Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) SPQR301 válasza NoOne1976 (#58050) üzenetére


SPQR301
tag

5% kedvezményt mindenre. Ráadásul ha valami akciósat veszel, akkor nem is a kedvezményes árból, hanem a teljes árból vonja le. Szóval Legónál 25% helyett 30%-ra jön ki az akció, így kb. minden LEGO árukeresős legolcsóbb ár környékére, de általában picit alá jön ki.

(#58052) ayo válasza SPQR301 (#58051) üzenetére


ayo
addikt

emlékszem anno ezért szólt le itt valaki, mert megkérdeztem, hogy 25 után jön az 5, v összeadja 30-ra. na most vasárnap mi is voltunk, bár csak váltót vettem, de ugyanez volt :) kajáknál is ez volt, lazán 6000 ft jött le a blokkon, amit azért más boltban nem nagyon tudtam volna megtolni

http://jateknaplo.blog.hu

(#58053) ayo


ayo
addikt

más: 603337 vonatot látott valaki a tescóban? pillangóban nem volt, köki-sorosoksári-új budai van még nekem útban, de nagyon ritka hogy vonat is van. jó lenne 43 körül, bár nem tudom hogy emag mennyire fog akciózni most...

http://jateknaplo.blog.hu

(#58054) fenky válasza NoOne1976 (#58050) üzenetére


fenky
tag

5% a vásárlás végösszegéből.

@ayo
Igen, a zalaegerszegiben láttam 3-at, spekuláltam is, hogy elhozzak-e egyet, de végül otthagytam.

[ Szerkesztve ]

(#58055) ayo válasza fenky (#58054) üzenetére


ayo
addikt

köszi, BP környéke kellene, de gondolom az esélytelen :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#58056) gaga33 válasza Pötyi (#58046) üzenetére


gaga33
tag

Lehet ücsörögtek csehóba de hogy nem ettek, nem ásítottak, beszéd közbe nem mozgott a szájuk az tuti :D

(#58057) magickonfig


magickonfig
tag

Budaörsiben ma mentem volna tapizni, de elfogytak a 23as szériás minifigek. Vonat se volt, de ahogy elnéztem feltöltés lehetett, mert tele volt vespával es Groot-tal. Amik viszont mar nem voltak múlthét csütörtök este.

(#58058) joe-ker válasza joe-ker (#57706) üzenetére


joe-ker
senior tag

3 napig ültek az email-en,nem válaszoltak. Felhívtam őket,nem tudják cserélni mert már nem forgalmazzák (ma is volt nekik). Kérés nélkül adták a 2000-es kupont. Rendelek máshonnan másikat mivel ajándék lenne. Rákérdeztem hogy mi lesz a sorsa ha visszaküldöm. Megy az újracsomagoltak közé? Nem tudja mi lesz vele.

(#58059) balint82


balint82
senior tag

Idei dolgozói szett, #sírva kacagós smiley:


Nem tudom, szerintem botrány.
Szerintetek?

Google Pixel 4a

(#58060) RapaNui1 válasza balint82 (#58059) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nem lehet nekik sem mindig jó :)

(#58061) edgR válasza balint82 (#58059) üzenetére


edgR
őstag

nem a nepperek karácsonya lesz az idei :(

(#58062) gaga33 válasza balint82 (#58059) üzenetére


gaga33
tag

Van pár mostanában aranyáron kiadott szett aminél jobb. Legalább ünnepi :)
#58061 Azt sosem lehet tudni. Van ám piaca tuti :D

[ Szerkesztve ]

(#58063) Angelina87 válasza balint82 (#58059) üzenetére


Angelina87
tag

megszorítás ...
Legon mikor lesz ársapka? :C

[ Szerkesztve ]

" A világon vendég vagyok."

(#58064) apholyon válasza balint82 (#58059) üzenetére


apholyon
aktív tag

LMBTQ Karácsony...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#58065) HUN_Sector válasza magickonfig (#58057) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Fehérváron is megjelent a vespa, a batman kocsi, meg a sw justifier sw hajó

más: emag dobozlottó vol. 2

(#58066) gaga33 válasza HUN_Sector (#58065) üzenetére


gaga33
tag

Uhhhh a konda meghoszta a szerencséd. Perfect darab :C
Akármennyi 25900Ft-os Tallnec van mindig elfogy ügyesen :)

[ Szerkesztve ]

(#58067) HUN_Sector válasza Ciccuka (#58045) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Amerikában hatalmas hype övezi, a jubileumi szett szavazáson ott erősen tarolt

(#58068) kbalage2 válasza balint82 (#58059) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nem rosszabb mint a Ninjago-s volt, gondolom ennek is megvan a célközönsége :) Várom a DUPLO-s karácsonyi szettet :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#58069) timar88 válasza balint82 (#58059) üzenetére


timar88
tag

Röviden okádék.

Hosszabban: egyszerűen nem tudom értelmezni ezt a szettet (sem). Értem, hogy 10 éves a friends, nincs is azzal semmi baj ha ebben jön ki a karácsonyi ajándék szett. De hogy ezt mégis ki fogja értékelni?? Építési élményre full monoton lehet, polcdísznek pedig még karácsonykor is csúnya, igen még a gyereknek is szerintem. Van egy halom friends készletünk, egy fél városnyi épület. Az utóbbi időben ráadásul a friends készletek simán verik a citys készleteket szerintem, mind kinézetre, mind minőségre. Az új barátság házat amikor először megláttam, felkiáltottam, hogy de kurva jó. Oké, hogy lányoknak készül ez a sorozat, de egyik sem giccses, jópofa megoldások vannak benne, jó rájuk nézni a polcon. Az új barátság ház tök kreatív, egy kisebb 5-6 éves kislány órákig babaházasdot játszhat vele szerintem, egy nagyobbnak meg egy klassz mutatós polcdísz. Ezt az karácsonyit viszont nem tudom hova rakni. A dolgozók biztos anyáznak, én legalábbis biztos azt tenném. Nulla kreatívitást látok benne, kb fel óra alatt összerakom studioban. Arról már nem is beszélve, hogy több az elemszáma, mint a barátság háznak. Hol van ezen 1200 elem könyörgöm? Szerintem kurva rossz irányba tart a lego, ezekkel a napi szinten kidobált okádék vagy 5000 elemes készletekkel. Annak ellenére hogy egyre részletesebbek a szettek, és kurva nagy lehetőségek vannak benne, szerintem meg sem közelítik a készletek nagy százalékánál amiket ki lehetne hozni belőle. És most lehet jönni azzal hogy ott sem hülyék dolgoznak. Persze, azért látok rebricken sokkal több olyan készletet ami tetszik és kurva keveset a legonál. Bőven elég lenne heti egy kiadott készlet, ami legalább megüti az ingerküszöböt szerintem. És lehet azzal is jönni hogy de hát úgyis megveszik. Persze, mert kurva sok az igénytelen gyökér, de ez még nem jelenti azt, hogy a legonak is azzá kell válnia. És mindemellett imádom a legot, csodálatos készleteim vannak, de ez most kijött belőlem, lehet savazni.

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#58070) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Hála égnek engem ez a Tallneck őrület nem kapott el, a karácsonyi készlet sem érdekel, a visszaeső kereslet miatt már rég nem vásárolok befektetési szándékkal legot, így tulajdon képpen gyúrhatok az Eiffel toronyra illetve a nekem tetsző készletekre.

(#58071) gaga33


gaga33
tag

Elkelt a 3. párduc a jóbarátomék Lego boltjába :Y . Igy eddig a csocsó teljesít a legrosszabbul, bár az a legújabb (0!!!) ill a Világító torony ami azért meglepetés kevesebb mint 10db, és ugye ott sinincs "konkurencia", a nagy böhömből kettő, de az egyiket ő vette meg :W :W :D (76210)

(#58072) Tony21 válasza balint82 (#58059) üzenetére


Tony21
tag

Hűha ..... majd készül belőle helikopter, úgy talán használható lesz :DDD

(#58073) magickonfig válasza Tony21 (#58072) üzenetére


magickonfig
tag

:D :D

(#58074) HummeRC válasza gaga33 (#58056) üzenetére


HummeRC
senior tag

Kamino-n volt klónos éttermi jelenet a filmben. [kép]

(#58075) timar88


timar88
tag

Na lenyugodtam...elkezdtem renderelni az eddig készen lévő épületeket a KAM projektembe, kb sose lesz kész. Addig is bedobok pár képernyőmentéses studio fotót hol állok, hátha valakit érdekel.

Istálló:


Itt azért módosítottam rajta rendesen, tetőt nem lehet így megoldani legoból, legalábbis nekem nem sikerült. A hangulatát szerintem visszaadja, illetve így legalább egy ház is van hozzá és nem csak a lovaknak van hely.

Módosított asztallal az ebédlő:


Az ebédlő egyébként szerintem egész jól sikerült, klassz lett belülről a csigalépcsővel, wc-vel, emeleten az asztalllal. Erről is hozom majd a többi képet ha meg lesz.

Őrtorony mégegyszer:


Egy kis előzetes város:

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#58076) #75376384 válasza HUN_Sector (#58065) üzenetére


#75376384
törölt tag

A jobb alsó sarok miatt én simán visszaküldeném.

(#58077) RapaNui1 válasza timar88 (#58075) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nekem ez tetszik nagyon, de brutál az ára. Lego 10193 medieval market village
Hihetetlen hogy 27k volt annak idején, most meg 185k láttam egyetlen darabot a jófogáson

[ Szerkesztve ]

(#58078) magickonfig


magickonfig
tag

Valaki tudja mi történ a legnagyobb Lego F@szbook csoporttal: LEGO adás-vétel 🇭🇺?
Valami tisztogatás történhetett, mert engem is kitettek 17k felhasználóval együtt Úgy nézem 60k ról lecsökkent 43k-ra a csoport tagjainak száma. :F
Fura

(#58079) gaga33 válasza magickonfig (#58078) üzenetére


gaga33
tag

Van olyan ismerősöm aki 1 éve szeretne tag lenni..... Fejbe lehet valami gond van a toronyba náluk, ha közöttünk van a 4 admin közül valaki akkor kifejthetné mi alapján vesznek fel, tesznek ki tagokat..... Nem hinném hogy profil alapján mert elég megnézni az Admin profilját...... :D vagy a nevét, bár ezt nem tudhatni mióta Nintendók futkosnak az országban... Lehet volt valami sorozat sztár ezen a néven, vagy a Rémrendes család Marszija.... Ki tudhatja?

[ Szerkesztve ]

(#58080) LÁZ válasza magickonfig (#58078) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

gyanítom sose fog kiderülni :B

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#58081) gaga33 válasza RapaNui1 (#58077) üzenetére


gaga33
tag

Ez ár-értékben nagyon régen elszállt. Láttam összerakva és kijelenthetem nem annyira nagy szám. Azért sokat fejlődött a Legó pedig azért nem egy 15-20 éves készlet. A fa viszont remek volt benne, a tető az az ósdi, bár akkoriba jó volt, szerintem nem nagyon van benne túl sok ritka alkatrész, a darabszám sem vészes, színcserével össze lehetne szedni. Itt jó megfigyelhető az építés. [link]

[ Szerkesztve ]

(#58082) timar88 válasza RapaNui1 (#58077) üzenetére


timar88
tag

Ő mármint nem értem a válaszod. Ismerem a medieval marketet, de amikről a képeket betettem azt én terveztem. :)

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#58083) magickonfig válasza gaga33 (#58079) üzenetére


magickonfig
tag

2 évig voltam tagja ennek a csoportnak. Van egy baromarcú napszemüveges az adminok között. 1 éve feltettem egy kérdést ki hogyan fehérít legokat. Ez az Alfa lego Him kioktatott, hogy ott a google search ,ne ide irogassak. Szépen szarkasztikusan megköszöntem neki. Utánna pár tag normálisan válaszolt, ez meg még folytatta a kioktatást. :D

(#58084) Crus válasza gaga33 (#58079) üzenetére


Crus
őstag

Nagyon finoman fogalmazol. Az az ürge egy gyakorló elmebeteg. Nem vagyok FB-on, accom sincs, de nejem néha csak a fejét fogja abban a csoportban. A legutóbb pl. az volt, hogy kerestünk egy szettet, leírtuk mit szeretnénk, tettünk fel a netről képet, hogy néz ki. Erre nem engedte ki a kérést. Érdeklődtünk, hogy miért nem, mi a gond vele? Le sem tojt minket. Sokadik csesztetésre ennyit írt az a marha: "Saját kép kell és nem netes!". Mikor erre válaszul leírtuk, hogy továbbra is venni szeretnénk, akkor kapott a nejem pár hét kényszerpihenőt.

Másik esetben nyugdíjas ismerős keresett egy szettet az unokának. Nem egy nagy IT szaki, nem olyan rég regelt a FB-ra. A sokadik kérésre se engedte be a csoportba az a nyomorult, mondván "újreg", nem érdekelte, hogy esze ágába sincs eladni, venni akar! Erre írt neki ismerős, hogy jó, akkor tegye ki a szett keresésére irányuló felhívását, nem akar ő csoporttag lenni egy szett miatt... ezt nyilván már válaszra se méltatta.

És ez nem az első ilyen húzása annak a parasztnak... elnézést a tisztességes parasztoktól.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#58085) HUN_Sector válasza #75376384 (#58076) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Akkor nézd meg a fejtányér rész alatti nyomódást

Ha lúd, legyen kövér

(#58086) gaga33 válasza magickonfig (#58083) üzenetére


gaga33
tag

Tudom kiről beszélsz.... Mit mondjak.... elég elolvasni az minősíti. Jaj nekem is ha olvassa, kideríti ki vagyok és repülök én is... Soha nem vettem ott semmit mondjuk, de akkor is dühítő amit művelnek....Ő egy admin gondolom ez feljogosítás a kioktatásra.. 6.5 kilo legot arul, bar az ekezetet nem ismeri..... :)) Ne is törődj vele nem baj az, had örüljönek. :R
Crus egy komplett idióta és ha ezt olvassa annak csak örülök. A legbutább adminokkal rendelkező csoport.... Az egyik admin profilja párját ritkítja... :D

[ Szerkesztve ]

(#58087) gaga33 válasza timar88 (#58082) üzenetére


gaga33
tag

Nagyon jó lett, amúgy simán kihozható lenne. Én megtörném az emeletek közötti falat egy 45 fokos elemmel a szürke és a fehér között, vagy a fehéret picit szélesebbre építeném. Nekem tetszik grat hozzá.

(#58088) RapaNui1 válasza timar88 (#58082) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Annyi csak, hogy a te terveid nagyon hasonlítanak számomra ahhoz a készlethez, illetve annak a készletnek a tetőelemei talán jobban mennének az istálló tetejéhez mintázatban és színben is. Kb ennyi lett volna, szóval amikor most megláttam a terveidet rögtön ez a készlet ugrott be.

(#58089) gaga33 válasza Crus (#58084) üzenetére


gaga33
tag

Lehet te arra az adminra gondolsz akinek macskás napszemüveges a profilképe??? Két napszemüveges van..... Gyanítom te az omlesztett lego elado adminra gondolsz. Tényleg több mint 60.000 tag volt és tényleg szortírosztak.... :D :D :)) Én meg önkét kilépek szolidalitásból :)

(#58090) timar88


timar88
tag

Gaga: Köszi. Ha az ebédlőre gondolsz, ott van középen egy fa gerenda keresztbe. Renderelt képen azért más lesz, jobban fog kinézni.

Rapa: Ja értem. Nem vettem azt a készlet alapnak, a játék (KAM) alapján mintázom az épületeket. De mivel a téma ugyanaz, persze valamennyire hasonlítanak egymásra. Az a tető nem tetszik nekem, szerintem nagyon elavult, egyszerű. Itt egy rendes gerendákkal épített tetőt készítettem, cserepekkel. Ott meg csak egymásra vannak téve a 2x2 slope elemek. Ha már tető akkor a kovács teteje tetszik.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#58091) maross válasza Crus (#58084) üzenetére


maross
veterán

Nekik nem biznisz, ha valaki vetel miatt lep be. Nekik csak az a biznisz, ha hirdetsz, a pofatlanul jo dealeket behuzzak, a tobbit meg kiengedik.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#58092) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Érkezik az Eiffel torony, 10001 darabbal. Elvileg $680, release Black Friday-kor (source: Crazy Afols FB csoport)

Ezzel beléptünk a 10 ezer darab fölötti szettek világába… (ha az Art világtérképet nem számoljuk). Kérdés, hogy ez mennyire jó, mindenesetre elég jól néz ki, a 10181-es korábbi szetthez képest hatalmas előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#58093) Sundesz válasza szombatitomi (#58092) üzenetére


Sundesz
őstag

Nem semmi, jól néz ki. Vajon milyen magas lehet, 150 cm? Brutál.

Szerk: ráhibáztam, 59 coll magasnak írják, ami pont 150 cm.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#58094) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Jaja, 150 cm, ezzel pontosan 1:200 lett a méretarány a korábbihoz képest, ami a 108 centijével 1:278 volt.

A Titanic is pont 1:200, kíváncsi vagyok, hogy innentől ebben az arányban fognak-e jönni a nagy Icons szettek

(#58095) gaga33 válasza maross (#58091) üzenetére


gaga33
tag

Rátapintottál a lényegre....
A torony cseppet sem lesz unalmas építmény... kicsit túlzás :) Jó lett vona ha a 10.000db-számot nem egy szürke "rúddal" lépik át. . .A vip ajándékkal lenne igazán értékes, de ahhoz elsőnapos vásárlás kéne.... Az meg ezen az áron kizárt, azért elég húzós. Olyan magas hogy a böhöm bordó óriás is szétese ha megunná hogy nem úgy fogy és felmászna a tetejére és ráugrana a 40cm hosszú csocsóra :D 150cm fenyőfát is gyárthatnának lassan... Jó sok zöld és fehér , na meg mindenféle szinű diszekkel 10002db-számmal :)
timar, igazad van az a tető jó megy hozzá, nekem is az az egyik kedvencem. Tuti jol fog kinézni :)

[ Szerkesztve ]

(#58096) nemorino válasza RapaNui1 (#58077) üzenetére


nemorino
tag

Ez a maga idején zseniálisnak számított, én nagyon a végén csíptem el egyet 30k-ért. Mindig volt számomra egy Süsü-hangulata a házaknak :) Örülnék, ha jönne még pár ilyen civil készlet, ami felépítene egy kis középkori várost.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#58097) RapaNui1 válasza szombatitomi (#58094) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Az a baj ezekkel a szettekkel, hogy bár tényleg nagyon jól néznek ki és én csak megépíteni venném meg és lehet adom is tovább, egy-egy ilyen szett szétszedése, szortírozása, válogatása, csomagolása egy rémálom, így már azon gondolodom, hogy ezeket a hatalmas szetteket ha eladom nem szedem szét vagy csak nagyobb darabjaira. Inkább engedek az árból vagy fizetek valakinek ha szétszedi. Tehát szívesen megépíteném, de helyhiány miatt nem tartanám meg viszont nem szívesen szedném szét.
Szóval ezeket a nagy szetteket egy két kivételtől eltekintve szerintem nem véletlenül nem árulják használtan dobozukba visszabontva.

[ Szerkesztve ]

(#58098) bobafett válasza maross (#58091) üzenetére


bobafett
tag

Itt nincs ilyen jóváhagyás dolog, minden hirdetés kimegy egyből, amit felraksz.

(#58099) szombatitomi válasza RapaNui1 (#58097) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Igen, én is így vagyok vele. Nagyon tetszik és szívesen meg is építeném, de egy ilyet szétszedni már tényleg brutál lehet, pedig én még az ilyen 3-4 ezer darabos szetteket szívesen is szedem szét, átépítéshez, stb, de ezt már túl sok lenne. Sehol nem lenne itthon helyem egy ilyet tárolni, úgy tudom elképzelni, ha mondjuk egy Lego kiállításon a bejáratnál egy ilyen ki lenne állítva, ott elég jól nézne ki.

(#58100) RapaNui1 válasza szombatitomi (#58092) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Akkor ez mennyi magyar forintban szerintem 250-280k környéke.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.