Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) atus72 válasza Fr0z3n (#23150) üzenetére


atus72
senior tag

Mi ez a könyv?

(#23152) LÁZ válasza atus72 (#23151) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az összefoglalóban Lego Store néven fut, nem hivatalos bolt, csak a licence-et vették meg, plusz 1-2 dolgot, a hivatalos online Lego Shop, a Shop At Home ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23153) atus72 válasza LÁZ (#23152) üzenetére


atus72
senior tag

köszi, amikor könyvet írtatok "rendes" könyvre gondoltam :)
Le is adtam a rendelést, elvileg holnap átvehető feltéve ha a VISA működni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#23154) kbalage2 válasza LÁZ (#23146) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Kár hogy senki se készült 10 db AAA elemmel a résztvevők közül, így csak tologatták a vonatokat :D Remélem jövő héten már kiderül hogy működik a BT párosítás az eszközök között...

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#23155) LÁZ válasza kbalage2 (#23154) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

azt én se értettem :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23156) LÁZ válasza atus72 (#23153) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

lesz majd ősszel csinos évfordulós könyv is, bár dojcse, de valszeg nem a szöveg lesz a lényeg :DDD

@Creator Roller Coaster Designer videjó

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23157) Throme válasza b12gege (#23143) üzenetére


Throme
veterán

Nagyon klassz videó! Az első felfüggesztés tényleg fura.

Egy-két negatív kritikával nem értek egyet. Pl ez nem az a szett, aminek feltétlenül kéne egy B model.
Azt is kifogásolja, hogy a sok alkatész ellenére nem nagy a verda. Hát ha fix a méretarány, akkor miért lenne nagyobb.
A rally autó egész nagy lett a kb 1000 alkatrésszel, de elég szellős is. Ez a bugatti kurvára ki lett tömve alkatrészekkel! Egymás mellett eltörpül a rally verda, pedig átnézve itt az ebédlő asztalra (még ott van, de lassan jön az ukász hogy tipli van... :) ) nem kis darab.

A játszhatósága elég alacsony, gondolom ez a szett nem a legkisebbeknek készült, akik brummogva tologatják.
Sok hézagot is felhozza, azért a porsche-én is volt pár "üresjárat" a kasztnin.

Ez a kulcs minek? Igaza van a srácnak, hogy ok, hogy kulcs, de nem lehet sehol elrejteni az autóban, külön meg hát nem olyan jó.

A motorizációhoz eléggé meg kell majd bontani, ha jól sejtem.

A kezdeti nem tetszésemet lassan felváltja a 'nekem bejön' érzés :B

(#23158) Janaboy válasza LÁZ (#23156) üzenetére


Janaboy
veterán

Érzem a munkám benne :DDD

Janaboy

(#23159) #75376384


#75376384
törölt tag

ilyeneket itthon be lehet valahol szerezni?

(#23160) unclefucka


unclefucka
senior tag

A Chiron -ból jelenleg a mechanikai megoldások érdekelnek. Kizárt, hogy megvenném.
(A W16 motor egy hatalmas csalódás.)
Szerintem nem lett se szebb, se csúnyább, mint a Porsche amúgy.

Az első felfüggesztés "problémájával" én is szembesültem, amikor a 4x4 MOC -ot építettem.
Nem egyszerű ekkora súlyt kezelni LEGO elemekkel ebben a konfigurációban. Az Extrém Kalandnál nincs erőkar, ami ezt előidézné, a Porsche meg hátsókerekes. Szerintem, ha tovább erősítenék a rúgókat, akkor az már hátrányosan befolyásolná az anyagfáradást, elvégre műanyagról beszélünk. Három rúgót beépíteni, meg már elég "izé" és emellett a lengőkarokra nézve jelentene nagy terhelést.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#23161) Throme válasza unclefucka (#23160) üzenetére


Throme
veterán

Több új alkatrészt már nem akartak ehhez az egy szetthez, így kis kapott párat. Új blokkra lenne szükség. Három tengelyes lett, de ez lego, itt szerintem ez megengedett.
Az a motor így is csak imitáció, annak meg jó.

Bugatti első felfüggesztésénél a rugós lengéscsillapító majdnem függőleges, a hátsó jobban be van döntve.
Mégse lett elég, de hát a bugattit nagyon megtömték.
Az extrém kaland terepjárónál jelentős alkatrészszám elment a lánctalpas futóműre, ami nem terheli a rugós tagot. a bugattié sokkal több súlyt kap, nem csoda, ha így viselkednek, ahogy bemutatják a videón.

A lila terepjáróban elől szürke házas a lengéscsillapító, hátul sárga. Nem tudom, hogy a színeknek van-e valami jelentése.
Ahogy elnézem pl a technic motorokat, azokan jellemzően a sárgát használják, illetve a 8420-as motor kapott egy elég méretes rugós tagot, de ez a bugattiban nem férne el :N

Az a fura, hogy ezt nem vizsgálták a dizájnerek, vagy dizájnoltak volna új rugós lengéscsillapítót, néhány új alkatrész kárára...

szvsz

(#23162) unclefucka válasza Throme (#23161) üzenetére


unclefucka
senior tag

Pont azon a képen, amit betettél látszik, hogy ebben a fajta rúgós elemnek bizony fém a közepe. De ez tényleg nem férne el.

Nem volt pontos a megfogalmazásom az Extrém Kalanddal kapcsolatban. A lényeg, hogy ott nincs erőkar, hanem a rúgó közvetlen kapja a terhelést. Ez a megoldás nem beépíthető a Bugattiba. És ennek a felépítménye sem könnyű, de meg sem moccan, ráadásul előre nem is kellettek olyan erősek, mint hátra.
Igen, a színeknek van jelentése, a sárga erősebb, mint a szürke.

A motor nekem akkor is csalódás, és ahogy olvasgatom, nem vagyok egyedül.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#23163) LÁZ válasza #75376384 (#23159) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

elvileg eu brand store-okban már kapható, valszeg SAH-ra is felkerül, ha még nincs fent. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23164) Freddy76 válasza unclefucka (#23162) üzenetére


Freddy76
addikt

Mi a baj a motorral?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23165) Gondwana válasza Freddy76 (#23164) üzenetére


Gondwana
addikt

Megint lemaradt a vezírművtengej, hengerfely, mindenmás.
A kérdés megintcsak az, hogy milyen szintig legyen stilizálva egy W16-os motor (Dr. Hanula?), elég, ha csak 16 henger, vagy a gyújtási sorrend is legyen meg, vagy ... sok szintnél meg lehetne állni, az Unimogé anno még hengerszámban is sántított.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#23166) Freddy76 válasza Gondwana (#23165) üzenetére


Freddy76
addikt

Ja értem. Tehát ez olyan jellegű probléma, hogy nem megy 300-zal, mint az eredeti. Ezzel együtt tudok majd élni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23167) Throme válasza Gondwana (#23165) üzenetére


Throme
veterán

Nekem a motor teljesen rendben van. Arra azért figyeltek, hogy az egyes oldalakon a henger sorok el vannak csúsztatva egymáshoz képest.

Amúgy a porsche eredeti 7 sebességfokozata helyett "csak" 4 van, a hátrameneten felül.
A bugattinál sincs meg az összes, illetve trükközve van meg valahogy...

A lego szerintem erről (is) szól, hogy 'saját nyelvére lefordítja' a valóságot.
Egyes videókban már csak azért is akarnak valamilyen hibát találni.
Mikor ilyenekkel jön elő a fickó, hogy a bugattinál negatívum, hogy nincs B model ....
Egyelőre az első lengéscsillapítók gyengeségét (nagy tömeg miatt) tartanám tényleges problémának.

szvsz

(#23168) LÁZ válasza Throme (#23167) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

"Mikor ilyenekkel jön elő a fickó, hogy a bugattinál negatívum, hogy nincs B model"

LOL, mit akar? 3in1 Creatort? :W

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23169) csubi82


csubi82
kezdő

Páran mondtátok,milyen jó lenne ha kiadna a LEGO kalózhajót akár,nos nekem az a véleményem,hogy talán jövőre lesz valami hiszen a téma akkor lesz 30 éves illetve például az ágyú most szerepel a kalóz hullámvasút készletben,ahogy a kardok is, nyilván 1 készletért nem tartanák gyártásban ezeket ;)

[ Szerkesztve ]

(#23170) flashpointer válasza csubi82 (#23169) üzenetére


flashpointer
őstag

Az hogy neha bedobjak a gepbe a szerszamot a sarokbol az nem nagy erofeszites.

(#23171) Janaboy válasza flashpointer (#23170) üzenetére


Janaboy
veterán

Tudod mi nehéz az :P

Janaboy

(#23172) #75376384 válasza LÁZ (#23163) üzenetére


#75376384
törölt tag

na az remek. SAH oldalán nem találtam, de akkor benézek majd valamelyik boltba jövőhéten. elvileg júni 1-től már kapható.

azért kár, hogy két piros cangát adnak és nem valami más szinűt.

(#23173) unclefucka válasza Freddy76 (#23164) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nem tudom, valahogy arra számítottam, hogy villantanak valami extra-különleges mechanikai megoldást a W16 lemodellezésére.

Persze, végig gondolva egy egészen más, új alkatrész halmazra lett volna szükség, amit nem egyszerű kifejleszteni.

Ettől függetlenül egy majdnem 30 éves platformból kihozni ezt, nem kis teljesítmény, de kéne már valami új.

Nekem vesszőparipám ez a kamu-motor dolog.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#23174) Fr0z3n válasza unclefucka (#23173) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Lehetett volna a mack motorjának a koncepcióját használni. Látványosabb lett volt a "szelep mozgás".

(#23175) velizare válasza Freddy76 (#23166) üzenetére


velizare
nagyúr

az eredeti 400zal megy. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23176) turikoczka válasza csubi82 (#23169) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Day1 lenne egy új imperial flagship nekem :D Kicsit drága most az előző..

(#23177) velizare válasza kbalage2 (#23126) üzenetére


velizare
nagyúr

annyi kiderült, hogy a boosttal legalábbis pinkompatibilis. az elemtartó nem lett kisebb az elődjénél, viszont az új csatlakozói miatt kell majd még neki a megfelelő végénél legalább 2 studnyi hely.
[link]

továbbra sem tudom eldönteni, hogy jó-e ez nekem, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23178) Freddy76


Freddy76
addikt

Nézegetem ezt a Bugattit, és egyre inkább bejön. Most egy több hónapos projekt végén vagyok, gyakorlatilag hónapok óta nem volt időm két kockát egymásra rakni, ha ennek vége június végén, meglepem magam a Bugattival, és sok órányi legózással.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23179) LÁZ válasza Freddy76 (#23178) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23180) b12gege


b12gege
csendes tag

És valóban van mától SAH-on promóban a könyv, viszont mindössze "csak" 20 ezer forintot kell elérni érte. :C

[ Szerkesztve ]

(#23181) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

SAH promó update az összefoglalóban

;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23182) kbalage2


kbalage2
aktív tag

Elérhető a második féléves katalógus - [link]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#23183) Fr0z3n válasza b12gege (#23180) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Jön is egy ship in a bottle 😁

(#23184) b12gege válasza Fr0z3n (#23183) üzenetére


b12gege
csendes tag

Én meg bezsákoltam 3 dupla Brickhead-et, amibe Owen & Blue is beletartozik, így még a kis raptoros zacsit is megkapom. :U

(#23185) Throme válasza Fr0z3n (#23183) üzenetére


Throme
veterán

Itt, a fórumon nem sokan vásárolták meg, pedig nagyon tetszetős darab lett.

Még lehetett volna új alkatrészként nagyobb ablakot dizájnolni hozzá (valamelyik creativ modulárba el lehetne sütni, hogy nem csak 1 szett miatt gyártsák le....)

(#23186) bobafett válasza b12gege (#23184) üzenetére


bobafett
tag

Köszi a tippet! :)

(#23187) #75376384 válasza kbalage2 (#23182) üzenetére


#75376384
törölt tag

Kicsit mintha túl lenne árazva ez a jurassic park téma.

(#23188) LÁZ válasza velizare (#23177) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Power Functions összehasonlítás

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23189) bobafett válasza #75376384 (#23187) üzenetére


bobafett
tag

Kicsit?! Nagyon..., de már az előző kör is teljesen el volt szállva.

Azért lassan elkezdtem összevadászni innen-onnan őket, vaterán például van néha jó áron bontatlanul is, most vettem meg egy 75929-est 15e+postáért.

(#23190) hulp01 válasza LÁZ (#23188) üzenetére


hulp01
senior tag

Nem igazán tetszik ez a fajta csatlakozó. A Mindstorms EV3-nak is hasonló van (LAN/telefon kábelhez hasonló) ott még kis pöcök is van, ami megakadályozza a kábel kicsúszását. Azok a kábelek nagyon merevek, és tök sok helyet igényelnek a csatlakozásnál (amit az összerakási útmutatóban szereplő modelleknél előszeretettel felejtenek el). Sokszor nehéz csatlakoztatni a kábeleket a rendelkezésre álló hely szűkössége miatt. Ez a vezeték azért kicsit rugalmasabbnak tűnik (mint a PF kábelek). És amit sokan vártak, hogy majd nagyobb lesz a hatótávja, az a teszt alapján nem feltétlenül igaz. Bár szerintem ez alapvetően benti játék, szóval ez a célcsoportban kevésbé fontos.
Szerintem a Legonak kicsit előbbre kéne lépnie az elektronika terén, főleg a Technic-nél (pl. SBricks). Persze még nem tudjuk mi lesz a PF 2.0, de túl sok újdonságban nem bízok. De olyanra is gondolok, mint a távirányítóról kapcsolható pneumatika illetve valami elektronikus funkcióváltás. És akkor a hat funkcióhoz nem kell mondjuk 4 motor, mint a 8043 esetében (annak ellenére, hogy tetszett annak a megoldása, és az egyik kedvenc készletem).

(#23191) velizare válasza LÁZ (#23188) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi. remélem az app legalább annyit tud majd, hogy egyszerre több egységet is képes majd kezelni. különben egyet léptünk előre azzal, hogy egybeintegráltuk az elemtartót a receiverrel, és kettőt hátra, mert kidobtunk egy csomó hasznos dolgot az ir távjából/vevőjéből.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23192) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

vegas architecture

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23193) hulp01 válasza LÁZ (#23192) üzenetére


hulp01
senior tag

Na, ez nagyon jól néz ki.

(#23191) cain69 Azt én sem értem, hogy a régi vonatos távirányítóval mi volt a gond. Ok, hogy gyerekeknek van, de szerintem ez már nagyon kicsi is lett.

(#23194) velizare válasza hulp01 (#23193) üzenetére


velizare
nagyúr

infrás. azaz kell neki a közvetlen rálátás, valamint az ir vevő korlátozza a rajta keresztülfolyó áramerősséget. 1-1 komolyabb moc megmozdításához emiatt nem is elég egy motor a súlyuk miatt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23195) Djuree válasza #75376384 (#23187) üzenetére


Djuree
félisten

melyik licenszelt téma nincs túlárazva? mind túl van sajna.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23196) Gondwana válasza Djuree (#23195) üzenetére


Gondwana
addikt

Ööö... Spongyabob? :B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#23197) Szada85 válasza LÁZ (#23192) üzenetére


Szada85
aktív tag

Azt lehet tudni, hogy kb. mikor adják ki?
Korábban volt már, mint upcoming, aztán a történtek hatására levették, de jó látni, hogy végül mégiscsak ki lesz adva. :)

(#23198) LÁZ válasza Szada85 (#23197) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

valszeg augusztus, csak a hotelt vették ki belőle a lövöldözés miatt. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23199) Szada85 válasza LÁZ (#23198) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szuper, köszönöm. :R Barátnömnek szánom meglepetésnek, mert nagy LV fan, így jó érzés, hogy mégiscsak lesz. :)

(#23200) [CsuCsu] válasza Djuree (#23195) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Scooby Doo, Ghostbusters, Angry Birds, LEGO Batman Movie.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.