

Ui.: Srácok, hadd kérdezzem már meg, hogy a Siánban lévő plaketten lévő kódot pontosan hová kell beírni a LEGO oldalán? A neten rákerestem, és többen is azt írják, hogy a (https://www.lego.com/en-us/themes/technic/lamborghini-sian) oldalon kell aktiválni, de nem találom, hogy melyik menüpont az. Megszüntették volna? Vagy van valami speciális előfeltétele azon kívül, hogy megveszed a készletet? :F Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#65075) RapaNui1 válasza maross (#65071) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Igen

(#65076) RapaNui1 válasza Vistaboy (#65074) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Szép lett. Köszönjük a részletes bemutatót és a leírást. Élvezd a munkád gyümölcsét, csak ez a lényeg. Gratulálok hozzá. :)

(#65077) RapaNui1 válasza LÁZ (#65070) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Durva egy lista az biztos, bár én a DC, Marvel, HP, Ninjago, SW vonalról letettem, így ebből számomra ami érdekes a winter készlet, illetve még a piratesre leszek kiváncsi. Úgy látszik ami engem érdekelt, Modular, Ideas, Icons azt már ellötték az év első felében, de aki mindent is gyűjt az tényleg felkötheti a gatyát, nár nem mondom hohy esetleg ezekből ehy kettőt mem veszek meg csak az építés kedvéért és ha nem jön be vejettek tőlem olcsóbban egyszer összerakott szinte új készletet :)

(#65078) kbalage2 válasza Pötyi (#65052) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ez minden irónia nélkül is valószínűleg így működik :) Én felvetettem már többször hogy szívesen fizetnék a review szettekért ha cserébe lehetne választani előre és tuti időben ki is szállítanák, de nem tudják értelmezni a dolgot :)

mancer7151 - hagyjuk már ezt a dumát, elég szánalmas ez az általános nézőpont manapság hogy csak az mondhat igazat aki fikázza az adott terméket...

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#65079) ZsZso válasza Vistaboy (#65074) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Szívből örülök neki, hogy nekem túl "pixelesek" ezek a kocsik ahhoz, hogy tessenek (meg mondjuk amúgy se vagyok egy nagy autó-fan). Egy azért van: vissza a jövőbe autó, de azt amúgy is olyan mintha baltával tervezték volna egy darab fából, úgyhogy nem érezni rajta az elnagyoltságot. :D

Elhiszem, hogy jó móka volt. 4 nap az azért húzós. Gondolom az ujjbegyeid most regenerálódásra vágynak :). Nekem az Assembly Square után volt olyan, hogy napokig nem bírtam rendesen megfogni dolgokat :B .

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#65080) xcvbxcvb válasza LÁZ (#65070) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Szép árak :)

Kalózosnál én egy skull island szerű készletet várok.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#65081) Tyler Durden válasza Vistaboy (#65074) üzenetére

Nagyon mutatós lett a végeredmény, viszont az is komoly, hogy ennyi időbe telt összerakni. Nekem ez hetekbe lesz mérhető amire kirakom. Azon meg végképp nem nem csodálkozom, hogy egyből nem akarsz meg egy ekkora buildnek nekiállni, kell közte valami más jellegű készlet is. Mindenesetre gratula a kis baki ellenére is a kirakáshoz, nekem is a legnagyobb félelmem ezek kapcsán a visszabontás..

RapaNui1: szép kis lista az biztos. Xwing bakancslistás nálam, HP Gringotts, Batcave, WV, Avengers tower ezek még érdekelhetnek kinézet/megvalósítás függvényében.

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#65082) Throme válasza LÁZ (#65070) üzenetére


Throme
veterán

Corvette C1-re kíváncsi leszek. Eléggé lekerekített, ívelt a kasztnija. A 911 csomagtér ajtaja sem sikerült nagyon íveltre.
Sajnos árban itt ragadtunk a 60-70k szinten. Camaro 14xx db 71k, ez meg 12xxdb és kb 60k-ra számolom az árát. Pedig szerettem ezt a vonalat.

A kalózos szettre is kíváncsi vagyok, ez is a creator kategóriában jön ki.
Persze csak képekről és videókból fogom látni, ettől függetlenül kíváncsi vagyok.
(miért nem lehet creator vár és kalózhajó szintű szettet kihozni és benn maradni a 25 - 35k ársávban - webshop - ... oké költői )

Winter Village-et szerencsére még nem nyírták ki az árazással. Emelkedett, mert midnen emelkedett, de azért még nem csapja ki a biztosítékot.

Azért érdekes, hogy a licensz több, mint 50€-t nyom a latba ... (vagy kicsivel kevesebb, ha a "sevi" kap új alkatrészeket, vagy egyedi festett alkatrészt)
10321 vs 10325

Persze a többire is kíváncsi vagyok, csak ezeket venném lista alapján.

(#65083) Tyler Durden válasza Throme (#65082) üzenetére

miért nem lehet creator vár és kalózhajó szintű szettet kihozni és benn maradni a 25 - 35k ársávban - webshop - ... oké költői

Ugyanez jutott eszembe, amit te is írsz. Nekem pl a vár építése nagyon bejött, ha látom jóáron tutti a hajót is be fogom szerezni. Azon is gondolkozom, hogy az eredeti tervvel ellentétben a Lambo és Bugatti kirakás után eladásra kerül és az árukat beforgatnám ilyen készletekbe..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#65084) Throme válasza Vistaboy (#65074) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem nem érdemes ezekkel sietni.
Nem is nézem, hogy ki mennyi idő alatt épít meg szetteket, mert ez nem verseny és nem akarok lemaradni, vagy gyorsan túl lenni az élményen.

Igen, valszeg elnézted a két hasonló elemet.
Ezeket a + és o keresztmetszeteken x óra után el lehet nézni. Technic-es videóiban Balázs is fel szokta hívni a figyelmet 1-1 szerkezet építésénél, hogy figyelni kell erre.
Az ember hajlamos legyinteni, hogy ilyen hiba nincs is, de aztán csak-csak előfordul.

Neked akkor még van a ferrári is :)

A siánnal kimaxoltam ezt a kategóriát. Mind árban, mind elem számban, méretben egy ilyen szett elég volt. A csomagolása is igényes.

Nem régen értekeztünk itt a fórumon a technic autók rugóútjáról, hogy a sztenderd szetteknél elég nagy rés található a kerék és kerékív között, mert túl nagy a rugóút.
Ennél az 1:8 kategóriánál szépen megoldották. Egészen kis mértékben rugózik a sián, és gondolom a többi is (a chiron le is csücsül elől elég hamar ;] )

(#65085) Napfénysüti

Most voltunk Lego kiállításon a gyerekekkel, sok klassz építményt lehetett látni. Azt meg kell hagyni ezek a technic supercarok jó nagyok. :)

Més que un club!

(#65086) sb válasza RapaNui1 (#65077) üzenetére


sb
veterán

Aki több témát is szeret vagy nem tud szelektálni (én pl.) annak elég durva a lista. SW-n kívül (legalább az nem fog meg szerencsére :)) az volt az első reakcióm, hogy mind jól hangzik. Azért biztos könnyebb lesz ha látni őket, az előző listával is ez volt.
Avengers, Disney, HP alapból nálam nincs de ami nagy darabszámú az szinte biztos, hogy impresszív lesz témától függetlenül.
WV, Creaor meg szinte mind ígéretesnek tűnik. Ninjago kakukktojás, nincs semmim de mindig bánom. :D

@Throme
Ritkán nem fanyalgunk de a WV-re elégedetten csettintek. 100 EUR az most 42k HUF Legóéknál. Alapból lejön szinte bárhol 10% és ajándék is szokott lenni az ünnepekre, az 35-6k-s, de gwp-vel akár 30k-ba hajló árat jelent kb. 1500db-nál ez ajándék, még a régi árakhoz képest is. Szerintem itt látszik, hogy próbálnak kedvezni a klasszikus karácsony+gyerek vonalon árképzésben.
A Zen Garden se rossz, a többi már inkább a felnőtt, zsebbe nyúlós vonal, 2000-2500db, 80-90k. A Camaro 63k 1200db is elég sovány.

Viszonyításhoz:
A Land Roverből németeknél már bedobtak előrendelési akciókat 180-190EUR árral (240 helyett), 75k kb. Nem direkt árnak írom (áfa, árfolyam, stb nyilván hat...), csak viszonyítási alap.

(#65087) sb


sb
veterán

Megkapott BL szettek helyett jobb híján megnéztem az Observatory építési leírását és az elemlistát ennél + a Winter Chaletnél. Egy-két érdekesség ami feltűnt:

Oldalakon keresztül sziklákat építget amiből végül az egy darabban kapható nagy 10x4x6, és 8x8x6-os sziklák jönnek ki (4db) kockából építve. Gondoltam itt ez az extra érték. De azon kívül feltűnt, hogy rengeteg nagyobb blokkból állnak a falak sima kockák helyett. Fura.

Bedobva az elemlistákat magyar BL boltkora, auto-complete vásárlással, tehát közel sem optimálisnak mondható árra szvsz, az Observatory-ra 150k-s árat dobott, a Chalet-ra 70k-t.

(#65088) sb válasza kbalage2 (#64963) üzenetére


sb
veterán

Akkor félreértettem ezt a részt. Mindenesetre nekem nem konzisztens teljesen amit írtál. Van eltérés árazásban, ezt te is írtad, persze nem egyedi, ezt én sem gondolom.

Viszont kereszthatások biztosan vannak, témák, autótípusok és rendeltetések (kiállítási darab pl.) tekintetében. Persze ez is lehet pozitív: egy Ferrari rajongó megveszi az N+1. szettet is másik témában, akármilyen árazás mellett. De a többségnek valószínűleg negatív inkább a korreláció. A harmadik-negyedik Dodge-ot nem biztos, hogy behúzza vastagabb ceruza esetén ha hasonló rendeltetésre jött már ki olyasmi. És aztán ott a témakeverés aminek végképp semmi köze egymáshoz, de mégis befolyásol. Mondjuk ezzel már nem tud mit kezdeni a gyártó. Azért nem fog olcsón adni 4-5 témát mert X-Y pont ezt gyűjti és együtt már csak így tudná megvenni. :D :D

A Technicnél érdekes amit írsz, én épp úgy érzem, hogy nagyon jó ár-értékből épp most lettek bátrabbak, sok a 100-150k+ szett. Ami jó árban volt, pl. Tow Truck, 1:10-esek is megszaladtak árban. Van pár jó vétel, de annyira nem sok talán. És a portfólió is kibővült - ebből azt gondoltam viszik rendesen. Ha fellapozok egy pár évvel ezelőtti katalógust van 2 oldal Technic, most pedig lapokon keresztül sorakoznak.

[ Szerkesztve ]

(#65089) KisKacsa413 válasza Vistaboy (#65074) üzenetére


KisKacsa413
újonc

Ezt a gravírozott elemen szereplő kódot, hogy hova lehet beütni a lego.com-on, a Sian esetében, én sem találtam meg. Érdekes, mert annak idején, mikor a Porsche-t raktam össze, annak megtaláltam valahol. Van is letöltve ilyen tulajdonosi bizonyítvány vagy mi hozzá, meg még pár fotó. De most nemrég, hogy a Bugattit meg a Siant megépítettem, egyikhez sem találtam meg a lehetőséget, hogy hova lehetne beírni a kódot. Aztán kíváncsiságból ránéztem a Ferrari Daytona-ra és annak meg felkínálja a Lego a beütés lehetőségét. Lehet, hogy mindezt csak a frissen megjelent szetteknél teszik lehetővé egy bizonyos (rövid) ideig?

(#65090) Mauzes válasza LÁZ (#65070) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez komoly. Nekem két dolog ütött szöget a fejembe a képről:

1. Mennyire nagy a különbség árazásban szettek és témák között. Oké, az ár/elemszám mutató nem teljesen reprezentatív, de amikor a Star Wars szettek konkréten 2X (!) annyiba kerülnek, mint az általában amúgy nagyon durván kidolgozott Ninjago nagy szett, az már mutat valamit. Vagy hogy a korábbi modulárisokhoz képest emelt árú Jazz Club is mennyivel olcsóbb így nézve, mint a licenszelt csúcsszettek.

2. A fórumban is sokat emlegetett panasz: mennyire elmegy a Lego a nagy elemszámú, magas árú cuccok felé. Ez egy nagyon durva trend még rövidebb időtávon is. Legalább is ez volt az érzésem, de konkrétabb adatok nem voltak mögötte. Úgyhogy ezen a 2023-as listán felbuzdúlva megnéztem az elmúlt 10 év legnagyobb elemszámú, illetve legdrágább szettjeinek toplistáját. Érdekesség képpen csináltam róla egy chart-ot.


Megj.: a listáknak nem részei az Art, Education, BDP, stb. szettek, mert csak a "normál" készletekre voltam kíváncsi. Illetve ahol csak tudtam, a szettek legelső Lego retail árát gyűjtöttem össze.

A fentebb említett trend egyértelműen látszik, és ez a Lego szemponjából egyébként tök logikus addig, amíg van fizetőképes kereslet. Ezeken a szetteken fajlagosan nagyobb profitot lehet elérni, és a gyártói kapacitásokat is jobban lehet optimalizálni.
Csak egy kis adalék: 2015 legnagyobb szettje, a Shield Helicarrier éppen beférne a 2022-es top 10 lista 10. helyére... És ekkoriban még egy nagyobb City és Friends készlet is befért a top 10-be, ez manapság már teljesen elképzelhetetlen.

Viszont a másik érdekes dolog, hogy az adatok alapján fajlagosan (azaz méret, elemszám arányában) kb. egyáltalán nem drágulnak a szettek, hanem csak abszolút értékben. Ez mindenképp meglepő nekem. Igaz, ezek az original EUR árak, HUF-ra nagyon kíváncsi lennék, egyszer majd hozzá teszem...

[ Szerkesztve ]

(#65091) mancer7151


mancer7151
tag

10 perce röhögök. Reviewban említik, lego weboldala, a szett háttal kifelé van a polcon, a növényt meg lehet öntözni kéne :D

(#65092) Vikthor válasza mancer7151 (#65091) üzenetére


Vikthor
nagyúr

kiszervezték a marketingosztályt currycsirkezabálóknak, vagy csak zártosztályra cserélték őket...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#65093) Pötyi válasza Mauzes (#65090) üzenetére


Pötyi
őstag

Azt ne felejtsd ki a képletből, hogy SW téma esetén a vételár kb. 25-45 százaléka licenszdíjj a LucasArts/Diznej felé.

QNX is cool!

(#65094) Segal válasza Vistaboy (#65074) üzenetére


Segal
veterán

En irtam hogy 3-4 nap az osszerakasa :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#65095) timar88


timar88
tag

:D

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#65096) mancer7151 válasza timar88 (#65095) üzenetére


mancer7151
tag

A balos frizkója elég nőies :D Vidám bagázs.

[ Szerkesztve ]

(#65097) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

beírtam a beírnivalót

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#65098) Pötyi


Pötyi
őstag

A 60383-as elektromos sportkocsit vajon a Pininfarina Battista ihlette, vagy csak én látom bele? Erősítsétek, vagy cáfoljátok meg!

és

- mindkettő elektromos, a Lego verzóban még a ceruzaelemek is megvannak
- nagy, egybefüggő buboréktető
- szpoiler
- lekerekített orr

QNX is cool!

(#65099) timar88 válasza mancer7151 (#65096) üzenetére


timar88
tag

Így vágta neki az asszony :D

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#65100) mancer7151 válasza timar88 (#65099) üzenetére


mancer7151
tag

:C de jót röhögtem :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.