Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) DrojDtroll válasza LÁZ (#3100) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ez most komolyan Lego? :Y

(#3102) Mcray


Mcray
senior tag

Valaki keresett MTT-t? Mtt

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#3103) LÁZ válasza DrojDtroll (#3101) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ja, vmi Scala sorozat, 1998as, életemben nem láttam, mondjuk ez érthető is :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#3104) DrojDtroll válasza LÁZ (#3103) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tényleg az.

Hát mit nem mondjak leeset az állam amikor megláttam.

(#3105) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Egy ismerősöm által már elő is tudtam rendelni a Slave I-re :C Kinek milyen Lego lesz a karácsonyfa alatt? :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3106) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#3105) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

200 dodóért?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#3107) boost válasza R3ĐßuŁŁ (#3105) üzenetére


boost
addikt

:D

(#3108) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#3106) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Sajnos annál több volt :(

szgergely Remélem nem a tied lesz ;] :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3109) Grillo


Grillo
senior tag

Egyszer lesz

aztán

Az utóbbi a gyerkőcnek, mert milyen már, hogy a jó oldalnak van vára, a rosszaknak meg nincs. Meg amúgy is mindent imád, ami sárkány.
A másik a kiscsajnak, neki ez lesz az első legoja, de annyira beleesett a várba, hogy kell valami, a baba nem nagyon érdekelné. Gondolkodtam friends vagy disney szetten, de azok olyan lányosak :DDD

Munkatárstól jön majd még egy adag ömlesztett, nem tudom miből, gyerekeinek már nem kell, odaadja. De nem biztos, hogy megjön karácsonyig.

Majdnem lett egy

ebayről, de nem tudtam gépnél lenni, és lecsapták nagyon olcsón. Bár lehet, maga az eladó volt, csak ketten bideltük.

Kalózhajó lenne az igazi, de azok rohadt drágák. A jövő évire kíváncsi leszek.

Napok óta a gyerekekkel rakosgatjuk össze a szetteket. Nem mondom, hogy nem sínylette meg a költözést a gyűjtemény, meg ugye 2 és 5 éves felhasználók sem a leggondosabbak, de nincs sok hiány, januárban azért lesz egy bricksetes rendelés, azt hiszem...

(#3110) boost


boost
addikt

Közben elkészült a vár. A végét már én fejeztem be. Néhány hiányzó fejfedő, egyébként megvan hozzá minden. A zászló pöcökjei törtek le, azt szerintem ragasztani fogom még. Hát, ez jelenti, ha 30 éven át ömlesztve voltak a dolgok. Én annó szinte csak ömlesztett legóból játszottam. Mindent egyszer összeraktam, aztán jöhettek a saját dolgok. :D

__________

Lego 3110:

[ Szerkesztve ]

(#3111) thomeef válasza R3ĐßuŁŁ (#3105) üzenetére


thomeef
őstag

Nálunk ezeket hozza a jézuska. Lesz mit rakni az ünnepek alatt :))

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3112) R3ĐßuŁŁ válasza thomeef (#3111) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nice ! :D Majd dobj egy képet róluk ! Ezek nekem a padláson vannak sajnos jelenleg :D Most a Tumblert rakom éppen :C

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3113) Pala válasza thomeef (#3111) üzenetére


Pala
veterán

Annyira húzzátok itt az ember agyát, hogy én is meghülyültem, holnap elmegyek a városba és megveszem a legnagyobb Technic készletet, amit találok!

(#3114) Fr0z3n válasza Pala (#3113) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Lego mindstorms, 100 ropi. Sok sikert :D

(#3115) DrojDtroll válasza Fr0z3n (#3114) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Örök kedvenc :)

Bár lenne belőle itthon is egy.

[ Szerkesztve ]

(#3116) LÁZ válasza Pala (#3113) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a feladat adott :D

nekem az adventi kalendárból úgy néz ki, újévi kalendárium lesz, de legalább lesz egy limitált dárt véderem ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#3117) FLx válasza Pala (#3113) üzenetére


FLx
addikt

Én ebben az évben kihagytam a Technic flagship modellt, lett helyette mindstorms.

(#3118) Pötyi válasza Grillo (#3109) üzenetére


Pötyi
őstag

Ha jól láttam, a MALUG-on épp eladnak egy kalózhajót. Csak gondoltam szólok csak...

:DDD

Kieg: 3118

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#3119) thomeef válasza Pala (#3113) üzenetére


thomeef
őstag

Jah a 42025-ös repülő még lett volna mellé, de sajnos pont elfogyott kockarakóról. Nah majd jövőre ;]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3120) McAdam6


McAdam6
tag

Nálunk ezek lesznek a fa alatt:

[ Szerkesztve ]

(#3121) boost válasza McAdam6 (#3120) üzenetére


boost
addikt

de szép

(#3122) R3ĐßuŁŁ válasza McAdam6 (#3120) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szép ! A felső különösen tetszik :K

Most végeztem a Tumblerrel. A 2 fig atom ! Super Heroes fanoknak kötelező figek. A jármű nagyon nagy és relatív masszív. Talán kicsit masszívabbra számítottam, de lehet túl nagyok az elvárásaim :) 55 körül ma már meg lehet kapni és annyi talán a reális ára is. A járműnek sok funkciója nincs szóval aki játszani akar vele az csalódni fog. Ez egy vitrin darab, de oda tökéletesen megfelel. A végszó az lenne, hogy aki teheti az vegye meg ezt is :)

Ha unjátok, hogy irkálok a készletekre akkor szóljatok nyugodtan :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3123) boost válasza R3ĐßuŁŁ (#3122) üzenetére


boost
addikt

nem, nem, én speciel szeretem. Amolyan "megvetted, hogy nekünk ne kelljen" topik.

(#3124) R3ĐßuŁŁ válasza boost (#3123) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Az a baj, hogy túl elfogult vagyok sokszor :D De próbálok reálisan értékelni, mert nem akarom, hogy valaki miattam vegyen meg valamit. :K A következő készlet valamelyik téli lesz szerintem, mert a Death Starhoz kell majdnem egy teljen nap és annyi szabadidőm maximum karácsonykor lesz :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3125) Gondwana válasza R3ĐßuŁŁ (#3124) üzenetére


Gondwana
addikt

(csak aztàn nehogy piros legyen végül a DIY Death Star :B )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3126) Pala válasza Fr0z3n (#3114) üzenetére


Pala
veterán

Ehhh, most lecsekkoltam, 80k lenne a keret, fölé nemigen tudnék menni hirtelen. De néztem ezt a mindstorm szettet, annyira nem is tetszik. Helyette a 42009-cel szemezgettem (igaz, már van egy daruskocsim itthon: 8460), esetleg a 42030. Vagy veszek 2db 30-40k közé eső készletet, azért itt is elég méretes darabok vannak. :K

(#3127) kovsol válasza dime27 (#3060) üzenetére


kovsol
titán

Ez a buldózer nekem is tetszene, mehetne a 8043 mellé. :D

May the Force be with you!

(#3128) Fr0z3n válasza Pala (#3126) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A 42030 teljesen jó készlet. Vagy a 9398 esetleg? Bár én a több kisebb készlet híve vagyok. Szerintem egy 42035 és egy 42008 jobban megérné.

(#3129) Pala válasza Fr0z3n (#3128) üzenetére


Pala
veterán

Bár a kis készletekkel sincs semmi bajom, de megmondom őszintén, a Lego (Technic) nálam egy olyan terület, ahol a méret a lényeg! :) Meg a kidolgozott részletek, és a relatíve sok funkció! :K Egyik nagy "álmom" még, hogy esetleg 1-1.5 éven belül, ha már gyűjtöttem elég studless készletet, szeretnék tervezni és összerakni egy saját supercart, a klasszikus 8880-nál valamivel nagyobbat, tehát a menet közben összevásárolt készleteknél az is szempont, hogy később majd a megfelelő elemek ehhez a projekthez biztosítva legyenek. Mondjuk ha rögtön ezt tartom szem előtt, akkor egy 42000 is befigyelhet(ne). Hiába, túl nagy a választék! :D

szerk.: Igen, még ott van a 9398 is...na majd szépen sorban... :K

[ Szerkesztve ]

(#3130) boost válasza Pala (#3129) üzenetére


boost
addikt

Én a fenti cargo repcsit ajánlom. Az egyik legkomplexebb készlet, motorral, 8 óra összeépítési idő, mégis 30ért elhozható. És persze méretileg se kutya. De mondjuk a Red five X-Wing is elég jó nagy.

[ Szerkesztve ]

(#3131) Pala válasza boost (#3130) üzenetére


Pala
veterán

Jelen pillanatban nagyon valószínű, hogy a 42025-et (ha erre gonfolsz) elhozom ma a boltból, mert nekem is szimpatikus, az ár/érték aránya (így motorral, sok funkcióval, méretével, mindenestül) nagyon csábító! :K Neked megvan amúgy? Mert azt láttam, hogy beszúrtál róla képet ide a topikba, de meg is vetted végül?

[ Szerkesztve ]

(#3132) Fr0z3n válasza Pala (#3131) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Én azt hittem agyf.szt kapok a múltkor a repcsi miatt. 42008 lett volna a kiszemelt. Leakciózva asszem 29 volt a müllerbe. Mire meglett a zsé, elvitték. Átmentem a legnagyobb játékboltba ami csak van a városban. Ahogy bemegyek, akkor látom, hogy valaki egy 42025-öt fizet. Megyek a polcokhoz, látom 31k akciósan, de nem volt. Kérdem az eladót, hogy van-e még. Erre mondja, hogy most vitték el :W :W Kellett nekem csövelni menni :O

Úgyhogy csak a 42029 lesz egyelőre a fa alatt. Aztán majd kiderül mit hoz a sors. Vagy valami jó akció :))

[ Szerkesztve ]

(#3133) Pala válasza Fr0z3n (#3132) üzenetére


Pala
veterán

Na, az pedig tényleg jó ár lett volna érte! Mindkettőért! Én sajnos többet fogok fizetni érte (ez egy jó drága bolt amúgy is), de tojok rá, szülinapom van, holnap meg karácsony, ennyit megérdemlek, jó voltam egész évben! :DDD szerk.: Jah, 42029, ezt is elhozom mellé szerintem. Bőven bent vagyok a kijelölt 80k-s keretemben. :K

Az életben nem gondoltam volna, hogy miután 1999-ben leálltam a Technic-gyűjtéssel, 15 évvel később újból nekifutok a témának! :)

[ Szerkesztve ]

(#3134) Fr0z3n válasza Pala (#3133) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A 42029 18k volt a tacskóban. Szerintem nézd meg, hátha van még. Elvileg karácsonyig akciós. Nagy kisöprést tartanak, gondolom a jövő évi készletek érkezése miatt.

(#3135) Brumi


Brumi
senior tag

Most láttam FB-n, hogy ma 30% kedvezmény van a Tumblerre az Allee-ban és az Árkában lévő boltban. Ez nem tudom mennyi pénzt jelent, de kiindulás általában a hivatalos LEGO webáruházas ár szokott lenni. Azért érdemes csekkolni, hogy így van-e.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#3136) LÁZ válasza Brumi (#3135) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ők annyival drágábban is adják, ha a monobrandről van szó

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#3137) Brumi válasza LÁZ (#3136) üzenetére


Brumi
senior tag

Nem minden olyan drága náluk. Múltkor néztem, hogy a Mini és a Mikulás háza is olyan áron volt, mint a hivatalos webáruházban (ami nem olcsó, de mondjuk máshol ezeket alig lehetett beszerezni). Vannak jó vételek, csak ki kell fogni. Ahogy elnéztem sokszor az olyan szetteken keresik halálra magukat, amiket a tömegek keresnek és mondjuk lusták utánanézni, hogy máshol olcsóbb-e. Pl Arctic szetteknél talán a hajót 5000-rel többért adták, mint a neten...
Múlt héten voltam egy Régió játékboltban. Hát azt nem értem, hogy ki vesz ott Legot...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#3138) LÁZ válasza Brumi (#3137) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

na igen, a Régió a másik fekete lyuk, 1x voltunk a váci utcaiban, nézem, berendezett halálcsillag 150k, néztem a többit is, bár nagy választék éppen nem volt, de valóban érdekes az árképzésük :D

ps. Ha a Tumbler megáll 40be, akkor jó vétel lehet

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#3139) dime27


dime27
őstag

Én most értem haza egy kis karácsonyi legokiegészítéssel :DDD Egy makulátlan 10024 személyében :))

Boldog Karit minden kedves legózó fórumtársamnak! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3140) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Wookie gunship

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#3141) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#3140) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ez a Star Wars line elég gyenge lett szerintem.. Elég nagy csalódás :( Na de annyi baj legyen :D Legalább nem kell annyit költeni :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3142) Pötyi


Pötyi
őstag

Hehh, van egy duplo plüssnyulam!

:D

QNX is cool!

(#3143) R3ĐßuŁŁ válasza Pötyi (#3142) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Tök jó :D :C Gyerkőcé? :D

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3144) Pötyi válasza R3ĐßuŁŁ (#3143) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát az övé lesz, ha majd lesz gyerkőc!

:D

QNX is cool!

(#3145) dime27


dime27
őstag

Egy kis előkarácsonyi bemelegítő építkezés 5867 elemeiből ;) :K :DD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3146) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nos mára is jutott egy kis építés. Könnyes szemmel, de felbontottam egy bontatlan Winter Village Bakery-t. :DDD Nos a figek elég jók és szerintem bőven elegen is vannak egy ilyen kis készletnél. Van benne egy kis jégkorcsolyapálya ami szerintem fantasztikus a hóba belefúródó kis emberkével. Továbbá még egy karácsonyfa eladó kis pult illetve egy jó hangulatos kis hintó is található a készletben. A főépület színösszeállítása nagyon király. Bár nem mondanám a legrészletesebbnek az épületet, de mivel ez nem egy modular building ezért azt mondanám, hogy ez is remek. A világítása az épületnek nagyon hangulatos ahogy rávilágít a kis pultra az ablak mögött. Összességében 10/9 nekem. A hangulata zseniális, mint minden egyes készletnek ebből a sorozatból, de mivel tegnap mondtam, hogy próbálok reálisan értékelni ezért esett 9-re a választásom. :DDD Anno 15-17ezer körül mozgott amit tökéletes árnak mondanék egy ilyen készletért, bár én ennél jóval többért vettem, de nekem annyit is nagyon megért. Nos még párat lehet kapni bontottan vagy 1-2 szállingózik még bontatlanul szóval ismét azt mondanám, hogy aki teheti az vegye meg mindenképp :K

ui: legközelebb leszek olyan skilles és linkelek 1-2 képet csak hogy jobban mutasson az iromány :D

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3147) thomeef válasza R3ĐßuŁŁ (#3146) üzenetére


thomeef
őstag

Pont most volt egy vaterán, fél órája vitték el :D [link]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3148) Pala


Pala
veterán

Srácok, nem tudjátok, honnan lehetne vásárolni ilyet? Kockashopon néztem, de a weblapjukon nincsen citromsárga színű. De csak beszerezhető valahogy! :F

(#3149) KaiotEch válasza Pala (#3148) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#3150) thomeef válasza Pala (#3148) üzenetére


thomeef
őstag

bricklink.com , mint ilyenkor mindig :K

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.