Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) Freddy76 válasza Djuree (#23650) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem soha nem volt ebből problémám. A lányom tökéletesen tudja a szabályokat. Ha valamivel szeretne játszani, szól, leveszem neki. Szabály, hogy nem viszünk el elemet, nem építünk rá elemet, ha valami leesik, szól (soha nem szidtam meg, ha valami leesett játék közben).

Mondjuk nekem okos kislányom van, fiúkkal biztos nehezebb :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23652) Djuree válasza Freddy76 (#23651) üzenetére


Djuree
félisten

én is valami ilyesmit szeretnék. ha ott vagyok én is odaadom nekik akármelyiket, vagy legalábbis majdnem akármelyiket. :)) szépen kulturáltan lehet majd játszani apa legóival is.
bár tegnap előttük próbáltam összerakni a kis kockafejet, bent voltak a kis helyükön, erre kidobta az egyik nehezebb játékát, át a rácsok fölött, pont a kis legóhalom közepére, repült is minden szanaszéjjel. nem voltam mérges, mert nagyon pontosan célzott, az apja meg kosaras, szóval inkább büszke voltam hogy örökölt valamit tőlem is. :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23653) velizare


velizare
nagyúr

ezt most itthagyom...

sajnos az ideasról a felhasznált big ben xl kerekek miatt az alkotó kérésére eltávolították.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23654) Pötyi válasza Djuree (#23650) üzenetére


Pötyi
őstag

Ezeket gyerekzárakat egy gyerek nem tudja kinyitni, mert két-három ujjal kell egyszerre benyomni/húzni, amit egy felnőtt meg tud oldani, de egy csimota még nem, mert neki túl bonyolult lesz a mozdulat.

:D

QNX is cool!

(#23655) Djuree válasza Pötyi (#23654) üzenetére


Djuree
félisten

ismerem, van már pár darab felszerelve. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23656) Saccco válasza velizare (#23653) üzenetére


Saccco
nagyúr

Miért nem lehet bent a Big Ben kerék?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23657) Djuree válasza Saccco (#23656) üzenetére


Djuree
félisten

ezt én se értem. :F

Pötyi: csimota? :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23658) velizare válasza Saccco (#23656) üzenetére


velizare
nagyúr

mert nem eredeti legó alkatrész.
[link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23659) Chuck Norris válasza Freddy76 (#23651) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Sikerült lebeszélnetek a ragasztásról, viszont akkor amíg nem sikerül valami hasonló szabályrendszert kialakítani itthon addig nem kapják meg az új készleteket simán lehet, hogy ez már nem az én életemben lesz :D

(#23660) #75376384 válasza Chuck Norris (#23659) üzenetére


#75376384
törölt tag

Bár szerencsére(?) nem vagyok szülő, az miért nem járható út, hogy megmondod neki. Ha nem vigyáz rá a következő szettel már nem játszhat. Legalább megtanulja megbecsülni, ami a későbbiekben is jól jöhet. Magamból kiindulva, hogy milyen szettjeim voltak anno és mi lett belőlük. :D

(#23661) hulp01 válasza Chuck Norris (#23659) üzenetére


hulp01
senior tag

Nekem nincsen gyerekem, de van két unokaöcsém, és ők pici koruktól fogva játszhatnak a Legokkal. Ami a vitrinben van, azokkal nem, de mivel ez a szabály a kezdetektől fogva, ezért nincs is belőle probléma. Mondjuk az Architecture készletek amúgy sem igazán játékra valók. A Creator autókat megkapják. Ha leesik róla valami, akkor azt odaadják, én meg vagy visszarakom, vagy elteszem, hogy ne essen le később. Pont ez a jó a Legoban, hogy eltörni nem nagyon tudják. Max. szétesik, de akkor sincs semmi gond. Amúgy ilyen szempontból a Technic sokkal jobb. Az sokkal inkább gyerekálló. Nálam zömében azzal játszanak. Hétvégére össze is kell dobnom a Xeriont, hogy a kisebbik is tudjon mivel játszani. :)

(#23662) Ereshkigal válasza hulp01 (#23661) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hú, akkor húzz bele. Mondjuk magamból indultam ki, én hónapok óta rakom a Xeriont, de még mindig nincs kész. Megérte az árát. :DDD

(#23663) Chuck Norris válasza #75376384 (#23660) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez egy négy éves gyereknél a legritkább esetben működik így, de ezt úgyis csak akkor tudod meg ha lesz gyereked, ha szerencséd van majd meglátod.

(#23664) Chuck Norris válasza hulp01 (#23661) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Kompromisszumos megoldásként az lesz, hogy veszek egy vitrint és ott tartom, a kulcs meg szigorúan nálam, így legalább magamat sem fosztom meg a legózás élvezetétől. Mondjuk tudom már előre, hogy én leszek a kegyetlen szívtelen fasiszta állat, hogy ott van a játék a gyerek előtt akkor meg miért nem játszhat vele :)

(#23665) lord.lakli válasza Chuck Norris (#23663) üzenetére


lord.lakli
őstag

Lego-t sosem ragasztunk, mint mások is írták.
A gyerekkel lehet és érdemes is beszélni, na meg neki is venni megfelelő Lego-t. Mi történik, ha össze keveri? Épít másikat majd magától, ha meg össze szeretnétek ismét rakni, akkor az építési hátulján lévő elemlista alapján ismét szétszeditek.
Nálunk volt olyan, hogy 80 szett is ömlesztve volt, de tanítottuk a gyerekeket (3 is van), hogy hogyan kell szétválogatni. 2-3 éves koruktól kapnak Lego-t.

(#23654) Pötyi: nálunk egészen hamar rájöttek, hogy az ilyen csuda dolgokat hogyan kell kinyitni. Amihez tényleg erő kellett az tartotta tovább távol őket az áhított tartalomtól. :DDD

(#23666) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Publikus a DB5, nálam kimarad. Jók a funkciók, de valahogy nem fog meg a forma.

(#23667) Freddy76 válasza Fr0z3n (#23666) üzenetére


Freddy76
addikt

Szintén. Ikonikus autó ikonikus formavilággal, de ez abszolút nem jön át.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23668) Pötyi válasza Fr0z3n (#23666) üzenetére


Pötyi
őstag

Mi a repedt here az a "DB5" és hol van a rámutató link?

Több kérdésem nincs a hozzászólásoddal kapcsolatban...

:D

QNX is cool!

(#23669) UberMutant válasza Pötyi (#23668) üzenetére


UberMutant
őstag

(#23670) C4mp3r válasza Fr0z3n (#23666) üzenetére


C4mp3r
addikt

azert ennyi penzert legalabb egy james bond minifig beleferhetett volna meg egy ucs star warsos plakett. elegge egyben van az egesz, de nem igazan vagyok oda az ilyen classic autokert, foleg nem ennyiert. talan ha annyi lesz mint a london bus

[ Szerkesztve ]

(#23671) hulp01


hulp01
senior tag

Sajnos az autó formája megint nem tetszik. Már az eredeti sem bejövős, Lego verzióban meg még kevésbé. Viszont nagyon tetszenek a funkciói. Ebben nagyon jó munkát végezett a Lego.

(#23672) turikoczka válasza Fr0z3n (#23666) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Nagy csalodás, ahogy nézem majdnem mindenkinek.

(#23673) LÁZ válasza turikoczka (#23672) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nálam határeset, de 1 figura még bőven elfért volna, igaz van ajándékba jogsi, ami pozitívum,mert így mindenki kaphat, nem csak azok akik sorban álltak a leszteri boltnál (mint anno a busz esetében).

a koncepció tök jó, de mivel a db5 amúgy is egy csoda a formáját tekintve, választhattak volna vmi kevésbé lágy vonalú masinát (mondjuk az astonok sem a szögletességükről híresek :DDD , úgyhogy a kör bezárult).

megfontolás alatt..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23674) Napfénysüti

Nekem speciel bejön ez a DB5, jópofa funkciókat tettek bele. Kicsit talán az eleje csúnyácska az igazi Astonhoz képest.

Més que un club!

(#23675) kbalage2 válasza LÁZ (#23673) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nagyon menő funkciókat zsúfoltak bele, a forma szerintem nagyjából olyan amit kockákból ki lehetett hozni nagyobb mennyiségű egyedi elem nélkül. Az más kérdés hogy lehetett-e volna hasonlóan ikonikus James Bond kocsit választani ami kevésbé gömbölyded. Talán a Lotus Esprit ugrik be vagy az Aston Martin DBS, bár arra sokkal kevesebben vágnák rá hogy 007-es verda.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#23676) thomeef válasza UberMutant (#23669) üzenetére


thomeef
őstag

Vannak olyan dolgok, amiket kár lego-sítani. Ez az autó is olyan. :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#23677) Throme válasza UberMutant (#23669) üzenetére


Throme
veterán

Nem lett rossz ez a JB verda. A hátulja, csomagtartótól felfelé nem igazán tetszik, és az eleje túl szögletes, de úgy az egész szerintem rendben van.

Funkciók elmaradhatatlanok :C , mondjuk az a kerék penge erőltetett lett, vagy inkább macerás.

Az ára viszont brutális. Biztos magyarázható a licensszel, az elem számmal, és még fene tudja mivel, de akkor is sok.

szvsz

(#23678) Janaboy


Janaboy
veterán

Hat gyerekek, nagyon korrekt az ugyfelszolgalatunk :)

Janaboy

(#23679) LÁZ válasza Janaboy (#23678) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nami, bár én kicsit berágtam rájuk kb 2 hete :(( , mert egyértelműen/bizonyíthatóan a cég hibájából nem történt semmi az ügyben...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23680) Janaboy válasza LÁZ (#23679) üzenetére


Janaboy
veterán

Mi történt?

Janaboy

(#23681) LÁZ válasza Janaboy (#23680) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

volt 2 törölt rendelés limit átlépés miatt, auto törölték, kiderült, hogy már régebben rendeltem belőle és túlmentem a limiten /ez eddig okés is volt/, csak ugye a pénz meg nagyon nem akart visszakerülni.

aztán a bankra ment a mutogatás, mert ők már elküldték /lego/, de mitadisten, a csáje kártyájával volt fizetve, és ő meg minden banki folyamatra rálát a pozijából adódóan, szóval ment a szájkarate 2-3 napig, mire nagy nehezen visszakerült a pénz, persze pedzegettem vmi kompenzáció félét, de nem hatotta meg őket...

nem az volt a baj, hogy ültek a pénzen, hanem, hogy folyamatosan másra mutogattak, holott bizonyíthatóan nekik nem volt sürgős visszaküldeni a pénzt az azonnali rendeléstörlés után.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23682) Janaboy válasza LÁZ (#23681) üzenetére


Janaboy
veterán

Ezzel a bank vs legoval örökhadilabon leszel ahogy látom :D

Janaboy

(#23683) LÁZ válasza Janaboy (#23682) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

naja, bár most már annyival jobb a helyzet, hogy a csáje azonnal tud intézkedni bankon belül, ha ott a bibi, az nem rossz, de ha a lego terel, akkor marad a kardozás...

vicces volt, mert a szupportos csaj is azt mondta, hogy jogosan várnék el vmi kompenzációt ezügyben, mégsem történt semmi...

no, de mi a maga sztorija :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23684) C4mp3r válasza LÁZ (#23683) üzenetére


C4mp3r
addikt

en anno kaptam 3500ft karpotlast amikor levontak 3x a backorderrs saturnt. mondjuk attol meg nem hiszem hogy fogok rendelni sahbol

(#23685) Throme válasza LÁZ (#23683) üzenetére


Throme
veterán

Hát, az együttérzés ingyen van ;] .
Szerencsére eddig csak hiányzó alkatrész gondom volt, amit meg is oldottak.
Webshopos rendelésekkel nem szokott probléma lenni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23686) Napfénysüti válasza LÁZ (#23681) üzenetére

Ohh, nekem egy 2500 eurós rendelésem áll július 10 óta mert a szállítócég nem találja a csomagot... Ja és csak a feladó kérhetett náluk kivizsgálást. Tegnap óta keresik és akár 20 nap is lehet mire lesz ereménye. :(

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#23687) Janaboy válasza LÁZ (#23683) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem egyszerűbb :)

Rendeltem SAHbol es a tároló doboz helyett egy DCs LEGO jött, felhivtam, mondtam hogy mi a szitu.
Küldik a tároló dobozt és az extra LEGOt is megtarthatom :)

Janaboy

(#23688) Gondwana válasza Janaboy (#23687) üzenetére


Gondwana
addikt

(Màr tesztelik az ùj cafeteriàt - rajtad :) )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#23689) Saccco válasza Janaboy (#23687) üzenetére


Saccco
nagyúr

Helyi erő, pff... :P ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23690) LÁZ válasza Janaboy (#23687) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ez melyik doboz is volt, rendelnék párat belőle ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23691) Janaboy válasza LÁZ (#23690) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez az: [link]

Es egy 76086t kaptam :D

Janaboy

(#23692) LudiDOK


LudiDOK
csendes tag

Szeretném bemutatni legújabb Moc-omat.

Lego alkatrészekből építettem meg a méltán híres Alfa Romeo 155 V6 TI DTM versenyautót.

Méretek: - Súlya: 3155 gr
- Hossza: 68 cm (84 studs)
- Szélesség: 23 cm (29 studs)
- Magasság: 17 cm (22 studs)
Technikai parameterek: - No PF
- Összkerékhajtás 3 differenciálművel
- Rugós első és hátsó futómű
- Kabinból kormányzott első kerekek
- Nyitható ajtók és levehető motorháztető és csomagtartó
- V6 motor
- 4 sebességes szekvenciális váltó (Attika-féle váltó de módosított)
- Didumos69 padle shifter és 90° limiter módosított változata
- Teljes bukócső a kabinban
- Kézi működtetésű pneumatikus autóemelő szerkezet
- Látvány generátor (szíjhajtással) a hátsó ülésnél
- Olasz-Magyar festés a kocsi tetején

Videó:
[link]

(#23693) unclefucka válasza LudiDOK (#23692) üzenetére


unclefucka
senior tag

Mondanám, hogy...
De nem találok szavakat.

Lenyűgöző! :Y :Y :C :C
Le a kalappal! :R

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#23694) Janaboy válasza LudiDOK (#23692) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem semmi, grat!

Janaboy

(#23695) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Erről a SAH promóról tud valaki valamit? Érdemes ezt megvenni? 5005665-ről beszélek. :DDD LÁZ úr?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#23696) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#23695) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

db5 mellé jár, én még hezitálok, de valszeg behúzom még a vip-es időszakban :DDD

ps. arról nem szól a fáma, hogy az early access után is adják e hozzá, legalábbis nem olvastam még róla.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23697) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#23696) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Az okés, csak ez egy sima kártya és ennyi?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#23698) Fr0z3n válasza LÁZ (#23696) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Akkor abból logout írás lesz, úgy érzem ;] Vagy van tervbe valami, rég volt cikk.

(#23699) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#23697) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

igen, mint amilyen a londos bus-hoz is járt, jogsi, csak ugye azt azoknak adták, akik helyben sorbanálltak, másnak nem, ergo limitáltabb volt, mint ez. (sztem valszeg csak a vipek kapnak, legalábbis úgy lenne értelme).

@Fr0z3n: akad még azért vmi a feneketlen dobozban :DDD , csak az élet nagy tanár, és az elmúlt időszakban vhogy rossz oldalra kerültem mindig, ezért a kussolás :O

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23700) Fr0z3n válasza LÁZ (#23699) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Tudom nem nyugtat, de engem is kirúgtak 2 hete :DDD Úgyhogy vettem is egy szabadság szobrot és most rakom össze.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.