Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) attiati


attiati
veterán

és az egyes kockák méretét honnan lehet tudni?

tehát mondjuk egy 2*2*1-es elem három dimenzóját mm-ben?

(#24452) Djuree válasza attiati (#24451) üzenetére


Djuree
félisten

egy stud 8mm. szorozgasd össze. bár a magassága azt nem tudom, talán 10mm. de gugli segít.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24453) thesound válasza attiati (#24451) üzenetére


thesound
őstag

Lego dim.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#24454) Saccco válasza attiati (#24451) üzenetére


Saccco
nagyúr

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24455) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

A shopban nincs 40274? Szeretnék egyet de sokallom az árát :DDD

(#24456) unclefucka


unclefucka
senior tag

Glamour napoztam egy kicsit párommal. :B
A Müllerből vettem egy jó árasított ZEUX-ot. (kicsivel 30k fölött jött ki)

Az első, ami szembe tűnő a Xerion kerekek mérete :Y
A második pedig a markoló kanál mérete :Y :Y

Még kb. a felénél tartok. Eddig nincs nagyon komplikált rész az összerakást illetően.

Az "akku-pakk"-ot hűtő ventilátorok közül az egyik ütközik a függőleges 7-es technic-karokkal, ha forgatni szeretnéd, ez fekete pont. Több hiba egyelőre nem került felszínre.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#24457) Hunner


Hunner
senior tag

Bastion Overwatch figura, 182db $25 :Y (állítólag csak a blizzardnál vehető)

(Gondolkozom rajta, de kb 30 hős van, ha mind 25€/$25 árban jön, akkor fel fogom kötni magam :D )

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#24458) Pötyi válasza attiati (#24451) üzenetére


Pötyi
őstag

Eredetileg incsben számoltak. (De ha átszámolod mm-be, akkor csak annyi dolgod van, hogy nem kerekítesz a 3-4 tizedesből és tökéletesen kijön.)

Ez a kiindulási alap. Átszámolom egy példán keresztül:

Felvetés: 5 lapos (plate) az élére állítva pont kiadja két bütyöknyi kocka (brick) szélességét

Incsben:

Egy kocka magassága 3/8-ad incs

Egy lapos magassága ennek az egyharmada, vagyis 1/8-ad incs

Egy kocka szélessége 5/16-od incs

Két kocka szélessége 2*(5/16) incs, vagyis 10/16, egyszerűsítve 5/8-ad incs

Tehát egy lapos (plate) az 1/8-ad incs, öt lapos plate 5/8-ad

QED

:DDD

QNX is cool!

(#24459) Saccco válasza Pötyi (#24458) üzenetére


Saccco
nagyúr

[A Guide to Imperial Measurements with Matt Parker | Earth Lab] - Imperial egyszerűen... ;] ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24460) Djuree válasza Hunner (#24457) üzenetére


Djuree
félisten

a blizz licenszárak is durvák sajnos. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24461) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

:B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24462) tPedro_ válasza Hunner (#24457) üzenetére


tPedro_
őstag

Addig jó, amíg Wacraft témában nem kezdenek el gyártani. :U

(#24463) Djuree válasza tPedro_ (#24462) üzenetére


Djuree
félisten

vagy diablo/starcraft témában...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24464) Hunner válasza tPedro_ (#24462) üzenetére


Hunner
senior tag

Megablocks Warcraft setek voltak pár éve, van ami még kapható az amazonon, szóval ettől nem hinném, hogy félnünk kell. :U

A másik két franchise meg magában talán elég népszerű, de a LEGO-nak nem gondolnám hogy megéri vele foglalkozni. Az OW mégis csak egy franchise alapú major e-sport liga akar lenni, baromi sok pénzből, csapatokkal amellett, hogy persze videojáték. Gondolom, nagyobb a potenciális vásárlói piac is ezáltal. (nba,nfl,nhl szuvenirshopok alapján)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#24465) R3ĐßuŁŁ válasza Sub-ZeRo (#24461) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Üdv a lejtőn :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#24466) Djuree


Djuree
félisten

aki szereti a guardians of Galaxyt:
[dark aster kree warship]
ahogy nézem tekerhetők a "szárnyai". nem semmi.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24467) Sub-ZeRo válasza R3ĐßuŁŁ (#24465) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oh, én már rég ott vagyok... 😁

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24468) Ereshkigal válasza Djuree (#24466) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Húúú, nem rossz.

(#24469) tPedro_ válasza Hunner (#24464) üzenetére


tPedro_
őstag

Sose értettem, hogy annak idején miért nem a LEGO-val álltak össze. A Megablocks sose tetszett.

(#24470) unclefucka


unclefucka
senior tag

Elkészült a ZEUX!

Az első benyomása az embernek, ha élőben látja, hogy rendkívül impozáns darab a képek közel sem adják vissza a látványát, vagy inkább a "jelenlétét".
Talán a nagy kerekek és a nagy markoló kanál teszi.
Az alkatrészek mennyiségéhez képest nagy a modell, ugyanakkor kecses, jó ránézni, hihetően futurisztikus.

Jók a funkciói, bár egy kicsit nehezen használhatók. A korábban említett ventilátor akadás is megbocsájtható, mert olyan helyen van, ahol amúgy sem lehet forgatni őket, csak látni.

Összehasonlítva az Extrém kalanddal, a fele annyi alkatrész nem érződik, mert itt a funkcionális alkatrészek nincsenek burkolva, látsz mindent. A súlykülönbség persze egyből felfedi, hogy melyik is a nagyobb modell.

Alapvetően a kerekei miatt vettem meg, így nem voltak túl nagy elvárásaim, de ha lettek volna, akkor azokat is sikerült volna túlszárnyalnia. Egyértelműen jól sikerült darab. :K

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#24471) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Megvettem a 60198-at is... ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24472) Peathee válasza unclefucka (#24470) üzenetére


Peathee
aktív tag

Egyetértek! Jól sikerült készlet lett a Zeux :)
Nálam kötelező darab volt a sárga-fekete színek és a Volvo licence miatt is.

(#24474) LÁZ válasza Sub-ZeRo (#24471) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

jó meredek az a lejtő :DDD , de a karácsony mindenekfelett ;]

ps. novemberi olvasgatás

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#24475) thesound


thesound
őstag

Összeraktam a 42009 B modelljét. Szerintem ez van legalább olyan frankó, mint az A modell. Végre rendesen különbözik a A-től. Maraha jó ötlet, hogy két "verdát" lehet belőle gyártani. A boom itt megint zseniális szerkezet.
Még pár dolgot meg fogok építeni ebből a szettből, van opció bőven.

Ami fura, hogy a matricás elemekkel egész óvatosan kell bánni, mert könnyen kopnának. Az egyiknek a szélén egy picike pöttyben feljött a festés a matricáról.
Tudom sokszor volt téma, de ezek a nyavalyás matricák sokat dobnak a látványon, jó lenne ha több nyomtatott elem lenne, mert ha tönkremennek a matricák akkor lehet újra beszerezni őket -ha lehet- vagy vadászni az utángyártottat.

Úgy látom itt mindenki készülődik a karácsonyra elég hamar, én is már megvettem az ünnepi lego adagom. Elvileg ;] letiltottam magam, hogy idén semmit nem veszek már. Na jó, max. egy brickheadz halloween-es banyát, meg azért fekete pénteken biztos megnézem a helyzetet... :N

#24474 LÁZ Nyavalyás lego... ez tetszik.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#24476) Grillo


Grillo
senior tag

Vettem kicsajnak 40188-at és 41157-et. Elég fasza az utóbbi, sok aranyos részlettel.
A ceruzatartó kicsit egyszerű, de örült annak is.

Gyerek kapott egy 42079-et, biztos voltam benne, hogy a B modellel fog kezdeni, szerintem a targoncát jó darabig nem is rakja majd össze.

(#24477) thesound


thesound
őstag

JK Brickworks saját verziója a Forma-ra.

Ha jól emlékszem ez az új ideas pop-up book is az övé.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#24478) thesound


thesound
őstag

Mack Anthem C model - Mack Granite by Milan Reindl

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#24479) hulp01 válasza thesound (#24478) üzenetére


hulp01
senior tag

De jól néz ki ez a hótoló.

Nekem is tetszett a 42009 B modellje, és tök jó, hogy tényleg elég más az A modellhez képest. És Lego Technic viszonylatban is elég különleges, mert ilyen konténerrakodó nem nagyon volt eddig a Technicek között. Bár azért látszik rajta, hogy nem ez a fő modell, és elég csúnyácska is szegény, de a funkciók és a játszhatóság szempontjából simán felveszi a verseny a daruval. Nagy piros pont jár tervezőknek. Főleg, hogy mostanában azért volt nem egy alibimodell is, mint pl. az Unimog vagy a Xerion esetében.

(#24480) Sub-ZeRo válasza LÁZ (#24474) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Itt nem volt lejtő... Csak szakadék... :( :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24481) #75376384 válasza Sub-ZeRo (#24471) üzenetére


#75376384
törölt tag

A hajó repcsi vonal nem érdekel? Ott is vannak ilyen szállítmányozós dolgok. :D

(#24482) Sub-ZeRo válasza #75376384 (#24481) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De, érdekel. Kell mindegyikből majd 1-1 legalább. De most a vonat és kamion, meg ilyesmiket szerzem össze. Egyelőre még asztal sincs hozzá, nem is lesz egy darabig, de majd az is meglesz egyeszer. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24483) pyxis válasza Peathee (#24473) üzenetére


pyxis
csendes tag

Irtam :)

[ Szerkesztve ]

(#24484) thesound válasza LÁZ (#24474) üzenetére


thesound
őstag

Azt olvastam, hogy Piroska és a Farkas és az Égigérő Paszuly lesz benne. Okt.26 és ~80 EUR.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#24485) LÁZ válasza thesound (#24484) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

várjuk szeretettel ;] , mondjuk az októberi naptárban semmi megjelenős deal nincs, akkor csak kiadják és ennyi? :F

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#24486) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

SAH 17k felett minifig tartó ajcsiba

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#24487) sodokan válasza LÁZ (#24486) üzenetére


sodokan
tag

Mikortól? :)

(#24488) b12gege válasza sodokan (#24487) üzenetére


b12gege
csendes tag

Mosttól. :K

(#24489) b12gege


b12gege
csendes tag

Ha én ezt most megrendelném és véletlenül nem 20136 VIP pontot kapnék, akkor utána megreklamálhatom? :))

(#24490) LÁZ válasza b12gege (#24489) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

én is megfogom a 16k-mat :D , aztán ha sokan reklamálunk talán lesz kompenzáció ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#24491) sodokan válasza b12gege (#24489) üzenetére


sodokan
tag

mi ez a vip pontos dolog? nekem 18000-re csak 119-et ír :)

köszi az előző választ :)

(#24492) LÁZ válasza sodokan (#24491) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

akkor téged nem választott ki a rendszer, vmi bug lehet, hogy nem a valós pontokat kapja az ember a rendelés után, de érdekes, hogy a visszaigazoló email-ben is a 16k szerepel nálam, az meg hivatalosnak is tekinthető, túl sok reményt nem fűzök hozzá, de egy reklamációt megér ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#24493) sodokan válasza LÁZ (#24492) üzenetére


sodokan
tag

átállítottam forintra, így már más a gyerek fekvése :D

(#24494) Djuree


Djuree
félisten

na erre kíváncsi vagyok, szóljatok ha jóváíródott a sok pont. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24495) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Már meg is jött és csak szombaton rendeltem meg... 49-ért... :o :DDD

Ennyi van egyelőre. Még jön egy kamion (7733-as versenyző) állítólag már úton van...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24496) velizare válasza Sub-ZeRo (#24495) üzenetére


velizare
nagyúr

jóóóóóóóóóóó
majd írd meg, mik a tapasztalatok az új távval. mennyire gyakran kell párosítani (infránál nincs ugye ilyen, a csatornák nyitottak), hatótáv, delejjel meddig bírja, stb.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24497) Sub-ZeRo válasza velizare (#24496) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendicsek, bár szerintem a telefonnal lesz vezérelve legtöbbször. Az mindig kéznél van... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24498) velizare válasza Sub-ZeRo (#24497) üzenetére


velizare
nagyúr

úgy is érdekel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24499) kbalage2 válasza velizare (#24496) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A távval a kapcsolat nagyon stabil, ha egyszer párosítottad utána nem kell újra, megtalálják egymást. Szerintem a táv kényelmesebb mint az app de az egyéni preferencia. Hatótáv meglepően nagy, csináltam egy összehasonlító tesztet - [link] Ha vonathoz használod beltéren akkor jó nagy pálya kell hogy kívül kerülj :)
A távirányító jóval tovább bírja mint a hub, azt előbb kell tölteni.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#24500) velizare válasza kbalage2 (#24499) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi. volt esetleg alkalmad több eszközzel is kipróbálni?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.