Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) maross válasza turikoczka (#46134) üzenetére


maross
veterán

boltokban epphogycsak par helyen van 135k alatt, lehet a kockabolygos 110k jonak fog szamitani az inseges idokben.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46152) stellaz válasza manokaj (#46128) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi, akkor az űrsikló arányaiban nagyobb azért.
Pedig menő lenne, a Discovery mellett egy arányosan másfél méteres rakéta :) meg a Saturn V monumentális méreteit is vissza adná jobban.

[ Szerkesztve ]

(#46153) Mauzes válasza stellaz (#46152) üzenetére


Mauzes
őstag

Így sem tudja a legtöbb ember hova rakni a Saturn V-t a házban. :)

(#46154) manokaj válasza stellaz (#46152) üzenetére


manokaj
tag

Ahoz már egy külön szoba kéne 😁

(#46155) Pötyi


Pötyi
őstag

Van egy full üveg IKEA vitrin, a "DETOLF", amibe pont befér úgy a raketta, hogy az alsó három polcot/rekeszt elviszi a Saturn-V, a legfelsőre meg ki lehet rakni a Lego-emberke méretarányos Holdkompot.

QNX is cool!

(#46156) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Bl 3. kör
Erős a felhozatal [link]

(#46157) maross válasza HUN_Sector (#46156) üzenetére


maross
veterán

Ez tenyleg eros, gyakorlatilag barmelyik johetne, az utolso kicsit fura.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46158) Throme válasza HUN_Sector (#46156) üzenetére


Throme
veterán

ooohh az a Winter Chalet, de jó is lenne....
Az pontosan mit jelent, hogy "415 unique parts"?
Egyedi, vagy ritka alkatrész (tehát nagyon drága)?

Alapból nem kevés alkatrészből áll és ha 30Ft/db áron számolom (ez kb a BMW motor darabára, átlagban), akkor ~79k huf.
Itt lép képbe a 415 db - tuti - emeltárú alkatrész, aminek saccolni se tudom az átlagárát (Ft/db).

Az az érzésem, hogy el kell engedni sajnos....

[ Szerkesztve ]

(#46159) maross válasza Throme (#46158) üzenetére


maross
veterán

különbözőt jelent

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46160) Lajti válasza timar88 (#46148) üzenetére


Lajti
tag

Mind a bolti, mind az emiatt másodpiacon is emelkedett árak nagyon furák (bizonyos/sok készletnél). Kari előtt direkt nem vettem könyvesboltot, mondván lesz még olcsóbb, aztán most másfélszeres, Liebherr nem is nagyon van, amikor meg igen, drágább, mint előtte.

A Bl. 3. körből mikor és hogyan lehet majd rendelni? Van pár, amire szívesen lecsapnék.

(#46161) magickonfig válasza Lajti (#46160) üzenetére


magickonfig
tag

Sajnos maga a könyvesbolt hivatalos ára is emelkedett jan 1-jétől, ezért is az áremelés (+készlethiány) vagy van 49.290 Ft ért az edigi újracsomagolt

(#46162) Napfénysüti válasza Throme (#46158) üzenetére

Nekem is az tetszik, lehet próbálkozom ha rendelhetővé válik.

Més que un club!

(#46163) timar88


timar88
tag

Na szétszedtem a Porsche-t, nagyjából egy óra volt, felkészül a corvette. Apropó, vki megépítette már a corvettet vagy csak a lambot többen is?

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#46164) kbalage2 válasza timar88 (#46163) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Az utóbbi jópár év összes Technic szettjét megépítettem, mi a kérdés? :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#46165) timar88 válasza kbalage2 (#46164) üzenetére


timar88
tag

10295-> Firas's corvette. :) Bocs, azt hittem egyértelmű, nem technicre gondoltam. :)

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#46166) Throme válasza timar88 (#46163) üzenetére


Throme
veterán

A MOC Porsche-nél, aztán a Corvette-nél is elgondolkodtam, hogy veszek még szettet. Lambo van nekem megépítve, de kapott egy külön készletet, mert az eredeti Porsche is tetszik.

A Countach egyik kedvenc verdám és nem fognak kihozni Creator, sem Technic supercar verziót.
Így a MOC Porsche-éval és az idén beharangozott Speed Champion szettel kell beérnem.

(#46167) kbalage2 válasza timar88 (#46165) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Hehe, látszik a beszűkült érdeklődési kör hatása :D Mivel Porsche, Corvette meg Lamborghini is volt Technicben mostanában ezért egyértelműnek tűnt a helyzet :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#46168) timar88 válasza kbalage2 (#46167) üzenetére


timar88
tag

Nem, valóban félreérthető volt a kérdés. :) Nem rég volt téma a Porsche moc, azt hittem egyértelmű lesz, de aztán rájöttem, hogy nem feltétlenül. :)

Throme: azt tudom, emlékszem, hogy te is, meg talán még vki megépítettétek, pont ezért kérdeztem. Én a corvettet vettem meg tőle, valahogy az jobban megfogott, valószínűleg a lambot is megfogom majd, de a corvette lesz a végleges verzió szerintem ami megmarad. Azért kérdeztem, hogy a corvette is meg volt-e már valakinek innen, vagy én leszek az első. :)

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#46169) Throme válasza timar88 (#46168) üzenetére


Throme
veterán

Úgy tűnik a Corvette-el egyedüliként nevezel itt a fórumon. Ha esetleg lesz még 32k körül, boltban Porsche, akkor elcsábulok és behúzom a Corvette-t is.
Aztán volt itt egy Poesche 992 MOC is, ami szintén nagyon jól néz ki.
Az a "baj", hogy az eredeti turbo és targa is bejön, ehhez is kéne +1 szett, de nem, ezt már nem. :N

Creatorból a másik ilyen ígéretes szett a Pick-up. Ebből van egy példányom, ami az eredeti, Lego verzió lesz, de már alakulnak a MOC-ok is a Rebrickable oldalon. Bajban leszek....
Csak ne lenne ez is drága.

Nagyon rá tudnék állni erre a vonalra is.

Most a Speed Champion Jaguár duplaszett kerül terítékre, csak nem tudom még melyik MOC-ot szerezzem be, mert az eredeti verzió nem tetszik.

(#46170) timar88


timar88
tag

Nem baj, csak kíváncsi lettem volna, hogy annak milyen az építési élménye. Nekem bevallom, nem tetszik a Porsche, valahogy nem adja ki. Megvettem a nagy emagos akcióba, de aztán úgy döntöttem nem marad, továbbadtam. A Corvette moc utána jött ki azt hiszem, csak aztán már nem nagyon volt értelmes áron. 33-ért vettem most meg végül, de edigis kamion átment a dobozon verzió. Viszont nekem nem kell a doboz, a lego pedig hiánytalannak és töretlennek bizonyult, úgyhogy így megérte, 40-et nem szívesen adnék érte.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#46171) Throme válasza timar88 (#46170) üzenetére


Throme
veterán

... akartam írni, hogy egy beszámolót, ha írsz, arra kíváncsi leszek. Gondolok itt a stabilitásra és, hogy mennyire forognak a kerekek (van-e valamilyen akadály, hozzáér valamihez....).

Jah, ilyen célra egy újracsomagolt is jó, csak a beltartalom legyen megfelelő és hiánytalan...

(#46172) timar88 válasza Throme (#46171) üzenetére


timar88
tag

Gondoltam, hogy írok majd vmi szösszenetet, de a minőséggel nem hiszem, hogy gond lesz.

Először vettem kamionos dobozt, minden rendben volt vele, különben visszavittem volna.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#46173) VMatteo válasza timar88 (#46163) üzenetére


VMatteo
őstag

egy ilyen MOC manuál mennyibe kerül? :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#46174) Tony21 válasza VMatteo (#46173) üzenetére


Tony21
tag

Ez speciel 14 dollár: [link]

(#46175) timar88 válasza VMatteo (#46173) üzenetére


timar88
tag

Annyit valószínűleg meg fog érni. 4500 Ft volt, 3-4 óra az építési idő, kicsit több mint 2 mozi ára..

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#46176) maross


maross
veterán

lego.hu , még a tigris is megy mellé. kocka.hu-n 60k a limit, de ott jelenleg nincs tigris.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46177) xcvbxcvb válasza maross (#46176) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Taxi úton van :) .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#46178) timar88


timar88
tag

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#46179) timar88


timar88
tag

Na ez is meg lett. Szép lett szerintem, visszaadja az eredeti formáját, rögtön felismerhető. Az építése változatos, jó volt, az instrukció egyértelmű, könnyen értelmezhető. 3 elemmel mintha többel kalkulált volna, 2 kör plate és egy szürke pin, mert nekem nem maradt annyi, pl a lámpánál, de aztán lehet én tettem világosat sötét helyett valahova. Ellenben a tetőn módosítottam, nagy rés maradt az ablak és a tető között, 1 studdal hosszabbra építve jobban néz ki, eltakarja a rést, elem is lett volna hozzá. A lámpákat cseréltem még le szerintem jobban illőre, de ezek az elemek nem voltak az eredeti készletben ugye. Az ajtók nem tetszenek, túl egyszerűen vannak megépítve és nem a legstabilabbak, nehezen is csukódnak be a helyükre. Maga az autó egyébként masszív, nem esnek le itt-ott az elemek, egybe van. Ellenben nem játék, hanem inkább makett, mivel a kormány nehezen mozgatható, és a kereket nehezen tekeri el a kívánt irányba a földre letéve, levegőben tartva ez nem érezhető, körbetologatni a lakásba így nem nagyon tudná egy gyerek, de annyi baj legyen, nem is nekik készült. A kerék amúgy nem ütközik semminek, tehát amúgy a helyén van. Az orr szépen le lett másolva, nem egy bonyolult megoldás, de szépen visszaadja az eredeti autó orrát. A lámpák nehezen, de felnyithatóak, a motorháztető is, de csak óvatosan, könnyen leugrik a helyéről. 1-2 helyen nem az igazi az illeszkedés, látszik, hogy hozott elemekből kellett dolgozni. De ez nem von le semmit, sőt, ahhoz képest, hogy mi az alap, és meg volt kötve a keze, szerintem egy klassz dolgot hozott ki belőle. Alkatrész maradt bőven, de hát valamivel kisebb is lett mint a Porsche, de nem sokkal. Valószínűleg az eredeti autó is kisebb amúgy.

Összességében tetszik, jó volt az építése, talán annyira nem mint a Mustang-é, vagy a Porsche-é, de ez nekem jobban tetszik formára, mint a Porsche, úgyhogy ez marad. Útmutató lego minőségű, sőt, néha egyértelműbb is. 1-2 helyen máshogy oldottam meg volna az összerakását egy elemnek, de annyi baj legyen. Az autó stabil, szép, annak akinek megvan a Porsche, ennyi pénzért szerintem egy klassz 4 órás elfoglaltság, még akkor is ha végül utána visszaépíti a Porsche-ra.

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#46180) Nono_ka válasza maross (#46176) üzenetére


Nono_ka
csendes tag

Jófogáson meg már árulják is
14eFt
:)

(#46181) maross válasza Nono_ka (#46180) üzenetére


maross
veterán

Barcelona is 20k-n kezdett, es 10-12 lett :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46182) Pötyi válasza Nono_ka (#46180) üzenetére


Pötyi
őstag

:DDD

(Ja, és ez vadonatúj alkatrészekre számol, nem használtakra.)

QNX is cool!

(#46183) Throme válasza timar88 (#46179) üzenetére


Throme
veterán

Jó lett a végeredmény. A lambonál is óvatosan kell kezelni a csomagtartót (ami itt a motortér tető). Az jó hír, hogy nem esik szét, ez fontos.
Igen, ezeket a MOC-okat így kell nézni, hogy adott alkatrészből hozta ki a tervező.

Creator szettek nálam is kiállítási darabok főleg. Gyerek néha játszik velük, de a MOC-okat nem adom a kezébe (valamint a T1-et sem).

Hát én nem férnék bele 4 órába, az is biztos. Pláne, hogy itt ki kell bontani az összes számozott zacskót (ha újként indítja az ember). Átépítésnél még a szétszedés is ott van.

Ajtók eléggé passzentosnak néznek ki, lehet emiatt nehézkes a csukásuk.

A másik szélvédőt beépíti valahova? Lambonál felhasználták :)

(#46184) timar88 válasza Throme (#46183) üzenetére


timar88
tag

Nem építi be, elég sok alkatrész megmaradt. Nem csak az a baj, hogy passzentosan megy a helyére, hanem nem igazán van egybe az egész, az alsó rész könnyen leesik, a szélső 2x2-es slope-t pl. 1 stud tartja a helyén.
Kerek 1 óra volt a szétszedése, egybe tettem egy dobozba. Másnap kb. fél óra alatt szétválogattam kupacokra. Elég kezelhető lett, pedig ez volt az első ilyen projektem. Azonnal megtaláltam mindent, úgyhogy pörgősen tudtam építeni, pedig nem siettem. Színeket nem válogattam, igazából a kupacok a következők voltak asszem: minden 1x1, brick elemek, technic elemek, pinek, 1xnagy plate elemek, 1xkis plate elemek, egyéb plate elemek, tile elemek, mod plate elemek, egyéb nagy elemek. Asszem ennyi kupac volt, nekem így tényleg bejött. Összesen szóval 5,5 óra volt kb a szétszedéssel, válogatással.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#46185) wolfcsibe84


wolfcsibe84
csendes tag

Eddig nem kellett a Liebherr. Eddig... [link]

(#46186) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

márc egy

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#46187) Lajti


Lajti
tag

Ósönbe' pár kisebb készletre van akció: [link]
Ezeket elhoztam:

A Harrys 6e, bőven ák-s ár alatt.

(#46188) AddyKing válasza LÁZ (#46186) üzenetére


AddyKing
tag

Tiszta 90-es évek videojátékai vibe. :C

(#46189) #75376384 válasza Pötyi (#46182) üzenetére


#75376384
törölt tag

oke oke, de bl-hez adnak dobozt? na ugye.

(#46190) Pötyi válasza #75376384 (#46189) üzenetére


Pötyi
őstag

(Sóhaj!)

Elképzeltelek, ahogy éjszaka, miután elaludt a család, lábujjhegyen settenkedve beosonsz a Lego-szobába és kaján, kéjes vigyorral az arcodon a farkadra húzod az üres Lego dobozaidat.

:O

QNX is cool!

(#46191) Throme válasza LÁZ (#46186) üzenetére


Throme
veterán

Nem voltam igazán Lego Art rajongó, de elnézegettem ezeket a képeket és igazából a falon még helyet se foglal, úgy mint a többi, amikhez polc/szekrény/vitrin kell.

Aztán rákerestem a Vasemberre is, Mickey-ékre, meg a Space figurára.... huh b+, van áruk.
Oké, hogy kb 3000db (+/- 500db) , de ezek ilyen kis 1x1-es, anyagában színezett "pötyik".
Ez a Batman is lesz min. 47k huf. 2 kép már közel 100k huf...
Pedig eljátszottam a gondolattal, hogy a falra tennék belőlük....

Persze vannak ilyen árfekvéssel Technic, Creator szettjeim, de azokkal még a gyerek tud legalább játszani, nekem meg display funkciót tölt be, és vannak egyéb funkciói.... ezek meg csak képek.

[ Szerkesztve ]

(#46192) balint82


balint82
senior tag

Nem sűrűn van időm építeni, de ez nagyon ötletes volt, tele különleges megoldásokkal.
Szerencsére bontottan jutottam hozzá (kifutás előtt, nagyon jó áron) , így fel sem merült a raktározás :)

Google Pixel 4a

(#46193) #75376384 válasza Pötyi (#46190) üzenetére


#75376384
törölt tag

Mindenkinek kell valami hobbi és dolgok amikről ábrándozhat.

persze azokról nem fantáziálsz, akik telesirják egy karcolás miatt a topikot. Velük minden ok, csak azzal nem aki ezt neha szóva teszi. Ok. :)

(#46194) maross válasza balint82 (#46192) üzenetére


maross
veterán

ha meguntad atveszem beszerzesi aron :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46195) balint82


balint82
senior tag

Megint témánál vagyunk? Tisztára mint az oviba.

Valaki lexarja a dobozt, mások nem. Legyen már elég ennyi. :R

Google Pixel 4a

(#46196) Angelina87


Angelina87
tag

Sziasztok,
Olvasgattam cikkeket kifejezetten jó árai lesznek a legoknak évek múltán is.
Egy-egy szettet vennék, megőrzési -befektetési céllal, hogy majd hosszú évek múltán is meglegyen benne a pénzem. Látom, sokan éppen így árulnak még bontatlan dobozokat is. Egy-egy régi szett ára 6-700.000 Ft és még föntebb. Gondolok most: A reszkessetek betörőkre, Micimackóra, mint örök klasszikusokra, hogy melléfogni azokkal nem igen lehet :)
Mit gondoltok, érdemes így egy pár szettet gyűjteni? Kimondottan limitált darabokat érdemes? Ha nem helytálló a kérdésem, azt is elfogadom.
Mindenesetre köszönöm.

" A világon vendég vagyok."

(#46197) zbundy


zbundy
aktív tag

(#46198) manokaj válasza Angelina87 (#46196) üzenetére


manokaj
tag

Annak már nagy fanatikusnak kell lennie aki, megvesz egy 400 ezer feletti szettet. Ha külföldre el tudod adni, akkor lehet érdemes, szerintem. Általában mindenki megveszi az új szettet ami érdekli es a van rá pénze, de hogy pár év múlva megvegye többszörös áron nem túl valószínű. Én így vagyok a WV szettekel, a régi szettek horror áron vannak, egyszerűen nem ad annyival többet mint az ára mutatná. Creator autóknál a Ferrari hiányzik, ami 100 felett van. Hát hiányozni is fog😭. Meg persze ott a moduláris téma 😬. Ez az én véleményem, talán ír olyan is aki ezzel foglalkozik.

(#46199) turikoczka válasza zbundy (#46197) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Ahh nemrég kezdtem el gyűjteni őket...adják ezek is :)

(#46200) HUN_Sector válasza Angelina87 (#46196) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Micimackó felejtős, kb senki sem keresi. Ez jól előre jelzi, hogy a jövőben sem lesz rá túlzottan nagy kereslet. (ld pl. flinstones)

Ami mainstreamben volt - pl karib tenger - az később is futott, felnőtteket vonzott be, keresett lett, holott a kiadáskor nem volt az.

Idehaza ha spájzolni akarsz, akkor marvel, creator expert, technic, star wars témában szabad gondolkodnod, s néhány ideasban. De ezek közül is meg kell találni azt, ami be fog futni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.