Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) RapaNui1 válasza Throme (#46900) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Egyébként így összerakva sokkal jobban tetszik, mint a képeken. Esetleg ha nem nagy gond tehetnél fel róla még pár fotót minden oldalról meg a világításról.

(#46902) RapaNui1 válasza h1mpi (#46899) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

:)

(#46903) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Nekem sosem volt igazán szívem csücske a City, de most hogy már van vonatom lehet elkezdek City-s témákat beszerezni.
De nálam megállt ez az éra amikor még óvodás voltam, és annyira nem is drágák, gondolok itt pl.: 6598 + 6625. A vicc hogy egy mai rendőrállomás (60316) ára 22 e és néhány matrica hiányzik ugyan de 25 + szállításért már megkapom Belgiumból pl a 6598-at. :)
Persze értem én hogy 2000 után minden színesebb és "fancy" de nekem pont az egyszerű formák tetszenek. :) A többit hadd találja ki hozzá az agyam. :)

Tök jó hétvégi móka, hogy összeraksz egy várost és úgy hagyod a szőnyegen. Párom a dínókért van oda, szóval néha meg is tud támadni.. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#46904) Memmaao


Memmaao
addikt

Vegre a LEGO hivatalosan is meglépte ezt mémet. :DDD

My name is Bond, James... Dean.

(#46905) Mozaart válasza Memmaao (#46904) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Az 1x3 ferde tile elem forditva van rá epitve a gyari szetthez kepest. Bocsi. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#46906) Throme válasza RapaNui1 (#46901) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem nézd meg Balázs videóját. Abban lesz sötétben működtetett világítás is.

[link]

(#46907) RapaNui1 válasza Throme (#46906) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Megnéztem és nagyon tetszik a képek alapján is, ráadásul az ára sem túl vészes. Eddig meg sem fordult a fejemben hogy kellene és ha megveszem szerintem akkor sem marad meg túl sokáig, de muszály lesz összeraknom és kicsit játszani vele. Most adtam el pár legot amit a Deffender, a Big red és a CAT d11T után nem gondolnám hogy megépítettem volna, no meg kellet a pénz a Titanicra (a korábbit eladtam a párommal egyezségben) na meg az egyik olyan készletre ami biztos megmarad Home Alone, de ez még el fog férni mellette. Köszi a képeket nagyon jók lettek, ha esetleg úgy döntesz és megválnál tőle keress meg privátban.

(#46908) h1mpi válasza RapaNui1 (#46907) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem is nagyon bejön valamiért, de lemondtam róla. Iszonyat jó a formája :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#46909) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Jól gondoltam hogy a Reál stadion 100k felett lesz a Lego 130k ra árazta be, ami idővel lesz 100k is az aprón vagy talán még olcsóbb is 80k, amely már az elemszámot is tekintve már nem lesz rossz ajánlat, ráadásul az eddigi stadionok közül nekem ez tetszik a legjobban de mostanában nagyon meg kell gondolnom mi is pontosan az amit megvegyek mert össze is rakom majd.

(#46910) Throme válasza RapaNui1 (#46907) üzenetére


Throme
veterán

Emagnál kuponkóddal már elfogadható volt az ára, pedig licenszelt szett. Mondjuk a dobozt leszámítva (amit azért sokan eldobnak egyből) nem igazán derül ki, hogy ez egy Batman autó. Se egy kis tábla, se matrica (ennek örültem nagyon, oké nem kötelező felragasztani, de inkább nem fizetek azért, amit nem fogok használni), se printelt alkatrész, szóval semmi se mutatja kié ez a verda.

Még arra leszek kíváncsi, hogy milyen MOC-ok születnek erre a szettre ;) , de nem valószínű, hogy átépítem.

#46909RapaNui1
Jah 100k felett lesz...

(#46911) magickonfig


magickonfig
tag

LEGO® Harry Potter™ 76383 Roxfort™ pillanatai: Bájitaltan óra Tesco 5399 FT. Online is rendelhető +490 Ft

Holnap az Emagon 60k a Batmobile Tumbler

(#46912) ayo válasza magickonfig (#46911) üzenetére


ayo
addikt

köszi, egy ilyet sztem beszerzek: LEGO Classic Közepes méretű kreatív építőkészlet 10696
múltkori classic elemek táska így nagyon jó volt 3700-ért, ebben is nagyon jó elemek vannak.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#46913) Major Lion


Major Lion
senior tag

Jol latom hogy komolyabb hajo szettek nincsenek? Cityaben talaltam, de olyan minosegu mint a Maersk container van meg?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#46914) Memmaao válasza Mozaart (#46905) üzenetére


Memmaao
addikt

Az melyik az? A 4.5 éves rakta össze egyedül. Lehet hibázott. :)

(Ja, látom melyik az )

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#46915) Tony21 válasza Major Lion (#46913) üzenetére


Tony21
tag

Azért akad [link] :)

(#46916) Major Lion válasza Tony21 (#46915) üzenetére


Major Lion
senior tag

Inkabb ilyen 100e alatt gondolkozom :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#46917) sb válasza Tony21 (#46898) üzenetére


sb
veterán

Ez eléggé látszik. Csökken az elemszám, legalábbis ránézésre biztos, mert mini épületek és nagy panelek vannak sok helyen. Gondolom így tartják kordában az árat.

Nálunk a gyereket hidegen hagyja az egész City. Néha épít 1-1 házat de 4-5 éves kora óta a Technicet építi inkább és most már programozza. Apa az akinél bejön a nosztalgia meg a klasszik Lego-gyerekjáték összekapcsolása miatt. :D

@Mozaart
Úúúúú, ez nagyon király! Köszi az infót! Nem gondoltam volna, hogy emberi árban kapható.
Akkor szétnézek a régi készletek között is.

@Throme
Nekem is tetszik az autó, én is úgy álltam hozzá, hogy mint autó tök jó a többi meg egyébként sincs "ráírva". Szerintem nem rossz a kis vegyítés sem a Technic-en felül.

(#46918) balint82 válasza Major Lion (#46913) üzenetére


balint82
senior tag

Eseteg egy jó city 4645 kikötő?

Egyébként Maersk minőségben elsőre a Bricklinkes hajó ugrott be 910010 - most nézem, ennek is betyárosan megszaladt az ára.

Pár Ninjago is nagyon ütős pl:
70618

Apropó, tudja valaki, hogy mikor lesz a következő etap a Bricklinkes Designer-program-ban?

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#46919) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, a vonatos vonal nekem kimaradt eddig, de a fiamat elvittem a Kockaparkba és eléggé megtetszett neki (mily meglepő). Ahogy nézegettem, jelenleg nem olyan nagy a kínálat ebben. A terv talán az lenne, hogy megveszem a 60197 személyszállító vonatot és a 60198 tehervonat készletet egyszerre.

Kérhetek ezekről bármi véleményt vagy tanácsot, mennyire elég így vagy mivel egészítsem ki, stb? Vagy van-e alternatív javaslat? Olvastam persze olyanokat, hogy mennyivel jobbak voltak a régiek, meg az új bluetooth-os rendszer kevésbé jó, és hát tényleg elég szegényes a körítése a szetteknek (épület, kiegészítő, stb). De hát ez van. Ráadásul a kifutott vonatok ára már nagyon nem tűnik ésszerűnek.

Ugyanitt, ha valakinek van eladó, írjon. :)

(#46920) kbalage2 válasza Mauzes (#46919) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Idénre van pletyka új személy- és tehervonatra illetve állomásra, én azokat lehet hogy megvárnám. Semmi konkrétum nincs még, de ha tud várni a projekt pár hónapot akkor érdemes lehet.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#46921) maross


maross
veterán

mall.hu-n 2300ft/db vidiyo (sarkany nincs), illetve akcios szekcioban van még ezmegaz, -40%, -50% korul, foleg friends, dots.

tescotol elobb hivtak, kivettek a gyerek szajabol a bajitaltant es a classic epitokeszletet.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46922) Azurman


Azurman
csendes tag

Sziasztok.

Kinéztem magamnak a LEGO Star Wars™ 75288 AT-AT™ készletet. Találtam is az E-digital weboldalon egy újszerűt belőle. Tehát valaki elállt a vásárlástól stb. Az lenne a kérdésem hogy érdemes e venni ilyet? Kicsit félek, hogy hiányos lesz stb. Valakinek van tapasztalata esetleg?

köszönöm :)

PlayStation 5, Steam Deck 512GB

(#46923) ayo válasza maross (#46921) üzenetére


ayo
addikt

classic-ot ma v holnap nézek boltban, rendelni nem engedte :/

http://jateknaplo.blog.hu

(#46924) Ereshkigal válasza Azurman (#46922) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem lesz hiányos, max. a doboz van megnyomorgatva.

(#46925) ayo


ayo
addikt

látom másnak sikerült szerezni véletlenül több dobozt is... :/

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#46926) Lajti válasza ayo (#46925) üzenetére


Lajti
tag

2500-3000 Ft haszonért...

(#46927) KaiotEch válasza Lajti (#46926) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha már 10-et elad már jó pénz és nem "sok" pénze áll benne arányaiban.

[ Szerkesztve ]

(#46928) Mauzes válasza kbalage2 (#46920) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez jó hír. De szerintem nem várom meg, hanem legfeljebb majd kicserélem/hozzáveszek. :)

KaiotEch: tudod mennyi vesződség 10 készletet eladni? Rengeteg érdeklődőt kezelni, egyedileg egyeztetni időpontokat, vagy csomagküldés még rosszabb. Emellett hazaszállítani, közben tárolni. Ésatöbbi. Ennyi haszonért szerintem csakis munkanélküliként éri meg, vagy ha tényleg nagyon szarban vagy.

(#46929) h1mpi válasza Mauzes (#46928) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Van aki 300 Ft- haszonért vesz Hot Wheelst meg Matchboxot... vannak érdekes arcok...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#46930) ayo válasza Mauzes (#46928) üzenetére


ayo
addikt

hasonlóan gondolkozom, de tudom hogy valakinek ez nagy pénz - bár akik ezeket csinálják, hát azok inkább csak pénzéhesek szerintem.

ezért nem szeretem az itthoni aprókat, mert igazából csak ezeket a dealeket veszik el mástól és adják el közel bolti áron. néha egyszerűbb a hirdetéseket nézni, hogy mi az akciós, mint a boltot :D

mindegy, ma megnézem, ha nem jön össze, akkor marad másra :)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#46931) Nekton válasza Mauzes (#46919) üzenetére


Nekton
aktív tag

Vonat:

Amiből sok kell a jó játékhoz, az a vágányanyag. A vonatos készletekben nagyon kevés van. Ami még érdekees lehet,, hogy a TLG nem gyárt értelmes íveket, csak a 40 stud sugarút (R40) , ami nagyon éles egy hosszabb szerelvénynek.
Ha tényleg szeretnétek játszani is, akkor érdemes 3rd party vágányanyagot beszerezni később. Első körben meg egy rakás egyenest és flexi sínt, máskülönben csak körbe-körbe rohangál a vonat. :K

(#46932) maross válasza Mauzes (#46928) üzenetére


maross
veterán

De ha meg ugy nezed, hogy van 3000 ft haszna fel ora meloval, az 6 ezres oraber, 50k-s napidij, 1 millios havi netto (adozastol nagyvonaluan tekintsunk el). Felesegem (tanarno) egesz nap a foldhoz csapkodná a seggét oromeben, a harmadaert.Ez nem a munkanelkuliseget surolo kategoria. A matchboxos/hotwheelses tizedannyi haszonert inkabb.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46933) sb válasza Mauzes (#46919) üzenetére


sb
veterán

Nekünk a tehervonat van meg. A játszhatóság miatt lett inkább az mint a személy. Igazából utána az is tervben volt de egyrészt kb. 5-6k-ból már van annyi alkatrész amivel a tehervonat alapjára megépíthető a személy, másrészt meg még így is jobb lenne 2 vonat 1 helyett de itt is előjött a hely kérdése.

Szerintem önmagában sem kicsi a nagyobb készlet. Két vonattal legalább 1.5x akkora pálya kell szvsz és váltók, hogy érdemben lehessen használni. Az már egy full szoba ha mellé te is el akarsz férni. :) Szétkapni-összerakni pedig megint nem nagy móka minden nap (mi ezt is csináltuk kieg. sínkészlettel nagyobbra építve a nappaliban, igaz, egyéni dolog miatt: nálunk a 1.5 éves mellett kellett elbontani közös helyen. :D)
Szóval én visszafelé számolnék a hely alapján. Azután ahány befér. :D De az új készletre szintén várnék. Max ha gagyi akkor a régi még vonzóbb lesz és kifutóként talán akciós.

@kbalage2, vagy bárki. :)
Ha már pletyka, szó volt új hullámvasútról is. Ez mennyire lehet reális úgy, hogy a régi most futott ki? Vonatnál, rendőrségnél értem, az a mindig kell legyen kategória, de itt nem lenne furcsa? Főleg ekkora készletnél?

(#46934) sb válasza maross (#46932) üzenetére


sb
veterán

Ez nem fél óra. Kinézed, követed az akciókat, elmész, megveszed, hirdeted, feladod/átadod.
Max ha üzemszerűen minden nap 10 készlettel mész a postára. Talán akkor csökken a fajlagos idő.

De ott borul az elmélet szerintem, hogy ha 30% haszonnal is számolsz mondjuk akkor is pl. havi 200k nyereséghez kell 600k tőke (persze ha forog kevesebb de szvsz ennyire tutira meg nem lehet menni). Nem tudom ki az aki ilyen arányokban foglalkozik vele. Mert ha nincs tőke+bevétel akkor érthető de nem ez jön ki a számolgatásokból.

(#46935) maross válasza sb (#46934) üzenetére


maross
veterán

Nem az egy millio a cel, de ha melo mellett bekaszal havonta100k-t 20 ora munkaval, akkor lehet rogton nem 20 ezre marad honap vegen, hanem 120. Igazabol, mindegy :). Szerintem nem olyan hulye/ketsegbeesett nepseg, mint aminek beallitod, es ennel joval-joval kevesebbert is lehajolnak emberek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46936) draco31


draco31
veterán

Azért a kerekekre megoldhatták volna, hogy ne kelljen matricázni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#46937) balint82 válasza maross (#46935) üzenetére


balint82
senior tag

+1 :C

Google Pixel 4a

(#46938) draco31 válasza ayo (#46925) üzenetére


draco31
veterán

Egy ilyet még én is vettem volna, de 60+60km utazás lenne, így kimarad ismét az akciózgatás.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#46939) Tony21 válasza Mauzes (#46919) üzenetére


Tony21
tag

Szerencsére nálunk is kimaradt a Lego vonat, nem olcsó mulatság. Lett helyette modellvasút, ami sokkal drágább :DDD
Terepasztal se foglal sok helyet, csak 2,8m x 1,5m :DDD

(#46940) Major Lion válasza maross (#46932) üzenetére


Major Lion
senior tag

Csak igy nem lehet nezni, mert nem hiszem hogy orankent elad egyet es azert tobb melo ez mint fel ora. De ettol fuggetlenul siman megerheti valakinek ezzel foglalkozni.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#46941) Mauzes válasza maross (#46932) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem nem jön ki ez a matek, amit írsz, de ez már eléggé off-topik. Havonta 100k profit 20 óra munkavál egy átlag usernek - szerintem ez teljesen utópisztikus. Mondjuk az más kérdés, hogy nekem 20 óra szabadidőm többet ér magam számára, mint 100k, de persze tudom, hogy sok embernek ez nagyon sok pénz lenne.

(#46942) kbalage2 válasza sb (#46933) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Én nagyon nem értek a termékstratégiájukhoz, mi megy, mi marad és mi a mögöttes szándék. Pletyka fronton meg ugyanúgy olvasó üzemmódban vagyok mint bárki, mire bármi hivatalos infot kapok valamiről addigra már kb mindenki tud mindent. Ha valaki egy helyen akarja látni a pletyka alapú infók nagy részét akkor ezt az oldalt ajánlom.

Hullámvasútnak én spec látnám értelmét, egész sok jóval komplexebb MOC jött ki a témában amióta megjelent az az egy szem hivatalos, szóval ha valami látványosabbal akarnak előrukkolni akkor van értelmez az előzőt eltakarítani az útból.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#46943) tocsek18


tocsek18
senior tag

Setnummer: 76208
Bezeichnung: Das Ziegenboot
Teilezahl: 564Figuren: 5
Veröffentlichungsdatum: 26. April 2022
UVP: 49,99 Euro

(#46944) timar88 válasza Mauzes (#46941) üzenetére


timar88
tag

Valahogy az adókkal sose számol egyikőtök sem, valószínűleg az aprósok sem...aztán majd egyszer jön a csodálkozás a több százezeres bírságra..

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#46945) Mauzes válasza timar88 (#46944) üzenetére


Mauzes
őstag

Mert nem ez volt a téma. Én azt mondtam, hogy (szerintem) nem nagyon éri meg pár ezer forintokért lego adásvételt nyomni -> akkor nyilván adóval még annyira sem érné meg.

(#46946) sb válasza maross (#46935) üzenetére


sb
veterán

Szerintem félreértettük egymást itt-ott.
Egyrészt én nem állítottam be senkit semminek. Amire reagáltam azt a gondolatot más indította el. Én a tiédre és félig az előző - nem sajátra - reagáltam, de arra már fordítva mint ahogy te gondolod.

tldr:
- A tiédre, hogy ez csak fél óra és 1 milla is összeszedhető: Ez nem igaz szerintem. Nagy tételben erősen pénzéhes meló ami nagy befektetés igényel. Ergo nem olyan kezdi el aki órabérben gondolkodik. Meg több idő szvsz, ebben nincs semmi csavar.
- A másik meg amit Mauzes ír: "csak munkanélküliként érdemes mert máshogy nem éri meg". Erre ugyanezen a vonalon válaszoltam: tehát, hogy ezt SEM tudom elképzelni. A befektetés/összegek nagyságrendek miatt.

A végét nem fejtettem ki, de épp az marad amit te írsz: kiegészítésként jó és nem nagy tételben. Gyk. 150-200k fizu mellé látható összeg lesz +50-70k is. Cserébe az még belefér időben... ha nem is 10x0.5 óra és az említett órabér nem is jön ki, csak sokkal rosszabb. Attól még az extra jó lehet, azért is mert mondjuk nincs más lehetősége rosszabb órabérrel sem.

Szóval a másik kettő ami sztem nem életképes verzió. Csak ebből élni 2-3-400k bevétellel és munkanélküliként milliókat forgatni. :) Meg viszonylag normáls fizetés/órabér, pl. 3-500k mellett +100k-t hozzákalapozni, mert 0 órából megvan. Az meg szimplán nem fogja megérni vélhetően.

@kbalage2
Ha fordítva nézem jogos. Nyilván új mellé minek maradjon régi. De, hogy egy meglévő mellé van-e erre masszív igény azt nem tudom belőni. Elég spec téma, árban/méretben is az lesz. Kisebb se lehet mert az hülyén nézne ki. :D
Ha infód nincs is, ezeket jobban látod azért. :)

(#46947) Throme válasza tocsek18 (#46943) üzenetére


Throme
veterán

Marvelen keresztül fogják tesztelni, hogy a viking témára mennyire harapnának rá.... ;]
Vagy tudják, hogy vannak kiéhezett viking rajongók és őket is be lehet vonzani ezzel a szettel, nem csak a Marvel-eseket

Értem, hogy Lego és építőjáték, meg költséghatékonyság, de csinálhattak volna egyben kecskéket, a lovak mintájára... szvsz

(#46948) maross válasza sb (#46946) üzenetére


maross
veterán

Az egy millios osszeg csak aranyositas miatt volt, hogy eljusson a tudatokig, hogy a 3000-es nyero miert nem lekezelendo, akar egyszeri, akar sokszori mutatvany. Nyilvan nem gondolom, hogy atlag Joska ezzel fog a millios osszeg akar kozeleben kaszalni. Na meg persze akkor mar az adozas is kozbeszolna, a havi 100 ezerert par keszletet eladokra max akkor lenne kapacitas, ha egy nagysagrenddel tobb navos lenne.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46949) sb válasza maross (#46948) üzenetére


sb
veterán

Olvasd el az én példám, 2-300k-ról írtam, a te milliós hsz-ed után. Nem véletlenül... szvsz tudtam hova tenni amit írtál hasonlatként. ;)
Ennek tudatában írtam amit: hogy érdemi (nem 1M, hanem 2-300k-s) összeg már olyan tőke+idő ami nem a "mellékes"(+kispénzű) kategória.
(Ami ennél kevesebb az meg megélhetésre nem lesz jó, de az nem neked szólt, hanem ott Mauzessel ellenben írtam.)

Ezt továbbra is tartom.
Marad a 0-200, vagy inkább 0-100 közötti mellékes sáv. Az jó lehet adott fizu mellett.

Kezdő kérdés:
A hivatalos shopban havonta, tehát márc elején kell várni vmi új promóciót/ajándékot? Vagy tök randomra jöhetnek?

[ Szerkesztve ]

(#46950) kbalage2 válasza Throme (#46947) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Volt már kecske, illetve ez egyfajta legenda/mém a LEGO-s világban, az egyik legritkább vagy legvágyottabb figura. 2011-ben egyetlen szettben voltak kiadva, a használt piacon az áruk manapság 20k HUF körül mozog per darab. Ezért izgult mindenki hogy egy kecskés szettben mi fog jönni, persze a a méretüknél fogva ide pont nem passzoltak volna :)

Állítólag be lett zúzva az öntőforma mert nem használták ezért nem jön több kecske, de volt már példa erre másik elemnél-figuránál is és csak sikerült megoldani szóval ha lenne rá szándék akkor tuti visszatérne :)
Lego Goat with Dark Tan Horns and Medium Nougat Spots Pattern

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.