Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) TayRol válasza R3ĐßuŁŁ (#3950) üzenetére


TayRol
veterán

Az nem érdekel.:D Már gondolkozom valami egyszerűbb self-made vitrinen.:)

(#3952) R3ĐßuŁŁ válasza TayRol (#3951) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Én is gondolkoztam már saját készítésűn. Az összes régi batman készletemmel együtt belerakom majd a tumblert aztán örömtáncot járok majd a szépségtől :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3953) Kar07 válasza LÁZ (#3937) üzenetére


Kar07
tag

Én lehet beszállnék, honnan rendelnél, a shop.lego.com-ról?

Ha már beírok:
Többen említettétek a 42024 konténerszállítót. Gyerek is ezt kapta karácsonyra, és korábbról volt 'motorizáció' is amit használtunk hozzá. Azzal azért sokkal kényelmesebb a használata, és gyorsabb is.

Csak pár technicet raktunk össze, lehet ezért, de a működéshez képest nekem kicsit bonyolultnak tűnt a hajtószerkezet. Pl. a 8052-t hasonló de sokkal egyszerűbb rendszer működteti.

(#3954) Fr0z3n válasza TayRol (#3949) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ezt próbálom már 1 órája itthon is elmagyarázni :))

R3ĐßuŁŁ: Miért, a techniceken kívül melyik Legonak van funkciója? :DDD

(#3955) LudiDOK :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#3955) LudiDOK


LudiDOK
csendes tag

Fent van a neten a nyáron megjelenő 42042 daruról egy kép:

(#3956) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#3954) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hát az attól függ mennyire nagyok az elvárások :D Nekem pár UCS készletnél az is funkciónak számít, ha van benne egy fel/le nyíló ajtó meg tud menni jobbra balra :DDD :DDD Lásd Sandcrawler :D

LudiDOK Bárcsak az UCS Tie Fighterről lennének már képek :DD

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3957) _stick_ válasza Fr0z3n (#3954) üzenetére


_stick_
őstag

R3ĐßuŁŁ: Miért, a techniceken kívül melyik Legonak van funkciója? :DDD
Bár nem nekem szólt a kérdés (és gondolom költői volt ;] ), nekem ez az egyik kedvencem: 60057. Ár/érték arányban az egyik legjobb, legkreatívabb szvsz ;)

LudiDOK, F40-ről esetleg lenne kép?

[ Szerkesztve ]

(#3958) szőröscica válasza Fr0z3n (#3954) üzenetére


szőröscica
addikt

És a technic funkcióit mire használod? :DDD Az 50 ezres daruval emeled fel, ha leejted a kávéskanalat?

(#3959) TayRol válasza _stick_ (#3957) üzenetére


TayRol
veterán

Azért a daru árából tele pakolhatnám a gyerek szobáját city-s járművekkel. Az a durva. :)

(#3960) Fr0z3n válasza szőröscica (#3958) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem, kinyújtott darukarra akasztom fel a függönyt ha elhúzom :DDD Illetve egy plüss van a végére felakasztva. Teljesen megéri :C

(#3961) szőröscica válasza Fr0z3n (#3960) üzenetére


szőröscica
addikt

Az alapvető funkciója mindnek ugyanaz: jót szórakozni építés közben, és büszkén kitenni az elkészült modellt a többi mellé. :)

És racionalizálni, hogy most egy ideig nem veszel új szettet, jól jöhet az a pénz, ha autót vagy lakást akarsz vásárolni. :DDD

(#3962) LudiDOK válasza _stick_ (#3957) üzenetére


LudiDOK
csendes tag

Az F40-ről még semmi de a Tie Fighter-ről ez találtam:

[link]

(#3963) thomeef válasza Fr0z3n (#3954) üzenetére


thomeef
őstag

Ami mozgatható egy készleten, az már funkciónak számít. Ez növeli a játszhatóságát ugyebár, rengeteg ilyen van. Ha egy 2000ft-os kisautónak ki tudod nyitni a motorháztetjét, az már funkció :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3964) LÁZ válasza Kar07 (#3953) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

üdv, igen, dobok egy privit ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#3965) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Ezt igazán kiadhatnák Legoék :DD

(#3966) TayRol válasza Fr0z3n (#3965) üzenetére


TayRol
veterán

ez nagyon beteg.:D

(#3967) dime27


dime27
őstag

Akit érdekel esetleg pár kép a 8275-öm megépítéséről ill két videjó róla ittene :))

[link]

[link]

[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3968) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

No ismét pár gyönyörűség csatlakozott a gyűjteményhez :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3969) tvamos válasza Fr0z3n (#3965) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon jo! Ha lenne penzem ennyi Legora, akkor az iden a Lego Robot versenybe is benevezhetnek.

Nekem, szemely szerint, mondjuk a Mustang, meg a McLaren jonnek be...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3970) Freddy76


Freddy76
addikt

Urak, a daruprojektet még jegelem, ahhoz sok idő és hely kell. Megtartom, de lehet, hogy csak tavasszal vágok bele. Ezt viszont szerintem eladom összerakás után, egyben, majd az új gazdája szétszedi és újra összerakja.

Ellenben kellene valami fasza Technic hétvégére. Most kinéztem ezt. Rakta már ezt valaki?

Asszem ráállok a Technic Legókra. A magamfajta kétbalkéz jogászokra ráfér egy kis kézügyesség-tréning, mechanikai továbbképzés :)) . Emellett sok idő, gondolkodósabb, mint a sima Lego, arról nem is szólva, hogy masszív, a lányom is játszhat velük.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3971) TayRol válasza Freddy76 (#3970) üzenetére


TayRol
veterán

még otthon van dobozban a pickup, de hét végén tervezem kirakni. bár szereztem nagyon olcsón 42023-at, lehet azzal kezdem, ha félbe kell szakítani akkor nem oly nagy probléma.:)
ja nekem is csakateknik.:)

[ Szerkesztve ]

(#3972) TayRol


TayRol
veterán

31012-t hol lehet még venni? jó áron...

[ Szerkesztve ]

(#3973) Fr0z3n válasza Freddy76 (#3970) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nekem megvan, tudom ajánlani. Méretes darab. Nagyon baba a futóműve, fél méterről is leejtheted, felfogja. A csörlő is működik, motorizálva is erős, jók az áttételek.

(#3974) TayRol válasza Fr0z3n (#3973) üzenetére


TayRol
veterán

Ezzel a motorizációval kapcsolatban van valahol írás, hogy mi mit csinál? Tartó, lámpa, hosszabbító, stb...

(#3975) Fr0z3n válasza TayRol (#3974) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Benne van a gyári építési útmutatóban mit és hova kell rakni.

Ezt sasoljátok!!

(#3976) thomeef válasza Fr0z3n (#3975) üzenetére


thomeef
őstag

Szép :) . Ha megnézed a fireplane is ott van a háttérben a polcon :)) .

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3977) KaiotEch válasza Fr0z3n (#3975) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az a KCR-es teherautó milyen kemény :)

(#3978) Freddy76 válasza Fr0z3n (#3973) üzenetére


Freddy76
addikt

Hínnye, ez tényleg nagy, most látom, 47 centi... Mennyi az építési ideje egy ilyennek? Gondolom, 6-8 órát kiad...

Távirányítós autó van Technic-ben?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3979) TayRol válasza Fr0z3n (#3975) üzenetére


TayRol
veterán

nem úgy, hanem a technic-es motoros alkatrészek egyenként mit csinálnak.

(#3980) Fr0z3n válasza TayRol (#3979) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ami külön készlet, abban van 1 irányváltó, 2 ledes égő, egy M-es motor, egy elemtartó és egy rakat fogaskerék az áttételeknek.

(#3981) Fr0z3n válasza Freddy76 (#3978) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nekem 7 óra volt. De én nem válogatom szét az elemeket hanem zacskókban turkálok. Kifejezetten autót nem tudok. Ami távos az a 9398, 42030, amit dime most rakott ki, a földmunka gép, meg van egy régebbi exkavátor. Számát sajnos nem tudom. Az biztos, hogy külön nagyon nem éri meg venni, jobb egy készletből beszerezni az infrás cuccokat. A 42030 pl tökéletes. 2 XL-es motor, szervó, L-es motor, 2 infravevő, dupla táv. Ennyivel már bármit lehet motorizálni.

[ Szerkesztve ]

(#3982) Freddy76 válasza Fr0z3n (#3981) üzenetére


Freddy76
addikt

Az elemeket én sem válogatom szét :N . Zacskóból dolgozom, illetve a zacskók tartalmát kiöntöm dobozba (konyhai ételtárolókat használok erre a célra, legalább van értelme a Tupperware dobozoknak :DDD ), és onnan válogatok.

A 42030 nagyon tetszik, de az túl van az ingerküszöbömön (50e). De nagyon-nagyon tetszik... Most otthon van a 42009, de ezt egyelőre nem rakom össze: lakásfelújítás előtt vagyunk, ezt dobozban hagyom egyelőre, és ha végeztünk, akkor kirakom.

Hétvégére mindenképpen kell valami játék, ezért gondoltam a 42029-re, a kockaáruházban ez most relatíve jó árban van (20.900). Motorizálni szerintem nem fogom, nem látom sok értelmét. De lehet, hogy beszerzek hétvégi játszásra egy 42022-t.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3983) TayRol válasza Freddy76 (#3982) üzenetére


TayRol
veterán

Én is onnét vettem és annyiért, szerintem nagyon jó ár érte!

(#3984) Fr0z3n válasza Freddy76 (#3982) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Az is jó, illetve ajánlom még a 42036-ot. Mind a 2 verzió jól néz ki.

(#3985) thomeef


thomeef
őstag

Nah, nagyon kezd "eltechnicesedni" a topik :DDD . Senki nem vesz mondjuk UCS Slavet? Arról is olvasnék 1-2 véleményt már :C

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3986) szőröscica válasza thomeef (#3985) üzenetére


szőröscica
addikt

Én egy modulárist fogok venni, csak most egyéb nem LEGO projekt fut, és amíg nem hagyom magam mögött, addig nem adnék ki nyugodt szívvel 50 ezret érte. :DDD

(#3987) thomeef válasza szőröscica (#3986) üzenetére


thomeef
őstag

Azok nekem is cseszik a fantáziámat mióta Redbull olyan szépeket írt róluk, de azt elkezdeni gyűjteni tényleg nem olcsó mulatság :D

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3988) R3ĐßuŁŁ válasza thomeef (#3985) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nemsokára megépítem csak most lebontom a téli készleteket, mert mást akarok építeni a helyükre :DDD

A modularokról annyit, hogy azok tényleg olyan készletek amiért megéri 40-50 közötti összeget kifizetni, mert fényévekkel más kategória, mint egy "normál" licenszes vagy akármilyen más készlet. Én mindenkinek csak ajánlani tudom, mert játszani és dísznek is tényleg tökéletes :)

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3989) Freddy76 válasza R3ĐßuŁŁ (#3988) üzenetére


Freddy76
addikt

+1. A Párizsi Étterem is elképesztő komplex élmény volt. Jó volt építeni, látni az egyes részleteket "kialakulni", rácsodálkozni a sok apró, rejtett részletre, ötletre. Időben is sokat adott, ketten kb. nyolc órán át raktuk: asztal egyik oldalán egyikünk a leírással, másikon a másikunk a tableten megnyitott leírással. Egyik válogatja a darabokat az adott oldalhoz, majd a kis kupacból a másik rakja, miközben az egyik már a következő oldalt válogatja.

A technic ellenben... Nos, az technic. Nekem bejön, talán azért is, mert műszaki dolgokkal nem igazán kerültem kapcsolatba korábban (jogász vagyok), nekem ez élmény.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3990) TayRol


TayRol
veterán

23900 a Mini, ennyiért meg kellett vennem. :)

(#3991) Fr0z3n válasza TayRol (#3990) üzenetére


Fr0z3n
őstag

És 5kor már a kosárba sem lehet rakni :D

(#3992) TayRol válasza Fr0z3n (#3991) üzenetére


TayRol
veterán

Muszáj volt megvennem. :D

(#3993) R3ĐßuŁŁ válasza TayRol (#3990) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Én is vettem ma még egyet a sajátom mellé bontatlannak :DDD Igaz nem a kockarakóról. 22ért sikerült szerezni :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3994) adalbert1 válasza R3ĐßuŁŁ (#3968) üzenetére


adalbert1
veterán

Jól néznek ki. :))
Nekem ma érkezett a Double-Decker Couch, valamelyik nap össze is fogom rakni.
Ezeknek a modularoknak ugye nem olyan beszakítós doboza van, mint a kisebb készleteknek (ilyen szempontból eddig az Ideas készletek tűntek a leginkább igényesnek)? Tehát kibontás után is szép állapotban megőrizhetőek?

(#3995) R3ĐßuŁŁ válasza adalbert1 (#3994) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Sima gyári ragasztó van rajtuk szóval a doboz sérülésmentesen nyitható :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3996) FrozeN`


FrozeN`
tag

Még nem volt linkelve (új készletek), hátha másnak is kimaradt...

Mikor megjelentek az első infók az idei készletekről, nagyon megörültem, hogy megint lesz Space téma, aztán mikor később írták, hogy Junior, el is ment a kedvem tőlük. De elnézve a képeket, lehet mégis lesz űrhajóm... :D

Más: shop.lego.com-on az miért van, hogy a $15 náluk ~5500 Ft?
Kockarakón mondjuk megtaláltam jó áron (70818), de ez mégis mi?

[ Szerkesztve ]

(#3997) R3ĐßuŁŁ válasza FrozeN` (#3996) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Más az árazás mivel ez nem az amerikai SAH ami nálunk van. Amit írsz annak ennyi az ára világszerte : RRP£14.99 / $14.99 / €16.99 .

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3998) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Nincs valami kerti sütögetős, barbecue jellegű szett?
Kis házikó, grill, stb.

[ Szerkesztve ]

(#3999) R3ĐßuŁŁ válasza szőröscica (#3998) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Simpson ház? :D Igaz az nem kicsi :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#4000) szőröscica válasza R3ĐßuŁŁ (#3999) üzenetére


szőröscica
addikt

Az kizárt, utálom azt a rajzfilmet. :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.